Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Ruszyła platforma sprzedaży abonamentów parkingowych

Zobacz również:

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty
(2020-11-27)
Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

Drogowcy gotowi na zimę

17-11-2020

W tym roku zima nie powinna zaskoczyć kieleckich drogowców. Choć za oknem nadal jesień, to pracownicy dbający o utrzymanie ulic w stolicy województwa świętokrzyskiego są przygotowani na ewentualny atak mrozu czy śniegu.

- Kierowcy są w pełnej gotowości do wyjazdu, by odśnieżać i posypywać kieleckie ulice mieszanką piachu i soli - mówi Marcin Batóg, rzecznik prasowy RPZiUK w Kielcach.

Oficjalnie akcja „Zima” rozpoczęła się 1 listopada, ale Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych przygotowania do niej rozpoczęło jeszcze we wrześniu. Wszystko po to, aby w każdej chwili być przygotowanym na sygnał ze strony Miejskiego Zarządu Dróg, gdzie stan ulic jest na bieżąco monitorowany.

- W obowiązkach dyżurnego leży to, aby patrolować kieleckie ulice. Głównie dotyczy to godzin nocnych tak, żeby rano mieszkańcy nie byli zaskoczeni, np. pojawiającą się śliskością. Takie patrole już są prowadzone. Oprócz tego dysponujemy, w naszej siedzibie, pełnym podglądem monitoringu wizyjnego, dzięku czemu na ekranach monitorów widzimy to, jak obecnie wygląda sytuacja na poszczególnych ulicach - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Sprzęt, jakim dysponuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych będzie wykorzystywany w odśnieżaniu ulic i chodników. W tym pierwszym przypadku akcje dzielą się na dwie kategorie – patrolową, w której piach i sól sypane są na skrzyżowaniach, wzniesieniach czy przejściach dla pieszych oraz 100m przed i za nimi, a także czynną, gdzie podobne działania prowadzone są na całej długości drogi. Te podzielone są pod kątem priorytetów odśnieżania.

- W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne, takie jak al. IX Wieków Kielc, ul. Warszawska, al. Solidarności czy ul. Tarnowska. W dalszej kolejności obsługiwane są ulice mniejsze, boczne i osiedlowe - informuje Marcin Batóg.

Dotychczas w magazynach Zieleni Miejskiej zgromadzono ponad 120 ton soli i 500 ton piasku. Zasoby te zostaną niedługo uzupełnione. Zakup jest obecnie na etapie kontraktowania.