Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności czerwiec 2005

30.06.2005 r.

92% absolwentów gimnazjów dostało się do wybranych przez siebie kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych zostały dziś w południe udostępnione w internecie, na stronie www.kielce.edu.com.pl oraz wywieszone w szkołach. Do 4 lipca 2005 r. do godz. 15.00 absolwenci gimnazjów muszą doręczyć oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego do szkoły, do której zostali przyjęci. Nie dostarczenie tych dokumentów oznacza rezygnację. 5 lipca o godz. 12.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych do szkół. - 430 uczniów, których system internetowego naboru nie zakwalifikował do żadnej z wybranych klas powinno uważnie obserwować stronę internetowego naboru, gdzie pojawią się informacje o wolnych miejscach - informuje Piotr Ślusarczyk z Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce. Do 7 lipca 2005 r. (godz. 15.00) placówki dysponujące wolnymi miejscami prowadzić będą dodatkową rekrutację dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół i dla tych, którzy zrezygnowali z miejsca w wybranej placówce. Decyzje o przyjęciu podejmować będą szkolne komisje rekrutacyjne. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 8 lipca o godz. 12.00.

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do I L.O. im. S. Żeromskiego musieli mieć tym roku od 121 do 166 punktów, zależnie od profilu klasy (średni limit dla szkoły: 140,3 pkt.). Aby dostać się do cieszącego się n ajwiększą w tym roku popularnością II L.O. im. J. Śniadeckiego trzeba było mieć od 140 - 151 pkt. (średni limit: 145,6 pkt.). W "Norwidzie" (III L.O) średni limit wynosi 121,9 pkt. (od 113 do 130). W IV. L.O. im. H. Sawickiej trzeba było mieć 123 -139 pkt. (średni limit: 129,33 pkt.). Próg punktowy w V L.O. im. ks. P. Ściegiennego wyniósł: 111,5 pkt. (od 102 do 123 pkt. w poszczególnych klasach), w VI L.O. im. J. Słowackiego - od 128 do 142 pkt., ze średnią w skali szkoły: 136,4 pkt., natomiast w VII L.O. im. J. Piłsudskiego kandydaci musieli mieć średnio 117,3 pkt. (od 105 do 123). Dużo wolnych miejsc jest jeszcze w VIII L.O. im. H. Sienkiewicza, gdzie trzeba było mieć średnio 58 pkt. Wolnymi miejscami dysponuje także XI L.O. im. K.I. Gałczyńskiego. Tu średni limit punktów wyniósł 69,3 (od 61 do 91). Wolne miejsca są także w technikach, liceach profilowanych oraz w zasadniczych szkołach zawodowych.

Ekipa Telewizji Polskiej, przygotowująca wakacyjne reportaże o miastach, gościła dziś w Kielcach. W trakcie wywiadu, jaki przeprowadził redaktor Maciej Orłoś z Andrzejem Sygutem, z-ca prezydenta zachęcał turystów do przyjazdu do naszego miasta. Proponował zwiedzanie m.in. Pałacu Biskupów Krakowskich, Bazyliki Katedralnej oraz Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej i Muzeum Diecezji Kieleckiej. Prezydent zwrócił również uwagę na powstające w mieście nowoczesne obiekty sportowe. Telewizję interesowały także tematy związane z komunikacją, turystyką oraz rekreacją. Krótki reportaż, m.in. o Kielcach, ma się ukazać po wakacjach w programie 1 TVP.

Prezentacja odbyła się w...

W Kielcach żyje najszybszy ptak Europy - jeżyk, rozwijający prędkość lotu do 150 km/h. Można u nas spotkać także prawdziwą rzadkość w skali świata - derkacza, którego 15 par żyje w dolinie Silnicy. Nad osiedlem Na Stoku przelatują kolejne okazy: orzeł przedni oraz trznadel czarnogłowy. Te i inne ciekawostki, dotyczące charakterystyki ptaków występujących na terenie naszego miasta, prezentowane dziś były w ramach spotkania w ratuszu pod nazwą "Ptaki Kielc - w perspektywie zrównoważonego rozwoju miasta". Projekt badawczy, którego celem było zinwentaryzowanie poszczególnych gatunków, opracowanie stref ochrony ptaków oraz przygotowanie poświęconej im monografii, obejmuje lata 2004-2008. Badania zaawansowane są obecnie w 50-60%. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Kielce oraz Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody.

Dziś upływa termin płatności podatku od posiadania psów - przypomina Wydział Finansów, Budżetu i Analiz. Wpłat w/w podatków można dokonywać:

 • w Urzędzie Miasta, Rynek 1
 • w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza nr 47 
 • w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Seminaryjskiej nr 20d

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 2.07.2005 r. ok. godz. 19.30 wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Zagnańskiej, Witosa, Warszawskiej w czasie wjazdu do Kielc z miejscowości Zagnańsk, kolarzy - uczestników 16 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Nad bezpiecznym przebiegiem tej sportowej imprezy czuwać będzie Policja i Straż Miejska pod nadzorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kielce.

Utrudnienia w ruchu w czasie wyścigu:

 • Po wjeździe kolarze wykonają 2 okrążenia ulicami : Orkana, Klonową, Turystyczną i jezdnią zachodnią ul. Warszawskiej. Meta zostanie zlokalizowana na ulicy Warszawskiej w rejonie pawilonów handlowych (dawniej EKO - MARLENA).
 • W czasie trwania wyścigu na ul. Warszawskiej (j. wschodnia) na odc. od ul. Górny Szydłówek do ul. Krasickiego będzie obowiązywał nadal ruch jednokierunkowy.
 • Pojazdy na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Krasickiego - Orkana jadące ul. Warszawską od centrum w kierunku Radomia i Warszawy będą kierowane przez Policję w prawo na ul. Krasickiego lub na wprost, a następnie w prawo w ul. Sikorskiego.
 • Pojazdy ( w tym autobusy) jadące ul. Krasickiego w kierunku ul. Orkana, będą kierowane w prawo w ul. Warszawską lub będą musiały wykonać manewr zawracania.
 • Z powodu utrudnień w ruchu w godz.19.30 - 21.00,wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji MPK.
 • W czasie montażu trybuny i mety na ul. Warszawskiej ( j. zachodnia) od godz. 16.00 w rejonie pawilonów handlowych (dawniej EKO –MARLENA), zostanie wyłączony z ruchu pas postojowy i środkowy, natomiast dla ruchu kołowego pozostanie zewnętrzny pas ul. Warszawskiej (j.zachodnia).
 • Ponadto MZD prosi kierowców o nieparkowanie pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej (j. zachodnia) na trasie przejazdu kolarzy od godz. 14.00 na odcinku od ul. Orkana do ul. Turystycznej.
 • Uroczystość otworzył występ...
  Nagroda dla Anny Piaseckiej
  Nagroda dla Zyty Trych
  80 urodziny świętował...
  Wystąpił Chór Kameralny...
  Wieczór uświetniły także...

  29.06.2005 r.

  Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w 2004 roku wręczyli wczoraj przewodniczący Rady Miejskiej oraz prezydent Kielc. Wyróżnienia, na które Miasto przeznaczyło 60 tys. zł, otrzymało 15 osób i instytucji kulturalnych. Uroczystość w Domu Środowisk Twórczych rozpoczął występ zespołu "Camerata Vistula" pod kierunkiem Andrzeja Wróbla. Podczas spotkania osiemdziesiąte urodziny świętował jeden z laureatów, Aleksander Baranowski, Prezes Zarządu Koła Nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach. Niespodziankę sprawił Chór Kameralny "Fermata", który zaprezentował nie zaplanowane w scenariuszu imprezy dwa utwory. Spotkanie uświetniły także "Impresje jazzowe" w wykonaniu Włodzimierza Nahornego.

  Pliki do pobrania

  Sylwetki laureatów

  W nocy z piątku na sobotę (1-2.07) kieleckie muzea otwarte będą dla zwiedzających. Placówki otworzą swoje podwoje od 8 wieczorem. Zwiedzać je będzie można za darmo do północy (niektóre nawet do godz. 2 nad ranem). W ramach, zainicjowanej przez redakcję "Słowa Ludu", "Białej Nocy nad Silnicą" Dom Środowisk Twórczych zorganizuje kino plenerowe, udostępni wystawę fotografii Gudzowatego i Muzeum Sztuki Sakralnej. Antykwariat Andrzeja Metzgera proponuje nocne czytanie, zaś w kawiarni Antrakt odbędzie się koncert. Do zabawy przyłączy się też Kieleckie Centrum Kultury, gdzie o 22.00 wystąpi kwartet smyczkowy Omega. Do północy, w galerii "Winda", będzie można oglądać wystawę grafik autorstwa Picassa, Matisse'a i Miro. Kino Moskwa o godz. 22.20 wyświetli film Sofii Coppoli pt. "Między słowami" (wejściówki po 5 zł). Atrakcję w postaci nocnego zwiedzania ogrodu włoskiego oraz pałacowych wnętrz przygotowało Muzeum Narodowe w Kielcach. Będzie można także wejść do Muzeum Lat szkolnych Stefana Żeromskiego. Do północy czynne będzie Muzeum Zabawkarstwa. Nad bezpieczeństwem kielczan biorących udział w "Białej Nocy nad Silnicą" czuwać będą patrole policji i Straży Miejskiej.

  Jutro w południe na stronie www.kielce.edu.com.pl pojawią się wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci mogą ustalić czy dostali się do wymarzonej szkoły także za pośrednictwem telefonii komórkowej. W tym celu należy wysłać sms o treści WYNIK.KIE. nr PESEL na numer 7116 (przykład: wysłanie sms o treści WYNIK.KIE.12345678901 spowoduje odesłanie informacji o wynikach kandydata o numerze PESEL 12345678901). Koszt usługi to 1,22 zł brutto.

  28.06.2005 r.

  Wyniki rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych będą udostępnione na stronie internetowego naboru www.kielce.edu.com.pl w najbliższy czwartek o godz. 12.00. W tym roku kandydaci będą mogli ustalić czy dostali się do wymarzonej szkoły także za pośrednictwem telefonii komórkowej. W tym celu, jak informuje Piotr Ślusarczyk z Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia, należy wysłać sms o treści WYNIK.KIE. nr PESEL na numer 7116. Koszt usługi to 1,22 zł brutto. Zapytania można wysyłać już dziś, natomiast odpowiedź na sms zostanie przesłana z chwilą udostępnienia na stronach internetowych wyników naboru, tj. 30 czerwca po 12.00.
  Przykład: wysłanie sms o treści WYNIK.KIE.12345678901 spowoduje odesłanie informacji o wynikach kandydata o numerze PESEL 12345678901
  .

  Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w 2004 roku zostaną wręczone podczas dzisiejszej uroczystości w Domu Środowisk Twórczych (18.00). Komisja pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Andrzeja Syguta uhonorowała 15 osób i instytucji kulturalnych. W części artystycznej wystąpią: Zespół "Camerata Vistula" pod kierunkiem Andrzeja Wróbla oraz Włodzimierz Nahorny.

   

  Laureaci nagród:

  Nagrody I stopnia

  1. Marianna Kiszkurno
  2. Teatr Muzyczny "Nadzieja"
  3. Ewa Robak
  4. Chór Kameralny "Fermata"
  5. Zyta Trych

  Nagrody II stopnia

  1. Aleksander Baranowski
  2. Tomasz Łukaszczyk
  3. Anna Piasecka
  4. Stefan Karski
  5. Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich

  Nagrody III stopnia

  1. Bożena Iwan
  2. Piotr Kletowski
  3. Dorota Anyż
  4. Mariusz Brudnik
  5. Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach

  Wydział Finansów, Budżetu i Analiz informuje, iż z dniem 30 czerwca br. upływa termin płatności podatku od posiadania psów. Wpłat w/w podatków można dokonywać:

  • w Urzędzie Miasta, Rynek 1
  • w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza nr 47 
  • w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Seminaryjskiej nr 20d

  "Ptaki Kielc - w perspektywie zrównoważonego rozwoju miasta" - pod taką nazwą odbędzie się w najbliższy czwartek, w kieleckim Urzędzie Miasta prezentacja multimedialna, która jest efektem inwentaryzacji zasobów przyrodniczych dotyczących charakterystyki ptaków występujących na terenie naszego miasta. Na prezentację, do sali konferencyjnej przy ul. Rynek 1 w godz. 13.00 - 15.00 zapraszają: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Kielce oraz Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody.

  Prezentacja ma na celu przedstawienie ptaków bytujących na terenie Kielc oraz wskazanie uwarunkowań przestrzennych i siedliskowych wymaganych przez poszczególne gatunki dla ochrony gatunku i bioróżnorodności. Na spotkanie zaproszeni do ratusza zostali przedstawiciele środowisk urbanistów i projektantów, a także służb inwestycyjnych i zajmujących się utrzymaniem terenów miejskich, związanych z bytowaniem ptaków.

  Tematy:

  1. Prezentacja projektu (metodyka, zakres przeprowadzanych badań).
  2. Prezentacja obiektu badań (ptaki naszego miasta na zdjęciach).
  3. Prezentacja wstępnych wyników badań (m.in. mapy występowania poszczególnych gatunków ptaków).
  4. Prezentacja obszarów ważnych dla ptaków na obszarze gminy.
  5. Prezentacja możliwości wykorzystania zebranego materiału.
  6. Perspektywy ochrony.
  7. Perspektywy zrównoważonego rozwoju.
  8. Perspektywy opracowania monograficznego "Ptaki Kielc".

  Rozpoczął się Turniej Szóstek Piłkarskich pod nazwą "Wakacje z Futbolem". Dziś na stadionie międzyszkolnym w Kielcach rozegrano już pierwsze mecze. W zawodach biorą udział 82 drużyny z 35 szkół podstawowych oraz 47 gimnazjów z Kielc i powiatu. Finał turnieju odbędzie się 26 sierpnia br. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gazeta Wyborcza i Radio Kielce.

  Ruszył Turniej Szóstek...
  Drużyna Sokoła Siedlce wraz z...

  Radni przyjęli wczoraj projekty uchwał w sprawie regulaminów przyznawania i przekazywania stypendiów na wyrównywanie szans edukacyjnych dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendia na rok szkolny 2005/2006 mają być wypłacane od września. Mogą się o nie ubiegać uczniowie z obszarów wiejskich województwa świętokrzyskiego, uczący się w Kielcach oraz studenci z naszego miasta uczący się w miejscu zamieszkania lub w innym mieście. Dochód uprawniający do złożenia wniosku o stypendium unijne wynosi 504 zł netto na członka rodziny. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą składać wnioski w swoich szkołach od 15 lipca do 15 sierpnia. Koordynatorem programu podziału i wypłaty świadczeń jest w regionie Starostwo Powiatowe w Kielcach.

  Uroczystość z okazji nadania imienia Jana Pawła II Domowi Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej odbyła się wczoraj. W odprawionej z tej okazji mszy świętej udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Ryczana, prezydent Kielc i przewodniczący Rady Miejskiej, kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, liczna grupa pensjonariuszy DPS.

  Uroczystość zgromadziła...
  Wizerunek Ojca Świetego na...

  27.06.2005 r.

  Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu szkoleniowego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego złożył dziś Urząd Miasta Kielce. Przedmiotem projektu jest "Podniesienie kwalifikacji grupy osób pracujących do międzynarodowych standardów biznesu w zakresie języka angielskiego, informatyki biznesowej i rachunkowości". Przedsięwzięcie obejmie 48 osób, które w okresie od 1 października br. do czerwca 2006 roku przejdą intensywne szkolenia, a następnie podejdą do egzaminów kończących się uzyskaniem międzynarodowych certyfikatów: LCCI Business English, LCCI Międzynarodowe Standardy Rachunkowości, ECDL European Computer Driving Licence. Uczestnicy projektu będą mogli ubiegać się o zatrudnienie w centrach nowoczesnych usług. Nabór zainteresowanych rozpocznie się we wrześniu i zostanie poprzedzony ogłoszeniami w lokalnych mediach. Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta pod numerem telefonu 36-76-018.

  Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody w Kielcach zapraszają na prezentację wyników inwentaryzacji zasobów przyrodniczych dot. charakterystyki ptaków występujących na terenie miasta, która odbędzie się w dn. 30.06.05 w godz. 13-15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kielcach ul. Rynek 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, projektantów i realizatorów inwestycji.

  Weekend upłynął w Kielcach pod znakiem Święta Miasta. Mieszkańcy bawili się na zorganizowanych z tej okazji festynach i koncertach. Podczas imprezy w Parku Miejskim prezydent Wojciech Lubawski odebrał z rąk redaktora naczelnego "Metra" nagrodę za zdobycie przez Kielce tytułu Prawdziwej METROstolicy Polski. W plebiscycie organizowanym przez ten dziennik wzięło udział 19 miast, których mieszkańcy głosowali za pomocą sms-ów. Oprócz tytułu, Kielce wywalczyły ogólnopolską kampanię promocyjną na łamach "Metra".  (więcej)

  Absolwenci gimnazjów mają czas dziś do godz. 15.00 mija na dostarczenie do szkoły ponadgimnazjalnej pierwszego wyboru tyle kopii świadectw, a także zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego, ile szkół wybrali w systemie (maksymalnie mogą wybrać 3). Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną w południe 30 czerwca. Tego dnia w systemie pojawi się również informacja o wolnych miejscach w poszczególnych klasach i szkołach. Do 4 lipca 2005 r. do godz. 15:00 kandydaci muszą doręczyć oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego do szkoły, do której zostali przyjęci. Nie doręczenie dokumentów oznacza rezygnację . 5 lipca o godz. 12:00 na podstawie oryginałów świadectw i oryginałów zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone listy przyjętych do szkół. Do 7 lipca 2005 r. do godz. 15:00 placówki dysponujące wolnymi miejscami prowadzić będą dodatkową rekrutację dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół i dla tych, którzy zrezygnowali z miejsca w wybranej szkole. Nabór ten prowadzony będzie poza elektronicznym systemem. Decyzję o przyjęciu podejmie szkolna komisja rekrutacyjna. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 8 lipca o godz. 12:00. (więcej na stronie www.kielce.edu.com.pl)

  Sesja Rady Miejskiej w Kielcach rozpocznie się dziś o godz. 16.00 w sali konferencyjnej ratusza, Rynek 1. Radni obradować będą nad podjęciem uchwał w sprawie przyjęcia regulaminów przyznawania i przekazywania stypendiów na wyrównywanie szans edukacyjnych dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Kielce na rok 2005/2006 oraz zmianą uchwały w sprawie budżetu Miasta Kielce na 2005 rok. (program sesji)

  Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś o godz. 14.00 w ratuszu . W programie posiedzenia znalazła się dyskusja nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego AL.IX Wieków Kielc i ul. Piotrkowskiej. Radni dyskutować będą także nad przygotowaniem i realizacją zadań inwestycyjnych oraz dokumentacją przyszłościową na rok 2005. Tuż przed dzisiejszą sesją zbiorą się również Komisje: Budżetu i Finansów oraz Edukacji i Kultury.

  Wydział Finansów, Budżetu i Analiz informuje, iż z dniem 30 czerwca br. upływa termin płatności podatku od posiadania psów.

  Zapisy na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności prowadzone będą dziś w godzinach 12.00 - 17.00 . Prowadzi je Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym, w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. 36-76-528. Zainteresowani powinni przynieść dowód osobisty oraz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (obejmujące okres od września do grudnia 2005 r.). Zajęcia zorganizowane zostaną po raz drugi. Odbywać się będą przez 20 tygodni, od września do grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice. Dzięki dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uczestnicy płacić będą 1,60 zł za godzinę.

  Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury w 2004 roku zostaną wręczone podczas jutrzejszej uroczystości w Domu Środowisk Twórczych (18.00). Komisja pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Andrzeja Syguta uhonorowała 15 osób i instytucji kulturalnych. W części artystycznej wystąpią: Zespół "Camerata Vistula" pod kierunkiem Andrzeja Wróbla oraz Włodzimierz Nahorny.

  W nocy z piątku na sobotę kielczanie będą mogli uczestniczyć w "Białej Nocy nad Silnicą". Od 8 wieczorem do 2 nad ranem, placówki kulturalne naszego miasta przygotują wiele atrakcji dla zwiedzających. Wstęp do muzeów i galerii będzie nieodpłatny. Akcję zainicjowała redakcja "Słowa Ludu". Nad bezpieczeństwem kielczan biorących udział w "Białej Nocy nad Silnicą" czuwać będą liczne patrole Policji i Straży Miejskiej.

  Od dziś, w związku z sezonem wakacyjnym nastąpiły zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusów komunikacji miejskiej. Do 31.08.2004 r. autobusy linii nr 1, 3, 4, 13, 20, 22, 25, 30, 45 będą kursowały według rozkładów jazdy oznaczonych jako "Wakacje-dni robocze". W tym samym okresie zawieszone zostaną kursy linii 24.

  Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów udzielają:

  Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska
  tel. 34-506-95

  Dyspozytor Zajezdni Pakosz
  tel. 361- 63- 71 lub 361-15-57

  Zarząd Transportu Miejskiego
  tel. 343-15-93 w. 31

  Punkt kontrolny ul. Żytnia
  tel. 361-49-38

  Punkt kontrolny ul. Warszawska
  tel. 368-17-09

  24.06.2005 r.

  Dziś rozpoczęły się wakacje.
  Z tej okazji wszystkim pedagogom składamy wielkie podziękowania za zaangażowanie w pracę, pasję oraz poświęcenie trudowi wychowania młodych ludzi. Dzieciom i młodzieży życzymy bardzo udanych, bezpiecznych wakacji, spełnionych marzeń, dużo słońca i radości.

   

  Tomasz Bogucki

  Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach

  Wojciech Lubawski

  Prezydent Kielc

  Miasto Kielce zdobyło tytuł Prawdziwej Metrostolicy Polski w plebiscycie organizowanym przez dziennik "Metro". W konkursie brało udział 19 miast, których mieszkańcy opowiadali na łamach gazety o swoim mieście oraz głosowali za pomocą sms-ów. Oprócz tytułu, Kielce wywalczyły ogólnopolską promocję wakacyjną w "Metrze". Wręczenie nagrody, którą odbierze prezydent Kielc, odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 14.00 w Parku Miejskim w Kielcach.

  Pliki do pobrania

  Wyniki

  Występ tancerek z zespołu "Grawitacja" z Domu Kultury "Zameczek" rozpoczął dziś o 14.00 "Święto Kielc" podczas "Pikniku w ogrodach Radia Kielce". Na plenerowej estradzie przy ul. Radiowej do późnego wieczora występować będą m.in. zespoły: "Explosive", "Clezmer's", "Blue Radio Brothers" i "Cross Rock". W ustawionych wokół namiotach prezentują się artyści ludowi, można wziąć udział w pokazie makijażu, dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy czy oznakować rower. Na stoisku Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni prezentowane są najmodniejsze w tym roku rośliny balkonowe. Ciekawe stoisko przygotowało także Muzeum Zabawkarstwa, gdzie można nie tylko zapoznać się z wydawnictwami opracowanymi przez placówkę, ale także pograć z staropolskie gry. Imprezę zakończy o godz. 22 pokaz sztucznych ogni.

  Na stoisku Muzeum...
  Najmodniejsze kwiaty na...
  Występ zespołu "Grawitacja"
  Pokazy rękodzieła ludowego
  Pokazy rękodzieła ludowego
  Sprzęt bojowy prezentowała...

  Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z obchodami "Święta Kielc" wystąpią ograniczenia ruchu na kieleckich ulicach. Dziś do godz. 23.00 wyłączony z ruchu kołowego jest odcinek ulicy Radiowej między wjazdem do budynku Radia Kielce, a ulicą Polną. Objazdy wyznaczono ulicami: Polną, Kościuszki i Niską. 25 czerwca br. (w godz. 14.00-20.00) oraz 26 czerwca br. (godz. 10.00-18.00) z ruchu kołowego zostanie również wyłączona ul. Staszica na odcinku od ul. Solnej do ul. Zamkowej. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia.

  Jutro w ramach "Święta Kielc" w Parku Miejskim odbędzie się koncert "WDK Miastu" (14.00 -16.00), natomiast w Domu Środowisk Twórczych oraz na ul. Sienkiewicza prezentowany będzie pokaz gry na katarynkach. Wieczorem w DŚT wystąpi "Wolna Grupa Bukowina". W niedzielę w parku zorganizowany zostanie wielki festyn rodzinny, który o godz. 18.00 zakończy występ zespołu "Krywań".

  Atrakcyjną ofertę wypoczynku przygotowały miejskie instytucje, organizacje pozarządowe oraz kluby osiedlowe dla dzieci pozostających w Kielcach w okresie wakacji. Z Akcji Lato 2005 będzie mogło skorzystać kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży. Odbędą się wycieczki, festyny, koncerty, wystawy oraz turnieje sportowe. Wiele propozycji jest nieodpłatnych.(Pytania w sprawie poszczególnych imprez proszę kierować do ich organizatorów lub sekretariatu Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce, tel. 36-76-624)

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Wojciech Lubawski wspominał...

  Letnie Studio Radia Kielce rozpoczęło dziś nadawanie z ul. Sienkiewicza w Kielcach. Podczas całych wakacji (pon-pt, godz. 9-12) na wszystkich kielczan odwiedzających studio czeka wiele atrakcji. Odbywać się będą m.in. liczne konkursy, spotkania z ciekawymi i znanymi ludźmi kultury, sportu, polityki czy występy artystyczne. Gościem studia był dziś m.in. prezydent Kielc.

  Ekspozycję skamieniałości i minerałów zorganizował w Kieleckim Centrum Kultury, działający przy Geoparku Kielce, Klub Miłośników Geologii. Na wystawie prezentowane są okazy geologiczne, pochodzące zarówno ze zbiorów członków klubu, jak również te, które zostały zebrane i przygotowane w trakcie prowadzonych zajęć. Na szczególną uwagę zasługuje zbiór skamieniałości dewonu. Można także obejrzeć kolekcję minerałów rudnych, drewna skrzemieniałego i bardzo ciekawych kolorystycznie kieleckich kalcytów. Wystawa będzie dostępna w trakcie zbliżającego się Święta Kielc. Będzie ją można zwiedzać bezpłatnie do 30 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 (wejście do KCK od ulicy Winnickiej). Działający od marca br. Klub Miłośników Geologii zaprasza wszystkich chętnych do zdobycia wiedzy na temat tajemnic zaklętych w kamieniach na klubowe spotkania, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godz. 16 do 20 w KCK.

  Święto Pułkowe "Czwartaków" z okazji 199 rocznicy sformowania 4 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego na Ziemi Poznańskiej w 1806 roku odbędzie się 25 czerwca. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 na terenie koszar na Bukówce.

  23.06.2005 r.

  Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbędzie się 27 czerwca 2005 roku (godz. 16.00) w sali konferencyjnej ratusza, Rynek 1. Radni obradować będą nad podjęciem uchwał w sprawie przyjęcia regulaminów przyznawania i przekazywania stypendiów na wyrównywanie szans edukacyjnych dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Kielce na rok 2005/2006 oraz zmianą uchwały w sprawie budżetu Miasta Kielce na 2005 rok. (program sesji)

  Spotkanie w ratuszu

  Delegacja samorządowców z Ukrainy w składzie: Jurij Borisowicz Gajsanowskij - zastępca prezydenta Winnicy oraz radna Olena Andrijwna Witenko złożyła dziś wizytę w ratuszu. Przedstawicieli partnerskiego miasta przyjął prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Goście, którzy zwiedzili dziś m.in. Jaskinię Raj i zamek w Chęcinach, po południu będą mieli okazję obejrzeć Kielce.

  Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody w Kielcach zapraszają na prezentację wyników inwentaryzacji zasobów przyrodniczych dotyczących charakterystyki ptaków występujących na terenie miasta, która odbędzie się w dn. 30.06.05 w godz. 13-15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kielcach ul. Rynek 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, projektantów i realizatorów inwestycji.

  Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 25 czerwca 2005 r. występują utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Jesionowej (jezdnia południowa) spowodowane ułożeniem warstwy ścieralnej. W czasie prowadzenia robót ruch odbywa się połową jezdni. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

  W związku z sezonem wakacyjnym nastąpią zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusów komunikacji miejskiej - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. W dniach 27.06 - 31.08.2004 r. autobusy linii nr 1, 3, 4, 13, 20, 22, 25, 30, 45 będą kursowały według rozkładów jazdy oznaczonych jako "Wakacje-dni robocze". W tym samym okresie zawieszone zostaną kursy linii 24.

   

  Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów udzielają:

  Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska
  tel. 34-506-95

  Dyspozytor Zajezdni Pakosz
  tel. 361- 63- 71 lub 361-15-57

  Zarząd Transportu Miejskiego
  tel. 343-15-93 w. 31

  Punkt kontrolny ul. Żytnia
  tel. 361-49-38

  Punkt kontrolny ul. Warszawska
  tel. 368-17-09

  22.06.2005 r.

  Gmina Kielce - Miejski Zarząd Dróg w Kielcach złożyła dziś wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu "Budowa węzła drogowego łączącego ul. Krasickiego z ul. Radomską i ul. Manifestu Lipcowego w Kielcach". Projekt, którego celem jest poprawa dostępności komunikacyjnej miasta do sieci dróg o charakterze krajowym i międzynarodowym, zgłoszony został do dofinansowania ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 1 "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów", Działania 1.1. "Modernizacja i rozbudowa regionalnego układu transportowego", Poddziałania 1.1.1. "Infrastruktura drogowa". Budowa dwupoziomowego węzła poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu na tym bardzo ważnym ciągu komunikacyjnym, wpłynie na zwiększenie atrakcyjności okolicznych terenów inwestycyjnych oraz poprawi estetykę krajobrazu. Całkowity koszt projektu wynosi - 9 473 752,28 zł, w tym wnioskowana kwota dotacji to 7 099 689,20 zł.

  Na 5260 miejsc przygotowanych przez Miasto w szkołach ponadgimnazjalnych zgłosiło się do wczoraj około 5000 absolwentów gimnazjów. Połowa kandydatów pochodzi spoza Kielc - To bardzo dobrze świadczy o renomie naszych szkół - mówi zastępca prezydenta Kielc, Andrzej Sygut. Największą popularnością cieszą się licea ogólnokształcące, gdzie według badań chce się uczyć 70 - 75 procent absolwentów danego rocznika. W kieleckich ogólniakach jest mniej o 300 miejsc niż chętnych do nauki w tych placówkach. Najwięcej podań złożono do II L.O. im. J. Śniadeckiego, VI L.O. im. J. Słowackiego,VII L.O. im. J. Piłsudskiego oraz V L.O. im. ks. P. Ściegiennego. Rośnie popularność III L.O. im. C.K. Norwida, natomiast mniej chętnych jest w tym roku na naukę w I L.O. im. S. Żeromskiego. Wystarczy miejsc w technikach, natomiast na 450 miejsc w liceach profilowanych, złożono 300 podań o przyjęcie.

  "Piknik w ogrodach Radia Kielce" otworzy tegoroczne"Święto Kielc", które odbędzie się w naszym mieście w dniach 24-26 czerwca br. W pierwszym dniu imprezy przed siedzibą rozgłośni wystąpią zespoły: "Explosive", "Clezmer's", "Blue Radio Brothers" i "Cross Rock". 25 czerwca zagra m.in. Wolna Grupa Bukowina, a na kieleckim deptaku rozpocznie się festiwal katarynek. Na 26 czerwca zaplanowano: festyn rodzinny w Parku Miejskim, koncert zespołu Krywań, liczne wystawy, koncerty młodych artystów, a także spektakle w Kieleckim Centrum Kultury. Wieczorem w amfiteatrze na Kadzielni zaśpiewa Ryszard Rynkowski z zespołem. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z obchodami "Święta Kielc" wystąpią ograniczenia ruchu na kieleckich ulicach. 24 czerwca br.(piątek) w godzinach od 12.00 do 23.00 wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ulicy Radiowej między wjazdem do budynku Radia Kielce, a ulicą Polną. Objazdy wyznaczono ulicami: Polną, Kościuszki i Niską. 25 czerwca br. (w godz. 14.00-20.00) oraz 26 czerwca br. (godz. 10.00-18.00) z ruchu kołowego zostanie również wyłączona ul. Staszica na odcinku od ul. Solnej do ul. Zamkowej. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia.

  Atrakcyjną ofertę wypoczynku przygotowały miejskie instytucje, organizacje pozarządowe oraz kluby osiedlowe dla dzieci pozostających w Kielcach w okresie wakacji. Z Akcji Lato 2005 będzie mogło skorzystać kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży. Odbędą się wycieczki, festyny, koncerty, wystawy oraz turnieje sportowe. Wiele propozycji jest nieodpłatnych.(Pytania w sprawie poszczególnych imprez proszę kierować do ich organizatorów lub sekretariatu Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce, tel. 36-76-624)

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniach 23-25 czerwca 2005 r. wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Jesionowej (jezdnia południowa) spowodowane ułożeniem warstwy ścieralnej. W czasie prowadzenia robót ruch będzie się odbywał połową jezdni. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

  Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia przygotował wykaz przedszkoli samorządowych w Kielcach, które pełnić będą dyżury w okresie tegorocznych wakacji.

  Osiedle
  Nr przedszkola dyżurującego
  Adres i nr telefonu
  Miesiąc
  Nr przedszkoli objętych dyżurem
  Barwinek
  Bukówka
  Stadion

  PS 3
  ul. Os. Barwinek 33
      tel. 361-33-63

  lipiec

  3, 8, 36, 39
  Czarnów
  Herby
  Dalnia -
  Ślichowice
  PS 26
  ul. Piekoszowska 42 tel.345-06-09
  lipiec

  2, 18, 22, 26, 29, 31, 34
  PS 22
  ul. Chrobrego 110 tel.345-27-13
  sierpień
  KSM
  Śródmieście
  PS 13
   
  ul. Kapitulna 2 tel.344-69-65
  lipiec
  4, 13, 24, 30, 33, 43
  Bocianek
  Skarpa
  Szydłówek
  PS 42
  ul. E. Orzeszkowej 26 tel.331-34-20
  lipiec

     1, 16, 6, 25, 27, 32, 42

  PS 32
  ul. Kasprowicza 5 tel.331-90-72
  sierpień
  Świętokrzyskie
  Na Stoku
  Uroczysko
  PS 35
  ul. Orkana 13 tel.331-63-58
  lipiec

         5, 9, 19, 35, 40

  Chęcińskie
  Podkarczówka
  PS 20
  ul. Chęcińska 3 tel.361-47-81
  lipiec

          14, 20, 21, 23, 28

   

  21.06.2005 r.

  Kielce biorą udział w misji inwestycyjnej, która rozpoczęła się dziś w Hamburgu. Nasze miasto prezentowane będzie przez trzy dni jako nowoczesny ośrodek posiadający wielki potencjał ekonomiczny i intelektualny. Głównym celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie niemieckich przedsiębiorstw lokowaniem swoich centrów finansowych, informatycznych oraz produkcyjnych w Polsce. Centrum Obsługi Inwestora, działające przy Wydziale Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta, opracowało na potrzeby misji niemieckojęzyczną ofertę inwestycyjną "Kielce Jako Centrum Usług".

  Od dziś bilety MPK można kupować u kierowcy autobusu w dni powszednie dopiero po godzinie 18.00, zaś w soboty, niedziele i święta przez cały dzień za odliczoną gotówką. Weszła w życie uchwała Rady Miejskiej zmieniająca zasady sprzedaży biletów. Kierowcy nie będą pobierali dotychczasowej opłaty manipulacyjnej w wysokości 50 gr.

  O godz. 15.00 mija termin składania przez absolwentów gimnazjów wydruków z systemu internetowego naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Dokumenty muszą być podpisane przez rodziców (lub prawnych opiekunów). Do 27 czerwca gimnazjaliści muszą dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru tyle kopii świadectw, a także zaświadczeń o wyniku egzaminu gimnazjalnego, ile szkół wybrali w systemie (maksymalnie mogą wybrać 3). Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną w południe 30 czerwca. Tego dnia w systemie pojawi się również informacja o wolnych miejscach w poszczególnych klasach i szkołach. Do 4 lipca 2005 r. do godz. 15.00 kandydaci muszą doręczyć oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego do szkoły, do której zostali przyjęci. Nie doręczenie dokumentów oznacza rezygnację. 5 lipca o godz. 12.00 na podstawie oryginałów świadectw i oryginałów zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone listy przyjętych do szkół. Do 7 lipca 2005 r. do godz. 15.00 placówki dysponujące wolnymi miejscami prowadzić będą dodatkową rekrutację dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół i dla tych, którzy zrezygnowali z miejsca w wybranej szkole. Nabór ten prowadzony będzie poza elektronicznym systemem. Decyzję o przyjęciu podejmie szkolna komisja rekrutacyjna. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 8 lipca o godz. 12.00. (więcej na stronie www.kielce.edu.com.pl)

  Centrum Euro Info przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zaprasza firmy z regionu świętokrzyskiego, zainteresowane wejściem na rynek niemiecki lub prowadzące działalność na tym rynku, na szkolenie pn. "Zasady prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Niemiec". Szkolenie, odbędzie się w dniu 11 lipca 2005 r. (poniedziałek) w godzinach 10.00-15.00 w Kielcach, w siedzibie SIPH przy ul. Sienkiewicza 53, IV p.

   

  Szkolenie p oprowadzi Ewald Sladek, konsultant Latz & Trenner GmbH, jednej z najbardziej doświadczonych firm doradczych na rynku niemieckim, która od 10 lat świadczy usługi na rzecz klientów prywatnych i przedsiębiorstw, specjalizuje się w obsłudze polskich firm, a jej eksperci to wysokiej klasy specjaliści w zakresie doradztwa podatkowego i gospodarczego. Koszt szkolenia wynosi 150 zł brutto od osoby/firmy (zwolnione z VAT). Pieniądze należy wpłacać na numer konta, podany na karcie zgłoszeniowej. Szkolenie prowadzone będzie w języku polskim. Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o potwierdzenie udziału na załączonym formularzu do dnia 8 lipca 2005 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. (program szkolenia)

  W razie jakichkolwiek pytań, dodatkowych informacji udziela Anna Kluczewska tel. 344-43-92 lub e-mail: a_kluczewska@siph.com.pl

  Pliki do pobrania

  Formularz zgłoszeniowy

  Atrakcyjną ofertę wypoczynku przygotowały miejskie instytucje, organizacje pozarządowe oraz kluby osiedlowe dla dzieci pozostających w Kielcach w okresie wakacji. Z Akcji Lato 2005 będzie mogło skorzystać kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży. Odbędą się wycieczki, festyny, koncerty, wystawy oraz turnieje sportowe. Wiele propozycji jest nieodpłatnych.(Pytania w sprawie poszczególnych imprez proszę kierować do ich organizatorów lub sekretariatu Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce, tel. 36-76-624)

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 24 czerwca 2005 r. (piątek) w godzinach od 12.00 do 23.00 wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ulicy Radiowej między wjazdem do budynku Radia Kielce, a ulicą Polną. Ograniczenie ruchu nastąpi w związku z odbywającą się w tym dniu, przed siedzibą rozgłośni, imprezą inaugurującą obchody Święta Kielc pt. "Piknik w ogrodach Radia Kielce". Objazdy wyznaczono ulicami: Polną, Kościuszki i Niską. Z powodu obchodów "Święta Kielc" w dniu 25.06.2005 r. (w godz. 14.00 - 20.00) oraz 26.06.2005 r. (godz. 10.00 - 18.00) z ruchu kołowego zostanie również wyłączona ul. Staszica na odcinku od ul. Solnej do ul. Zamkowej. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia.

  Święto Pułkowe "Czwartaków" z okazji 199 rocznicy sformowania 4 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego na Ziemi Poznańskiej w 1806 roku odbędzie się 25 czerwca. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 na terenie koszar na Bukówce.

  Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś w ratuszu. Radni dyskutować będą na temat pozyskiwania  i wykorzystywania środków finansowych ze źródeł pozabudżetowych. Początek o godz. 14.00.

  Podsumowanie sportowego roku...
  Wyróżnienie odebrał m.in....

  20.06.2005 r.

  Uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2004/2005 odbyło się dziś w Urzędzie Miasta. Podczas spotkania zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut oraz Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Marian Kubik wręczyli wyróżnienia za najlepsze rezultaty w sportowej rywalizacji dla dyrekcji szkół oraz nauczycieli, których drużyny zdobyły tytuły Mistrzów Kielc. W organizowanych zawodach na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2004/2005 wystartowało 5724 uczniów. Koszty organizacji imprez sportowych wyniosły w sumie 41386 złotych.

  Pliki do pobrania

  Lista wyróżnień

  Tylko do jutra, do godz. 15.00 absolwenci gimnazjów mają czas na dostarczenie do wybranych szkół ponadgimnazjalnych wydruku z systemu internetowego naboru. Na stronie www.kielce.edu.com.pl dostępna jest oferta poszczególnych placówek prowadzonych przez Miasto, można tam także śledzić listę preferencyjną uczniów.

  Po wakacjach ruszy druga tura zajęć na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Przedsięwzięcie to będzie realizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia Diabetyków, Anny Sowy odpowiedzialnej za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym w Urzędzie Miasta Kielce oraz dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zajęcia, w cenie 1,60 zł za godzinę, odbywać się będą przez 20 tygodni, od września do grudnia br. na basenie przy Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice. Zapisy prowadzić będzie 27 czerwca w godzinach 12.00 -17.00 Anna Sowa w UM przy ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. 36-76-528. Zainteresowani powinni przynieść dowód osobisty oraz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (obejmujące okres od września do grudnia 2005 r.).

  Ekspozycję skamieniałości i minerałów zorganizował w Kieleckim Centrum Kultury, działający przy Geoparku Kielce, Klub Miłośników Geologii. Na wystawie prezentowane są okazy geologiczne, pochodzące zarówno ze zbiorów członków klubu, jak również te, które zostały zebrane i przygotowane w trakcie prowadzonych zajęć. Na szczególną uwagę zasługuje zbiór skamieniałości dewonu. Można także obejrzeć kolekcję minerałów rudnych, drewna skrzemieniałego i bardzo ciekawych kolorystycznie kieleckich kalcytów. Wystawa będzie dostępna w trakcie zbliżającego się Święta Kielc. Będzie ją można zwiedzać bezpłatnie do 30 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 (wejście do KCK od ulicy Winnickiej). Działający od marca br. Klub Miłośników Geologii zaprasza wszystkich chętnych do zdobycia wiedzy na temat tajemnic zaklętych w kamieniach na klubowe spotkania, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek od godz. 16 do 20 w KCK.

  Od 21 czerwca br. zmieniają się zasady sprzedaży biletów w autobusach MPK. Dotychczas pasażerowie mogli je kupować u kierowcy autobusu za dodatkową opłatą 50 gr. br. Od jutra bilety jednorazowe o nominałach: 1,90 zł. 1,15 zł. 0,95 zł bez dodatkowych opłat można będzie nabyć u kierowcy w soboty, niedziele i święta, zaś w pozostałe dni tylko po godzinie 18, za odliczoną gotówką.

  17.06.2005 r.

  Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich z zakresu endokrynologii, hematologii, kardiologii, neurologii, okulistyki i onkologii oraz bezpłatnych badań, które prowadzone będą w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Świętokrzyskim Centrum Kardiologii. Przedsięwzięcie pod hasłem "W trosce o zdrowie" organizowane jest we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym - Centrum Kardiologii w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Wojewódzkim Specjalistycznym Zespołem Opieki Neuropsychiatrycznej. Honorowe patronaty nad akcją objęły kieleckie oddziały Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ftyzjopulmonologicznego. Dzień wcześniej, w sobotę 18 czerwca br., w Hotelu Kongresowym - EXBUD odbędą się otwarte wykłady, które prowadzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny - kardiologii, pulmonologii, onkologii, neurologii, endokrynologii i hematologii. Cykl wykładów oficjalnie otworzy zastępca prezydenta Kielc, Andrzej Sygut. 

   

  Otwarte wykłady z zakresu

  • dermatologii

  • kardiologii

  • neurologii

  • onkologii

  • pulmonologii

  18 czerwca, sobota

  Hotel Kongresowy - EXBUD

  ul. Manifestu Lipcowego 34, Kielce

     

  10.00-10.05 Oficjalne otwarcie sesji wykładów Andrzej Sygut, Wiceprezydent Kielc

  10.05-10.30 Atopowe zapalenie skóry Prof. Andrzej Emeryk, Dziecięcy Szpital Kliniczny, Lublin

  10.30-11.00 Astma i POCHP Prof. Bernard Panaszek, Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii, Wrocław

  11.00-11.30 Nadciśnienie Dr hab. Maria Janion, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, Kielce

  11.30-12.00 Przerwa na kawę

  12.00-12.30 Terapia w otępieniu Dr n. med. Rafał Motyl, Centrum Neurologii Klinicznej, Kraków

  12.30-13.00 Epidemiologia, rozpoznawanie, przebieg kliniczny i leczenie przewlekłej białaczki szpikowej Prof. Kazimierz Sułek, Klinika Chorób Wewnętrznych i Hematologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa

  13.00-13.30 Otępienie współistniejące z zespołem parkinsonowskim Dr n. med. Rafał Motyl, Centrum Neurologii Klinicznej, Kraków

  13.30-14.00 Diagnostyka i leczenie akromegalii Lek. med. Katarzyna Lizis, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Kielce

  14.00-14.30 Przerwa - poczęstunek

  14.30-15.00 Współczesne standardy diagnostyki i leczenia guzów neuroendokrynnych Dr n. med. Aldona Kowalska, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Kielce

  15.00-15.30 Współczesne postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w nowotworach podścieliskowych przewodu pokarmowego (GIST) Lek. med. Marcin Zygała, Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

   

  Kielce wezmą udział w misji inwestycyjnej do Hamburga, która odbędzie się w dniach 21-23 czerwca br. Nasze miasto zaprezentuje się jako nowoczesny ośrodek posiadający wielki potencjał ekonomiczny i intelektualny. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zainteresowanie niemieckich przedsiębiorstw lokowaniem swoich centrów finansowych, informatycznych oraz produkcyjnych w Polsce. Specjalnie w tym celu Centrum Obsługi Inwestora, działające przy Wydziale Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta, opracowało niemieckojęzyczną ofertę inwestycyjną "Kielce Jako Centrum Usług". Organizatorami misji inwestycyjnej są Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, Ernst & Young Polska.

   

  Absolwenci gimnazjów mają czas do wtorku (21 czerwca), do godz. 15.00 na dostarczenie do wybranych szkół ponadgimnazjalnych wydruku z systemu internetowego naboru. Tworząc swoją listę preferencyjną, kandydat powinien ustalić kolejność wybranych klas, zaczynając od tej, na której najbardziej mu zależy. Dokument, traktowany jako podanie do trzech wybranych placówek, należy zanieść do tzw. szkoły pierwszego wyboru. Wydruk musi być podpisany przez rodzica (lub prawnego opiekuna). W związku z prowadzonym naborem, sekretariaty szkół ponadgimnazjalnych czynne będą także jutro (sobota) w godzinach 8.00 - 12.00. (Więcej na stronie www.kielce.edu.com.pl).

  Po wakacjach ruszy druga tura zajęć na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Uda się je zorganizować dzięki współpracy Stowarzyszenia Diabetyków, Anny Sowy odpowiedzialnej za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym w Urzędzie Miasta Kielce oraz dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Zajęcia, w cenie 1,60 zł za godzinę, odbywać się będą przez 20 tygodni, od września do grudnia br. na basenie przy Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice. Zapisy prowadzić będzie 27 czerwca w godzinach 12.00 -17.00 Anna Sowa w UM przy ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. 36-76-528. Zainteresowani powinni przynieść dowód osobisty oraz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (obejmujące okres od września do grudnia 2005 r.).

  Wystawy plastyczne: "Droga krzyżowa" - malarza Tadeusza Boruta oraz "Stacje z Drogi Krzyżowej z kościoła Chrystusa Króla w Jarosławiu" - autorstwa malarza Adama Brinckena i rzeźbiarza Macieja Zychowicza można oglądać w sali konferencyjnej ratusza (Rynek 1). Wszyscy zainteresowani obejrzeniem ekspozycji proszeni są o kontakt pod nr tel. 36 76 240.

  Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na kolejne spotkanie w Młodzieżowej Kawiarni Artystycznej. Dziś o godz. 18.00 wystąpi Grupa Artystyczna "Zameczek" z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego i ich goście.

  Pliki do pobrania

  Program

  16.06.2005 r.

  200 tysięcy zł przekaże Miasto Klubowi Kolporter Korona Kielce w nagrodę za pierwszy w historii miasta awans drużyny piłkarskiej do ekstraklasy. Uchwałę umożliwiającą przyznanie tych środków przyjęli dziś jednomyślnie kieleccy radni. List gratulacyjny dla zawodników i kadry szkoleniowej przekazał na ręce wiceprezesa Jarosława Jagiełły prezydent Wojciech Lubawski. Wiceprezes klubu, dziękując za wyrazy uznania, zaprosił radnych na pierwszy mecz w ekstraklasie, na miejsca w budowanym właśnie sektorze rodzinnym. - Ta nagroda będzie dla nas motywacją do dalszej pracy - podkreślił w imieniu zawodników kapitan drużyny, Arkadiusz Bilski. Na pamiątkę awansu do ekstraklasy przedstawiciele klubu obdarowali kieleckich rajców żółto-czerwonymi szalikami, zaś przewodniczący Tomasz Bogucki otrzymał klubową koszulkę.

  O historii powstania Politechniki Świętokrzyskiej, obecnej sytuacji uczelni oraz planach na przyszłość opowiadał radnym profesor Wiesław Trąmpczyński. Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej odbyła się w auli Senatu Politechniki z okazji jubileuszu 40-lecia uczelni. Pan rektor przedstawił ambitne plany rozwojowe związane z rozbudową bazy badawczo-rozwojowej oraz oferty dydaktycznej. Politechnika liczy m.in. na to, że Miasto przekaże na jej rzecz należącą do gminy działkę oraz wesprze finansowo budowę ogrodzenia, które oddzieli boisko uczelni od Tesco. Obecnie przez ten teren chodzą na skróty klienci hipermarketu. Spełnienie listy próśb umożliwi rozwój uczelnianego kampusu.

  O historii i przyszłości...
  Radni odwiedzili bibliotekę...

  Kieleccy rajcy omawiali dziś także m.in. projekt uchwały w sprawie udzielenia bonifikaty od ceny sprzedaży na rzecz spółdzielni mieszkaniowych, prawa własności nieruchomości zabudowanych i wykorzystywanych wyłącznie na cele mieszkaniowe, pozostających w użytkowaniu wieczystym spółdzielni. Radni dyskutowali również nad propozycją zmian organizacyjnych Dziennego Ośrodka Opiekuńczo - Rehabilitacyjnego dla Dzieci przy ul. Chęcińskiej 23. Do końca września br. zakład będzie działał jak dotychczas, następnie udzielanie świadczeń zdrowotnych przejmie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Ośrodek Wczesnej Interwencji z siedzibą w Kielcach Osiedle Na Stoku 42a prowadzony przez Koło Terenowe w Kielcach Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z siedzibą w Warszawie. Funkcje opiekuńcze pełnić będzie nowa jednostka budżetowa o nazwie Ośrodek Wsparcia Dziennego dla Niepełnosprawnych, która rozpocznie działalność z dniem 1 października br.(Projekty uchwał RM znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kielce.pl).

  Budowę scieżki dydaktycznej...

  Drzewa zabezpieczone przed zniszczeniem ogranicznikami z tworzyw sztucznych, ławki ustawione na podłożu z przetworzonych zużytych opon, zagospodarowana zieleń i tablice informujące o zaletach recyclingu - te elementy niebawem urozmaicą ulicę Dębową w Osiedlu Sady. Prace, których efektem będzie utworzenie oryginalnej ścieżki dydaktycznej rozpoczęło tam Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej. Przedsięwzięcie wykonywane jest na zlecenie Urzędu Miasta we współpracy z Radą Osiedla. W ramach projektu powstanie także studnia chłonna, a do gruntu wprowadzone zostaną hydrożel i odpowiednie nawozy, dzięki którym rośliny będą właściwie zasilane. W drugim etapie, z inicjatywy Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz ratusza, kilkanaście metrów dalej powstanie osiedlowy punkt segregacji i zbiórki odpadów.

   

  - To nowatorskie w Kielcach działania, obejmujące zaprojektowanie, zagospodarowanie oraz pielęgnację przyrody. Nowa jakość w zakresie edukacji ekologicznej - mówi Robert Urbański zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Pracownicy RPZ rozpoczęli od montażu osłon drzew, w tym 21 dębów - pomników przyrody. Ograniczniki oraz 4 ławki, które pojawią się na Dębowej w przyszłym tygodniu, wykonane są z przetworzonych odpadów plastikowych. Zabarwiony na czerwono granulat ze zużytych opon, stanowić będzie podłoże ławek. Przy drzewach posadzone zostaną krzewy ozdobne i kwiaty, zawieszone będą także budki lęgowe dla ptaków. W ramach projektu ustawione zostaną również tablice informacyjne promujące ideę recyclingu. Kilkanaście metrów od ścieżki, z inicjatywy UM i PGO, we współpracy z kierownictwem osiedla Sady oraz mieszkańcami, powstanie punkt segregacji i zbiórki odpadów. Zamontowane zostaną specjalne pojemniki m.in. na zużyte opakowania plastikowe, świetlówki, baterie oraz szkło. W planach na najbliższe miesiące jest utworzenie w tej części miasta nowego placu zabaw.

  W przyszłym tygodniu zmieniają się zasady sprzedaży biletów MPK. Dotychcas pasażerowie mogli je kupować u kierowcy autobusu za dodatkową opłatą 50 gr. br. Od 21 czerwca bilety jednorazowe o nominałach: 1,90 zł. 1,15 zł. 0,95 zł bez dodatkowych opłat można będzie nabyć u kierowcy w soboty, niedziele i święta, zaś w pozostałe dni tylko po godzinie 18, za odliczoną gotówką.

  15.06.2005 r.

  Kielce wezmą udział w misji inwestycyjnej do Hamburga, która odbędzie się w dniach 21-23 czerwca br. Nasze miasto zaprezentuje się jako nowoczesny ośrodek posiadający wielki potencjał ekonomiczny i intelektualny. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zainteresowanie niemieckich przedsiębiorstw lokowaniem swoich centrów finansowych, informatycznych oraz produkcyjnych w Polsce. Specjalnie w tym celu Centrum Obsługi Inwestora, działające przy Wydziale Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta, opracowało niemieckojęzyczną ofertę inwestycyjną "Kielce Jako Centrum Usług". Organizatorami misji inwestycyjnej są Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, Ernst & Young Polska.

  Członkowie komisji analizują...

  Ponad 100 ofert wpłynęło do Urzędu Miasta w związku z konkursem na realizację zadań publicznych Miasta przez organizacje pozarządowe w zakresach: kultura fizyczna i sport, profilaktyka i przeciwdziałanie patologiom, turystyka oraz kultura. Dziś w magistracie, powołana przez prezydenta Kielc Komisja Konkursowa dokonała otwarcia kopert. Następnie komisje tematyczne rozpatrzą złożone propozycje biorąc pod uwagę ściśle określone kryteria oceny.

  Sesja Rady Miejskiej odbędzie się jutro (godz. 12.00) w auli Senatu Politechniki Świętokrzyskiej (budynek Biblioteki Głównej) z okazji jubileuszu 40-lecia. Obrady rozpocznie uroczyste powitanie i gratulacje dla działaczy oraz zawodników Klubu Kolporter Korona Kielce z okazji awansu drużyny piłki nożnej do ekstraklasy. Następnie radni wysłuchają informacji na temat funkcjonowania i zamierzeń Politechniki Świętokrzyskiej, zwiedzą także gmach uczelni. W porządku jutrzejszych obrad znalazł się m.in. projekt zmiany uchwały w sprawie udzielenia bonifikaty od ceny sprzedaży na rzecz spółdzielni mieszkaniowych, prawa własności nieruchomości zabudowanych i wykorzystywanych wyłącznie na cele mieszkaniowe, pozostających w użytkowaniu wieczystym spółdzielni. Radni dyskutować będą także nad propozycją zmian organizacyjnych Dziennego Ośrodka Opiekuńczo - Rehabilitacyjnego dla Dzieci przy ul. Chęcińskiej 23. Do końca września br. zakład będzie działał jak dotychczas, następnie udzielanie świadczeń zdrowotnych przejmie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Ośrodek Wczesnej Interwencji z siedzibą w Kielcach Osiedle Na Stoku 42a prowadzony przez Koło Terenowe w Kielcach Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z siedzibą w Warszawie. Funkcje opiekuńcze pełnić będzie nowa jednostka budżetowa o nazwie Ośrodek Wsparcia Dziennego dla Niepełnosprawnych, która rozpocznie działalność z dniem 1 października br.

  Ewakuację uczniów oraz kadry pedagogicznej przeprowadzono dziś w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 26 w Kielcach. Przyczyną działań było na szczęście tylko szkolenie pod kątem zachowania się w razie konieczności szybkiego opuszczenia budynku. Akcję przygotowaną przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta przeprowadziła Straż Pożarna i Policja.

  Od września br. zostaną wprowadzone stałe rozkłady jazdy wszystkich linii miejskich i gminnych. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego zachęca pasażerów, również mieszkańców gmin ościennych, do składania propozycji zmian: w układzie linii komunikacyjnych, nowych połączeń, godzin i częstotliwości kursowania autobusów. Ze względu na publiczny charakter usług komunikacji miejskiej, propozycje powinny być podyktowane opinią większości osób. Jak informuje ZTM - "Mile widziane będą grupowe postulaty pasażerów - w formie pisemnej". Wszelkie propozycje przyjmowane będą do 20 sierpnia br. (Kontakt: Zarząd Transportu Miejskiego, ul. Szymanowskiego 6, 25-361 Kielce).

  Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich z zakresu endokrynologii, hematologii, kardiologii, neurologii, okulistyki i onkologii oraz bezpłatnych badań, które prowadzone będą w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Świętokrzyskim Centrum Kardiologii. Przedsięwzięcie organizowane jest we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym - Centrum Kardiologii w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Wojewódzkim Specjalistycznym Zespołem Opieki Neuropsychiatrycznej. Honorowe patronaty nad akcją objęły kieleckie oddziały Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ftyzjopulmonologicznego. Dzień wcześniej, w sobotę 18 czerwca br., w Hotelu Kongresowym - EXBUD odbędą się otwarte wykłady, które prowadzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny - kardiologii, pulmonologii, onkologii, neurologii, endokrynologii i hematologii. Cykl wykładów oficjalnie otworzy zastępca prezydenta Kielc, Andrzej Sygut.

   

  Otwarte wykłady z zakresu

  • dermatologii

  • kardiologii

  • neurologii

  • onkologii

  • pulmonologii

  18 czerwca, sobota

  Hotel Kongresowy - EXBUD

  ul. Manifestu Lipcowego 34, Kielce

     

  10.00-10.05 Oficjalne otwarcie sesji wykładów Andrzej Sygut, Wiceprezydent Kielc

  10.05-10.30 Atopowe zapalenie skóry Prof. Andrzej Emeryk, Dziecięcy Szpital Kliniczny, Lublin

  10.30-11.00 Astma i POCHP Prof. Bernard Panaszek, Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii, Wrocław

  11.00-11.30 Nadciśnienie Dr hab. Maria Janion, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii, Kielce

  11.30-12.00 Przerwa na kawę

  12.00-12.30 Terapia w otępieniu Dr n. med. Rafał Motyl, Centrum Neurologii Klinicznej, Kraków

  12.30-13.00 Epidemiologia, rozpoznawanie, przebieg kliniczny i leczenie przewlekłej białaczki szpikowej Prof. Kazimierz Sułek, Klinika Chorób Wewnętrznych i Hematologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Warszawa

  13.00-13.30 Otępienie współistniejące z zespołem parkinsonowskim Dr n. med. Rafał Motyl, Centrum Neurologii Klinicznej, Kraków

  13.30-14.00 Diagnostyka i leczenie akromegalii Lek. med. Katarzyna Lizis, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Kielce

  14.00-14.30 Przerwa - poczęstunek

  14.30-15.00 Współczesne standardy diagnostyki i leczenia guzów neuroendokrynnych Dr n. med. Aldona Kowalska, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Kielce

  15.00-15.30 Współczesne postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w nowotworach podścieliskowych przewodu pokarmowego (GIST) Lek. med. Marcin Zygała, Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

   

  Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży wraz z Ministerstwem Kultury, PAN, Marszałkiem Województwa Podlaskiego, Prezydentem Łomży i Starostą Łomżyńskim ogłaszają doroczny ogólnopolski Konkurs o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera. Przedsięwzięcie adresowane jest do ludzi nauki, ale także zasłużonych działaczy i animatorów kultury w społecznościach lokalnych. Konkursowej Kapitule 16. edycji konkursu przewodniczy prof. JanuszTazbir.

  Regulamin XVI edycji Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera

  1. Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA w Łomży wraz z Ministerstwem Kultury, PAN, Marszałkiem Województwa Podlaskiego, Prezydentem Łomży i Starostą Łomżyńskim ogłaszają doroczny Konkurs o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Ma on trójstopniowy charakter, a jego laureaci, oprócz gratyfikacji pieniężnej, otrzymują medal, który będzie wręczony podczas jesiennej sesji naukowej pt. "Polacy o sobie" (Jak siebie widzimy i oceniamy?).

  2. Autor Encyklopedii staropolskiej , jego życie poświęcone badaniu i ochronie kultury, godne są upowszechnienia. Rozpoczynając szesnastą edycję konkursu, organizatorzy chcą przyczynić się do rozwoju kultury we wszystkich jej przejawach.

  3. Naszym pragnieniem jest uhonorowanie wybitnych osiągnięć z następujących dziedzin: kulturoznawstwa, antropologii, pedagogiki, ludoznawstwa, kultur lokalnych, pamiętnikarstwa, archeologii, prasoznawstwa, muzealnictwa, językoznawstwa, historii piśmiennictwa.

  4. W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich, pragniemy nagrodzić nie tylko twórców i badaczy kultury, lecz także tych, którzy działając niekonwencjonalnie i bezinteresownie w swoich środowiskach, wpływają twórczo i pobudzająco na "małe ojczyzny".

  5. Do udziału w konkursie glogerowskim zapraszamy rodaków zamieszkałych za granicą, szczególnie tych, którzy - mimo różnych przeciwności - podtrzymują, pielęgnują i rozwijają polskość i jej kulturę, umacniają jej związki z kulturą nowych ojczyzn.

  6. Środki na organizację konkursu zagwarantują solidarnie jego organizatorzy.

  7. Kandydatury do Nagrody mogą zgłaszać: Polska Akademia Nauk, wyższe uczelnie, samodzielne placówki naukowe, samorządy terytorialne, wydawnictwa, towarzystwa naukowe, związki twórcze, stowarzyszenia społeczne, muzea, biblioteki, wydziały i ośrodki kultury, organizacje polonijne, ambasady RP, redakcje gazet i czasopism zainteresowanych tematyką konkursu oraz ośrodki radiowe i TV. Każdy wniosek musi być w pełni udokumentowany, obejmujący całokształt działalności lub ostatnie pięć lat (książki, publikacje, prezentacja osiągnięć kandydata do Nagrody).

  8. Członkowie Kapituły nie mogą kandydować do Nagrody Glogerowskiej. Przysługuje im natomiast prawo zgłaszania kandydatów.

  9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo niezwracania nadesłanych prac, pozostaną one własnością SSP "STOPKA" w Łomży. Kapituła Nagrody i Medalu w składzie: prof. Janusz Tazbir - przewodniczący, red. Stanisław Zagórski - sekretarz, prof. Józef Borzyszkowski, prof. Adam Dobroński, prof. Bronisław Gołębiowski, mgr Leszek Filon, prof. Ludwik Malinowski, Janusz Odrowąż - Pieniążek oraz prof. prof. Włodzimierz Pawluczuk, Dorota Simonides, Roch Sulima - oceni nadesłane prace i przyzna nagrody.

  10. Łączna suma przeznaczona na nagrody wynosi 30 500 zł, w tym:

  Nagroda I stopnia - 7 000 zł,

  Nagroda II stopnia - 6 000 zł,

  Nagroda III stopnia - 5 000 zł,

  oraz 5 wyróżnień po 2 500 zł.

  11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo innego podziału nagród.

  12. W szczególnych przypadkach jury ma prawo przyznać nagrody honorowe (medal i dyplom bez gratyfikacji pieniężnej).

  13. Termin zgłaszania kandydatur upływa z dniem 31 lipca 2005 r. Zgłoszenia należy kierować pod adresem: Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA, ul. Piłsudskiego 83, 18-403 Łomża z dopiskiem: "Doroczna Nagroda i Medal Zygmunta Glogera".

  Dodatkowe informacje: tel. 0...86 216-42-61 (62); faks 0...86 215-11-51,

  Wydział Finansów, Budżetu i Analiz informuje, iż z dniem 30 czerwca br. upływa termin płatności podatku od posiadania psów.

  Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia była m.in. organizacja i stan przygotowań do Akcji Lato 2005. Radni ocenili również funkcjonowanie świetlic socjoterapeutycznych w Kielcach w tym prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i organizacje pozarządowe.

  Wystąpili: Dorota Marczyk,...
  ... Janusz Radek, Maciej...
  ... oraz chóry: Akademii...
  Orkiestrą Symfoniczną...
  Wykonanie oratorium przyjęto...
  Podziękowania dla artystów

  14.06.2005 r.

  Owacjami na stojąco i okrzykami zachwytu dziękowała wczoraj publiczność wykonawcom "Świętokrzyskiej Golgoty". Koncert odbył się w ramach Programu wydarzeń kulturalnych "Jan Paweł II Przyjaciel Boga i ludzi", towarzyszących VI Międzynarodowej Wystawie SACROEXPO 2005 organizowanej przez Targi Kielce. Kościół p.w. św. Józefa Robotnika na Szydłówku pękał w szwach. Golgotę w wykonaniu: Joanny Słowińskiej, Doroty Marczyk, Janusza Radka, Macieja Miecznikowskiego (soliści), Pawła Deląga (narrator) oraz Filharmonii Świętokrzyskiej, Chóru Kameralnego Fermata z Kielc i Chóru Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej obejrzało 3 tysiące osób w samej świątyni oraz wielu kielczan na telebimie przed kościołem. Opowieść o życiu, cierpieniu, ludzkich przewinieniach, a przede wszystkim o wielkiej przyjaźni i miłości, napisana przez Zbigniewa Książka (libretto) i Piotra Rubika (kompozytor, dyrygent) miała swą prapremierę w kwietniu 2004 roku w kieleckiej katedrze. Wspomniani artyści są także autorami oratorium "Tu es Petrus" w hołdzie Janowi Pawłowi II, które zaprezentowane zostało na kieleckiej Kadzielni 14 maja br. Pomysłodawcą stworzenia obu dzieł jest prezydent Wojciech Lubawski. Dziś "Świętokrzyska Golgota" zostanie zaprezentowana w kościele na warszawskim Ursynowie. Piotr Rubik zapowiedział wczoraj, że dziś, także w Warszawie, nakręcany będzie teledysk do piosenki "Niech mówią, że to nie jest miłość" z "Tu es Petrus". Utwór utrzymany w bardziej nowoczesnej konwencji pojawi się na antenie TVP na początku lipca.

  Komisja pod przewodnictwem wiceprezydenta Andrzeja Syguta (w składzie: Mieczysław Tomala, Jacek Wołowiec, Alojzy Sobura, Krzysztof Jackowski) przyznała na wczorajszym posiedzeniu nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2004 roku. Miasto przeznaczyło na ten cel 60 tys. zł. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 28 czerwca o godz. 18.00 w Domu Środowisk Twórczych.

  Laureaci nagród

  Nagrody I stopnia

  1. Marianna Kiszkurno
  2. Teatr Muzyczny "Nadzieja"
  3. Ewa Robak
  4. Chór Kameralny "Fermata"
  5. Zyta Trych  

  Nagrody II stopnia

  1. Aleksander Baranowski
  2. Tomasz Łukaszczyk
  3. Anna Piasecka
  4. Stefan Karski
  5. Stowarzyszenie Artystów Plastyków Świętokrzyskich  

  Nagrody III stopnia

  1. Bożena Iwan
  2. Piotr Kletowski
  3. Dorota Anyż
  4. Mariusz Brudnik
  5. Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach

  Wystawy, spektakle teatralne, koncerty oraz festyny i pikniki rodzinne znalazły się w tegorocznym programie Święta Kielc, które odbędzie się w naszym mieście w dniach 24-26 czerwca br. W pierwszym dniu imprezy w ogrodach Radia Kielce wystapią zespoły: "Explosive", "Clezmer's","Blue Radio Brothers" i "Cross Rock". 25 czerwca zagra m.in. Wolna Grupa Bukowina, a na kieleckim deptaku rozpocznie się festiwal katarynek. Na 26 czerwca zaplanowano: festyn rodzinny w Parku Miejskim, koncert zespołu Krywań, liczne wystawy, koncerty młodych artystów, a także spektakle w Kieleckim Centrum Kultury. Wieczorem w amfiteatrze na Kadzielni zaśpiewa Ryszard Rynkowski z zespołem.

  Pliki do pobrania

  Program Święta Kielc

  Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na kolejne spotkanie w Młodzieżowej Kawiarni Artystycznej. 17 czerwca br. o godz. 18.00 wystąpi Grupa Artystyczna "Zameczek" z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego i ich goście.

  Pliki do pobrania

  Program

  Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się "Wakacje z Zameczkiem". W tym roku Dom Kultury zaprasza dzieci od 27 czerwca do 8 lipca. W programie jak zawsze wiele atrakcyjnych wycieczek, m.in. do Parku Jurajskiego w Bałtowie, do gospodarstwa agroturystycznego "Stajnia Harlejówka", do Kazimerza Dolnego czy "Ptasiego azylu". Będą także wyjścia na basen oraz do kina.

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia było opiniowanie projektów uchwał na sesję RM.

  13.06.2005 r.

  VI Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO 2005, rozpoczęła się dziś w Targach Kielce, przy ul. Zakładowej. Zwiedzający mogą zobaczyć ekspozycje firm z Polski, Niemiec, Włoch, Holandii, Ukrainy czy Hiszpanii. W halach przy ul. Zakładowej 1 zaprezentowane są m.in. nowoczesne rozwiązania technologiczne dotyczące obiektów sakralnych, szaty i naczynia liturgiczne, obrazy i rzeźby, jak również propozycje nowoczesnych systemów ogrzewania, oświetlenia, alarmowych czy akustycznych. Targom towarzyszy wiele wydarzeń kulturalnych. Dziś otwarta została m.in. wystawa pt. "Tak nas nauczał. Jan Paweł II w fotografii Arturo Mari" (ilustracja fotografiami tekstów z encyklik i homilii Ojca Świętego) połączona z wystawą pamiątek po Ojcu Świętym. W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in. autor zdjęć Arturo Mari i Nuncjusz Apostolski w Polsce ksiądz arcybiskup Józef Kowalczyk. (więcej)

  Oratorium Świętokrzyska Golgota zostanie wykonane dziś (godz. 19.00) w Kościele p.w. św. Józefa Robotnika w Kielcach. Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z tym wydarzeniem, w godzinach od 14.30 do 22.00 na ul. Turystycznej (odcinek od ul. Warszawskiej do ul. Toporowskiego), zostanie wyznaczony parking dla pojazdów gości przybywających na koncert. MZD przeprasza za utrudnienia oraz prosi kierowców o omijanie rejonu ulic znajdujących się w sąsiedztwie kościoła.

  Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Radni dyskutowali m.in. na temat wdrożenia Wieloletniego Planowania Inwestycyjnego.

  Na temat m.in. uprzejmości i życzliwości urzędników, ich kompetencji oraz znajomości procedur mogą się wypowiedzieć klienci Urzędu Miasta Kielce, którzy zechcą wypełnić ankiety wyłożone w punktach Biura Obsługi Interesanta. Zadaniem ankiet jest badanie zadowolenia mieszkańców z funkcjonowania ratusza. Poszczególne pytania dotyczą organizacji pracy i systemu informacyjnego. Chodzi tu o opinię na temat dostępności miejsc pozwalających na wypełnienie dokumentów, odpowiednich - zrozumiałych formularzy i druków, informacji koniecznych do załatwienia sprawy czy wreszcie terminu jej zakończenia. Przedmiotem badania są także takie kwestie, jak: godziny urzędowania oraz czystość gabinetów, korytarzy i toalet w urzędzie. W ankiecie jest miejsce na wpisanie uwag, które mogłyby wpłynąć na poprawę usług świadczonych przez pracowników.

  Absolwenci gimnazjów mają jeszcze tylko kilka dni na wybór dalszej drogi kształcenia. Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych muszą zalogować się do systemu internetowego naboru, który w Kielcach prowadzony jest drugi rok. Na stronie www.kielce.edu.com.pl dostępna jest oferta placówek prowadzonych przez miasto. Tworząc swoją listę preferencyjną, uczniowie mogą wybrać maksymalnie 3 szkoły oraz dowolną liczbę klas w każdej z nich. Kandydat powinien ustalić kolejność wybranych klas, zaczynając od tej, na której najbardziej mu zależy. Na dostarczenie wydruku z systemu do szkoły pierwszego wyboru, który traktowany jest jako podanie do wszystkich szkół, do których gimnazjalista kandyduje, kandydat ma czas do 21 czerwca 2005 r., do godziny 15.00. Dokument musi być podpisany przez rodzica (lub prawnego opiekuna).

  76 autorów nadesłało niemal 350 prac na konkurs "Kielce inaczej", organizowany przez Świętokrzyski Portal Kulturalny Wici oraz Dom Środowisk Twórczych pod honorowym patronatem prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie miasta oraz jego środowiska w nietuzinkowy i niebanalny sposób. Fotografie miały przekazywać własne i osobiste spojrzenie na wygląd, otoczenie, piękno rodzimej przyrody i życie Kielc. Jury zakwalifikowało 53 zdjęcia 29 osób na wystawę pokonkursową. Nagrodzone i wyróżnione prace można będzie zobaczyć 26 czerwca (o 15.30) w Pałacyku Tomasza Zielińskiego.

   

  Na wystawie swoje prace zaprezentują:

  Jerzy Bednarski, Grzegorz Bętkowski, Bartosz Bogucki, Zbigniew Czekaj, Robert Dąbek, Wojciech Domagała, Grzegorz Gruszka, Łukasz Max Kania, Joanna Jarząbek, Michał Karoński, Tomasz Kozłowski, Augustyn Michał Kwasowski, Paweł Leśniewski, Marcin Marcisz, Łukasz Maj, Dorota Anna Mętrak, Marcin Michalski, Wiktor Moderau, Michał Pawlik, Artur Ptak, Joanna Radowicz, Szymon Seweryn, Mieczysław Starz, Paweł Szczeciński, Mieczysław Wielomski, Krzysztof Kamil Wojtanowski, Paweł Wójcik, Stanisława Zacharko, Paweł Ząbczyk.

  Skład Jury konkursu ''Kielce Inaczej'':
  Przewodniczący:
  Paweł Pierściński - artysta fotograf (prezes honorowy ZPAF)

  Członkowie:
  Marian Rumin - Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach (historyk sztuki, recenzent)
  Antoni Myśliwiec - artysta fotograf (ZPAF)
  Rafał Nowak - "Wici" Świętokrzyski Portal Kulturalny

  10.06.2005 r.

  Forum Gospodarcze Millennium Gate 2005 odbyło się w ratuszu. Brali w nim udział przedsiębiorcy z Kielc i regionu. Program podzielony został na trzy sesje. Omówione zostały warunki współpracy gospodarczej polskich i ukraińskich przedsiębiorstw wynikające z nowo podpisanej umowy o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Ukrainą, jak również program międzynarodowej wymiany praktyk oraz aktualne możliwości rynkowe rozwoju współpracy Polski i Ukrainy. W gronie prowadzących forum byli m.in. Mariusz Gromek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Barlinek S.A. oraz Tomasz Raczyński, Prezes Zarządu Targi Kielce, którzy poruszyli zagadnienia związane z wejściem i prowadzeniem działalności gospodarczej na rynku ukraińskim.

  Miejski Zarząd Dróg informuje, że związku z uroczystościami 200-lecia Diecezji Kieleckiej w dniu 11 czerwca 2005 r. w godz. 7.00 - 15.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Jana Pawła II (na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Czerwonego Krzyża), Leśna (od wyjazdu z Placu Konstytucji do ul. Sienkiewicza), Kapitulna (od ul. Sienkiewicza do ul. Małej) oraz ul. Mała na całym odcinku. Ponadto wyłączona z ruchu będzie również ul. Bp. Czesława Karczmarka, na której zostanie wyznaczony parking dla autokarów z kieleckich parafii przyjeżdżających na uroczystość. MZD przeprasza za utrudnienia oraz prosi kierowców o omijanie wyłączonych z ruchu w/w ulic.

  Nagrodzeni w konkursach
  Nagrodzeni w konkursach
  Przedstawienie pt."Ziarno"
  Laureaci konkursów ekologicznych: "Zrób coś dla Ziemi u siebie", "Woda - dar natury - źródło życia", "Nadchodzi Zima-zwierzęta oczekują Twojej pomocy" i "Zbieramy surowce wtórne", organizowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Kielce odebrali dziś nagrody w Kieleckim Centrum Kultury. Podczas imprezy, w przedstawieniu pt." Ziarno", wystąpił zespół teatralny z Liceum im. Św. Jadwigi w Kielcach.

  "Festyn Harcerski" połączony z kwestą na rzecz dzieci niepełnosprawnych odbył się na kieleckim deptaku. W programie imprezy znalazły się m.in.: występy zespołów harcerskich, konkursy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz znakowanie rowerów.

  Komisja Statutowo-Samorządowa Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia była ocena działalności samorządu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla młodzieży w okresie wakacyjnym. W ratuszu spotkała się także Komisja Sportu i Turystyki RM. Radni omawiali przygotowania do Akcji Lato 2005.

  Dwie linie specjalne "S" zostaną uruchomione 11 czerwca br. (sobota) w związku z rozgrywanym meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Ruch Chorzów (11.06, godz. 17.00, stadion przy ul. Szczepaniaka) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

  Trasy linii "S"
   
  • S1 relacji: Os. Ślichowice - Grunwaldzka - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Wapiennikowa - Husarska -  Al. Na Stadion.
  • S2 relacji: Os. Świętokrzyskie - M. Lipcowego - Świętokrzyska - Warszawska - IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Ogrodowa - Ściegiennego - Al. Legionów - Szczepaniaka - Al. Na Stadion.
  Odjazd autobusów z przystanków początkowych nastąpi o godz. 16.00.

  Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów można będzie uzyskać:

  - Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska              tel. 34 506 95
  - Dyspozytor Zajezdni Pakosz                     tel. 361 63 71 lub 361 15 57
  - Zarząd Transportu Miejskiego                    tel. 343 15 93 w.31
  - Punkt kontrolny ul. Żytnia                          tel. 361 49 38
  - Punkt kontrolny ul. Warszawska                tel. 368 17 09

   

  9.06.2005 r.

  Synoptycy ostrzegają przed okresowo intensywnymi opadami deszczu, które w najbliższych godzinach wystąpią na południu Polski. Miejscami dojdzie do podtopień, pogorszą się też warunki jazdy na drogach. Opady wystąpią od czwartku po południu do piątku rano na terenie województw świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. "Początkowo opady obejmą obszar Pogórza i gór, a w nocy i w piątek w dzień również pozostałe obszary regionu. Intensywność opadów może osiągnąć 40 mm na dobę" - ostrzegło krakowskie Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW. Opad rzędu 40 mm na dobę oznacza, że na metr kwadratowy powierzchni może spaść w tym czasie 40 litrów wody.

  Forum Gospodarcze Millennium Gate 2005 odbędzie się jutro w ratuszu. Inicjatorami spotkania są Urząd Miasta Kielce i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC, Komitet Lokalny Kielce. Celem tej inicjatywy jest stworzenie pola do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązania kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami kieleckimi oraz firmami z Ukrainy. W programie znalazły się m.in. prezentacja na temat międzynarodowego programu wymiany praktyk oraz bezpośrednie spotkania ukraińskich studentów z kieleckimi firmami.

  Pliki do pobrania

  Program

  25-osobowa grupa młodzieży i trenerów reprezentująca Kielce wyjechała dzisiaj na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt organizowany przez partnerskie miasto Gotha w Niemczech. Uczennice kieleckich gimnazjów oprócz udziału w zawodach piłkarskich, będą miały okazję zwiedzić miasto, a także złożyć wizytę w tamtejszych szkołach.

  Wręczenie nagród w konkursach ekologicznych: "Zrób coś dla Ziemi u siebie", "Woda - dar natury - źródło życia", "Nadchodzi Zima - zwierzęta oczekują Twojej pomocy" i "Zbieramy surowce wtórne", organizowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Kielce odbędzie się jutro (godz. 11.00) w Kieleckim Centrum Kultury. Podczas imprezy, w przedstawieniu pt." Ziarno", wystąpi zespół teatralny z Liceum im. Św. Jadwigi w Kielcach.

  "Festyn Harcerski" połączony z kwestą na rzecz dzieci niepełnosprawnych rozpocznie się w piątek o godz. 11.00 na kieleckim deptaku. W programie imprezy m.in.: występy zespołów harcerskich, konkursy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz znakowanie rowerów. Zaplanowano również spotkanie z zawodnikami KS "Vive Kielce".

  Miejski Zarząd Dróg informuje, że związku z uroczystościami 200-lecia Diecezji Kieleckiej w dniu 11 czerwca 2005 r. w godz. 7.00 - 15.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Jana Pawła II (na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Czerwonego Krzyża), Leśna (od wyjazdu z Placu Konstytucji do ul. Sienkiewicza), Kapitulna (od ul. Sienkiewicza do ul. Małej) oraz ul. Mała na całym odcinku. Ponadto wyłączona z ruchu będzie również ul. Bp. Czesława Karczmarka, na której zostanie wyznaczony parking dla autokarów z kieleckich parafii przyjeżdżających na uroczystość. MZD przeprasza za utrudnienia oraz prosi kierowców o omijanie wyłączonych z ruchu w/w ulic.

  Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w siedzibie Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego (ul. H. Sawickiej 42). Tematem posiedzenia była m.in. działalność placówki.

  8.06.2005 r.

  Wystawy, spektakle teatralne, koncerty oraz festyny i pikniki rodzinne znalazły się w tegorocznym programie Święta Kielc, które odbędzie się w naszym mieście w dniach 24-26 czerwca br. W pierwszym dniu imprezy w ogrodach Radia Kielce wystapią zespoły: "Explosive", "Clezmer's","Blue Radio Brothers" i "Cross Rock". 25 czerwca zagra m.in. Wolna Grupa Bukowina, a na kieleckim deptaku rozpocznie się festiwal katarynek. Na 26 czerwca zaplanowano: festyn rodzinny w Parku Miejskim, koncert zespołu Krywań, liczne wystawy, koncerty młodych artystów, a także spektakle w Kieleckim Centrum Kultury. Wieczorem w amfiteatrze na Kadzielni zaśpiewa Ryszard Rynkowski z zespołem.

  Pliki do pobrania

  Program Święta Kielc

  108 - osobową reprezentację wyłonił finał "Czwartków Lekkoatletycznych", który odbył się na stadionie przy ul. Bocznej w Kielcach. Grupa ta wystartuje w finałach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w Warszawie w dniach 13-15 czerwca br. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji wyjadą w nagrodę na wycieczkę do Eurodisneylandu. Jest to już 11 edycja "Czwartków", na które składał się z cykl 10 zawodów. Uczestniczyły w nich dzieci ze szkół podstawowych (roczniki 1992-1994) z Kielc i okolic.

  Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Konie jeszcze na nas czekają" w wykonaniu Teatru "Pegaz". Początek jutro o godz. 18.00 w Sali Kameralnej im. I. i T. Byrskich.

  7.06.2005 r.

  Uroczystości związane z nadaniem imienia Janusza Korczaka Gimnazjum Nr 3 odbyły się dziś w naszym mieście. Rozpoczęła je msza św. w kościele pod wezwaniem Św. Franciszka z Asyżu. Podczas części oficjalnej w Wojewódzkim Domu Kultury przedstawiono sylwetkę patrona szkoły. Gratulacje pedagogogom i uczniom Gimnazjum Nr 3 przekazali m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa oraz parlamentarzyści. Uczestnicy tego wydarzenia złożyli także kwiaty pod pomnikiem Janusza Korczaka. Odsłonięta została również pamiątkowa tablica w Gimnazjum Nr 3. W uroczystościach brał udział m.in. zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut.

  Gości przywitał dyrektor...
  Na uroczystości przybyli:...

  Komisja Zdrowia Rady Miejskiej Kielc zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia była kontrola wykonania kontraktów na leczenie chorych z Kielc przez Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej mające kontrakty z NFZ (okres styczeń - kwiecień 2005 r.). W ratuszu spotkała się również Komisja Budżetu i Finansów RM. Radni zajmowali się m.in. oceną wykonania inwestycji realizowanych przez Miejski Zarząd Dróg.

  Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się "Wakacje z Zameczkiem". W tym roku Dom Kultury zaprasza dzieci od 27 czerwca do 8 lipca. W programie jak zawsze wiele atrakcyjnych wycieczek, m.in. do Parku Jurajskiego w Bałtowie, do gospodarstwa agroturystycznego "Stajnia Harlejówka", do Kazimerza Dolnego czy "Ptasiego azylu". Będą także wyjścia na basen oraz do kina.

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach, informuje o wynikach Turnieju Szachowego, zorganizowanego w ramach Festynu Rodzinnego "Dzieci Dzieciom", który odbył się 5 czerwca br. w Parku Miejskim.

   

  kategoria do lat 8:

  I miejsce Łukasz Koziej, II miejsce Karol Wójcik, III miejsce Michał Śmiech, IV miejsce Michał Grabowski,
  V miejsce Bartek Kogutowicz, VI miejsce Wojciech Wach

  kategoria do lat 10:

  I miejsce Grzegorz Zaremba, II miejsce Kamil Cichy, III miejsce Dawid Kudzia, IV miejsce Adama Jamka,
  V miejsce Grzegorz Lewiński, VI miejsce Klaudia Janicka, VII miejsce Mikołaj Grabowski;

   

  kategoria do lat 12:

  I miejsce Michał Koziej, II miejsce Janusz Wieczorek, III miejsce Dominik Zarębski, IV miejsce Krzysztof Rogoza,
  V miejsce Barbara Komorniczak, VI miejsce Karol Dąbrowski, VII miejsce Maretusz Wietrzyński;

   

  kategoria powyżej lat 12:

  I miejsce Bartosz Wach, II miejsce Arkadiusz Zielonka, III miejsce Krzysztof Kudzia, IV miejsce Tomasz Kaniszewski,
  V miejsce Łukasz Woźniczko, VI miejsce Piotr Białuch.

   

  Laureaci I miejsc otrzymali puchary, a II i III pozycji medale.

  6.06.2005 r.

  Ukazał się pierwszy numer "Serwisu Samorządowego Urzędu Miasta Kielce". Biuletyn, który redaguje Biuro Prasowe kieleckiego ratusza, ukazywać się będzie raz w tygodniu. Dostępny będzie na naszej stronie internetowej oraz w punktach Biura Obsługi Interesanta. W serwisie znajdą się m.in. najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia oraz zapowiedzi imprez, spotkań czy konferencji. Każdy numer zawierał będzie ponadto wskazówki, jak załatwić jakąś sprawę w urzędzie, a także niezbędne dane teleadresowe przydatne klientom magistratu. W numerze pierwszym serwisu znajdą Państwo program tegorocznego Święta Kielc, rozkład jazdy oraz trasy nocnych linii autobusowych, a w "Vademecum klienta" - informację o sprzedaży lokali mieszkalnych w trybie bezprzetargowym. Wiele osób na pewno zainteresuje także materiał poświęcony rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

   

  Forum Gospodarcze Millennium Gate 2005 odbędzie się w 10 czerwca br. w ratuszu. Inicjatorami spotkania są Urząd Miasta Kielce i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC, Komitet Lokalny Kielce. Celem tej inicjatywy jest stworzenie pola do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązania kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami kieleckimi oraz firmami z Ukrainy.

  Pliki do pobrania

  Program spotkania

  Giełda kolekcjonerska odbędzie się dziś w Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach. W godzinach 17.00 - 19.00 wszyscy chętni mogą nieodpłatnie zaprezentować swoje zbiory w siedzibie placówki przy ul. Kościuszki 11.

  Regaty otworzył zastępca...

  4.06.2005 r.

  Ponad 100 małych łódek - Optimistek ścigało się dziś w wyścigu o Błękitną Wstęgę podczas Regat NIVEA Błękitne Żagle na Zalewie Kieleckim. Wiele atrakcji zaplanowano również na piknik rodzinny "Dzieci Dzieciom", który odbędzie się jutro na terenie Parku Miejskiego w Kielcach. W programie znalazły się m.in.: występy formacji tanecznych i akrobatycznych, turnieje, konkursy i quizy z nagrodami, pokazy judo i karate, a także uroczystość zakończenia regat. Na najmłodszych czekać będzie również Miasteczko Błękitnych Piratów. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął m.in. prezydent Kielc.

  Pliki do pobrania

  Plakat

  Prezydent Kielc przekazał...

  Uroczystości związane z 10-leciem DS Smith w Polsce odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości, obok zarządu i pracowników firmy, byli także przedstawiciele władz miasta i województwa. DS Smith Polska jest spółką akcyjną z główną siedzibą w Kielcach. Firma zatrudnia ponad 500 osób i jest laureatem wielu nagród gospodarczych.

  Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się "Wakacje z Zameczkiem". W tym roku Dom Kultury zaprasza dzieci od 27 czerwca do 8 lipca. W programie jak zawsze wiele atrakcyjnych wycieczek, m.in. do Parku Jurajskiego w Bałtowie, do gospodarstwa agroturystycznego "Stajnia Harlejówka", do Kazimerza Dolnego czy "Ptasiego azylu". Będą także wyjścia na basen oraz do kina.

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Dwie linie specjalne "S" zostaną uruchomione 5 czerwca br. (niedziela) w związku z rozgrywanym meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Szczakowianka Jaworzno (5.06, godz. 17.00, stadion przy ul. Szczepaniaka) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

   

  Trasy linii "S"
   

  • S1 relacji: Os. Ślichowice - Grunwaldzka - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Wapiennikowa - Husarska -  Al. Na Stadion.
  • S2 relacji: Os. Świętokrzyskie - M. Lipcowego - Świętokrzyska - Warszawska - IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Ogrodowa - Ściegiennego - Al. Legionów - Szczepaniaka - Al. Na Stadion.

  Odjazd autobusów z przystanków początkowych nastąpi o godz. 16.00.

  Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów można będzie uzyskać:

  - Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska              tel. 34 506 95
  - Dyspozytor Zajezdni Pakosz                     tel. 361 63 71 lub 361 15 57
  - Zarząd Transportu Miejskiego                    tel. 343 15 93 w.31
  - Punkt kontrolny ul. Żytnia                          tel. 361 49 38
  - Punkt kontrolny ul. Warszawska                tel. 368 17 09

  3.06.2005 r.

  Prezydent Kielc informuje, że wyłoniony w drodze przetargu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ekologii Miast z siedzibą w Łodzi realizuje na zlecenie Miasta inwentaryzację wyrobów zawierających azbest i zbiorników bezodpływowych. W związku z tym, prezydent prosi mieszkańców o przekazywanie niezbędnych danych w w/w zakresie i umożliwienie wykonania zadania oddelegowanym pracownikom OBREM-u, którzy legitymować się będą aktualnym upoważnieniem wystawionym przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ekologii Miast z siedzibą w Łodzi.

  Celem opracowania jest pozyskanie danych umożliwiających realizację aktów prawnych dotyczących azbestu jako kancerogennego odpadu niebezpiecznego, w tym rozporządzeń związanych z wykorzystywaniem, przemieszczaniem i usuwaniem wyrobów zawierających azbest. Dokumenty te, w tym Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 października 2003 r., wyznaczają progowe daty wykorzystywania azbestu i wyrobów zawierających azbest, zawierają procedury, obowiązki dla właścicieli, zarządców i użytkowników. Równolegle wdrażane są w ramach polityki ekologicznej Państwa mechanizmy pomocowe, umożliwiające pozyskiwanie na korzystnych warunkach pożyczek i dotacji na usuwanie (demontaż i transport) oraz unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest (płyty, izolacje, okładziny, rury i złącza, przędze, taśmy i szczeliwa).

  Wielki piknik rodzinny "Dzieci Dzieciom" odbędzie się w Kielcach w dniach 4-5 czerwca br. Głównym punktem imprezy będą regaty NIVEA Błękitne Żagle, które rozpoczną się (4.06, godz. 11.00) na Zalewie Kieleckim. W zawodach weźmie udział ponad setka małych łódek - Optimistek ścigających się w wyścigu o Błękitną Wstęgę. Wiele atrakcji zaplanowano również 5 czerwca br. na terenie Parku Miejskiego w Kielcach. W programie m.in.: występy formacji tanecznych i akrobatycznych, turnieje, konkursy i quizy z nagrodami, pokazy judo i karate, a także uroczystość zakończenia regat. Na najmłodszych czekać będzie również Miasteczko Błękitnych Piratów. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął m.in. prezydent Kielc.

  Pliki do pobrania

  Plakat

  Dzieci i młodzież niepełnosprawna z naszego regionu brali dziś udział w Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych, który odbywa się stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej 15 w Kielcach. Olimpiady Specjalne to międzynarodowy program rehabilitacyjno-sportowy adresowany do osób niepełnosprawnych umysłowo, który posiada oficjalne uznanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i dociera do ponad 140 krajów na całym świecie. Honorowy patronat nad zawodami objął prezydent Kielc.

  W sobotę, 4 czerwca br. Urząd Miasta czynny będzie do godz. 15.30 (urzędnicy odpracują wolny dzień - 2 maja br.). Dotyczy to także Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pracują do godz. 17.00. Ceremonie ślubne w Urzędzie Stanu Cywilnego będą odbywać się zgodnie z planem.

   

  Dom Kultury "Zameczek" informuje o ostatnich osiągnięciach dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach prowadzonych w tej placówce. Magdalena Zimny, szkoląca swój śpiew pod okiem instruktora Andrzeja Wolskiego, zajęła I miejsce w kategorii 14-16 lat na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Majowa Nutka 05" w Częstochowie. Sukces odnieśli także młodzi plastycy. Spośród 230 prac z całego województwa świętokrzyskiego, które napłynęły na Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej pn. "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność i przyszłość", 3 prace wykonane przez młodzież z sekcji plastycznej prowadzonej przez instruktor Barbarę Żelazną zakwalifikowały się do ścisłego finału, a dwie zostały nagrodzone: praca Karoliny Dziarmagi - I miejscem w kategorii od 12 do 14 lat, praca Aleksandry Ozdoby - I miejscem w kategorii od 14 do 17 lat.

  Dwie linie specjalne "S" zostaną uruchomione 5 czerwca br. (niedziela) w związku z rozgrywanym meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Szczakowianka Jaworzno (5.06, godz. 17.00, stadion przy ul. Szczepaniaka) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

   

  Trasy linii "S"
   

  • S1 relacji: Os. Ślichowice - Grunwaldzka - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Wapiennikowa - Husarska -  Al. Na Stadion.
  • S2 relacji: Os. Świętokrzyskie - M. Lipcowego - Świętokrzyska - Warszawska - IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Ogrodowa - Ściegiennego - Al. Legionów - Szczepaniaka - Al. Na Stadion.

  Odjazd autobusów z przystanków początkowych nastąpi o godz. 16.00.

  Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów można będzie uzyskać:

  - Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska              tel. 34 506 95
  - Dyspozytor Zajezdni Pakosz                     tel. 361 63 71 lub 361 15 57
  - Zarząd Transportu Miejskiego                    tel. 343 15 93 w.31
  - Punkt kontrolny ul. Żytnia                          tel. 361 49 38
  - Punkt kontrolny ul. Warszawska                tel. 368 17 09

  2.06.2005 r.

  Bardzo dobrze wypadły Kielce w przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą" i Szkołę Główną Handlową akcji pod nazwą "Przyjaciel z urzędu". W kategorii "Gdzie najlepiej otworzyć firmę" zajęliśmy czwarte miejsce, zdobywając 87,6 punktów. Na szczycie rankingu znalazła się Bydgoszcz, która uzyskała 100 punktów. Za nią uplasowały się: Olsztyn (95,4 pkt.) i Poznań (91,4 pkt.). Listę zamykają Opole (77,2 pkt.) i Szczecin (70 pkt.).

   

  Dziennikarze wspólnie ze studentami odwiedzali urzędy i załatwiali formalności niezbędne do rozpoczęcia działalności na własny rachunek. Sprawdzali m.in. "jak szybko można zarejestrować działalność gospodarczą, ile to kosztuje, jak urzędnicy traktują młodych przedsiębiorców". W ramach akcji badano również gdzie najłatwiej załatwia się formalności w urzędzie miasta. Ocenie poddane zostały: czas oczekiwania na przyjęcie przez urzędnika, jego kompetencje, umiejętność przekazywania informacji i podejście do klienta. "Sprawdziliśmy też, czy urząd ułatwia mieszkańcom życie i w jaki sposób informuje o tym, że można odebrać gotowe dokumenty i jak długo trzeba czekać na załatwienie sprawy" - pisze Katarzyna Sadłowska w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Wizyta w UM Kielce trwała 32 minuty, klient czekał na przyjęcie 5 minut, tempo załatwienia wpisu firmy ocenił na 4 punkty (max 5), ocenę obsługi - także na 4 pkt. (1-6), został poinformowany o terminie odbioru dokumentów, a decyzję o wpisie otrzymał po 7 dniach. Najwięcej czasu, według przeprowadzonych badań, interesanci muszą spędzić w urzędach w Szczecinie (165 min.) i Gdańsku (150 min.). Najmniej czasu na wizytę trzeba było poświęcić w Warszawie (5 min.) oraz Olsztynie (15 min.)

  Kielce zajęły piąte miejsce w, prezentowanym na łamach Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" (nr 11 z 28 maja br.), zestawieniu wydatków bieżących na administrację. Ranking obejmuje dane za 2003 rok. Najniższe wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca osiągnął w kategorii miast wojewódzkich Białystok (105, 78 zł). Na drugim miejscu znalazła się Bydgoszcz (121,93 zł), za nią Lublin i Łódź (133, 19 zł). W stolicy Świętokrzyskiego wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca wynosiły dwa lata temu 134, 12 zł. Na ostatnich miejscach znalazły się Opole (218,08 zł) oraz Warszawa (267,35 zł).

  Pierwszy w Kielcach ekran akustyczny zostanie dziś oficjalnie oddany do użytku. Ekran zbudowany przy ul. Jesionowej ma 145 m długości i 3,5 m wysokości. Ściany, złożone z 36 odcinków, posadowione zostały na palach żelbetowych. Płyty ścian wykonane są z przezroczystego niepalnego materiału oraz z wysokoudarowego polimeru w kolorze zielonym.

  W sobotę, 4 czerwca br. Urząd Miasta czynny będzie do godz. 15.30 (urzędnicy odpracują wolny dzień - 2 maja br.). Dotyczy to także Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pracują do godz. 17.00. Ceremonie ślubne w Urzędzie Stanu Cywilnego będą odbywać się zgodnie z planem.

  Forum Gospodarcze Millennium Gate 2005 odbędzie się w 10 czerwca br. w ratuszu. Inicjatorami spotkania są Urząd Miasta Kielce i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC, Komitet Lokalny Kielce. Celem tej inicjatywy jest stworzenie pola do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązania kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami kieleckimi oraz firmami z Ukrainy. -Ostatnie wydarzenia polityczno - gospodarcze w Polsce i na Ukrainie, jak również nasze bezpośrednie sąsiedztwo stwarzają doskonałą szansę na ożywienie i wzmocnienie wymiany handlowej oraz pobudzenie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z obu krajów - powiedział prezydent Kielce Wojciech Lubawski.

  Pliki do pobrania

  Program spotkania

  Trzy nocne linie autobusowe Nr: 101, 102, 103 zostały wczoraj uruchomione przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach. Na liniach obowiązują wszystkie rodzaje biletów jednorazowych, okresowych i karnetów (z zastosowaniem ulg).

  Domu Kultury "Zameczek" zaprasza na imprezy z udziałem swoich wykonawców. W czerwcu wystąpią oni w licznych festynach rodzinnych oraz festiwalach piosenki dziecięcej. Młodych artystów można będzie posłuchać także na koncertach z okazji Święta Kielc.

  3 czerwca 2005 /piątek/

  FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

  Starachowice

   

  4 czerwca 2005 /sobota/

  FESTYN RODZINNY

  nad kieleckim zalewem

   

  5 czerwca 2005 /niedziela/, godz. 14.00

  Festyn rodzinny pt. "DZIECI DZIECIOM"

  Park Miejski

   

  11 czerwca 2005 /sobota/, godz. 13.00

  FESTYN z okazji

  100-LECIA ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO

  Park Miejski

   

  17 czerwca 2005 /piątek/, godz. 18.00

  MŁODZIEŻOWA KAWIARNIA ARTYSTYCZNA

  Sala Klubowa DK "ZAMECZEK"

   

  22 czerwca 2005 /środa/, godz. 18.00

  Festyn pt. "WKRÓTCE WAKACJE"

  Dziedziniec przed DK "ZAMECZEK"

   

  24 czerwca 2005 /piątek/, godz. 14.00

  Festyn pt. "Muzyczne Ogrody Radia Kielce"

  Ogrody przy ul. Radiowej 4

   

  26 czerwca 2005 /niedziela/, godz. 12.00

  Kolorowy Korowód

  sprzed Urzędu Miasta w Kielcach

   

  FESTYN z okazji ŚWIĘTA KIELC

  Park Miejski

  Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się "Wakacje z Zameczkiem". W tym roku Dom Kultury zaprasza dzieci od 27 czerwca do 8 lipca. W programie jak zawsze wiele atrakcyjnych wycieczek, m.in. do Parku Jurajskiego w Bałtowie, do gospodarstwa agroturystycznego "Stajnia Harlejówka", do Kazimerza Dolnego czy "Ptasiego azylu". Będą także wyjścia na basen oraz do kina.

  1.06.2005 r.

  Dziś obchodzimy Dzień Dziecka. O godz. 15.00 na ul. Sienkiewicza (obok Domu Handlowego "Puchatek") wystąpią: Magdalena Łacińska, Daria Cieśla, Inga Gozdur. Imprezę organizują Polskie Radio Kielce i Dom Kultury "Zameczek". W Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Zagórska 60) odbędzie się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów II klas SP Nr 28 oraz otwarcie wystawy pt. "Fiknijmy koziołka" (Koziołek Matołek w wykonaniu m. in. Bohdana Butenki, Zbigniewa Jujki, Jerzego Flisaka, Edwarda Lutczyna, Małgorzaty Musierowicz). Z okazji Dnia Dziecka bezpłatnie można odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych (dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas I - VI) oraz Muzeum Zabawkarstwa (dzieci z opiekunami). Wiele atrakcji czeka również na najmłodszych kielczan podczas najbliższego weekendu.

  Pliki do pobrania

  Więcej

  Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 40-lecia Politechniki Świętokrzyskiej odbyło się dziś w siedzibie uczelni przy Alei 1000-lecia Państwa Polskiego. Z okazji jubileuszu wręczone zostaną medale okolicznościowe oraz wystąpią zaproszeni goście. W uroczystości wziął udział prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

  IX Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL trwają w Targach Kielce. Do piątku 3 czerwca w pawilonach targowych przy ul. Zakładowej prezentowane są nowości w dziedzinie techniki przetwórstwa tworzyw sztucznych: maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, opakowania, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. W tegorocznej edycji  największej imprezy tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej uczestniczy 635 wystawców z 25 krajów świata. Podczas targów PLASTPOL 2005, odbywają się także konferencje i seminaria, tematycznie związane z charakterem imprezy. (więcej)

  Laura Garcia Querol, Radca Kulturalny Ambasady Meksyku w Polsce gości w Kielcach na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 76. W ratuszu spotkała się z prezydentem Wojciechem Lubawskim. Podczas wizyty w naszym mieście Laura Garcia Querol odwiedzi jeszcze DPS (ul. Jagiellońska 76), gdzie weźmie udział w spotkaniu na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Meksyku.

  Finał "Czwartków lekkoatletycznych" odbędzie się dziś na stadionie przy ul. Bocznej w Kielcach. W imprezie bierze udział około 500 dzieci z Kielc i okolic. Zawodnicy roczników 1992 - 1994 startować będą w biegach, skoku w dal i wzwyż oraz rzucać piłeczką palantową. Uczniowie, którzy zdobędą najwięcej punktów podczas pięciu "Czwartków lekkoatletycznych" wyjadą na ogólnopolskie zawody do Warszawy, które odbędą się w dniach 13 -15 czerwca. W stolicy zawodnicy walczyć będą o nagrodę główną, którą jest wyjazd do Paryża do Eurodisneylandu.

  Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia było funkcjonowanie żłobków w Kielcach (sytuacja finansowa, stan techniczny). Radni omówili także formy pomocy kobietom w ciąży, samotnym matkom oraz kobietom narażonym na przemoc w rodzinie. Początek o godz. 13.00.

  Moje ciepło - nasze powietrze
  ANKIETA
   Portal Idea Kielce
  Idea Kielce
  Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
  Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
  Wycinka drzew i krzewów - zasady
  Wycinka drzew i krzewów
  Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
  Program usuwania azbestu
  Energia - programy niskoemisyjne
  Energia
  Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
  Karta Dużej Rodziny
  Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
  Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
  Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
  Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
  Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
  Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
  Gospodarka odpadami
  Odpady komunalne
  System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
  SIPWŚ
  Organizacje Pozarządowe w Kielcach
  Organizacje Pozarządowe
  Program EOG 2009-2014 w Kielcach
  Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
  Urząd Miasta Kielce Kontakt
  Rynek 1
  25-303 Kielce

  ul. Strycharska 6

  25-659 Kielce

  ul. Szymanowskiego 6
  25-361 Kielce

  Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

  Email:    ||      ||  


  Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

   

   

  Deklaracja dostępności