Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Życzenia Prezydenta Kielc z okazji Dnia Kobiet

„Kobiecy biznes w czasie COVID-19”
(2021-03-05)

Kielce mają sportowych ambasadorów
(2021-03-04)

„Z energią dla klimatu” - akcja edukacyjna dla najmłodszych
Różowe skrzyneczki w Kielcach
(2021-03-04)
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych już otwarta
Drogowcy wrócili na Witosa i Zagnańską
(2021-03-03)
Próbne matury w Kielcach w czasie pandemii w większości w formie stacjonarnej
Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc
(2021-03-02)
Zakończyły się prace związane z konserwacją zieleni w Parku Miejskim
(2021-03-02)
Kielczanie uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
(2021-03-01)

Kielce atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów

17-02-2021

Coraz więcej firm chce swoje inwestycje ulokować w Kielcach. Stolica województwa świętokrzyskiego ma zdaniem przedsiębiorców wiele atutów.

Jak przekonują chociażby przedstawiciele niemieckiego producenta armatury, firmy Oventrop, nasze miasto ma dobre położenie w centrum kraju, przyjazną administrację i wykwalifikowaną kadrę. Ponadto, atrakcyjne dla przedsiębiorców mogą być również zwolnienia z podatku od nieruchomości dla nowych budynków, w których będzie prowadzona działalność produkcyjna lub biurowa. Zgodę na to, podczas ostatniej sesji, wyrazili kieleccy radni.

Zainteresowanie terenami inwestycyjnymi potwierdza również dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. KPT przygotowało na sprzedaż trzy kolejne ploty. Chęć wzięcia udziału w ogłoszonym przed kilkoma dniami przetargu wyraziło już kilka firm.

- Są to firmy głównie z branży metalowej, automotive oraz produkcyjnej, związanej z automatyką - informuje dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Justyna Lichosik.

Wartość gruntów inwestycyjnych, uzbrojonych przez KPT podnosi również nowy układ komunikacyjny tej części miasta. Dzięki wybudowaniu łącznika z ul. Zagnańską dojazd jest dużo łatwiejszy.

- Wykonaliśmy również drogi wewnętrzne - mówi dyrektor Lichosik. - Do działek są doprowadzone wszystkie potrzebne media - energia elektryczna, instalacje teletechniczne, woda, kanalizacja oraz centralne ogrzewanie.

Kielecki Park Technologiczny, od początku działalności, uzbroił łącznie ok. 30 ha gruntów przy ul. Olszewskiego. Działa na nich w sumie kilkaset firm z różnych branż. Wiele z nich zaczynało swoją działalność jako mały startup, a dziś mogą pochwalić się ogromnymi osiągnięciami. Wśród nich jest m.in. firma EkoEnergia, która już wkrótce wybuduje największą w regionie farmę fotowoltaiczną.

- Kielecki Park Technologiczny jest dobrą instytucją otoczenia biznesowego, która jest w stanie zapewnić potrzeby na każdym etapie - uważa prezes EkoEnergii, Łukasz Dziedzic.

Wszystkie firmy, które ulokują się na terenach Kieleckiego Parku Technologicznego będzie mogło skorzystać ze wszystkich udogodnień i form wsparcia przeznaczonych dla lokatorów KPT. Przetargi w formie ustnej odbędą się 11 marca i 14 kwietnia.

Szczegóły dostępne są w zakładce Ogłoszenia.