Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności lipiec 2005

29.07.2005 r.

Centralne Biuro Prognoz informuje, że dziś i jutro temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju przekroczy 30°C. Dzisiaj temperatura maks. wyniesie od 30°C na północy do 35-38°C na południu i w głębi kraju. W sobotę (30.07) upał do 35°C utrzyma się w centrum i na wschodzie Polski. Tak wysoka temperatura będzie powodować osłabienie organizmów ludzi i zwierząt i może prowadzić do przegrzania. Upał może być przyczyną uszkodzeń szyn i trakcji elektrycznej oraz wpłynąć niekorzystnie na stan nawierzchni dróg. Ponadto, dziś miejscami na północnym zachodzie oraz w centrum i na wschodzie, a w sobotę w całej zachodniej i północnej Polsce wystąpią burze i przelotne opady deszczu. Lokalnie burze mogą być gwałtowne z silnymi porywami wiatru i ulewnym deszczem, a miejscami może spaść grad. W nocy z soboty na niedzielę (30/31.07) burze spodziewane są w centrum i na wschodzie. Gwałtowne burze z ulewami mogą być przyczyną lokalnych podtopień, utrudnień w komunikacji i uszkodzeń drzewostanu.

Umowa z Agencją Konsultingu Gospodarczego "Accord`Next" Spółka z o.o. ustanawiająca doradcę Prezydenta Miasta Kielce w procesie prywatyzacji spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Spółka z o.o. została podpisana dziś w ratuszu. Na mocy umowy, która jest wynikiem rozstrzygnięcia postępowania o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego, zostanie opracowana analiza sytuacji prawno-ekonomicznej spółki oraz strategia jej ewentualnej prywatyzacji. Dokument przewiduje również możliwość zlecenia doradcy prac związanych z samą prywatyzacją.

Uroczystości upamiętniające 61 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się w poniedziałek 1 sierpnia br. o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Po nabożeństwie Poczty Sztandarowe i zaproszeni goście przejdą wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na 1 minutę zostaną włączone syreny alarmowe, odbędzie się również gawęda historyczna, apel poległych oraz złożenie kwiatów i wieńców. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się do Parku Miejskiego, gdzie odbędzie się koncert Orkiestry Dętej. Organizatorami uroczystości przy pomocy Urzędu Miasta Kielce są: Zarząd Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach, Komendant Domu Harcerza im. Natalii Machałowej w Białogonie oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów.

Zakończone zostały prace nad oświetleniem Skałki Geologów, położonej w centrum Parku Kadzielnia w Kielcach - poinformował dyrektor Geoparku Kielce Andrzej Mochoń. Poprzedni system oświetlenia, uruchomiony w 2002 roku, funkcjonował zaledwie kilka miesięcy, gdyż został zdewastowany. Aby obecny, nowoczesny system był należycie zabezpieczony, kabel zasilający został wkopany w skały dna jeziora oraz zabetonowany. Dyrekcja Geoparku zaprasza do odwiedzin Kadzielni, także wieczorem.

Reprezentant Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Rafał Wójcik wystartuje w maratonie podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Helsinkach, które odbędą się w dniach 6-14 sierpnia br. Jest to pierwszy reprezentant naszego regionu w historii tej imprezy.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, iż 1 sierpnia 2005 roku swą siedzibę zmieni Sekcja ds. dodatków mieszkaniowych, mieszcząca się obecnie przy ul. Bodzentyńskiej 32/40. Pracownicy Sekcji od najbliższego poniedziałku przyjmować będą interesantów w lokalu  przy ul. Paderewskiego 47. Zmianie nie ulegnie numer telefonu stacjonarnego (34-440-85).

Z powodu budowy kolektora deszczowego od poniedziałku (1.08) do odwołania zamknięta będzie ulica Husarska na odcinku od ul. Ściegiennego do skrzyżowania z ul. Szczepaniaka. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach autobusy komunikacji miejskiej linii Nr 2, 4 i 44 będą kursowały objazdem:

- Linia Nr 2 (dotyczy kursów z wjazdem w Al. Legionów): od ulicy Ogrodowej ulicami: Jana Pawła II, Al. Legionów, Gagarina, Ściegiennego i dalej wg trasy. Powrót w odwrotnej kolejności.

- Linia Nr 4: z kierunku Al. Na Stadion ulicami: Szczepaniaka, Marmurową, Al. Legionów, Ściegiennego i dalej wg trasy

- Linia Nr 44: z kierunku Pakosza ulicami: Osobną, Marmurową, Al. Legionów, Ściegiennego i dalej wg trasy. Powrót w kierunku Pakosza ulicami: Ściegiennego, Al. Legionów, Marmurową, Szczepaniaka i dalej wg trasy.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia został dziś wywieszony w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Rynek 1. Szczegółowe informacje dostępne są na miejskiej stronie internetowej www.um.kielce.pl w dziale Ogłoszenia.

 

PREZYDENT MIASTA KIELCE

 

działając na podstawie art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2004 roku Nr 261, poz. 2603 tekst jednolity ze zm.)

informuje  

o wywieszeniu w dniach od 29 lipca do 19 sierpnia 2005 roku, w siedzibie Urzędu Miasta Kielce Rynek 1, wykazu nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia, celem podania do publicznej wiadomości.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Kielce, Rynek 1, I piętro, pokój 119 i 119 A.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na przystąpienie Kielc do Stowarzyszenia "Szlak Staropolski" oraz przyjęli do realizacji program pod nazwą "Budowanie przyjaznego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w Kielcach". Przegłosowano również projekty uchwał m.in. w sprawach: nabycia udziałów spółki Targi Kielce, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście - Obszar 2 "Bodzentyńska, IX Wieków Kielc", a także utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Sejmu RP, do Senatu RP oraz w wyborach Prezydenta RP. (przyjęte projekty uchwał na stronie: www.bip.kielce.pl). Rajcy zajęli również "Stanowisko w sprawie rasistowskich zachowań pseudokibiców" w związku z wydarzeniami podczas meczu Kolporter Korona - Cracovia Kraków. - ...Stanowczo protestujemy przeciwko takim incydentom i domagamy się ukarania winnych... - napisali kieleccy radni.

Pliki do pobrania

Ostatnia z cyklu wycieczek do "Archeoparku" w Starachowicach zaplanowana jest na środę 3 sierpnia. W ramach "Akcji Lato" odbędzie się tam widowisko plenerowe "Żelazne Korzenie" organizowane przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego Kielce (ul. Zamkowa 5, tel. 34-452-91) wraz z Urzędem Miasta. Od połowy lipca w wyprawach autokarowych wzięło udział już kilkaset dzieci, uczestniczących w zajęciach organizowanych przez kluby osiedlowe oraz indywidualnych. W "Archeoparku" miały okazję poznać w teorii i praktyce pracę dawnych garncarzy oraz kowala, wziąć udział w budowie pieca dymarkowego i wreszcie pobawić się w archeologów. Kasza ugotowana w saganie nad ogniskiem, podana na koniec imprezy, smakowała wszystkim.

III Konkurs pn. "ŻabaWKA PRZYJAZNA DZIECKU" na wykonanie pracy plastycznej o tematyce zabawowej w sztukach wizualnych organizuje m.in. Muzeum Zabawkarstwa, Centrum Zabaw i Zabawek - Towarzystwo Rozwoju Zabawkarstwa w Kielcach. Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z całej Polski. Prace mogą zgłaszać szkoły i inne instytucje. Tematem Konkursu jest motyw żaby w szeroko rozumianych sztukach wizualnych (obrazy, rzeźby, fotografie, gry planszowe, towarzyskie, słowne i inne w nowym wykonaniu np. z wykorzystaniem multimediów, gry automatyczne, komputerowe, kombinowane systemy hipermedialne i inne). Termin nadsyłania prac do Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach (ul. Kościuszki 11) mija 20 sierpnia br. Otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się podczas IX Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk, 11 września 2005 r. Regulamin Konkursu

Pliki do pobrania

Karta zgłoszeniowa

XV Letnia Akademia Karate odbędzie się podczas tegorocznych wakacji w sierpniu (16-30.08.2005 r.) Organizator - Kielecki Klub Karate Kyokushin uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta i zaprasza wszystkich chętnych na nieodpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjne, propagujące zdrowy styl życia oraz naukę podstawowych technik karate. W programie Akademii znajdą się m.in.: zajęcia w terenie, wycieczki piesze i autokarowe, zajęcia na basenie, wyjście do kina, pokazy i prelekcje oraz ognisko na zakończenie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w pierwszym dniu zajęć w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żytniej 1 (tel. 361-38-02).

Stowarzyszenie Tańca i Tańca Sportowego "JUMP" zaprasza na VII Letnie Warsztaty Taneczne, które odbędą się w dniach 16 - 31.08.2005 r. Oprócz nauki tańca organizowane będą wyjścia do kina, teatru, McDonald's, będzie ognisko, dyskoteka oraz wycieczki. W godz. 10.30 - 11.30 prowadzone będą zajęcia taneczne dla grupy do 13 roku życia, od 12.00 do 13.00 - dla grupy powyżej 13 roku życia, natomiast od 14.00 do 17.30 zaplanowane są wyjścia na basen.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od dnia 1 sierpnia br. do odwołania, z powodu budowy kolektora deszczowego, zamknięta będzie ulica Husarska na odcinku od ul. Ściegiennego do skrzyżowania z ul. Szczepaniaka. W związku z tym autobusy komunikacji miejskiej linii Nr 2, 4 i 44 będą kursowały objazdem:

- Linia Nr 2 (dotyczy kursów z wjazdem w Al. Legionów): od ulicy Ogrodowej ulicami: Jana Pawła II, Al. Legionów, Gagarina, Ściegiennego i dalej wg trasy. Powrót w odwrotnej kolejności.

- Linia Nr 4: z kierunku Al. Na Stadion ulicami: Szczepaniaka, Marmurową, Al. Legionów, Ściegiennego i dalej wg trasy

- Linia Nr 44: z kierunku Pakosza ulicami: Osobną, Marmurową, Al. Legionów, Ściegiennego i dalej wg trasy. Powrót w kierunku Pakosza ulicami: Ściegiennego, Al. Legionów, Marmurową, Szczepaniaka i dalej wg trasy.

27.07.2005 r.

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbędzie się jutro (28 lipca, godz. 10.00) w Urzędzie Miasta. W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały w sprawie: przystąpienia Miasta Kielce do stowarzyszenia pod nazwą Stowarzyszenie "Szlak Staropolski", wyrażenia zgody na zbycie majątku trwałego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej, przyjęcia do realizacji programu pod nazwą "Budowanie przyjaznego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w Kielcach", a także nabycia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą Targi Kielce. Radni zajmą się również uchwałami dotyczącymi: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście - Obszar 2 "Bodzentyńska, IX Wieków Kielc" oraz utworzenia obwodów głosowania w szpitalach, domach pomocy społecznej i areszcie śledczym w wyborach do sejmu RP, do Senatu RP oraz w wyborach Prezydenta RP. (program sesji)

"Rozbudowa ul. Manifestu Lipcowego wraz z budową węzła Krasickiego w Kielcach" - inwestycję pod tą nazwą rozpoczęło dziś Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "TRAKT". W związku z robotami zmieniona została organizacja ruchu, który odbywa się zgodnie z oznakowaniem. Wykonawca prosi o ostrożną jazdę i przeprasza za utrudnienia w ruchu. Prace potrwają około 3 tygodni.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach informuje, iż 1 sierpnia 2005 roku swą siedzibę zmieni Sekcja ds. dodatków mieszkaniowych, mieszcząca się obecnie przy ul. Bodzentyńskiej 32/40. Pracownicy Sekcji od najbliższego poniedziałku przyjmować będą interesantów w lokalu  przy ul. Paderewskiego 47. Zmianie nie ulegnie numer telefonu stacjonarnego (34-440-85).

Uroczystości upamiętniające 61 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się w poniedziałek 1 sierpnia br. o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Po nabożeństwie Poczty Sztandarowe i zaproszeni goście przejdą wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na 1 minutę zostaną włączone syreny alarmowe, odbędzie się również gawęda historyczna, apel poległych oraz złożenie kwiatów i wieńców. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się do Parku Miejskiego, gdzie odbędzie się koncert Orkiestry Dętej. Organizatorami uroczystości przy pomocy Urzędu Miasta Kielce są: Zarząd Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach, Komendant Domu Harcerza im. Natalii Machałowej w Białogonie oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów.

26.07.2005 r.

Prawdziwa piłkarska uczta czeka kieleckich kibiców piłki nożnej. Dziś o godz. 17.30 na stadionie przy ul. Szczepaniaka piłkarze Korony Kolportera po raz pierwszy w historii zagrają w ekstraklasie. Ich rywalem będzie zespół Cracovii Kraków.

Spotkanie dotyczące polityki transportowej miasta odbyło się w ratuszu. Tematem dyskusji było przygotowanie dokumentów strategicznych dla miasta w tym zakresie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz Kielc oraz Miejskiego Zarządu Dróg, Zarządu Transportu Miejskiego, a także dyrektorzy wydziałów.

Zapisy na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności odbędą się w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego 6 (pokój 23, tel. 36-76-528) w dniu 8 sierpnia w godzinach 13.30 -17.00. Zainteresowani powinni przynieść dowód osobisty oraz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (obejmujące okres od września do grudnia 2005 r.). Zajęcia zorganizowane zostaną po raz drugi. Odbywać się będą przez 20 tygodni, od września do grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice. Mogą z nich skorzystać kielczanie oraz osoby z powiatu kieleckiego. Dzięki dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uczestnicy zapłacą tylko 1,60 zł za godzinę.

Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia było opiniowanie projektów uchwał na najbliższą sesję RM.

25.07.2005 r.

O porządku obrad najbliższej Sesji Rady Miejskiej w Kielcach, która odbędzie się 28 lipca (godz. 10.00) w Urzędzie Miasta poinformował na konferencji prasowej Przewodniczący RM Tomasz Bogucki. W programie sesji znalazły się m.in. uchwały w sprawie: przystąpienia Miasta Kielce do stowarzyszenia pod nazwą Stowarzyszenie "Szlak Staropolski", wyrażenia zgody na zbycie majątku trwałego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej, przyjęcia do realizacji programu pod nazwą "Budowanie przyjaznego systemu opieki nad dzieckiem i rodziną w Kielcach", a także nabycia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą Targi Kielce. Radni zajmą się również uchwałami dotyczącymi: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście - Obszar 2 "Bodzentyńska, IX Wieków Kielc" oraz utworzenia obwodów głosowania w szpitalach, domach pomocy społecznej i areszcie śledczym w wyborach do sejmu RP, do Senatu RP oraz w wyborach Prezydenta RP. (program sesji)

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Radni dyskutowali m.in. nad opracowaniem na temat: "Ocena aktualności studium i planów miejscowych wraz z wieloletnim programem sporządzania planów". Tematem posiedzenia było także opiniowanie projektów uchwał na najbliższą sesję RM.

22.07.2005 r.

Urząd Miasta Kielce ogłosił konkurs jednoetapowy na opracowanie projektu koncepcyjnego przebudowy wnętrza ulicy Warszawskiej na odcinku od Al. IX Wieków Kielc do ulicy Orlej w Kielcach. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie wraz z wymaganymi dokumentami należy składać do dnia 29.08.2005 r. do godz. 12.00 w siedzibie Zamawiającego, Rynek 1, pok. 121. Pełna wersja ogłoszenia jest zamieszczona na stronie internetowej www.bip.kielce.pl - dział Ogłoszenia.

Blisko 800 uczestników weźmie udział w jutrzejszym (23.07) Koncercie Galowym XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Podczas gali wręczone zostaną tradycyjne "Jodły" m.in. w kategoriach: soliści, zespoły wokalne, taniec nowoczesny oraz inscenizacja. W finale wszyscy zaśpiewają piosenkę, autorstwa komendanta festiwalu Ryszarda Mazura, pt. "Kieleckie powroty". Początek koncertu o godz. 19.30 w Amfiteatrze na Kadzielni. Wstęp wolny.

Uczestnicy popularnego...

Zespół "Dance Club" ze Lwowa gościł dziś w ratuszu. 15-osobowa grupa bierze po raz pierwszy udział w festiwalu harcerskim. Podczas wizyty dzieci spotkały się z prezydentem Kielc. Wojciech Lubawski życzył młodym artystkom wielu sukcesów oraz zaprosił do ponownych odwiedzin w naszym mieście. Zespół można było obejrzeć podczas wczorajszego wydania programu "Lato z Jedynką. Jutro "Dance Club" wystąpi podczas Koncertu Galowego XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

W najbliższą niedzielę, 24 lipca w kieleckim Parku Miejskim odbędzie się kolejny festyn rodzinny, organizowany przez Stowarzyszenie "Uśmiech dla Dziecka". Zapraszamy do wspólnej zabawy w godz. 14.30 - 17.00.

Komisja Statutowo-Samorządowa Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia było sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej za I półrocze 2005 r.

21.07.2005 r.

"Przekonamy Państwa, że warto przyjechać do tego pięknego miasta" - tak Iwona Schymalla i Paweł Pochwała rozpoczęli program "Lato z Jedynką" emitowany dziś od rana z Kielc. Pierwszym gościem był Liroy, który opowiadał o swojej pierwszej płycie i o założonej niedawno Kieleckiej Szkole Jazdy. O trasach turystycznych, wspaniałych zabytkach Kielc i okolic mówił przewodnik świętokrzyski Jerzy Kapuściński. Do odwiedzin w naszym mieście zachęcał prezydent Kielc Wojciech Lubawski, przedstawiając atrakcje turystyczne i osobliwości geologiczne miasta. O godz. 6.40 rozległy się strzały z armat Bractwa Artyleryjskiego. Widzowie obejrzeli również przygotowane materiały z ulicy Sienkiewicza, rynku, Parku Miejskiego oraz Karczówki. Zaprezentowany został również teledysk z muzyką Piotra Rubika do utworu "Niech mówią, że to nie jest miłość" pochodzącego z oratorium "Tu es Petrus. Rano w programie pojawili się także przedstawiciele: harcerzy z zespołem "Polonez" z Budapesztu, Geoparku, Muzeum Zabawkarstwa, Miejskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Muzeum Narodowego w Kielcach, Kieleckiego Teatru Tańca oraz piłkarze Kolportera Korony Kielce. O godz. 10.55 na antenie pojawili się m.in. goście XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, przedstawiciele władz miasta oraz uczestniczące w hipoterapii dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami. Zaprezentowano również teledysk "Piaska". W ostatnim wejściu antenowym z Kielc o godz. 16.27 gośćmi programu "Lato z Jedynką" będą: K.A.S.A, Liroy, Rafał Olbiński, Leszek Mądzik i Wojciech Lubawski. (więcej - www.latozjedynka.tvp.pl)

O Kielcach opowiadali m.in....
Strzały z armat Bractwa...
W programie wystąpił zespół...
Prezentowano także przysmaki...
O historii i doświadczeniach...
Trzydziestoosobowa delegacja z Ukrainy gościła dziś w Urzędzie Miasta. W grupie tej byli przedstawiciele kadry zarządzającej administracji obwodowych, deputowanych rad obwodowych, uniwersytetów i organizacji pozarządowych. Goście przebywają w naszym kraju na zaproszenie Fundacji im. Stefana Batorego. Celem wizyty jest przedstawienie polskich doświadczeń po integracji europejskiej w różnych obszarach oraz pokazanie różnic i zmian, jakie zaszły w polskim samorządzie, a także szans, z których mogą korzystać obecnie jednostki samorządu terytorialnego. W ratuszu delegację przyjęli przedstawiciele władz miasta.

20.07.2005 r.

"Lato z Jedynką" emitowane podczas wakacji przez TVP 1 zagości jutro w naszym mieście. Ekipa Telewizji Polskiej przybyła dziś do Kielc, aby przygotować się do jutrzejszych relacji z kieleckiego Wzgórza Zamkowego. Zaplanowano trzy wejścia "na żywo" sprzed Pałacu Biskupów Krakowskich. O godz. 6.30 gośćmi programu będą prezydent Kielc Wojciech Lubawski, Liroy oraz przewodnik świętokrzyski Jerzy Kapuściński. Widzowie obejrzą także przygotowane materiały z deptaka, Rynku, Parku Miejskiego oraz Karczówki. Rano w programie pojawią się także przedstawiciele: Bractwa Artyleryjskiego, harcerzy z zespołem "Polonez" z Budapesztu, Geoparku, Muzeum Zabawkarstwa, Miejskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Muzeum Narodowego w Kielcach. Zaprezentowany zostanie również teledysk z muzyką Piotra Rubika do utworu "Niech mówią, że to nie jest miłość" pochodzącego z oratorium "Tu es Petrus", a także klip "Kielce - Góry Świętokrzyskie". Poranny przegląd prasy poprowadzą dziennikarze kieleckiego ośrodka TVP. O godz. 10.55 na antenie pojawią się m.in. goście XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, przedstawiciele władz miasta oraz uczestniczące w hipoterapii dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami. Będzie można obejrzeć również teledysk "Piaska". W ostatnim wejściu antenowym z Kielc o godz. 16.27 gośćmi programu "Lato z Jedynką" będą: K.A.S.A, Liroy, Rafał Olbiński, Leszek Mądzik i Wojciech Lubawski.

Powoli dobiega końca XXXII Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Dziś po raz ostatni w Domu Środowisk Twórczych odbędą się (godz. 20.00) "Ogrodowe spotkania muzyczne". Do 21 lipca trwać będą także warsztaty festiwalowe oraz występy zespołów w ramach "Popołudniowej sceny festiwalowej" (muszla koncertowa w Parku Miejskim, godz. 15.30 - 17.30). Koncert Galowy Laureatów połączony z wręczeniem "Jodeł" odbędzie się 23 lipca (godz. 19.30) w Amfiteatrze na Kadzielni.

19.07.2005 r.

Kielce będą bohaterami czwartkowego wydania programu "Lato z Jedynką" emitowanego podczas wakacji przez TVP 1. Relacje z kieleckiego Wzgórza Zamkowego zaplanowano na godz. 6.30, 10.20 oraz 16.25. Podczas programu pojawią się znane osoby związane z naszym miastem, w czasie relacji prezentowane będą także materiały promujące wszystkie ciekawe miejsca w Kielcach i okolicy. Program ma zachęcić turystów z całej Polski do odwiedzenia ziemi świętokrzyskiej, a szczególnie naszego miasta. W "Lecie z Jedynką" wystąpi m.in. Kielecki Tatr Tańca, harcerze - Goście XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, swoje zbiory prezentować będzie Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej i Muzeum Zabawkarstwa. Zaprezentowany zostanie także teledysk z muzyką Piotra Rubika do utworu "Niech mówią, że to nie jest miłość" pochodzącego z oratorium "Tu es Petrus".

40 w całej historii a 25 po II wojnie światowej Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej 12 sierpnia br. zagości na ulicach Kielc. W związku z tym trwają przygotowania do przyjęcia uczestników tego jubileuszowego wydarzenia w naszym mieście. Z tej okazji Urząd Miasta planuje także wydanie okolicznościowego znaczka, przeznaczonego dla osób biorących udział w Marszu. Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się również koncert Pieśni Legionowej z udziałem krakowskiej grupy "Loch Camelot", która od lat towarzyszy uczestnikom Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

Posiedzenie Zespołu Reagowania Kryzysowego odbyło się dziś w ratuszu. Podczas spotkania przypomniano zasady powiadamiania i reagowania w sytuacjach nagłych zdarzeń oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele: Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kielce, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji, MOPR-u oraz Sanepidu i Świętokrzyskiego Centrum Edukacji.

Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia przypomina o dyżurach przedszkoli samorządowych w Kielcach w okresie wakacyjnym.

 

Osiedle
Nr przedszkola dyżurującego
Adres i nr telefonu
Miesiąc
Nr przedszkoli objętych dyżurem
Barwinek
Bukówka
Stadion

PS 3
ul. Os. Barwinek 33
    tel. 361-33-63

lipiec

3, 8, 36, 39
Czarnów
Herby
Dalnia -
Ślichowice
PS 26
ul. Piekoszowska 42 tel.345-06-09
lipiec

2, 18, 22, 26, 29, 31, 34
PS 22
ul. Chrobrego 110 tel.345-27-13
sierpień
KSM
Śródmieście
PS 13
 
ul. Kapitulna 2 tel.344-69-65
lipiec
4, 13, 24, 30, 33, 43
Bocianek
Skarpa
Szydłówek
PS 42
ul. E. Orzeszkowej 26 tel.331-34-20
lipiec
   1, 16, 6, 25, 27, 32, 42
PS 32
ul. Kasprowicza 5 tel.331-90-72
sierpień
Świętokrzyskie
Na Stoku
Uroczysko
PS 35
ul. Orkana 13 tel.331-63-58
lipiec
               5, 9, 19, 35, 40
Chęcińskie
Podkarczówka
PS 20
ul. Chęcińska 3 tel.361-47-81
lipiec
        14, 20, 21, 23, 28

18.07.2005 r.

Komitet Ratingowy Fitch Ratings utrzymał długoterminowy rating krajowy dla Kielc na poziomie "A-(pol)". Długoterminowa perspektywa ratingu jest stabilna. Krajowy rating na poziomie "A-" oznacza wysoką wiarygodność kredytową w porównaniu do innych podmiotów, ocenianych w tym samym kraju. W latach 1999-2004 wyniki budżetowe Kielc na poziomie operacyjnym były stabilne. Zadłużenie Miasta jest niskie. W 2004 r. wynosiło ono zaledwie 2,8% dochodów bieżących. W 2005 r. przewiduje się wzrost zadłużenia do ok. 91,4 mln zł, co wpłynie na wzrost wskaźników zadłużenia. Będzie ono jednak w dalszym ciągu stosunkowo niskie - informuje Fitch Polska S.A. (źródło - www.fitchpolska.com.pl).

"Wszystko, co dzieje się w Harcerstwie jest piękne i dobre. Cieszę się, że Państwo bierzecie w tym udział. Życzę sukcesów, dobrej pogody, wszelkiej pomyślności i zapraszam za rok "- zwrócił się dziś do osób wyróżnionych za działalność na rzecz Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut. Podczas uroczystego spotkania w ogrodach Pałacyku T. Zielińskiego kilkanaście osób odebrało podziękowania za wkład w sukcesy kolejnych edycji popularnego "Wiatraczka". Znaleźli się wśród nich opiekunowie zespołów harcerskich, a także członkowie sztabu i rady artystycznej festiwalu. Wyróżnieni zostali m.in.: Jerzy Szczyrba, Mirosław Czop, Marek Gudowicz, Zbigniew Piasecki, Wiesława Rozkocha-Zielińska, Liliana Wuczkowska-Petri, Mieczysława i Zdzisław Krawczonkowie, Henryk Perzyński, Małgorzata i Piotr Spadło oraz Teresa Ciszek. Uroczystość uświetnił występ zespołu "Wartaki".

W ogrodach DŚT zgromadziło...
Podziękowania od władz Kielc...
Wystąpił zespół "Wartaki"
Koncert odbył się w siedzibie...

Koncert poświęcony tragicznie zmarłemu na Morzu Bałtyckim w czerwcu br. Pawłowi "Pablo" Koprowskiemu odbył się wczoraj wieczorem w studiu "GRAM" Polskiego Radia Kielce. Spotkali się tam przyjaciele "Pabla", jego rodzina, udział wzięli także przedstawiciele Urzędu Miasta. Wszyscy mieli przyjemność wysłuchać występu kilku wykonawców sceny szantowej. Piosenki przeplatane były wspomnieniami o Pawle Koprowskim oraz rozmowami z przyjaciółmi żeglarza. Patronat nad koncertem objął prezydent Kielc.

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży położonych w Kielcach zostały dziś wywieszone w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Rynek 1. Szczegółowe informacje dostępne są na miejskiej stronie internetowej www.um.kielce.pl w dziale Ogłoszenia.

"Ogrodowe spotkania muzyczne" w ramach trwającego XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej rozpoczynają się dziś (godz. 20.00) w Pałacyku im. T. Zielińskiego. Cykl wieczornych imprez muzycznych potrwa do 20 lipca br.

15.07.2005 r.

Harcerska "Biała noc" rozpocznie się dziś o godz. 19.00 w Kielcach. Do godz. 24.00 w wielu miejscach Kielc będzie można przyłączyć się do zabawy i pośpiewać wspólnie z harcerskimi grupami wokalnymi. Wiele atrakcji dla kielczan przygotowały też kieleckie placówki kulturalne i cukiernie. Sceny dla harcerzy udostępnią m.in.: Wojewódzki Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych oraz Kieleckie Centrum Kultury. Inicjatorem kolejnej "Białej Nocy" jest gazeta "Słowo Ludu".

 

Program:

 • 18.30 - 19.00 - Kino "Moskwa"; mała sala - występ zespołu harcerskiego;
 • 19.00 - 0.00 - park miejski, koncerty na żywo w muszli koncertowej;
 • 19.00 - 0.00 - ul. Sienkiewicza, ul. Staszica - harcerskie grupy śpiewające;
 • 20.00 - 23.00 - harcerskie śpiewanie pod bożodrzewem w WDK (ul. Ściegiennego 6);
 • 19.00 - Kino "Moskwa" ul. Staszica; mała sala - pokaz filmu "Czarne stopy", pol. przygodowy, wstęp za okazaniem kuponu z piątkowego "Magazynu" Słowa Ludu) - do 20.35;
 • 20.45 - Cukiernia A. Blikle, ul. Sienkiewicza - 50 darmowych pączków dla 50 pierwszych osób (za okazaniem kuponu ze "Słowa Ludu");
 • 21.00 - Pałacyk T. Zielińskiego "Kino letnie w ogrodzie", pokaz filmu "Dróżnik", wstęp wolny;
 • 22.00 - Cukiernia Banatkiewicz, ul. Staszica - 100 darmowych lodów dla 100 pierwszych osób (za okazaniem kuponu ze "Słowa Ludu");
 • 22.30 - Kino "Moskwa"; duża sala pokaz filmu "Equilibrium", thriller prod. USA, WSTĘP - BILET 5 ZŁ - do 00.20.

Kilkuset młodych artystów wystąpi w tradycyjnym koncercie "Gospodarze - Gościom", który odbędzie się jutro (16 lipca) w amfiteatrze na Kadzielni. Spektakl w wykonaniu uczestników XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny.

W najbliższą niedzielę, 17 lipca w kieleckim Parku Miejskim odbędzie się kolejny festyn rodzinny "KOLOROWE WAKACJE", organizowany przez Stowarzyszenie "Uśmiech dla Dziecka". Podczas festynu wystąpi zespół muzyczny Andrzeja Korosia z Warszawy oraz grupa animatorów z Fundacji na rzecz dzieci "Dziewczynka z zapałkami" z Łodzi, którzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Wakacje z Dziewczynką z zapałkami" przygotowali dla dzieci i rodziców mnóstwo atrakcji: gry, zabawy w baśnie, konkursy literackie i plastyczne, kalambury a nawet baśniowy mecz piłkarski. Dla wszystkich uczestników zabaw i konkursów czekają atrakcyjne nagrody. Imprezę poprowadzi aktor scen warszawskich - Przemysław Predygier. Zapraszamy do wspólnej zabawy w godz. 14.30 - 17.00.

14.07.2005 r.

Dwoma minutami ciszy uczcili pamięć ofiar zamachu terrorystycznego w Londynie radni Kielc podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Radni podjęli dziś m.in. uchwałę w sprawie utworzenia Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Kielcach. Ustalili też liczbę i przedstawicieli Rady Miejskiej, którzy wejdą skład Rady Społecznej powołanego Ośrodka. Będą to radni: Halina Kosecka, Artur Gierada, Tomasz Bogucki i Krzysztof Słoń. Podjęte dziś uchwały dotyczyły również zmian w tegorocznym budżecie oraz zaciągnięcia długoterminowych kredytów na termomodernizację w budynku Przedszkola Samorządowego nr 4, 14, 24 oraz w budynku VI LO i Szkoły Podstawowej nr 34.

Barwny korowód uczestników festiwalu harcerskiego przeszedł dziś ulicami Kielc. Zespoły wyruszyły o godz. 11.00 spod Kieleckiego Centrum Kultury. Przed ratuszem symboliczne klucze do bram miasta przekazał harcerzom prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Klucze odebrali Marcell Tuz z zespołu "Polonez" z Budapesztu, Ilona Krawczyńska z zespołu "Świerszcze" z Trzemeszna i Patrycja Majchrzak z "Kropelek" z Ćmińska. Korowód zakończył się w Parku Miejskim, gdzie rozpoczął się Konkurs piosenki harcerskiej i Jarmark festiwalowy. (więcej)

13.07.2005 r.

Regionalny Komitet Sterujący rozpatrzył dziś pozytywnie projekt "Budowa wielofunkcyjnej hali sportowej w Kielcach ul. Boczna 15" i rekomendował dla projektu dotację z funduszy strukturalnych w wysokości 1 mln euro. Teraz projekt oczekuje na decyzję Zarządu Województwa. Projekt jest jedynym regionalnym projektem turystycznym w województwie świętokrzyskim, który otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych. Został złożony w Urzędzie Marszałkowskim przez Gminę Kielce - MOSiR w dniu 28 października ubiegłego roku.

"Lato z Jedynką" nadawane podczas wakacji przez 1 Program Telewizji Polskiej w czwartek, 21 lipca zawita do Kielc. Relacje z kieleckiego Wzgórza Zamkowego zaplanowano na godz. 6.30, 10.20 oraz 16.25. Oprócz wielu znanych osób związanych z naszym miastem, w czasie relacji pojawią się materiały promujące wszystkie ciekawe miejsca w Kielcach i okolicy. Program ma zachęcić turystów z całej Polski do odwiedzenia ziemi świętokrzyskiej, a szczególnie naszego miasta. W "Lecie z Jedynką" wystąpi m.in. Kielecki Tatr Tańca, harcerze - Goście XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, swoje zbiory prezentować będzie Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej i Muzeum Zabawkarstwa.

Harcerska "Biała noc" odbędzie się w Kielcach w najbliższy piątek, 15 lipca. W godzinach od 19 do 24 w wielu miejscach Kielc będą występować harcerskie grupy wokalne. Będzie też okazja do wspólnego śpiewania. Sceny dla harcerzy udostępnią również placówki kultury: Wojewódzki Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych, Kieleckie Centrum Kultury. Inicjatorem kolejnej "Białej Nocy" jest kielecka gazeta "Słowo Ludu".

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zapisy będzie prowadzić Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym, w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego 6, pokój 23, tel. 36-76-528 w dniu 8 sierpnia w godzinach 13.30-17.00. Zainteresowani powinni przynieść dowód osobisty oraz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (obejmujące okres od września do grudnia 2005 r.). Zajęcia zorganizowane zostaną po raz drugi. Odbywać się będą przez 20 tygodni, od września do grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice. Mogą z nich skorzystać kielczanie oraz osoby z powiatu kieleckiego. Dzięki dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uczestnicy zapłacą tylko 1,60 zł za godzinę.

Korowód uczestników festiwalu harcerskiego przejdzie jutro ulicami Kielc. Zespoły wyruszą o godz. 11.00 spod Kieleckiego Centrum Kultury. Przed ratuszem symboliczne klucze do bram miasta przekaże harcerzom prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Następnie w muszli koncertowej w Parku Miejskim rozpocznie się Konkurs piosenki harcerskiej. O godz. 13.00 w parku rozpocznie się Jarmark festiwalowy.

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia było opiniowanie projektów uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

12.07.2005 r.

Kielecka ulica Sienkiewicza zajęła I miejsce w kategorii na najładniejsze oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu "Konkursu na najlepiej oświetloną gminę roku 2005". W kwietniu br. Miejski Zarząd Dróg zgłosił oświetlenie naszego deptaka do ósmej edycji konkursu, organizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego, Gazetę Samorządu i Administracji oraz "Polskie Drogi" i Agencję SOMA - organizatora Targów Światło i Elektrotechnika. Przedsięwzięcie adresowane było do miast i gmin, które w dwóch ostatnich latach przeprowadziły na swoim terenie inwestycje oświetleniowe. Poszczególne miasta zgłosiły 36 projektów. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Targów Światło i Elektronika 2005.

Rozpoczął się XXXII Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Na dziś organizatorzy zaplanowali w godz.: 9.00 - 13.00 oraz 14.30 - 18.30 - prezentacje konkursowe zespołów teatralnych w Teatrze im. S. Żeromskiego, prezentacje konkursowe zespołów folklorystycznych - w Kieleckim Centrum Kultury oraz prezentacje konkursowe zespołów wokalnych, wokalno - instrumentalnych i solistów, które odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury.

W najbliższą niedzielę, w Parku Miejskim odbędzie się kolejny festyn rodzinny "KOLOROWE WAKACJE", organizowany przez Stowarzyszenie "Uśmiech dla Dziecka". Podczas festynu wystąpi zespół muzyczny Andrzeja Korosia z Warszawy oraz grupa animatorów z Fundacji na rzecz dzieci "Dziewczynka z zapałkami" z Łodzi, którzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Wakacje z Dziewczynką z zapałkami" przygotowali dla dzieci i rodziców mnóstwo atrakcji: gry, zabawy w baśnie, konkursy literackie i plastyczne, kalambury a nawet baśniowy mecz piłkarski. Dla wszystkich uczestników zabaw i konkursów czekają atrakcyjne nagrody. Imprezę poprowadzi aktor scen warszawskich - Przemysław Predygier.

W dniu 11 lipca br. zostały ogłoszone konkursy na stanowiska: kasjera, kierownika referatu Wymiaru Podatków i Opłat od Osób Prawnych, 4 inspektorów oraz podinspektora w Wydziale Finansów, Budżetu i Analiz Urzędu Miasta Kielce. Termin składania dokumentów upływa w dniu 25 lipca br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej magistratu: www.um.kielce.pl - w dziale Ogłoszenia.

Komisja Sportu i Turystyki odbędzie się dziś w kieleckim Urzędzie Miasta o godz. 13.00. O godz. 14.00 zbierze się Komisja Budżetu i Finansów. Przedmiotem obrad obu komisji będzie opiniowanie uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej, którą zaplanowano na 14 lipca br.

11.07.2005 r.

Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. arch. Barbary Stępniewskiej-Janowskiej odwiedził w ubiegły piątek miejsce przyszłej lokalizacji pomnika Homo Homini przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Z 18 prac do kolejnego etapu członkowie Sądu zakwalifikowali 5 opracowań. Organizatorzy konkursu spodziewają się, że autorzy wybranych projektów w większym stopniu uwzględnią walory przyrodnicze i krajobrazowe terenu, na którym będzie zlokalizowany Pomnik. Obszar opracowania powinien uwzględniać nie tylko granice własności działki, ale także pozostałe grunty w obrysie ulic: Spokojna,  Ściegiennego wraz z parkingiem do muru cmentarnego. Termin składania prac konkursowych mija 16 sierpnia 2005.

 

Skład Sądu Konkursowego:

1. prof. architekt Barbara Stępniewska Janowska - Politechnika Wrocławska
2. prof. artysta rzeźbiarz Wincenty Kućma - Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
3. prof. artysta rzeźbiarz Janusz Pastwa - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
4. mgr inż. architekt Janusz Cedro - Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach
5. mgr inż. architekt Dariusz Anisiewicz - Przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Architektów
6. mgr Jerzy Daniel - Wydawca, Redaktor Naczelny Miesięcznika Społeczno - Kulturalnego "Teraz"
7. Marian Rumin - Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach

Festiwalowy wiatraczek znów zaczyna się kręcić. Do Kielc przyjechali uczestnicy XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. To młodzi wykonawcy z całego kraju oraz grupy z Budapesztu, Lwowa i Winnicy. W ciągu dwóch tygodni będziemy mogli oglądać występy zespołów tanecznych, folklorystycznych, teatralnych, wokalnych oraz solistów m.in. w Parku Miejskim oraz na Kadzielni, gdzie 16 i 23 lipca odbędą się dwa wielkie koncerty: "Gospodarze - Gościom" i "Koncert Galowy Laureatów", podczas którego wręczone zostaną "Jodły" - nagrody festiwalu. 12 i 13 lipca w KCK, WDK oraz Teatrze im. S. Żeromskiego odbywać się będą prezentacje konkursowe zespołów, natomiast 14 lipca przez centrum Kielc przejdzie festiwalowy korowód. (więcej)

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w najbliższy czwartek w Kielcach. W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały w sprawie opinii do projektu programu restrukturyzacyjnego Zespołu Opieki Zdrowotnej, Szpitala Miejskiego Św. Aleksandra oraz Międzyzakładowego Ośrodka Medycyny Pracy Nr 1 w likwidacji. Radni dyskutować będą ponadto nad propozycją sprzedaży nieruchomości gruntowych przy ul. Bodzentyńskiej, Zagórskiej, Kochanowskiego, Wrzosowej i Tarnowskiej (obecnie Al. Ks. Jerzego Popiełuszki). W związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu RP oraz w wyborami Prezydenta RP radni podejmą także uchwałę w sprawie utworzenia obwodów głosowania w szpitalach, domach pomocy społecznej i areszcie śledczym. (program sesji)

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej spotkała się dziś o 14.00. Posiedzenie poświęcone zostało dyskusji nad planem pracy Komisji na drugą połowę 2005 roku oraz opiniowaniem projektów na najbliższą sesję.

Zakończył się dodatkowy nabór do kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Wolne miejsca są jeszcze w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza, w V Liceum Profilowanym (w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych) przy ul. Jagiellońskiej 90, w Technikum Budowlanym (w Zespole Szkół Zawodowych nr 1) przy ul. Zgody 31, w Zespole Szkół Mechaniczno-Ekonomicznych przy ul. Jagiellońskiej 32 oraz zasadniczych szkołach zawodowych.

Pierwsze spotkanie na temat organizacji przeprowadzenia na terenie Kielc wyborów do Sejmu i Senatu oraz wyborów na Prezydenta RP odbyło się dziś w magistracie. Uczestniczyli w nim: przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki, Sekretarz Miasta Janusz Koza - odpowiedzialny za przygotowanie wyborów oraz członkowie "Zespołu do spraw organizacyjno-technicznego zabezpieczenia prac związanych z wyborami", powołanego Zarządzeniem Prezydenta Kielc. Tematem spotkania był m.in. stan lokali, w których znajdują się obwodowe komisje wyborcze i harmonogram prac związanych z kalendarzem wyborczym.

Festiwalowy wiatraczek znów zaczyna się kręcić. Do Kielc przyjechali uczestnicy XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. To młodzi wykonawcy z całego kraju oraz grupy z Budapesztu, Lwowa i Winnicy. W ciągu dwóch tygodni będziemy mogli oglądać występy zespołów tanecznych, folklorystycznych, teatralnych, wokalnych oraz solistów m.in. w Parku Miejskim oraz na Kadzielni, gdzie 16 i 23 lipca odbędą się dwa wielkie koncerty: "Gospodarze - Gościom" i "Koncert Galowy Laureatów", podczas którego wręczone zostaną "Jodły" - nagrody festiwalu. 12 i 13 lipca w KCK, WDK oraz Teatrze im. S. Żeromskiego odbywać się będą prezentacje konkursowe zespołów, natomiast 14 lipca przez centrum Kielc przejdzie festiwalowy korowód.(więcej)

Konkurs fotograficzny pod nazwą "Geologiczne Kielce" ogłosił Geopark Kielce wspólnie z redakcją Świętokrzyskiego Miesięcznika Kulturalnego "Teraz". Celem przedsięwzięcia jest uzyskanie nowego, niebanalnego spojrzenia na tak liczne w naszym mieście i najbliższym otoczeniu rezerwaty oraz inne obiekty geologiczne, dzięki którym Kielce wyróżniają się w Polsce. Oprócz powszechnie znanej Kadzielni (także dzięki usytuowanemu tam Amfiteatrowi), warte zainteresowania są także rezerwaty Ślichowice, Wietrznia i Biesak. Wszystkie zlokalizowane są w dawnych kamieniołomach, które niegdyś znajdowały się poza granicami miasta, a dziś są w jego centrum (np. Kadzielnia). Prace można nadsyłać do końca stycznia 2006 r., co pozwoli na zaprezentowanie piękna i osobliwości geologicznych Kielc w różnych porach roku. Patronat nad konkursem objął prezydent Wojciech Lubawski. (więcej)

Na festyn rodzinny z cyklu "Kolorowe wakacje" zaprasza w niedzielę (10 lipca) Stowarzyszenie "Uśmiech dla Dziecka". W muszli koncertowej Parku Miejskiego wystąpią w godzinach od 14.30 - 17.00 m.in.: zespół muzyczny "Bananas Band" oraz artyści cyrkowi, którzy zaprezentują program kabaretowy "Mysz i Kot w cyrku". Będzie zabawa, quizy, konkursy z nagrodami i pokaz gry na katarynce. Imprezę poprowadzi aktor scen warszawskich - Przemysław Predygier. Stowarzyszenie uzyskała dofinansowanie Miasta na cykl festynów, które organizowane będą w parku w każdą niedzielę do 4 września.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi od Miejskiego Zarząd Dróg w Kielcach, wystąpią utrudnienia w ruchu na podanych ulicach:
- ul. Ściegiennego, na wysokości budowanego stadionu - w dn. 8 lipca, od godz. 23.00 do 9 lipca do godz. 7.00 wykonywany będzie przekop, który uniemożliwi przejazd. Ewentualne kursy autobusów MPK wykonywane będą przez Al. Legionów i ul. Gagarina;
- w dniach 8-16 lipca zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Zakładowej, wjazd z kierunku ul. Łódzkiej. Autobusy linii nr 3 i 25, kursami do ul. Zakładowej, jechały będą ul. Batalionów Chłopskich, Transportowców (przy MAKRO), Łódzką do ul. Zakładowej;
- w dniach 12-14 lipca br., w związku z remontem nawierzchni jezdni na ulicy Jesionowej, autobusy komunikacji miejskiej linii nr 12, 34, 40, 40 bis będą kursować ulicą Toporowskiego, Turystyczną i dalej wg właściwej trasy. Powrót ww. linii w odwrotnej kolejności.

Wernisaże dwóch wystaw odbędą się dziś o 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych. W Galerii przy ul. Leśnej można będzie do końca lipca oglądać rzeźby Stanisława Gierady oraz malarstwo Janusza Akermanna.

7.07.2005 r.

Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś w ratuszu (13.00). Spotkanie poświęcone jest sprawom naboru uczniów do gimnazjów oraz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2005/2006. Radni dyskutować będą ponadto nad "Akcją Lato" oraz remontami szkół.

Absolwenci gimnazjów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół ponadgimnazjalnych oraz ci, którzy zrezygnowali z miejsca w placówce, do której się dostali muszą dziś do godz. 15:00 dostarczyć oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do jednej ze szkół, gdzie są jeszcze wolne miejsca. Dodatkowa rekrutacja prowadzona jest już poza elektronicznym systemem naboru. Decyzję o przyjęciu kandydata podejmie szkolna komisja rekrutacyjna. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 8 lipca o godz. 12:00.

 

Wolne miejsca będą w liceach ogólnokształcących:

 • I L.O. - 20 miejsc wolnych
 • II L.O. - 2 miejsca
 • III L.O. - 13 miejsc
 • IV L.O. - 13 miejsc
 • V L.O. - 19 miejsc
 • VI L.O. - 12 miejsc
 • VII L.O. - 14 miejsc
 • VIII L.O. - 132 miejsca
 • X L.O. - 7 miejsc
 • XI L.O. - 57 miejsc.

Dużo miejsc wolnych będzie w technikach, liceach profilowanych oraz zasadniczych szkołach zawodowych.

Festyn środowiskowy "Witamy wakacje, bawiąc się zdrowo i wesoło" organizuje dziś przy Szkole Podstawowej nr 18 (ul. Chrobrego 105) świetlica "Plus". W programie m.in. rzuty do celu, bieg z przeszkodami, przeciąganie liny oraz liczne konkursy, m.in. na wakacyjną piosenkę oraz rysunkowy pod hasłem "Wypoczywamy bezpiecznie". Zabawa organizowana będzie w godzinach 10.00 - 12.00.

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza jutro na otwarcie dwóch wystaw. O godzinie 18.00 rozpocznie się wernisaż rzeźby Stanisława Gierady oraz wernisaż wystawy malarstwa Janusza Akermanna. Ekspozycje można będzie oglądać do końca lipca. BWA przy ul. Leśnej 7 czynne jest w dni powszednie od 11.00 do 17.00, w niedziele od 11.00 do 15.00, w soboty Galeria jest nieczynna.

Spotkanie w sprawie...

6.07.2005 r.

Spotkanie poświęcone organizacji XXXII Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej odbyło się dziś w Urzędzie Miasta. W poniedziałek 11 lipca do Kielc przyjadą uczestnicy festiwalu. Przez dwa tygodnie będziemy mogli oglądać ich występy m.in. w Parku Miejskim oraz na Kadzielni, gdzie 16 i 23 lipca odbędą się dwa wielkie koncerty. W dzisiejszym spotkaniu z zastępcą prezydenta Andrzejem Sygutem wzięli udział przedstawiciele magistrackich wydziałów, instytucji kultury, Policji, Straży Pożarnej i Miejskiej oraz Geoparku. Podsumowano dotychczasowe działania, prowadzone wspólnie przez te jednostki, omówiono przygotowanie na przyjęcie gości. Miasto przeznaczyło 50 tys. zł na organizację tegorocznego festiwalu. Kielce ozdobią tradycyjne flagi z wiatraczkiem, symbolem imprezy, uczestnicy korzystać będą nieodpłatnie z komunikacji miejskiej, a nad ich bezpieczeństwem czuwać będą patrole Policji i Straży Miejskiej. 12 i 13 lipca w KCK, WDK oraz Teatrze im. S. Żeromskiego odbywać się będą prezentacje konkursowe zespołów, natomiast 14 lipca przez centrum miasta przejdzie festiwalowy korowód.

Posiedzenie Konwentu Rady Miejskiej odbyło się dziś w ratuszu. Przedmiotem obrad były projekty uchwał na najbliższą sesję, która odbędzie się 14 lipca.

Profesor Władysław Bartoszewski gości dziś w naszym mieście. O godz. 18.00 spotka się z kielczanami w Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej. Wstęp wolny.

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zapisy będzie prowadzić Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym, w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego 6, pokój 23, tel. 36-76-528 w dniu 8 sierpnia w godzinach 13.30-17.00. Zainteresowani powinni przynieść dowód osobisty oraz aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (obejmujące okres od września do grudnia 2005 r.). Zajęcia zorganizowane zostaną po raz drugi. Odbywać się będą przez 20 tygodni, od września do grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice. Mogą z nich skorzystać kielczanie oraz osoby z powiatu kieleckiego. Dzięki dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uczestnicy zapłacą tylko 1,60 zł za godzinę.

Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia informuje o przedszkolach samorządowych w Kielcach, które pełnią dyżury podczas wakacji. W lipcu czynnych jest sześć placówek w mieście. (więcej)

5.07.2005 r.

Dziś w południe zostały ogłoszone listy przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych w Kielcach (www.kielce.edu.com.pl). 500 uczniów nie doniosło do placówek, do których się dostało, oryginałów świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Oznacza to, że rezygnują z nauki w tych szkołach. Wolne miejsca są nawet w najbardziej obleganych liceach. Do 7 lipca 2005 r. do godz. 15.00 prowadzona będzie dodatkowa rekrutacja dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół i dla tych, którzy zrezygnowali z miejsca w wybranej szkole. Nabór ten prowadzony będzie poza elektronicznym systemem. Decyzję o przyjęciu podejmie szkolna komisja rekrutacyjna. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 8 lipca o godz. 12.00.

Wolne miejsca będą w liceach ogólnokształcących:

 • I L.O. - 20 miejsc wolnych
 • II L.O. - 2 miejsca
 • III L.O. - 13 miejsc
 • IV L.O. - 13 miejsc
 • V L.O. - 19 miejsc
 • VI L.O. - 12 miejsc
 • VII L.O. - 14 miejsc
 • VIII L.O. - 132 miejsca
 • X L.O. - 7 miejsc
 • XI L.O. - 57 miejsc.

Dużo miejsc wolnych będzie w technikach, liceach profilowanych oraz zasadniczych szkołach zawodowych.

Komisja "Konkursu na najlepiej oświetloną gminę roku 2005" (w składzie: prof. Jerzy B. Bąk, Alicja Pęczyńska oraz Marek Orłowski) oglądała wczoraj w godzinach nocnych ulicę Sienkiewicza w Kielcach. W kwietniu br. Miejski Zarząd Dróg zgłosił oświetlenie naszego deptaka do ósmej edycji konkursu, organizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego, Gazetę Samorządu i Administracji oraz "Polskie Drogi" i Agencję SOMA - organizatora Targów Światło i Elektrotechnika. Przedsięwzięcie adresowane jest do miast i gmin, które w dwóch ostatnich latach przeprowadziły na swoim terenie inwestycje oświetleniowe. Poszczególne miasta zgłosiły 36 projektów. Po odwiedzeniu wybranych miejscowości, w celu dokonania wyboru najlepiej oświetlonego obiektu lub przestrzeni zgłoszonych do konkursu, komisja zakwalifikowała do drugiego etapu 12 propozycji. Wśród nich znalazła się reprezentacyjna ulica Kielc. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 15 lipca br. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Targów Światło i Elektronika 2005.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o planowanych na czas wakacji remontach dróg, które wiążą się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Przedmiot
Termin realizacji
ul. Sienkiewicza - budowa ulicy
25.04.2005
30.11.2005
ul. Czarnieckiego - budowa ulicy
11.05.2005
31.07.2005
ul. Kozia / Warszawska - remont kolektora deszczowego
30.05.2005
30.07.2005
Węzeł Krasickiego - budowa drogi
20.06.2005
15.12.2005
ul. Zakładowa - przebudowa drogi
28.06.2005
15.08.2005
ul. Zamkowa - przebudowa drogi
4 tydzień lipca
15.11.2005
ul. Ściegiennego - remont ulicy
01.08.2005
15.09.2005
ul. Wrzosowa od Tarnowskiej do Czachowskiego - budowa oświetlenia
2 tydzień sierpnia
31.08.2005
ul. Kwasa - budowa oświetlenia
2 tydzień sierpnia
31.08.2005
ul. Dąbrówki - budowa oświetlenia
2 tydzień sierpnia
31.08.2005
ul. Graniczna - budowa drogi
koniec sierpnia
15.11.2005
ul. Kordeckiego - budowa drogi
koniec sierpnia
15.11.2005

Posiedzenie Komisji Zdrowia Rady Miejskiej odbyło się dziś w Urzędzie Miasta. Przedmiotem dyskusji była m.in. kontrola wykonania zaleceń SANEPID-u i innych organów (PIP, Straż Pożarna, itp.) w Szpitalu Miejskim w Kielcach za rok 2004 oraz pierwsze pięć miesięcy 2005 roku. Radni zajęli się ponadto opiniowaniem projektów restrukturyzacji samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej: MOMP, ZOZ oraz Szpitala Miejskiego. Posiedzenie Komisji Rewizyjnej, poświęcone było sprawom bieżącym.

Zawodniczki kieleckiego klubu Żak przybyły dziś do ratusza, aby pochwalić się prezydentowi pucharami, które zdobyły w czerwcu, podczas międzynarodowego turnieju Gotha Cup 2005. Piłkarki z Kielc okazały się najlepsze w gronie rywalizujących siedmiu drużyn. W końcowej klasyfikacji Żak I wyprzedził Żaka II, trzeci był zespół Dresdner SC 98. Zawodniczki z Kielc przebywały w Niemczech na zaproszenie naszego miasta partnerskiego.

XV Letnia Akademia Karate odbędzie się podczas tegorocznych wakacji w sierpniu (14 - 30.08.2005 r.) Organizator - Kielecki Klub Karate Kyokushin uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta i zaprasza wszystkich chętnych na nieodpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjne, propagujące zdrowy styl życia oraz naukę podstawowych technik karate. W programie Akademii znajdą się m.in.: zajęcia w terenie, wycieczki piesze i autokarowe, zajęcia na basenie, wyjście do kina, pokazy i prelekcje oraz ognisko na zakończenie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w pierwszym dniu zajęć w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żytniej 1 (tel. 361-38-02).

Stowarzyszenie Tańca i Tańca Sportowego "JUMP" zaprasza na VII Letnie Warsztaty Taneczne, które odbędą się w dniach 16 - 31.08.2005 r. Oprócz nauki tańca organizowane będą wyjścia do kina, teatru, McDonald's, będzie ognisko, dyskoteka oraz wycieczki. W godz. 10.30 - 11.30 prowadzone będą zajęcia taneczne dla grupy do 13 roku życia, od 12.00 do 13.00 - dla grupy powyżej 13 roku życia, natomiast od 14.00 do 17.30 zaplanowane są wyjścia na basen.

Stowarzyszenie "Uśmiech dla Dziecka" organizuje podczas tegorocznych wakacji cykl festynów rodzinnych. Od lipca do początku września, w każdą niedzielę można będzie miło spędzić czas w Parku Miejskim w Kielcach. Festyny odbywały się będą w godzinach 14.30 - 17.00.

Spotkanie "Klubu Poetyckiego Młodych" odbędzie się dziś w sali nr 219 Kieleckiego Centrum Kultury (Plac Moniuszki 2b). Poprowadzi je Andrzej Skorupski, kierownik artystyczny grupy teatralnej "Pegaz". W programie m.in. zajęcia poświęcone dykcji. Początek o godz. 17.00.

Profesor Władysław Bartoszewski będzie gościł jutro w naszym mieście. O godz. 18.00 spotka się z kielczanami w Domu Środowisk Twórczych przy ul. Zamkowej. Wstęp wolny.

 

4.07.2005 r.

59 rocznicę wydarzeń związanych z pogromem Żydów uczcili dziś przedstawiciele różnych środowisk. W samo południe przed tablicą pamiątkową przy ul. Planty 7 spotkali się m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski, jego zastępca - Andrzej Sygut oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki, wojewoda świętokrzyski Włodzimierz Wójcik oraz wicewojewoda Joanna Grzela, marszałek województwa Franciszek Wołodźko i członek Zarządu Województwa Tadeusz Jóźwik. Wieńce złożyli także kieleccy radni. O godz. 16.00, dla upamiętnienia 4 lipca 1946 roku, zostaną uruchomione na 1 minutę syreny alarmowe (sygnał ciągły).

Kwiaty przed tablicą...

Dziś do godz. 15.00 absolwenci gimnazjów muszą doręczyć oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego do szkoły, do której zostali przyjęci. Nie dostarczenie tych dokumentów oznacza rezygnację. Jutro w południe zostaną ogłoszone listy przyjętych do szkół. Do 7 lipca 2005 r., do godz. 15.00 placówki dysponujące wolnymi miejscami prowadzić będą dodatkową rekrutację dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do żadnej ze szkół i dla tych, którzy zrezygnowali z miejsca w wybranej szkole. Decyzje o przyjęciu podejmować będą szkolne komisje rekrutacyjne. Ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 8 lipca o godz. 12.00.

Na temat zagospodarowania zbiornika wodnego w Cedzynie rozmawiać dziś będą przedstawiciele władz Kielc, Górna i Masłowa. Przedmiotem dyskusji będzie m.in. koncepcja utworzenia Związku Międzygminnego trzech gmin bezpośrednio zainteresowanych właściwym funkcjonowaniem akwenu i terenów przyległych. Na zaproszenie Włodzimierza Korony, wójta Masłowa, do tamtejszego Urzędu Gminy udaje się prezydent Wojciech Lubawski.

Stolica województwa świętokrzyskiego gościła w sobotę uczestników XVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Trasę szóstego etapu z Sandomierza do Kielc (146 km) najszybciej pokonał Marcin Gębka, zawodnik grupy DHL Author, który wyprzedził na mecie Daniela Czajkowskiego z PSB Atlas Orbea i Dariusza Rudnickiego z belgijsko-holendersko-polskiej grupy Skil-Moser, ubiegłorocznego zwycięzcę kieleckiego. W klasyfikacji generalnej XVI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków, który w niedzielę zakończył się w Łodzi, wygrał Piotr Wadecki z Intel Action.

Giełda kolekcjonerska odbędzie się dziś w Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach. W godzinach 17.00 - 19.00 wszyscy chętni mogą nieodpłatnie zaprezentować swoje zbiory w siedzibie placówki przy ul. Kościuszki 11.

1.07.2005 r.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki, z okazji 59 rocznicy wydarzeń związanych z pogromem Żydów w Kielcach, złożą w najbliższy poniedziałek, 4 lipca o godz. 12.00 kwiaty pod tablicą upamiętniającą wydarzenia 1946 roku. O godz. 16.00 zostaną uruchomione na 1 minutę syreny alarmowe (sygnał ciągły).  

Dzisiejszej nocy kieleckie muzea otwarte będą dla zwiedzających. Placówki otworzą swoje podwoje od 8 wieczorem. Zwiedzać je będzie można za darmo do północy (niektóre nawet do godz. 2 nad ranem). W ramach, zainicjowanej przez redakcję "Słowa Ludu", "Białej Nocy nad Silnicą" Dom Środowisk Twórczych zorganizuje kino plenerowe, udostępni wystawę fotografii Gudzowatego (od godz. 21.00) i Muzeum Sztuki Sakralnej (w godz. 20.00-24.00). Galeria Fotografii (ul. Planty 7) zaprezentuje wystawę fotografii Wojciecha Gepnera (czynna do godz. 2.00). Antykwariat Andrzeja Metzgera proponuje nocne czytanie, zaś w kawiarni Antrakt odbędzie się koncert. Do zabawy przyłączy się też Kieleckie Centrum Kultury, gdzie o 22.00 wystąpi kwartet smyczkowy Omega. Do północy, w galerii "Winda", będzie można oglądać wystawę reprodukcji grafik autorstwa Picassa, Matisse'a i Miro. Kino Moskwa o godz. 22.20 wyświetli film Sofii Coppoli pt. "Między słowami" (wejściówki po 5 zł). Atrakcję w postaci nocnego zwiedzania (od godz. 20.00 do 1 w nocy) ogrodu włoskiego oraz pałacowych wnętrz przygotowało Muzeum Narodowe w Kielcach. Będzie można także wejść do Muzeum Lat szkolnych Stefana Żeromskiego. Do północy czynne będzie Muzeum Zabawkarstwa. Nad bezpieczeństwem kielczan biorących udział w "Białej Nocy nad Silnicą" czuwać będą patrole policji i Straży Miejskiej.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że jutro (2.07.2005 r.) ok. godz. 19.30 wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Zagnańskiej, Witosa, Warszawskiej w czasie wjazdu do Kielc z miejscowości Zagnańsk, kolarzy - uczestników 16 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. W związku z wyscigiem 2.07.2005 r. (w godz. 19.30-21.00) w rejonach ulic: Zagnańska, Witosa, Warszawska, Orkana i Klonowa, wystąpią także utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Nad bezpiecznym przebiegiem tej sportowej imprezy czuwać będzie Policja i Straż Miejska pod nadzorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kielce.

 

Utrudnienia w ruchu

 

 • Po wjeździe kolarze wykonają 2 okrążenia ulicami : Orkana, Klonową, Turystyczną i jezdnią zachodnią ul. Warszawskiej. Meta zostanie zlokalizowana na ulicy Warszawskiej w rejonie pawilonów handlowych (dawniej EKO - MARLENA).
 • W czasie trwania wyścigu na ul. Warszawskiej (j. wschodnia) na odc. od ul. Górny Szydłówek do ul. Krasickiego będzie obowiązywał nadal ruch jednokierunkowy.
 • Pojazdy na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Krasickiego - Orkana jadące ul. Warszawską od centrum w kierunku Radomia i Warszawy będą kierowane przez Policję w prawo na ul. Krasickiego lub na wprost, a następnie w prawo w ul. Sikorskiego.
 • Pojazdy ( w tym autobusy) jadące ul. Krasickiego w kierunku ul. Orkana, będą kierowane w prawo w ul. Warszawską lub będą musiały wykonać manewr zawracania.
 • Z powodu utrudnień w ruchu w godz.19.30 - 21.00,wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji MPK.
 • W czasie montażu trybuny i mety na ul. Warszawskiej ( j. zachodnia) od godz. 16.00 w rejonie pawilonów handlowych (dawniej EKO –MARLENA), zostanie wyłączony z ruchu pas postojowy i środkowy, natomiast dla ruchu kołowego pozostanie zewnętrzny pas ul. Warszawskiej (j.zachodnia).
 • Ponadto MZD prosi kierowców o nieparkowanie pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej (j. zachodnia) na trasie przejazdu kolarzy od godz. 14.00 na odcinku od ul. Orkana do ul. Turystycznej.

 

Utrudnienia w kursowaniu autobusów

Linia Nr 4 i 33: zatrzymanie pojazdów na ul. Zagnańskiej lub Witosa na czas przejazdu wyścigu tymi ulicami.

Linia Nr 12: na czas zamknięcia ul. Klonowej i Orkana kursy ulicami: Jesionową, Świętokrzyską, Manifestu Lipcowego, Radomską i dalej wg trasy

Linia Nr 34: na czas zamknięcia ul. Klonowej i Orkana kursy ulicami: Jesionową, Świętokrzyską i dalej wg trasy

Linia Nr 7: na czas zamknięcia ul. Warszawskiej kursy ulicami Jesionową, Świętokrzyską Manifestu Lipcowego, Radomską i dalej wg trasy

Linia Nr 15: kursy w kierunku Dąbrowy skierowane na ulicę Sikorskiego, nastepnie w kierunku centrum ulicami: Sawickiej, Krasickiego, Manifestu Lipcowego, Świętokrzyską i dalej według trasy.

Linia Nr 46 i TESCO: z ulicy Sikorskiego, następnie w kierunku centrum ulicami: Sawickiej, Krasickiego, Manifestu Lipcowego, Świętokrzyską i dalej według trasy.

Linia Nr 30: w kierunku centrum ulicami: Sawickiej, Krasickiego, Manifestu Lipcowego, i dalej według trasy.

Linia Nr 35 i 48: w kierunku centrum ulicami: Manifestu Lipcowego, Świętokrzyską i dalej według trasy.

38580 osób odwiedziło w czerwcu stronę internetową Urzędu Miasta Kielce. To o 50% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Największą popularnością cieszyły się jak zawsze Aktualności. Wielu gości zaglądało także na działający od niedawna serwis pogodowy. Odwiedzane były również: elektroniczna książka telefoniczna oraz działy ogłoszeń i galeria zdjęć. 82% gości stanowili Polacy. Spośród cudzoziemców informacji o Kielcach szukało najwięcej Niemców, Francuzów i Włochów. Mieliśmy także wizyty z Indii, Peru i Argentyny.

Komisja Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Radni zajmowali się m.in. oceną bazy informacji turystycznej w naszym mieście (usytuowanie lokalowe, dostępność materiałów informacyjnych i promocyjnych).

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności