Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

 

Zobacz również:

 

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Rocznica rozbicia kieleckiego więzienia UB

(2020-07-30)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Lato na basenie

(2020-07-30)

Poznaliśmy szczegóły Festiwalu Hurra! ART!

(2020-07-29)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Kolejne zmiany na ul. Witosa. Największa inwestycja drogowa w Kielcach już na półmetku

(2020-07-28)

Łapmy wodę w Kielcach - happening na Placu Artystów

(2020-07-28)

Utrudnienia na Warszawskiej w związku z pracami ciepłowników

(2020-07-27)

Dyskusja o przyszłości Korony Kielce

(2020-07-24)

Obradowali kieleccy radni

(2020-07-24)

Kameralne obchody Święta Policji

(2020-07-23)

Samochód dla Kieleckiego Banku Żywności przekazało Miasto

(2020-07-22)

Trwa modernizacja fragmentu ul. Radomskiej

(2020-07-22)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

Trwa koszenie traw w Kielcach

(2020-07-21)

Wiejski Ogród Botaniczny - duże marzenie małego chłopca

(2020-07-20)

Wakacyjne warsztaty w "Zameczku"

(2020-07-20)

Grupa najemców lokali MZB w centrum będzie mogła płacić mniej za czynsz

(2020-07-15)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - październik 2006

31.10.2006 r.

Dziś Urząd Miasta będzie pracował do godz. 15.30. Dotyczy to również Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00. Dziś będą przyjmować interesantów do 15.30.

Jadwiga Skrobacka, kielecki koordynator kampanii: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu, pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kielce, została nagrodzona w "Konkursie na najlepszego koordynatora lokalnego". Kampania odbyła się w Polsce po raz piąty w dniach 16-22 września br. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało "Zmiany klimatu", a celem było zainteresowanie mieszkańców ideą zrównoważonego transportu na terenach miejskich. Koordynatorem krajowym inicjatywy jest Ministerstwo Środowiska. W tym roku do konkursu nadesłano 20 prac. Laureatów wyłoniła Komisja konkursowa złożona z pracowników Departamentu Edukacji i Promocji Zrównoważonego Rozwoju Ministerstwa Środowiska. Nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Ogólnopolskiego Forum Edukacji Ekologicznej Eko Media Forum, które odbędą się 23 listopada na Międzynarodowych Targach Ekologicznych POLEKO 2006 w Poznaniu.

Więcej o kieleckich obchodach

W imieniu prezydenta i swoim dziękuję Państwu za dotychczasową pracę oraz życzę wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym - zwrócił się do urzędników świętujących dziś okrągłe rocznice stażu pracy sekretarz miasta Janusz Koza. Gratulacje odebrali pracownicy Urzędu Miasta, którzy obchodzili jubileusze od 20 do 45 lat zatrudnienia. Uczestnicy uroczystości otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz albumy.

30.10.2006 r.

We wtorek - 31 października Urząd Miasta będzie pracował od 7.30 do 15.30. Dotyczy to również Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Obsługi Interesanta oraz Referatów: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00. Jutro będą przyjmować interesantów do 15.30.

Prezydent Kielc zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania ofert na realizację zadań publicznych Miasta z zakresu: Profilaktyki i przeciwdziałania patologiom społecznym. Kompletne oferty należy składać w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Szymanowskiego 6, w Biurze ds. Organizacji Pozarządowych osobiście lub za pośrednictwem poczty. Szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.kielce.pl) oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Rynek 1 i Szymanowskiego 6.

Funkcjonuje juz tzw. punkt przyjęć interesantów Policji i Straży Miejskiej dla dzielnicy Białogon. Mieści się on w Domu Harcerza (wejście od ul. Pańskiej 2, tel. 041 346 42 28). Dzielnicowi z Komisariatu II Policji przyjmują w nim interesantów we wtorki i czwartki (godz. 14.00 - 16.00) oraz w soboty (10.00-12.00). Patrole Straży Miejskiej i Policji pełnią służbę patrolową na terenie całej dzielnicy Białogon. Kontakt telefoniczny z nimi poprzez:
- oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji tel. 997
- oficera dyżurnego Komisariatu II Policji tel. 041 349 31 60
- dyzurnego Straży Miejskiej tel. 986 oraz 041 368 75 15

INFORMACJA
Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy przy ul. Ściegiennego, Zagnańskiej i na Cedzynie będą obowiązywały od dnia 01.11.2006 r. od godz. 5.00 do dnia 02.11.2006 r. do godz. 21.00. Oznakowanie na czas nowej organizacji ruchu zostało ustawione i zasłonięte. W przypadku zaistnienia konieczności zmiany zostaną wprowadzone wcześniej (na wniosek Policji).

1) Rejon cmentarzy przy ulicy Ściegiennego:

- dla pojazdów osób odwiedzających cmentarze udostępniony zostanie parking przed stadionem piłkarskim w dn. 30.10.2006 r. - 02.11.2006 r.
- przy ul. Gagarina zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych
W okresie Wszystkich Świętych ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Gagarina od ul. Ściegiennego do Al. Legionów,
- ul. Ściegiennego od Placu Piłsudskiego do ul.Husarskiej,
- ul. Kwasa od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina,
- ul. Spokojna od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza,
- ul. Langiewicza od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Zgoda od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego.

2) Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Witosa ustawione zostaną tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3) Cmentarz w Cedzynie:

- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);

- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),

- na drodze w kierunku do Kielc, przed i za skrzyżowaniem z ul. Cmentarną wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania;

- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;

- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;

- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji będą nadzorowali ruch pojazdów;

4) Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniu 01.11.2005r. od godz.5.00 do godz. 21.00 zostanie wyłączona (w razie potrzeby wcześniej) sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach:
- Posłowicka - Ściegiennego;
- ul. Zagnańska - OBI.
W przypadku zaistnienia potrzeby sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5) Objazdy dla autobusów MPK.

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą
mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów
jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. W takich przypadkach dojazd w bezpośredni rejon cmentarzy znacznie się wydłuży, a nawet może się okazać niemożliwy.


MZD apeluje do użytkowników dróg o pozostawienie swoich pojazdów i korzystanie z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe.


MZD prosi uzytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do 2 listopada br. bedą obowiązywać zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.


W dniach 30 - 31.10.2006 r. (poniedziałek, wtorek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych C bis, E, F bis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


W dniu 01.11.2005 r. (środa) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w NIEDZIELĘ. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis oraz linii specjalnych A,B,Cbis,D,E,Fbis,G,H,J,S,Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Zawiesza się kursowanie reguralnych linii „C” , „F”, 11, 41 i 42. Linia nr 31 kursować będzie wg rozkładów jazdy jak w Sobotę, kursy wykonywane w tym dniu będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.
Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A: Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B: Bukówka - Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Parking.
C bis: Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunw. - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking
D: Os. Dąbrowa - Zagnan. - Okrzei - Czarnowska - Dworzec PKP - Żytnia - Ogrodowa - Ściegiennego Cmentarz.
E: Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis: Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.
G: Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska -Ściegiennego Cmentarz.
H: Os. Świetokrzys. - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminar. - Ściegiennego Cmentarz.
J: Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.
S: Os. Na Stoku - Warszawska - IX W.Kielc - Sandomierska -Cedzyna parking.
Z: Os. Podkarczowka - Jagiellonska - Grunwaldzka - Zytnia -Paderewskiego - IX . Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.

6. W dniu 02.11.2006 r. (czwartek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w DNI ROBOCZE. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych C bis, E, F bis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.

Uwagi:

- W związku ze zmiana organizacji ruchu na ul. Ściegiennego w dniu 01.11.2006r. autobusy linii nr 2, 27, 30 kursować będą z kierunku Dymin ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 34 w dniu 01.11.2006 r. wszystkimi kursami dojeżdżały będą do ul. Gagarina.


- W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Sandomierskiej w dniach od 28.10.2006 r. do dnia 02.11.2006 r. autobusy linii nr 10, C i F nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.


- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.


- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


- W dniu 01.11.2006 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punktach sprzedaży przy ul. Żytniej w godz: od 6.00 do godz. 20.00 oraz w dodatkowo uruchomionych punktach sprzedaży przy cmentarzu Cedzyna, Piaski i przy ul Gagarina w godz: od 7.00 do godz. 15.00. W bilety można również zaopatrywać się u kierowców autobusowych.


27.10.2006 r.

Na stronie internetowej www.funduszestrukturalne.gov.pl pojawiło się opracowanie Ministerstwa Transportu "Podsumowanie konsultacji społecznych projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko", w którym uwzględniono również budowę lotnisk w Łodzi, Bydgoszczy i Kielcach. "Cieszę się, że nasze kontakty z Ministerstwem Transportu i udział w konsultacjach społecznych tego programu zaowocowały tym, że zaczynamy istnieć na mapie planowanych lotnisk w Polsce i jesteśmy dostrzegani na szczeblu centralnym" - skomentował z-ca prezydenta Kielc Maria Parafiniuk.

Spotkanie pod nazwą "Sztuka, nie-sztuka" rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w Galerii Świętokrzyskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych przy ul. Orlej 3. W programie: prezentacja prac znajdujących się w posiadaniu Towarzystwa, dyskusja na temat sztuki współczesnej z udziałem krytyków, artystów i publiczności. Odbędzie się również autorski pokaz mody awangardowej Bogumiła Wtorkiewicza kolekcji: "Dzikuska świętokrzyska", " Syrena Bałtycka" i "Rajski Motylek" połączony z wystąpieniem autora nt.: "Psychologii Mody". Impreza zorganizowana zostanie w ramach Festiwalu Sztuki Współczesnej "Człowiek i jego sztuka".

Organizatorzy Festiwalu Sztuki Współczesnej "Człowiek i jego sztuka" zapraszaja jutro do BAZY UNDERGROUND. Podczas imprezy w Bazie Zbożowej (ul. Zbożowa 4, godz. 18.00) odbędzie się spektakl "STÓPKLATKA" wg "Historii" Gombrowicza, w wykonaniu Studium muzyczno - teatralnego Jazz Club oraz przegląd zespołów młodzieżowych. W programie jest również zakończenie wystawy "GALERIA BEZDOMNA"

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Sp. z o.o. w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych będzie wykonywała bezpłatną kontrolę stanu oświetlenia samochodów. Wszystkich zainteresowanych MPK zaprasza w dniu 28 października br. (sobota) w godz. 7.00-14.00 (ul. Jagiellońska 92).

We wtorek - 31 października Urząd Miasta będzie pracował od 7.30 do 15.30. Również Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Interesanta oraz Referaty: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00 będą w tym dniu przyjmować interesantów do 15.30.

INFORMACJAZmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy przy ul. Ściegiennego, Zagnańskiej i na Cedzynie będą obowiązywały od dnia 01.11.2006 r. od godz. 5.00 do dnia 02.11.2006 r. do godz. 21.00. Oznakowanie na czas nowej organizacji ruchu zostanie ustawione w porze nocnej z dnia 27.10.2006 r. na 28.10.2006 r. i zasłonięte. W przypadku zaistnienia konieczności zmiany zostaną wprowadzone wcześniej (na wniosek Policji).

1) Rejon cmentarzy przy ulicy Ściegiennego:

- dla pojazdów osób odwiedzających cmentarze udostępniony zostanie parking przed stadionem piłkarskim w dn. 30.10.2006 r. - 02.11.2006 r.
- przy ul. Gagarina zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych
W okresie Wszystkich Świętych ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Gagarina od ul. Ściegiennego do Al. Legionów,
- ul. Ściegiennego od Placu Piłsudskiego do ul.Husarskiej,
- ul. Kwasa od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina,
- ul. Spokojna od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza,
- ul. Langiewicza od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Zgoda od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego.

2) Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Witosa ustawione zostaną tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3) Cmentarz w Cedzynie:

- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);

- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),

- na drodze w kierunku do Kielc, przed i za skrzyżowaniem z ul. Cmentarną wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania;

- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;

- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;

- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji będą nadzorowali ruch pojazdów;

4) Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniu 01.11.2005r. od godz.5.00 do godz. 21.00 zostanie wyłączona (w razie potrzeby wcześniej) sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach:
- Posłowicka - Ściegiennego;
- ul. Zagnańska - OBI.
W przypadku zaistnienia potrzeby sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5) Objazdy dla autobusów MPK.

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą
mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów
jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. W takich przypadkach dojazd w bezpośredni rejon cmentarzy znacznie się wydłuży, a nawet może się okazać niemożliwy.


MZD apeluje do użytkowników dróg o pozostawienie swoich pojazdów i korzystanie z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe.


MZD prosi uzytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

Od 28 października do 2 listopada br. bedą obowiązywać zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.


1. W dniu 28.10.2006 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w SOBOTĘ, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych E, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy. Linie „C”, „F” i 10 nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.


2. W dniu 29.10.2006 r. (niedziela) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w NIEDZIELE, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych Cbis ,E, Fbis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.
Zawiesza się kursowanie regularnych linii „C”i „F”


4. W dniach 30 - 31.10.2006r .(poniedziałek, wtorek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych C bis, E, F bis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


5. W dniu 01.11.2005 r. (środa) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w NIEDZIELĘ. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis oraz linii specjalnych A,B,Cbis,D,E,Fbis,G,H,J,S,Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Zawiesza się kursowanie reguralnych linii „C” , „F”, 11, 41 i 42. Linia nr 31 kursować będzie wg rozkładów jazdy jak w Sobotę, kursy wykonywane w tym dniu będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.
Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A: Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B: Bukówka - Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Parking.
C bis: Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunw. - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking
D: Os. Dąbrowa - Zagnan. - Okrzei - Czarnowska - Dworzec PKP - Żytnia - Ogrodowa - Ściegiennego Cmentarz.
E: Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis: Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.
G: Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska -Ściegiennego Cmentarz.
H: Os. Świetokrzys. - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminar. - Ściegiennego Cmentarz.
J: Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.
S: Os. Na Stoku - Warszawska - IX W.Kielc - Sandomierska -Cedzyna parking.
Z: Os. Podkarczowka - Jagiellonska - Grunwaldzka - Zytnia -Paderewskiego - IX . Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.

6. W dniu 02.11.2006 r. (czwartek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w DNI ROBOCZE. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych C bis, E, F bis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.

Uwagi:

- W związku ze zmiana organizacji ruchu na ul. Ściegiennego w dniu 01.11.2006r. autobusy linii nr 2, 27, 30 kursować będą z kierunku Dymin ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 34 w dniu 01.11.2006 r. wszystkimi kursami dojeżdżały będą do ul. Gagarina.


- W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Sandomierskiej w dniach od 28.10.2006 r. do dnia 02.11.2006 r. autobusy linii nr 10, C i F nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.


- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.


- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


- W dniu 01.11.2006 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punktach sprzedaży przy ul. Żytniej w godz: od 6.00 do godz. 20.00 oraz w dodatkowo uruchomionych punktach sprzedaży przy cmentarzu Cedzyna, Piaski i przy ul Gagarina w godz: od 7.00 do godz. 15.00. W bilety można również zaopatrywać się u kierowców autobusowych.

W celu ułatwienia osobom niepełnosprawnym zamieszkującym w Kielcach dojazdu do lokali wyborczych i powrotu do domu w dniu 12 listopada br. (wybory samorządowe) zostanie zabezpieczony transport. Osoby zainteresowane tą formą pomocy mogą składać zamówienia w dniu wyborów pod numerem telefonu 041 36-76-600 w godz. 8.00 - 19.00.

Zaduszki Szantowe odbędą się jutro o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Uroczysty koncert poświęcony pamięci tych, których zabrało morze, organizują Stowarzyszenie Żeglarsko - Szantowe "Gejtawy" oraz WDK w Kielcach. Patronat nad imprezą objął m.in. prezydent Kielc.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z meczem piłkarskim Kolporter Korona Kielce - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp w dniu 29.10. (początek meczu godz.14.30) od godz.12.30 - 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

26.10.2006 r.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbyła się dziś w ratuszu. Ostatnia sesja poświęcona była podsumowaniu działalności samorządu Miasta Kielce w kadencji 2002 - 2006. Przewodniczący RM Tomasz Bogucki przypomniał działalność Rady Miejskiej w okresie ostatnich czterech lat oraz podziękował radnym za pracę na rzecz kieleckiego samorządu. W uroczystej sesji wzięli udział m.in. Biskup Ordynariusz Kazimierz Ryczan, Senator RP Jacek Włosowicz oraz wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś.

Odnawialne Źródła Energii są tematem przewodnim V Świętokrzyskiej Giełdy Kooperacyjnej Nowych Technologii, odbywa się dziś w holu Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej. W ramach Giełdy, odbędzie się konferencja pn. "Odnawialne źródła energii - innowacyjne idee i technologie”. To okazja do prezentacji innowacyjnej myśli technologicznej usług oraz produktów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Konferencja poświęcona jest także uwarunkowaniom wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz mechanizmom wsparcia rynku odnawialnych źródeł energii. Osoby zwiedzające Giełdę będą mogły zobaczyć m.in. pokaz proces produkcji i przetwarzania biomasy.
Najlepsi wystawcy V Świętokrzyskiej Giełdy Kooperacyjnej Nowych Technologii zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: "Najciekawsza ekspozycja”, "Nowoczesny produkt” oraz "Innowacyjna usługa”. Organizatorzy: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają do zwiedzania ekspozycji w godzinach 10.00 - 16.00, wstęp wolny.

We wtorek - 31 października Urząd Miasta będzie pracował od 7.30 do 15.30. Również Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Interesanta oraz Referaty: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz. 17.00 będą w tym dniu przyjmować interesantów do 15.30.


25.10.2006 r.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbędzie się jutro w ratuszu. Ostatnia sesja poświęcona jest podsumowaniu działalności samorządu Miasta Kielce w kadencji 2002 - 2006. Początek spotkania o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Porządek obrad:
1. Otwarcie obrad.
2. Omówienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 19 października 2006 r.
4. Podjecie uchwał w sprawie:
5. Wprowadzenie sztandaru Rady Miejskiej w Kielcach.
6. Podsumowanie działalności samorządu Miasta Kielce w kadencji 2002 - 2006:
a) wystąpienie Przewodniczącego Rady Miejskiej,
b) wystąpienie Prezydenta Miasta,
c) wystąpienia Przewodniczących Klubów Radnych.
6. Podziękowania i gratulacje (wystąpienia radnych i zaproszonych gości).
7. Wyprowadzenie sztandaru Rady Miejskiej.
8. Zamknięcie sesji Rady Miejskiej Kielcach.

Odnawialne Źródła Energii są tematem przewodnim V Świętokrzyskiej Giełdy Kooperacyjnej Nowych Technologii, która rozpocznie się jutro o godz. 10.00 w holu Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej. W ramach Giełdy, odbędzie się konferencja pn. "Odnawialne źródła energii - innowacyjne idee i technologie”. To okazja do prezentacji innowacyjnej myśli technologicznej usług oraz produktów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Konferencja poświęcona jest także uwarunkowaniom wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz mechanizmom wsparcia rynku odnawialnych źródeł energii. Osoby zwiedzające Giełdę będą mogły zobaczyć m.in. pokaz proces produkcji i przetwarzania biomasy.
Najlepsi wystawcy V Świętokrzyskiej Giełdy Kooperacyjnej Nowych Technologii zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: "Najciekawsza ekspozycja”, "Nowoczesny produkt” oraz "Innowacyjna usługa”. Organizatorzy: Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają do zwiedzania ekspozycji w godzinach 10.00 - 16.00, wstęp wolny.
Miasto Kielce podjęło działania inicjujące powstanie kieleckiego klastra. Odbyło się już kilka spotkań, które zaowocowały wypracowaniem "Koncepcji utworzenia i działalności klastra usługowego Grono Targowe Kielce".


W zamyśle inicjatorów klaster będzie obejmował instytucje, stowarzyszenia i organizacje powiązane biznesowo - głównie z sektora usług wystawienniczych, poligraficznych, hotelarskich, gastronomicznych i transportowych oraz działających w sferze kultury, rozrywki, sportu, promocji. Ważnym uzupełnieniem powinny być podmioty z otoczenia biznesu, banki, firmy doradztwa gospodarczego i wyższe uczelnie.


Celem powołania klastra jest podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw działających w obszarze organizacji i obsługi imprez targowo-kongresowych. W nowym okresie programowania pojawią się duże możliwości finansowania klastrów ze środków unijnych. W związku z powyższym grupa inicjatywna zarysowała potencjalne obszary współpracy i pomysły na projekty, wśród których znajdują się między innymi:

1. Opracowanie i wdrożenie systemu kompleksowej obsługi gościa targowego (elektroniczna karta wystawcy i odwiedzających imprezy targowe uprawniające do korzystania z różnego rodzaju promocji, zniżek i ofert specjalnych).
2. Łatwo dostępna informacja o Mieście i regionie w formie ulotek, broszur oraz portalu internetowego (możliwość uzyskania w jednym miejscu informacji o noclegach, restauracjach, miejscach rozrywki, wydarzeniach kulturalnych, połączeniach komunikacyjnych).
3. Konferencje, szkolenia, i wizyty studyjne dla pracowników i członków klastra.
4. Promocja krajowa i zagraniczna klastra oraz nowych, wspólnie wykreowanych produktów.

Więcej informacji na temat naszej inicjatywy można uzyskać na stronie www.um.kielce.pl/grono_targowe_kielce.

Licząc na Państwa zainteresowanie opisanym tematem, zachęcamy do przystąpienia do "Grona Targowego Kielce". W przypadku podjęcia decyzji o uczestnictwie w projekcie i przystąpieniu do Izby Gospodarczej Grono Targowe Kielce prosimy o wypełnienie deklaracji i przesłanie jej na adres: Urząd Miasta Kielce, Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta, ul. Rynek 1, 25-303 Kielce lub fax’em: (041) 36 76 142.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.10.2006 r.

Słowacki zespół Karaoke...

Koncerty, interaktywna instalacja, nowoczesne projekty audiowizualne i muzyczne złożą się na Firmament Festival 2006, który odbędzie się w Kielcach w dniach 8 -10 grudnia. Do Kielc przyjadą m.in. zespoły z Czech, Słowacji i Węgier. Tematem festiwalu są “Nowe Media”. Na małej scenie KCK wystąpią zespoły muzyczne i soliści, należący do najnowocześniejszego nurtu sztuk audiowizualnych, łączący nowoczesną, elektroniczną muzykę z ciekawymi wizualizacjami, video performance i projekcjami filmowymi. Wśród potwierdzonych już gości Firmamentu są zespoły, które do tej pory nie odwiedzały Polski: czeski duet Materidouska (muzyka oparta na autorskim oprogramowaniu, połączona z występem aktorki-tancerki na scenie), słowacki zespół Karaoke Tundra (elektroniczna manipulacja dźwiękiem, z użyciem odgłosów natury i cywilizacji, np. nagrań robionych na łące, w lesie, parku, na stacji, na ulicy), Jamka ze Słowacji na stałe rezydująca w Londynie (duet improwizujący na urządzeniach cyfrowych, okazjonalnie korzystający także z już wycofanej techniki analogowej) oraz węgierski Tigrics (kompozytor współpracujący z labelem Ultrahang). Polskę reprezentować będą kielecki Automatik i projekt Ctrl-Space, czyli Darek Makaruk i Vj Pani K. (elektronika z elementami transu, z generowanymi komputerowo wizualizacjami projektowanymi, m.in. na ciele występującego na scenie aktora). Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Kultury Wici.

Spotkanie pod nazwą "Sztuka, nie-sztuka" odbędzie się w sobotę, 27 października, o godz. 18.00 w Galerii Świętokrzyskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych przy ul. Orlej 3. W programie: prezentacja prac znajdujących się w posiadaniu Towarzystwa, dyskusja na temat sztuki współczesnej z udziałem krytyków, artystów i publiczności. Odbędzie się również autorski pokaz mody awangardowej Bogumiła Wtorkiewicza kolekcji: "Dzikuska świętokrzyska", " Syrena Bałtycka" i "Rajski Motylek" połączony z wystąpieniem autora nt.: "Psychologii Mody". Impreza zorganizowana zostanie w ramach Festiwalu Sztuki Współczesnej "Człowiek i jego sztuka".

Trzecia edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA odbywa się w Kijowie w dniach 24-26 października. Organizatorem wystawy są Targi Kielce. W tegorocznej edycji bierze udział 122 wystawców z 12 krajów (Chiny, Białoruś, Litwa, Niemcy, Polska, Rosja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Targom towarzyszy konferencja na temat „Przemysł polimerów. Atrakcyjność inwestowania. Finansowanie projektów" oraz organizowana po raz pierwszy zbiorowa prezentacja firm włoskich.
PLASTUKRAINA jest wschodnioeuropejską edycją kieleckiego PLASTPOL-u, jednych z największych w Europie targów branży tworzyw sztucznych, które miały w tym roku swój jubileusz - 10-lecie.

VII Konferencja i Wystawa Monitoringu Wizyjnego ALARM oraz VI Wystawa Wyposażenia i Obiektów Sportowych SPORT-OBKIEKT rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Głównym celem targów ALARM jest przedstawienie oferty systemów zabezpieczeń, sygnalizacji, monitoringu wizyjnego, ochrony osobistej, wyposażenia specjalistycznych grup prewencyjnych oraz zaprezentowanie najnowocześniejszych rozwiązań specjalistycznych.
Wystawa SPORT-OBIEKT poświęcona jest prezentacjom nowych trendów w budownictwie sportowym, produktów związanych z ich kompleksowym wyposażeniem oraz systemów kontroli dostępu do obiektów sportowych. Swoją ofertę przedstawiają producenci wyposażenia hal i stadionów, a także sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Prezentowanych jest również 6 modeli nowoczesnych, trwałych i odpornych na akty wandalizmu siedzisk, które zostały między innymi zamontowane na nowym stadionie w Kielcach.
Tegorocznym targom towarzyszy VII Ogólnopolska Konferencja "Bezpieczne Miasto - Monitoring Wizyjny Miast”, poświęcona bezpieczeństwu w miejscach publicznych (referaty wygłoszą specjaliści prowadzący akcję ratunkową w Katowicach), jak również VI Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczny Stadion”, organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. W trakcie konferencji zostanie zaprezentowany m.in. nowy system zabezpieczenia na Stadionie Miejskim w Kielcach.
W ramach targów odbywają się pokazy i turnieje zespołów piłkarskich na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
Więcej szczegółów na stronach: www.alarm.targikielce.pl, www.sport-obiekt.pl

Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" odbywa się w Kielcach. W programie przedsięwzięcia, które potrwa do 28 października są m.in.: liczne wernisaże, happeningi teatralne, spektakle, pokazy mody i przeglądy zespołów młodzieżowych. Festiwal "Człowiek i Jego Sztuka" rozpoczyna artystyczną jesień w Kielcach pod nazwą Jesienny Underground.

Zaduszki Szantowe odbędą się 28 października o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Uroczysty koncert poświęcony pamięci tych, których zabrało morze, organizują Stowarzyszenie Żeglarsko - Szantowe "Gejtawy" oraz WDK w Kielcach. Patronat nad imprezą objął m.in. prezydent Kielc.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Sp. z o.o. w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych będzie wykonywała bezpłatną kontrolę stanu oświetlenia samochodów. Wszystkich zainteresowanych MPK zaprasza w dniu 28 października br. (sobota) w godz. 7.00-14.00 (ul. Jagiellońska 92).

24.10.2006 r.

Kielecki Dom pod Fontanną został otwarty dziś przy ul. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 75. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Tomasz Bogucki, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc. Działalność placówki skierowana jest do osób doświadczających kryzysów zdrowia, które uzyskują status członka Domu-Klubu. Kielecki Dom pod Fontanną funkcjonuje w oparciu o Międzynarodowe Standardy Modelu Domu-Klubu. Jego członkowie biorą udział w kursach i szkoleniach, co pozwala zdobywać kompetencje zawodowe. Mogą uczestniczyć w zajęciach sekcji edukacyjnych (np. Sekcjach: Języków Obcych, Informatycznej, Kultury i Sztuki, Higieny). Dom-Klub umożliwia także powrót na otwarty rynek pracy w ramach tzw. "Modelu Zatrudnienia Przejściowego", współorganizując z pracodawcami stanowiska pracy. Zatrudnienie członków trwa w okresach po 3, 6 i 9 miesięcy w niepełnym wymiarze pracy. Otwarty dziś Dom Pod Fontanną powstał w związku z wdrażaniem partnerskiego projektu "Twarzą w twarz z rynkiem pracy - Model Zatrudnienia Przejściowego" w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Partnerstwo powstało z inicjatywy Warszawskiego i Kieleckiego Domu pod Fontanną. Miasto Kielce jest jednym z partnerów projektu, obok Świętokrzyskiego Zespołu Regionalnego Koalicji na rzecz Zdrowia Psychicznego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Biura Turystycznego "Abex" oraz Świętokrzyskiego Biura Brokerskiego. Zadaniem partnerów będzie tworzenie pilotażowych miejsc zatrudnienia przejściowego, promocja projektu, upowszechnianie jego rezultatów oraz opracowanie propozycji zmian w ustawodawstwie polskim i wspólnotowym w zakresie polityki zatrudnieniowej osób niepełnosprawnych.
Domy-Kluby pod Fontanną funkcjonują od lat 40-tych w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie jest ich 200. W Europie funkcjonuje niemal 60 takich placówek, w Azji - ponad 40, w Australii - 10, a w Afryce - 2. W miejsce tradycyjnego statusu pacjenta czy klienta systemu opieki, proponują swoim Członkom przyjęcie współodpowiedzialności za funkcjonowanie placówki. Umożliwiają członkom przygotowywanie się do podejmowania całkowitej odpowiedzialności za własne sprawy: za leczenie, rehabilitację i pełne usamodzielnienie, obejmujące także integrację zawodową. Domy pod Fontanną motywują i przygotowują osoby z problemami zdrowia psychicznego do podjęcia i kontynuowania zatrudnienia na otwartym rynku pracy, a jednocześnie przekonują i wspierają pracodawców w gotowości ich zatrudniania.

Transport używanego sprzętu rehabilitacyjnego dotarł z Włoch do Kielc - poinformowała Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakt i pomoc osobom niepełnosprawnym. Znalazły się w nim m.in.: aparaty do chodzenia dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa, gorsety ortopedyczne oraz różnego rodzaju ortezy. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest włoski duchowny ksiądz Bruno Lima z Rzymu. Wszyscy przedstawiciele placówek medycznych zainteresowani nieodpłatnym odbiorem sprzętu proszeni są o kontakt z Anną Sową pod nr tel. 041 36 76 528 (pn. 13.00-17.00, wt-pt. 11.30-15.30), 607 455 574. Z oferty mogą również skorzystać osoby prywatne.

Już od dziś goście Muzeum Zabawek i Zabawy będą mogli obejrzeć nową wystawę i pobawić się w kąciku zabaw. Bohaterami wystawy "Morskie powieści" będą piraci i korsarze oraz ich żaglowce, okręty i statki.W nietypowej bajkowej scenerii dna morskiego, pełnego ryb, koników morskich, pirackich skarbów i listów w butelkach, wszyscy zwiedzający będą mogli obejrzeć modele historycznych i współczesnych żaglowców polskich i zagranicznych. Wśród najciekawszych eksponatów będą m.in. żaglowce Krzysztofa Kolumba, okręty wikingów oraz polskie okręty szkoleniowe „Iskra”, „Zawisza Czarny” i „Dar Młodzieży”.Dzieci będą mogły się spotkać także z prawdziwym piratem o imieniu Drops. Morski rozbójnik odpyta dzieci z ciekawostek dotyczących zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy, a wszystkich tych, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, obdaruje… dropsami.Drugą muzealną nowością będzie także kącik zabaw. Na kolorowej wykładzinie rozstawione zostaną samochodziki, lalki, drewniane i plastikowe klocki, kręgle. W przyszłości stanie tam także wielki domek dla lalek z mebelkami oraz kolorowe parawany.To nie koniec muzealnych nowości. W najbliższy czwartek 26 października o godz. 13 w Galerii Dziecięcej Abrakadabra odbędzie się wernisaż wystawy „Sercem malowane”, prac wychowanków Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury pod kierunkiem pani Krystyny Ściwiarskiej.Więcej informacji

Prezydent Miasta Kielce informuje, iż spis wyborców w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw wyznaczonych na niedzielę 12 listopada 2006 roku wyłożony będzie do wglądu w terminie od 30 października 2006 r. do 10 listopada 2006 r. w Urzędzie Miasta Kielce przy ul. Szymanowskiego 6, w Wydziale Spraw Obywatelskich, Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w pokojach: 88, 89, 90, 91 w godzinach pracy Wydziału od 7.30 do 17.00.* Podstawa prawna: art. 35 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r.- Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz.U. z 2003 r. Nr 159, poz.1547 ze zmianami) oraz § 10 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 2002 r. w sprawie wzoru spisu wyborców dla wyborów do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz sposobu jego sporządzania, aktualizacji i udostępniania. (Dz.U. Nr 134, poz. 1136).

23.10.2006 r.

Pierwsze spotkanie fokusowe dotyczące Strategii Rozwoju Miasta Kielce na lata 2007-2020 odbyło się dziś w ratuszu. Przetarg na realizację tego dokumentu wygrała warszawska firma WYG International. W spotkaniu brała udział kadra zarządzająca Urzędu Miasta i przedstawiciele spółek miejskich.

Narada pełnomocników prezydenta miasta do spraw przeprowadzenia wyborów samorządowych odbyła się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem spotkania był zakres zadań związanych z pełnieniem powyższych obowiązków. W Kielcach utworzono 97 obwodowych komisji wyborczych, w tym 11 tzw. obwodów odrębnych (szpitale, domy pomocy społecznej, areszt śledczy). W 7 obwodach lokale wyborcze są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdej z obwodowych komisji znajdzie się 9 osób (w tym jeden przedstawiciel Urzędu Miasta), z wyjątkiem obwodów odrębnych, gdzie w komisjach łącznie z pełnomocnikiem prezydenta zasiądzie 7 osób.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Sp. z o.o. w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych będzie wykonywała bezpłatną kontrolę stanu oświetlenia samochodów. Wszystkich zainteresowanych MPK zaprasza w dniu 28 października br. (sobota) w godz. 7.00-14.00 (ul. Jagiellońska 92).

INFORMACJA

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy przy ul. Ściegiennego, Zagnańskiej i na Cedzynie będą obowiązywały od dnia 01.11.2006 r. od godz. 5.00 do dnia 02.11.2006 r. do godz. 21.00. Oznakowanie na czas nowej organizacji ruchu zostanie ustawione w porze nocnej z dnia 27.10.2006 r. na 28.10.2006 r. i zasłonięte. W przypadku zaistnienia konieczności zmiany zostaną wprowadzone wcześniej (na wniosek Policji).

1) Rejon cmentarzy przy ulicy Ściegiennego:

- dla pojazdów osób odwiedzających cmentarze udostępniony zostanie parking przed stadionem piłkarskim w dn. 30.10.2006 r. - 02.11.2006 r.
- przy ul. Gagarina zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych
W okresie Wszystkich Świętych ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Gagarina od ul. Ściegiennego do Al. Legionów,
- ul. Ściegiennego od Placu Piłsudskiego do ul.Husarskiej,
- ul. Kwasa od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina,
- ul. Spokojna od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza,
- ul. Langiewicza od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Zgoda od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda,
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego.

2) Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Witosa ustawione zostaną tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3) Cmentarz w Cedzynie:

- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);

- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),

- na drodze w kierunku do Kielc, przed i za skrzyżowaniem z ul. Cmentarną wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania;

- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;

- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;

- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji będą nadzorowali ruch pojazdów;

4) Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniu 01.11.2005r. od godz.5.00 do godz. 21.00 zostanie wyłączona (w razie potrzeby wcześniej) sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach:
- Posłowicka - Ściegiennego;
- ul. Zagnańska - OBI.
W przypadku zaistnienia potrzeby sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5) Objazdy dla autobusów MPK.

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą
mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów
jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. W takich przypadkach dojazd w bezpośredni rejon cmentarzy znacznie się wydłuży, a nawet może się okazać niemożliwy.


MZD apeluje do użytkowników dróg o pozostawienie swoich pojazdów i korzystanie z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe.


MZD prosi uzytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności.

Od 28 października do 2 listopada br. bedą obowiązywać zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.


1. W dniu 28.10.2006 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w SOBOTĘ, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych E, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy. Linie „C”, „F” i 10 nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.


2. W dniu 29.10.2006 r. (niedziela) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w NIEDZIELE, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych Cbis ,E, Fbis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.
Zawiesza się kursowanie regularnych linii „C”i „F”


4. W dniach 30 - 31.10.2006r .(poniedziałek, wtorek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych C bis, E, F bis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


5. W dniu 01.11.2005 r. (środa) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w NIEDZIELĘ. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2 bis, 4 bis, 23 bis, 30 bis, 44 bis oraz linii specjalnych A,B,Cbis,D,E,Fbis,G,H,J,S,Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Zawiesza się kursowanie reguralnych linii „C” , „F”, 11, 41 i 42. Linia nr 31 kursować będzie wg rozkładów jazdy jak w Sobotę, kursy wykonywane w tym dniu będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.
Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A: Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B: Bukówka - Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Parking.
C bis: Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunw. - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking
D: Os. Dąbrowa - Zagnan. - Okrzei - Czarnowska - Dworzec PKP - Żytnia - Ogrodowa - Ściegiennego Cmentarz.
E: Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis: Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.
G: Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska -Ściegiennego Cmentarz.
H: Os. Świetokrzys. - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminar. - Ściegiennego Cmentarz.
J: Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.
S: Os. Na Stoku - Warszawska - IX W.Kielc - Sandomierska -Cedzyna parking.
Z: Os. Podkarczowka - Jagiellonska - Grunwaldzka - Zytnia -Paderewskiego - IX . Kielc - Sandomierska - Cedzyna Parking.

6. W dniu 02.11.2006 r. (czwartek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy obowiązujących jak w DNI ROBOCZE. Dodatkowo uruchamia się kursowanie linii specjalnych C bis, E, F bis, J wg zamieszczonych rozkładów jazdy.

Uwagi:

- W związku ze zmiana organizacji ruchu na ul. Ściegiennego w dniu 01.11.2006r. autobusy linii nr 2, 27, 30 kursować będą z kierunku Dymin ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.


- Autobusy linii nr 34 w dniu 01.11.2006 r. wszystkimi kursami dojeżdżały będą do ul. Gagarina.


- W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Sandomierskiej w dniach od 28.10.2006 r. do dnia 02.11.2006 r. autobusy linii nr 10, C i F nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.


- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.


- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


- W dniu 01.11.2006 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punktach sprzedaży przy ul. Żytniej w godz: od 6.00 do godz. 20.00 oraz w dodatkowo uruchomionych punktach sprzedaży przy cmentarzu Cedzyna, Piaski i przy ul Gagarina w godz: od 7.00 do godz. 15.00. W bilety można również zaopatrywać się u kierowców autobusowych.

20.10.2006 r.

Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" rozpoczyna się dziś w Kielcach. W programie przedsięwzięcia, które potrwa do 28 października są m.in.: liczne wrnisaże, happeningi teatralne, spektakle, pokazy mody i przeglądy zespołów młodzieżowych. Jedną z ważniejszych imprez festiwalu jest wernisaż fotograficzny w ramach ogólnopolskiej akcji "Galeria Bezdomna". 21 października każdy może przynieść swoje zdjęcia i samodzielnie powiesić na terenie hali w Bazie. Wernisaż odbędzie się o godz. 19.00, a oprawę artystyczną zapewni Teatr Ecce Homo spektaklem "Wariacja bez tematu". Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" rozpoczyna artystyczną jesień w Kielcach pod nazwą Jesienny Underground.

Już od najbliższego wtorku 24 października goście Muzeum Zabawek i Zabawy będą mogli obejrzeć nową wystawę i pobawić się w kąciku zabaw. Bohaterami wystawy "Morskie powieści" będą piraci i korsarze oraz ich żaglowce, okręty i statki.W nietypowej bajkowej scenerii dna morskiego, pełnego ryb, koników morskich, pirackich skarbów i listów w butelkach, wszyscy zwiedzający będą mogli obejrzeć modele historycznych i współczesnych żaglowców polskich i zagranicznych. Wśród najciekawszych eksponatów będą m.in. żaglowce Krzysztofa Kolumba, okręty wikingów oraz polskie okręty szkoleniowe „Iskra”, „Zawisza Czarny” i „Dar Młodzieży”.Dzieci będą mogły się spotkać także z prawdziwym piratem o imieniu Drops. Morski rozbójnik odpyta dzieci z ciekawostek dotyczących zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy, a wszystkich tych, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, obdaruje… dropsami.Drugą muzealną nowością będzie także kącik zabaw. Na kolorowej wykładzinie rozstawione zostaną samochodziki, lalki, drewniane i plastikowe klocki, kręgle. W przyszłości stanie tam także wielki domek dla lalek z mebelkami oraz kolorowe parawany.To nie koniec muzealnych nowości. W najbliższy czwartek 26 października o godz. 13 w Galerii Dziecięcej Abrakadabra odbędzie się wernisaż wystawy „Sercem malowane”, prac wychowanków Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury pod kierunkiem pani Krystyny Ściwiarskiej.Więcej informacji

Dziś mija termin zgłoszeń do udziału w dziewiątej edycji Plebiscytu o Złotą Miotłę. Do godz. 12.00 do magistratu wpłynęły 32 kupony konkursowe. Mieszkańcy po raz kolejny wybierają nieruchomości zasługujące na nagrodę za wzorowe utrzymywanie czystości, prawidłowe postępowanie z odpadami i szczególnie estetyczne zagospodarowanie zielenią. Plebiscyt jest przeprowadzany w kategoriach: dla administracji osiedli, właścicieli - zarządców nieruchomości zabudowanych oraz firm. Kandydatów można zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska UM Kielce:

na kuponach, które ukażą się w lokalnej prasie, dostępnych również na stronie UM Kielce

bezpośrednio ze strony UM Kielce.

Regulamin plebiscytu

Pliki do pobrania

- kupon konkursowy

Otwarcie wystawy "MIEDZIANKA - historia jednej góry. Czas zatrzymany w kadrze" odbędzie się 21 pażdziernika o godz. 17.00 w "Labiryntach" Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Ekspozycja obrazuje krajobraz przemysłowy kopalni kruszców miedzi - Miedzianka koło Chęcin z lat pięćdziesiątych XX wieku. Wystawie towarzyszył będzie performance MINOTAUR z udziałem publiczności. Oprawa muzyczna imprezy - zespół Źródło Dźwięku z Łomży. Wystawa i performance zorganizowane są w ramach Festiwalu Sztuki Współczesnej "Człowiek i jego Sztuka" przez Agencję Reklamową Mediateka i Fundację Regionalis. Szczegółowe informacje na stronie www.nasze.kielce.pl

19.10.2006 r.

Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" odbędzie sie w Kielcach w dniach 20-28 października. W programie przedsięwzięcia są m.in.: liczne wrnisaże, happeningi teatralne, spektakle, pokazy mody i przeglądy zespołów młodzieżowych. Jedną z ważniejszych imprez festiwalu jest wernisaż fotograficzny w ramach ogólnopolskiej akcji "Galeria Bezdomna". 21 października każdy może przynieść swoje zdjęcia i samodzielnie powiesić na terenie hali w Bazie. Wernisaż odbędzie się o godz. 19.00, a oprawę artystyczną zapewni Teatr Ecce Homo spektaklem "Wariacja bez tematu". Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" rozpoczyna artystyczną jesień w Kielcach pod nazwą Jesienny Underground.

Uchwały w sprawach przyjęcia wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Kielce na lata 2007-2011, a także Polityki Transportowej Zrównoważonego Rozwoju dla Miasta Kielce oraz Kieleckiego Obszaru Metropolitarnego przyjęli kieleccy radni na dzisiejszej sesji. Akceptację uzyskał również projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście - Obszar 3 "Plac Konstytucji 3 Maja".


projekty uchwał dzisiejszej sesji
Mecz piłkarski pomiędzy pracownikami Politechniki Świętokrzyskiej a urzędnikami kieleckiego ratusza odbędzie się w najblizszą sobotę w ramach sportowej inauguracji nowego roku akademickiego na PŚ. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 na stadionie międzyszkolnym przy ul. Prostej. Zapraszamy do dopingowania naszych kolegów.

Prezydent Miasta Kielce informuje, iż spis wyborców dla wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw wyznaczonych na niedzielę 12 listopada 2006 roku wyłożony będzie do wglądu w terminie od 30 października 2006 r. do 10 listopada 2006 r. w Urzędzie Miasta Kielce przy ul. Szymanowskiego 6, w Wydziale Spraw Obywatelskich, Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w pokojach: 88, 89, 90, 91 w godzinach pracy Wydziału od 7.30 do 17.00.* Podstawa prawna: art. 35 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r.- Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz.U. z 2003 r. Nr 159, poz.1547 ze zmianami) oraz § 10 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 2002 r. w sprawie wzoru spisu wyborców dla wyborów do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz sposobu jego sporządzania, aktualizacji i udostępniania. (Dz.U. Nr 134, poz. 1136).

Do 20 października br. Urząd Miasta przyjmuje zgłoszenia do udziału w dziewiątej edycji Plebiscytu o Złotą Miotłę. Mieszkańcy po raz kolejny będą mogli wybrać nieruchomości zasługujące na nagrodę za wzorowe utrzymywanie czystości, prawidłowe postępowanie z odpadami i szczególnie estetyczne zagospodarowanie zielenią. Plebiscyt zostanie przeprowadzony w kategoriach: dla administracji osiedli, właścicieli - zarządców nieruchomości zabudowanych oraz firm. Kandydatów można zgłaszać do Wydziału Ochrony Środowiska:

na kuponach, które ukażą się w lokalnej prasie, dostępnych również na stronie UM Kielce

bezpośrednio ze strony UM Kielce.

Regulamin plebiscytu

Pliki do pobrania

- kupon konkursowy

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wernisaże dwóch wystaw, które odbędą się w piątek, o godz. 18.00. W Galerii BWA "Piwnice" przy ul. Leśnej można będzie oglądać prace Ewy Latkowskiej-Żychskiej pt. "Biało-niebiesko nad kreską" oraz malarstwo Alicji Bachurskiej i Marka Pawła Bachurskiego. Wystawy czynne będą do 12 listopada 2006 r.

18.10.2006 r.

Losowanie składów obwodowych komisji wyborczych w wyborach samorządowych odbyło się dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kielce, Rynek 1. W Kielcach utworzono 97 obwodowych komisji wyborczych, w tym 11 tzw. obwodów odrębnych (szpitale, domy pomocy społecznej, areszt śledczy). W 7 obwodach lokale wyborcze są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdej z obwodowych komisji znajdzie się 9 osób (w tym jeden przedstawiciel Urzędu Miasta), z wyjątkiem obwodów odrębnych, gdzie w komisjach łącznie z pełnomocnikiem prezydenta zasiądzie 7 osób.

W ratuszu trwają przygotowania do przeprowadzenia wyborów samorządowych. Dziś przedstawiciele Urzędu Miasta spotkali się z szefami placówek, w których mieszczą się obwodowe komisje wyborcze na terenie Kielc. Tematem dyskusji był zakres zadań związanych z przygotowaniem lokali wyborczych do przeprowadzenia głosowania.

Wyróżnienie dla Urzędu Miasta Kielce za realizację zadań fakultatywnych w ramach akcji "Przejrzysta Polska" wręczył dziś wojewoda świetokrzyski Grzegorz Banaś. W imieniu prezydenta Kielc dyplom odebrał kierownik Referatu Promocji Miasta - Maciej Frankiewicz. Uroczystość odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.


Urząd Miasta Kielce uczestniczył w akcji "Przejrzysta Polska" od 2005 roku. W jej ramach zrealizował 6 obligatoryjnych zadań, odnoszących się do zasad: przejrzystości, braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości oraz rozliczalności. W marcu br. w Warszawie przyznany został certyfikat ukończenia akcji. Ponieważ "Przejrzysta Polska" okazała się skutecznym narzędziem profesjonalizacji urzędów, umożliwiła przeprowadzanie zmian i przyczyniła się do poprawy nie tylko jakości funkcjonowania, ale także ich wizerunku, organizatorzy (FRDL, "Gazeta Wyborcza" i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności we współpracy z Fundacją im. S. Batorego, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Bankiem Światowym) postanowili, że akcja będzie kontynuowana. Głównym założeniem było pogłębienie wdrożonych rozwiązań i utrwalenie zmian dokonanych w ciągu 2005 roku. Samorządy otrzymały do realizacji nowe zadania obligatoryjne w trzech zasadach, mających kluczowy wpływ na sposób podejścia władzy lokalnej do realizacji zadań publicznych (przejrzystości, braku tolerancji dla korupcji i partycypacji społecznej) oraz kilka nowych zadań fakultatywnych.

31 grudnia 2007 roku mija ostateczny termin wymiany dowodów osobistych - przypomina Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Kielce. Wcześniejsze złożenie wniosku o wymianę dowodu pozwoli na uniknięcie stania w długich kolejkach i skróci czas oczekiwania na wydanie nowego dokumentu. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w całym kraju dowodów osobistych nie wymieniło jeszcze około 12 milionów osób. Od stycznia 2008 roku załatwienie jakiejkolwiek sprawy urzędowej na podstawie dowodu osobistego starego wzoru będzie niemożliwe.


Zasady wydania dowodu osobistego określa KARTA MIESZKAŃCA Nr 01833/SO/20/06/M wg stanu na dzień 31.01.2006 r.

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych zebrała się dziś w siedzibie Świetlicy Socjoterapeutycznej dla Młodzieży (ul. Wikaryjska). Tematem posiedzenia było funkcjonowanie świetlic socjoterapeutycznych w mieście oraz opiniowanie projektów uchwał.

Zaduszki Szantowe odbędą się 28 października o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury. Uroczysty koncert poświęcony pamięci tych, których zabrało morze, organizują Stowarzyszenie Żeglarsko - Szantowe "Gejtawy" oraz WDK w Kielcach. Patronat nad imprezą objął m.in. prezydent Kielc.

Do udziału w trzeciej edycji Konkursu Skeczu Kabaretowego "Skecz na scenę - 2006" zaprasza Dom Kultury "Zameczek" i Wojewódzki Dom Kultury. W konkursie mogą uczestniczyć kabarety działające m.in. w szkołach ponadgimnazjalnych, domach kultury czy też uczelniach na terenie województwa świętokrzyskiego. Zainteresowani powinni przygotować na spotkanie kwalifikacyjne dwa dobre skecze (nie dłuższe niż 8 minut), wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres organizatora. Przesłuchania kwalifikacyjne odbędą się w dniach 14,15,16 listopada 2006 r. w Domu Kultury „Zameczek” ul. Słowackiego 23. Finał imprezy odbędzie się w dniu 5 grudnia 2006 r. w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach ul. Ściegiennego 2 o godz. 18.00.

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wernisaże dwóch wystaw, które odbędą się w piątek, o godz. 18.00. W Galerii BWA "Piwnice" przy ul. Leśnej można będzie oglądać prace Ewy Latkowskiej-Żychskiej pt. "Biało-niebiesko nad kreską" oraz malarstwo Alicji Bachurskiej i Marka Pawła Bachurskiego. Wystawy czynne będą do 12 listopada 2006 r.

17.08.2006 r.

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Ruch ATD Czwarty Świat zaprasza na wydarzenia upamiętniające ten dzień, które będą miały miejsce zarówno w małych miejscowościach jak i miastach, zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym. W Kielcach będą miały miejsce trzy ważne wydarzenia: spotkanie-konferencja, "Mieszkania (czy getta) socjalne ?", po południu zgromadzenie oraz msza święta upamiętniające osoby, które zmarły na ulicy w czasie ostatniego roku, a wieczorem w Świetlicy "Przystań", Spotkanie Przyjaciół pod hasłem "Godność każdego z nas", podczas którego uczestnicy wysłuchają świadectw osób żyjących w sytuacji skrajnego ubóstwa.

Pliki do pobrania

- program obchodów w Kielcach

Prezydent Kielc oraz jego zastępcy spotkali się dziś z dziennikarzami na ostatniej w tej kadencji konferencji prasowej. Wojciech Lubawski podziękował przedstawicielom mediów za czteroletnią współpracę i poinformował, że do czasu wyborów samorządowych będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym. - Zadania są rozpisane. Moi zastępcy oraz dyrektorzy Urzędu Miasta wiedzą, co mają robić - powiedział prezydent. Na prośbę o podsumowanie kadencji, W. Lubawski powiedział - Pierwsze dwa lata kadencji przeznaczyliśmy na przygotowanie inwestycji, dwa ostatnie na ich realizację. Kielce nadal są w czołówce najmniej zadłużonych miast w kraju. Jako priorytetową inwestycję na najbliższe lata Wojciech Lubawski wymienił Lotnisko Kielce - Nie mam żadnej wątpliwości, że bez portu lotniczego nie będzie prawdziwego rozwoju tego miasta i regionu - podkreślił.

"Psałterz wrześniowy" zostanie wyemitowany przez Telewizję Polską w dwóch częściach już za dwa tygodnie - 1 i 2 listopada o godzinie 19.10 w Programie 2. Telewidzowie będą mieli okazję obejrzeć ostatnią część "Tryptyku Świętokrzyskiego" nagraną podczas prapremiery, która miała miejsce 11 września br. w Kielcach. Koncert został zarejestrowany przez 12 kamer i 250 mikrofonów. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Wojciech Lubawski zaprezentował dziennikarzom fragmenty nagrania.
W skład "Tryptyku Świętokrzyskiego" wchodzą "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" oraz "Psałterz wrześniowy". Ostatnie dzieło autorstwa Zbigniewa Książka i Piotra Rubika składa się z następujących części: "Psalmy wiary" "Psalmy aniołów", "Psalmy nadziei", "Psalmy pragnienia". Opisuje okrucieństwa świata, stawia pytanie o ich przyczyny, ale także mówi o nadziei na przeżycie i wreszcie niesie przesłanie, że jedynym sposobem na to, aby ludzie nie krzywdzili się nawzajem, jest miłość. W oratorium występują: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej oraz Chór Kameralny Fermata - przygotowane przez Ewę Robak oraz soliści: Małgorzata Markiewicz, Joanna Słowińska, Dorota Marczyk, Przemysław Branny, Janusz Radek i Maciej Miecznikowski oraz Igor Michalski w roli narratora.

Do 18 października Miejska Komisja Wyborcza w Kielcach dyżuruje w Urzędzie Miasta (Rynek 1).

Dyżury Miejskiej Komisji Wyborczej (UM Kielce, pok.112, Rynek 1):

17 października 2006 (wtorek) w godz. od 15.00 do 18.00
18 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 24.00


Komisja Budżetu i Finansów zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia było opiniowanie projektów uchwał na sesję RM. W ratuszu o godz. spotkała się także Komisja Zdrowia.16.10.2006 r.

17 października 2006 roku zorganizowane zostaną na całym świecie kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem przygotowane przez Ruch ATD Czwarty Świat. Wydarzenia upamiętniające ten dzień będą miały miejsce zarówno w małych miejscowościach jak i miastach, zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym. W Kielcach kilka organizacji w tym ATD Czwarty Świat zaprasza do udziału w obchodach. 17 października będą miały miejsce trzy ważne wydarzenia: spotkanie-konferencja, "Mieszkania (czy getta) socjalne ?", po południu zgromadzenie oraz msza święta na dworcu upamiętniające osoby, które zmarły na ulicy w czasie ostatniego roku, a wieczorem w Świetlicy "Przystań", Spotkanie Przyjaciół pod hasłem "Godność każdego z nas", podczas którego uczestnicy wysłuchają świadectw osób żyjących w sytuacji skrajnego ubóstwa.


Więcej informacji na stronach internetowych: www.atd.org.pl i www.oct17.org

Pliki do pobrania

- Program obchodów w Kielcach

Gmina Kielce podpisała dziś umowę o dofinansowanie projektu pn. "Partner Centrum Obsługi Inwestora", który będzie realizowany w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Działanie 2.6 Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy. Autorski program Centrum Obsługi Inwestora UM Kielce adresowany jest do samorządów lokalnych Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego (KOM), tzn. 10 gmin, które zgłosiły chęć podniesienia umiejętności opracowywania ofert oraz tworzenia przyjaznego klimatu dla biznesu. Głównym celem projektu jest dokładne poznanie przez administrację wszystkich aspektów działania świata biznesu, dzięki czemu inwestor otrzyma wyczerpujące informacje o terenach i obiektach inwestycyjnych, kosztach, połączeniach transportowych, ośrodkach naukowych i szkoleniowych. Wdrożenie zaplanowanych działań poprawi atrakcyjność inwestycyjną KOM, a uczestnictwo w licznych warsztatach i powstanie Kieleckiego Portalu Gospodarczego, który będzie głównym narzędziem łączącym interesy oraz potrzeby beneficjentów ostatecznych, przyczyni się do usystematyzowania informacji o poszczególnych partnerach i pozytywnie wpłynie na rozwój współpracy. Aktywny udział w przedsięwzięciu zadeklarowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie. Wartość projektu wynosi ok. 1 mln zł. Jest on w 100% finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Kielce reprezentowane są w Norwegii, gdzie właśnie odbywa się cykl imprez poświęconych Polsce, pod nazwą - Projekt "Polska 2006". Przedsięwzięcie, którego organizatorem jest uniwersytet w Trondheim (Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet, NTNU), realizowane jest w oparciu o dotychczasową współpracę w zakresie kultury, działalności naukowej i biznesu. Bazuje na doświadczeniach z projektu o Japonii z 2002 roku. Partnerami współdziałającycmi z NTNU w projekcie jest większość instytucji kulturowych w Trondheim, organizacja badawcza SINTEF oraz regionalni przedstawiciele gospodarki i biznesu. Od 13 października, przez tydzień, Polska jest tematem wiodącym wszystkich imprez w Trondheim. Odbywają się tu wystawy, koncerty i filmy. Pracownicy Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Urzędu Miasta Kielce biorą udział w seminariach oraz wykładach naukowców z Polski i NTNU. Celem ich uczestnictwa w projekcie jest nawiązanie kontaktów biznesowych, które będą pomocne w aplikowaniu o środki z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" odbędzie sie w Kielcach w dniach 20-28 października. W programie przedsięwzięcia są m.in.: liczne wrnisaże, happeningi teatralne, spektakle, pokazy mody i przeglądy zespołów młodzieżowych. Jedną z ważniejszych imprez festiwalu jest wernisaż fotograficzny w ramach ogólnopolskiej akcji "Galeria Bezdomna". 21 października każdy może przynieść swoje zdjęcia i samodzielnie powiesić na terenie hali w Bazie. Wernisaż odbędzie się o godz. 19.00, a oprawę artystyczną zapewni Teatr Ecce Homo spektaklem "Wariacja bez tematu". Festiwal sztuki współczesnej "Człowiek i Jego Sztuka" rozpoczyna artystyczną jesień w Kielcach pod nazwą Jesienny Underground.

Ruszyła druga runda VIII edycji konkursu Księgowy Roku. Jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w środowisku osób zawodowo zajmujących się rachunkowością i finansami. Patronat nad tym przedsięwzięciem objał m.in. prezydent Kielc.

Konkurs Księgowy Roku jest prestiżowym wydarzeniem integrującym środowisko księgowych i finansistów, realizowanym przez Sage Symfonia, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i Grupę Wydawniczą INFOR. Cieszy się on uznaniem Uczestników oraz osób reprezentujących kręgi biznesowe, władze lokalne i centralne, środowiska opiniotwórcze i media. Jego celem jest wyróżnianie najlepszych oraz promowanie ich jako liczących się partnerów w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

Ósma edycja Konkursu realizowana jest w nowej, nowoczesnej formule. Runda eliminacyjna Konkursu rozgrywa się w dwóch turach, z których każda zaplanowana jest na trzy tygodnie. Uczestnicy, mogą poprawić swój wynik z pierwszej tury rozwiązując zadania w turze drugiej. W procesie kwalifikacji do Sesji Finałowej jury uwzględniać będzie lepszy wynik z obu tur.

Pytania eliminacyjne do Konkursu Księgowy Roku 2006 zostały opublikowane na stronie internetowej Konkursu oraz w formie drukowanej w Gazecie Prawnej oraz Monitorze Księgowego. Rozwiązane zadania można przesyłać faksem oraz pocztą lub korzystając z aplikacji na stronie Konkursu www.ksiegowyroku.pl

Ponadto, formuła ósmej edycji Konkursu została unowocześniona, dzięki czemu Uczestnicy będą mieli wyrównane szanse dotarcia do Finału. W tym roku spośród obu rund ogólnopolskich zostanie bezpośrednio wyłonionych pięćdziesięciu najlepszych księgowych w kraju. O miano Księgowego Roku 2006 będą oni walczyć podczas 2-dniowej Sesji Finałowej w Zamku w Książu.

