Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Wystąpienie prezydenta Kielc Bogdana Wenty

Zobacz również:

 

Od poniedziałku biblioteki otwarte dla czytelników
(2020-11-27)
Skwer Wolontariuszy oficjalnie otwarty
(2020-11-26)
Zbiórka darów dla pacjentów i mieszkańców DPS
(2020-11-25)
Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy
(2020-11-24)
Konkurs "Napisz list do sąsiada" rozstrzygnięty
(2020-11-23)
Trwa budowa szpitala tymczasowego, umowa podpisana
(2020-11-20)
Plany rozwoju Korony Kielce
(2020-11-19)
Kielce szykują się na święta
(2020-11-19)
Drogowcy gotowi na zimę
(2020-11-17)
Nowoczesny plac zabaw przyjazny dla dzieci niepełnosprawnych
(2020-11-16)
Dobre informacje dla rozwoju miasta
(2020-11-13)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności kwiecień 2005

29.04.2005 r.

Prezydent Kielc ogłosił konkurs na "Opracowanie koncepcji pomnika 'HOMO-HOMINI Nowy Jork 11.09.2001' wraz z zagospodarowaniem otoczenia pomnika". W pierwszym etapie spośród złożonych, w formie szkiców, rysunków czy też wizualizacji, prac konkursowych wybranych zostanie pięć najlepszych. Ich autorzy zostaną zaproszeni do II etapu konkursu. Oceny prac złożonych w II etapie dokona sąd konkursowy. Zdobywca najwyżej ocenionej pracy konkursowej otrzyma 18.000 złotych. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać w siedzibie Urzędu Miasta Kielce, ul.Szymanowskiego 6, w pok. nr 59 (tam także, drogą pocztową, można uzyskać Regulamin Konkursu) do dnia 30 maja 2005 r., do godziny 10.00. Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce w dziale Ogłoszenia oraz na www.homohomini.kielce.pl

Robocze spotkanie regionalne partnerów uczestniczących w projekcie Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL pn."Twarzą w twarz z rynkiem pracy - Model Zatrudnienia Przejściowego" odbyło się dziś w Urzędzie Miasta Kielce. EQUAL jest częścią strategii Unii Europejskiej na rzecz stworzenia większej liczby miejsc pracy. Projektem zarządza Warszawski Dom pod Fontanną, który wspólnie z Kieleckim Domem pod Fontanną kieruje również lokalnymi podprojektami. Miasto Kielce jest jednym z partnerów projektu, obok Akademii Świętokrzyskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Przedsiębiorstwa Wielobranżowego oraz Świętokrzyskiego Biura Brokerskiego. Celem projektu jest m.in. motywowanie i przygotowywanie osób z problemami zdrowia psychicznego do pracy na otwartym rynku oraz zachęcenie pracodawców do zatrudniania tych osób. Zadaniem partnerów będzie tworzenie pilotażowych miejsc zatrudnienia przejściowego, promocja projektu, upowszechnianie jego rezultatów oraz opracowanie propozycji zmian w ustawodawstwie polskim i wspólnotowym w zakresie polityki zatrudnieniowej osób niepełnosprawnych.(więcej)

Festyn "Pierwszy rok w Unii Europejskiej" odbędzie się 1 maja br. (godz. 14.00) w Parku Miejskim. W programie znalazły się m.in. występy: Ani Dąbrowskiej, grupy "Jeden Osiem L", zespołów cygańskich oraz zespołu "Sweet Combo". Gwiazdą wieczoru będzie grupa "Bajm". Ponadto odbędą się pokazy flamenco i tańców irlandzkich. Imprezę zakończy pokaz ogni sztucznych. Organizatorem festynu jest wojewoda świętokrzyski we współpracy z prezydentem Kielc.

Pliki do pobrania

Ramowy program festynu

V Widowisko Historyczne - Podróż do przeszłości odbędzie się w dniach 1-3 maja na Karczówce. Podczas imprezy będzie można zobaczyć m.in. wystawę uzbrojenia, baterie armat historycznych oraz inscenizacje: obrony i zdobycia Klasztoru na Karczówce w oparciu o wydarzenia z 1655 roku, a także XVII-wiecznej bitwy z udziałem artylerii, formacji muszkieterskich i pikinierskich. Na imprezę zapraszają: Kieleckie Bractwo Artyleryjskie oraz Księża Pallotyni z Karczówki. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przy wsparciu Urzędów: Wojewódzkiego, Miejskiego i Marszałkowskiego w Kielcach.

 

V Widowisko Historyczne - Podróż do przeszłości (1 maja) (wstęp wolny):
- 16.00 - 18.00 - wystawa uzbrojenia historycznego na dziedzińcu Klasztoru na Karczówce; zapraszają: Kieleckie Bractwo Artyleryjskie oraz Księża Pallotyni z Karczówki. Realizacja imprezy przy wsparciu Urzędów: Wojewódzkiego, Miejskiego i Marszałkowskiego w Kielcach
- 18.00 - 19.30
- Prezentacja największej w Polsce baterii armat historycznych oraz inscenizacja XVII-wiecznej bitwy z udziałem artylerii, formacji muszkieterskich i pikinierskich; Karczówka

 

V Widowisko Historyczne - Podróż do przeszłości (2 maja) (wstęp wolny):
- 12.00 - Parada wojsk historycznych na trasie: KCK, ul. Sienkiewicza, ul. Staszica, Park Miejski, Muzeum Narodowe.
- 15.00 - 18.15 - Karczówka - wystawa uzbrojenia Kieleckiego Bractwa Artyleryjskiego. Prezentacja uczestników oraz baterii armat historycznych. Walki piesze, prezentacje muszkieterskie, tańce i scenki rodzajowe, XVII - wieczna musztra paradna i bojowa.
- 18.15 - 19.30 - Karczówka - inscenizacja obrony i zdobycia Klasztoru na Karczówce w oparciu o wydarzenia z 1655 roku.

   

V Widowisko Historyczne - Podróż do przeszłości (3 maja) (wstęp wolny) :
- 12.30 - Pod Pomnikiem Czwórki Legionowej -
oficjalne uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Salut artyleryjski armat Kieleckiego Bractwa Artyleryjskiego oraz pokaz sprawności bojowej kompanii muszkieterskiej.

Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej (godz. 11.00) rozpoczną się uroczystości obchodów 214. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przed nabożeństwem (o godz. 10.45) Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda poświęci tablicę upamiętniającą 250 kielczan zamordowanych w Katyniu. Pamiątkową tablicę, która zostanie zamontowana na południowej ścianie bazyliki, uroczyście odsłonięto podczas Sesji Rady Miejskiej, 17 marca br. O godz. 12.15 uczestnicy obchodów przemaszerują pod Pomnik Czynu Legionowego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości, m.in.: apel poległych, salwy honorowe, składanie wieńców i wiązanek oraz salut artyleryjski armat Kieleckiego Bractwa Artyleryjskiego, a także pokaz sprawności bojowej kompanii muszkieterskiej.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. Dzień ten zostanie odpracowany 4 czerwca br. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, 2 maja w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przeznaczy 100 tys. złotych na realizację zadań związanych z likwidacją barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych w naszym mieście. Prace te obejmą obniżanie wysokości krawężników oraz budowę nowych przejść dla pieszych. Przedsięwzięcie będzie realizowane m.in. dzięki inicjatywie Anny Sowy, zajmującej się w ratuszu pomocą osobom niepełnosprawnym.

Komisja Sportu i Turystyki Rady Miejskiej Kielc zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia jest m.in. wypracowanie stanowiska komisji w kierunku pomocy finansowej dla zdolnych sportowców z biednych rodzin. Radni dyskutować będą również nad zabezpieczeniem dodatkowych środków finansowych dla klubów na obozy sportowe w czasie wakacji oraz omówią propozycje powstania w Kielcach centrum szkolenia nauki jazdy na nartach.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniu 2 maja br. autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą według rozkładów jazdy obowiązujących jak w dni robocze.

Głosowanie nad udzieleniem...

28.04.2005 r.

Rada Miejska w Kielcach udzieliła absolutorium Prezydentowi Kielc Wojciechowi Lubawskiemu. 18 radnych głosowało na "tak", 9 wstrzymało się od głosu.

Sesja absolutoryjna odbywa się dziś w Urzędzie Miasta Kielce. W porządku obrad, obok przyjęcia sprawozdania prezydenta z wykonania budżetu za ubiegły rok i głosowania nad udzieleniem absolutorium Wojciechowi Lubawskiemu, najważniejszym punktem jest podział ubiegłorocznej nadwyżki budżetowej (ok. 6 mln zł). Radni dyskutować będą również nad kwestią wniesienia jako aportu do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych prawa własności nieruchomości gruntowych położonych w Kielcach przy ulicy Piotrkowskiej - Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie ma powstać parking wielopoziomowy. Program sesji

Delegacja Policji miasta Gotha przebywa w Kielcach na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji. Goście spotkali się dziś z kierownictwem Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz władzami miasta. Po południu zapoznali się z funkcjonowaniem posterunku Policji i Straży Miejskiej w Rynku oraz odbyli wspólny patrol po ul. Sienkiewicza. Jutro Niemcy będą mieli okazję zobaczyć jak pracują policjanci kieleckiej drogówki oraz Zespoły Dyżurnych, tzw. pogotowia 997 i Prewencji Kryminalnej. Zaprezentowany zostanie także system monitoringu miasta. W programie pobytu delegacji nie zabraknie okazji do zwiedzania Kielc.

 

Ramowy program pobytu delegacji z Gotha

28.04.2005 r. - czwartek

10.30 - 11.30 - spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Kielcach - insp. Ryszardem Wydrzyński
11.30 - 12.30 - spotkanie ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach, mł. insp. Arkadiuszem Pawełczykiem i zastępcami Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji
14.30 - 15.30 - wspólny patrol ul. Sienkiewicza, zapoznanie się z funkcjonowaniem posterunku Policji i Straży Miejskiej w Rynku, spotkanie z mediami
15.30 - 18.30 - spotkanie z władzami miasta (m.in. prezydentem Kielc, pełnomocnikiem prezydenta ds. bezpieczeństwa)

29.04.2005 r. - piątek

9.00 - 11.00 - zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zapoznanie się z pracą Zespołu Dyżurnych tzw. pogotowia 997 oraz systemem monitoringu miasta i Zespołu Prewencji Kryminalnej
11.00 - 13.00 - udział w spotkaniu dzielnicowego w Szkole Podstawowej nr 32
14.30 - 16.30 - konferencja związania z wymianą doświadczeń z zakresu pomocy ofiarom przestępstw i osobom niezaradnym życiowo z udziałem przedstawicieli ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej "Dialog" i Miejskiego Zarządu Dróg
16.30 - 17.30 - zapoznanie się z pracą policjantów ruchu drogowego podczas ręcznej regulacji ruchem
17.30 - 18.30 - udział w pokazie jazdy sprawnościowej samochodem w wykonaniu policjantów ruchu drogowego na torze w Miedzianej Górze
21.00 - 23.00 - wspólna służba z funkcjonariuszami Prewencji i Ruchu Drogowego na terenie Kielc

30.04.2005 r. - sobota

9.00 - 17.00 - zwiedzanie Kielc i okolic (Karczówka, Jaskinia "Raj", Skansen w Tokarni, Muzeum Narodowe Pałac Biskupów Krakowskich)


1.05.2005 r. - niedziela

godz. 9.15 - wyjazd delegacji

Robocze spotkanie regionalne partnerów uczestniczących w projekcie Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL pn. "Twarzą w twarz z rynkiem pracy - Model Zatrudnienia Przejściowego" odbędzie się jutro w Urzędzie Miasta Kielce. Miasto jest jednym z partnerów projektu, obok m.in. Akademii Świętokrzyskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy i Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. (więcej)

Zakończył się XIII Konkurs Wiedzy o Regionie Kieleckim "Moja Ziemia", zorganizowany przez Dom Kultury "Zameczek" i Wojewódzki Dom Kultury. Pierwsze miejsce podczas rozegranego wczoraj finału zdobyło Gimnazjum w Bielinach, które w nagrodę otrzymało komputer ufundowany przez wojewodę świętokrzyskiego. Drugą lokatę i komputer od prezydenta Kielc, uzyskało kieleckie Gimnazjum nr 9. Szkołę te wyróżniono ponadto za najładniejsze: plakat dotyczący ochrony przyrody i piosenkę turystyczną. Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum w Olesznie. Uczniowie finałowej trójki dostali także w nagrodę rowery (Bieliny), plecaki (Kielce) i namioty (Oleszno). "Moja Ziemia" to konkurs, w którym młodzież musi się wykazać wiedzą z zakresu znajomości Kielecczyzny, jej historii, tradycji, kultury, ważnych wydarzeń i osób, które zapisały się w świadomości narodowej. Istotnym zakresem wiedzy dotyczącym Ziemi Świętokrzyskiej jest też piękno krajobrazu, szlaki turystyczne, geologia i ochrona przyrody oraz dóbr kultury.

27.04.2005 r.

Gości z Holandii przyjął dziś prezydent Kielc. Wśród nich był mieszkający w Swolgen Harry Aerts, który od lat przywozi do naszego miasta transporty z darami. Trafiają one do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Tarnowskiej skąd przekazywane są do innych placówek. W zeszłym roku nowoczesne łóżka trafiły do szpitala przy ul. Prostej w Kielcach. Wśród darów były także m.in. odzież oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Harry Aerts przyjął...
Spotkanie w ratuszu

Czteroosobowa delegacja Policji miasta Gotha przybędzie dziś wieczorem z wizytą do Kielc na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji. Jutro goście spotkają się z władzami miasta oraz kierownictwem Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W ciągu czterech dni pobytu Niemcy będą mieli okazję zapoznać się m.in. z pracą policjantów ruchu drogowego, Zespołu Dyżurnych, tzw. pogotowia 997, Zespołu Prewencji Kryminalnej, systemem monitoringu miasta i funkcjonowaniem posterunku Policji i Straży Miejskiej w Rynku. Wezmą także udział w konferencji z zakresu pomocy ofiarom przestępstw i osobom niezaradnym życiowo.

Ramowy program pobytu delegacji z Gotha

28.04.2005 r. - czwartek

10.30 - 11.30 - spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Kielcach - insp. Ryszardem Wydrzyński

11.30 - 12.30 - spotkanie ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach, mł. insp. Arkadiuszem Pawełczykiem i zastępcami Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

14.30 - 15.30 - wspólny patrol ul. Sienkiewicza, zapoznanie się z funkcjonowaniem posterunku Policji i Straży Miejskiej w Rynku, spotkanie z mediami

15.30 - 18.30 - spotkanie z władzami miasta (m.in. prezydentem Kielc, pełnomocnikiem prezydenta ds. bezpieczeństwa)

29.04.2005 r. - piątek

9.00 - 11.00 - zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zapoznanie się z pracą Zespołu Dyżurnych tzw. pogotowia 997 oraz systemem monitoringu miasta i Zespołu Prewencji Kryminalnej

11.00 - 13.00 - udział w spotkaniu dzielnicowego w Szkole Podstawowej nr 32

14.30 - 16.30 - konferencja związania z wymianą doświadczeń z zakresu pomocy ofiarom przestępstw i osobom niezaradnym życiowo z udziałem przedstawicieli ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej "Dialog" i Miejskiego Zarządu Dróg

16.30 - 17.30 - zapoznanie się z pracą policjantów ruchu drogowego podczas ręcznej regulacji ruchem

17.30 - 18.30 - udział w pokazie jazdy sprawnościowej samochodem w wykonaniu policjantów ruchu drogowego na torze w Miedzianej Górze

21.00 - 23.00 - wspólna służba z funkcjonariuszami Prewencji i Ruchu Drogowego na terenie Kielc

30.04.2005 r. - sobota

9.00 - 17.00 - zwiedzanie Kielc i okolic (Karczówka, Jaskinia "Raj", Skansen w Tokarni, Muzeum Narodowe Pałac Biskupów Krakowskich)

1.05.2005 r. - niedziela

godz. 9.15 - wyjazd delegacji

 

Grupa studentów I roku Kulturoznawstwa o specjalności sztuka i turystyka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie gościła dziś w Urzędzie Miasta. Wizyta odbyła się w ramach przewidzianego w programie studiów objazdu po Polsce, umożliwiającego praktyczne poznanie zagadnień z zakresu przedmiotów, takich jak m.in. marketing w turystyce, techniki obsługi ruchu turystycznego. Jednym z celów przedsiewzięcia jest także przybliżenie problemów dotyczących promocji regionów, przedstawienie najciekawszych spośród realizowanych projektów umożliwiających podniesienie atrakcyjności turystycznej miast i najbliższej okolicy oraz sposobów pozyskiwania na te cele funduszy unijnych. W ratuszu studenci spotkali się z dyrektorem Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Arturem Sobolewskim oraz kierownikiem Referatu Promocji Miasta Maciejem Frankiewiczem.

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Kielc zbierze się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia będzie m.in. ocena wykonania budżetu za 2004 r. przez instytucje i jednostki w obszarze działania komisji. Początek o godz. 13.00.

26.04.2005 r.

Test z przedmiotów humanistycznych piszą dziś uczniowie trzecich klas gimnazjów. Jutro czeka ich druga część, test matematyczno - przyrodniczy. Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej mogą uzyskać maksymalnie 200 punktów. Taki wynik mieć będą laureaci ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy zostaną przyjęci do wybranych przez siebie placówek. Szkoły ponadgimnazjalne wprowadzą do systemu swoją ofertę edukacyjną do 29 kwietnia, już dzień później uczniowie będą się mogli z nią zapoznać. Gimnazja mają czas do 30 kwietnia na wprowadzenie danych o swoich uczniach klas III. Aktywacja systemu nastąpi 9 maja - od tej chwili kandydaci będą mogli logować się do systemu oraz składać podania do szkół. Nabór potrwa od 9 maja do 21 czerwca do godz. 15.00. Zasady naboru. Punktacja przy rekrutacji do publicznych szkół ponadgimnazjalnych

Spotkania z wychowawcami klas III gimnazjów z Kielc zorganizował w związku z naborem do szkół ponadgimnazjalnych Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia. Wychowawcy z terenu powiatu kieleckiego będą mogli porozmawiać o naborze 4 maja (12.00) w Zespole Szkół Ekonomicznych im. O. Langego (ul. Langiewicza 18). Urząd Miasta wystosował w tej sprawie zaproszenia do dyrektorów 40 szkół oraz wójtów i burmistrzów miast i gmin powiatu kieleckiego.

Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli samorządowych w Kielcach. Wolne miejsca są jeszcze w przedszkolach numer: 16 (ul. Nowy Świat), 32 (ul. Kasprowicza 5), 29 (ul. Chałubińskiego 32) oraz w placówkach na osiedlach Na Stoku i Świętokrzyskim (nr 5, 19, 40). Po 10 września można będzie ponadto zapisywać dzieci na miejsca, które zwolnią się w innych przedszkolach. Zapisy prowadzone będą według kolejności złożonych kart.

Dyplom od prezydenta Kielc...

Z kieleckimi rzeźbiarzami, uczestnikami konkursu na realizację popiersia Tadeusza Kantora, Igora Strawińskiego i Franza Kafki, spotkał się dziś Wojciech Lubawski. Twórcy otrzymali od prezydenta Kielc dyplomy oraz pamiątkowe albumy. W rozstrzygniętym w tym miesiącu konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta i Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy zwyciężyli: Anna Wierzchowska-Grabiwoda (autorka popiersia Kafki), Kornel Arciszewski (wykonał odlewu z brązu Kantora) oraz Piotr Suliga (autor Strawińskiego). Ich rzeźby będzie można oglądać na Skwerze Szarych Szeregów w czerwcu br. Miasto planuje zamówienie kolejnych prac jeszcze w tym roku.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. Dzień ten zostanie odpracowany 4 czerwca br. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, 2 maja w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów.

Jeszcze tylko kilka dni (termin mija 30 kwietnia br.) pozostało kierowcom na wymianę praw jazdy wydanych w okresie od dnia 1 stycznia 1984 r. do dnia 30 kwietnia 1993 r. Wniosek w tej sprawie wraz z załącznikami można wysłać również pocztą na adres: Urząd Miasta Kielce, Wydział Spraw Obywatelskich, Rynek 1, 25-303 (z dopiskiem wymiana prawa jazdy). Kolejne terminy wymiany to:

 • prawa jazdy wydane w okresie od dnia 1 maja 1993 r. do dnia 30 czerwca 1999 r. wymieniane są do dnia 30 czerwca 2006 r.
 • prawa jazdy wydane po dniu 1 lipca 1999 r. wymieniane są do dnia 30 czerwca 2006 r.

Imprezę ekologiczną ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Ratujmy kasztanowce" zorganizował w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi Dom Harcerza im. Natalii Machałowej w Kielcach - Białogonie wspólnie z Przedszkolem Samorządowym Nr 23 oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 8. Przedszkolaki przygotowały i zaprezentowały na scenie Domu Harcerza program artystyczny poświęcony ekologii i ochronie środowiska, a później uczestniczyły w szczepieniu kasztanowców.

Występy dzieci na scenie Domu...
Szczepienie kasztanowca

Pracownicy magistrackich wydziałów uczestniczyli dziś w szkoleniu z zakresu kontroli i obiegu dowodów księgowych wg wymogów nowej instrukcji wprowadzonej Zarządzeniem Nr 59/2005 Prezydenta Miasta Kielce z dnia 25 lutego 2005 r.

Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej Kielc zbierze się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia będzie opiniowanie projektów uchwał. Radni zajmą się również oceną realizacji budżetu za I kwartał 2005 r. Początek o godz. 14.00.

25.04.2005 r.

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka ulicy Sienkiewicza. Inwestycje realizuje konsorcjum: Zakład Instalacji Sanitarnych "Świderska & Fałdziński" i Zakład Kamieniarski "Furmanek". Prace na najdłuższym z dotychczas modernizowanych odcinków reprezentacyjnej ulicy Kielc rozpoczęły się dziś od frezowania nawierzchni. Remont podzielony został na dwa etapy: do końca listopada 2005 roku roboty prowadzone będą od ul. Dużej do Placu Moniuszki, natomiast na 2006 rok zaplanowane są prace na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Żelaznej (zakończenie robót - 30 XI.2006 r.).

 

Inwestycja obejmie przebudowę ulicy w zakresie zmiany nawierzchni i chodników na nawierzchnię z kostki kamiennej, budowę elementów małej architektury oraz przebudowę sieci: wodociągowej wraz z przyłączami do budynków i przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę, kanalizacji sanitarnej z przyłączami, kanalizacji deszczowej z przyłączami, energetycznej niskiego napięcia z przyłączami, energetycznej średniego napięcia, oświetlenia ulicznego oraz odcinków gazociągu. 75% kosztów całej inwestycji pokryją środki pozyskane przez Miasto z funduszy strukturalnych. W związku z przebudową został wyłączony z ruchu kołowego odcinek ulicy Sienkiewicza  od ul. Dużej do ul. Hipotecznej. Zamknięte dla ruchu jest także skrzyżowanie ulic: Sienkiewicza - Wesoła. Objazd do Rynku dla jadących ul. Wesołą od ul. Mickiewicza poprowadzono ulicami: Czerwonego Krzyża i Dużą.

W Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego nr 84 z dnia 22.04.2005 r. zostały opublikowane uchwały Rady Miejskiej w Kielcach dotyczące zmiany nazw ulic. Ulica Władysława Kniewskiego została zamieniona na Biskupa Wincentego Kadłubka. Część Alei Manifestu Lipcowego na odcinku od skrzyżowania ulic J. Krasickiego do skrzyżowania z ul. W. Sikorskiego uzyskała nazwę Jana Nowaka Jeziorańskiego. Część Alei Manifestu Lipcowego na odcinku od skrzyżowania ul. Sandomierskiej do skrzyżowania z ul. J. Krasickiego nosi teraz nazwę Aleja Solidarności. Ulica Żołnierzy Radzieckich przemianowana została na ul. Jana Karskiego, Janka Krasickiego na Biskupa Mieczysława Jaworskiego, zaś Hanki Sawickiej na Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uchwały staną się prawomocne po upływie 14 dni po ich opublikowaniu, tj. 7 maja. Nowe nazwy mogą być używane obok dotychczasowych do końca 2007 roku.

Pomnik Jana Karskiego odsłonięto w sobotę na moście u zbiegu ul. Sienkiewicza i Plant w Kielcach. Wykonana z brązu rzeźba przedstawia Karskiego, kuriera Podziemnego Państwa Podziemnego, odznaczonego Orderem Orła Białego i Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, siedzącego na ławce i rozgrywającego partię szachów. W uroczystości wzięli udział m.in. krewni legendarnego kuriera Armii Krajowej, przedstawiciel ambasady amerykańskiej w Polsce, władze miasta, mieszkańcy Kielc oraz uczniowie Gimnazjum Nr 18 im. Jana Karskiego w Łodzi, a także kieleckiego Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Jasnej. Fundatorem rzeźby jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach.

Pomnik odsłoniła Jadwiga...
Głos zabrał m.in....
W uroczystości wzięli udział...

Czteroosobowa delegacja Policji miasta Gotha przybędzie w środę (27.04) z wizytą do Kielc na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji. Goście spotkają się z władzami miasta oraz kierownictwem Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W ciągu czterech dni pobytu Niemcy będą mieli okazję zapoznać się m.in. z pracą policjantów ruchu drogowego, Zespołu Dyżurnych, tzw. pogotowia 997, Zespołu Prewencji Kryminalnej, systemem monitoringu miasta i funkcjonowaniem posterunku Policji i Straży Miejskiej w Rynku. Wezmą także udział w konferencji z zakresu pomocy ofiarom przestępstw i osobom niezaradnym życiowo.

Ramowy program pobytu delegacji z Gotha

28.04.2005 r. - czwartek

10.30 - 11.30 - spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Kielcach - insp. Ryszardem Wydrzyński

11.30 - 12.30 - spotkanie ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach, mł. insp. Arkadiuszem Pawełczykiem i zastępcami Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

14.30 - 15.30 - wspólny patrol ul. Sienkiewicza, zapoznanie się z funkcjonowaniem posterunku Policji i Straży Miejskiej w Rynku, spotkanie z mediami

15.30 - 18.30 - spotkanie z władzami miasta (m.in. prezydentem Kielc, pełnomocnikiem prezydenta ds. bezpieczeństwa)

29.04.2005 r. - piątek

9.00 - 11.00 - zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zapoznanie się z pracą Zespołu Dyżurnych tzw. pogotowia 997 oraz systemem monitoringu miasta i Zespołu Prewencji Kryminalnej

11.00 - 13.00 - udział w spotkaniu dzielnicowego w Szkole Podstawowej nr 32

14.30 - 16.30 - konferencja związania z wymianą doświadczeń z zakresu pomocy ofiarom przestępstw i osobom niezaradnym życiowo z udziałem przedstawicieli ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej "Dialog" i Miejskiego Zarządu Dróg

16.30 - 17.30 - zapoznanie się z pracą policjantów ruchu drogowego podczas ręcznej regulacji ruchem

17.30 - 18.30 - udział w pokazie jazdy sprawnościowej samochodem w wykonaniu policjantów ruchu drogowego na torze w Miedzianej Górze

21.00 - 23.00 - wspólna służba z funkcjonariuszami Prewencji i Ruchu Drogowego na terenie Kielc

30.04.2005 r. - sobota

9.00 - 17.00 - zwiedzanie Kielc i okolic (Karczówka, Jaskinia "Raj", Skansen w Tokarni, Muzeum Narodowe Pałac Biskupów Krakowskich)

1.05.2005 r. - niedziela

godz. 9.15 - wyjazd delegacji

 

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Kielc zbierze się dziś (godz.14.30) w ratuszu. Tematem posiedzenia będzie ocena stanu nawierzchni dróg. O godz. 13.00 radni udadzą się na objazd kieleckich ulic.

22.04.2005 r.

Nagrodę główną, w organizowanym przez Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, rankingu za 2004 rok w kategorii: rozwój wiedzy samorządowej zdobył Urząd Miasta Kielce. Pamiątkowy grawerton odebrał wczoraj z rąk dyrektor ŚCFRDL Agnieszki Migoń-Barczyk, prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Za szczególną aktywność w podnoszeniu kwalifikacji urzędników pierwsze miejsca zdobyły także: Urząd Gminy i Miasta Busko Zdrój oraz Urząd Gminy Pacanów. Wyróżnienia uzyskały: Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie oraz Urząd Gminy w Bodzechowie. Wyróżnienie Specjalne przyznano gminom Morawica i Łagów.

Ranking organizowany był po raz czwarty. Celem przedsięwzięcia jest motywowanie urzędów samorządu terytorialnego w naszym regionie "do wspierania, promowania i wzrostu profesjonalizmu w podejmowanych działaniach". Organizatorzy przedsięwzięcia chcą także docenić te gminy, które "posiadają wysoko wykwalifikowaną, kompetentną kadrę urzędników, gotową sprostać oczekiwaniom mieszkańców". Zwycięzcy rankingu odbędą w nagrodę czterodniową wizytę studyjną w wybranym kraju Unii Europejskiej, podczas którego zapoznawać się będą z zasadami funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Odsłonięcie pomnika Jana Karskiego - dłuta Karola Badyny odbędzie się jutro o godz. 12.30 w Kielcach. Na moście u zbiegu ul. Sienkiewicza i Plant stanie rzeźba legendarnego kuriera Armii Krajowej, który poinformował Zachód o tym, że na terenie Polski odbywa się masowa zagłada Żydów. Dzieło wykonane z brązu przedstawia Karskiego siedzącego na ławce i rozgrywającego partię szachów. Na uroczystości przyjadą m.in. z Gdańska i Łodzi dwie siostry cioteczne oraz siostrzenica kuriera. Jest to już kolejna inicjatywa w naszym mieście związana z Janem Karskim. We wrześniu 2004 roku został on patronem Gimnazjum Integracyjnego Nr 4 przy ul. Jasnej 20. W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in. Jolanta Kwaśniewska i Marek Edelman.

Happening w ramach Dni Ziemi odbył się dziś na ulicy Sienkiewicza. Uczniowie kieleckich szkół wyruszyli o godzinie 10.00 sprzed Kieleckiego Centrum Kultury w kierunku mostu na deptaku, gdzie zaprezentowane zostały programy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież. Podczas imprezy ogłoszono także wyniki, organizowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Kielce konkursów: "Zbieramy surowce wtórne" oraz "Woda dar natury-źródło życia".

Festyn sportowo - rekreacyjny pn. "Rowerowy Zawrót Głowy" odbędzie się 24 kwietnia br. na stoku Telegraf. Celem imprezy jest m.in. promocja projektu "UrBike - Rozszerzenie polityki rowerowej miast" , współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Interreg III C, Strefa Południe. W programie imprezy są m.in.: Otwarte Mistrzostwa Kielc w Kolarstwie Górskim MTB 'UrBike CUP", wyścigi rowerowe, konkursy z nagrodami, a także znakowanie rowerów.

W ramach konkursu "Zbieramy surowce wtórne"najwięcej makulatury zebrała Szkoła Podstawowa nr 5 (9171 kg), najlepsi w zbieraniu puszek aluminiowych okazali się uczniowie SP nr 18 (163 kg), najwięcej tworzyw sztucznych zebrała młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 (355 kg), najwięcej baterii - SP 16 (170 kg). Szkoły otrzymają nagrody pieniężne i dyplomy.

Pliki do pobrania

Więcej

Wystawę prac nadesłanych na konkurs plastyczno - fotograficzny dla szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych w Kielcach pn. "Woda - dar natury - źródło życia" można od dziś oglądać w holu Urzędu Stanu Cywilnego (I piętro, przy sali konferencyjnej). Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii 6 - 9 lat najlepiej wypadły dzieci z SP nr 25, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Zdaniem komisji najlepszą pracę przygotował Bartek Kędziora. W kategorii 10-12 lat pierwszą lokatę przyznano Mateuszowi Jagusiowi (SP 25) oraz Marcie Furtak (SP 1). W grupie 13-15 lat najlepsze były Anna Stefanie (Zespół Szkół Ekonomicznych) oraz Anna Pawełkiewicz (Gimnazjum nr 3), natomiast wśród młodzieży 16-18 lat pierwsze miejsca zdobyły: Zespół Szkół Ekonomiczno - Mechanicznych oraz Niepubliczne Gimnazjum. Prace laureatów I, II i III miejsca z każdej kategorii zostaną przesłane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i wezmą udział w wojewódzkim etapie konkursu "Woda darem natury". Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 6 czerwca podczas II Międzynarodowej Konferencji w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Pliki do pobrania

Laureaci

Zakończyły się półfinały XIII Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim "Moja Ziemia" zorganizowanego przez Dom Kultury Zameczek" i Wojewódzki Dom Kultury. Spośród 12 gimnazjów, które zakwalifikowały się do półfinałów Konkursu, trzy przeszły do finału. Są to: Gimnazjum w Bielinach, Gimnazjum Nr 9 w Kielcach i Gimnazjum w Olesznie. Szkoły te walczyć będą w finale o miejsca i Nagrody Główne (komputery multimedialne), które ufundowali: Wojewoda Świętokrzyski - dla najlepszego gimnazjum spoza Kielc i Prezydent Kielc - dla najlepszego kieleckiego gimnazjum. Finał odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2005 r. o godz. 13.00 w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, ul. Ściegiennego 2 (wstęp wolny).

VII Szkolny Przegląd Form Muzycznych "BEMOLEK 2005" odbył się wczoraj w Domu Harcerza im. Natalii Machałowej w Kielcach - Białogonie. W imprezie udział wzięli młodzi wokaliści oraz tancerze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 8 w Kielcach. W kategorii wokalistów - szkoły podstawowej I miejsce zajęła Patrycja Iwan, w grupie gimnazjalistów zwyciężył Piotr Skrobot. W grupie tancerzy - szkoły podstawowej I miejsce jury przyznało duetowi "Simply Pink", zaś najlepszą gimnazjalistką tej kategorii okazała się Ola Lajs. Przegląd był zorganizowany pod kierownictwem muzycznym Piotra Romana.

Pliki do pobrania

Więcej

Kieleckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Żeglarsko-Szantowe "GEJTAWY" zapraszają na kolejny koncert z cyklu Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Szanta na sukces". Tradycyjnie już oprócz zespołów konkursowych pojawi się gwiazda wieczoru, którą będzie popularny w całym kraju zespół EKT Gdynia. Początek imprezy jutro o godzinie 18.00 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach KCK.

Dwie linie specjalne "S" zostaną uruchomione 24 kwietnia br. (niedziela) w związku z rozgrywanym meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec (24.04, godz. 14.35, stadion przy ul. Szczepaniaka) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

 

Trasy linii "S"
 

 • S1 relacji: Os. Ślichowice - Grunwaldzka - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Wapiennikowa - Husarska -  Al. Na Stadion.
 • S2 relacji: Os. Świętokrzyskie - M. Lipcowego - Świętokrzyska - Warszawska - IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Ogrodowa - Ściegiennego - Al. Legionów - Szczepaniaka - Al. Na Stadion.

Odjazd autobusów z przystanków początkowych nastąpi o godz. 13.35.

Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów można będzie uzyskać:

- Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska              tel. 34 506 95
- Dyspozytor Zajezdni Pakosz                     tel. 361 63 71 lub 361 15 57
- Zarząd Transportu Miejskiego                    tel. 343 15 93 w.31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia                          tel. 361 49 38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska                tel. 368 17 09

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od dziś do soboty, 23 kwietnia br. w związku z "III Targami Grupy PSB" kursuje linia TK.

Podpisanie umowy
Wizyta w ratuszu
Spotkanie w Staropolskiej...

21.04.2005 r.

Umowę o partnerstwie i wzajemnej współpracy podpisali dziś prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz burmistrz Budapeszt Czepel - Tóth  Mihály. Strony deklarują wolę umacniania i wspierania przyjacielskich kontaktów oraz owocną współpracę między obu miastami. Kontakty rozwijane będą m.in. poprzez wymianę doświadczeń w sferze gospodarki i handlu, sprzyjanie podpisywaniu kontraktów dotyczących sprzedaży towarów przemysłowych i ich promocji, wymianę zespołów artystycznych, zbiorów muzealnych i sztuki współczesnej, organizację sympozjów i kongresów naukowych oraz współpracę pomiędzy instytucjami naukowymi i technicznymi. W skład węgierskiej delegacji wchodzą, obok burmistrza, wiceburmistrz  dr Borsány György, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą - S. Szabó Ferenc oraz Przewodniczący Samorządu Mniejszości Polskiej w Budapeszcie Kolbl Gabor. Oblęgorek, gdzie podpisano umowę, zrobił na gościach bardzo duże wrażenie. Burmistrz Tóth  Mihály jest wielbicielem twórczości Henryka Sienkiewicza. Następnie delegacja złożyła wizytę w Urzędzie Miasta oraz w Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, gdzie kontynuowano rozmowy o dziedzinach współpracy. Popołudnie pierwszego dnia pobytu przeznaczone zostało na zwiedzanie miasta. Jutro Węgrzy gościć będą w Targach Kielce, gdzie spotkają się z prezesem Tomaszem Raczyńskim i odwiedzą III Targi Grupy PSB.

Trwają przygotowania do przeprowadzenia elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Zorganizowano już szkolenie dla administratorów systemu z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, na którym ustalono wszelkie szczegóły oraz terminy zamykania tzw. etapów wstępnych związanych z naborem. Szkoły ponadgimnazjalne wprowadzą do systemu swoją ofertę edukacyjną do 29 kwietnia, już dzień później uczniowie będą się mogli z nią zapoznać. Gimnazja mają czas do 30 kwietnia na wprowadzenie danych o swoich uczniach klas III. Aktywacja systemu nastąpi 9 maja - od tej chwili kandydaci będą mogli logować się do systemu oraz składać podania do szkół. Nabór potrwa od 9 maja do 21 czerwca do godz. 15.00. Wczoraj w ZSO Nr 5 przy ul. Wspólnej odbyło się pierwsze z serii spotkań, poświęconych zasadom funkcjonowania systemu elektronicznego naboru, jakie Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia prowadzi dla wychowawców klas III gimnazjów z Kielc. Dziś takie spotkanie dla szkół z południowej części miasta odbędzie się w Gimnazjum Nr 10 przy ul. Gagarina (15.00). 25 kwietnia (15.00) w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 14 przy ul. Manifestu Lipcowego 53 spotkają się nauczyciele gimnazjów z północnej części Kielc. Wychowawcy klas III gimnazjów z terenu powiatu kieleckiego będą mogli porozmawiać o naborze 4 maja (12.00) w Zespole Szkół Ekonomicznych im. O. Langego (ul. Langiewicza 18).

Pliki do pobrania

Zasady naboru

Harmonogram naboru

Apele oraz konkursy odbywają się w kieleckich szkołach z okazji trwających Dni Ziemi. Dziś takie uroczyste spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 16, na jutro zaplanowały je: Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12. Także jutro w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się Finał III Konkursu Międzyszkolnego pt. "Niechaj Świętokrzyskie wszystkim będzie bliskie" organizowanego przez SP nr 19. W ramach Dnia otwartego w Klubie Miłośników Geologii (Pl. Moniuszki 2a) można dziś o godz. 16.00 i 18.00 obejrzeć pokaz szlifowania minerałów, zaś na godz. 17.00 zaplanowana jest prelekcja nt. skamieniałości dewonu, którą wygłosi Michał Poros z Klubu Miłośników Geologii. Jutro o godz. 10.00 sprzed KCK wyruszy grupa uczniówze szkół kieleckich, która przemaszeruje do mostu na ul. Sienkiewicza, gdzie odbędzie się happening.

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza dziś na spektakl pt. "Konie jeszcze na nas czekają" w wykonaniu teatru "PEGAZ". Początek o godz. 18.00 w Sali Kameralnej KCK (Pl. Moniuszki 2b). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej Kielc zbierze się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia będzie m.in. program termomodernizacji szkół oraz przygotowanie do przeprowadzenia egzaminu maturalnego. Początek o godz. 13.00.

Dwie linie specjalne "S" zostaną uruchomione 24 kwietnia br. (niedziela) w związku z rozgrywanym meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec (24.04, godz. 14.35, stadion przy ul. Szczepaniaka) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

 

Trasy linii "S"
 

 • S1 relacji: Os. Ślichowice - Grunwaldzka - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Wapiennikowa - Husarska -  Al. Na Stadion.
 • S2 relacji: Os. Świętokrzyskie - M. Lipcowego - Świętokrzyska - Warszawska - IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Ogrodowa - Ściegiennego - Al. Legionów - Szczepaniaka - Al. Na Stadion.

Odjazd autobusów z przystanków początkowych nastąpi o godz. 13.35.

Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów można będzie uzyskać:

- Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska              tel. 34 506 95
- Dyspozytor Zajezdni Pakosz                     tel. 361 63 71 lub 361 15 57
- Zarząd Transportu Miejskiego                    tel. 343 15 93 w.31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia                          tel. 361 49 38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska                tel. 368 17 09

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniach 22-23 kwietnia br. w związku z "III Targami Grupy PSB" kursować będzie linia TK.

20.04.2005 r.

Umowa o Współpracy Partnerskiej pomiędzy Budapeszt Czepel na Węgrzech a Kielcami zostanie podpisana jutro w Oblęgorku. Węgierska delegacja w składzie: burmistrz Tóth  Mihály, wiceburmistrz  dr Borsány  György, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą - S. Szabó Ferenc oraz Przewodniczący Samorządu Mniejszości Polskiej w Budapeszcie Kolbl Gabor w dniach 21-22 kwietnia br. będzie przebywać w naszym mieście. Goście z Węgier odwiedzą również Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową. W piątek, 22 kwietnia br. gościć będą w Targach Kielce, gdzie spotkają się z prezesem Tomaszem Raczyńskim i odwiedzą III Targi Grupy PSB. W programie pobytu znalazło się także zwiedzanie Kielc.

Podwyżkę otrzymają pracownicy administracji kieleckiej oświaty. Prezydent Wojciech Lubawski, po konsultacji z radnymi Komisji Edukacji i Kultury, podjął decyzję o przyznaniu po 102 zł brutto miesięcznie z wyrównaniem od maja br. Otrzyma je grupa około 1500 osób, m.in. woźne, kucharki, księgowe i sekretarki szkolne. - Pracownicy administracji oświatowej nie otrzymywali podwyżek od 5-6 lat. Ich sytuacja jest ciężka, a w płacach pomiędzy poszczególnymi placówkami występują duże różnice - powiedział Jacek Wołowiec, przewodniczący wspomnianej komisji na dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu. W tym roku Miasto przeznaczy na podwyżki 1,5 mln zł. - To pierwszy krok w kierunku poprawy kondycji finansowej tej grupy zawodowej - dodał J. Wołowiec.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się "Programy dofinansowania inicjatyw wychowawczych w szkołach i placówkach prowadzonych przez miasto Kielce". Komisja powołana przez prezydenta Kielc, w skład której wchodzą przedstawiciele Urzędu Miasta, radni oraz metodyk, zaakceptowała już przyznanie środków na pierwsze projekty złożone przez VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Piłsudskiego, Gimnazjum nr 7, Szkołę Podstawową nr 25 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych. Otrzymają od 800 do 1500 zł. - Dla kreatywnych wychowawców to szansa na realizację ciekawych pomysłów, które zapobiegają patologiom, integrują grupę uczniów, wyrównują różnice społeczne - mówi zastępca prezydenta Andrzej Sygut. Miasto przeznaczyło w tym roku 200 tys. zł na przeprowadzenie programu. Na dofinansowanie mają szanse przedsięwzięcia, w których wymierny i jasno określony jest cel edukacyjny. - Nie chodzi tu o wspieranie tradycyjnych wycieczek szkolnych czy wyjazdów na "zielone szkoły", lecz o pomoc w realizacji przemyślanego programu działań edukacyjnych - podkreśla Jolanta Kamińska kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce, przewodnicząca komisji. W przyszłym tygodniu rozpatrywane będą kolejne projekty wychowawcze. Do dziś, do Urzędu Miasta wpłynęło już 9 wniosków.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. Dzień ten zostanie odpracowany 4 czerwca br. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, 2 maja w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów.

Bilety jednorazowe
Karnety

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od maja br. wprowadza do sprzedaży nowe bilety i karnety komunikacji miejskiej. Będzie to kolejna, trzecia edycja biletów, wydawanych przez ZTM, a ich ceny pozostaną bez zmian. W tłach nowych biletów, jak i karnetów znajdą się zdjęcia miejsc i obiektów charakteryzujących nasze miasto. Nowa szata graficzna będzie zawierać elementy: herb Kielc, logo ZTM i symbole oznaczające rodzaje ulg.

Symbol N - bilet normalny - kolor niebieski
Symbol A - bilet ulgowy ustawowy (50%) - kolor żółty
Symbol B - bilet ulgowy gminny (40%) - kolor zielony

 

Zabezpieczeniami nowych biletów będą m.in.: włókna fluorescencyjne, szwajcarski papier offsetowy ze znakiem wodnym oraz specjalny mikrodruk i tzw. gilosz na rewersie biletu (z napisem ZTM KIELCE).

Trwają Dni Ziemi - Kielce 2005. Do tradycyjnej akcji sprzątania miasta, która potrwa do 26 kwietnia, zgłosiło się 4035 osób w 27 grupach, głównie ze szkół i przedszkoli. Urząd Miasta wydał 1200 worków na śmieci oraz niemal 4000 rękawic. Od poniedziałku Kielce sprzątają grupy z Ochotniczego Hufca Pracy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25, którzy dbają o porządek na osiedlu Ślichowice (dziś m.in. ulice: Jurajska, Hercyńska i Kredowa). Młodzież z SP nr 7 sprząta ul. Szkolną. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Wspólnej 17 odbędzie się dziś Finał III edycji Międzygimnazjalnego Turnieju "Woda moje życie". W Domu Harcerza na Białogonie (ul. Pańska) o godz. 13.00 rozpocznie się impreza ekologiczna pod hasłem "Ratujmy kasztanowce", którą organizują: ZSO nr 8, Przedszkole Samorządowe nr 3 oraz Dom Harcerza. Geopark Kielce przygotował na Dni Ziemi wystawę skamieniałości dewonu. Jutro w ramach Dnia otwartego w Klubie Miłośników Geologii (Pl. Moniuszki 2a) o godz. 16 i 18 odbędzie się atrakcyjny pokaz szlifowania minerałów oraz prelekcja nt. skamieniałości dewonu (17.00).

Pliki do pobrania

Więcej

19.04.2005 r.

Delegacja Budapeszt Czepel na Węgrzech w składzie burmistrz Tóth Mihály, wiceburmistrz dr Borsány György, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą - S. Szabó Ferenc oraz Przewodniczący Samorządu Mniejszości Polskiej w Budapeszcie Kolbl Gabor w dniach 21-22 kwietnia br. złoży wizytę w naszym mieście. W czwartek (21 kwietnia br.) podczas spotkania w Oblęgorku dojdzie do podpisania Umowy o Współpracy Partnerskiej pomiędzy Budapeszt Czepel na Węgrzech a Kielcami. Goście z Węgier odwiedzą również Staropolską Izbę Przemysłowo Handlową. W piątek 22 kwietnia br. delegacja gościć będzie w Targach Kielce, gdzie spotka się z prezesem Tomaszem Raczyńskim i odwiedzi III Targi Grupy PSB. W programie pobytu jest również zwiedzanie Kielc.

Kieleckie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Żeglarsko-Szantowe "GEJTAWY" zapraszają na kolejny koncert z cyklu Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Szanta na sukces". Tradycyjnie już oprócz zespołów konkursowych pojawi się gwiazda wieczoru, którą będzie popularny w całym kraju zespół EKT Gdynia. Początek imprezy 23 kwietnia br. o godzinie 18.00 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach KCK.

15.04.2005 r.

9 osobową delegację z ośmiu krajów (Niemcy, Finlandia, Francja, Anglia, Włochy, Portugalia, Norwegia, Grecja), złożoną m.in.: z dyrektorów szkół, nauczycieli i pracowników oświaty przyjął dziś w Urzędzie Miasta zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut. Goście przebywają w Kielcach od 11 kwietnia br. w ramach Programu Socrates Arion, w którym uczestniczy Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem tego programu jest m.in. poznanie systemów kształcenia i doskonalenia nauczycieli w różnych krajach Europy oraz nawiązanie kontaktów między placówkami i instytucjami edukacyjnymi w krajach Unii Europejskiej. Goście odwiedzili m.in.: kieleckie uczelnie oraz uczestniczyli w hospitacjach szkół w Morawicy i Sitkówce-Nowinach.

IV Zjazd Okręgowej Izby Urbanistów z Siedzibą w Katowicach odbywa się w Kielcach, pod patronatem prezydenta Wojciecha Lubawskiego. W obradach biorą udział delegaci z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Członkowie Izby tych województw tworzą Południową Okręgową Izbę Urbanistów z siedzibą w Katowicach. Zaproszeni zostali także przedstawiciele władz województwa świętokrzyskiego i miasta Kielce oraz środowisk twórczych i samorządów zawodowych związanych z problematyką architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego. Zjazdowi towarzyszyć będzie "Seminarium na temat założeń nowelizacji prawa ochrony i gospodarowania przestrzenią", które odbędzie się jutro w Hotelu "Gromada" w Cedzynie.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni odbywać się będą imprezy z okazji Dni Ziemi. Kieleckie szkoły organizują okolicznościowe apele, konkursy o tematyce ekologicznej oraz z wiedzy o naszym regionie. Geopark zaplanował prezentację koncepcji ogrodu botanicznego w Kielcach oraz wystawy i prelekcje poświęcone skamieniałościom dewonu. W WDK odbędzie się X Przegląd Małych Form Teatralnych oraz finał XIII Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim "Moja Ziemia" organizowany przez DK "Zameczek". W dniach 20 - 26 kwietnia br. odbędzie się tradycyjne sprzątanie miasta. Miasto, jak co roku, będzie wspierało jednostki oświatowe i organizacje społeczne w zakresie oczyszczania terenów zieleni, otoczenia uczestniczących w akcji jednostek oraz miejskich szlaków turystycznych. Wspólnie z Urzędem Miasta przedsięwzięcie organizują przedsiębiorstwa zajmujące się odbiorem i transportem odpadów komunalnych na terenie Kielc. Worki i rękawice do zbierania śmieci będą wydawane w dniach 18-21.04.05 r. po uprzednim uzgodnieniu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska miejsca, terminu i godziny akcji (tel. 36-76-649 -Iwona Pamuła, Iwona Malec).

Pliki do pobrania

Harmonogram Dni Ziemi

Sprzęt trafi m.in. na Oddział...

Sprzęt rehabilitacyjny pochodzący z darów zebranych przez Georga Swobodę odbierali dzisiaj kielczanie oraz przedstawiciele placówek medycznych. W dziewiątym już transporcie darów, z Freiburga znalazły się m.in.: usztywniacze, kołnierze ortopedyczne, ortezy oraz stabilizatory.

Dwie linie specjalne "S" zostaną uruchomione jutro w związku z rozgrywanym meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - RKS Radomsko (16.04, godz. 15.30, stadion przy ul. Szczepaniaka) - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

Trasy linii "S"  

 • S1 relacji: Os. Ślichowice - Grunwaldzka - Żytnia - Seminaryjska - Tarnowska - Wapiennikowa - Husarska -  Al. Na Stadion.
 • S2 relacji: Oś. Świętokrzyskie - M. Lipcowego - Świętokrzyska - Warszawska - IX Wieków Kielc - Paderewskiego - Ogrodowa - Ściegiennego - Al. Legionów - Szczepaniaka - Al. Na Stadion.

Odjazd autobusów z przystanków początkowych nastąpi o godz. 14.30.

Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów można będzie uzyskać:

- Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska              tel. 34 506 95
- Dyspozytor Zajezdni Pakosz                     tel. 361 63 71 lub 361 15 57
- Zarząd Transportu Miejskiego                    tel. 343 15 93 w.31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia                          tel. 361 49 38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska                tel. 368 17 09

14.04.2005 r.

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbyła się dziś w ratuszu. Ważnym punktem porządku obrad była organizacja komunikacji w mieście i jej przyszłość. Radni zajmowali się ponadto uchwałami w sprawie: wniesienia jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych prawa własności nieruchomości gruntowych położonych w Kielcach przy ulicy Piotrkowskiej - Plac Konstytucji 3 Maja; sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Średniej; miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Piekoszowska I" w Kielcach. Głosowaniu poddane zostały także projekty uchwał dotyczące m.in. zmiany uchwał w sprawie ustalenia dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagradzania, a także ustanowienia dorocznej nagrody "Nadzieje Kielc". (program sesji)

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zwraca się z apelem do mieszkańców naszego regionu o zaniechanie wypalania traw i nieużytków. W okresie wiosennym dochodzi do wielu pożarów związanych z wypalaniem traw oraz porządkowaniem terenów po zimie. Jak informuje KW PSP sytuacja ta corocznie przybiera katastrofalne rozmiary angażując duże siły uczestniczące w gaszeniu pożarów będących skutkiem tych działań. Wypalanie traw nie przynosi żadnych pozytywnych skutków, natomiast w dużym stopniu wpływa na niszczenie terenów zielonych. W wyniku tych działań mamy do czynienia m.in. z obniżaniem wartości plonów, niszczeniem wielu gatunków roślin oraz miejsc lęgowych ptaków i zwierząt, erozją gleb, uśmierceniem wielu pożytecznych zwierząt i owadów. Proceder ten jest także przyczyną katastrof kolejowych i drogowych oraz elementem zanieczyszczenia atmosfery.

Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec dr Maren Klingler gości w Kielcach. W południe złożyła wizytę w Urzędzie Miasta, gdzie spotkała się z prezydentem Wojciechem Lubawskim. W listopadzie 2003 roku dr Maren Klingler uczestniczyła w otwarciu polsko-niemieckiej wystawy "Begegnungen - Spotkania", która odbyła się w Domu Środowisk Twórczych.

Sprzęt rehabilitacyjny pochodzący z darów zebranych przez Georga Swobodę odbiorą jutro o godz. 13.00 (ul. Szymanowskiego 6, pok.23) kielczanie oraz przedstawiciele placówek medycznych - poinformowała Anna Sowa. W dziewiątym już transporcie darów z Freiburga znalazły się m.in.: usztywniacze, kołnierze ortopedyczne, ortezy oraz stabilizatory.

13.04.2005 r.

Prapremiera kolejnego oratorium w hołdzie Janowi Pawłowi II pt. "Tu es Petrus" odbędzie się na kieleckiej Kadzielni 14 maja br. Autorem libretta jest Zbigniew Książek, muzykę napisał Piotr Rubik. Wspomniani artyści są także autorami "Świętokrzyskiej Golgoty. Janowi Pawłowi II - z miłością...". Pomysłodawcą stworzenia obu dzieł jest Wojciech Lubawski - Zainteresowanie "Tu es Petrus" jest ogromne. Wierzę, że będzie to wielkie wydarzenie, nie tylko dla kielczan. Muzyka jest fantastyczna, a teksty przepiękne. Zaproszenie na koncert zostanie wysłane m.in. do wszystkich miast, które odwiedził w Polsce Jan Paweł II. Ekipa Telewizji Polskiej już obejrzała Kadzielnię pod kątem rejestracji przedsięwzięcia. Wystąpią: Filharmonia Świętokrzyska, Chór Kameralny Fermata z Kielc oraz Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej. Wejście na koncert odbywać się będzie za zaproszeniami.

- Realizacja inwestycji miejskich idzie zgodnie z planem, choć wielu z nich towarzyszą protesty mieszkańców lub firm, które nie wygrały przetargów - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Kielc. - Niedługo rozpoczną się prace przy modernizacji kolejnego etapu ul. Sienkiewicza, MOSiR podpisał już umowę z wykonawcą hali sportowej przy ul. Bocznej, a MZD ogłosił przetarg na budowę skrzyżowania wielopoziomowego ul. Radomskiej z Biskupa M. Jaworskiego - dodał Wojciech Lubawski. Poinformował ponadto, że zakończyły się negocjacje i przygotowywane są zaproszenia do składania ofert w sprawie przeprowadzenia termomodernizacji w placówkach oświatowych. Wynikiem tego etapu prac będzie wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Wkrótce rozpocznie działalność gospodarstwo pomocnicze przy Miejskim Zarządzie Dróg, którego celem będą interwencyjne, szybkie naprawy, głównie miejskich chodników. Dzięki utworzeniu jednostki Miasto nie będzie musiało czekać z rozpoczęciem tego typu prac na rozstrzygnięcie przetargów. Docelowo pracować tam będzie kilkanaście osób, głównie brukarzy. Pozostali pracownicy zatrudniani będą w miarę potrzeb na umowę zlecenie.

Dobiegają końca przygotowania do rozpoczęcia działalności Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach. Jego siedzibą jest, znajdujący się obok Domu Środowisk Twórczych, Dom Praczki. Otwarcie placówki, jak zapowiedział dziś prezydent Kielc, zaplanowano na 31 maja br. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Leszek Mądzik. Oprócz wystawy stałej w muzeum organizowane będą także ekspozycje czasowe.

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zwraca się z apelem do mieszkańców naszego regionu o zaniechanie wypalania traw i nieużytków. W okresie wiosennym dochodzi do wielu pożarów związanych z wypalaniem traw oraz porządkowaniem terenów po zimie. Jak informuje KW PSP sytuacja ta corocznie przybiera katastrofalne rozmiary angażując duże siły uczestniczące w gaszeniu pożarów będących skutkiem tych działań. Wypalanie traw nie przynosi żadnych pozytywnych skutków, natomiast w dużym stopniu wpływa na niszczenie terenów zielonych. W wyniku tych działań mamy do czynienia m.in. z obniżaniem wartości plonów, niszczeniem wielu gatunków roślin oraz miejsc lęgowych ptaków i zwierząt, erozją gleb, uśmierceniem wielu pożytecznych zwierząt i owadów. Proceder ten jest także przyczyną katastrof kolejowych i drogowych oraz elementem zanieczyszczenia atmosfery.

VIII Ogólnopolskie Targi Pracy rozpoczeły się dziś w halach przy ul. Zakładowej 1. Swoje oferty przedstawia ponad 100 firm z całego kraju. W targach bierze udział również Miasto Kielce. Na miejskim stoisku prezentowane są oferty gospodarcze z Przedstawicielstwa Kielc w Gotha oraz oferty zwolnień z podatku od nieruchomości dla osób fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą. Na targach można także uzyskać informacje o aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu i skonsultować się z przedstawicielami m.in. Urzędu Skarbowego, Powiatowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Kielc.

Aż 79 ofert wpłynęło na organizowany przez prezydenta Kielc konkurs na 3 stanowiska podinspektora w Wydziale Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce. 14 z nich odrzucono, ponieważ nie spełniały wymogów formalno-prawnych. Dziś 51 osób (sposród 65 zaproszonych) przystąpiło do testu pisemnego z zakresu m.in. Kodeksu Postępowania Administracyjnego oraz ustaw o systemie oświaty, zasiłkach rodzinnych i pomocy społecznej. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu było uzyskanie z testu co najmniej 24 punktów czyli 80% pozytywnych odpowiedzi (20 pytań). 7 osób uzyskało co najmniej 24 punkty, natomiast 44 osoby zdobyły poniżej 24 punktów. Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego, czyli rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 19 kwietnia br.

Najbliższe dwa tygodnie będą bogate w imprezy z okazji Dni Ziemi. W kieleckich szkołach odbędą się okolicznościowe apele, konkursy o tematyce ekologicznej oraz z wiedzy o naszym regionie. Geopark zorganizuje prezentację koncepcji ogrodu botanicznego w Kielcach oraz wystawy i prelekcje poświęcone skamieniałościom dewonu. W WDK odbędzie się X Przegląd Małych Form Teatralnych oraz finał XIII Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim "Moja Ziemia" organizowany przez DK "Zameczek". Tradycyjne sprzątanie miasta odbędzie się w dniach 20 - 26 kwietnia br. Miasto, jak co roku, będzie wspierało jednostki oświatowe i organizacje społeczne w zakresie oczyszczania terenów zieleni, otoczenia uczestniczących w akcji jednostek oraz miejskich szlaków turystycznych. Wspólnie z Urzędem Miasta przedsięwzięcie organizują przedsiębiorstwa zajmujące się odbiorem i transportem odpadów komunalnych na terenie Kielc. Worki i rękawice do zbierania śmieci będą wydawane w dniach 18-21.04.05 r. po uprzednim uzgodnieniu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska miejsca, terminu i godziny akcji (tel. 36-76-549 -Iwona Pamuła, Iwona Malec).

Pliki do pobrania

Harmonogram Dni Ziemi

Czwórka uczniów IV Liceum Ogólnokształcacego im. Hanki Sawickiej w Kielcach znalazła się w gronie laureatów i finalistów etapu centralnego XXXIV Olimpiady Biologicznej, która odbyła się w dniach 9-11 kwietnia br. w Warszawie. Laureatami zostali Maciej Szczukocki i Artur Drobniak, natomiast wśród finalistów są Nina Kot oraz Maciej Oszczudłowski.

IV Zjazd Okręgowej Izby Urbanistów z Siedzibą w Katowicach odbędzie się 15 kwietnia br. w Kielcach, pod patronatem prezydenta Wojciecha Lubawskiego. W obradach, które odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, wezmą udział delegaci z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Członkowie Izby tych województw tworzą Południową Okręgową Izbę Urbanistów z siedzibą w Katowicach. Zaproszeni zostali także przedstawiciele władz województwa świętokrzyskiego i miasta Kielce oraz środowisk twórczych i samorządów zawodowych związanych z problematyką architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego. Zjazdowi towarzyszyć będzie "Seminarium na temat założeń nowelizacji prawa ochrony i gospodarowania przestrzenią", które zorganizowane zostanie w Hotelu "Gromada" w Cedzynie w drugim dniu spotkania.

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Radni zapoznają się ze sprawozdaniem z działalności MOPR-u za 2004 r. oraz zajmą się oceną stanu zaawansowania inwestycji i remontów w placówkach objętych zakresem działania Komisji (w tym adaptacje budynków na mieszkania socjalne). Tematem posiedzenia będzie także sytuacja osób bezdomnych w Kielcach (omówienie koncepcji wychodzenia z bezdomności) oraz współpraca Miasta z  organizacjami wspierającymi bezdomnych. Początek o godz. 13.00. O godz. 14.00 w ratuszu zbierze się Komisja Statutowo-Samorządowa RM. Tematem posiedzenia będzie współpraca Policji z Miastem.

12.04.2005 r.

W ramach Dni Ziemi w V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach zorganizowano dziś "Zielony dzień". Młodzież wysłuchała, połączonej z pokazem slajdów, prelekcji, którą poprowadził Andrzej Wąsikowski ze Straży Miejskiej. Pod kierunkiem nauczycieli uczniowieprzygotowali inscenizację o stanie środowiska pt. "Ludzkość przed trybunałem", referaty: "Świętokrzyski Park Narodowy", "Zagrożenia biologiczne zasobów współczesnego świata" oraz "Chemiczne zanieczyszczenie środowiska". Bardzo ciekawy był pokaz multimedialny - "Charakterystyka i rozpoznawanie gatunków ptaków na terenie miasta Kielc. Gatunki zagrożone" - zaprezentowany przez przedstawiciela Towarzystwa Badań Ochrony Przyrody. Na jutro w V LO zaplanowano pokazy filmów ekologicznych (od godz. 8.30 do 13.00 w salach nr 1,21,24), zaś w czwartek grupa uczniów klas pierwszych z tej szkoły weźmie udział w zajęciach warsztatowych na Akademii Świętokrzyskiej, poświęconych badaniu czystości wód.

Ponad 100 firm przedstawi swoje oferty na VIII Ogólnopolskich Targach Pracy, które odbędą się jutro (godz. 10.00) w halach przy ul. Zakładowej 1. Na stoiskach Targów Kielce będzie można zapoznać się nie tylko z najnowszymi ofertami rynku pracy, ale także uzyskać informacje o aktywnych formach przeciwdziałania bezrobociu i skonsultować się z przedstawicielami m.in. Urzędu Skarbowego, Powiatowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Kielc.

30 kwietnia br. mija termin wymiany praw jazdy wydanych w okresie od dnia 1 stycznia 1984 r. do dnia 30 kwietnia 1993 r. Kolejne terminy wymiany to:

- prawa jazdy wydane w okresie od dnia 1 maja 1993 r. do dnia 30 czerwca 1999 r. wymieniane są do dnia 30 czerwca 2006 r.
- prawa jazdy wydane po dniu 1 lipca 1999 r. wymieniane są do dnia 30 czerwca 2006 r.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia będzie wykonanie budżetu za 2004 rok i wniosek w sprawie  absolutorium dla prezydenta Kielc. Radni zajmą się także kontrolą trybu udzielania zamówień  publicznych przez Urząd Miasta i jednostki organizacyjne oraz oceną przygotowania  zamówień publicznych  na zadania inwestycyjne zaplanowane  na 2005 rok. Początek o godz. 13.00. W Urzędzie Miasta o godz. 14.00 spotka się również Komisja Budżetu i Finansów RM. Tematem dyskusji będzie sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Kielce za 2004 r.

11.04.2005 r.

O zagadnieniach, które będą przedmiotem dyskusji na najbliższej sesji Rady Miejskiej mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący RM Tomasz Bogucki. Ważnym punktem porządku obrad czwartkowego (14 kwietnia br.) posiedzenia będzie organizacja komunikacji w mieście i jej przyszłość. Radni zajmą się ponadto uchwałami w sprawie: wniesienia jako wkładu niepieniężnego (aportu) do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych prawa własności nieruchomości gruntowych położonych w Kielcach przy ulicy Piotrkowskiej - Plac Konstytucji 3 Maja; sprzedaży nieruchomości położonej przy ulicy Średniej; miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Piekoszowska I" w Kielcach. Głosowaniu poddane zostaną także projekty uchwał dotyczące m.in. zmiany uchwał w sprawie ustalenia dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagradzania, a także ustanowienia dorocznej nagrody "Nadzieje Kielc".

Zbliżają się obchody Dni Ziemi, które w Kielcach organizowane będą od 16 do 22 kwietnia. Już dziś uczniowie z klasy IV "b" Szkoły Podstawowej nr 19 (o godz. 10.00) oraz z klas III "a" i "b" Szkoły Podstawowej nr 9 (o godz. 12.00) sadzić będą drzewa liściaste na Stadionie Leśnym. Dzieci będą się przy okazji uczyć rozpoznawania gatunków drzew pod okiem pracownika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska kieleckiego magistratu.

Finały Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej rozgrywane są w dniach 9-13 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. Krakowskiej 72 (tel./fax (041) 345-10-44). W turnieju uczestniczą zespoły z Warszawy, Bielska Białej, Elbląga, Grodkowa, Końskich, Gorzowa Wielkopolskiego, Kwidzyna. Nasze miasto reprezentuje KS VIVE Kielce, który dziś o godz. 16.00 zmierzy się z UKS OLIMP z Grodkowa.

Pliki do pobrania

Więcej

III Konkurs pn. "ŻabaWKA PRZYJAZNA DZIECKU" na wykonanie pracy plastycznej o tematyce zabawowej w sztukach wizualnych organizuje m.in. Muzeum Zabawkarstwa Centrum Zabaw i Zabawek - Towarzystwo Rozwoju Zabawkarstwa w Kielcach. Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z całej Polski. Prace mogą zgłaszać szkoły i inne instytucje. Tematem Konkursu jest motyw żaby w szeroko rozumianych sztukach wizualnych (obrazy, rzeźby, fotografie, gry planszowe, towarzyskie, słowne i inne w nowym wykonaniu np. z wykorzystaniem multimediów, gry automatyczne, komputerowe, kombinowane systemy hipermedialne i inne). Termin nadsyłania do Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach, ul. Kościuszki 11 prac mija 20 sierpnia br. Otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się podczas IX Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk, 11 września 2005 r.

 

Pliki do pobrania

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Komisja Zdrowia Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia będzie rozliczenie prywatyzacji ZOZ Kielce (rozliczenie finansowe na koniec marca 2005 roku). Na wspólnym posiedzeniu w ratuszu spotkają się również Komisja Gospodarki Komunalnej i Komisja Budżetu i Finansów RM. Radni zajmą się oceną przygotowania i realizacji inwestycji oraz dokumentacji przyszłościowej na rok 2005, a także wykonaniem budżetu 2004 r. w zakresie inwestycji. Początek o godz. 13.00.

147 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących. (raport)

8.04.2005 r.

O godz. 10.00, w chwili rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych, gdziekolwiek jesteśmy, gdziekolwiek stoimy zatrzymajmy się na 3 minuty, by uczcić pamięć Ojca Świętego - Wielkiego Polaka. W tym czasie w Kielcach na 3 minuty zostaną włączone syreny alarmowe (sygnał ciągły).

Uroczystości związane z pogrzebem śp. Jana Pawła II w Watykanie będą transmitowane od godziny 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Telebimy wewnątrz świątyni ustawią Kieleckie Centrum Kultury oraz Targi Kielce. W związku z tym w dniu 8 kwietnia br. od godz. 8.30 do zakończenia uroczystości w Katedrze wyłączona z ruchu kołowego zostanie ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Czerwonego Krzyża.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, piątek - 8 kwietnia będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. Dyżur pełnił będzie Urząd Stanu Cywilnego, gdzie w godzinach 9.00 - 14.00 załatwiana będzie tylko rejestracja zgonów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniu 8 kwietnia br. autobusy komunikacji miejskiej kursować będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w niedziele. Ponadto zawiesza się kursowanie linii Nr 41 i 42 oraz TESCO.

7.04.2005 r.

Kielce oddają hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki zwracają się z apelem do kieleckich pracodawców, by umożliwili swoim pracownikom w najbliższy piątek, 8 kwietnia br. uczestnictwo w wydarzeniach żałobnych. "W obliczu tego, co się stało postarajmy się odłożyć na bok codzienne problemy, by na chwilę zastanowić się nad tym, co w naszym życiu jest naprawdę istotne" - apelują.

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu dotyczącą takiej organizacji zajęć, aby umożliwić młodzieży, dzieciom oraz nauczycielom udział w uroczystościach towarzyszących pogrzebowi papieża Jana Pawła II, w piątek 8 kwietnia br. nie będzie lekcji w kieleckich szkołach. Świętokrzyski Kurator Oświaty wyjaśnia, że nie muszą one być odpracowywane. Dyrektorzy szkół podstawowych powinni zapewnić opiekę najmłodszym uczniom na świetlicach.

Krzyż utworzony z tysięcy zniczy płonie już na lotnisku w Masłowie. Ustawiają je ku czci Ojca Świętego przybywające tam liczne grupy dzieci i młodzieży oraz starsi mieszkańcy Kielc i okolic. Jest modlitwa, skupienie, słychać także "Barkę"- ulubioną pieśń Jana Pawła II. O godz. 21.00 na płycie lotniska w Masłowie zostanie odprawiona Msza Św., a po jej zakończeniu rozpocznie się nocne czuwanie. Wszystko to w hołdzie Ojcu Świętemu.

Z czterech punktów miasta - Ślichowice, Barwinek, Białogon, Herby odjeżdżają do Masłowa (kursy do późnych godzin nocnych) specjalnie oznakowane autobusy MPK (przejazd bezpłatny).
Linia 100 - Białogon - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko - Białogon

Linia 101 - Os. Ślichowice - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko - Os.Ślichowice
Linia 102 - Bukówka - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko-Bukówka

Linia 103 - Częstochowska - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko - Częstochowska.


Obowiazują wszystkie przystanki na trasie przejazdu. Rozkłady ważne tylko w dniu 7 kwietnia br. Bezpłatne przejazdy obowiązują także na liniach nr 12 i 38 na trasie Kielce - Masłów, Masłów - Kielce.

W dziewięciu miejscach na terenie Kielc: Wietrznia, Kadzielnia, Karczówka, Grabina, Ślichowice, Prochownia, Telegraf, Gruchawka i Bocianek (Park Dygasińskiego) o godz. 21.37 zapłoną symboliczne ogniska. W organizację włączyły się również Gmina Masłów, Aeroklub Kielecki, Nadleśnictwo Kielce, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, kieleccy harcerze oraz jednostki organizacyjne Miasta Kielce.

Studenci kieleckich uczelni żegnają Ojca Świętego. O godz. 19.00 rozpocznie się "Biały Marsz" ku czci Jana Pawła II. Młodzież akademicka przejdzie z Placu Jana Pawła II w stronę ul. Dużej, następnie przez Rynek ulicą Leśną do ul. Sienkiewicza i ul. Paderewskiego do ul. Solnej, a poźniej przez Park Miejski powróci na wzgórze katedralne. W związku z marszem Policja ograniczy ruch na ul. Paderewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Solnej.

W związku z uroczystościami ku czci Ojca Świętego od godz. 16.00 do czasu ich zakończenia, zostanie wyłączona z ruchu kołowego ul. Jana Pawła II - informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

6.04.2005 r.

Kielce oddają hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Msza Święta za duszę Ojca Świętego rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w kieleckiej Katedrze. W związku z tym od godz. 16.00 do czasu zakończenia uroczystości. zostanie wyłączona z ruchu kołowego ulica Jana Pawła II na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Czerwonego Krzyża - informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki zwracają się z apelem do kieleckich pracodawców, by umożliwili swoim pracownikom w najbliższy piątek, 8 kwietnia br. uczestnictwo w wydarzeniach żałobnych. "W obliczu tego, co się stało postarajmy się odłożyć na bok codzienne problemy, by na chwilę zastanowić się nad tym, co w naszym życiu jest naprawdę istotne" - apelują.

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu dotyczącą takiej organizacji zajęć, aby umożliwić młodzieży, dzieciom oraz nauczycielom udział w uroczystościach towarzyszących pogrzebowi papieża Jana Pawła II, w piątek 8 kwietnia br. nie będzie lekcji w kieleckich szkołach. Świętokrzyski Kurator Oświaty wyjaśnia, że nie muszą one być odpracowywane. Dyrektorzy szkół podstawowych powinni zapewnić opiekę najmłodszym uczniom na świetlicach.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki zwracają się z apelem do kieleckich pracodawców, by umożliwili swoim pracownikom w najbliższy piątek, 8 kwietnia br. uczestnictwo w wydarzeniach żałobnych. "W obliczu tego, co się stało postarajmy się odłożyć na bok codzienne problemy, by na chwilę zastanowić się nad tym, co w naszym życiu jest naprawdę istotne" - apelują.

 

Kielce oddają hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

W przeddzień pogrzebu na płycie lotniska w Masłowie będzie tworzony krzyż ze zniczy, zapalanych przez kielczan i mieszkańców okolicznych gmin.
W godz. 10.00 - 22.00 (jeśli zaistnieje konieczność czas jazdy autobusów zostanie wydłużony) z czterech punktów miasta - Ślichowice, Barwinek, Białogon, Herby będą odjeżdżać do Masłowa specjalnie oznakowane autobusow MPK (przejazd bezpłatny).
Linia 100 - Białogon - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko - Białogon

Linia 101 - Os. Ślichowice - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko - Os.Ślichowice
Linia 102 - Bukówka - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko-Bukówka

Linia 103 - Częstochowska - Masłów Lotnisko; Masłów Lotnisko - Częstochowska.


Obowiazują wszystkie przystanki na trasie przejazdu.
Rozkłady ważne tylko w dniu 7 kwietnia br.


Pasażerowie nie będą musieli w czwartek kasować biletów również w autobusach linii nr 12 i 38 na trasie Kielce - Masłów, Masłów - Kielce.

O godz. 21.00 na płycie lotniska w Masłowie zostanie odprawiona Msza Św., a po jej zakończeniu rozpocznie się nocne czuwanie, które potrwa do ok. 2 w nocy.

W dziewięciu miejscach na terenie Kielc: Wietrznia, Kadzielnia, Karczówka, Grabina, Ślichowice, Prochownia, Telegraf, Gruchawka i Bocianek (Park Dygasińskiego) o godz. 21.37 zapłoną symboliczne ogniska. W organizację włączyły się również Gmina Masłów, Aeroklub Kielecki, Nadleśnictwo Kielce, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, kieleccy harcerze oraz jednostki organizacyjne Miasta Kielce.

W piatek, 8 kwietnia:

 • O godz. 10.00, w chwili rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych, gdziekolwiek jesteśmy, gdziekolwiek stoimy zatrzymajmy się na 3 minuty, by uczcić pamięć Ojca Świętego - Wielkiego Polaka. W tym czasie w Kielcach na 3 minuty zostaną włączone syreny alarmowe (sygnał ciągły).
 • W związku z planowaną 6 kwietnia br. o godz. 18.00 mszą za duszę Ojca Świętego zostanie wyłączona z ruchu kołowego ulica Jana Pawła II na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Czerwonego Krzyża - informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. Ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom zamknięcie ulicy nastąpi 6 kwietnia br. od godz. 16.00 do czasu zakończenia uroczystości.
 • Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, piątek - 8 kwietnia będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. Dyżur pełnił będzie Urząd Stanu Cywilnego, gdzie w godzinach 9.00 - 14.00 załatwiana będzie tylko rejestracja zgonów.
 • Nie będzie również pracowała Powiatowa Komisja Lekarska nr 1 w Kielcach. Poborowi z wyznaczoną datą stawiennictwa na 8 kwietnia br. powinni zgłaszać się na komisję w dowolnie wybranym terminie w dniach: 11-15 kwietnia 2005 r.

Wystawa filatelistyczna w hołdzie Ojcu Świętemu, pn. "Pontyfikat Jana Pawła II" zostanie otwarta dziś o godzinie 17.00 w Domu Harcerza w Kielcach - Białogonie. Na ekspozycję składa się 120 walorów filatelistycznych dotyczących pontyfikatu i pielgrzymek Ojca Świętego. Będzie ją można oglądać w Sali Widowiskowej Domu Harcerza przy ul. Pańskiej 1A, do 12 kwietnia br., w godzinach 8 00-18 00. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 345-27-37.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kielce informuje, że w związku z trwającą akcją przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie do końca akcji, tj. do 15.05.2005 r. Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, ul. Magazynowa 4, czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 - 20.00. Ponieważ ostatni dzień przyjmowania wniosków wypada w niedzielę, Biuro Powiatowe w Kielcach czynne będzie w wyżej wymienionych godzinach również 14.05.2005 r. (sobota),a 15.05.2005 r. od godziny 6.00 - 24.00. Dodatkowe informacje można uzyskać u Elżbiety Rucińskiej, inspektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Kielcach, pod numerem tel. 36-76-655, pokój nr 55 ul. Szymanowskiego 6.

Szóstoklasiści pisali dziś obowiązkowy sprawdzian po szkole podstawowej. Na rozwiązanie zadań z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej uczniowie mieli 60 minut (ten czas jest przedłużony dla uczniów z zaświadczeniami, np. o dysleksji). Maksymalnie mogą uzyskać 40 punktów, ale rezultat sprawdzianu nie będzie miał wpływu na przyjęcie do gimnazjum. Prace młodzieży ocenione zostaną przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i zwrócone do szkół. Arkusze z wynikami sprawdzianu uczniowie odbierać będą razem ze świadectwami ukończenia szkoły.

4.04.2005 r.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Kielcach złożono dziś hołd śp. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, Honorowemu Obywatelowi Kielc. Przybyli: parlamentarzyści, wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa, kieleccy biskupi, rektorzy wyższych uczelni, szefowie miejskich instytucji. Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki przypomniał w swym wystąpieniu związki Jan Pawła II z Kielcami. Prezydent Wojciech Lubawski odczytał Rezolucję Rady Miejskiej, którą radni przyjęli w milczeniu przez aklamację. Zebrani wysłuchali fragmentu homilii wygłoszonej przez Ojca Świętego podczas IV Pielgrzymki do Ojczyzny, 3.06.1991 r. oraz jednej z pieśni oratorium "Świętokrzyska Golgota". W podkieleckim Masłowie Jan Paweł II mówił m.in. o polskich rodzinach i o wolności człowieka - To jest moja matka ta ziemia, to jest moja matka ta Ojczyzna, to są moi bracia i siostry - mówił Ojciec Święty i apelował - Niech się odrodzi rodzina, polska rodzina!. Obecni na sesji RM goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pobyt Papieża Polaka w Kielcach.
W holu ratusza, przy Biurze Obsługi Interesanta od strony Rynku, wyłożona jest od dziś do dnia pogrzebu Ojca Świętego Księga Pamięci Miasta Kielce. Wpisów można będzie dokonywać w niej w godz. 7.30 - 15.30.

 

REZOLUCJA

RADY MIEJSKIEJ W KIELCACH

Z DNIA 4 KWIETNIA 2005 R.

 

Rada Miejska w Kielcach zebrana na nadzwyczajnej sesji w dn. 4 kwietnia 2005r. składa hołd ś.p. Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - Honorowemu Obywatelowi Kielc.

Ojcze Święty, powiedziałeś Polakom, aby "przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością." "całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię "Polska". Dziś, gdy odszedłeś dziękujemy za Twoje Dzieło, które tę wartość dla nas ocaliło.

Poprzez Pawłowe "zło dobrem zwyciężaj" pokazałeś nam "cywilizację miłości", jedyną, godną człowieka drogę, jaką powinien iść. Dałeś nam wolność ducha i tę wolność nam zadałeś. Z niej zrodziła się "Solidarność", która zmieniła oblicze naszej Ojczyzny.

Byłeś tu, w Kielcach. Odszedłeś od nas, ale nie zostawiłeś nas samych. Twoje nauczanie o Ojczyźnie i rodzinie zapadło nam głęboko w serca.

Dziś złożyłeś włodarstwo swoje - piękne, prawdziwe i dobre.


Przebieg sesji

 

Sesję otwarto wprowadzeniem...
Przewodniczący T. Bogucki...
Prezydent W. Lubawski...
Przybyli: parlamentarzyści,...
Minutą ciszy uczczono pamięć...
Uczestnicy sesji przeszli pod...
Delegacje złożyły kwiaty pod...
Na ratuszu zawisł dziś...
Kielczanie wpisują się do...

Kielce oddają hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. W czwartek, 7 kwietnia br., w przeddzień pogrzebu na płycie lotniska w Masłowie będzie tworzony krzyż ze zniczy, zapalanych przez kielczan i mieszkańców okolicznych gmin. W godz. 10.00 - 22.00 (w czwartek) z czterech punktów miasta - Ślichowice, Barwinek, Białogon, Herby będą odjeżdżać do Masłowa specjalnie oznakowane autobusy MPK (przejazd bezpłatny). W ośmiu miejscach na terenie Kielc: Wietrznia, Kadzielnia, Karczówka, Grabina, Ślichowice, Prochownia, Telegraf i Bocianek o godz. 21.37 zapłoną symboliczne ogniska. W organizację włączyły się również Gmina Masłów, Aeroklub Kielecki, Nadleśnictwo Kielce, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, kieleccy harcerze oraz jednostki organizacyjne Miasta Kielce.

3.04.2005 r.

Kielce żegnają Ojca Świętego.

 • Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej odbędzie się jutro (4 kwietnia br.) w Kielcach. W całości będzie poświęcona uczczeniu pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Początek o godz. 9.00 w dużej sali konferencyjnej Urzędu Miasta.
 • W kieleckich szkołach odbędą się jutro apele poświęcone Ojcu Świętemu.
 • Na terenie Kielc rozwieszane są dziś flagi narodowe przepasane kirem.
 • Na budynkach wszystkich jednostek podległych miastu zostały wywieszone flagi państwowe.
 • Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, MPK na znak żałoby udekorowały swoje samochody czarnymi wstążkami.
 • Tabliczki z nazwą ulicy Jana Pawła II zostały przepasane kirem.
 • Przesunięto termin wizyty delegacji policjantów z niemieckiego miasta Gotha, planowanej na najbliższy poniedziałek.
 • W środę, 6 kwietnia br. o godz. 18.00 na placu Jana Pawła II zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. Żałobna w intencji ś.p. Jana Pawła II.

 

W uroczystościach pogrzebowych Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie - honorowego obywatela Miasta Kielce wezmą udział Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki oraz Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Urząd Miasta - sobota...
Urząd Miasta - niedziela...
Kwiaty na placu przy...

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP żałobą narodową, w nocy z 2 na 3 kwietnia na budynkach Urzędu Miasta Kielce zawieszone zostały, przepasane kirem, flagi narodowe i papieskie. Czarną wstęgą przepasano także tablice ratusza

01.04.2005 r.

Certyfikat Jakości dla Urzędu Miasta Kielce przyznało wczoraj Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Auditorzy PCBiC, którzy w środę i czwartek kontrolowali pracę magistratu pod kątem realizacji polityki jakości, zadań i procesów zgodnie z wymaganiami normy PN EN ISO 9001:2001, ocenili ją bardzo dobrze. Stwierdzono, iż System Zarządzania Jakością spełnia w ratuszu wymagania określone normą. Na wczorajszym posiedzeniu Komitetu Technicznego PCBiC pozytywnie rozpatrzono wniosek o przyznanie Urzędowi Miasta certyfikatu.

Spotkanie poświęcone akcji "Przejrzysta Polska" odbyło się dziś w Urzędzie Miasta Kielce. - Do programu przystąpiliśmy pod koniec grudnia ubiegłego roku - informuje sekretarz miasta Janusz Koza. Adresatem akcji są samorządy terytorialne, które przy współpracy organizacji pozarządowych i mieszkańców chcą udoskonalać praktykę sprawowania władzy i administrowania, dążąc do wyeliminowania mechanizmów prowadzących do korupcji i innych form patologii. Pomocne w tym ma być wprowadzenie sześciu zasad: przejrzystości, partycypacji społecznej, przewidywalności, rozliczalności, fachowości i braku tolerancji dla korupcji. Organizatorami przedsięwzięcia są: "Gazeta Wyborcza" przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji im. S. Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego. Samorządy, które wezmą udział w programie i spełnią wymagania regulaminu zostaną  nagrodzone certyfikatem uczestnictwa.

Kielce promują się na XII Międzynarodowych Targach Turystyki, Sprzętu Turystycznego i Sportowego "GLOB 2005", które dziś rozpoczęły się w Katowicach. Zainteresowani poznaniem walorów Kielecczyzny otrzymają na naszym stoisku ciekawe, przygotowane w kilku wersjach językowych, materiały promujące turystykę, zabytki, a także atrakcje krajoznawcze stolicy województwa. W targowych halach, wśród przeszło 380 wystawców, stanęły także stoiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Buska Zdroju. "GLOB 2005" zakończy się 3 kwietnia. Więcej na stronie: www.glob.mtk.katowice.pl

Prezydent Miasta Kielce zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania ofert na realizację zadań publicznych Miasta z zakresów: ochrona i promocja zdrowia oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Kompletne oferty należy składać w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Szymanowskiego 6, w Biurze ds. Organizacji Pozarządowych osobiście lub za pośrednictwem poczty. Szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.kielce.pl) oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Rynek 1 i Szymanowskiego 6.

150 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących.(raport)

10.04.2006 r.


Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu szkoleniowego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego złożył dziś Urząd Miasta Kielce. Projekt pod nazwą Międzynarodowe Standardy Biznesu ma na celu podniesienie kwalifikacji osób pracujących do międzynarodowych standardów biznesu oraz przygotowanie ich do pracy w nowoczesnych centrach usługowych typu Business Process Offshoring (BPO). Uczestnicy projektu podniosą kwalifikację z zakresu języka angielskiego w biznesie, informatyki biznesowej, rachunkowości międzynarodowej, zarządzania personelem. Większość kursów zostanie zakończona egzaminem międzynarodowym w ramach, których uczestnicy uzyskają międzynarodowe certyfikaty: LCCI English for Business, LCCI Międzynarodowe Standardy Rachunkowości oraz European Computer Driving Licence. Nabór zainteresowanych rozpocznie się we wrześniu i zostanie poprzedzony ogłoszeniami w mediach lokalnych. Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać w Wydziale Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta pod numerem telefonu (041) 36 76 018. Projekt jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności