Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

 

Zobacz również:

 

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - luty 2006

Prezentacja nowej strony

1.02.2006 r.

Od dziś funkcjonuje zupełnie nowa internetowa witryna Urzędu Miasta Kielce. W czerwcu ub. roku podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Public Relations w Samorządzie, która odbyła się w Kraśniku, pracownicy ratusza wygrali system Edito CMS, wartości 10 tys. zł, ufundowany przez firmę Ideo. Umożliwia on łatwiejsze i efektywniejsze redagowanie stron internetowych. Wśród nowości, które wprowadziliśmy, znajdują się m.in.: interaktywna mapa Kielc, galeria zdjęć, prezentujących nasze miasto z lotu ptaka oraz moduł subskrypcji. Kompetentnych informacji na temat, gdzie i w jaki sposób załatwić daną sprawę w urzędzie, udziela Biuro Obsługi Interesanta, które ma swoją własną podstronę. Opinie na temat naszej strony mogą Państwo wyrazić, biorąc udział w sondzie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Wszelkie sugestie i uwagi prosimy kierować do Biura Prasowego.

Dziś został podpisany akt notarialny w sprawie przejęcia przez Miasto w zamian za zobowiązania finansowe nieruchomości należących do PKP. Umowa dotyczy działki z budynkiem pomiędzy jezdniami na ul. Żelaznej oraz części gruntu przy ul. Solnej. Tydzień temu Miasto zawarło z PKP umowę o współpracy, w wyniku której powstanie projekt zagospodarowania dworca PKP i jego okolic. Zagadnienia do współpracy przygotują w ciągu najbliższych miesięcy zespoły negocjacyjne, uzgodniony zostanie szczegółowy plan zadań. Z ramienia Urzędu Miasta zespołem kieruje Jerzy Mielnik, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Ciekawą propozycję spędzania czasu wolnego przygotowały na ferie zimowe kieleckie placówki edukacyjne, instytucje kultury i sportu. Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z licznych wycieczek, kuligów, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się zajęcia taneczne, plastyczne, komputerowe, a także cykl spotkań w bibliotece. Ofertę dla dzieci i młodzieży mają także stowarzyszenia, które uzyskały dofinansowanie miasta. Informator pt. "Zima w mieście" opracowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce dostępny będzie w Biurze Obsługi Interesanta.

Nad propozycją włączenia do Miejskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej "Zdrowe Kielce" - "Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych" oraz "Programu szczepień przeciw grypie" dyskutować będą kieleccy radni na sesji 9 lutego. Pierwszym przedsięwzięciem objęte zostaną niemowlęta do 12 miesiąca życia, zamieszkałe w naszym mieście. Pneumokoki to bakterie chorobotwórcze, które mogą doprowadzić m.in. do zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. - Aby szczepienie było skuteczne, dziecko musi przyjąć trzykrotną dawkę, w 3, 5 i 12 miesiącu życia, a koszt jednej wynosi ponad 200 zł - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Kielc. Grupą docelową "Programu szczepień przeciw grypie" objęte mają być osoby powyżej 70 roku życia, mieszkające w Kielcach.

Stadion Piłkarski przy ul. Ściegiennego będzie oddany do użytku 31 marca br. Sezon na nowym obiekcie zainaugurowany zostanie 1 kwietnia, kiedy odbędzie się pierwszy mecz w ramach Orange Ekstraklasy. - Przygotowujemy w tej chwili przetarg na użytkownika tego stadionu. Oczekujemy, że wszelkie koszty związane z utrzymaniem obiektu przejmie na siebie klub - poinformował prezydent Kielc.

Na temat remontu krytej pływalni przy ul. Krakowskiej rozmawiał wczoraj prezydent Kielc z dyrektorem MOSiR-u. - Przyczyną degradacji tego obiektu jest zła wentylacja. Albo zaczniemy go remontować, albo w najbliższej przyszłości trzeba będzie podjąć decyzję o jego zamknięciu - mówi W. Lubawski. Uzgodniono, że prace najlepiej rozłożyć na trzy etapy. W tym roku powinna zostać opracowana dokumentacja techniczna (koszt ok. 200 tys. zł). Decyzję o przeznaczeniu środków na ten cel podejmą radni. - Koszt remontu pływalni wyniesie około 5 mln zł, zaś nowy obiekt tego typu kosztuje 30 mln zł. Nie mamy zbyt wielu takich placówek w Kielcach i nie możemy sobie pozwolić na to, że ten obiekt nie funkcjonował - podkreśla prezydent.

Model pomnika "Homo Homini Nowy Jork 11.09.2001" przedstawi w Kielcach już za dwa tygodnie prof. Adam Myjak. - Rozpoczynamy zbieranie pieniędzy na ten cel. Podjęło się tego Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, które udostępni swoje subkonto - zapowiedział dziś Wojciech Lubawski.

Jutro odbędzie się spotkanie z wójtami ościennych gmin w sprawie korzystania przez busy z miejskich przystanków autobusowych. - Chciałbym oświadczyć, że żadne przeszkody administracyjne nie będą wprowadzane z mojej strony po to, aby utrudnić konkurencję. Jeżeli istnieje natomiast zagrożenie drogowe, związane z wprowadzeniem jeszcze jednego użytkownika przystanków, to jest to wystarczający powód, żeby taki zakaz wprowadzić - mówi W. Lubawski. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po konsultacjach ze specjalistami.

69788 osób odwiedziło w styczniu stronę internetową Urzędu Miasta Kielce, o 93% więcej niż rok temu. W analogicznym okresie 2005 roku była to liczba 36091 osób. Największą popularnością cieszyły się "Aktualności" oraz "Wirtualny spacer", który był nowością wprowadzoną na stronę pod koniec grudnia. 84% internautów stanowili Polacy, na drugiej pozycji byli Niemcy, następnie Francuzi oraz Włosi. Miejskie strony oglądali także mieszkańcy Kanady, Skandynawii, Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Wyspy Bożego Narodzenia.

Kolejka przed Referatem...

295 właścicieli sklepów i punktów gastronomicznych posiadających zezwolenia na sprzedaż alkoholu zgłosiło się do Referatu Handlu i Usług UM Kielce w ostatnich dwóch dniach stycznia. Do 31 stycznia 2006 roku zobowiązani byli do złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych i dokonania stosownych opłat za korzystanie z zezwolenia w 2006 roku. - Mimo że termin wynosił 31 dni, to najwięcej osób przybyło w ostatnich dwóch dniach. Tak zdarza się co roku, choć jest uciążliwe i dla pracowników i dla samych interesantów - informuje Tadeusz Kot, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich. Wniesienie opłaty po terminie skutkuje wygaśnięciem zezwolenia. Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygasło z powyższych przyczyn, może się ubiegać o nowe po upływie 6 miesięcy. Sprawę załatwia Referat Handlu i Usług, Rynek 1, pok. 234.

Od dziś w ratuszu do publicznego wglądu wyłożony jest projekt Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Centrum usług biurowych-Wrzosowa" w Kielcach wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Z dokumentem będzie można zapoznać się do 24.02, w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, Rynek 1, pok. 121 - w godz. od 8.00 do 15.00. (więcej)

Wydział Edukacji, Kultury i Ochrona Zdrowia Urzędu Miasta informuje, że z dniem 1 lutego przejmuje załatwianie spraw związanych z wydawaniem Kart Parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Karty wydawane będą w pok. 112, ul. Szymanowskiego 6, tel. 041 36 76 612.

169 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących. (raport)

2.02.2006 r.

Miasto podpisało dziś z firmą Castorama Polska Sp. z o.o. akt notarialny dotyczący sprzedaży nieruchomości, położonej w rejonie skrzyżowania ulicy Ks. J. Popiełuszki (dawna Tarnowska) z ul. Wrzosową. W obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest pod budowę centrum handlowo-usługowego o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

Opracowany został wstępny program X Międzynarodowego Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk. Impreza odbędzie się w dniach 1- 8 września 2006 r. w nowej siedzibie Muzeum Zabawkarstwa przy Placu Wolności 2 w Kielcach. Festiwal adresowany jest do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Służy propagowaniu idei integracji międzypokoleniowej. Każda edycja popularyzuje tradycje wytwórczości zabawkarskiej na Kielecczyźnie, edukuje przez zabawę i zabawkę. Muzeum Zabawkarstwa zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w imprezie. Kontakt: Plac Wolności 2, Kielce, tel. 041 344 40 78. (program)

Galeria Współczesnej Sztuki Sakralnej zaprasza na wernisaż wystawy rzeźby Antoniego Rząsy. Początek imprezy dziś o godz. 18.00 w "Domu Praczki" (ul. Zamkowa 5). A. Rząsa w latach 60. XX wieku stał się jednym z najbardziej znanych polskich rzeźbiarzy. Główną tematyką jego rzeźb było męczeństwo Chrystusa i człowieka. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, a także Muzeum Wojska Polskiego oraz w zbiorach prywatnych w USA, Belgii, Danii, Francji, Włoszech i Watykanie.

Turniej Piłki Siatkowej, slalom narciarki oraz gry i zabawy na śniegu planuje przeprowadzić podczas zbliżających się ferii zimowych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Na dzieci czekają także zajęcia na miejskich pływalniach oraz liczne konkursy. Szczegółowe informacje w dziale "Ferie w mieście" (str.7,8).

Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym (ul. Kryształowa 2). Tematem posiedzenia były m.in. szkolnictwo specjalne oraz organizacja zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii.

158 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących. (więcej)

3.02.2006 r.

Stowarzyszenie "Autokreacja", oficjalny partner Międzynarodowego Forum Biznesu Księcia Walii wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów po raz VII organizuje program wyjątkowych praktyk studenckich "Cień Menedżera". Wyjątkowość tego programu polega na tym, że każdemu praktykantowi przydzielony zostaje menedżer, który angażuje praktykanta we własne projekty, wdraża go w tajniki swej pracy, inwestuje w niego swój czas i wiedzę. Student przez okres odbywania praktyki staje się cieniem swojego przełożonego - stąd nazwa "Cień Menedżera". Praktyki odbywają się w prestiżowych firmach polskich i międzynarodowych na terenie całego kraju. W tym roku wiele miejsc praktyk przeznaczonych jest głównie dla studentów kierunków technicznych. Ponad 90 firm zaoferowało ponad 1000 miejsc praktyk. Szczegółowa lista firm uczestniczących w programie, wraz z liczbą miejsc, siedzibą i czasem odbywania praktyki, oczekiwaniami firm w stosunku do studentów oraz ewentualnym wynagrodzeniem z pracę znajduje się na stronie www.cm.iblf.pl. Znaleźć tam można również formularz aplikacyjny, który należy wypełnić i wysłać on-line do 30 kwietnia 2006 r. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął m.in. zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut.

W najbliższy poniedziałek, 6 lutego o godz. 8.00, rozpoczyna pracę Powiatowa Komisja Lekarska nr 1 orzekająca o stanie zdrowia poborowych. - Wszyscy młodzi mężczyźni z rocznika 1987 otrzymali już imienne wezwania z wyznaczonym terminem zgłoszenia się - informuje Jerzy Król, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich UM Kielce. Komisja pracować będzie do 28 kwietnia.

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kielce przypomina o trwającej wymianie praw jazdy. Zgodnie z art. 150 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908, z późn. zm.), w związku z § 6 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 kwietnia 2002 r. w sprawie wymiany praw jazdy (Dz. U. z 2002 r., Nr 69, poz. 640, z późn. zm.), ostatni termin wymiany praw jazdy:

- wydanych w okresie od dnia 1 maja 1993 r. do dnia 30 czerwca 1999 r.
- wydanych po dniu 1 lipca 1999 r.

upływa z dniem 30 czerwca 2006 r.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie prawa jazdy, które nie zostały wymienione w terminach określonych w § 6 w/w rozporządzenia, podlegają wymianie w dowolnym czasie. Referat Praw Jazdy Wydziału Spraw Obywatelskich pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00. (telefony: - składanie wniosków 041 36-76-026; odbiór praw jazdy 041 36-76-024).

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kielcach i Regionie pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie ..." organizuje po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 16 im. Jana Brzechwy w Kielcach. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów klas I - VI szkół podstawowych z Kielc i okolicznych gmin, ma na celu przybliżenie dzieciom historii, tradycji, dorobku, uroków naszego miasta oraz kształtowanie poczucia tożsamości z lokalnym środowiskiem. Konkurs składa się z dwóch części. Etap pierwszy - pisemny, odbędzie się 10 marca br., zaś niespełna miesiąc później najlepsi wystartują w ustnym finale. SP 16 zaprasza do udziału. Zainteresowani szczegółami mogą uzyskać informacje w siedzibie placówki: ul. Toporowskiego 40, tel./fax 041 368-68-14, e-mail:    

159 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących. (raport)

6.02.2006 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że w ciągu dzisiejszej nocy z 6/7.02.2006 r. na obszarze województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego nadal będą występować opady śniegu, lokalnie intensywne. Jutro obejmą one także województwo podkarpackie. Spodziewany przyrost pokrywy snieżnej wyniesie 5-10 cm w dzień oraz 10-20 cm w nocy (w górach i na terenach podgórskich do 30 cm). Jednocześnie występował będzie dość silny i porywisty wiatr powodujący zawieje snieżne. Opady śniegu spowodują utrudnienia w komunikacji lądowej i lotniczej.

Prezes Rady Ministrów, Kazimierz Marcinkiewicz gości dziś w województwie świętokrzyskim. Premier złożył wizytę w klasztorze na Świętym Krzyżu oraz Świętokrzyskim Centrum Onkologii. W siedzibie Akademii Świętokrzyskiej spotkał się z władzami wyższych uczelni w województwie świętokrzyskim oraz ze studentami. W spotkaniu tym uczestniczyli prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz zastępcy prezydenta, Marian Parafiniuk i Andrzej Sygut. Po południu premier odleci z lotniska w Masłowie do Krakowa.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w czwartek, 9 lutego br. (godz. 10.00) w Urzędzie Miasta. Radni zajmą się m.in. projektami uchwał w sprawach: utworzenia spółki pod nazwą Szpital Kielecki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kielcach, zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego oraz przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu "KIELCE ZACHÓD-OBSZAR NIEWACHLÓW II" (w rejonie ulic: Batalionów Chłopskich, Malików) w Kielcach. (program sesji)

Na prelekcję Tymoteusza Wróblewskiego p.t. "Jak powstały Góry Świętokrzyskie” zaprasza Klub Miłośników Geologii, działający przy Geoparku Kielce. Wyjątkowość jednego z najstarszych górotworów w Europie podkreśla fakt, że na powierzchnię wychodzą tu skały większości okresów geologicznych - od kambru do osadów współczesnych. Te i inne ciekawostki na temat geologii naszego regionu będą zaprezentowane w czasie wykładu, wzbogaconego przeźroczami oraz okazami skał i minerałów. Prelekcja odbędzie się w siedzibie klubu - Kieleckie Centrum Kultury przy Pl. Moniuszki 2A w dniu 9 lutego o godzinie 17.30. Wstęp wolny.

Klub Miłośników Geologii prowadzi zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w zakresie poznawania geologii naszego regionu. W czasie ferii klub zaprasza dzieci i młodzież we wtorki oraz czwartki w godz. 16.00-20.00. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla większych grup. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z prowadzącą spotkania - Barbarą Jędrychowską, pod numerem telefonu 504-89-00-82 lub 041 367-66-54.

Stowarzyszenie Żeglarsko-Szantowe "GEJTAWY" zaprasza w dniu 11 lutego br. na koncert III Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską, który rozpocznie się o godz. 18.00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Na scenie pojawią się dwa zespoły konkursowe: "Muszelka" z Radomia oraz "WATRA & GRUBE RYBY" z Przysuchy. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najdłużej śpiewających szanty w Polsce zespołów, dwukrotny laureat krakowskiego Shanties, zespół "Ryczące Dwudziestki". Patronat nad imprezą objął m.in. prezydent Kielc. W sobotę ukaże się beznominałowa karta pocztowa, wydana przez RUP Kielce, poświęcona festiwalowi Kieleckie Spotkania z Piosenką Żeglarską. (Szczegóły dotyczące biletów: www.szantanasukces.pl, e-mail:gejtawy@wp.pl)      

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś (godz. 14.00) w ratuszu. Tematem posiedzenia będą m.in. zadania inwestycyjne na 2006 rok oraz stan nawierzchni ulic w mieście.

161 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących(raport)

7.02.2006 r.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że dziś na obszarze województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego nadal będą występować opady śniegu, chwilami intensywne i znacznie ograniczające widzialność. W godzinach wieczornych w woj. śląskim i świętokrzyskim, w nocy z 7/8.02 również w północnej części woj. małopolskiego i podkarpackiego pojawią się także opady marznące powodujące gołoledź. Opadom towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr (w porywach do 15-20m/s), który lokalnie powodował będzie zawieje i zamiecie snieżne. Zjawiska te wywołają znaczne utrudnienia w komunikacji, wzrośnie także ryzyko wypadków drogowych. Padający śnieg (zwłaszcza w rejonach górskich) może powodować uszkodzenia linii energetycznych oraz szkody w drzewostanie.

Wnioski o wypłatę "becikowego" przyjmuje od dziś Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Bodzentyńskiej 32/40, gdzie dostępne są także odpowiednie formularze. Zasiłek przysługuje, bez względu na dochód, kobietom, które urodziły dziecko w okresie od 9 listopada 2005 roku. Na złożenie wniosku mają trzy miesiące od daty porodu. Oprócz wypełnionego formularza, zainteresowani (jedno z rodziców) powinni okazać akt urodzenia dziecka oraz dowód osobisty. Rozpatrywanie wniosków rozpocznie się 9 lutego. Szczegółowe informacje można uzyskać w MOPR pod numerem telefonu 041 368-29-85. Druki wniosków będą także dostępne w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kielce.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego pod przewodnictwem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia były m.in. stan przestępczości oraz informacja o pracy kieleckiej policji, straży pożarnej i straży miejskiej w roku ubiegłym. Tematem dyskusji była również realizacja przedsięwzięć z zakresu poprawy bezpieczeństwa na kieleckich drogach oraz zamierzeń organizacyjnych w zakresie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście (w tym m.in. przygotowania miejskich służb do zabezpieczenia rozgrywek sezonu I-ligowego). Członkowie Komisji omawiali także prace zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, związane z wydzieleniem istniejących przystanków MPK, które byłyby dostępne również dla busów. W spotkaniu brali udział przedstawiciele: Urzędu Miasta, Rady Miejskiej, Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej oraz Prokuratury Rejonowej.

Otwarte spotkanie na temat "Szanse i perspektywy rozwojowe naszego miasta i jego mieszkańców" odbędzie się dziś o godz. 18.00 w Domu Środowisk Twórczych (ul. Zamkowa 5). W dyskusji weźmie udział m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Ciekawie spędzą czas dzieci, które skorzystają z oferty przygotowanej na ferie zimowe przez jednostki Domu Kultury "Zameczek" (ul. Słowackiego 23). W ramach "Ferii z Zameczkiem" odbędzie się m.in. wyjście do kina i na basen, wycieczki autokarowe, ognisko. "Muzyczne ferie w Białogonie" rozpoczyna w najbliższy poniedziałek Ośrodek Kultury w Białogonie (ul. Pańska 1 A). W programie zajęcia wokalne, kształcenie emisji głosu, warsztaty artystyczne i koncerty. Na "Akcję Zima w mieście" zaprasza także Ośrodek Kultury "Ziemowit" (ul. Mieszka I nr 79). Uczestnicy wezmą udział w wycieczkach plenerowych, m.in. na Święty Krzyż i do stadniny koni, zajęciach na basenie, plastycznych, teatralnych oraz świetlicowych.

Komisje Rady Miejskiej w Kielcach spotkały się dziś w Urzędzie Miasta. Na posiedzeniach zebrały się: Komisja Rewizyjna, Komisja Sportu i Turystyki, Komisja Zdrowia, Komisja Statutowo-Samorządowa oraz Komisja Budżetu i Finansów.

160 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących. (raport)

8.02.2006 r.

Podsumowanie "Programu dofinansowania inicjatyw wychowawczych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Kielce" w roku 2005 odbyło się dziś w siedzibie Muzeum Narodowego w Kielcach. W ubiegłym roku w ramach tego przedsięwzięcia zrealizowano 44 projekty edukacyjne. - Jestem przekonany, że tych projektów będzie więcej, ponieważ w tym roku wnioski oprócz nauczycieli wychowawców mogą składać także opiekunowie szkolnych kół zainteresowań - podkreśla radny Jacek Wołowiec, przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury RM. Program będzie kontynuowany również w roku 2006 na mocy uchwały Rady Miejskiej z 19 stycznia br. Jego celem jest ułatwienie realizacji działań wychowawczych poprzez wsparcie finansowe projektów przygotowanych przez nauczycieli dla swoich podopiecznych, których założeniem i efektem będzie w szczególności:

- zapobieganie i ograniczanie skutków niedostosowania społecznego dzieci i młodzieży,
- wzmocnienie poziomu integracji i spójności grupy,
- rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
- wzbogacenie form pracy wychowawczej,
- kształtowanie umiejętności celowego i pożytecznego spędzania wolnego czasu poprzez rozwijanie zainteresowań.

Około 200 osób uczestniczyło we wczorajszym otwartym spotkaniu z władzami Kielc, które odbyło się w Domu Środowisk Twórczych. Tematem były "Szanse i perspektywy rozwojowe naszego miasta i jego mieszkańców".  W dyskusji wzięli udział prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz zastępcy prezydenta Marian Parafiniuk i Andrzej Sygut.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w czwartek, 9 lutego br. (godz. 10.00) w Urzędzie Miasta. Radni zajmą się m.in. projektami uchwał w sprawach: utworzenia spółki pod nazwą Szpital Kielecki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Kielcach, zaciągnięcia długoterminowego kredytu bankowego oraz przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu "KIELCE ZACHÓD-OBSZAR NIEWACHLÓW II" (w rejonie ulic: Batalionów Chłopskich, Malików) w Kielcach. (program sesji)


Do 15 maja można składać zdjęcia na konkurs fotograficzny "Kielce Inaczej", który organizują Dom Środowisk Twórczych - Pałacyk Tomasza Zielińskiego w Kielcach oraz Świętokrzyski Portal Kulturalny "Wici" pod honorowym patronatem prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego. Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie i popularyzacja fotografii, jako dziedziny sztuki. Organizatorzy czekają na prace nieszablonowe, osobiste, prezentujące to, co w Kielcach warto i trzeba pokazać. Wernisaż wystawy fotograficznej, prezentującej nagrodzone zdjęcia odbędzie się 18 czerwca 2006 roku w DŚT - Pałacyku Tomasza Zielińskiego. Pula nagród wynosi 3 tysiące złotych. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia uczestnika dostępne są na stronie internetowej www.kielceinaczej.wici.info. (Prace konkursowe należy składać lub przesłać na adres: Dom Środowisk Twórczych Pałac T. Zielińskiego w Kielcach, ul. Zamkowa 5 (dopisek: "Kielce Inaczej 2006").

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Radni zajmowali się m.in. opiniowaniem projektów uchwał na sesję RM.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w okresie ferii zimowych (13-24.02.2006 r.) zawieszone zostaną kursy linii Nr 24.

162 osoby skorzystały minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

9.02.2006 r.

Decyzja m.in. o utworzeniu spółki pod nazwą Szpital Kielecki Sp. z o.o. została podjęta na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Radni podjęli także uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu "KIELCE ZACHÓD-OBSZAR NIEWACHLÓW II" (w rejonie ulic: Batalionów Chłopskich, Malików) w Kielcach, zdecydowali o rozszerzeniu Miejskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej "Zdrowe Kielce" na lata 2005 - 2007 o nowe przedsięwzięcia pod nazwą: "Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych" oraz "Program szczepień przeciw grypie" oraz o nabyciu nieruchomości przeznaczonych pod budowę przedłużenia ul. Leśnej do ul. Piotrkowskiej w Kielcach. (projekty podjętych uchwał)

Urząd Miasta Kielce informuje, że z dniem 15 lutego 2006 r. upływa termin płatności I raty podatku od środków transportowych oraz termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych. Płatności w/w podatku można dokonywać:

- w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 (w poniedziałek i czwartek - od godz.
7.30 do godz. 18.00, natomiast we wtorek, środę i piątek- od godz. 7.30 do
godz. 17.00),

- w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza
nr 47 (od poniedziałku do piątku - od godz. 8.00 do godz. 18.00),

- w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Seminaryjskiej nr 20d
(od poniedziałku do piątku - od godz. 9.30 do godz. 16.30).

Na prelekcję Tymoteusza Wróblewskiego p.t. "Jak powstały Góry Świętokrzyskie" zaprasza Klub Miłośników Geologii, działający przy Geoparku Kielce. Wyjątkowość jednego z najstarszych górotworów w Europie podkreśla fakt, że na powierzchnię wychodzą tu skały większości okresów geologicznych - od kambru do osadów współczesnych. Te i inne ciekawostki na temat geologii naszego regionu będą zaprezentowane w czasie wykładu, wzbogaconego przeźroczami oraz okazami skał i minerałów. Prelekcja odbędzie się w siedzibie klubu - Kieleckie Centrum Kultury przy Pl. Moniuszki 2A dziś o godzinie 17.30. Wstęp wolny.

Jutro (10.02) mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Pasje i talenty, czyli szaleństwa artystyczne", który organizuje w dniach 20-23 lutego Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie młodych talentów, popularyzacja różnych form tanecznych, plastycznych, muzycznych i wokalnych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń. Uczestnicy startować będą w następujących kategoriach: konkurs choreograficzny, instrumentalny, wokalny i plastyczny. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W części dla instrumentalistów mogą wystąpić również uczniowie I klasy liceów.

Spotkanie organizacyjne wykonawców, którzy zakwalifikowali się do finału VIII edycji festiwalu "Scena dla Ciebie" odbędzie się jutro (10.02) o godz. 17.00 w Domu Kultury "Zameczek" przy ul. Słowackiego 23. W eliminacjach wzięło udział przeszło 100 młodych ludzi, uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, głównie z Kielc oraz regionu. Komisja kwalifikacyjna, która przesłuchała wszystkich w styczniu, wyłoniła laureatów tej części konkursu i do finałowej gali wybrała 23 osoby. Wystartują w trzech kategoriach: wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły. Koncert galowy "Sceny dla Ciebie" odbędzie się 30 marca w Wojewódzkim Domu Kultury.

Pliki do pobrania

163 osoby skorzystały minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

10.02.2006 r.

Dziś 66 rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków do syberyjskich łagrów. Przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz Urzędu Miasta złożyli wieńce i kwiaty przy symbolicznym Grobie Sybiraków na Cmentarzy Starym oraz przy Krzyżach Katyńskich na Cmentarzu Partyzanckim. 66 lat temu rozpoczęła się pierwsza masowa wywózka Polaków do syberyjskich łagrów, oficjalnie nazywana "przesiedleniem". Ocenia się, że podczas czterech wielkich deportacji, które trwały do czerwca 1941 r. Sowieci zesłali łącznie od 1,5 do 2 milionów Polaków.

Na temat programu szczepień dzieci przeciwko pneumokokom rozmawiano dziś w ratuszu. W spotkaniu zorganizowanym przez Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce uczestniczyli przedstawiciele publicznych i niepublicznych placówek medycznych. Podczas wczorajszej sesji radni zdecydowali o rozszerzeniu Miejskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej "Zdrowe Kielce" na lata 2005 - 2007 o nowe przedsięwzięcia pod nazwą: "Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych" oraz "Program szczepień przeciw grypie".

Urząd Miasta Kielce przyjmuje już wnioski z kandydaturami do nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Szczegółowe zasady przyznawania nagród określa regulamin stanowiący załącznik do Uchwały Rady Miejskiej w Kielcach nr XXVI/477/2004 z dnia 01 kwietnia 2004. Wnioski wraz z uzasadnieniem należy składać lub przesłać do 31 maja br. na adres: Urząd Miasta Kielce, Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia, Referat Kultury i Turystyki, ul. Szymanowskiego 6, 25-361 Kielce, pok. Nr 119.

Ferie zimowe rozpoczynają się w poniedziałek w województwie świętokrzyskim. Kieleckie placówki edukacyjne, instytucje kultury i sportu zapraszają dzieci i młodzież, które nigdzie nie wyjadą w czasie wolnym od lekcji, do skorzystania z bogatej oferty, jaką przygotowały na najbliższe dwa tygodnie. Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z licznych wycieczek, kuligów, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się zajęcia taneczne, plastyczne, komputerowe, a także cykl spotkań w bibliotece. Ofertę dla dzieci i młodzieży mają także stowarzyszenia, które uzyskały dofinansowanie miasta. Większość zajęć jest nieodpłatna. Szczegóły w informatorze pt. "Zima w mieście" opracowanym przez Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce.

Przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej i Akademii Świętokrzyskiej spotkali się dziś z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim.

Stowarzyszenie Żeglarsko-Szantowe "GEJTAWY" zaprasza jutro na koncert III Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską, który rozpocznie się o godz. 18.00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Na scenie pojawią się dwa zespoły konkursowe: "Muszelka" z Radomia oraz "WATRA & GRUBE RYBY" z Przysuchy. Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najdłużej śpiewających szanty w Polsce zespołów, dwukrotny laureat krakowskiego Shanties, zespół "Ryczące Dwudziestki". Patronat nad imprezą objął m.in. prezydent Kielc. W sobotę ukaże się beznominałowa karta pocztowa, wydana przez RUP Kielce, poświęcona festiwalowi Kieleckie Spotkania z Piosenką Żeglarską. (Szczegóły dotyczące biletów: www.szantanasukces.pl, e-mail:gejtawy@wp.pl)

Urząd Miasta Kielce informuje, że z dniem 15 lutego 2006 r. upływa termin płatności I raty podatku od środków transportowych oraz termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych. Płatności w/w podatku można dokonywać:

- w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 (w poniedziałek i czwartek - od godz.
7.30 do godz. 18.00, natomiast we wtorek, środę i piątek- od godz. 7.30 do
godz. 17.00),

- w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza
nr 47 (od poniedziałku do piątku - od godz. 8.00 do godz. 18.00),

- w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Seminaryjskiej nr 20d
(od poniedziałku do piątku - od godz. 9.30 do godz. 16.30).

165 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

13.02.2006 r.

Model pomnika "HOMO HOMINI", autorstwa prof. Adama Myjaka został dziś po raz pierwszy zaprezentowany w ratuszu. Monument ma być odsłonięty 11 września 2006 r., w piątą rocznicę zamachu na World Trade Center. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Ambasador USA w Polsce Victor Ashe. - Wymiar tragedii 11 września był ogromny, zmienił cały świat, ale od tej pory zdarzyło się jeszcze wiele. Ten Pomnik będzie miejscem przypominającym te straszne chwile i podkreślającym, jakie okrucieństwa może zgotować człowiek człowiekowi - mówi prof. Myjak. Intencją przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą jest prezydent Kielc Wojciech Lubawski, jest nie tylko upamiętnienie ofiar tych terrorystycznych zamachów, ale także potrzeba wyrażenia protestu dla działań, których źródłem są uprzedzenia i ksenofobia. - Nie bójmy się zabierać głosu w sprawach ponadlokalnych, niezwykle ważnych dla całej ludzkości - podkreśla prezydent Lubawski. Pomnik stanie na działce w pobliżu cmentarzy przy ul. Ściegiennego. Zdaniem autora projektu oraz architekta, inż. Artura Hajdorowicza to miejsce jest wymarzone dla takiej realizacji artystycznej. Będzie sprzyjać skupieniu, przemyśleniom, obecność nekropolii w pobliżu potęguje dramaturgię dzieła. Pięciometrowy monument będzie wykonany z brązu, osadzony na lekkim wzniesieniu, w naturalnym otoczeniu roślinności i wychodni skalnych, beż żadnych reklam w sąsiedztwie. Na dwóch symbolicznych jedynkach, "okaleczonych" samolotem, zamocowane zostaną tabliczki przypominające miejsca innych zamachów terrorystycznych: w Madrycie, Londynie, Moskwie, Biesłanie, Jerozolimie. Podłoże zostanie utwardzone granitem. Odsłonięciu monumentu towarzyszyć będzie wyjątkowo uroczysta oprawa, m.in. premiera oratorium "Psałterz wrześniowy", autorstwa Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Kielce zaproszą na uroczystość ambasadorów państw, które zostały dotknięte aktami terroryzmu po 2001 roku oraz przedstawicieli 3 największych religii. Pomnik ma być postawiony ze składek społecznych. Potrzeba na ten cel przeszło 300 tys. zł. Urząd Miasta wyśle listy, z prośbą o wpłaty na rzecz budowy do ponad 500 firm i instytucji. Pomoc ofiarowało Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, które otworzyło subkonto do obsługi wpłat na rzecz budowy Pomnika "Homo Homini".

Pliki do pobrania

List prezydenta Kielc

Sylwetka prof. Myjaka

Nr konta

Minister Edukacji i Nauki Michał Seweryński przebywa dziś z wizytą w Kielcach. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wziął udział w spotkaniu z samorządowcami naszego regionu. Rozmawiano na temat szans edukacyjnych młodzieży w województwie świętokrzyskim. W spotkaniu uczestniczył m.in. zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut.

Ferie zimowe rozpoczęły się dziś w województwie świętokrzyskim. Kieleckie placówki edukacyjne, instytucje kultury i sportu zapraszają dzieci i młodzież do skorzystania z bogatej oferty, jaką przygotowały na najbliższe dwa tygodnie. Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z licznych wycieczek, kuligów, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się zajęcia taneczne, plastyczne, komputerowe, a także cykl spotkań w bibliotece. Ofertę dla dzieci i młodzieży mają także stowarzyszenia, które uzyskały dofinansowanie miasta. Większość zajęć jest nieodpłatna. Szczegóły w informatorze pt. "Zima w mieście" opracowanym przez Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce.

Urząd Miasta Kielce informuje, że z dniem 15 lutego 2006 r. upływa termin płatności I raty podatku od środków transportowych oraz termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych. Płatności w/w podatku można dokonywać:

- w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 (w poniedziałek i czwartek - od godz.
7.30 do godz. 18.00, natomiast we wtorek, środę i piątek- od godz. 7.30 do
godz. 17.00),

- w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza
nr 47 (od poniedziałku do piątku - od godz. 8.00 do godz. 18.00),

- w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Seminaryjskiej nr 20d
(od poniedziałku do piątku - od godz. 9.30 do godz. 16.30).


Nowa strona internetowa Urzędu Miasta cieszy się bardzo dużym powodzeniem u internautów. Tylko w miniony weekend zarejestrowaliśmy 17 tys. wejść. Spośród osób, które wzięły udział w dostępnej na stronie ankiecie, na pytanie "Czy podoba ci się nowa strona UM Kielce?", twierdząco odpowiedziało przeszło 70% (270 osób). Witryna nie znalazła uznania u 75 osób, zaś 25 nie ma na ten temat zdania. Kolejna ankieta dotyczy spędzania ferii zimowych, które dziś właśnie rozpoczęły się w naszym regionie.168 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

14.02.2006 r.

W uroczystym spotkaniu z okazji XV-lecia działalności Straży Miejskiej w Kielcach wzięli dziś udział prezydent Wojciech Lubawski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki. Strażnicy otrzymali podziękowania od władz miasta za służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku w Kielcach. Podczas uroczystości otwarto również nowy budynek gospodarczy na potrzeby straży, w którym znalazły się m.in. garaże. Straż Miejską powołano w Kielcach 14 lutego 1991 roku. Corocznie jej funkcjonariusze podejmują blisko 9 tysięcy interwencji na terenie miasta. Obecnie w szeregach kieleckiej Straży Miejskiej służą 82 osoby.

Spotkanie uczestników projektu "UrBike - Rozszerzenie polityki rowerowej miast" odbędzie się w dniach 16-17 lutego w miejscowości Yitonia na Cyprze. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej - Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III C. Jednym z dziewięciu miast uczestniczących w spotkaniu są Kielce, reprezentowane przez Artura Sobolewskiego, dyrektora Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta. Przedmiotem spotkania partnerów projektu jest prezentacja osiągnięć poszczególnych miast w obszarze polityki rowerowej, dyskusja nad rozwojem i dostosowaniem miejskiej infrastruktury do uprawiania tej dziedziny sportu oraz promocja turystyki rowerowej.

Prezydent Kielc zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania ofert na realizację zadań publicznych Miasta z zakresu: Kultury i Turystyki. Kompletne oferty należy składać w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Szymanowskiego 6, w Biurze ds. Organizacji Pozarządowych osobiście lub za pośrednictwem poczty. Szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.kielce.pl) oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Kielcach (ul. Rynek 1 i Szymanowskiego 6).

Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia informuje, że 17 lutego br. o godzinie 16.00 w Hotelu "La Mar" (ul. Sikorskiego 2) odbędzie się szkolenie dla lekarzy poświęcone profilaktyce zakażeń pneumokokowych z użyciem 7-mio walentnej szczepionki skoniugowanej "PREVENAR®”. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma WYETH. Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy z zakładów opieki zdrowotnej, które będą realizować program profilaktyki zakażeń pneumokokowych z użyciem ww. szczepionki, finansowany przez Miasto Kielce.

Szkolenie dla pielęgniarek z cyklu "Piękne narodziny" odbędzie się 16 lutego br. o godzinie 11.00 w Hotelu "Łysogóry” (ul. Sienkiewicza) - informuje Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia. Jego tematem będzie m.in. problematyka zakażeń pneumokokowych, ze szczególnym uwzględnieniem epidemiologii, kliniki i profilaktyki. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma "Piękne Narodziny" z Bydgoszczy. WEKiOZ szczególnie zaprasza do uczestnictwa w tym szkoleniu pielęgniarki z placówek, które będą szczepić dzieci przeciw infekcjom pneumokokowym w ramach realizowanego przez Miasto Kielce, programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych szczepionką skoniugowaną "PREVENAR®".Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kielcach i Regionie pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie ..." organizuje po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 16 im. Jana Brzechwy w Kielcach. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów klas I - VI szkół podstawowych z Kielc i okolicznych gmin, ma na celu przybliżenie dzieciom historii, tradycji, dorobku, uroków naszego miasta oraz kształtowanie poczucia tożsamości z lokalnym środowiskiem. Konkurs składa się z dwóch części. Etap pierwszy - pisemny, odbędzie się 10 marca br., zaś niespełna miesiąc później najlepsi wystartują w ustnym finale. SP 16 zaprasza do udziału. Zainteresowani szczegółami mogą uzyskać informacje w siedzibie placówki: ul. Toporowskiego 40, tel./fax 041 368-68-14, e-mail:  

173 osoby skorzystały minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

15.02.2006 r.

Elżbieta Czajkowska pełni od dziś funkcję dyrektora Geoparku Kielce. Objęła stanowisko po Andrzeju Mochoniu, który został prezesem Targów Kielce. Pani dyrektor jest absolwentką Politechniki Świętokrzyskiej, ukończyła także podyplomowe Studium Marketingu i Strategii Marketingowych na SGH w Warszawie. Ma bogate doświadczenie zawodowe, także na stanowiskach kierowniczych. Ostatnio była zatrudniona w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Kielce.

Młodzieżowy Klub zostanie otwarty jutro (godz. 12.00) w osiedlu Na Stoku 98. To kolejna uruchamiana w Kielcach placówka opiekuńczo-wychowawcza wsparcia dziennego, której działanie adresowane jest do młodych ludzi. Klub ma zapewnić młodzieży pochodzącej m.in. ze środowisk dysfunkcyjnych, objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć pozaszkolnych. Rolą placówek tego typu jest udzielanie wsparcia rodzinie naturalnej dziecka. Klub działał będzie od poniedziałku do piątku, przez co najmniej 4 godziny dziennie w nieużywanej dotąd części budynku Przedszkola Samorządowego Nr 19. Dzieci i młodzież będą mogły spędzać tu wolny czas, uczestnicząc m.in. w kursach językowych czy rozmaitych sekcjach zainteresowań, np. zajęciach muzycznych, tanecznych, fotograficznych, nauce wizażu. Prowadzone będą zajęcia sportowe oraz nauka szybkiego czytania. Uczniowie mogą liczyć także na posiłek. Zadaniem placówki jest również aktywizacja rodziców do pracy na rzecz klubu oraz edukacja w zakresie spraw opiekuńczych i wychowawczych.

Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia informuje, że 17 lutego br. o godzinie 16.00 w Hotelu "La Mar" (ul. Sikorskiego 2) odbędzie się szkolenie dla lekarzy poświęcone profilaktyce zakażeń pneumokokowych z użyciem 7-mio walentnej szczepionki skoniugowanej "PREVENAR®”. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma WYETH. Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy z zakładów opieki zdrowotnej, które będą realizować program profilaktyki zakażeń pneumokokowych z użyciem ww. szczepionki, finansowany przez Miasto Kielce.

Szkolenie dla pielęgniarek z cyklu "Piękne narodziny" odbędzie się 16 lutego br. o godzinie 11.00 w Hotelu "Łysogóry” (ul. Sienkiewicza) - informuje Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia. Jego tematem będzie m.in. problematyka zakażeń pneumokokowych, ze szczególnym uwzględnieniem epidemiologii, kliniki i profilaktyki. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma "Piękne Narodziny" z Bydgoszczy. WEKiOZ szczególnie zaprasza do uczestnictwa w tym szkoleniu pielęgniarki z placówek, które będą szczepić dzieci przeciw infekcjom pneumokokowym w ramach realizowanego przez Miasto Kielce, programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych szczepionką skoniugowaną "PREVENAR®".

Ciekawą propozycję na ferie przygotował Ośrodek Inicjatyw Twórczych "Piekarnia", który zaprasza młodzież do udziału w spotkaniach autorskich i warsztatach w ramach projektu "Książka i film". Miłośnicy literatury, filmu, teatru i innych dziedzin sztuki na pewno znajdą tu coś interesującego dla siebie. Dziś o godz. 11.00 w "Bazie Zbożowej" przy ul. Zbożowej 4 filmoznawca Andrzej Kozieja poprowadzi spotkanie na temat "Klasyka literatury polskiej w adaptacjach filmowych". W ofercie "Piekarni" znalazły się także m.in. spotkania z Ireną Dragan, dyrektorem Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" ze scenarzystą - Andrzejem Gołdą oraz Leszkiem Drogoszem - sportowcem i aktorem. Program jest realizowany przy wsparciu Miasta Kielce.

Urząd Miasta Kielce informuje, że dziś upływa termin płatności I raty podatku od środków transportowych oraz termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych. Płatności w/w podatku można dokonywać:

- w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 (w poniedziałek i czwartek - od godz.
7.30 do godz. 18.00, natomiast we wtorek, środę i piątek- od godz. 7.30 do
godz. 17.00),

- w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza
nr 47 (od poniedziałku do piątku - od godz. 8.00 do godz. 18.00),

- w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Seminaryjskiej nr 20d
(od poniedziałku do piątku - od godz. 9.30 do godz. 16.30).

169 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

16.02.2006 r.

Inspektor Wojciech Olbryś odebrał dziś nominację na stanowisko Świętokrzyskiego Komendanta Policji. Podczas uroczystości został także pożegnany dotychczasowy szef świętokrzyskich policjantów. Inspektor Arkadiusz Pawełczyk pracował w Kielcach przez trzy lata, teraz awansował na mazowieckiego komendanta wojewódzkiego. - Dziękuję za bardzo dobrą współpracę z samorządem, dzięki czemu udało nam się zrealizować wiele cennych inicjatyw, poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców - napisał w liście gratulacyjnym dla ustępującego komendanta prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Komendant Główny gen. Marek...

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki otworzyli dziś Młodzieżowy Klub w osiedlu Na Stoku 98."Mam nadzieję, że klub będzie służył młodym ludziom, którzy znajdą tu opiekę i będą mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Dziekuję wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawę powstania placówki" - powiedział Wojciech Lubawski. Klub ma zapewnić młodzieży pochodzącej m.in. ze środowisk dysfunkcyjnych, objętych pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć pozaszkolnych. Jest to kolejna placówka opiekuńczo-wychowawcza wsparcia dziennego, której działanie adresowane jest do młodych ludzi. Rolą placówek tego typu jest udzielanie wsparcia rodzinie naturalnej dziecka. Klub działał będzie od poniedziałku do piątku, przez co najmniej 4 godziny dziennie w nieużywanej dotąd części budynku Przedszkola Samorządowego Nr 19. Dzieci i młodzież będą mogły spędzać tu wolny czas, uczestnicząc m.in. w kursach językowych czy rozmaitych sekcjach zainteresowań, np. zajęciach muzycznych, tanecznych, fotograficznych, nauce wizażu. Prowadzone będą zajęcia sportowe, m.in. na siłowni oraz nauka szybkiego czytania. Uczniowie mogą liczyć także na posiłek. Zadaniem placówki jest również aktywizacja rodziców do pracy na rzecz klubu oraz edukacja w zakresie spraw opiekuńczych i wychowawczych. W uroczystym spotkaniu z okazji otwarcia klubu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Rady Miejskiej oraz kierownictwa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a także pracownicy podobnych ośrodków z terenu Kielc.


Otwarcie Młodzieżowego Klubu...
Urządzenia w siłowni...

Komitet Organizacyjny Obchodów "Świętokrzyskiego Milenium" ogłasza konkurs na projekt plakatu promującego "Świętokrzyskie Milenium". Wybrany projekt będzie eksponowany w 2006 roku na billboardach usytuowanych wzdłuż trasy Gdańsk - Zakopane. Prace z dopiskiem "Świętokrzyskie Milenium" należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach (Al. IX Wieków Kielc 3, p. 226) w terminie do 3 marca br. (do godz. 15.00). Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach, tel. 041 342 12 07, 041 342 17 75. Nagroda wynosi 10 tys. zł brutto.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kielce na podstawie danych otrzymanych z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Krakowa informuje, ze dziś na terenie Kielc wystąpią opady śniegu, które przejdą w opady deszczu ze śniegiem, powodując gołoledź. Spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej w ciągu doby wyniesie około 10 cm.

Szkolenie dla pielęgniarek z cyklu "Piękne narodziny" odbyło się dziś w Hotelu "Łysogóry" (ul. Sienkiewicza). Jego tematem była m.in. problematyka zakażeń pneumokokowych, ze szczególnym uwzględnieniem epidemiologii, kliniki i profilaktyki. Organizatorem przedsięwzięcia była firma "Piękne Narodziny" z Bydgoszczy.

168 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

17.02.2006 r.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Kielce prowadzi dalsze działania dotyczące monitoringu zagrożeń związanych z zaleganiem śniegu na dachach budynków. Powyższe kwestie były tematem dzisiejszego spotkania w ratuszu z przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowych.

Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia informuje, że dziś o godzinie 16.00 w Hotelu "La Mar" (ul. Sikorskiego 2) odbędzie się szkolenie dla lekarzy poświęcone profilaktyce zakażeń pneumokokowych z użyciem 7-mio walentnej szczepionki skoniugowanej "PREVENAR®”. Organizatorem przedsięwzięcia jest firma WYETH. Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy z zakładów opieki zdrowotnej, które będą realizować program profilaktyki zakażeń pneumokokowych z użyciem ww. szczepionki, finansowany przez Miasto Kielce.

W ubiegłym roku nad Silnicą...

Konkurs lepienia figur ze śniegu odbędzie się jutro w dolinie Silnicy, w rejonie Skweru Szarych Szeregów. Autorzy najpiękniejszych otrzymają nagrody, fundowane m.in. przez Urząd Miasta Kielce. Będą przejażdżki na saniach, zaprzężonych w konie i ognisko z kiełbaskami. Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni zadba o odpowiednią ilość śniegu na miejscu tak, aby nikomu go nie zabrakło. Zabawa, której organizatorem jest "Słowo", rozpocznie się o godz. 11.00.

Ośrodek Inicjatyw Twórczych "Piekarnia" zaprasza młodzież do udziału w spotkaniach autorskich i warsztatach, organizowanych podczas ferii zimowych w ramach projektu "Książka i film". Dziś w "Bazie Zbożowej" (ul. Zbożowa 4) odbyły się warsztaty graficzne poświęcone ekslibrisom. Zajęcia na temat historii oraz tworzenia ekslibrisów poprowadzili studenci Instytutu Sztuk Pięknych Akademii Świętokrzyskiej.

Pliki do pobrania

Terminy kolejnych spotkań

Pierwszy tydzień ferii był...

Dzieci, uczestniczące w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku przez Dom Kultury "Zameczek", wyjechały dziś na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Agro Klub" w Kontrewersie. Zwiedziły tam mini zoo, obejrzały film "Dinozaury w Konterwersie" oraz uczestniczyły w kuligu zakończonym ogniskiem z kiełbaskami. Uczestnicy "Ferii z Zameczkiem" byli już w Muzeum Wielkiego Pieca w Starachowicach, w skansenie w Tokarni, Muzeum Diecezjalnym w Kielcach, w kinie oraz na basenie. Od poniedziałku, 20 lutego, "Zameczek" zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia "Zimowej szkoły tańca", "Młodzieżowe spotkania z X muzą", zajęcia muzyczne oraz solowy turniej Break Dance.

Pliki do pobrania

170 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

20.02.2006 r.

Wojownik Roku - sportową statuetkę Stanleya 2005 zdobyła inwestycja Stadion Piłkarski w Kielcach. Nagrodę w sobotę odebrał w Hotelu "Marriott" prezydent Wojciech Lubawski. Uznanie jury zdobyła walka o pozyskanie funduszy i budowę stadionu w naszym mieście.

Miejski Rzecznik Konsumentów informuje

Najważniejsze zmiany w dotychczasowej ustawie to:

1. Maksymalna stopa procentowa dla kredytów wyniesie 23 proc., ponieważ stopa kredytu lombardowego wynosi na dzień dzisiejszy 5,75 %.
2. Ustawa ogranicza również wysokość opłat i prowizji. Wszelkie koszty tzw. manipulacyjne związane z umową nie mogą przekraczać 5 proc. kwoty udzielonego kredytu. Nie dotyczy to jednak kwot związanych z ubezpieczeniem kredytu - co może spowodować próbę obejścia wcześniej wymienionych kosztów i jest, jak się wydaje pewną "dziurą" ustawową.
3. Rozszerzona została definicja kredytu konsumenckiego. Oznacza on wszelkie pożyczki - również mieszkaniowe do kwoty 80.000 zł - bez określania czasu trwania umowy kredytowej/do tej pory były to umowy zawierane na czas powyżej trzech miesięcy i od kwoty 500 zł z wyłączeniem pożyczek na zakup nieruchomości/.
4. Określono również odpowiedzialność z tytułu naruszenia zapisów ustawy:
"Kto, zawierając z konsumentem umowę o kredyt konsumencki, pobiera korzyści
majątkowe przewyższające wysokość odsetek maksymalnych określonych
przez ustawę lub zastrzega sobie pobieranie tych korzyści, podlega grzywnie,
karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Ustawie przeciwne były banki, firmy udzielające pożyczek, a także rząd/poprzedni/ i NBP. Banki ostrzegały, że ustawa uderzy w osoby o niskiej wiarygodności kredytowej, ponieważ zlikwiduje możliwość dostosowywania odsetek do niższej zdolności kredytowej. Przeciwnicy ustawy obawiali się też rozwoju szarej strefy. Zwolennicy ustawy uważali natomiast, że będzie ona chronić konsumentów.

W świetle dokumentów bankowych posiadanych przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Kielcach wydaje się, że zwolennicy ustawy mają rację - zaś banki i instytucje finansowe bronią po prostu choćby rekordowych ubiegłorocznych zysków.
Dla zobrazowania - np. rzeczywiste koszty udzielonej dwuletniej pożyczki przez jeden z największych polskich banków w 2005 r. - w przypadku jednej z konsumentek - emerytek wyniosły 72% w skali roku !!!.
Ubezpieczenie udzielonego na pięć lat w 2004 r. przez inną instytucję finansową kredytu w wysokości 28.000 tysięcy zł - po zliczeniu wszystkich składek wyniosło- bagatela 5.000 zł /pięć tysięcy zł/.

Więcej informacji zasięgną państwo u Miejskiego Rzecznika Konsumentów - Mariusz Burcharta pod nr. tel. 041 36 76 140
Tekst ustawy (*pdf)

  

Komitet Organizacyjny Obchodów "Świętokrzyskiego Milenium" ogłasza konkurs na projekt plakatu promującego "Świętokrzyskie Milenium". Wybrany projekt będzie eksponowany w 2006 roku na billboardach usytuowanych wzdłuż trasy Gdańsk - Zakopane. Prace z dopiskiem "Świętokrzyskie Milenium" należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach (Al. IX Wieków Kielc 3, p. 226) w terminie do 3 marca br. (do godz. 15.00). Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach, tel. 041 342 12 07, 041 342 17 75. Nagroda wynosi 10 tys. zł brutto.

regulamin_konkursu_milenium.doc - Regulamin konkursu

Bardzo udała się sobotnia impreza w Parku Miejskim, zainicjowana przez redakcję "Słowa". We wspólnej zabawie lepienia figur ze śniegu wzięło udział mnóstwo osób. Na Skwerze Szarych Szeregów w ciągu dwóch godzin powstały śnieżne fortece, bałwany, postaci z bajek i figurki zwierząt. Budowali starsi i młodsi, przybyło wiele rodzin, które znakomicie spędziły czas na świeżym powietrzu. Dolinę Silnicy ozdobiły koty, konie, dinozaury oraz cała rzesza różnorodnych bałwanów. Ogromną popularnością cieszyły się przygotowane przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni przejażdżki na saniach, zaprzężonych w konie i ognisko z kiełbaskami. Oceniająca prace komisja podkreśliła, że są bardzo piękne i dlatego wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane m.in. przez Urząd Miasta Kielce i Muzeum Zabawkarstwa. Specjalne wyróżnienia, za pomysłowość, przyznano autorom czterech prac. Był to śnieżny dom z kanapą, stolikiem i telewizorem, rodzina słoni stojąca przy palmach, bałwan z deskorolką oraz sanie Świętego Mikołaja. Nagrodę od Muzeum Zabawkarstwa otrzymali wykonawcy świętokrzyskiej Baby Jagi.

 

Zobacz fotoreportaż

 

167 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

21.02.2006 r.

W związku z zagrożeniem pojawienia się „Ptasiej grypy” na naszym terenie Wydział Ochrony Środowiska wspólnie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM Kielce prowadzi od wczoraj kontrole ferm drobiowych zlokalizowanych na terenie miasta. Ustalono, że obecnie na 11 ferm drobiu zasiedlonych jest 7, z tego skontrolowane zostały już 4. Wszyscy hodowcy drobiu, u których przeprowadzono kontrole oświadczyli, że są w kontakcie z lekarzami weterynarii, ich drób jest chroniony, ptaki nie wychodzą na zewnątrz i przy wejściach do kurników oraz wjazdach na teren fermy znajdują się maty odkażające. Kontrole potwierdziły, że kurniki są zamknięte, kury przebywają w środku i nie są wypuszczane na zewnątrz. Zwrócono także uwagę na drób utrzymywany przez rolników dla własnych potrzeb, znajdujący się w sąsiedztwie ferm. Poinformowano rolników o konsekwencjach wynikających z nie przestrzegania rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków domowych pomoru drobiu.

Wydział Spraw Obywatelskich UM Kielce informuje, że jutro (22.02) w godzinach 9.30 - 12.00 nie będzie przyjmował wniosków na wydanie dowodów osobistych. Przerwa spowodowana jest pracami serwisowymi, które obejmą komputerowy system obsługi dowodów osobistych. Przepraszamy za utrudnienia.

Dyskusja publiczna nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Centrum Usług Biurowych Wrzosowa odbędzie się dziś w Urzędzie Miasta Kielce. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Kielce w bardzo oryginalny sposób będą świętować zakończenie tegorocznego karnawału. 24 i 25 lutego upłyną pod znakiem brazylijskiej samby. W piątek rozpoczną się warsztaty oraz kurs samby. W sobotę, w południe, na Dworcu PKP w Kielcach wystąpi – grupa taneczna Los Bailadores i grupa muzyczna Sambasim, a pół godziny później tancerze przejadą specjalną platformą karnawałową ulicą Sienkiewicza. Wieczorem na Dużej Scenie KCK odbędzie się koncert galowy - „Samba show”. Atrakcyjne brazylijskie i polskie tancerki z zespołów Axe Bahia i Los Bailadores zaprezentują piękne, oryginalne i ekspresyjne rytmy w żywiołowych choreografiach. W programie: Konkurs o Nagrodę Prezydenta Kielc w kategorii samba solo i samba w parach. Będzie można także obejrzeć pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira w wykonaniu grupy Oficina da Capoeira. Gośćmi imprezy mają być piłkarze brazylijscy, grający w polskich klubach sportowych. Przedsięwzięcie organizuje Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca.
Program

Komisja Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś na posiedzeniu wyjazdowym na terenie zespołu obiektów sportowych (ul. Ściegiennego 8). Tematem dyskusji były m.in. propozycje zagospodarowania stadionu piłkarskiego oraz stan zaawansowania budowy hali sportowej. Radni omówili także wyniki konkursu ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu sportu i turystyki.

Urząd Miasta Kielce przyjmuje już wnioski z kandydaturami do nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Szczegółowe zasady przyznawania nagród określa regulamin stanowiący załącznik do Uchwały Rady Miejskiej w Kielcach nr XXVI/477/2004 z dnia 01 kwietnia 2004. Wnioski wraz z uzasadnieniem należy składać lub przesłać do 31 maja br. na adres: Urząd Miasta Kielce, Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia, Referat Kultury i Turystyki, ul. Szymanowskiego 6, 25-361 Kielce, pok. Nr 119.

168 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

22.02.2006 r.

Ze względu na duże zainteresowanie projektem pod nazwą: "Podniesienie kwalifikacji grupy osób pracujących do międzynarodowych standardów biznesu w zakresie języka angielskiego, informatyki i rachunkowości", realizowanego od września 2005 r. w ramach ZPORR, priorytet 2, działanie 2.1., Gmina Kielce złoży wniosek o dofinansowanie realizacji kolejnego przedsięwzięcia - poszerzonej edycji projektu szkoleniowego pn. "Międzynarodowe Standardy Biznesu". Obecny cykl szkoleń zakończy się w lipcu 2006 r. Pod koniec czerwca uczestnicy będą mogli przystąpić do egzaminów i zdobyć certyfikaty potwierdzające ich nowo zdobyte umiejętności. Druga edycja projektu jest planowana na okres październik - czerwiec 2006/2007 r. (więcej)

Na początek kwietnia (5-9.04) zaplanowana jest wizyta delegacji z izraelskiej Ramli. Władze Kielc są zainteresowane nawiązaniem współpracy z tym miastem. - Ramla jest ośrodkiem przemysłowym, wielkością zbliżonym do Kielc. Planujemy podpisanie umowy o partnerstwie - informuje Wojciech Lubawski.

Nie uda się oddać do użytku nowej siedziby Muzeum Zabawkarstwa na dzień 1 kwietnia. Jak poinformował dziś prezydent Kielc, budynek przy Placu Wolności będzie kompleksowo ukończony nieco później. Termin uroczystego otwarcia muzeum został przesunięty na Dzień Dziecka (1 czerwca).

4 lipca 2006 roku przypada 60 rocznica pogromu Żydów. Prezydent Kielc ustanowił swoim pełnomocnikiem w sprawach przygotowania jubileuszu - Bogdana Białka, prezesa Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. W planowanym programie obchodów znalazła się sesja naukowa oraz uroczysty koncert.

Troje kielczan powołanych do reprezentacji Polski: Maria i Marcin Szymańscy oraz Wojciech Moranda, bierze udział w Międzynarodowym Turnieju Szachowym rozgrywanym w dniach 17-26 lutego w Cappelle la Grande we Francji. Są to laureaci nagrody Nadzieje Kielc z 1999 i 2001 roku. Turniej jest jedną z najsilniej obsadzonych imprez szachowych na świecie. Uczestniczy w nim 624 zawodników z 58 krajów świata, z czego 471 posiada międzynarodowe tytuły sportowe FIDE. W zawodach bierze udział aż 110 arcymistrzów oraz 82 mistrzów międzynarodowych.Targi Narciarsko-Snowboardowe Zima 2006/2007 rozpoczną się w czwartek (23.02) w Targach Kielce. W halach przy ul. Zakładowej 1 prezentowana będzie najnowsza kolekcja sprzętu i odzieży narciarskiej oraz snowboardowej. Te targi to miejsce spotkań przedstawicieli i dystrybutorów wielkich firm narciarskich i outdoorowych z przedstawicielami polskiego handlu. W Kielcach to przedsięwzięcie jest organizowane po raz pierwszy. Impreza, która potrwa do 26 lutego jest zamknięta dla publiczności.

Nowa placówka Polskiego Związku Bilardowego zostanie otwarta jutro wieczorem (o 18.30) w Kieleckim Centrum Kultury. Na potrzeby klubu zaadaptowano pomieszczenia stolarni. Grać będzie można na ośmiu stołach. - W moim odczuciu to ważna, ładnie urządzona placówka, gdzie będzie można ciekawie spędzić czas - podkreśla prezydent Kielc.166 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

23.02.2006 r.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski i Rektor Akademii Świętokrzyskiej Regina Renz podpisali dziś porozumienie dotyczące nieruchomości położonych w Kielcach przy ul. Leśnej 16 i Planty oraz ul. Podklasztornej 117, Mickiewicza 3 i Paderewskiego 10. Zgodnie z zapisem porozumienia prezydent Kielc przedstawi pod obrady Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie przekazania na mocy darowizny na rzecz AŚ nieruchomości przy ul. Mickiewicza 3, wystąpi do wojewody o wyrażenie zgody na przekazanie w podobnej formie nieruchomości przy ul. Paderewskiego 10. Pomieszczenia przy ul. Podklasztornej będą sukcesywnie przekazywane przez AŚ, począwszy od 15 lipca 2006 r. wskazanemu przez Miasto podmiotowi. Dokument przewiduje również zawarcie pomiędzy uczelnią a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych umowy dzierżawy części nieruchomości położonej przy ul. Planty i Leśnej 16 w celu wybudowania hali targowej. - Centrum miasta będzie piękniejsze niż w tej chwili - powiedział po podpisaniu porozumienia prezydent Kielc.

Zespół Samba Axe Bahia

Prezydent Kielc zaprasza mieszkańców do pożegnania tegorocznego karnawału w rytmie samby. W najbliższy piątek i sobotę w naszym mieście rozbrzmiewać będą brazylijskie rytmy. Wiele osób zgłosiło swój udział warsztatach i oraz kursie samby, które poprowadzą m.in. Iwona Pavlović oraz Monika Pawelec. W sobotę, w południe, w hali Dworca PKP w Kielcach wystąpi - grupa taneczna Los Bailadores i grupa muzyczna Sambasim, a pół godziny później tancerze przejadą karnawałową platformą ulicą Sienkiewicza. Wieczorem na Dużej Scenie KCK odbędzie się koncert galowy - „Samba show”. Atrakcyjne brazylijskie i polskie tancerki z zespołów Axe Bahia i Los Bailadores zaprezentują oryginalne i ekspresyjne rytmy w żywiołowych choreografiach. W programie: Konkurs o Nagrodę Prezydenta Kielc w kategorii samba solo i samba w parach. Będzie można także obejrzeć pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira w wykonaniu grupy Oficina da Capoeira. Gośćmi imprezy będą piłkarze brazylijscy, grający w polskich klubach sportowych. Przedsięwzięcie organizuje Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca. (program)

Targi Narciarsko-Snowboardowe Zima 2006/2007 rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. W halach przy ul. Zakładowej 1 prezentowana jest najnowsza kolekcja sprzętu i odzieży narciarskiej oraz snowboardowej. Te targi to miejsce spotkań przedstawicieli i dystrybutorów wielkich firm narciarskich i outdoorowych z przedstawicielami polskiego handlu. W Kielcach to przedsięwzięcie jest organizowane po raz pierwszy. Impreza, która potrwa do 26 lutego jest zamknięta dla publiczności.

Nowa placówka Polskiego Związku Bilardowego zostanie otwarta dziś (18.30) w Kieleckim Centrum Kultury. W programie uroczystości m.in. koncert oraz pokazy trików bilardowych. Na potrzeby klubu zaadaptowano pomieszczenia stolarni. Grać będzie można na ośmiu stołach.

Około 30 osób, uczniów gimnazjów i szkół średnich wzięło dziś udział w Solowym Turniej Breakdance, który odbył się w "Zameczku" (ul. Słowackiego 23). Konkurs polegał na solowym zaprezentowaniu umiejętności tańca breakdance. Prezentacje tancerzy mogły zawierać ich własną muzykę na CD. Solowy pokaz nie mógł trwać dłużej niż 1 minutę. Organizatorzy przewidzieli za zajęcie trzech pierwszych miejsc nagrody rzeczowe, Puchar dla zwycięzcy i dyplomy dla wszystkich uczestników.168 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

24.02.2006 r.

24 i 25 lutego upłyną w naszym mieście pod znakiem brazylijskiej samby. Prezydent Kielc zaprasza mieszkańców do pożegnania tegorocznego karnawału. Dziś rozpoczną się warsztaty oraz kurs samby. W sobotę, w południe, na Dworcu PKP w Kielcach wystąpi - grupa taneczna Los Bailadores i grupa muzyczna Sambasim, a pół godziny później tancerze przejadą specjalną platformą karnawałową ulicą Sienkiewicza. Wieczorem na Dużej Scenie KCK odbędzie się koncert galowy - „Samba show”. Atrakcyjne brazylijskie i polskie tancerki z zespołów Axe Bahia i Los Bailadores zaprezentują piękne, oryginalne i ekspresyjne rytmy w żywiołowych choreografiach. W programie: Konkurs o Nagrodę Prezydenta Kielc w kategorii samba solo i samba w parach. Będzie można także obejrzeć pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira w wykonaniu grupy Oficina da Capoeira. Gośćmi imprezy mają być piłkarze brazylijscy, grający w polskich klubach sportowych. Przedsięwzięcie organizuje Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca.

Wielkie sportowe emocje czekają jutro fanów piłki ręcznej. W meczu ćwierćfinału Pucharu EHF "szczypiorniści" Vive Kielce zmierzą się z francuską drużyną US Creteil. W drodze do 1/4 finału tych prestiżowych rozgrywek "siódemka" Vive pokonała zespoły z Danii i Szwajcarii. Początek meczu w sobotę o godz. 16.00 w hali przy ul. Krakowskiej 72.

3 marca br. (o godz. 15.00) mija termin składania prac w ogłoszonym przez Komitet Organizacyjny Obchodów "Świętokrzyskiego Milenium" konkursie na projekt plakatu promującego to przedsięwzięcie. Wybrany projekt będzie eksponowany w 2006 roku na billboardach usytuowanych wzdłuż trasy Gdańsk - Zakopane. Prace z dopiskiem "Świętokrzyskie Milenium" należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach (Al. IX Wieków Kielc 3, p. 226). Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach, tel. 041 342 12 07, 041 342 17 75. Nagroda wynosi 10 tys. zł brutto.

VIII Galaktyczny Bal Przebierańców odbędzie się jutro na pożegnanie ferii w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej w Kielcach. Zabawa, organizowana przez Świętokrzyski Klub Tańca Jump, Urząd Miasta oraz MOSiR rozpocznie się o godz. 11.00. Do 14.00 trwać będą tańce, pokazy, konkursy z nagrodami. Na uczestników czeka też słodki poczęstunek i upominki. Wstęp wolny.

Wystawa pt. "Życie dzieci w Europie" została otwarta dziś w Urzędzie Miasta. Ekspozycję będzie można oglądać przez najbliższy tydzień przed salą konferencyjną ratusza.

34 zawodników z 9 miast polskich wzięło udział w zorganizowanym wczoraj w Domu Kultury "Zameczek" I Solowym Turnieju Break Dance "B-Boy Session". Pierwsze miejsce w finale zajął Kuba Kopiec z Radomska.

Pliki do pobrania

168 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

27.02.2006 r.

Pierwsze szczepienia przeciw pneumokokom rozpoczną się w marcu i będą obejmowały wszystkich małych kielczan, którzy urodzą się w 2006 roku. Według statystyk z poprzednich lat, będzie to około 1700 dzieci. Szczepienia będą wykonywane we wszystkich 12 punktach szczepień w Kielcach, natomiast koszty serwisu całej akcji pokryje firma, od której zakupiono szczepionki. Decyzja władz o zakupie szczepionek przeciwko pneumokokom była konsultowana z Grupą Roboczą ds. Inwazyjnej Choroby Pneumokokowej pod przewodnictwem prof. Walerii Hryniewicz oraz dr Pawła Grzesiowskiego z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. (więcej - strona www.pneumokoki.pl)  


Wykaz realizatorów programu szczepień w Kielcach

Pliki do pobrania

Bardzo gorąco, mimo mrozu na dworze, było w sobotnie południe na kieleckim dworcu, gdzie rozpoczęło się pożegnanie karnawału w rytmie samby. Setki osób przyszły obejrzeć tancerki z zespołu Los Bailadores, które w asyście muzycznej grupy Sambasim, przeniosły wszystkich w klimaty brazylijskiego karnawału ognistym tańcem i egzotycznymi strojami. Pokaz przeniósł się potem do centrum Kielc. Karnawałowa platforma z artystkami przejechała ulicą Żelazną i Sienkiewicza. Zwieńczeniem dnia był koncert "Samba Show" w Kieleckim Centrum Kultury. Wypełnioną do ostatniego miejsca widownię do tańca porywały batucadowa grupa Sambal oraz zespoły Axe Bahia i Los Bailadores, które zaprezentowały oryginalne i ekspresyjne rytmy w żywiołowych choreografiach. Odbyła się także finałowa rywalizacja solistów i par startujących w konkursie o Puchar Prezydenta Kielc. W kategorii samba solo zwyciężył Rafał Kabungwe, zaś wśród par najlepsi okazali się Polina Petrishcheva i Tomasz Żukowski. W jury, oceniającym tancerzy zasiedli m.in. Iwona Pavlović, Monika Pawelec, Elżbieta Szlufik, Wojciech Lubawski. Widzowie obejrzeli również pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira w wykonaniu grupy Oficina da Capoeira. Po koncercie, we foyer tancerki uczyły publiczność kroków samby. Przedsięwzięcie zorganizowały, z inicjatywy prezydenta Kielc, Kieleckie Centrum Kultury oraz Kielecki Teatr Tańca. (więcej - fotoreportaż)

27 lutego jest ostatnim dniem pracy w Urzędzie Miasta dla Grażyny Czerwińskiej. Pani Grażyna, od 15 lat pracownik Urzędu Stanu Cywilnego, została dziś pożegnana z okazji przejścia na emeryturę przez sekretarza miasta Janusza Kozę oraz współpracowników z USC. - Dziękuję pani za wieloletnią pracę na rzecz samorządu, za zapał i wysiłek wkładany w realizację codziennych zadań oraz za to, że z pani doświadczenia i wiedzy mogli korzystać młodsi pracownicy - mówił w imieniu prezydenta Kielc sekretarz miasta.

169 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

Zestaw do podpisu...

28.02.2006 r.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski odebrał dziś z rąk przedstawicieli Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych certyfikat elektronicznego podpisu. Od 7 marca uprawnieni do podpisywania dokumentów za jego pomocą będą: prezydent, zastępcy prezydenta, skarbnik, sekretarz oraz siedmiu dyrektorów wydziałów. Jednocześnie rozpoczyna to procedurę wymiany dokumentów między Urzędem Miasta a jednostkami administracji państwowej, samorządowej jak i pomiędzy osobami fizycznymi przy użyciu certyfikowanego podpisu elektronicznego. - Jest to kolejny krok w celu przygotowania Urzędu Miasta do świadczenia usług on-line - podkreśla dyrektor ZOUM Zygmunt Mazur.

Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w świetlicy środowiskowej (ul. Wikaryjska). Tematem posiedzenia była organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży w ramach świetlic i klubów środowiskowych (struktura, stan bazy i zatrudnienia, środki przeznaczone przez miasto, działalność merytoryczna, perspektywy rozwoju).

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od 3 marca br. na ulicy Zgody będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego od ul. Wojska Polskiego do ul. Małej Zgody. Po prawej stronie ulicy będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania pojazdów. MZD prosi o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie.

169 osób skorzystało minionej nocy z pomocy kieleckich placówek dla bezdomnych i potrzebujących (raport)

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności