Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Życzenia Prezydenta Kielc z okazji Dnia Kobiet

„Kobiecy biznes w czasie COVID-19”
(2021-03-05)

Kielce mają sportowych ambasadorów
(2021-03-04)

„Z energią dla klimatu” - akcja edukacyjna dla najmłodszych
Różowe skrzyneczki w Kielcach
(2021-03-04)
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych już otwarta
Drogowcy wrócili na Witosa i Zagnańską
(2021-03-03)
Próbne matury w Kielcach w czasie pandemii w większości w formie stacjonarnej
Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc
(2021-03-02)
Zakończyły się prace związane z konserwacją zieleni w Parku Miejskim
(2021-03-02)
Kielczanie uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
(2021-03-01)

KTT ponownie zaprasza na "Kopciuszka"

23-02-2021

W ostatnim tygodniu lutego publiczność będzie mogła ponownie zobaczyć historię Kopciuszka w artystycznym opracowaniu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków i wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Spektakl zaplanowano w dwóch termiach 25 i 26 lutego 2021 r. o godz. 18:00. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także zakrywanie ust i nosa.

Widowisko zostało zrealizowane środkami szeroko-pojętego tańca jazzowego i neoklasycznego. Choreografowie poszerzyli libretto, w stosunku do tradycyjnej historii literackiej, o dodatkowe sceny i postaci.

W spektaklu wprowadzono m.in. sceny na podwórzu domu Kopciuszka, zabawy z ptactwem domowym. Występują tam: kury, koguty, gęsi, kaczki, indyki oraz przebiegłe lisy, a z ogromnego jaja wykluwa się Kaczka Dziwaczka.

Autorskim pomysłem choreografów jest także taniec Warzyw. Marchewka, Burak, Pomidor, Pietruszka tańczą ożywione przez roztargnioną Wróżkę, która próbując wyczarować karocę szuka na nią odpowiedniego warzywa.

Specjalnie dla spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy, wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej, taneczne rzeźby, pełne barw i fantazyjnej formy.
Oryginalna, momentami monumentalna, scenografia przenosi widzów w cztery miejsca, w których toczy się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu.

Dobrany materiał muzyczny jest zbiorem utworów o różnorodnej stylistyce. Dzięki przyjęciu tej formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej spektakl skierowany jest ku szerokiemu gronu wielbicieli teatru tańca. Dodatkową muzyczną atrakcją jest udział dziecięcego chóru, wykonującego w spektaklu dwa utwory wokalne, z których jeden został specjalnie skomponowany na potrzeby tego widowiska.

Całość w formie dwuaktowego widowiska zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna jednak szczęśliwie się kończy. Ta historia daje nam nadzieję i pewność, że dobro zawsze zwycięży.

Czas trwania: ok. 90 minut.

Rezerwacja miejsc po numerem tel. 41 367 67 12.