Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

 

Zobacz również:

 

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Rocznica rozbicia kieleckiego więzienia UB

(2020-07-30)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Lato na basenie

(2020-07-30)

Poznaliśmy szczegóły Festiwalu Hurra! ART!

(2020-07-29)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Kolejne zmiany na ul. Witosa. Największa inwestycja drogowa w Kielcach już na półmetku

(2020-07-28)

Łapmy wodę w Kielcach - happening na Placu Artystów

(2020-07-28)

Utrudnienia na Warszawskiej w związku z pracami ciepłowników

(2020-07-27)

Dyskusja o przyszłości Korony Kielce

(2020-07-24)

Obradowali kieleccy radni

(2020-07-24)

Kameralne obchody Święta Policji

(2020-07-23)

Samochód dla Kieleckiego Banku Żywności przekazało Miasto

(2020-07-22)

Trwa modernizacja fragmentu ul. Radomskiej

(2020-07-22)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Trwa koszenie traw w Kielcach

(2020-07-21)

Wiejski Ogród Botaniczny - duże marzenie małego chłopca

(2020-07-20)

Wakacyjne warsztaty w "Zameczku"

(2020-07-20)

Grupa najemców lokali MZB w centrum będzie mogła płacić mniej za czynsz

(2020-07-15)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - kwiecień 2006

28.04.2006 r.

Wtorek, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, tego dnia w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów oraz Informacja Turystyczna (na dworcu PKP). 2 maja zostanie odpracowany w sobotę - 6 maja br., kiedy magistrat będzie pracował od 7.30 do 15.30.

Wiele ciekawych propozycji na zbliżający się długi weekend przygotowały placówki kulturalne z Kielc i naszego regionu. W dniach 29.04 - 3.05 odbędą się liczne pikniki, festyny, koncerty oraz inne interesujące wydarzenia kulturalno - rozrywkowe.

Wykaz imprezy w dniach 29.04 - 3.05.2006 r.

Hitem 27. kolejki Orange Ekstraklasy bedzie jutrzejszy pojedynek, w którym Kolporter Korona Kielce podejmie na własnym stadionie "jedenastkę" Legii Warszawa. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wciąż walczą o miejsce premiowane awansem do rozgrywek Pucharu UEFA, a team Dariusza Wdowczyka to główny kandydat do tytułu Mistrza Polski. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji jest fakt, że "Wdowiec" to były szkoleniowiec Kolportera Korony. Na trybunach stadionu przy ul. Ściegiennego 8 zasiądzie prawdopodobnie komplet widzów. Początek meczu jutro o godz. 20.00.

24 pary kielczan otrzymały dziś w południe medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP. Uroczystość, z udziałem rodzin i przyjaciół jubilatów, odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kielcach. -To ważny moment dla nas kielczan, dlatego że to Państwo jesteście wzorem dla młodych ludzi. Bez takich wzorców trudno budować nasz kraj. Ten jubileusz to nie już 50 lat, ale jedynie kolejny etap w życiu - mówił do małżonków Wojciech Lubawski. Prezydent Kielc oraz przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli seniorom listy gratulacyjne i odznaczenia przyznawane, za co najmniej pięćdziesięcioletni staż małżeński.

Goście z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii oraz Holandii kończą dziś roboczą wizytę w Kielcach w ramach projektu pod nazwą "Arion Study Visits 2006", organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Rano spotkali się w Urzędzie Miasta z zastępcą prezydenta, Andrzejem Sygutem, który zapoznał ich z kompetencjami samorządu w zakresie organizacji kształcenia. Dziesięcioosobowa grupa przedstawicieli środowisk związanych z edukacją przebywa w Kielcach od poniedziałku, 24 kwietnia. Podczas pobytu uczestniczyli w wielu spotkaniach z uczniami i nauczycielami różnych typów szkół. Obserwowali zajęcia dydaktyczne w salach lekcyjnych i w plenerze, spotkali się z twórcami i animatorami kultury, którzy stosując niekonwencjonalne metody, uatrakcyjniają zajęcia edukacyjne w szkole. Ważnym elementem pobytu były także dyskusje z przedstawicielami samorządów, kuratorium, ośrodka doskonalenia nauczycieli oraz dyrektorami szkół.

Specjalistyczny wózek dla niepełnosprawnych do gry w tenisa ziemnego przekazał dziś prezydent Kielc Pawłowi Soboniowi, absolwentowi VI L.O. im. J. Słowackiego. Środki na zakup sprzętu zostały zebrane podczas aukcji oraz meczu, jaki rozegrali ze sobą kieleccy radni, uczniowie VI L.O. oraz sponsorzy klubów Korona i Vive Kielce. Patronat nad przedsięwzięciem objęli: prezydent Kielc, świętokrzyski kurator oświaty oraz biskup Marian Florczyk.

- Dziękuję ci za obywatelską postawę, jaką wykazałeś w chwili, kiedy tak potrzebne były wyjątkowa odwaga i opanowanie. Mimo młodego wieku, potrafiłeś bardzo odpowiedzialnie oraz dojrzale zareagować w sytuacji kryzysu i pośpieszyć z pomocą - pogratulował prezydent Kielc Michałowi Pawlikowskiemu, chłopcu, który powiadomił sąsiadów o wybuchu pożaru w bloku przy ul. Czarnowskiej. Michał oraz jego tata spotkali się dziś z Wojciechem Lubawskim w ratuszu. Prezydent wręczył odważnemu kielczaninowi list gratulacyjny i pamiątkowy album.Młodzież z leżącego na południu Francji miasta Nimes, gościła przez dwa tygodnie w Kielcach na zaproszenie VI L.O. im. J. Słowackiego. Dziś podsumowane zostały efekty wspólnych zajęć w ramach projektu Socrates Comenius, których tematem była utylizacja i segregacja odpadów. Oryginalną pamiątką po pobycie Francuzów jest dinozaur, skonstruowany przez uczniów z ponad 1000 plastikowych butelek. Nimkiel, tak nazwano dinozaura, ustawiony został na dziedzińcu VI L.O.

Jedna z prac nadesłanych na...

Dom Środowisk Twórczych i Fundacja Kultury Wici zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej "Kielce zimą", który odbędzie się 1 maja o godz. 17 w Pałacyku T. Zielińskiego. Na ekspozycji w DŚT znajdzie się 77 fotografii 35 autorów, zakwalifikowanych przez jury. Jeśli pogoda dopisze, wystawa prac zostanie zaprezentowana w przypałacowym ogrodzie. Podczas imprezy podane zostaną wyniki konkursu, którego laureatami zostali: Janusz Buczkowski (cykl „Zmagania z zimą”), Wojciech Domagała (cykl „Kielce w zimowej szacie”), Łukasz Max Kania (cykl „Szarej zimy dość”), Rafał Łagowski (cykl „Czar Czarnowa”), Rafał Nowak (cykl „Bloki”) i Helena Szuster-Kowalczyk (cykl „Ekipa”). Pomiędzy zwycięzców rozdzielone zostały nagrody pieniężne: I nagroda –1500 zł, II -1000 zł i III - 500 zł oraz trzy honorowe wyróżnienia. Jury konkursu w składzie: przewodniczący Paweł Pierściński - artysta fotografik - członek ZPAF, członkowie: Marian Rumin - krytyk sztuki, dyrektor BWA w Kielcach, Andrzej Borys - artysta fotografik - Prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF, miało sporo pracy. Do udziału w konkursie zgłosiło się 63 fotografów, którzy przysłali aż 273 fotografie. Po wernisażu o godz. 19 w DŚT rozpocznie się koncert Piotra Szczepanika. Na wernisaż wstęp wolny, koncert Piotra Szczepanika – bilety po 10 zł.

27.04.2006 r.

Radni udzielili absolutorium prezydentowi Kielc Wojciechowi Lubawskiemu. Spośród 27 rajców obecnych na sali, 18  głosowało na "tak", a 9 wstrzymało się od głosu. Głosowanie po raz pierwszy przeprowadzono w zmodernizowanej sali sesyjnej ratusza, przy pomocy systemu elektronicznego, jak również w tradycyjny sposób, poprzez podniesienie ręki. W porządku obrad znalazły się również projekty uchwał m.in. w sprawach: zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego, przekazania na rzecz Politechniki Świętokrzyskiej nieruchomości położonej w Kielcach przy ul. Kniewskiego i Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz uchwalenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Centrum usług biurowych - Wrzosowa" w Kielcach.  (program)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC Kielce oraz Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa są organizatorami Międzynarodowego Forum Gospodarcze Millennium Gate. Spotkanie, którego przesłaniem jest w tym roku "Międzynarodowa przyszłość polskich przedsiębiorstw", odbywa się dziś w sali konferencyjnej Targów Kielce. Szczególny akcent tegorocznego forum został położony na ukazanie potencjału gospodarczego: Ukrainy, Niemiec oraz Rumunii. Celem projektu jest umożliwienie rozwoju firm z województwa świętokrzyskiego na międzynarodowych rynkach poprzez nawiązanie trwałej i owocnej współpracy z partnerami biznesowymi z zagranicy. Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, władz samorządowych, wiodących firm z regionu, ważnych instytucji o charakterze międzynarodowym. Została zaproszona również młodzież z zagranicy, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania ze studentami zainteresowanymi odbyciem praktyki w Polsce. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Kielce, Starostwo Powiatowe. Organizatorzy konferencji Millennium Gate zapraszają wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy gospodarczej z zagranicą. (program)
Więcej informacji na: www.kielce.aiesec.pl

Ciekawe propozycje na zbliżający się długi weekend przygotowały placówki kulturalne z Kielc i naszego regionu. W dniach 29.04 - 3.05 odbędą się liczne pikniki, festyny, koncerty oraz inne interesujące wydarzenia kulturalno - rozrywkowe.

 

Wykaz imprezy w dniach 29.04 - 3.05.2006 r.

Wtorek, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, tego dnia w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów oraz Informacja Turystyczna (na dworcu PKP). 2 maja zostanie odpracowany w sobotę - 6 maja br., kiedy magistrat będzie pracował od 7.30 do 15.30.

"I śmiech niekiedy może być nauką" (I. Krasicki) - tak brzmiał temat przewodni wczorajszego testu humanistycznego, do którego przystąpili uczniowie trzecich klas gimnazjów. Dziś druga część egzaminu - test matematyczno-przyrodniczy. Wyniki uzyskane przez młodzież na tej tzw. "małej maturze" mają wpływ na to, w jakiej szkole ponadgimnazjalnej uczniowie będą kontynuować naukę.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Kielcach zaprasza do udziału w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które odbędą się 5 maja br. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00, a następnie uczestnicy przejdą do muszli koncertowej w Parku Miejskim, gdzie odbędzie się część artystyczna.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od 1 maja 2006 roku przenosi swoją siedzibę z ul. Szymanowskiego 6 na ul. Sienkiewicza 63. Numery telefonów pozostają bez zmian.

24 pary kielczan otrzymają jutro medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP. Uroczystość, z udziałem rodzin i przyjaciół jubilatów, odbędzie się w południe w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kielcach. Listy gratulacyjne oraz odznaczenia, przyznawane za co najmniej pięćdziesięcioletni staż małżeński, wręczą seniorom prezydent Kielc oraz przewodniczący Rady Miejskiej.

Zmianie uległ zapowiadany wcześniej termin spotkania z cyklu "Młodzieżowa Kawiarnia Artystyczna". Impreza odbędzie się jutro o godz. 18.00 w Domu Kultury Zameczek przy ul. Slowackiego 23. W programie występ zespołu "Adrenalina" i laureatów VIII edycji festiwalu "Scena dla Ciebie" 2006: Michała Krzeminskiego, Dominika Skrzyniarza oraz Kwartetu Gitarowego.

26.04.2006 r.

Z powodu awarii systemu komputerowego, do jutra do godz. 8.00 nie będą przyjmowane wnioski o wydanie dowodu osobistego, informuje Wydział Spraw Obywatelskich.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów przystąpili dziś do części humanistycznej egzaminu. Jutro zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Z ofertą szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Miasto można się zapoznać na stronie internetowego naboru pod adresem www.kielce.edu.com.pl. Do jutra gimnazja mają czas na wprowadzenie do Systemu danych dotyczących uczniów klas III. System będzie dostępny dla kandydatów od 8 maja 2006 r. Na dostarczenie podania (podpisanego przez rodzica) o przyjęcie do jednej z maksimum trzech wybranych szkół absolwenci gimnazjum mają czas do 20 czerwca 2006 r. do godz.15.00. Do 26 czerwca muszą wprowadzić do systemu oceny na świadectwie i liczbę punktów, jaką uzyskali na egzaminie gimnazjalnym oraz dostarczyć kopie świadectw ukończenia szkoły i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 29 czerwca w południe. Do 3 lipca (15.00) kandydaci muszą potwierdzić chęć nauki w szkole, do której się dostali, doręczając oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu. 4 lipca o 12.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych na podstawie dostarczonych dokumentów. Kandydaci, którzy nie dostali się do wybranej szkoły, mogą ubiegać się o przyjęcie na wolne miejsca w innej placówce. Czas na złożenie dokumentów mają do 6 lipca, do 15.00. W południe - 7 lipca ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji uzupełniającej.

Pliki do pobrania

- zasady naboru

Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Prezydenta Miasta Kielce będzie m.in. tematem jutrzejszej sesji Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazły się również projekty uchwał m.in. w sprawach: zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego, przekazania na rzecz Politechniki Świętokrzyskiej nieruchomości położonej w Kielcach przy ul. Kniewskiego i Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz uchwalenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Centrum usług biurowych - Wrzosowa" w Kielcach. Początek sesji jutro o godz. 10.00 w sali konferencyjnej UM Kielce. (program)

Wtorek, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, tego dnia w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów oraz Informacja Turystyczna (na dworcu PKP). 2 maja zostanie odpracowany w sobotę - 6 maja br., kiedy magistrat będzie pracował od 7.30 do 15.30.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od 1 maja 2006 roku przenosi swoją siedzibę z ul. Szymanowskiego 6 na ul. Sienkiewicza 63. Numery telefonów pozostają bez zmian.Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia był m.in. tryb organizowania prac społecznie użytecznych w 2006 r. Radni opiniowali także projekty uchwał na jutrzejszą sesję RM.

O kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w dniach 1-3 maja br. informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

 

 

1.05 oraz 3.05 (poniedziałek, środa) - autobusy komunikacji miejskiej kursowały będa wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w niedziele.

2.05 - autobusy komunikacji miejskiej kursowały będa wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w soboty.

Zakończył się XI Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich "Kielecka Wiosna Szachowa 2006". W turnieju wzięło udział 140 zawodników z Polski centralnej i południowej (w tym z regionu świętokrzyskiego) oraz 3 szachistów z Australii. Wśród uczestników zawodów byli medaliści Mistrzostw Polski i finaliści Mistrzostw Świata i Europy juniorów. Najlepszym zawodnikom wręczono 60 nagród rzeczowych, upominki, wyróżnienia i puchary. Patronat nad imprezą objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Więcej informacji na www.mdkkielce.prv.pl

25.04.2006 r.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC Kielce oraz Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa organizują Międzynarodowe Forum Gospodarcze Millennium Gate. Spotkanie, którego przesłaniem jest w tym roku "Międzynarodowa przyszłość polskich przedsiębiorstw", odbędzie się 27 kwietnia w godzinach 13.00-17.00 w sali konferencyjnej Targów Kielce. Szczególny akcent tegorocznego forum zostanie położony na ukazanie potencjału gospodarczego: Ukrainy, Niemiec oraz Rumunii. Celem projektu jest umożliwienie rozwoju firm z województwa świętokrzyskiego na międzynarodowych rynkach poprzez nawiązanie trwałej i owocnej współpracy z partnerami biznesowymi z zagranicy. Uczestnikami wydarzenia będą przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, władz samorządowych, wiodących firm z regionu, ważnych instytucji o charakterze międzynarodowym. Zostanie zaproszona również młodzież z zagranicy, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania ze studentami zainteresowanymi odbyciem praktyki w Polsce. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Kielce, Starostwo Powiatowe. Organizatorzy konferencji Millennium Gate zapraszają wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy gospodarczej z zagranicą. (program)
Więcej informacji na: www.kielce.aiesec.pl

Po dwóch miesiącach remontu oddano do użytku salę konferencyjną Urzędu Miasta, w której odbywają się posiedzenia Rady Miejskiej. Została ona wyposażona w elektroniczny system wspomagający obrady, na który składa się: moduł elektronicznego głosowania, moduł rejestracji dźwięku oraz moduł debaty (umożliwia przydzielanie głosu poszczególnym radnym i limity czasowe wypowiedzi). Dziś w wyremontowanej sali po raz pierwszy zasiedli kieleccy radni, którzy zapoznawali się z elektronicznym systemem wspomagającym obrady.

Obsługa klienta i radzenie sobie w sytuacjach stresowych były tematem dzisiejszego szkolenia dla urzędników kieleckiego magistratu. W programie szkolenia znalazły się m.in. zagadnienia takie jak: komunikacja z klientem, sztuka postępowania z "trudnym klientem" oraz techniki radzenia sobie ze stresem.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, tego dnia w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów oraz Informacja Turystyczna (na dworcu PKP). 2 maja zostanie odpracowany w sobotę - 6 maja br., kiedy magistrat będzie pracował od 7.30 do 15.30.

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl "Wieczór Panieński" w wykonaniu Teatru "Pegaz" w reżyserii Andrzeja Skorupskiego. Przedstawienie rozpocznie się dziś o godz. 18.00 na scenie Kameralnej im. I.T. Byrskich.

Młodzieżowa Kawiarnia Artystyczna odbędzie się 28 kwietnia (godz. 17.00) na w DK "Zameczek" przy ul. Slowqckiego 23. W programie występ zespołu Adrenalina i laureatów "Sceny dla Ciebie" 200624.04.2006 r.

Kielce biorą udział w rozpoczętej dziś III Dorocznej Konferencji i Wystawie BPCC, zorganizowanej przez Brytyjsko - Polską Izbę Handlową w warszawskim hotelu Sheraton. Jest to jedno z najważniejszych w roku wydarzeń dla polsko-brytyjskiego środowiska gospodarczego. Konferencja i wystawa stwarza możliwość bezpośredniego i roboczego kontaktu handlowego firmom brytyjskim z potencjalnymi partnerami biznesowymi w Polsce oraz prezentuje polskie regiony jako jedne z najatrakcyjniejszych partnerów inwestycyjnych w Europie. Na imprezie pojawi się ponad 100 firm zainteresowanych inwestycjami i prowadzeniem działalności w Polsce. Kielce zaprezentują swój potencjał gospodarczy w towarzystwie miast i regionów południowej Polski. Istotnym dla miasta wydarzeniem będzie prezentacja oferty inwestycyjnej pt. Kielce as a perfect business and investment destination, która promuje i zachęca do inwestowania w stolicy Gór Świętokrzyskich.

Program KonferencjiCzynna jest już strona internetowa elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Pod adresem www.kielce.edu.com.pl można się zapoznać z ofertą placówek prowadzonych przez Miasto. Uczniowie trzecich klas gimnazjów przystąpią w tym tygodniu (26-27.04) do egzaminów. Do 27 kwietnia 2006 r. kieleckie gimnazja wprowadzą do Systemu dane dotyczące uczniów klas III. Otrzymają oni w swojej szkole login oraz indywidualne hasło dostępu do Systemu. Od 8 maja 2006 r. System będzie dostępny dla kandydatów. Na dostarczenie podania (podpisanego przez rodzica) o przyjęcie do jednej z maksimum trzech wybranych szkół absolwenci gimnazjum mają czas do 20 czerwca 2006 r. do godz.15:00. W tym roku wprowadzone zostały zmiany w stosunku do uczniów, którzy zostali zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego ze względów zdrowotnych. Mają oni w Systemie przyznawane punkty za egzamin gimnazjalny proporcjonalnie w stosunku do punktów uzyskanych ze świadectwa ukończenia gimnazjum, przyjmując 86 punktów za świadectwo ukończenia gimnazjum jako 100%. Ustalono, że oddział szkoły ponadgimnazjalnej umieszczonej w systemie liczy 33 uczniów.

Pliki do pobrania

- Zasady naboru

Z kieleckimi rzeźbiarzami, uczestnikami konkursu na realizację popiersia Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Olgi Boznańskiej i Edith Piaf, spotkał się dziś Wojciech Lubawski. Twórcy otrzymali od prezydenta Kielc dyplomy oraz pamiątkowe albumy. W konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta i Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy zwyciężyli: Anna Dulny-Perlińska (autorka popiersia Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej), Józef Sobczyński (wykonał odlew Olgi Boznańskiej) oraz Kornel Arciszewski (autor popiersia Edith Piaf). Ich rzeźby dołączą do dziewięciu, które już można oglądać na Skwerze Szarych Szeregów. W tym roku w "Alei Artystów" przybędzie jeszcze sześć popiersi.

Miasto Kielce dostrzega coraz silniejszą rolę ośrodka wystawienniczego Targi Kielce, które stanowią ważny element stymulujący rozwój gospodarczy regionu, znacząco wpływając na funkcjonowanie branży hotelowo - restauracyjnej, kongresowej, firm i innych instytucji powiązanych ze spółką TK. Można zauważyć naturalną zależność pomiędzy rozwojem Targów Kielce a rozwojem świętokrzyskich przedsiębiorstw oraz powstawaniem nowych podmiotów w obszarze usług okołotargowych. Struktura regionalnej przedsiębiorczości wskazuje na istnienie w świętokrzyskim klastra targowo - kongresowo - usługowego.


Miasto zdecydowało się podjąć działania zmierzające do wzmocnienia powiązań pomiędzy podmiotami kooperującymi w ramach zidentyfikowanego klastra.


W związku z powyższym na pierwsze spotkanie w tej sprawie, które odbyło się dziś zaproszono przedstawicieli firm i instytucji współpracujących w ramach istniejącego „grona” targowo - usługowego. Tematyka spotkania dotyczyła założeń koncepcyjnych związanych z utworzeniem i działalnością kieleckiego klastra branżowego: „Targi, kongresy, konferencje i usługi towarzyszące”. Zostały zaprezentowane zasady działania klastra, możliwości i skala wspólnych przedsięwzięć, określenie źródeł finansowania działań wspólnych, jak i zamierzeń poszczególnych członków klastra. Spotkanie poprowadzili specjaliści od rozwoju gospodarczego podmiotów sieciowych (grupy branżowe, grupy lokalne i regionalne, rozwój sieci podmiotów powiązanych biznesowo). Jego celem było zidentyfikowanie oczekiwań potencjalnych partnerów, członków tworzonego klastra branżowego.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Kielc, 2 maja br. będzie dniem wolnym dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, tego dnia w godzinach 7.30 - 15.30 czynne będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów oraz Informacja Turystyczna (na dworcu PKP). 2 maja zostanie odpracowany w sobotę - 6 maja br., kiedy magistrat będzie pracował od 7.30 do 15.30.

Termin składania aplikacji do udziału w programie Cień Menedżera dla studentów został wydłużony do 30 kwietnia br. - informuje Regionalny Koordynator Programu. (szczegóły)

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg (ul. Prendowskiej 7). Tematem posiedzenia była m.in. ocena nawierzchni stanu dróg oraz remonty cząstkowe w okresie po zimowym, a także oznakowanie poziome na sezon 2006. Radni zajmowali się również opracowaniem dokumentacji projektowej remontów i nowych inwestycji w świetle możliwości finansowych na ich realizację w kolejnych latach budżetowych.

Dom Kultury ZAMECZEK i WDK w Kielcach informują, że w finale XIV Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim MOJA ZIEMIA, ktory odbyl sie 21 kwietnia br. zwyciężyło Gimnazjum im. św. Jadwigi Krolowej w Kielcach. Drugie miejsce zajęlo gimnazjum w Bielinach, natomiast trzecie - Gimnazjum w Olesznie.

21.04.2006 r.

Gmina Kielce przystąpiła do udziału w I edycji Europejskich Nagród Przedsiębiorczości. Celem tego prestiżowego konkursu jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw i projektów wspierających oraz promujących przedsiębiorczość, mających kluczowe znaczenie dla rozwoju poszczególnych regionów. Gmina Kielce (projektodawca) zgłosiła do konkursu projekt "Podniesienie kwalifikacji grupy osób pracujących do międzynarodowych standardów biznesu w zakresie rachunkowości, języka angielskiego i informatyki”, w kategorii Inwestowanie w kapitał ludzki. Zgłoszenia do Europejskich Nagród za Przedsiębiorczość będą oceniane pod względem oryginalności i wykonalności, wpływu na lokalna gospodarkę oraz poprawy stosunków pomiędzy lokalnymi interesariuszami. Konkurs ENP będzie przebiegał w trzech etapach selekcyjnych - na szczeblach regionalnym, krajowym i wspólnotowym. Na poziomie regionalnym zostaną wybrane maksymalnie trzy najlepsze projekty, natomiast o główne wyróżnienie będą rywalizowali dwaj laureaci krajowej fazy konkursu, którzy bez względu na werdykt europejskiego jury zostaną zaproszeni na uroczystość ogłoszenia i wręczenia Europejskich Nagród Przedsiębiorczości w Brukseli.

Ciężkie zadanie czeka dziś podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka. W szlagierowym spotkaniu 26 kolejki Orange Ekstraklasy Kolporter Korona Kielce zmierzy się dziś na własnym stadionie z Mistrzem Polski Wisłą Kraków. Obie "jedenastki" będą chciały rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Ekipa prowadzona przez Dana Petrescu wciąż zachowuje szansę na tytuł mistrzów kraju, a Korona walczy jeszcze o miejsce premiowane występami w Pucharze UEFA. Początek meczu o godz. 20.00. Na stadionie przy ul. Ściegiennego 8 prawdopodobnie zasiądzie komplet widzów.

Happening pod hasłem "Dary ZIEMI dla życia", z udziałem dzieci i młodzieży z jednostek oświatowych, odbył się dziś w naszym mieście w ramach Dni Ziemi. Uczestnicy imprezy przeszli z KCK przez ul. Sienkiewicza na most na rzece Silnicy. Tam na dzieci i młodzież czekały atrakcje m.in.: ekologiczny poczęstunek, nauka wyplatania koszyków, lepienie garnków, promocja zdrowej żywności oraz występy młodych artystów.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski udzielił dziś wywiadu dla radiostacji Rundfunk Berlin- Brandenburg. Tematem rozmowy była przypadająca na 4 lipca 2006 roku 60 rocznica pogromu Żydów. Wywiad zostanie wyemitowany 2 lipca br. w programie "Kulturradio".

Zebranie rodzin osób chorych na Alzheimera odbędzie się 24 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 15.00 w Urzędzie Miasta (ul. Szymanowskiego 6, pok. 23) - informuje Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty z osobami niepełnosprawnymi. Na spotkanie zaproszony został lekarz neurolog.

Finał XIV Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim "MOJA ZIEMIA" odbył się dziś w Wojewódzkim Domu Kultury. O pierwsze miejsce ubiegały się szkoły: Gimnazjum w Olesznie, Gimnazjum im. Jadwigi Królowej w Kielcach i Gimnazjum w Bielinach.

Trzynastu pracowników Urzędu Miasta świętowało dziś jubileusze 20 - 40 lat pracy. Z tej okazji urzędnicy spotkali się wraz z dyrektorami swoich wydziałów z Sekretarzem Miasta Januszem Kozą, który przekazał im listy gratulacyjne od Prezydenta Kielc.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Wisła Kraków dziś w godz.17.00 - 22.30 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego. Podobne utrudnienia wystąpią również w w godz. 6.00 - 22.30 na Placu Niepodległości w związku z jego częściowym wyłączeniem z ruchu, na odcinku od pomnika w kierunku budynku poczty. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 22 kwietnia br. w godz. 22.30 - 6.00 całkowicie zamknięta będzie ul. Marmurowa na skrzyżowaniu z ul. Granitową., natomiast od godz. 6.00 do 12.00 nastąpi połówkowe zajęcie ul. Marmurowej w tym rejonie. W tym czasie na zamkniętym dla ruchu odcinku wykonywane będą roboty związane z budową kanału deszczowego.

Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Pakosz ulicami: AL. Legionów i Osobną,
- dla jadących od ul. Pakosz do ul. Ściegiennego ulicami: Osobną i Al. Legionów.

MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.
Komisja Statutowo-Samorządowa Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia było sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Kielce za 2005 rok (w zakresie działania Komisji).

20.04.2006 r.

Rada Nadzorcza nowo utworzonej spółki Szpital Kielecki przeprowadziła dziś rozmowy z dwoma kandydatami na prezesa. O stanowisko ubiegają się: Grażyna Zabielska - dyrektor Szpitala Miejskiego im. Świętego Aleksandra, który znajduje się w stanie likwidacji oraz Robert Bryk - właściciel przychodni laryngologiczno-foniatrycznej w Opolu, doradca w zakresie funkcjonowania Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. - Decyzję o wyborze prezesa podejmiemy w przyszłym tygodniu, po analizie kompetencji i kwalifikacji kandydatów - poinformował Józef Włodarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.

Sześć firm złożyło swoje oferty w przetargu na opracowanie "Strategii rozwoju miasta Kielce na lata 2007-2020", które dziś w ratuszu otworzyła komisja przetargowa. Swoje koncepcje przedstawiły: & Jefremienko s.c., & Wolska (oferta wspólna), Business Mobility International, Doradztwo Gospodarcze DGA S.A., Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową i Polska Agencja Rozwoju Turystyki S.A. (oferta wspólna), WYG International Sp. z o.o., Inplus Doradztwo Inwestycyjne i BDK s.c. Biuro Architektoniczno-Urbanistyczne (oferta wspólna). W chwili obecnej komisja przystąpiła do oceny złożonych koncepcji. Ostateczną decyzję o wyborze strategii podejmie prezydent Kielc.

Na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu do spraw prywatyzacji MPK Spółka z o.o. w Kielcach dokonano otwarcia oferty na zbycie udziałów MPK, złożonej przez Veolia Transport Polska Spółka z o.o. w Warszawie (Connex Polska Spółka z o.o. w Warszawie zmieniła firmę i obecnie jej nazwa brzmi Veolia Transport Polska Spółka z o.o. w Warszawie). Oferta została przekazana do Doradcy, tj. Agencji Konsultingu Gospodarczego Accord`Next Spółka z o.o. we Wrocławiu, celem dokonania szczegółowej analizy warunków prywatyzacji zaproponowanych przez oferenta. Przedstawiona przez Doradcę ocena oferty będzie podstawą do podjęcia decyzji, co do kontynuowania procesu prywatyzacji.Wystawa Narodowa Biznes Polska 2006 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w Sankt Petersburgu w ramach X Międzynarodowego Forum Ekonomicznego, który uważany jest za najważniejszy szczyt gospodarczy organizowany w Federacji Rosyjskiej i Wspólnocie Niepodległych Państw. Wezmą w nim udział przywódcy rządów i parlamentów z ponad 60 państw Europy Zachodniej, Wschodniej, Azji oraz Ameryki, a także przedstawiciele organizacji międzynarodowych i biznesu z całego świata. Obradom plenarnym Forum towarzyszyć będą m.in. wystąpienia narodowe poszczególnych państw oraz inne wystawy narodowe. Udział w Wystawie Narodowej Biznes Polska 2006 jest okazją do nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych, stwarza także możliwość prezentacji poszczególnych regionów Polski pod względem gospodarczym, inwestycyjnym i turystycznym. Organizatorem imprezy jest POLEXPO Exhibitions Sp. z o.o., patronat nad X Międzynarodowym Forum Gospodarczym objął Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, Patronat Honorowy - Ministerstwo Gospodarki RP. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 maja br. Szczegółowe informacje na temat dofinansowania udziału w targach znajdują się na stronach www.mg.gov.pl oraz www.eksporter.gov.pl. (więcej)

Konferencje otwierające pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej - "Turystyka - wspólna sprawa" rozpoczną się w maju w województwie świętokrzyskim. W Kielcach spotkanie zaplanowane jest na 9 maja, w Hotelu Kongresowym Skanska S.A. Celem konferencji będzie przedstawienie idei przedsięwzięcia oraz prezentacja możliwości współpracy w turystyce i regionalnych propozycji turystycznych. Szczegółowe informacje o konferencjach oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.tws.org.pl. Województwo świętokrzyskie to jedno z pięciu regionów, w których realizowany jest projekt. Skorzystać z niego mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji, które wspierają rozwój turystyki, takich jak: izby, stowarzyszenia, zrzeszenia, organizacje pracodawców itd. Zadaniem projektu jest poprawa konkurencyjności branży oraz podniesienie kwalifikacji osób pracujących w turystyce. Program szkoleń obejmuje:
- tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. we współpracy różnych podmiotów działających na jednym obszarze,
- różne zagadnienia związane z zarządzaniem produktem i przedsiębiorstwem turystycznym,
- języki obce.

Wśród tematów szkoleń znajdą się m.in.: rozwój turystyki w regionie dzięki współpracy partnerskiej, skuteczny marketing turystyczny, źródła finansowania projektów turystycznych. W ramach szkoleń językowych do wyboru są cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Każdy uczestnik może skorzystać z konsultacji indywidualnych lub grupowych w zakresie tematów omawianych na szkoleniach. Oferta projektu to nie tylko szkolenia i doradztwo. W ramach projektu powstaną grupy partnerskie, składające się z przedsiębiorców, samorządowców oraz organizacji działających w branży - wszystkich, którym zależy na rozwoju turystyki. Ich zadaniem jest tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w ścisłej współpracy partnerów w danym regionie. Grupy, które osiągną najlepsze wyniki i wezmą udział w konkursie "Turystyka-wspólna sprawa", będą nagrodzone. Nagrodą jest pomoc w przygotowaniu udziału grupy partnerskiej w targach turystycznych. Dodatkową nagrodą za udział w pracach grup partnerskich może być promocja produktów turystycznych.

Szlagierem 26 kolejki Orange Ekstraklasy będzie jutrzejszy mecz pomiędzy Kolporterem Koroną Kielce a Wisłą Kraków. Obie jedenastki będą chciały rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. "Biała Gwiazda" ciągle zachowuje jeszcze szanse na zdobycie tytułu mistrzów kraju, a Korona walczy o występ w Pucharze UEFA. O tym czy Grzegorz Piechna powiększy swój dorobek bramkowy w meczu z Wisłą dowiemy się już jutro wieczorem. Początek spotkania w piątek o godz. 20.00. Na stadionie przy ul. Ściegiennego 8 zasiądzie prawdopodobnie komplet widzów.

Komisja Edukacji i Kultury RM zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia było m.in. szkolnictwo zawodowe (struktura, baza, perspektywy rozwojowe) oraz plany utworzenia Centrum Kształcenia Praktycznego.19.04.2006 r.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów AIESEC Kielce oraz Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa organizują Międzynarodowe Forum Gospodarcze Millennium Gate. Spotkanie, którego przesłaniem jest w tym roku "Międzynarodowa przyszłość polskich przedsiębiorstw", odbędzie się 27 kwietnia w godzinach 13.00-17.00 w sali konferencyjnej Targów Kielce. Szczególny akcent tegorocznego forum zostanie położony na ukazanie potencjału gospodarczego: Ukrainy, Niemiec oraz Rumunii. Celem projektu jest umożliwienie rozwoju firm z województwa świętokrzyskiego na międzynarodowych rynkach poprzez nawiązanie trwałej i owocnej współpracy z partnerami biznesowymi z zagranicy. Uczestnikami wydarzenia będą przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, władz samorządowych, wiodących firm z regionu, ważnych instytucji o charakterze międzynarodowym. Zostanie zaproszona również młodzież z zagranicy, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania ze studentami zainteresowanymi odbyciem praktyki w Polsce. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Kielce, Starostwo Powiatowe. Organizatorzy konferencji Millennium Gate zapraszają wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy gospodarczej z zagranicą. (program)
Więcej informacji na: www.kielce.aiesec.pl

Do tegorocznej akcji sprzątania z okazji Dni Ziemi dołączyła kolejna grupa 300 osób. Jak informuje Wydział Ochrony Środowiska UM Kielce bierze w niej udział około 4000 uczestników z 21 placówek oświatowo-wychowawczych (w tym 4 przedszkola, 9 szkół podstawowych i 8 ponadpodstawowych). Dziś od rana sprzątają najbliższe otoczenie. Uczniowie SP nr 19 i SP nr 2 zadeklarowali wysprzątanie doliny Silnicy, młodzież z SP nr 5 - terenów wokół Elektrociepłowni i na Gruchawce, ZSO Specjalnych nr 17 - Psich Górek, a ZSZ nr 1 - Kadzielni. Wiele szkół z okazji Dni Ziemi przygotowało także konkursy o tematyce ekologicznej oraz okolicznościowe gazetki. W piątek na ul. Sienkiewicza odbędzie się happening pod hasłem "Dary Ziemi dla życia", zaś w sobotę Eko Jarmark pn."Między polem a stołem".

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Radni spotkali się z kupcami kieleckich targowisk.

18.04.2006 r.

Wielkie sprzątanie z okazji Dni Ziemi odbędzie się w tym tygodniu w Kielcach. Wydział Ochrony Środowiska UM Kielce wydał już ok. 1000 worków i kilkaset par rękawic do zbierania śmieci. W akcji weźmie udział 20 placówek oświatowo-wychowawczych, w tym 4 przedszkola, 8 szkół podstawowych i 8 ponadpodstawowych wraz z licealnymi i zawodowymi. Około 3.500 dzieci i młodzieży od jutra do piątku będzie sprzątać najbliższe otoczenie swoich szkół oraz tereny zielone w mieście, m.in. Kadzielnię, Psie Górki i dolinę Silnicy. W akcji sprzątania współpracują przedsiębiorstwa zajmujące się odbiorem i transportem odpadów komunalnych na terenie Kielc. Na piątek zaplanowany jest happening pod hasłem "Dary Ziemi dla życia" (10.00 - 12.00, most na Silnicy). Na uczestniczących w imprezie uczniów czeka m.in. ekologiczny poczęstunek, nauka wyplatania koszyków, lepienie garnków, promocja zdrowej żywności oraz występy artystyczne. W piątek, 21 kwietnia odbędzie się także Finał XIV Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim "Moja Ziemia" (WDK, godz. 13.00), zaś na sobotę (22.04) zaplanowany jest Eko Jarmark "Między polem a stołem". Impreza promująca dary Ziemi odbędzie się na ul. Sienkiewicza na wysokości mostu na rzece Silnicy. Wśród licznych atrakcji znajdzie się m.in. pokaz wypieku chleba, degustacja specjałów pochodzących z gospodarstw ekologicznych, występy zespołów folklorystycznych oraz prezentacja gospodarstw agroturystycznych. (więcej)Niezwykle emocjonująco zapowiada się dzisiejszy mecz pomiędzy Kolporterem Koroną Kielce a Lechem Poznań. Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie dwa punkty, a ponadto kluby ciągle zachowują szansę na występy w europejskich pucharach. Dodatkowym smaczkiem tej rywalizacji jest to, że obecny snajper kieleckiego zespołu Krzysztof Gajtkowski jeszcze niedawno zdobywał bramki dla Lecha. Początek spotkania o godz. 18.30 na stadionie przy ul. Ściegiennego 8.

Wydział Ochrony Środowiska UM Kielce informuje wszystkich producentów rolnych-właścicieli gospodarstw rolnych, że w bieżącym roku po raz pierwszy w kampanii składania wniosków (od 15.03.06 do 15.05.06) o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych na 2006 r. obowiązuje nowy element jakim są załączniki graficzne.Rolnicy, którzy ubiegali się o płatności bezpośrednie w 2005 r. otrzymają z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa częściowo wypełniony formularz wniosku (tzw. wniosek spersonalizowany) wraz z załącznikami graficznymi oraz instrukcjami ich wypełnienia. Natomiast rolnicy, którzy po raz pierwszy pragną ubiegać się o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych mogą nabyć formularze wniosków w Biurze Powiatowym i Oddziale Regionalnym ARiMR lub na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Wnioskodawca zobowiązany jest do wypełnienia załączników graficznych zgodnie ze stanem aktycznym na gruncie oraz formularzem wniosku o przyznanie płatności obszarowych do gruntów rolnych.

W związku powyższym informuje się zainteresowanych rolników, że w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach - Powiatowym Zespole Doradczym z siedzibą w Kielcach przy ul.Zagórskiej 2 można uzyskać bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych na 2006 rok. Ośrodek czynny jest codzienie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 (tel. 041 341-52-44).

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kielce przypomina o trwającej wymianie praw jazdy. Zgodnie z art. 150 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908, z późn. zm.), w związku z § 6 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 kwietnia 2002 r. w sprawie wymiany praw jazdy (Dz. U. z 2002 r., Nr 69, poz. 640, z późn. zm.), ostatni termin wymiany praw jazdy:

- wydanych w okresie od dnia 1 maja 1993 r. do dnia 30 czerwca 1999 r.
- wydanych po dniu 1 lipca 1999 r.

upływa z dniem 30 czerwca 2006 r.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie prawa jazdy, które nie zostały wymienione w terminach określonych w § 6 w/w rozporządzenia, podlegają wymianie w dowolnym czasie. Referat Praw Jazdy Wydziału Spraw Obywatelskich pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00. (telefony: - składanie wniosków 041 36-76-026; odbiór praw jazdy 041 36-76-024).

Dom Harcerza w Kielcach - Białogonie filia Domu Kultury "Zameczek" zaprasza na wystawę wielkanocnych kart świątecznych, wydawanych w latach: 1958-2004 oraz pokonkursową wystawę projektów kart świątecznych, wykonanych przez dzieci. Ekspozycje można oglądać w Domu Harcerza, ul Pańska 1A, do 21 kwietnia br. (w godzinach: 9.00-18.00).

14.04.2006 r.

Urząd Miasta Kielce pracuje dziś do godz. 15.30. Dotyczy to także Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00. Jutro (Wielka Sobota) od godz. 9.00 do 14.00 dyżur pełnił będzie Referat ds. Urodzeń i Zgonów Urzędu Stanu Cywilnego.

O kursach autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach w dniach 15.04 - 17.04.2006 r. - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.


15.04.2006 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg obowiązujących rozkładów jazdy jak w soboty, za wyjątkiem niżej wymienionych linii:
- 41 - ostatni kurs z Reala o godz. 16.25
- linia M - ostatni kurs z Praktikera o godz. 15.39
- linia TESCO - ostatni kurs z Os. Świętokrzyskiego o godz. 18.24.

16.04.2006 r. (Wielkanoc) oraz 17.04.2006 r. (Poniedziałek Wielkanocny) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg obowiązujących rozkładów jazdy jak w niedziele, za wyjątkiem niżej wymienionych linii:
- 41 - nie kursuje
- 42 - nie kursuje
- linia TESCO - nie kursuje
- linia M - nie kursuje
ZTM informuje także, że w związku z feriami świątecznymi od dnia 13.04 do 18.04 br. zawiesza się kursowanie linii Nr 24.

Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych można będzie uzyskać we wszystkich punktach kontrolnych ZTM oraz:


- Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska tel. 34 506 95
- Dyspozytor Zajezdni Pakosz tel. 361 63 71 lub 361 15 57
- Zarząd Transportu Miejskiego tel. 343 15 93 w.31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia tel. 361 49 38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska tel. 368 17 09

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że jutro z chwilą zmiany organizacji ruchu do odwołania, w związku z odbywającym się meczem piłkarskim Kolporter "KORONA" Kielce - "Górnik" Zabrze, linie Nr 2, 4, 6, 27, 30, 34, 41, 44 kursować będą wg następujących tras:


• Linia Nr 2 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarska - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Z kierunku ul. Żytniej kursować będzie wszystkimi kursami przez ul. Ściegiennego.
• Linia Nr 4 z kierunku Al. Na Stadion kursować będzie ul. Szczepaniaka - Marmurowa - Pakosz - Krakowska- Jana Pawła II - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 6 kursować będzie w obu kierunkach ul. Ogrodowa - Jana Pawła II - Krakowska.
• Linia Nr 27 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska i dalej wg właściwej trasy.
• Linia Nr 30 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
• Linia Nr 41 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będzie ul. Pakosz - Krakowska - Jana Pawła II - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna od ul. Ogrodowej ul. Jana Pawła II - Krakowska - Pakosz - Marmurowa - Szczepaniaka - Kusocińskiego.

fot. Ryszard Biskup

13.04.2006 r.

Długimi owacjami na stojąco podziękowała publiczność wykonawcom i twórcom "Pasji", której premiera odbyła się wczoraj w Kieleckim Centrum Kultury. Historia męki i śmierci Jezusa opowiedziana została z punktu widzenia Marii Magdaleny i Judasza. Role te obsadzono podwójnie, partie wokalne Marii Magdaleny wyśpiewała Justyna Steczkowska, zaś wytańczyła Ewelina Kubot, w postać Judasza wcielili się: Andrzej Piaseczny - śpiew i Grzegorz Pańtak - taniec. Partie taneczne Jezusa przejmująco zaprezentował Michał Ośka. "Pasja" jest wspólnym przedsięwzięciem wielu kieleckich instytucji. Pomysłodawcami oraz autorami scenariusza i choreografii widowiska są: Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, szefowie Kieleckiego Teatr Tańca. Na scenie występuje ponad 130 wykonawców: tancerze KTT, połączone chóry "Fermata" oraz Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej, przygotowane przez Ewę Robak, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. Autorem tekstów jest Henryk Jachimowski, muzykę skomponował Paweł Łukowiec. "Pasja" zaprezentowana została w ramach IV Świętokrzyskich Dni Muzyki oraz VI Festiwalu Tańca. Spektakl będzie można jeszcze zobaczyć w KCK 29 kwietnia.

Dziś 66 rocznica drugiej masowej wywózki Polaków do syberyjskich łagrów  oraz 63 rocznica ujawnienia zbrodni katyńskiej. Druga deportacja objęła rodziny wywiezionych w 1939 r., urzędników i bogatszych rolników. Przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz Urzędu Miasta złożyli wieńce i kwiaty przy symbolicznym Grobie Sybiraków na Cmentarzy Starym oraz przy Krzyżach Katyńskich na Cmentarzu Partyzanckim. Ocenia się, że podczas czterech wielkich deportacji, które trwały do czerwca 1941 r. Sowieci zesłali łącznie od 1,5 do 2 milionów Polaków. 30 kwietnia br. (godz. 11.00) na Świętym Krzyżu odprawiona zostanie msza święta w intencji zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie.

Informacja dla rolników - producentów rolnych

Wydział Ochrony Środowiska UM Kielce informuje wszystkich producentów rolnych-właścicieli gospodarstw rolnych, że w bieżącym roku po raz pierwszy w kampanii składania wniosków (od 15.03.06 do 15.05.06) o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych na 2006 r. obowiązuje nowy element jakim są załączniki graficzne.


Rolnicy, którzy ubiegali się o płatności bezpośrednie w 2005 r. otrzymają z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa częściowo wypełniony formularz wniosku (tzw. wniosek spersonalizowany) wraz z załącznikami graficznymi oraz instrukcjami ich wypełnienia. Natomiast rolnicy, którzy po raz pierwszy pragną ubiegać się o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych mogą nabyć formularze wniosków w Biurze Powiatowym i Oddziale Regionalnym ARiMR lub na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.


Wnioskodawca zobowiązany jest do wypełnienia załączników graficznych zgodnie ze stanem aktycznym na gruncie oraz formularzem wniosku o przyznanie płatności obszarowych do gruntów rolnych.


W związku powyższym informuje się zainteresowanych rolników, że w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach - Powiatowym Zespole Doradczym z siedzibą w Kielcach przy ul.Zagórskiej 2 można uzyskać bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie do gruntów rolnych na 2006 rok. Ośrodek czynny jest codzienie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 (tel. 041 341-52-44).

Życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych przekazali dziś dziennikarzom kieleckich mediów, a za ich pośrednictwem kielczanom, gospodarze uroczystej konferencji, która odbyła się w ratuszu. Prezydent Wojciech Lubawski wraz ze swoim zastępcą, Marianem Parafiniukiem, przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Boguckim i sekretarzem miasta Januszem Kozą, życzyli wszystkim spędzenia tego czasu w rodzinnym gronie, w spokoju i radości.

Urząd Miasta Kielce w Wielki Piątek (14 kwietnia br.) będzie pracował do godz. 15.30. Dotyczy to także Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00. W Wielką Sobotę (15 kwietnia br.) od godz. 9.00 do 14.00 dyżur pełnił będzie Referat ds. Urodzeń i Zgonów Urzędu Stanu Cywilnego.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniu 15.04.2006 r. z chwilą zmiany organizacji ruchu do odwołania, w związku z odbywającym się meczem piłkarskim Kolporter "KORONA" Kielce - "Górnik" Zabrze, linie Nr 2, 4, 6, 27, 30, 34, 41, 44 kursować będą wg następujących tras:


• Linia Nr 2 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarska – Marmurowa – Pakosz- Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Z kierunku ul. Żytniej kursować będzie wszystkimi kursami przez ul. Ściegiennego.
• Linia Nr 4 z kierunku Al. Na Stadion kursować będzie ul. Szczepaniaka - Marmurowa – Pakosz – Krakowska- Jana Pawła II - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 6 kursować będzie w obu kierunkach ul. Ogrodowa – Jana Pawła II – Krakowska.
• Linia Nr 27 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską – Marmurowa – Pakosz - Krakowska i dalej wg właściwej trasy.
• Linia Nr 30 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską – Marmurowa – Pakosz - Krakowska – Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską – Marmurowa – Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
• Linia Nr 41 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską – Marmurowa – Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będzie ul. Pakosz – Krakowska- Jana Pawła II – Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna od ul. Ogrodowej ul. Jana Pawła II – Krakowska – Pakosz – Marmurowa – Szczepaniaka – Kusocińskiego.

12.04.2006 r.

Prapremiera widowiska pt. "Pasja" rozpocznie się dziś o godz. 18.00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Spektakl opowiada historię męki i śmierci Jezusa. Główną nić, łączącą sceny historyczne, stanowi refleksja nad czynami dwóch postaci: Marii Magdaleny (w tej roli - Justyna Steczkowska - śpiew i Ewelina Kubot - taniec) i Judasza (Andrzej Piaseczny - śpiew i Grzegorz Pańtak - taniec), pod wpływem spotkania w ich życiu Chrystusa. W widowisku taneczno-wokalnym wystąpi 130 wykonawców: tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, Chór Kameralny "Fermata", studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. Autorem tekstów jest Henryk Jachimowski, muzykę skomponował Paweł Łukowiec, scenariusz i choreografię opracowali Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. W roli Jezusa zobaczymy Michała Ośkę, zaś Maryję zagra Anna Budnicka. Organizatorami widowiska są: Kielecki Teatr Tańca, Filharmonia Świętokrzyska oraz Kieleckie Centrum Kultury. Drugi spektakl zostanie zaprezentowany jutro o godz. 20.00, kolejne zaplanowano na 29 kwietnia. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. "Pasja" jest jednym z widowisk VI Festiwalu Tańca Kielce 2006, nad którym patronat objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Urząd Miasta Kielce w Wielki Piątek (14 kwietnia br.) będzie pracował do godz. 15.30. Dotyczy to także Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00. W Wielką Sobotę (15 kwietnia br.) od godz. 9.00 do 14.00 dyżur pełnił będzie Referat ds. Urodzeń i Zgonów Urzędu Stanu Cywilnego.

Dom Harcerza w Kielcach - Białogonie filia Domu Kultury "Zameczek" zaprasza na wystawę wielkanocnych kart świątecznych, wydawanych w latach: 1958-2004 oraz pokonkursową wystawę projektów kart świątecznych, wykonanych przez dzieci. Ekspozycje można oglądać w Domu Harcerza, ul Pańska 1A, do 21 kwietnia br. (w godzinach: 9.00-18.00).

Wydawnictwo Fabryka Wici zaprasza do konkursu na projekty pocztówek. Najlepsze prace będą wydane i bezpłatnie kolportowane w sieci ekspozytorów Wici w najbardziej uczęszczanych miejscach Kielc (centrach kultury, kinach, pubach, kawiarniach, hotelach). W konkursie może wziąć udział każdy, kto potrafi przygotować ciekawy i efektowny projekt pocztówki. Technika i tematyka prac jest dowolna (musi dać się przełożyć na pocztówkę o wymiarach 100x150 mm, rozdzielczość prac w formacie cyfrowym: 300 dpi). Prace i pytania dotyczące konkursu można nadsyłać mailem na adres:  lub pocztą na adres: Fabryka Wici, Baza Zbożowa, 25-416 Kielce, ul. Zbożowa 4 z dopiskiem "Konkurs Wici".

O kursach autobusów komunikacji miejskiej w Kielcach w dniach 15.04 - 17.04.2006 r. - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

15.04.2006 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg obowiązujących rozkładów jazdy jak w soboty, za wyjątkiem niżej wymienionych linii:
- 41 - ostatni kurs z Reala o godz. 16.25
- linia M - ostatni kurs z Praktikera o godz. 15.39
- linia TESCO - ostatni kurs z Os. Świętokrzyskiego o godz. 18.24.

16.04.2006 r. (Wielkanoc) oraz 17.04.2006 r. (Poniedziałek Wielkanocny) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg obowiązujących rozkładów jazdy jak w niedziele, za wyjątkiem niżej wymienionych linii:
- 41 - nie kursuje
- 42 - nie kursuje
- linia TESCO - nie kursuje
- linia M - nie kursuje
ZTM informuje także, że w związku z feriami świątecznymi od dnia 13.04 do 18.04 br. zawiesza się kursowanie linii Nr 24.

Szczegółowych informacji o kursowaniu autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych można będzie uzyskać we wszystkich punktach kontrolnych ZTM oraz:


- Dyspozytor Zajezdni Jagiellońska tel. 34 506 95
- Dyspozytor Zajezdni Pakosz tel. 361 63 71 lub 361 15 57
- Zarząd Transportu Miejskiego tel. 343 15 93 w.31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia tel. 361 49 38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska tel. 368 17 09

fot. Joanna Jarząbek

11.04.2006 r.

Kanwą spektaklu "Pasja", którego prapremiera odbędzie się jutro o godz. 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury, jest historia męki i śmierci Jezusa. Główną nić, łączącą sceny historyczne, stanowi refleksja nad czynami dwóch postaci: Marii Magdaleny (w tej roli - Justyna Steczkowska - śpiew i Ewelina Kubot - taniec) i Judasza (Andrzej Piaseczny - śpiew i Grzegorz Pańtak - taniec), pod wpływem spotkania w ich życiu Jezusa. W widowisku taneczno-wokalnym wystąpi 130 wykonawców: tancerze Kieleckiego Teatru Tańca, Chór Kameralny "Fermata", studenci Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali. Autorem tekstów jest Henryk Jachimowski, muzykę skomponował Paweł Łukowiec, scenariusz i choreografię opracowali Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak. W roli Jezusa zobaczymy Michała Ośkę, zaś Maryję zagra Anna Budnicka. Organizatorami widowiska są: Kielecki Teatr Tańca, Filharmonia Świętokrzyska oraz Kieleckie Centrum Kultury. Drugi spektakl zostanie zaprezentowany jutro o godz. 20.00, kolejne zaplanowano na 29 kwietnia. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. "Pasja" jest jednym z widowisk VI Festiwalu Tańca Kielce 2006, nad którym patronat objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Do egzaminu, kończącego naukę w gimnazjum, przygotowują się uczniowie trzecich klas. Tę tzw. "małą maturę" będą pisać 26 i 27 kwietnia, a potem przed nimi stanie wybór szkół ponadgimnazjalnych. Nabór w Kielcach prowadzony będzie po raz trzeci za pośrednictwem systemu internetowego. Do końca kwietnia w systemie pojawią się oferty szkół, regulamin rekrutacji oraz informacje o poszczególnych klasach. Uczniowie kieleckich gimnazjów otrzymają w swoich szkołach loginy i hasła dostępu, zaś kandydaci spoza Kielc sami będą sobie zakładali konta na stronie internetowego naboru. Począwszy od 8 maja, kiedy system zostanie udostępniony dla uczniów, będą mogli deklarować chęć dalszej nauki, wybierając maksymalnie trzy szkoły i ustalając listę swoich preferencji, co do placówek i klas. Dokumenty należy dostarczyć do godz. 15.00 - 20 czerwca tylko do tzw. szkoły pierwszego wyboru. Do 26 czerwca absolwenci gimnazjów muszą wprowadzić do systemu oceny na świadectwie i liczbę punktów, jaką uzyskali na egzaminie gimnazjalnym oraz dostarczyć kopie świadectw ukończenia szkoły i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Listy przyjętych zostaną ogłoszone 29 czerwca w południe. Do 3 lipca (15.00) kandydaci muszą potwierdzić chęć nauki w szkole, do której się dostali, doręczając oryginały świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu. 4 lipca o 12.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych na podstawie dostarczonych dokumentów. Kandydaci, którzy nie dostali się do wybranej szkoły, mogą ubiegać się o przyjęcie na wolne miejsca w innej placówce. Czas na złożenie dokumentów mają do 6 lipca, do 15.00. W południe - 7 lipca ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji uzupełniającej.

Poezja Karola Wojtyły była tematem dzisiejszego spotkania w Domu Kultury "Zameczek". W programie: projekcja filmu Stanisława Kubiaka "Renesansowy Psałterz", komentarz Małgorzaty Jałocho - filozofa i absolwentki Studiów Podyplomowych "Życie i myśl Jana Pawła II".

Spektakl "Królowe" poświęcony Edith Piaff i Marlenie Dietrich odbędzie się dziś (godz. 18.00) w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. W legendy francuskiej i niemieckiej piosenki wcielą się Ewa Leśniak i Ewa Kopczyńska z akompaniamentem Ewy Zug. Bilety w cenie 10 zł.

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Kielce zimą". Do udziału w przedsięwzięciu, organizowanym przez Fundację Kultury Wici i Dom Środowisk Twórczych, zgłosiło się 63 fotografów, którzy przysłali aż 273 prace. W gronie laureatów znaleźli się: Janusz Buczkowski (cykl "Zmagania z zimą"), Wojciech Domagała (cykl "Kielce w zimowej szacie"), Łukasz Max Kania (cykl "Szarej zimy dość"), Rafał Łagowski (cykl "Czar Czarnowa"), Rafał Nowak (cykl "Bloki") i Helena Szuster-Kowalczyk (cykl "Ekipa"). To między tych autorów rozdzielone zostały nagrody pieniężne (I nagroda -1500 zł, II nagroda 1000 zł i III nagroda - 500 zł) oraz trzy honorowe wyróżnienia. Wyniki poznamy na wernisażu wystawy pokonkursowej, 1 maja o godz. 17.00 w domu Środowisk Twórczych Pałacyku T. Zielińskiego. Na wystawie w DŚT znajdzie się 77 prac 35 autorów, zakwalifikowanych przez jury. (więcej)

Komisja Zdrowia Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Radni omówili kontrakty stomatologiczne dla dzieci i młodzieży szkolnej (szkoły podległe miastu) na rok 2006. Tematem posiedzenia było także opiniowanie projektów uchwał przed sesją RM.

10.04.2006 r.


Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu szkoleniowego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego złożył dziś Urząd Miasta Kielce. Projekt pod nazwą Międzynarodowe Standardy Biznesu ma na celu podniesienie kwalifikacji osób pracujących do międzynarodowych standardów biznesu oraz przygotowanie ich do pracy w nowoczesnych centrach usługowych typu Business Process Offshoring (BPO). Uczestnicy projektu podniosą kwalifikację z zakresu języka angielskiego w biznesie, informatyki biznesowej, rachunkowości międzynarodowej, zarządzania personelem. Większość kursów zostanie zakończona egzaminem międzynarodowym w ramach, których uczestnicy uzyskają międzynarodowe certyfikaty: LCCI English for Business, LCCI Międzynarodowe Standardy Rachunkowości oraz European Computer Driving Licence. Nabór zainteresowanych rozpocznie się we wrześniu i zostanie poprzedzony ogłoszeniami w mediach lokalnych. Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać w Wydziale Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta pod numerem telefonu (041) 36 76 018. Projekt jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

Już w maju w województwie świętokrzyskim rozpoczną się konferencje otwierające pierwszy w Polsce duży projekt szkoleń i doradztwa dla branży turystycznej - "Turystyka - wspólna sprawa". W Kielcach spotkanie zaplanowane jest na 9 maja, w Hotelu Kongresowym Skanska S.A. Celem konferencji będzie przedstawienie idei przedsięwzięcia oraz prezentacja możliwości współpracy w turystyce i regionalnych propozycji turystycznych. Szczegółowe informacje o konferencjach oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.tws.org.pl. Województwo świętokrzyskie to jedno z pięciu regionów, w których realizowany jest projekt. Skorzystać z niego mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji, które wspierają rozwój turystyki, takich jak: izby, stowarzyszenia, zrzeszenia, organizacje pracodawców itd. Zadaniem projektu jest poprawa konkurencyjności branży oraz podniesienie kwalifikacji osób pracujących w turystyce. Program szkoleń obejmuje:
- tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. we współpracy różnych podmiotów działających na jednym obszarze,
- różne zagadnienia związane z zarządzaniem produktem i przedsiębiorstwem turystycznym,
- języki obce.

Wśród tematów szkoleń znajdą się m.in.: rozwój turystyki w regionie dzięki współpracy partnerskiej, skuteczny marketing turystyczny, źródła finansowania projektów turystycznych. W ramach szkoleń językowych do wyboru są cztery języki obce: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski. Każdy uczestnik może skorzystać z konsultacji indywidualnych lub grupowych w zakresie tematów omawianych na szkoleniach. Oferta projektu to nie tylko szkolenia i doradztwo. W ramach projektu powstaną grupy partnerskie, składające się z przedsiębiorców, samorządowców oraz organizacji działających w branży - wszystkich, którym zależy na rozwoju turystyki. Ich zadaniem jest tworzenie, rozwijanie i promowanie markowych produktów turystycznych w ścisłej współpracy partnerów w danym regionie. Grupy, które osiągną najlepsze wyniki i wezmą udział w konkursie "Turystyka-wspólna sprawa", będą nagrodzone. Nagrodą jest pomoc w przygotowaniu udziału grupy partnerskiej w targach turystycznych. Dodatkową nagrodą za udział w pracach grup partnerskich może być promocja produktów turystycznych.

Prapremiera widowiska pt. "Pasja", stworzonego przez Kielecki Teatr Tańca, Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, chór "Fermata" oraz Kieleckie Centrum Kultury odbędzie się 12 kwietnia (Wielka Środa) o godz. 18.00 na Dużej Scenie KCK. Autorem tekstów jest Henryk Jachimowski, muzykę skomponował Paweł Łukowiec, scenariusz i choreografię opracowali Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak (zagra Judasza). W spektaklu udział wezmą Justyna Steczkowska, która wyśpiewa partie Marii Magdaleny i Andrzej Piaseczny - użyczy głosu Judaszowi. Rolę Marii Magdaleny wytańczy Ewelina Kubot, Jezusa zagra Michał Oska, a Maryję - Anna Budnicka.

Dom Kultury "Zameczek" ul. Słowackiego 23 zaprasza jutro o godz. 12.00 na spotkanie z poezją Karola Wojtyły. W programie: projekcja filmu Stanisława Kubiaka "Renesansowy Psałterz", komentarz Małgorzaty Jałocho - filozofa i absolwentki Studiów Podyplomowych "Życie i myśl Jana Pawła II".

Urząd Miasta Kielce w Wielki Piątek (14 kwietnia br.) będzie pracował do godz. 15.30. Dotyczy to także Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00. W Wielką Sobotę (15 kwietnia br.) od godz. 9.00 do 14.00 dyżur pełnił będzie Referat ds. Urodzeń i Zgonów Urzędu Stanu Cywilnego.

Kiermasz świąteczny odbył się dziś w ratuszu. Można było nabyć ozdoby wielkanocne przygotowane przez osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kielcach. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wycieczkę dla podopiecznych tej placówki.

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia było przedstawienie Radzie opinii o wykonaniu budżetu za 2005 rok i wniosku w sprawie absolutorium dla Prezydenta Miasta.

7.04.2006 r.

Cztery imprezy wystawiennicze rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. W halach przy ul. Zakładowej odbywają się: XIII Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM, XIII Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD I TY. Można będzie również zobaczyć ofertę: XI Międzynarodowych Targów Kamienia i Maszyn Kamieniarskich INTERKAMIEŃ, a także V Świętokrzyskich Targów Turystyki VOYAGER. Ekspozycje, cieszące się od lat wielką popularnością publiczności potrwają do niedzieli - 9 kwietnia. Można będzie obejrzeć nowoczesne rozwiązania z zakresu budownictwa i wykończenia budynków oraz wnętrz. Prezentują się firmy zajmujące się oknami, drzwiami, bramami, pokryciami dachowymi. Wystawione są elementy architektury krajobrazu, ciekawostki z zakresu projektowania ogrodów i terenów zielonych, drzewa, krzewy oraz wielki wybór innych roślin, środki ich ochrony, akcesoria do urządzania placów zabaw. Swoją ofertę na targi przygotowali touroperatorzy, biura podróży, hotele i ośrodki wypoczynkowe.

Wykaz nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonej do dzierżawy, położonej w Kielcach przy ul. Zagnańskiej został wywieszony w UM Kielce, Rynek 1. Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM Kielce, pok. 40.

W wyniku rozegranych w tym tygodniu półfinałów XIV Konkursu Wiedzy o Regionie Kieleckim „Moja Ziemia” spośród dwunastu gimnazjów z terenu województwa świętokrzyskiego wybrano trójkę finalistów. Najlepsze okazały się drużyny z gimnazjum w Bielinach, Olesznie oraz im. Jadwigi Królowej z Kielc. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są Dom Kultury „Zameczek” i WDK w Kielcach. Rozgrywka finałowa odbędzie się 21 kwietnia o godz. 13.00 w WDK. Dwie najlepsze szkoły: z Kielc oraz z województwa świętokrzyskiego, otrzymają Nagrodę Główną, jaką jest komputer multimedialny, ufundowany przez prezydenta Kielc (dla szkoły kieleckiej) i wojewodę świętokrzyskiego (dla szkoły z regionu).

D.K. "Zameczek" zaprasza dziś na biesiadę literacką promującą tomik poezji Krystyny Łukasik "Ucieczki i powroty". Utwory zaprezentują aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" – Maria Skorodzień oraz Andrzej Matysiak. Prowadzenie - Zyta Trych, słowo wstępne - Stanisław Rogala. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, przy ul. Słowackiego 23. Natomiast 11 kwietnia o godz. 12.00 w "Zameczku" odbędzie się spotkanie z poezją Karola Wojtyły. W programie: projekcja filmu Stanisława Kubiaka "Renesansowy Psałterz”, komentarz Małgorzaty Jałocho – filozofa i absolwentki Studiów Podyplomowych "Życie i myśl Jana Pawła II”.

Finałowy koncert festiwalu pod nazwą Kieleckie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Szanta Na Sukces" odbędzie się już za miesiąc. W dniach 19-21 maja zespoły konkursowe zaprezentują 4 utwory: jedną piosenkę własną (autorską), jedną premierową z konkursu premier, jedną losowaną z 9 standardów oraz utwór obowiązkowy, taki sam dla wszystkich zespołów. Impreza, organizowana od 2003 roku przez Stowarzyszenie Żeglarsko - Szantowe "Gejtawy" rozwija się, pojawiają się kolejne pomysły. W tym roku w ramach festiwalu odbędzie się Konkurs Premier, organizowany we współpracy ze Związkiem Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Patronat nad dotychczasowymi koncertami obejmowali między innymi: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Kielecki, Prezydent Kielc, Zarząd Główny PZŻ.  (więcej)

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 7 kwietnia br. (w godz. 20.00-6.00) połówkowo zajęta jest ul. Marmurowa w rejonie skrzyżowania z ul. Granitową, natomiast w dniach 7-8 kwietnia br.(w godz. 22.30 - 6.00) całkowicie zamknięta będzie ul. Marmurowa na skrzyżowaniu z ul. Granitową. W tym czasie na zamkniętym dla ruchu odcinku wykonywane będą roboty związane z budową kanału deszczowego.

Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Pakosz ulicami: AL. Legionów i Osobną,
- dla jadących od ul. Pakosz do ul. Ściegiennego ulicami: Osobną i Al. Legionów.

MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniach 07-09.04.2006 r. w związku z odbywającymi się "XIII Ogólnopolskimi Targami Dom i Ogród” uruchomione zostaną kursy linii TK.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że dziś - z chwilą zmiany organizacji ruchu do odwołania, w związku z odbywającym się meczem piłkarskim Kolporter "KORONA" Kielce - "ARKA" Gdynia, linie Nr 2, 4, 6, 27, 30, 34, 41, 44 kursować będą wg następujących tras:
• Linia Nr 2 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarska - Marmurowa - Pakosz- Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Z kierunku ul. Żytniej kursować będzie wszystkimi kursami przez ul. Ściegiennego.
• Linia Nr 4 z kierunku Al. Na Stadion kursować będzie ul. Szczepaniaka - Marmurowa - Pakosz - Krakowska- Jana Pawła II - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 6 kursować będzie w obu kierunkach ul. Ogrodowa - Jana Pawła II - Krakowska.
• Linia Nr 27 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska i dalej wg właściwej trasy.
• Linia Nr 30 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
• Linia Nr 41 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
Trasa powrotna bez zmian.
• Linia Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będzie ul. Pakosz - Krakowska- Jana Pawła II - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna od ul. Ogrodowej ul. Jana Pawła II - Krakowska - Pakosz - Marmurowa - Szczepaniaka - Kusocińskiego.

6.04.2006

Sesja Rady Miejskiej odbywa się dziś w Auli Akademii Świętokrzyskiej przy ul. Żeromskiego 5. W programie sesji znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie: zabezpieczenia przyznanych środków finansowych z Ministerstwa Sportu, określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2006 roku, zmiany uchwały w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach stanowiących własność Miasta Kielce oraz pomnika upamiętniającego wydarzenia 4 lipca 1946 roku w związku z ich 60-tą rocznicą. Radni wysłuchają także sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach za 2005 rok. (program)

Oficjalna delegacja z partnerskiego miasta Budapeszt Czepel przebywa z wizytą w Kielcach. Celem dwudniowej wizyty jest wymiana doświadczeń w zakresie promocji samorządów oraz lepsze poznanie walorów turystycznych obu stron. Węgierscy goście zaprezentują swoją świeżo opracowaną Strategię Promocji Turystycznej, natomiast Kielce przedstawią nowy dokument - Strategię Promocji Miasta na lata 2006-2010 oraz opowiedzą o prowadzonych działaniach w obszarze promocji turystycznej i inwestycyjnej. W programie gości znajdzie się jeszcze dzisiaj spotkanie z prezydentem Wojciechem Lubawskim oraz zwiedzanie miasta. Piątek rozpocznie się dla gości od wizyty w Targach Kielce na V Świętokrzyskich Targach Turystyki VOYAGER, zakończy natomiast udziałem w meczu rozegranym na nowym stadionie przy ul. Ściegiennego pomiędzy Koroną Kolporter Kielce a Arką Gdynia. W skład zagranicznej grupy wchodzą Dr. György Borsány - Zastępca Prezydenta Czepela - XXI Dzielnicy węgierskiej stolicy, Sándor Podolák - Członek Zarządu Miasta, doradca ds. turystyki István Gergely - Członek Zarządu Miasta, doradca ds. środowiska oraz Attila Kovács - doradca ds. Unii Europejskiej.

Cztery imprezy wystawiennicze rozpoczną się w piątek (7 kwietnia br.) w siedzibie Targów Kielce. W halach przy ul. Zakładowej prezentować się będą wystawcy, cieszących się od lat bardzo dużą popularnością, XIII Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM oraz XIII Targów Ogrodniczych i Działkowych OGRÓD I TY. Można będzie również zobaczyć ofertę: XI Międzynarodowych Targów Kamienia i Maszyn Kamieniarskich INTERKAMIEŃ, a także V Świętokrzyskich Targów Turystyki VOYAGER. Wystawy potrwają do niedzieli - 9 kwietnia br. (więcej na stronie www.targikielce.pl)

Dom Kultury "Zameczek" ul. Słowackiego 23 zaprasza w najbliższy wtorek, 11 kwietnia o godz. 12.00 na spotkanie z poezją Karola Wojtyły. W programie: projekcja filmu Stanisława Kubiaka "Renesansowy Psałterz", komentarz Małgorzaty Jałocho - filozofa i absolwentki Studiów Podyplomowych "Życie i myśl Jana Pawła II".

D.K. "Zameczek" zaprasza jutro (7 kwietnia) na biesiadę literacką promującą tomik poezji Krystyny Łukasik "Ucieczki i powroty". Utwory zaprezentują aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" – Maria Skorodzień oraz Andrzej Matysiak. Prowadzenie - Zyta Trych, słowo wstępne - Stanisław Rogala. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00, przy ul. Słowackiego 23.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 7 kwietnia br. (w godz. 20.00-6.00) połówkowo zajęta jest ul. Marmurowa w rejonie skrzyżowania z ul. Granitową, natomiast w dniach 7-8 kwietnia br.(w godz. 22.30 - 6.00) całkowicie zamknięta będzie ul. Marmurowa na skrzyżowaniu z ul. Granitową. W tym czasie na zamkniętym dla ruchu odcinku wykonywane będą roboty związane z budową kanału deszczowego.

Objazdy dla samochodów poprowadzono:
- dla jadących od ul. Szczepaniaka do ul. Pakosz ulicami: AL. Legionów i Osobną,
- dla jadących od ul. Pakosz do ul. Ściegiennego ulicami: Osobną i Al. Legionów.

MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniach 07-09.04.2006 r. w związku z odbywającymi się imprezami w Targach Kielce uruchomione zostaną kursy linii TK.

5.04.2006 r.

Miasto Kielce uczestniczy w V Edycji Konkurs "Gmina Fair Play 2006 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji" organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą i przy poparciu Ministerstwa Gospodarki. Konkurs przebiega w dwóch etapach, z których pierwszy wymaga wypełnienia ankiety konkursowej, będącej pisemną prezentacją gminy, a kolejny to audyt certyfikacyjny przeprowadzany w gminie oraz badanie losowo wybranych inwestorów. Celem Programu jest identyfikacja i promocja gmin przyjaznych dla inwestorów, podnoszenie poziomu obsługi inwestycji oraz pomoc w wymianie informacji na temat efektywnych metod promocji gospodarczej. Przy ocenie pod uwagę brany jest szeroki obszar aktywności gminy - m.in. rozwój inwestycji, działania na rzecz ochrony środowiska, rozwoju kultury i turystyki oraz społeczności lokalnej. Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta złożył wymagane w I etapie dokumenty. Jeżeli przedstawiony materiał zostanie oceniony pozytywnie Miasto przejdzie do kolejnej części konkursu.

Zakład Obsługi Urzędu Miasta Kielce przystąpił do zakupów sprzętu komputerowego i materiałów eksploatacyjnych w drodze aukcji elektronicznych. Jest to korzystna forma transakcji, gdyż uczestnicy aukcji widzą na stronie internetowej, jakie ceny w danej chwili proponują firmy. W ten sposób można zaproponować cenę niższą lub zrezygnować z dalszego licytowania. Podczas wczorajszej i dzisiejszej aukcji uzyskaliśmy cenę o 33 tys. zł niższą na materiały eksploatacyjne oraz o 38 tys. zł niższą na sprzęt komputerowy - poinformował dyrektor ZOUM Zygmunt Mazur.

Niemal 40 osób znajdzie zatrudnienie w budowanym w Kielcach, trzygwiazdkowym hotelu Qubus. To pierwszy hotel sieciowy w naszym mieście. Obiekt będzie już 12. placówką sieci, która rozpoczęła działalność w Polsce w 1996 r. i obecnie zatrudnia ponad 450 pracowników. Hotele Qubus zlokalizowane są w południowo-zachodniej Polsce, a obecnie budowane są w Krakowie (otwarcie w sierpniu), Kielcach (otwarcie w październiku) i Łodzi (otwarcie w listopadzie). Do pracy w naszym mieście firma poszukuje osób zainteresowanych branżą hotelarską, lubiących kontakt z klientami, mogących pracować w systemie zmianowym. Warunkiem niezbędnym jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. Qubus oferuje posady w recepcji, restauracji, kuchni, służbie pięter, obsłudze technicznej obiektu. Rekrutacja jest otwarta, a pierwsza selekcja zgłoszeń odbędzie się w czerwcu. Spotkania z kandydatami firma prowadzić będzie w Kielcach. Oferty dostępne są na stronie www.qubushotel.com  

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się jutro (godz. 10.00) w Auli Akademii Świętokrzyskiej przy ul. Żeromskiego 5. W programie sesji znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie: zabezpieczenia przyznanych środków finansowych z Ministerstwa Sportu, określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2006 roku, zmiany uchwały w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach stanowiących własność Miasta Kielce oraz pomnika upamiętniającego wydarzenia 4 lipca 1946 roku w związku z ich 60-tą rocznicą. Radni wysłuchają także sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach za 2005 rok. (program)

W związku z 60-tą rocznicą wydarzeń 4 lipca 1946 roku w Kielcach ma powstać pomnik dla uczczenia pamięci ofiar tych zdarzeń. Lokalizacja inwestycji planowana jest przy ul. IX Wieków Kielc. Na pomniku umieszczony zostanie tekst, w trzech wersjach językowych, tj. polskiej, angielskiej i hebrajskiej, o następującej treści: Pamięci 42 Żydów zamordowanych w Kielcach 4 lipca 1946 r. Wzniesienie pomnika oraz treść inskrypcji na nim zostały uzgodnione z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, zaś jego budowa zostanie sfinansowana w całości przez Komisję Stanów Zjednoczonych ds. Ochrony Dziedzictwa Narodowego Ameryki Zagranicą. Projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w programie obrad jutrzejszej sesji Rady Miejskiej.

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś (godz. 13.00) w Klubie Seniora (ul. św. St. Kostki 4a). Tematem posiedzenia będzie m.in. sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie za rok 2005 oraz opiniowanie projektów uchwał.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 8 kwietnia br. całkowite zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Leszczyńskiej z ul. Wielkopolską. W tym czasie prowadzone będą prace związane z wykonaniem kanału deszczowego.Objazdy dla samochodów poprowadzono:

- dla jadących od ul. Poleskiej do ul. Leszczyńskiej (posesje od Nr 37 do nr 72) ulicami: Domaszowską i Wiejską;

- dla jadących ul. Leszczyńską od Al. Solidarności (posesje nr 47,48,83 i 83a) do ul. Poleskiej ulicami: Wiejską i Domaszowską.

MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

4.04.2006 r.

- Oratorium "Tu es Petrus. Ty jesteś skała" sprzedane już zostało w liczbie 50 tys. płyt CD oraz 18 tys. DVD - poinformował producent - Janusz Fryc, który gościł dziś w Kielcach. Przedstawiciel Agencji Koncertowej "DUO" szacuje, że do maja sprzedanych będzie 80 tys. CD z oratorium. "Tu es Petrus" będzie wystawione w hołdzie Janowi Pawłowi II - 18 maja w amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach i właśnie wtedy firma fonograficzna Universal Music Polska wręczy twórcom dzieła multiplatynową płytę.- Rozwiązał się worek z koncertami. W maju gramy w Warszawie, w czerwcu w Opolu. Oratorium będzie pokazane także w Łodzi, Kłodzku, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Poznaniu, Radomiu - mówi J. Fryc. W ostatnią niedzielę koncert w Szczecinie, na który bilety kosztowały 120 i 150 zł, obejrzało 3 tys. osób, a 4 tys. przed kościołem - na telebimach. W maju w Kielcach promowane będzie także oratorium "Świętokrzyska Golgota", które właśnie ukazało się na DVD z zapisem koncertu z października 2004 roku z krakowskiego kościoła św. Katarzyny. W planach jest realizacja teledysku do jednego z utworów oratorium otwierającego tryptyk. Po ogromnym sukcesie "Tu es Petrus", z którego pochodzi wielki przebój "Niech mówią, że to nie jest miłość", trwają przygotowania do wystawienia trzeciego oratorium - "Psałterz Wrześniowy", również zainicjowanego przez prezydenta Kielc. Zbigniew Książek przekazał już napisane przez siebie teksty Piotrowi Rubikowi. Kompozytor ma czas do końca kwietnia na napisanie muzyki. Premiera dzieła zaplanowana jest na 11 września w Kielcach, w związku z uroczystościami z okazji odsłonięcia pomnika "Homo Homini" w 5. rocznicę pamiętnego ataku na World Trade Center. Oratorium wystawione zostanie w budowanej właśnie hali sportowej przy ul. Bocznej. - W "Psałterzu wrześniowym" pojawi się ta sama ekipa wykonawców, która występowała w "Tu es Petrus". Zmieni się jedynie Olga Szomańska, którą zastąpi Małgosia Markiewicz, młodziutka dziewczyna z Warszawy" - zapowiada Fryc. W ostatniej części oratorium usłyszymy oczywiście Filharmonię Świętokrzyską oraz chóry Akademii Świętokrzyskiej i Fermata.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 6 kwietnia (godz. 10.00) w Auli Akademii Świętokrzyskiej przy ul. Żeromskiego 5. W programie sesji znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie: zabezpieczenia przyznanych środków finansowych z Ministerstwa Sportu, określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2006 roku, zmiany uchwały w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach stanowiących własność Miasta Kielce oraz pomnika upamiętniającego wydarzenia 4 lipca 1946 roku w związku z ich 60-tą rocznicą. Radni wysłuchają także sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach za 2005 rok. (program)

Szóstoklasiści pisali dziś obowiązkowy sprawdzian po szkole podstawowej. Na rozwiązanie zadań z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej uczniowie mieli 60 minut (ten czas jest przedłużony dla uczniów z zaświadczeniami, np. o dysleksji). Maksymalnie mogą uzyskać 40 punktów, ale rezultat sprawdzianu nie będzie miał wpływu na przyjęcie do gimnazjum. Prace młodzieży ocenione zostaną przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i zwrócone do szkół. Arkusze z wynikami sprawdzianu uczniowie odbierać będą razem ze świadectwami ukończenia szkoły.

Dziś odbędzie się pięć zaległych spotkań 18. i 19. kolejki Orange Ekstraklasy. W najciekawszym z nich Kolporter Korona Kielce zagra drugie spotkanie na swoim nowym stadionie. Przeciwnikiem kielczan będzie zespół Pogoni Szczecin. Początek meczu o godz. 18.30 na stadionie przy ul. Ściegiennego 8.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że dziś (4 kwietnia) z chwilą zmiany organizacji ruchu do odwołania, w związku z odbywającym się meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Pogoń Szczecin, linie Nr 2, 4, 6, 27, 30, 34, 41, 44 kursować będą wg następujących tras:

Linia Nr 2 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarska - Marmurowa - Pakosz- Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Z kierunku ul. Żytniej kursować będzie wszystkimi kursami przez ul. Ściegiennego.
Linia Nr 4 z kierunku Al. Na Stadion kursować będzie ul. Szczepaniaka - Marmurowa - Pakosz - Krakowska- Jana Pawła II - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
Linia Nr 6 kursować będzie w obu kierunkach ul. Ogrodowa - Jana Pawła II - Krakowska.
Linia Nr 27 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska i dalej wg właściwej trasy.
Linia Nr 30 z kierunku Dymin od skrzyżowania z ul. Husarską kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Seminaryjska i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna bez zmian.
Linia Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
Linia Nr 41 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będzie ul. Husarską - Marmurowa - Pakosz - Krakowska - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy.
Trasa powrotna bez zmian.
Linia Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będzie ul. Pakosz - Krakowska- Jana Pawła II - Ogrodowa i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna od ul. Ogrodowej ul. Jana Pawła II - Krakowska - Pakosz - Marmurowa - Szczepaniaka - Kusocińskiego.

Wojciech Moranda, laureat Nagrody Nadzieje Kielc z 2001 roku, znów na podium. Z rozegranych w dniach 25.03 -2.04.2006 r., w Łebie - Mistrzostw Polski Juniorów w szachach do lat 18, zawodnik Żaka Kielce wrócił ze srebrnym medalem. Zdobył tyle samo punktów, co złoty medalista, ale o kolorze medalu zadecydowała dodatkowa punktacja Bucholtza. To dwudziesty medal Wojtka z imprezy mistrzowskiej. Wojtek jest nominowany na Mistrzostwa Europy Juniorów /Herceg Novi, Serbia wrzesień 2006 r./ oraz na Mistrzostwa Świata Juniorów /Soczi, Rosja październik 2006 r./. Został także powołany przez Polski Związek Szachowy do Młodzieżowej Akademii Szachowej oraz do Kadry Narodowej Juniorów na 2006 rok

3.04.2006 r.

Piłkarze Kolportera Korony Kielce zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:0) w meczu na otwarcie nowego stadionu. Historyczną, pierwszą bramkę zdobył zawodnik gości Dawid Plizga. Wyrównał sprowadzony w przerwie zimowej z Lecha Poznań Krzysztof Gajtkowski i był to jego pierwszy gol w barwach Kolportera. Na otwarcie stadionu do Kielc przyjechał Minister Sportu Tomasz Lipiec, który podczas uroczystości inauguracji nowego obiektu odczytał list od premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Było przecięcie symbolicznej wstęgi oraz krótkie wystąpienia prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego i prezesa Kolporter Holding Krzysztofa Klickiego. Obiekt został poświęcony przez biskupa kieleckiego Mariana Florczyka. 12 tysięcy widzów chwilą ciszy uczciło rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Kibice powtórzyli także wcześniej śpiewaną strofę: "... Nie ma lepszego od Jana Pawła II...".

Klub Integracji Społecznej (KIS) rozpoczął dziś działalność w siedzibie Działu Pracy Socjalnej i Poradnictwa Rodzinnego MOPR (ul. 1-go Maja 196). KIS działał będzie we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się reintegracją zawodową i społeczną dla osób podlegających trwałemu wykluczeniu społecznemu, ze szczególnym uwzględnieniem długotrwale bezrobotnych. Jego celem będzie prowadzenie różnorodnych form działań o charakterze terapeutycznym, samopomocowym i zatrudnieniowym. W bezpłatnej ofercie klubu znajdują się m.in. szkolenia komputerowe, wsparcie i pomoc w zakresie doradztwa zawodowego oraz poradnictwo prawne, psychologiczne i socjalne. W otwarciu Klubu Integracji Społecznej wzięli udział m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki.

Odprawa robocza szefów i dowódców wszystkich kieleckich służb komunalnych i porządkowych, realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa, porządku, organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej, zabezpieczenia przeciwpożarowego, technicznego i sanitarnego podczas rozgrywek piłkarskich na nowym stadionie, odbyła się dziś w Urzędzie Miasta. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele klubu piłkarskiego Kolporter Korona. Dokonano analizy przyjętego planu zabezpieczenia oraz omówiono zakres niezbędnych korekt. Odprawie przewodniczył Pełnomocnik Prezydenta ds. Bezpieczeństwa Krzysztof Przybylski.

Komisja Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Kielcach i Komisja Gospodarki Komunalnej RM zebrały się dziś na wspólnym posiedzeniu w ratuszu. Radni dyskutowali m.in. nad realizacją polityki właścicielskiej wobec spółek handlowych z udziałem majątku gminy oraz sytuacją finansową tych podmiotów.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że dziś w związku z odbywającymi się X Ogólnopolskimi Targami Pracy będzie uruchomiona linia TK wg rozkładów jazdy jak w dni robocze.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności