Internetowa Telewizja Kielce - ITV

(2021-09-16)
Od 9 października duże zmiany w komunikacji miejskiej
(2021-09-15)
Kolejne mieszkania oddane do użytku
(2021-09-15)
Konsultacje społeczne parku Dolina Silnicy
(2021-09-11)
Kielecka Mapa Rzemieślników już aktywna
(2021-09-11)

Kielecka Mapa Rzemieślników jest już aktywna

11-09-2021

Na stronie Idea Kielce mieszkańcy znajdą listę i adresy do 39 fachowców w naszym mieście. Kielecka Mapa Rzemieślników cały czas jest otwarta i będzie się rozrastać.

Inicjatywa powstała przy współpracy Biura ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce, Kieleckiej Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Instytutu Dizajnu, które zdecydowały się połączyć siły w kampanii „Kieleccy Rzemieślnicy”. Cały projekt wspierają także Idea Kielce i Muzeum Historii Kielc.

Oficjalne uruchomienie nowego interaktywnego narzędzia odbyło się podczas Rzemieślniczego Bazaru na kieleckim Rynku.

Kielecka Mapa Rzemieślników przyjdzie z pomocą każdemu kto potrzebuje szewca, optyka, krawca, cukierni albo barbera. Obecnie znajdziemy na niej kontakt do 39 zakładów.

- Niestety niektóre branże rzemieślnicze zamierają. Czas pandemii nie był łatwy dla małych zakładów. Wiele z nich zniknęło z mapy naszego miasta. Dlatego współpracujemy z Izbą Rzemieślników i Przedsiębiorców i szukamy rozwiązań, które pomogą przypomnieć i pokazać mieszkańcom, gdzie szukać fachowców. Jednocześnie jest to forma promocji zakładów rzemieślniczych – mówiła zastępca Prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

- Współpraca z Urzędem Miasta była bardzo dobra. Wszyscy nasi przedsiębiorcy, którzy są zrzeszeni w organizacji rzemiosła, bardzo cieszą się z możliwości zaistnienia w strefie internetowej. To zwiększy dostęp do ich usług – poinformował Piotr Prędota, dyr. Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Pomysł pochwalił także przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś.

- Zwykle przypominamy sobie o rzemieślnikach, kiedy ich potrzebujemy, kiedy trzeba zwęzić spodnie, czy naprawić buty. Teraz takie usługi będzie można znaleźć w prosty sposób. Pomysł pomoże zarówno rzemieślnikom jak i mieszkańcom. Mam nadzieję, że Mapa będzie się rozwijać – powiedział Jarosław Karyś.

Urząd Miasta oraz Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców zapowiadają, że mają plany na kolejne projekty w ramach współpracy.

- Niektóre z branż są specyficzne, dlatego zależy nam, aby sami rzemieślnicy wskazywali jak przybliżyć je mieszkańcom, żeby promocja była skuteczna – podkreśla Bożena Szczypiór.

W uroczystym uruchomieniu Kieleckiej Mapy Rzemieślników wzięli udział także kieleccy radni i przedstawiciele miejskich instytucji. Podczas uroczystości podziękowano rzemieślnikom, którzy wzięli udział w projekcie Instytutu Dizajnu w Kielcach "Rzemieślnicy".

Deklaracja dostępności Raport dostępności