Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności sierpień 2005

Podpisanie umowy w ratuszu

25.08.2005 r.

Umowa na wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie miastem została dziś w ratuszu podpisana z firmą OTAGO. System, którego wdrażanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu, obejmuje swoim zakresem większość spraw prowadzonych przez Urząd Miasta. Jak wyjaśnia dyrektor Zakładu Obsługi Urzędu Miasta Zygmunt Mazur jest to kolejny krok w kierunku przygotowania kieleckiego magistratu do świadczenia usług za pomocą internetu.

Blisko 300 wystawców z kraju i zagranicy, m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy, Francji, Rosji, Izraela oraz USA weźmie udział w rozpoczynającym się 29 sierpnia br. w siedzibie Targów Kielce XIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Do 1 września w halach przy ul. Zakładowej oraz na sąsiadującym z nimi poligonie prezentowany będzie m.in. nowoczesny sprzęt lotniczy i obrony powietrznej, sprzęt morski, pancerny, rakietowy i radioelektroniczny. Podczas MSPO można obejrzeć także sprzęt i systemy łączności, urządzenia metrologiczne, pojazdy wojskowe, broń i umundurowanie. W ramach tegorocznego MSPO zaprezentowana zostanie także Wystawa Narodowa Francji prezentująca wyposażenie Sił Zbrojnych Francji oraz potencjał francuskiego przemysłu obronnego. Niewątpliwą atrakcją kieleckich targów będzie również parada lotnicza z udziałem francuskich sił powietrznych, w której wezmą udział m.in. samoloty "Mirage 2000" oraz śmigłowce typu "Gazelle" i "Puma". Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest jedną z najważniejszych europejskich imprez targowych w tej branży. (więcej)

Zgłoszenia kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych lub osoby przez nich upoważnione przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Kielce w terminie do jutra - 26 sierpnia 2005 r. Zainteresowani powinni zgłaszać się do pokoju nr 147 (Rynek 1) w godzinach 7.30 do 15.30.

IX Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych rozpoczęły się wczoraj w Kielcach. Dziś młodzi sportowcy z całego kraju rywalizują m.in. w lekkoatletyce (Stadion, ul. Boczna 15), tenisie stołowym (Hala MOSiR, ul. Krakowska 72), zapasach (Hala Sportowa VI LO im. J. Słowackiego, ul. Gagarina 5), kolarstwie (Trasa: Kielce - Zagnańsk oraz Stok "Telegraf"), podnoszeniu ciężarów i łucznictwie (Hala Sportowa KS "STELLA" Kielce, ul. Krakowska 374). Rozpoczną się także turnieje: piłkarski, koszykarski i w piłkę siatkową w Nowinach.

Koncert zespołu "NO TO CO" odbędzie się w piatek, 26 sierpnia br. (godz. 19.30) w Dom Środowisk Twórczych (ul. Zamkowa 5.). Legenda polskiej muzyki rozrywkowej po reaktywowaniu odnosi sukcesy w Ameryce i Australii. Jednym z pierwszych koncertów w Polsce będzie występ w ogrodach pałacyku. Bilety w cenie 10 i 15 zł do nabycia w DŚT i Orbisie.

24.08.2005 r.

I n f o r m a c j a

dotycząca wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczonych na dzień 25 września 2005 r. oraz wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyznaczonych na dzień 9 października 2005 r.:

Zaświadczenia o prawie do głosowania dla osób, które zamierzają głosować poza miejscem stałego zamieszkania, wydawane są w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Kielcach ul. Szymanowskiego 6, Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w pokojach: 88, 89, 90, 91 w godzinach od 8.00 do 17.00.

Spotkanie poświęcone prezentacji wstępnej koncepcji Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego odbędzie się w piątek (26.08) w Urzędzie Miasta Kielce z inicjatywy prezydenta Wojciecha Lubawskiego oraz Starosty Powiatu Kieleckiego Zbigniewa Banaśkiewicza. Do ratusza zaproszeni zostali:
- Franciszek Wołodźko, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
- Ryszard Nagórny, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
- Burmistrzowie i Wójtowie gmin: Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Piekoszów, Sitkówka Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk

Celem spotkania jest podjęcie wspólnych działań i podpisanie deklaracji współpracy na rzecz dalszego kształtowania Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego. Kielce z gminami ościennymi mają wystarczający potencjał do zakwalifikowania się jako potencjalny obszar metropolitalny oraz szansę na rozwój społeczno-gospodarczy i możliwość ubiegania się o dodatkowe środki finansowe na inwestycje, przeznaczone dla takich obszarów w nowym Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013.

Z dyrektorami wszystkich kieleckich szkół spotkał się dziś zastępca prezydenta Andrzej Sygut oraz kierownictwo Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia. W Szkole Podstawowej nr 33 w osiedlu Na Stoku odbywa się dyskusja na temat organizacji nowego roku szkolnego, m.in. propozycji zajęć dodatkowych oraz obowiązkowych dla klas III podstawówek zajęć na basenie. W spotkaniu udział bierze kadra kierownicza szkół podstawowych, gimnazjów, zespołów szkół ogólnokształcących, szkół ponadgimnazjalnych oraz pozostałych placówek.

Uroczyste otwarcie IX Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych odbędzie się dziś (godz. 19.00) na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bocznej 15 w Kielcach. Do 26 sierpnia br. około 2 tysięcy młodych sportowców z całego kraju rywalizować będzie m.in. w lekkoatletyce, podnoszeniu ciężarów, łucznictwie, zapasach, tenisie stołowym oraz kolarstwie górskim i szosowym. Większość zawodów odbędzie się na obiektach sportowych Kielc, ale impreza zawita także do Nowin i Daleszyc.

Koncert zespołu "NO TO CO" odbędzie się w piatek, 26 sierpnia br. (godz. 19.30) w Dom Środowisk Twórczych (ul. Zamkowa 5.). Legenda polskiej muzyki rozrywkowej po reaktywowaniu odnosi sukcesy w Ameryce i Australii. Jednym z pierwszych koncertów w Polsce będzie występ w ogrodach pałacyku. Bilety w cenie 10 i 15 zł do nabycia w DŚT i Orbisie.

23.08.2005 r.

ZAWIADOMIENIE

Stosownie do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 sierpnia 2001 roku, w sprawie powoływania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu /Dz. U. Nr 84, poz. 921 ze zmianami/ oraz kalendarza wyborczego dla wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP zarządzonych na dzień 25 września 2005 r. /Dz. U. z 2005 r. Nr 92, poz. 767/ informuje się:

 

że zgłoszenia kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych lub osoby przez nich upoważnione przyjmowane będą w Urzędzie Miasta Kielce (Rynek 1, pokój nr 147) w terminie do 26 sierpnia 2005 r., w godzinach 7.30 do 15.30.

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kielce informuje, że usunięta została poranna awaria serwera, która uniemożliwiała przyjmowanie wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego. Wznowiono przyjmowanie dokumentów.

IX Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych odbędą się w dniach 24-26 sierpnia br. w Kielcach. Około 2 tysięcy młodych sportowców z całego kraju rywalizować będzie m.in. w lekkoatletyce, podnoszeniu ciężarów, łucznictwie, zapasach, tenisie stołowym oraz kolarstwie górskim i szosowym. Większość zawodów odbędzie się na obiektach sportowych Kielc, ale impreza zawita także do Nowin i Daleszyc. Uroczyste rozpoczęcie igrzysk odbędzie się 24 sierpnia br. (godz. 19.00) na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bocznej 15 w Kielcach.

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza dzieci i młodzież na I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Kielc w Brydżu Sportowym. Turniej odbędzie się w 30 sierpnia br. (godz. 10.00) w DK "Zameczek". Zapisy przyjmowane są w siedzibie placówki przy ul. Słowackiego 23 (tel. 361-39-44 i 361-39-31) w godz. 9.00-15.00 do dnia zawodów. Szczegółowych informacji dotyczących turnieju udziela sędzia główny zawodów Andrzej Dąbrowski (tel. 331-38-95, 500-079-369). Nagrody dla uczestników imprezy ufundował Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Kielcach.

Prapremiera oratorium "Tu es...

22.08.2005 r.

"Niech mówią, że to nie jest miłość", utwór z oratorium "Tu es Petrus" został Przebojem Lata Festiwalu Jedynki w Sopocie. Oratorium miało swoją prapremierę w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia, w maju br. Pomysłodawcą jego stworzenia jest prezydent Kielc, Wojciech Lubawski. W sobotę utwór wykonali soliści: Olga Szomańska, Przemysław Branny z towarzyszeniem chóru "Fermata" z Kielc. Na scenie znalazł się oczywiście kompozytor oratorium, Piotr Rubik. Pieśń, ze słowami Zbigniewa Książka, zwyciężyła dzięki telefonom i sms-om telewidzów, została także nagrodzona owacjami na stojąco przez festiwalową publiczność. - Dziękuję Kielcom, bo tam to się wszystko zaczęło - powiedział po koncercie, w wywiadzie dla TVP 1, kompozytor Piotr Rubik. Zwycięzcy otrzymali czek na 50 tys. zł.

"Tu es Petrus" będzie można obejrzeć w Kieleckim Centrum Kultury. 16 października br. o godz. 19.00 oratorium zostanie zaprezentowane na Dużej Scenie. Bilety w cenie 50 zł można zamawiać w impresariacie KCK, tel. 34-490-54.

"Wielkim wydarzeniem Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury było wykonanie oratorium "Świętokrzyska Golgota ", które autorzy: Piotr Rubik (muzyka) i Zbigniew Książek (libretto) dedykowali Janowi Pawłowi II. Obaj twórcy byli wzruszeni entuzjastycznym przyjęciem ich dzieła przez krynicką publiczność" - pisze "Dziennik Polski" (z 19.08.2005 r.). Bardzo dobrą recenzję oratorium, które po raz pierwszy pokazano w Kielcach, i które podobnie jak "Tu es Petrus" powstało na zamówienie prezydenta Wojciecha Lubawskiego, zamieszcza także weekendowe wydanie "Gazety Krakowskiej". Katarzyna Wieczorkiewicz, autorka artykułu pt. "Poruszone serca", poświęconego III Europejskiemu Festiwalowi im. J. Kiepury w Krynicy, pisze:" - Są artyści, którzy potrafią tworzyć dzieła wielkie, poruszające serca - mówił przed spektaklem dyrektor Festiwalu Bogusław Kaczyński. Widzowie prędko przekonali się, że miał rację. (...) Krynicka publiczność doceniła utwór owacją na stojąco, a bisom nie było końca."

Kielce i województwo świętokrzyskie promowały się podczas weekendu w Berlinie na, odwiedzanej przez tysiące osób, plenerowej imprezie Global City. Zwiedzający stoisko mogli otrzymać wiele folderów reklamowych oraz zdegustować regionalne potrawy. Dużym zainteresowaniem niemieckich mediów cieszyła się konferencja prasowa zorganizowana w jednym z berlińskich hoteli. Na liczne pytania odpowiadali m.in. Jacek Kowalczyk, członek Zarządu Województwa oraz Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc.

Od dziś zmianie uległy niektóre numery pokoi biurowych oraz telefonów Urzędu Miasta Kielce w budynku przy ul. Rynek 1. Nowe oznaczenia są następujące:
- Sekretarz Miasta: nr pokoju 102, tel. 36-76-102
- Prezydent Miasta: nr pokoju 104, tel. 36-76-104
- Sekretariat Prezydenta Miasta: nr pokoju 105, tel. 36-76-105
- Zastępca Prezydenta Miasta: nr pokoju 107, tel. 36-76-107
- Sekretariat Z-cy Prezydenta Miasta: nr pokoju 108, tel. 36-76-108
- Pokój nr 109 został przeznaczony na czas określony dla Referatu Wymiaru Podatków i Opłat - Wydziału Finansów, Budżetu i Analiz, tel. 36-76-109

Pozostałe numery telefonów w magistracie pozostają bez zmian.

W kieleckim magistracie przy ul. Rynek 1 pojawiły się także nowe tabliczki identyfikacyjne - informuje Zakład Obsługi Urzędu Miasta. Każdy wydział jest oznakowany innym kolorem, a ponadto zawarta jest informacja o zakresie spraw załatwianych w danym pokoju w urzędzie. Na miejskiej stronie internetowej dostępny jest również dokładny plan budynku Urzędu Miasta (Rynek 1). Powyższe zmiany związane są z porządkowaniem oznakowania w ramach projektu "Przejrzysta Polska".

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Armii Krajowej odbyła się w sobotę w Kielcach. Na Skwer Stefana Żeromskiego przybyło kilkadziesiąt pocztów sztandarowych z całego kraju, a także przedstawiciele władz miasta i województwa, parlamentarzyści, duchowieństwo oraz oficerowie Armii Krajowej i mieszkańcy Kielc. - Ten pomnik to także wyraz przywiązania kielczan do najwyższych wartości, jakimi są Bóg, Honor i Ojczyzna - napisał w liście do uczestników tego wydarzenia Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent rządu Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie. Uroczystego odsłonięcia postumentu dokonali m.in. gen. Antoni Heda "Szary", płk. Kazimierz Załęski "Bończa", mjr. Edmund Majchrowicz "Sawan" oraz Przewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Juliusz Braun. Pomnik został poświęcony przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Kieleckiej Kazimierza Ryczana.

Gości przywitał prezydent...
Odsłonięcie pomnika
Przewodniczący Komitetu...
Poświęcenie postumentu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 30.09.2005 całkowicie zamknięta jest ul. Husarska na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Chodkiewicza. W tym czasie wykonywany będzie II etap robót związanych z budową kanału deszczowego i jednocześnie kontynuowany I etap w/w robót na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Sobieskiego.
Na czas trwania prac objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Ściegiennego ulicami: Husarską (na odcinku nie objętym robotami), Al. Legionów i Gagarina,
- dla jadących od ul. Ściegiennego do ul. Szczepaniaka i ul. Marmurowej ulicami: Gagarina i Al. Legionów oraz ul. Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Marmurowej do ul. Ściegiennego ulicami: Al. Legionów i Gagarina.

19.08.2005 r.

Bieżące i przyszłe sprawy związane z Targami Kielce omawiane są dziś w Ministerstwie Skarbu Państwa. Na spotkanie organizowane w Warszawie przez wiceministra Skarbu Państwa - Stanisława Speczika, udał się prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Do dyskusji zaproszeni zostali także przedstawiciele Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są, obok gminy Kielce, głównymi właścicielami Targów Kielce.

Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. arch. Barbary Stępniewskiej-Janowskiej nie wyłonił zwycięzcy konkursu na: "Opracowanie koncepcji 'POMNIKA HOMO-HOMINI Nowy Jork 11.09.2001'  wraz z zagospodarowaniem otoczenia pomnika". Na początku lipca br. do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 5, spośród 18 złożonych, prac. Jedną z nich wykluczono, bowiem nie spełniała wymogów formalnych. Siedmioosobowa komisja ekspertów uznała, że żaden z ocenianych projektów pod względem artystycznym nie oddaje w pełni idei przedsięwzięcia, nie zarekomendowała żadnej z prac do realizacji. Przeznaczone na nagrody w konkursie 30 tys. zł, zgodnie z regulaminem, rozdysponowano przyznając: 13, 8, 5 i 4 tys. zł poszczególnym autorom.

 

Prace ocenione przez Sąd konkursowy

Msza Św. na placu przed Bazyliką Katedralną w intencji żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie jutro (20.08) o godz. 11.00 uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika AK w Kielcach. Około godz. 12.30 uczestnicy tego wydarzenia przejdą na Skwer Stefana Żeromskiego, gdzie odbędą się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Armii Krajowej. Wykonany z brązu ponad 6 metrowy postument, według projektu prof. Wincentego Kućmy, przedstawia przerwany łuk triumfalny z charakterystycznymi elementami w kształcie jodły oraz rzeźby partyzantów. Po obu stronach pomnika znajdują się informacje o historii AK i Państwa Podziemnego. W maju br. w jego fundament wbudowano akt erekcyjny oraz ziemię z pól bitewnych żołnierzy Korpusu AK "Jodła". W związku z uroczystościami jutro (20.08) od godz. 8.00 do godz.16.00 z ruchu kołowego zostanie wyłączona ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Seminaryjskiej do ul. Czerwonego Krzyża.

Z dniem 22 sierpnia br. (poniedziałek) zmianie ulegną niektóre numery pokoi biurowych oraz telefonów Urzędu Miasta Kielce w budynku przy ul. Rynek 1. Nowe oznaczenia są następujące: 
- Sekretarz Miasta: nr pokoju 102, tel. 36-76-102 
- Sekretariat Prezydenta Miasta: nr pokoju 105, tel. 36-76-105 
- Zastępca Prezydenta Miasta: nr pokoju 107, tel. 36-76-107 
- Sekretariat Z-cy Prezydenta Miasta: nr pokoju 108, tel. 36-76-108 
- Pokój nr 109 został przeznaczony na czas określony dla Referatu Wymiaru Podatków i Opłat - Wydziału Finansów, Budżetu i Analiz, tel. 36-76-109

Powyższe zmiany związane są z porządkowaniem oznakowania w ramach projektu "Przejrzysta Polska". Pozostałe numery telefonów w magistracie pozostają bez zmian.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako współorganizator Finałowego Turnieju Pucharu Polski Strong Man zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc na zmagania siłaczy, które odbędą się 20 sierpnia br. na Kadzielni. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W części artystycznej imprezy wystąpi m.in. Kasia Kowalska. Wśród siłaczy nie zabraknie oczywiście wielkiej gwiazdy polskiego i światowego Strong Man Mariusza Pudzianowskiego. Obok zawodów odbędą się także pokazy fitness, konkursy i zabawy dla publiczności oraz pokazy wschodnich sztuk walki. Początek imprezy o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od 22.08.2005 do 30.09.2005 całkowicie zamknięta będzie ul. Husarska na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Chodkiewicza. W tym czasie wykonywany będzie II etap robót związanych z budową kanału deszczowego i jednocześnie kontynuowany I etap w/w robót na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Sobieskiego.

Na czas trwania prac objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Ściegiennego ulicami: Husarską (na odcinku nie objętym robotami), Al. Legionów i Gagarina,
- dla jadących od ul. Ściegiennego do ul. Szczepaniaka i ul. Marmurowej ulicami: Gagarina i Al. Legionów oraz ul. Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Marmurowej do ul. Ściegiennego ulicami: Al. Legionów i Gagarina.

18.08.2005 r.

Z dniem 22 sierpnia br. (poniedziałek) zmianie ulegną niektóre numery pokoi biurowych oraz telefonów Urzędu Miasta Kielce w budynku przy ul. Rynek 1. Nowe oznaczenia są następujące: 
- Sekretarz Miasta: nr pokoju 102, tel. 36-76-102 
- Prezydent Miasta: nr pokoju 104, tel. 36-76-104 
- Sekretariat Prezydenta Miasta: nr pokoju 105, tel. 36-76-105 
- Zastępca Prezydenta Miasta: nr pokoju 107, tel. 36-76-107 
- Sekretariat Z-cy Prezydenta Miasta: nr pokoju 108, tel. 36-76-108 
- Pokój nr 109 został przeznaczony na czas określony dla Referatu Wymiaru Podatków i Opłat - Wydziału Finansów, Budżetu i Analiz, tel. 36-76-109

Powyższe zmiany związane są z porządkowaniem oznakowania w ramach projektu "Przejrzysta Polska". Pozostałe numery telefonów w magistracie pozostają bez zmian.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako współorganizator Finałowego Turniej Pucharu Polski Strong Man zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc na zmagania siłaczy, które odbędą się 20 sierpnia br. na Kadzielni. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W części artystycznej imprezy wystąpi m.in. Kasia Kowalska. Wśród siłaczy nie zabraknie oczywiście wielkiej gwiazdy polskiego i światowego Strong Man Mariusza Pudzianowskiego. Obok zawodów odbędą się także pokazy fitness, konkursy i zabawy dla publiczności oraz pokazy wschodnich sztuk walki. Wstęp wolny. Konferencja prasowa dotycząca tej imprezy odbędzie się dziś (godz. 13.00) w Hali Sportowej MOSiR przy ul. Ściegiennego 8 w Kielcach.

25 prac złożono dotychczas na organizowany m.in. przez Muzeum Zabawkarstwa, Centrum Zabaw i Zabawek - Towarzystwo Rozwoju Zabawkarstwa w Kielcach konkurs pn. "ŻabaWKA PRZYJAZNA DZIECKU". W tym roku motywem przewodnim przedsięwzięcia jest żaba. Autorzy nadesłanych propozycji konkursowych przedstawiają ją najczęściej na rysunkach, wyklejankach i w formie plastelinowych modeli. Organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania prac do początku września, zaś otwarcie wystawy pokonkursowej, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się podczas IX Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk, 11 września 2005 r. Prace mogą zgłaszać szkoły i inne instytucje, wykorzystując szeroko rozumiane sztuki wizualne (obrazy, rzeźby, fotografie, gry planszowe, towarzyskie, słowne i inne w nowym wykonaniu np. z wykorzystaniem multimediów, gry automatyczne, komputerowe, kombinowane systemy hipermedialne i inne).

Zobacz Regulamin Konkursu

 

Pliki do pobrania

Karta Zgłoszenia Udziału - w formacie Worda

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 20 września br. całkowicie zamknięta jest ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Hipotecznej do ul. Ewangelickiej. W tym czasie wykonywane będą roboty związane z przebudową ulicy Sienkiewicza. Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od Pl. Moniuszki do ul. Hipotecznej ulicą Św. Leonarda
- dla jadących od ul. Ewangelickiej do ul. Hipotecznej przez Plac Moniuszki i ul. Św. Leonarda

MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Po wakacjach, od września br. zostaną wprowadzone stałe rozkłady jazdy wszystkich linii miejskich i gminnych. Na ogłoszenie Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęły liczne propozycje dotyczące zmian w układzie linii komunikacyjnych, nowych połączeń, godzin oraz częstotliwości kursowania autobusów. Jak informuje ZTM, ze względu na publiczny charakter usług komunikacji miejskiej, rozpatrywane będą tylko uzasadnione propozycje, podyktowane dobrem i opinią większości osób a także te, które są możliwe do zrealizowania. O wszystkich zmianach ZTM będzie informował na bieżąco na swojej stronie internetowej www.ztm.kielce.pl.

17.08.2005 r.

IX Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych odbędą się w dniach 24-26 sierpnia br. w Kielcach. Około 2 tysięcy młodych sportowców z całego kraju rywalizować będzie m.in. w lekkoatletyce, podnoszeniu ciężarów, łucznictwie, zapasach, tenisie stołowym oraz kolarstwie górskim i szosowym. Większość zawodów odbędzie się na obiektach sportowych Kielc, ale impreza zawita także do Nowin i Daleszyc. Uroczyste rozpoczęcie igrzysk odbędzie się 24 sierpnia br. (godz. 19.00) na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bocznej 15 w Kielcach.

III Konkurs pn. "ŻabaWKA PRZYJAZNA DZIECKU" na wykonanie pracy plastycznej o tematyce zabawowej w sztukach wizualnych organizuje m.in. Muzeum Zabawkarstwa, Centrum Zabaw i Zabawek - Towarzystwo Rozwoju Zabawkarstwa w Kielcach. Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z całej Polski. Prace mogą zgłaszać szkoły i inne instytucje. Tematem Konkursu jest motyw żaby w szeroko rozumianych sztukach wizualnych (obrazy, rzeźby, fotografie, gry planszowe, towarzyskie, słowne i inne w nowym wykonaniu np. z wykorzystaniem multimediów, gry automatyczne, komputerowe, kombinowane systemy hipermedialne i inne). Termin nadsyłania prac do Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach (ul. Kościuszki 11) mija 20 sierpnia br. Otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się podczas IX Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk, 11 września 2005 r.

Zobacz Regulamin Konkursu

Pliki do pobrania

16.08.2005 r.

Dziś mija termin składania prac konkursowych na: "Opracowanie koncepcji pomnika 'HOMO-HOMINI Nowy Jork 11.09.2001' wraz z zagospodarowaniem otoczenia pomnika". Na początku lipca br. Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. arch. Barbary Stępniewskiej-Janowskiej zakwalifikował do tego etapu 5 opracowań, spośród 18 złożonych prac. W najbliższy czwartek w Urzędzie Miasta zbierze się siedmioosobowa komisja ekspertów, która dokona oceny ofert pod względem walorów artystycznych oraz architektoniczno-urbanistycznych i wyłoni zwycięzców. Przewiduje się przyznanie nagród pieniężnych za miejsca I-III oraz dwóch wyróżnień.

Życzenia dostojnej jubilatce...

100 urodziny obchodzi siostra Franciszka ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej w Kielcach. Jubilatka urodziła się w 1905 roku w powiecie Grodzieńskim na Litwie. Do zakonu wstąpiła w 1934 roku w Wilnie. Dziś siostra Franciszka przyjęła urodzinowe życzenia m.in. od prezydenta Kielc.

Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa w Kielcach zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych dotyczących Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich Działanie 2.3A "Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr". Spotkania odbędą się w siedzibie SIPH (ul. Sienkiewicza 53) w dniach 17 i 18 sierpnia br. (szczegóły na stronie - www.siph.com.pl)

VII Letnie Warsztaty Taneczne oraz XV Letnia Akademia Karate rozpoczyęły się dziś w ramach "Akcji Lato". Nieodpłatne zajęcia, dofinansowane z budżetu miasta, organizuje Stowarzyszenie Tańca i Tańca Sportowego "JUMP" i Kielecki Klub Karate Kyokushin. W programie oprócz zajęć sportowo - rekreacyjnych, propagujących zdrowy styl życia oraz naukę podstawowych technik karate, znajdą się również wycieczki, wyprawy na basen, do kina, ognisko, a także wiele innych niespodzianek. Dziś odbyły się spotkania organizacyjne dotyczące obu imprez.

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza dzieci i młodzież na I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Kielc w Brydżu Sportowym. Turniej odbędzie się w 30 sierpnia br. (godz. 10.00) w DK "Zameczek". Zapisy przyjmowane są w siedzibie placówki przy ul. Słowackiego 23 (tel. 361-39-44 i 361-39-31) w godz. 9.00-15.00 do dnia zawodów. Szczegółowych informacji dotyczących turnieju udziela sędzia główny zawodów Andrzej Dąbrowski (tel. 331-38-95, 500-079-369). Nagrody dla uczestników imprezy ufundował Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Kielcach.

12.08.2005 r.

XL (25) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotarł dziś do Kielc. Po godzinie 12.00 na Cmentarzu Wojskowym zostały złożone kwiaty na mogiłach poległych Legionistów. Jan Józef Kasprzyk - komendant Marszu złożył oficjalny meldunek zastępcy prezydenta Kielc, który serdecznie powitał uczestników Marszu pod kapliczką Matki Bożej u zbiegu ulic Krakowskiej i Spacerowej.- Dziękuję za kultywowanie tej pięknej tradycji niepodległościowej - powiedział Andrzej Sygut. Następnie kolumna udała się pod Pomnik Legionów Polskich ("Czwórki Legionowej"), gdzie odbyły się uroczystości z udziałem wojska, władz państwowych i samorządowych. Symbolicznym akcentem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej zasadzenie w ubiegłym roku Dębu Niepodległości. Po przemarszu pod Pałac Biskupów Krakowskich odbył się apel poległych, wręczenie nagród zwycięskim drużynom marszowym, złożono kwiaty w Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego. Uczestnicy marszu przeszli również pod Pomnik Niepodległości przy Dworcu PKP. Następnie udadzali się do Parku Miejskiego gdzie wzięli udział w Pikniku Polowym. Po raz pierwszy w Kielcach odbył się również koncert Pieśni Legionowej z udziałem krakowskiej grupy "Loch Camelot", która od lat towarzyszy uczestnikom Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W trakcie dwugodzinnego koncertu zespół i publiczność wykonali ok. 30 piosenek. Z tej okazji przygotowano specjalne śpiewniki, które zostały rozdane uczestnikom tego wydarzenia. W ratuszu można również zobaczyć wystawę pt. "Na szlaku I Kompanii Kadrowej. Ludzie kadrówki". Urząd Miasta wydał także okolicznościowy znaczek, przeznaczony dla osób biorących udział w Marszu. (Program Uroczystości)

Wejście uczestników Marszu do...
Meldunek Komendanta Marszu...
Gratulacje przyjęli m.in....
Odsłonięcie tablicy...
Delegacje złożyły kwiaty pod...
Uroczystości przed Pałacem...
Medalem "Pro Memoria"...

Specjalna wkładka reklamująca Kielce i okolice ukaże się 16 sierpnia br. (wtorek) w bezpłatnym Dzienniku "Metro" (nakład ponad 400 tys.) Jak informuje Maciej Frankiewicz zajmujący się promocją w kieleckim ratuszu materiał ten ma zachęcić mieszkańców innych miast, do których dociera dziennik do odwiedzin w Kielcach i zapoznania się z naszymi atrakcjami turystycznymi. Dla czytelników zostanie także ogłoszony konkurs, w którym główną nagrodą jest weekend w trzygwiazdkowym kieleckim hotelu. Nasze miasto uzyskało możliwość bezpłatnej reklamy w "Metrze" jako zwycięzca konkursu na Metrostolicę Polski zorganizowanego przez redakcję tego dziennika.

Parada lotnicza z udziałem francuskich sił powietrznych odbędzie się 29 sierpnia (w godz. 10.00-11.00) nad terenem wystawowym XIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO (29.08-1.09) w Kielcach. W pokazie przewidziany jest udział m.in. samolotów "Mirage 2000" oraz śmigłowców typu "Gazelle" i "Puma". Zgodę na to przedsięwzięcie wydał Urząd Miasta na prośbę Attache Obrony Ambasady Francji w Polsce.

Spotkanie w ratuszu

11.08.2005 r.

Wiceprezes Polskiej Konfederacji Sportu Zbigniew Pacelt oraz prezes K.S.Vive Bertus Servaas byli dziś gośćmi prezydenta Kielc. Wojciech Lubawski poinformował, że wystąpi do Zarządu Związku Piłki Ręcznej o uznanie powstającej przy ul. Bocznej hali sportowej za obiekt strategiczny dla piłki ręcznej w Polsce. O tych działaniach zostanie także poinformowana Polska Konfederacja Sportu, która może podjąć decyzję o wpisaniu obiektu do "Programu inwestycji strategicznych", co umożliwiłoby częściowe sfinansowanie jego budowy. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2006 r., liczba miejsc - 3 tysiące, wartość - 25 mln zł.

Miasto Kielce ogłosiło przetarg w trybie negocjacji z ogłoszeniem na wybór wykonawcy do zrealizowania "Opracowania strategii promocji miasta Kielce na lata 2006-2010". Wnioski o dopuszczenie do udziału w negocjacjach wraz z pozostałymi dokumentami należy składać w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta Kielce, Biuro Obsługi Interesantów, 25-303 Kielce, ul. Rynek 1 (parter) w terminie do dnia 26.08.2005 r. do godz. 10.00. Szczegółowych informacji udziela Wydział Organizacyjny UM, 25-303 Kielce, ul. Rynek 1, pok. 53, tel./ fax.: (041) 36-76-053. (więcej)

Jutro Kielce będą gościć uczestników XL (25) Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Dziś marsz przejdzie przez Chęciny, Szewce i dotrze do Bolechowic. W programie znalazły się zwiedzanie zamku i uroczystości na rynku w Chęcinach. W Szewcach uczestnicy Kadrówki złożą kwiaty przy Pomniku Poległych Żołnierzy Armii Krajowej. W naszym mieście odbędą się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym, pod Pomnikiem Legionów Polskich ("Czwórki Legionowej") i Pałacem Biskupów Krakowskich oraz pod Pomnikiem Niepodległości. Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się również koncert Pieśni Legionowej z udziałem krakowskiej grupy "Loch Camelot", która od lat towarzyszy uczestnikom Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Zespół i publiczność wykonają wspólnie pieśni legionowe podczas pikniku polowego w Parku Miejskim. Z tej okazji zostały przygotowane specjalne śpiewniki, które zostaną rozdane uczestnikom tego wydarzenia. Jutro w "Gazecie Wyborczej" będzie można znaleźć reprint jednodniówki wydanej przez legionistów w 1926 roku z okazji trzeciego marszu.

Specjalna wkładka reklamująca Kielce i okolice ukaże się 16 sierpnia br. (wtorek) w bezpłatnym Dzienniku "Metro" (nakład ponad 400 tys.) Jak informuje Maciej Frankiewicz zajmujący się promocją w kieleckim ratuszu materiał ten ma zachęcić mieszkańców innych miast, do których dociera dziennik do odwiedzin w Kielcach i zapoznania się z naszymi atrakcjami turystycznymi. Dla czytelników zostanie także ogłoszony konkurs, w którym główną nagrodą jest weekend w trzygwiazdkowym kieleckim hotelu. Nasze miasto uzyskało możliwość bezpłatnej reklamy w "Metrze" jako zwycięzca konkursu na Metrostolicę Polski zorganizowanego przez redakcję tego dziennika.

Parada lotnicza z udziałem francuskich sił powietrznych odbędzie się 29 sierpnia (w godz. 10.00-11.00) nad terenem wystawowym XIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO (29.08-1.09) w Kielcach. W pokazie przewidziany jest udział m.in. samolotów "Mirage 2000" oraz śmigłowców typu "Gazelle" i "Puma". Zgodę na to przedsięwzięcie wydał Urząd Miasta na prośbę Attache Obrony Ambasady Francji w Polsce.

"Jestem przekonany, że ta wystawa poprawi naszą świadomość o znaczeniu Kielc w historii Polski" - powiedział prezydent Wojciech Lubawski podczas otwarcia ekspozycji pt. "Na szlaku I Kompanii Kadrowej. Ludzie kadrówki" w ratuszu. Wystawa przedstawia losy marszu. Blisko siedemdziesiąt czarno - białych zdjęć jest swoistym fotograficznym pamiętnikiem tego ważnego wydarzenia. Na wernisaż przybyli m.in. przedstawiciele władz miasta, radni oraz uczestnicy marszu.

Na wernisaż przybyli...
Wystawę obejrzeli również...
Józef Piłsudski w oczekiwaniu...

10.08.2005 r.

Uczestnicy XL (25) Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej zbliżają się do Kielc. Dziś Marsz dotrze do miejscowości Chojny Nad Nidą. Podczas biwaku w Chojnach zapłonie ognisko, odbędą się konkursy historyczne oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi. Marsz przejdzie jeszcze przez Chęciny, Szewce i Bolechowice. 12 sierpnia Kadrówka wejdzie do Kielc. W marszu szlakiem I Kadrowej uczestniczą m.in. członkowie organizacji strzeleckich, harcerze i uczniowie szkół, noszących imię Marszałka Piłsudskiego. Towarzyszy im młodzież z Litwy i Ukrainy. Są także żołnierze z jednostek dziedziczących tradycje legionowe. I Kompania Kadrowa na rozkaz Józefa Piłsudskiego wyruszyła z krakowskich Oleandrów 6 sierpnia 1914 roku. Jej żołnierze obalili słupy graniczne państw zaborczych w Michałowicach i po wyzwoleniu z rąk rosyjskich Słomnik, Miechowa, Jędrzejowa i Chęcin, dotarli 12 sierpnia do Kielc. I Kadrowa była pierwszym od czasów upadku Powstania Styczniowego regularnym oddziałem armii polskiej. Dała ona początek Legionom Polskim, które swym wysiłkiem zbrojnym w latach I wojny światowej przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Od dziś, z powodu wykonywania nakładki bitumicznej, zamknięta jest ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Wapiennikowej do ul. Popiełuszki. Na tym odcinku będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W celu ominięcia remontowanej drogi poprowadzono następujące objazdy:
- dla jadących do Centrum z kierunku Tarnowa ul. Popiełuszki,
- dla jadących w kierunku Tarnowa ul. Wapiennikową.

Do 10 września br. nie przejedziemy także ul. Husarską na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Sobieskiego, na którym trwają roboty związane z budową kanału deszczowego. Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Ściegiennego ulicami: Petyhorską, Sobieskiego i Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Ściegiennego do ul. Szczepaniaka i ul. Marmurowej ulicami: Gagarina i Al. Legionów oraz ul. Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Marmurowej do ul. Ściegiennego ulicami: Al. Legionów i Gagarina.

Miejski Zarząd Dróg przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza dzieci i młodzież na I Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Kielc w Brydżu Sportowym. Turniej odbędzie się w 30 sierpnia br. (godz. 10.00) w DK "Zameczek". Zapisy przyjmowane są w siedzibie placówki przy ul. Słowackiego 23 (tel. 361-39-44 i 361-39-31) w godz. 9.00-15.00 do dnia zawodów. Szczegółowych informacji dotyczących turnieju udziela sędzia główny zawodów Andrzej Dąbrowski (tel. 331-38-95, 500-079-369). Nagrody dla uczestników imprezy ufundował Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta w Kielcach.

9.08.2005 r.

W przeddzień wejścia XL (25) Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej do naszego miasta, w ratuszu zostanie otwarta wystawa pt. "Na szlaku I Kompanii Kadrowej. Ludzie kadrówki". Ekspozycja przedstawia powojenne losy marszu - młode pokolenie dowie się jak poprzednia generacja czciła pamięć o żołnierzach Komendanta, a jego uczestnicy przypomną sobie chwile, kiedy szli w Marszu. Blisko siedemdziesiąt czarno - białych fotografii unaoczni nam wszystkim tę część idei Legionów Polskich, którą wyznawcy i propagatorzy przenieśli z pokolenia swoich dziadów w dzisiejsze czasy. Wystawą, autorzy zdjęć napisali swoisty fotograficzny pamiętnik tego ważnego wydarzenia. Otwarcie wystawy odbędzie się 11 sierpnia br. (godz. 11.00) w holu Urzędu Miasta, Rynek 1.

 

Przygotowania do otwarcia ekspozycji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako współorganizator Finałowego Turniej Pucharu Polski Strong Man zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc na zmagania siłaczy, które odbędą się 20 sierpnia br. na Kadzielni. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W części artystycznej imprezy wystąpi m.in. Kasia Kowalska. Wśród siłaczy nie zabraknie oczywiście wielkiej gwiazdy polskiego i światowego Strong Man Mariusza Pudzianowskiego. Obok zawodów odbędą się także pokazy fitness, konkursy i zabawy dla publiczności oraz pokazy wschodnich sztuk walki. Wstęp wolny.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od jutra (10.08.2005), z powodu wykonywania nakładki bitumicznej, zamknięta będzie ul. Ściegiennego na odcinku od ul. Wapiennikowej do ul. Popiełuszki. Na tym odcinku będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. W celu ominięcia remontowanej drogi poprowadzono następujące objazdy:
- dla jadących do Centrum z kierunku Tarnowa ul. Popiełuszki,
- dla jadących w kierunku Tarnowa ul. Wapiennikową

Miejski Zarząd Dróg przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

III Konkurs pn. "ŻabaWKA PRZYJAZNA DZIECKU" na wykonanie pracy plastycznej o tematyce zabawowej w sztukach wizualnych organizuje m.in. Muzeum Zabawkarstwa, Centrum Zabaw i Zabawek - Towarzystwo Rozwoju Zabawkarstwa w Kielcach. Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z całej Polski. Prace mogą zgłaszać szkoły i inne instytucje. Tematem Konkursu jest motyw żaby w szeroko rozumianych sztukach wizualnych (obrazy, rzeźby, fotografie, gry planszowe, towarzyskie, słowne i inne w nowym wykonaniu np. z wykorzystaniem multimediów, gry automatyczne, komputerowe, kombinowane systemy hipermedialne i inne). Termin nadsyłania prac do Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach (ul. Kościuszki 11) mija 20 sierpnia br. Otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się podczas IX Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk, 11 września 2005 r.

Zobacz Regulamin Konkursu

Pliki do pobrania

Karta Zgłoszenia Udziału - w formacie Worda

Podpisanie porozumienia

8.08.2005 r.

Porozumienie "Kampania Promocyjna - Świętokrzyskie Millennium" pomiędzy Powiatem Kieleckim, Województwem Świętokrzyskim, Miastem Kielce, gminą Bieliny i Nowa Słupia zostało dziś podpisane w Kielcach. Projekt w 75% finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, Działanie 1.4 "Rozwój turystyki i kultury". Efektem tego przedsięwzięcia ma być m.in. "wzrost gospodarczy spowodowany wzmożonym ruchem turystycznym oraz zainteresowanie potencjalnych inwestorów w tej branży, a także powstanie nowych miejsc pracy, jak również aktywizacja społeczna i gospodarcza ludności naszego regionu". Projekt zostanie zrealizowany do końca 2006 roku.

XL (25) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej, który wyruszył 6 sierpnia z krakowskich Oleandrów dziś dotrze do Wodzisławia. Blisko pół tysiąca piechurów przejdzie jeszcze przez: Jędrzejów, Chojny nad Nidą, Chęciny oraz Szewce. 12 sierpnia br. Marsz dotrze do Kielc. W naszym mieście odbędą się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym, pod Pomnikiem Legionów Polskich ("Czwórki Legionowej") i Pałacem Biskupów Krakowskich oraz pod Pomnikiem Niepodległości. Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się również koncert Pieśni Legionowej z udziałem krakowskiej grupy "Loch Camelot", która od lat towarzyszy uczestnikom Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W trakcie koncertu zespół i publiczność wykonają wspólnie pieśni legionowe. Z tej okazji Urząd Miasta przygotował specjalne śpiewniki, które zostaną rozdane uczestnikom tego wydarzenia. 11 sierpnia br., w przeddzień wejścia marszu do naszego miasta, w ratuszu zostanie otwarta wystawa pt. "Na szlaku I Kompanii Kadrowej. Ludzie kadrówki". Urząd Miasta wydał także okolicznościowy znaczek, przeznaczony dla osób biorących udział w Marszu. (więcej)

Prezydent Kielc zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania ofert na realizację zadań publicznych Miasta z zakresu: ekologia i ochrona środowiska. Kompletne oferty należy składać w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Szymanowskiego 6, w Biurze ds. Organizacji Pozarządowych osobiście lub za pośrednictwem poczty. Szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.kielce.pl) oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Rynek 1 i Szymanowskiego 6.

XV Letnia Akademia Karate odbędzie się podczas tegorocznych wakacji w sierpniu (16-30.08.2005 r.) Organizator - Kielecki Klub Karate Kyokushin uzyskał dofinansowanie z budżetu miasta i zaprasza wszystkich chętnych na nieodpłatne zajęcia sportowo - rekreacyjne, propagujące zdrowy styl życia oraz naukę podstawowych technik karate. W programie Akademii znajdą się m.in.: zajęcia w terenie, wycieczki piesze i autokarowe, zajęcia na basenie, wyjście do kina, pokazy i prelekcje oraz ognisko na zakończenie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w pierwszym dniu zajęć w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żytniej 1 (tel. 361-38-02).

Stowarzyszenie Tańca i Tańca Sportowego "JUMP" zaprasza na VII Letnie Warsztaty Taneczne, które odbędą się w dniach 16 - 31.08.2005 r. Oprócz nauki tańca organizowane będą wyjścia do kina, teatru, McDonald's, będzie ognisko, dyskoteka oraz wycieczki. W godz. 10.30 - 11.30 prowadzone będą zajęcia taneczne dla grupy do 13 roku życia, od 12.00 do 13.00 - dla grupy powyżej 13 roku życia, natomiast od 14.00 do 17.30 zaplanowane są wyjścia na basen.

5.08.2005 r.

Pomnik Armii Krajowej został dziś zamontowany na Skwerze Żeromskiego w Kielcach. Wykonany z brązu ponad 6 metrowy postument przedstawia przerwany łuk triumfalny z charakterystycznymi elementami w kształcie jodły oraz rzeźby partyzantów. Po obu stronach pomnika znajdują się informacje o historii AK i Państwa Podziemnego. W maju br. w jego fundament wbudowano akt erekcyjny oraz ziemię z pól bitewnych żołnierzy Korpusu AK "Jodła". Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie postumentu, według projektu prof. Wincentego Kućmy odbędzie się 20 sierpnia br.

Montaż Pomnika Armii Krajowej na Skwerze Żeromskiego w Kielcach

Obchody 60 rocznicy rozbicia więzienia kieleckiego odbędą się w naszym mieście w niedzielę, 7 sierpnia br. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 mszą świętą w Kościele Garnizonowym. Następnie kombatanci i poczty sztandarowe przejdą pod byłe więzienie na ul. Zamkowej, gdzie zostaną złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową. W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 r. oddział kapitana Antoniego Hedy "Szarego" uwolnił kilkuset Żołnierzy Podziemia, więzionych w Kielcach przez UB i NKWD. Na uroczystości zapraszają Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach oraz Środowisko "Szaracy" w Skarżysku-Kamiennej.

W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia w kieleckim Parku Miejskim odbędzie się (14.30) kolejny festyn rodzinny. Gospodarzem muzycznym imprezy będzie zespół "Kapela Jarka Radzieckiego" z Kielc, a całość poprowadzi Agnieszka Pabisiak - aktorka programu "Mama i Ja". W jej wykonaniu będzie można usłyszeć najpopularniejsze piosenki programów telewizyjnych. Festyn uatrakcyjnią także bloki tematyczne pt. "Bezpieczne wakacje". W programie m.in.: pokazy sprzętu ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy oraz konkursy z nagrodami. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie "Uśmiech dla Dziecka", Stowarzyszenie Samorząd 2002 we współpracy z Policją i Strażą Pożarną.

4.08.2005 r.

XL (25) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszy 6 sierpnia br. na historyczną trasę Kraków (Oleandry) - Kielce. Uczestnicy Marszu przejdą m.in. przez: Michałowice, Słomniki, Miechów, Wodzisław, Jędrzejów, Chojny nad Nidą, Chęciny oraz Szewce. 12 sierpnia br. dotrą do Kielc. Po godzinie 12.00 na Cmentarzu Wojskowym zostaną złożone kwiaty na mogiłach poległych Legionistów. Następnie kolumna uda się pod Pomnik Legionów Polskich ("Czwórki Legionowej"), gdzie odbędą się uroczystości z udziałem wojska, władz państwowych i samorządowych. Symbolicznym akcentem będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej zasadzenie w ubiegłym roku Dębu Niepodległości. Po przemarszu pod Pałac Biskupów Krakowskich odbędzie się apel poległych, wręczenie nagród zwycięskim drużynom marszowym, złożone zostaną kwiaty w Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego. Uczestnicy marszu przejdą również pod Pomnik Niepodległości przy Dworcu PKP. Następnie udadzą się do Parku Miejskiego gdzie wezmą udział w Pikniku Polowym. Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się również koncert Pieśni Legionowej z udziałem krakowskiej grupy "Loch Camelot", która od lat towarzyszy uczestnikom Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W trakcie dwugodzinnego koncertu zespół i publiczność wykonają ok. 30 piosenek. Z tej okazji Urząd Miasta przygotował specjalne śpiewniki, które zostaną rozdane uczestnikom tego wydarzenia. 11 sierpnia br., w przeddzień wejścia marszu do naszego miasta, w ratuszu zostanie otwarta wystawa pt. "Na szlaku I Kompanii Kadrowej. Ludzie kadrówki". Urząd Miasta wydał także okolicznościowy znaczek, przeznaczony dla osób biorących udział w Marszu. (Program Kadrówki)

3.08.2005 r.

- Dziękuję Państwu za lata pracy, a w szczególności za te spędzone w Urzędzie Miasta - zwrócił się do urzędników świętujących dziś okrągłe rocznice stażu pracy Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki. Gratulacje odebrało 34 pracowników Urzędu Miasta, którzy obchodzili jubileusze od 20 do 45 lat zatrudnienia. Wśród nich byli także prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz zastępca prezydenta Marian Parafiniuk, świętujący 25 i 35-lecie pracy. Za trud służby w samorządzie podziękował również wszystkim jubilatom prezydent Kielc. Uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz albumy.

Prezydent Wojciech Lubawski...
35-lecie pracy obchodził...
Uczestnicy uroczystości

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 10 września br. zamknięta będzie ul. Husarska na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Sobieskiego. W tym czasie wykonywany będzie I etap robót związanych z budową kanału deszczowego. Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Ściegiennego ulicami: Petyhorską, Sobieskiego i Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Ściegiennego do ul. Szczepaniaka i ul. Marmurowej ulicami: Gagarina i Al. Legionów oraz ul. Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Marmurowej do ul. Ściegiennego ulicami: Al. Legionów i Gagarina.

MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu i prosi kierowców o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Synoptycy zapowiadają na jutro deszcz. Pierwsze opady, które pojawiły się dziś na południowym-zachodzie, przemieszczać się będą w głąb kraju. "Znaczny kontrast między wygrzanym powietrzem po ciepłej stronie frontu, a obszarem o zwiększonym zasobie pary wodnej, płynącym z południowego-zachodu, powodować będzie powstawanie zespołów chmur"- czytamy w komentarzu synoptyka do dzisiejszej numerycznej prognozy pogody. Obszar opadów przemieszcza się dłuższą osią w kierunku na północ i północny-wschód. "Sumy opadu deszczu wyliczone na 6 godzin przekraczają na południu lokalnie 64 mm (...) Spodziewać się należy burzy i porywów wiatru". Synoptycy ostrzegają turystów, biwakujących w dolinach nawet niewielkich rzek, przed możliwością gwałtownego podnoszenia się poziomu wody.

2.08.2005 r.

Uroczystości upamiętniające 61 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się w wczoraj mszą św. w Kościele Garnizonowym. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 rozległ się dźwięk syren alarmowych, odbyła się również gawęda historyczna i apel poległych. Przedstawiciele władz, kombatanci i młodzież złożyli kwiaty pod Pomnikiem Harcerzy Poległych za Ojczyznę.

 

Kielczanie oddali hołd Powstańcom na Skwerze Szarych Szeregów

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Kielcach, ograniczonego ulicami: Aleją IX Wieków Kielc i Piotrkowską odbędzie się dziś (godz. 16.00) w sali konferencyjnej UM (Rynek 1). W spotkaniu mogą brać udział wszystkie osoby mające interes prawny lub interesujące się problematyką rozwoju miasta. Projekt planu wyłożony będzie do publicznego wglądu do 8 sierpnia 2005 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina, że od sierpnia br. swą siedzibę zmieniła Sekcja ds. dodatków mieszkaniowych, mieszcząca się dotychczas przy ul. Bodzentyńskiej 32/40. Pracownicy Sekcji przyjmują interesantów w lokalu przy ul. Paderewskiego 47. Zmianie nie uległ numer telefonu stacjonarnego (34-440-85). Jednocześnie MOPR informuje, iż sprawy zasiłków rodzinnych nadal przyjmowane są w siedzibie przy ul. Bodzentyńskiej 32/40.

Geopark Kielce informuje, że w dniu 5 sierpnia 2005 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Szymanowskiego 6, odbędzie się dyskusja pokonkursowa dotycząca konkursu na opracowanie szczegółowej koncepcji programowo przestrzennej budowy ogrodu botanicznego przy ul. Karczówkowskiej w Kielcach.

Uroczystość z okazji okrągłych rocznic stażu pracy urzędników odbędzie się jutro (godz. 11.00) w Sali Ślubów USC. Jubileusze od 20 do 45 lat zatrudnienia obchodzić będzie 34 pracowników Urzędu Miasta, wśród nich prezydent Kielc Wojciech Lubawski, który świętował będzie 25-lecie pracy.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniach 3.08.2005 - 10.09.2005 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Husarskiej na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Sobieskiego. W tym czasie wykonywany będzie I etap robót związanych z budową kanału deszczowego. Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Ściegiennego ulicami: Petyhorską, Sobieskiego i Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Ściegiennego do ul. Szczepaniaka i ul. Marmurowej ulicami: Gagarina i Al. Legionów oraz ul. Husarską (na odcinku nie objętym robotami),
- dla jadących od ul. Marmurowej do ul. Ściegiennego ulicami: Al. Legionów i Gagarina.

MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu i prosi kierowców o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

1.08.2005 r.

Dziś obchodzimy 61 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości upamiętniające największy zryw niepodległościowy Polskiego Podziemia rozpoczęły się w Kielcach o godz. 15.00 mszą św. w Kościele Garnizonowym. Po nabożeństwie Poczty Sztandarowe i zaproszeni goście przejdą wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na 1 minutę włączone zostaną syreny alarmowe, odbędzie się również gawęda historyczna, apel poległych oraz złożenie kwiatów i wieńców. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się do Parku Miejskiego gdzie odbędzie się koncert Orkiestry Dętej. Organizatorami uroczystości przy pomocy Urzędu Miasta Kielce są: Zarząd Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Kielcach, Komendant Domu Harcerza im. Natalii Machałowej w Białogonie oraz Stowarzyszenie Szarych Szeregów.

Konkurs na opracowanie koncepcji programowo przestrzennej budowy ogrodu botanicznego wraz z obiektami i urządzeniami budowlanymi przy ul. Karczówkowskiej w Kielcach został dziś rozstrzygnięty w siedzibie Geoparku. Decyzją Sądu Konkursowego I nagrodę przyznano zespołowi z Pracowni IPG Sp. z o.o. z Krakowa. Zwycięzcy zostaną zaproszeni do negocjacji w trybie zamówienia publicznego z wolnej ręki do wykonania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej całego ogrodu botanicznego wraz z obiektami kubaturowymi i infrastrukturą. W opinii Sądu Konkursowego, zwycięska praca charakteryzuje się najbardziej twórczą, atrakcyjną propozycją programową. Dotyczy to zarówno części ekspozycyjnej ogrodu, rozłożonej po obu stronach ul. Karczówkowskiej, jak i programu głównego obiektu kubaturowego łączącego funkcje zaplecza technicznego, zespołu administracji, zespołu edukacji, palmiarni z funkcją rekreacyjną. W części ekspozycyjnej projekt przewiduje wiele scenariuszy korzystania z ogrodu dla różnych grup wiekowych. Pozwala na realizację programów edukacyjnych czysto przyrodniczych, ale i literackich, plastycznych po programy zmysłowego odbioru: "ogród smaków", "ogród dotyku", ogród zapachu". Korzystnie oceniono także lokalizację budynku palmiarni z dodatkowym pomysłem galerii "powrót do korzeni" jako dalszego etapu rozbudowy ogrodu.

Zwycięski projekt

Z powodu budowy kolektora deszczowego od dziś do odwołania zamknięta będzie ulica Husarska na odcinku od ul. Ściegiennego do skrzyżowania z ul. Szczepaniaka. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach autobusy komunikacji miejskiej linii Nr 2, 4 i 44 będą kursowały objazdem:
- Linia Nr 2 (dotyczy kursów z wjazdem w Al. Legionów): od ulicy Ogrodowej ulicami: Jana Pawła II, Al. Legionów, Gagarina, Ściegiennego i dalej wg trasy. Powrót w odwrotnej kolejności.
- Linia Nr 4: z kierunku Al. Na Stadion ulicami: Szczepaniaka, Marmurową, Al. Legionów, Ściegiennego i dalej wg trasy
- Linia Nr 44: z kierunku Pakosza ulicami: Osobną, Marmurową, Al. Legionów, Ściegiennego i dalej wg trasy. Powrót w kierunku Pakosza ulicami: Ściegiennego, Al. Legionów, Marmurową, Szczepaniaka i dalej wg trasy.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności