Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Życzenia Prezydenta Kielc z okazji Dnia Kobiet

 

„Kobiecy biznes w czasie COVID-19”
(2021-03-05)

Kielce mają sportowych ambasadorów
(2021-03-04)

„Z energią dla klimatu” - akcja edukacyjna dla najmłodszych
(2021-03-04)
Różowe skrzyneczki w Kielcach
(2021-03-04)
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych już otwarta
(2021-03-03)
Drogowcy wrócili na Witosa i Zagnańską
(2021-03-03)
Próbne matury w Kielcach w czasie pandemii w większości w formie stacjonarnej
(2021-03-03)
Przekaż 1% podatku dla organizacji z Kielc
(2021-03-02)
Zakończyły się prace związane z konserwacją zieleni w Parku Miejskim
(2021-03-02)
Kielczanie uczcili Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
(2021-03-01)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Korona podsumowuje zmiany. Cel: Ekstraklasa

18-02-2021

Trzy miesiące temu, podczas konferencji prasowej, która odbyła się prawie w tym samym składzie, mieszkańcom i kibicom przedstawione zostały szczegóły zmian w Koronie Kielce po tym, jak miasto znów stało się jedynym właścicielem 100% akcji klubu.

 

 

Od tego momentu, przy ul. Ściegiennego 8 zmieniło się bardzo dużo. Przede wszystkim Rada Nadzorcza powołała nowego prezesa. Łukasz Jabłoński, już wcześniej, jako prokurent spółki rozpoczął w niej proces restrukturyzacji. Zmiany objęły zarówno pion administracyjny, jak i sportowy. Dziś podsumowano ten okres.


- Bardzo się cieszę, że na powrót do klubu zdecydował się pan Marek Mierzwa, który jest obecnie odpowiedzialny za koordynację systemu szkoleń we wszystkich drużynach młodzieżowych naszego klubu - mówi prezes Korona S.A., Łukasz Jabłoński. - Pomaga mu Jacek Kubicki, który jest odpowiedzialny za organizacje i logistykę. Do naszego klubu doszli też dwaj trenerzy, Kozubek i Arczewski, których zadaniem jest odbudowa drużyny rezerw. Cały proces restrukturyzacji personalnej naszego klubu obejmuje aż 25 zmian na różnych stanowiskach. Planujemy zakończenie tego procesu w bieżącym kwartale tego roku.


Jak przekonuje prezes Jabłoński, zdecydowanej poprawie uległy finanse klubu. Złożyło się na to wiele czynników. Została podpisana nowa umowa ze sponsorem strategicznym, Suzuki Motor Poland, a do grona sponsorów premium dołączyła firma Anna Bud. Ponadto klub otrzymał środki związane z podwyższeniem kapitału oraz pozyskał pieniądze ze sprzedaży gotówkowej dwóch zawodników.


- Zobowiązania klubu na dzień 30 października 2020 roku wynosiły 15 mln zł. Po realizacji płatności, na koniec ubiegłego roku, te zobowiązania wyniosły nieco ponad 10 mln zł - wylicza prezes Korony. - Prognozujemy wynik na koniec bieżącego sezonu, czyli na dzień 30 czerwca 2021 roku na poziomie -1,8 mln zł.


Co ważne, Korona nie ma już żadnych zaległości wobec byłych i obecnych zawodników. Prezes Jabłoński zapewnił, że za punkt honoru stawia sobie to, by nigdy więcej nie dopuścić do takiej sytuacji.


- Chcemy, aby finanse klubu były prowadzone w taki sposób, żeby żaden z pracowników i zawodników nie musiał czekać na swoje pieniądze - przekonuje Łukasz Jabłoński.


Nowe oblicze Korony mamy zobaczyć również na boisku. Z żółto-czerwonymi definitywnie pożegnało się siedmiu zawodników. Tyle samo podpisało umowy z drużyną z ulicy Ściegiennego.


- Zespół na pewno jest silniejszy kadrowo, podniósł wartość sportową. Pozytywnie oceniam całą wykonaną pracę - mówi Maciej Bartoszek. - Najważniejszy jest czas, spokój, systematyczne dążenie do celu i tak budujemy tę nową Koronę. Jest to pewien proces, ale te wszystkie działania są naprawdę widoczne - dodaje szkoleniowiec kielczan.


Cel jaki władze klubu postawiły przed piłkarzami i sztabem szkoleniowym to jak najszybszy awans do Ekstraklasy. Obecnie kielczanie zajmują 11. pozycję w tabeli, ze stratą 6 punktów do 6., ostatniego barażowego miejsca.


- Myślę że to jest do osiągnięcia - uważa Piotr Dulnik, prezes Rady Nadzorczej Korona S.A. - Dosyć dużo zmian poczyniliśmy przez ostatnie miesiące w klubie. Nowi zawodnicy, nowy system gry. Mamy spokój, jeżeli chodzi o finanse. Myślę, że musimy walczyć o tą pierwszą szóstkę.


Korona Kielce rundę wiosenną rozpocznie już w najbliższą sobotę. W zaległym meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi kielczanie zmierzą się w Łodzi z Widzewem. Początek spotkania o godzinie 17.40. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności