Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Kamera internetowa na Rynek Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Powstaje pierwszy Talent Office w Polsce

 

Jubileusz MPK. Tu już 70 lat
(2021-09-23)
Mobilna Szkoła Turystyczna w Kielcach
(2021-09-23)
Zdolni i ambitni są Nadziejami Kielc
(2021-09-23)
Mistrzowie Mowy Polskiej uhonorowani
(2021-09-21)
Inauguracja I Festiwalu Wiatru
(2021-09-18)
Woonerfy w Kielcach
(2021-09-18)
Ważne i trwałe zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu Kielc
(2021-09-17)
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
(2021-09-17)
Nowa siedziba „Kubusia” coraz bliżej
(2021-09-16)
Od 9 października duże zmiany w komunikacji miejskiej
(2021-09-15)
Kolejne mieszkania oddane do użytku
(2021-09-15)
Konsultacje społeczne parku Dolina Silnicy
(2021-09-11)
Kielecka Mapa Rzemieślników już aktywna
(2021-09-11)

 

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Kolejne mieszkania oddane do użytku

14-09-2021

Zakończył się trzeci etap budowy osiedla u zbiegu ulic 1 Maja, Łódzkiej i Hubalczyków. We wtorek, 14 września lokatorzy odebrali klucze do 15 nowych mieszkań komunalnych. Lokale na tzw. „Nowych Jezioranach” zasilane są w ciepło i ciepłą wodę z miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

 

 - Cieszymy się bardzo, że nadszedł ten czas kiedy dostaliśmy klucze, 6 lat czekaliśmy na to mieszkanie - mówi Tomasz Niebudek, który na osiedlu "Jeziorany" zamieszka razem z żoną i dwójką synów. Z nowego mieszkania cieszy się również Pani Halina Kolasa. Od dziś dwupokojowe mieszkanie stanie się nowym domem dla niej, męża i syna.  

 

W uroczystym przekazaniu kluczy uczestniczyli prezydent Kielc Bogdan Wenta, przewodniczący Rady Miasta Jarosław Karyś, wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska oraz radni, Marianna Noworycka-Gniatkowska, Anna Myślińska i Tadeusz Kozior.

 

- Bardzo się cieszę, że udało się zakończyć kolejny etap budowy mieszkań dla tych kielczan, którzy znaleźli się w trudniejszej sytuacji. Również mam nadzieję, że w nowych domach znajdziecie Państwo spokój, nawiążecie sąsiedzkie relacje i nierozerwalne przyjaźnie - tego Wam życzę - powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Kielce nie zapominają o swoich mieszkańcach, którzy potrzebują wsparcia. Mam nadzieję, że w przyszłości wystarczy środków na kolejne tego typu inwestycje. Miasto musi być solidarne i to w tej chwili pokazujemy - podkreślił Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta Kielce.  

 

Nowych mieszkańców osiedla komunalnego powitali sąsiedzi, którzy przygotowali drobne upominki w postaci woreczków z lawendą i miętą. - Witamy was na nowym osiedlu. Mamy nadzieję, że stanie się ono dla was domem, w którym będziecie się wspaniale czuć - powiedziała Zofia Syska, mieszkanka osiedla. W te drobne upominki włożyliśmy całe serce i mamy nadzieję, że będą się Wam podobać - dodała.


Piętnaście mieszkań wybudowanych przy ul. 1 Maja, to zakończenie trzeciego z pięciu etapów inwestycji, rozpoczętej przez Miejski Zarząd Budynków w 2018 roku i współfinansowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

W dwóch pierwszych etapach budowy nowego osiedla powstały 22 lokale, w których mieszka obecnie 75 osób. Do 2023 roku łącznie powstanie w tym miejscu 78 lokali. To jedno, dwu, a także trzypokojowe mieszkania o metrażu od 20 do 48 metrów kwadratowych. Każde z mieszkań ma osobne wejście i zostały wyposażone w standardowy sprzęt.

 

- Budując to osiedle myślimy również o ekologii, wszystkie mieszkania zostały podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. To znaczy, że po prostu będzie mniej smogu - powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.


Na osiedlu bloków komunalnych w 2019 roku powstała także świetlica, w której mieszkańcy mogą spędzać wolny czas i integrować się. W Miejscu Aktywności Mieszkańców „MAM” dyżury i zajęcia prowadzą pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

 

Jak informuje Krzysztof Miernik, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków czwarty etap budowy osiedla mieszkań komunalnych jest już w realizacji. - Przygotowywany jest teren pod fundamenty kolejnych mieszkań, które planujemy oddać za rok. W ostatnim etapie powstanie najwięcej mieszkań czyli 26, w sumie będzie ich 78, to o 20 mieszkań więcej niż do tej pory było na tym miejscu - dodaje dyrektor MZB.

 

Całość inwestycji kosztuje ok. 20 mln zł.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności