Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Życzenia Prezydenta Kielc z okazji Dnia Kobiet

„Kobiecy biznes w czasie COVID-19”
(2021-03-05)

Kielce mają sportowych ambasadorów
(2021-03-04)

„Z energią dla klimatu” - akcja edukacyjna dla najmłodszych
Różowe skrzyneczki w Kielcach
(2021-03-04)
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych już otwarta
Drogowcy wrócili na Witosa i Zagnańską
(2021-03-03)
Próbne matury w Kielcach w czasie pandemii w większości w formie stacjonarnej
Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc
(2021-03-02)
Zakończyły się prace związane z konserwacją zieleni w Parku Miejskim
(2021-03-02)
Kielczanie uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
(2021-03-01)

Centrum Organizacji Pozarządowych już otwarte

18-02-2021

Centrum oferuje bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz infrastrukturalne dla organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych podjęciem działalności w obszarze Ekonomii Społecznej. Siedziba COP mieści się w budynku użyczonym przez Miasto Kielce, przy ul. Wojska Polskiego 52.

- Centrum Organizacji Pozarządowych to przestrzeń dla wszystkich organizacji społecznych, które działają w Kielcach. Zgodnie z danymi Urzędu Miasta jest ich około 1 000. To jest miejsce, w którym mogą działać i tutaj się spotykać. Jesteśmy tutaj, żeby tym organizacjom pomóc – powiedział Michał Piasecki prezes Kieleckiego Forum Organizacji Pozarządowych.

To miejsce tworzone i zarządzane przez społeczników. Centrum oferuje bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz infrastrukturalne dla organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych podjęciem działalności w obszarze Ekonomii Społecznej. O utworzenie takiego miejsca organizacje pozarządowe starały się od wielu lat. W czwartek, 18 lutego odbył się dzień otwarty COP, wówczas organizacje mogły:

- skorzystać ze wsparcia doradcy
- zapoznać się z projektami realizowanymi w Centrum
- złożyć wniosek o rejestrację adresu organizacji w Centrum
- przystąpić do Kieleckiego Forum Organizacji Pozarządowych

- Takie Centrum w Kielcach jest niesłychanie potrzebne. Do tej pory ten ruch organizacji pozarządowych nie miał takiej swojej przestrzeni. Były oczywiście próby podejmowane, czy to przez Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego, żeby sieciować organizacje. Natomiast tutaj takie miejsce pozwoli nam, tak naprawdę skoordynować działania wszystkich stowarzyszeń, fundacji i różnych spółdzielni. To jest cenne miejsce - podkreślił Marcin Jedliński, przedstawiciele ZHP oraz Spółdzielni Socjalnej „Tropem Przygody”.

- Organizacje mogą też przystąpić do naszej federacji Kieleckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Dzięki temu mogą się integrować, korzystać z pomocy bardziej doświadczonych organizacji, a tym organizacjom, które dopiero zaczynają swoją działalność, pomożemy z przygotowaniu wszystkich formalności – podkreśla Michał Piasecki prezes Kieleckiego Forum Organizacji Pozarządowych.

Jak podkreślają organizatorzy, Centrum powstało nie tylko dla organizacji pozarządowych, ale również dla wszystkich grup inicjatywnych, grup nieformalnych, ruchów miejskich. Każdy obywatel może się tu zgłosić i skorzystać z pomocy w przygotowaniu jakiejś inicjatywy lokalnej.

Centrum Organizacji Pozarządowych działa w ramach Kielecko-Ostrowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego (RPO województwa świętokrzyskiego na lata 2014-2020) i zaangażowaniu wielu organizacji i społeczników.