Internetowa Telewizja Kielce - ITV

(2021-09-16)
Od 9 października duże zmiany w komunikacji miejskiej
(2021-09-15)
Kolejne mieszkania oddane do użytku
(2021-09-15)
Konsultacje społeczne parku Dolina Silnicy
(2021-09-11)
Kielecka Mapa Rzemieślników już aktywna
(2021-09-11)

Tydzień ENERGII z przyrodą

02-06-2021

Gry edukacyjne, warsztaty stacjonarne i online oraz piknik – to tylko niektóre atrakcje akcji proekologicznej przygotowanej przez kielecki ratusz i miejskie instytucje. W tym roku „Tydzień ENERGII z przyrodą” odbędzie się od 5 do 12 czerwca 2021 r.

Prezydent Miasta Kielce wraz z Instytucjami zajmującymi się szeroko rozumianą ochroną środowiska zapraszają do akcji pod hasłem „Tydzień ENERGII z przyrodą". Skuteczna ochrona środowiska wymaga zaangażowania wszystkich.

- „Tydzień ENERGII z przyrodą” to doskonała okazja, żeby forsować dobre nawyki wśród mieszkańców, przede wszystkim dbałość o przyrodę. Będziemy zachęcać do postaw proekologicznych związanych na przykład z oszczędzaniem energii, ale też dbaniem o nasze naturalne zasoby – mówi wiceprezydentka Kielc Agata Wojda.

Wydarzenia zaplanowano na cały tydzień od 5 do 12 czerwca 2021 r. Spotkania stacjonarne i online odbędą się w różnych godzinach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

- Program jest bardzo bogaty. Na wydarzenia zapraszamy do różnych instytucji naszego miasta między innymi do Muzeum Zabawek i Zabawy, Energetycznego Centrum Nauki, Geonatury Kielce i Instytutu Dizajnu. Zaproponujemy warsztaty, gry, zabawy, konkursy i szkolenia – informuje Aneta Boroń, kierownik Referatu kształtowania środowiska i zarządzania zielenią miejską Wydziału Usług Komunalnych i Środowiska UM.

Jak podkreśla zastępczyni prezydenta Kielc, Agata Wojda, Miasto Kielce zachęca kielczan do proekologicznych postaw nie tylko podczas eventów.

- Promujemy szereg programów, chociażby w zakresie ochrony wód opadowych. Chcemy przekonać mieszkańców, że dbanie o środowisko w perspektywie czasu będzie się opłacać nam wszystkim - mówi Agata Wojda.

W organizację wydarzeń „Tygodnia ENERGII z przyrodą” włączył się także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Kielcach, PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach, Straż Miejska Kielce, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwo Kielce, Ośrodek Działań Ekologicznych „ŻRÓDŁA” w Łodzi.

Deklaracja dostępności Raport dostępności