Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Kamera internetowa na Rynek Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

fot. Krzysztof...
fot. Paweł...
Ewa Michalska
Jacek Szewczyk

Listopad w BWA

03-11-2021

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza w listopadzie na wystawę grafiki i rysunku prof. Jacka Szewczyka, fotograficzny dialog współczesnych artystów na temat gołoborzy z mistrzami Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz prezentację kolaży Ewy Michalskiej. Wernisaż 5 listopada o godz. 18.

W Galerii Górnej BWA widzowie zobaczą wystawę grafik i rysunków prof. Jacka Szewczyka „Po horyzont”, która prezentuje serie grafik i rysunków z ostatnich kilku lat ukazujących wyimaginowane place zabaw, ogrody czy drogi. „Te wszystkie prace są czymś w rodzaju wizualnego pamiętnika minionych emocji i skojarzeń (…). Osobną częścią wystawy są »rysunki pandemiczne« powstałe w okresie pandemii koronawirusa, w kompletnej samotności i odseparowaniu od innych. To kategoria rysunkowych refleksji o zagrażającym nam niebezpieczeństwie utraty życia oraz bezradności wobec sytuacji kompletnie nam nieznanej z dotychczasowej historii, która dzieje się wokół nas” – napisał artysta.

Jacek Szewczyk studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta). Dyplom z projektowania graficznego obronił z wyróżnieniem w 1982 r. i rozpoczął pracę na macierzystej uczelni. W 2003 r. otrzymał tytuł profesora zwyczajnego. Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku Kreatywnego na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu. Pełnił funkcje rektora, prorektora oraz dziekana. Uczestnik wielu wystaw, laureat nagród na konkursach w Polsce i za granicą.

Do Galerii Dolnej BWA zaprasza wspólnie z Fundacją im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu na wystawę „Konteksty: Gołoborze 2020/2021”.  W lipcu 2020 roku czworo fotografików: Małgorzata Sajkiewicz-Kręt, Stanisława Zacharko-Łagowska, Andrzej Łada i Krzysztof Zając uczestniczyło w plenerze fotograficznym na gołoborza na Łyścu. Wystawa jest dialogiem tych artystów ze starszymi kolegami, którzy tworzyli Kielecką Szkołę Krajobrazu: Pawłem Pierścińskim, Jerzym Kamodą, Janem Spałwanem i Jerzym Mąkowskim oraz Janem Siudowskim (spoza kręgu KSK). Składa się ze współczesnych wielkoformatowych fotografii zestawionych z archiwalnymi oryginalnymi zdjęciami.

„Jej celem jest zarówno przypomnienie i chęć utrwalenia wielkich dokonań artystów Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, jak i ich kontynuacja w dziele dokumentowania i twórczej interpretacji unikatowego krajobrazu Ziemi Świętokrzyskiej” – napisała w katalogu towarzyszącym wystawie kurator i dyrektor BWA Stanisława Zacharko-Łagowska.

W Galerii Małej na wystawie „Post-art melancholy” widzowie zobaczą ponad sto kolaży Ewy Michalskiej z lat 2018 – 2021. „Artystka buduje swoje kompozycje z fragmentów wyciętych z czasopism i magazynów. Motywy, które odnajdujemy to m.in. fragmenty znanych dzieł sztuki, fotografia modowa, zdjęcia retro oraz dizajn. W przemyślany sposób, wykluczając przypadek, artystka buduje z zapożyczonych fragmentów swoje kompozycje. Czasem używa tekstów, których fragmenty wyjmuje z kontekstu, nadając im nowe znaczenie” – napisała kuratorka wystawy dr Magdalena Leśniak.

Ewa Michalska jest z wykształcenia socjolożką. Kolażem w różnych jego formach – od klasycznej poprzez remediacje/hipertekst, po mix media – zajmuję się od 10 lat. Ma na koncie kilka wystaw zbiorowych i jedną indywidualną, w której odtworzyła układ hipertekstu w przestrzeni galerii w Poleskim Ośrodku Sztuki. W swojej twórczości inspiruje się tym, czego doświadcza, czerpiąc też szeroko ze wszystkiego, z czym obcuje – od sztuki, przez literaturę, film, po relacje międzyludzkie.

Wystawy będzie można oglądać do 3 grudnia.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności