Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

KPT fot. Sławomir...

Dziewięć startupów będzie inkubowanych w KPT

17-11-2020

Pierwsze młode firmy rozpoczynają inkubację w Kieleckim Parku Technologicznym w ramach projektu Platformy Startowe „Start In Podkarpackie”, którego KPT jest koordynatorem w województwie świętokrzyskim.

Inkubowane startupy proponują zaawansowane technologicznie rozwiązania, dedykowane m.in. branży meblarskiej, edukacyjnej, weterynaryjnej czy też teleinformatycznej. Wśród pomysłów znalazły się m.in. konfigurator usprawniający produkcję mebli, aplikacja pomagająca prowadzenie terapii oraz platforma teleinformatyczna do prowadzenia spotkań o poufnym charakterze.

Jednym ze startupów, biorących udział w procesie inkubacji jest Pets Analytics, który postanowił wprowadzić na rynek innowacyjne urządzenie monitorujące stan zdrowia zwierząt. Pomysłodawcy projektu, jak podkreślają, są miłośnikami zwierząt i wierzą, że dzięki zaproponowanemu rozwiązaniu opieka nad nimi będzie zdecydowanie łatwiejsza. - Dzięki Pets Analytics będzie można na bieżąco sprawdzać stan zdrowia zwierząt domowych, które instynktownie nie okazują symptomów choroby, przez co właściciele niejednokrotnie zbyt późno zgłaszają się do lekarza weterynarii - podkreśla Mateusz Pawlik, jeden z założycieli startup’u.

Produkt nie jest dedykowany jedynie osobom prywatnym. Grono odbiorców jest nieco szersze, ponieważ to zarówno hodowcy zwierząt, ogrody zoologiczne, jak również gabinety weterynaryjne. Pomysłodawcy dodają, że jeżeli analiza rynku i weryfikacja zainteresowania pomysłem okaże się korzystna, to będą kontynuować prace nad wprowadzeniem produktu na rynek nawet bez wsparcia ze strony PARP’u.

W procesie inkubacji, który pomoże rozwijać pomysły, firmy będą mogły liczyć na indywidualną opiekę managera, który wspólnie ze startupem, przy uwzględnieniu rekomendacji Panelu Ekspertów, przygotuje szczegółowy program działań. Uwzględniać on będzie m.in. wsparcie księgowe, podatkowe, prawne, marketingowe, czy też możliwość skorzystania z usług specjalistycznych tj. wsparcie techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne oraz wzornicze, w tym zapewnienie niezbędnego oprogramowania i licencji, zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia badań we własnym zakresie przez startup czy wsparcie w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu (ocena rynkowa produktu, stworzenie modelu biznesowego).

Na zakończenie inkubacji startup zaprezentuje efekty kilkumiesięcznej pracy podczas Demo Day. Oceny dokonywać będzie zespół doświadczonych ekspertów, składający się z przedstawicieli lidera projektu oraz partnerów projektu. Firmy, które najlepiej dopracują pomysł, otrzymają rekomendację i będą miały szansę ubiegania się o bezzwrotną dotację z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nawet w kwocie do 1 mln zł.