Dodatkowo na pozytywny odbiór zmian ma wpływ fakt, że Konkurs zostanie ostatecznie rozstrzygnięty już na początku grudnia - rozgrywki nie będą więc kolidowały z najcięższym dla finansistów okresem, jakim jest początek nowego roku kalendarzowego.

Jako nowość w tej edycji Konkursu Księgowy Roku przeprowadzona zostanie także specjalna runda dla studentów. Rozpoczęła się ona 6 października br.

Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w styczniu 2007 roku, podczas wielkiej Gali Finałowej w Warszawie zakończonej uroczystym Balem Księgowych.

Wykłady lekarzy specjalistów na temat choroby Alzheimera odbędą się dziś (godz. 16.00) w sali konferencyjnej UM Kielce (ul. Szymanowskiego 6) - poinformowała Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakt i pomoc osobom niepełnosprawnym. Tematami wykładów będą zaburzenia pamięci w wieku starszym z uwzględnieniem choroby Alzheimera oraz opieka nad chorymi według najnowszych metod. Wstęp wolny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zaprasza reprezentacje instytucji, zakładów pracy i firm działających na rynku lokalnym na Halową Ligę Piłki Nożnej. Początek rozgrywek już w listopadzie. (więcej)

IV Jesienny Turniej Siatkówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych zostanie rozegrany w sobotę, 21 października w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej. MOSiR zaprasza wszystkich amatorów siatkówki do udziału w zawodach. W rozgrywkach weźmie udział 9 kieleckich gimnazjów. (więcej)

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia był stan realizacji zadań inwestycyjnych za III kwartał 2006 r. oraz przygotowania inwestycji wnioskowanych o wsparcie finansowe z Funduszu Spójności. Radni zaopiniowali także projekty uchwał na sesję RM. Dziś w Urzędzie Miasta spotkała się także Komisja Rewizyjna.

13.10.2006 r.

Dziś mija termin zgłaszania kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych - informuje Miejska Komisja Wyborcza. Zgłoszeń należy dokonywać w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1, pokój Nr 147 w godzinach pracy magistratu. Do 18 października Miejska Komisja Wyborcza w Kielcach dyżuruje w Urzędzie Miasta (Rynek 1).

Dyżury Miejskiej Komisji Wyborczej (UM Kielce, pok.112, Rynek 1):

13 października 2006 (piątek) w godz. od 15.00 do 24.00

16 października 2006 (poniedziałek) w godz. od 15.00 do 18.00
17 października 2006 (wtorek) w godz. od 15.00 do 18.00
18 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 24.00

Komunikat Wyborczy dotyczące składu oraz dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w budynku UM Kielce.


Komunikat Wyborczy Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach w sprawie zgłoszenia kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych (z 5.10.2006 r.)Komunikat Wyborczy w sprawie zmian w składach osobowych terytorialnych komisji wyborczych (aktualny skład Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach) (z 9.10.2006 r.)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej kieleccy nauczyciele zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi - Srebrnymi (5) oraz Brązowymi (31) Krzyżami Zasługi podczas uroczystości, która odbyła się dziś w Kieleckim Centrum Kultury. Wręczone zostały także odznaczenia resortowe - Medale Komisji Edukacji Narodowej (21) oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej (5) i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty (9). Prezydent Kielc przyznał w tym roku blisko 80 swoich nagród dla pedagogów: 57 - III stopnia, w wysokości po 2000 zł, 12 - II stopnia, w wysokości po 3000 zł oraz 10 - I stopnia, w wysokości po 4000 zł. W części artystycznej uroczystości wystąpił znakomity pianista Waldemar Malicki w programie "Z klawiaturą i humorem".

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyli dziś prezydent Wojciech Lubawski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki 32 parom jubilatów z Kielc, którzy przeżyli ponad 50 lat w związkach małżeńskich. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Komisja Statutowo-Samorządowa Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia były przygotowania do przeprowadzenia wyborów samorządowych.

12.10.2006 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej kieleccy nauczyciele zostaną uhonorowani odznaczeniami państwowymi - Srebrnymi (5) oraz Brązowymi (31) Krzyżami Zasługi podczas uroczystości, która rozpocznie się jutro o godz. 12.30 w Kieleckim Centrum Kultury. Wręczone zostaną także odznaczenia resortowe - Medale Komisji Edukacji Narodowej (21) oraz Nagrody Ministra Edukacji Narodowej (5) i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty (9). Prezydent Kielc przyznał w tym roku blisko 80 swoich nagród dla pedagogów: 57 - III stopnia, w wysokości po 2000 zł, 12 - II stopnia, w wysokości po 3000 zł oraz 10 - I stopnia, w wysokości po 4000 zł. W części artystycznej uroczystości wystąpi znakomity pianista Waldemar Malicki w programie "Z klawiaturą i humorem".

Do 18 października Miejska Komisja Wyborcza w Kielcach dyżuruje w Urzędzie Miasta (Rynek 1). W piatek, 13 października mija natomiast termin zgłaszania kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych. Zgłoszeń należy dokonywać w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1, pokój Nr 147 w godzinach pracy magistratu.


Dyżury Miejskiej Komisji Wyborczej (UM Kielce, pok.112, Rynek 1):

12 października 2006 (czwartek) w godz. od 15.00 do 18.00
13 października 2006 (piątek) w godz. od 15.00 do 24.00

16 października 2006 (poniedziałek) w godz. od 15.00 do 18.00
17 października 2006 (wtorek) w godz. od 15.00 do 18.00
18 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 24.00

Komunikat Wyborczy dotyczące składu oraz dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w budynku UM Kielce.


Komunikat Wyborczy Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach w sprawie zgłoszenia kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych (z 5.10.2006 r.)Komunikat Wyborczy w sprawie zmian w składach osobowych terytorialnych komisji wyborczych (aktualny skład Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach) (z 9.10.2006 r.)

17 października 2006 roku zorganizowane zostaną na całym świecie kolejne obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem przygotowane przez Ruch ATD Czwarty Świat. Wydarzenia upamiętniające ten dzień będą miały miejsce zarówno w małych miejscowościach jak i miastach, zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym. W Kielcach kilka organizacji w tym ATD Czwarty Świat zaprasza do udziału w kampanii "Stand Up" w niedzielę 15 października. Zostaną wtedy także zorganizowane warsztaty artystyczne. W zależności od pogody na Placu Artystów albo w Galerii Tesco odbędzie się hapening. 17 października będą miały miejsce trzy ważne wydarzenia: spotkanie-konferencja, "Mieszkania (czy getta) socjalne ?", po południu zgromadzenie oraz msza święta na dworcu upamiętniające osoby, które zmarły na ulicy w czasie ostatniego roku, a wieczorem w Świetlicy "Przystań", Spotkanie Przyjaciół pod hasłem "Godność każdego z nas", podczas którego uczestnicy wysłuchają świadectw osób żyjących w sytuacji skrajnego ubóstwa.Więcej informacji na stronach internetowych: www.atd.org.pl i www.oct17.org

Pliki do pobrania

- Program obchodów w Kielcach

Do udziału w trzeciej edycji Konkursu Skeczu Kabaretowego "Skecz na scenę - 2006" zaprasza Dom Kultury "Zameczek" i Wojewódzki Dom Kultury. W konkursie mogą uczestniczyć kabarety działające m.in. w szkołach ponadgimnazjalnych, domach kultury czy też uczelniach na terenie województwa świętokrzyskiego. Zainteresowani powinni przygotować na spotkanie kwalifikacyjne dwa dobre skecze (nie dłuższe niż 8 minut), wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres organizatora. Przesłuchania kwalifikacyjne odbędą się w dniach 14,15,16 listopada 2006 r. w Domu Kultury „Zameczek” ul. Słowackiego 23. Finał imprezy odbędzie się w dniu 5 grudnia 2006 r. w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach ul. Ściegiennego 2 o godz. 18.00.

"Świętość zapamiętana" - to tytuł wystawy rzeźb Stanisława Kulona, która zostanie otwarta w najbliższą niedzielę (15.X) w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" przy ul. Zamkowej 5/7. Artysta urodził się w 1930 roku na kresach wschodnich. Kształcił się pod kierunkiem prof. Antoniego Kenara w zakopiańskim Liceum Technik Plastycznych, które ukończył w 1952 roku. W latach 1952 - 1958 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach prof. Ludwiki Nitschowej i prof. Mariana Wnuka. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1958 roku. Od 1958 roku do 1966 był asystentem w pracowni prof. Ludwiki Nitschowej. W 1988 roku został profesorem Wydziału Rzeźby w swojej macierzystej uczelni. Jest autorem wielu pomników. Brał udział w licznych konkursach i wystawach zbiorowych w kraju oraz za granicą. Jego prace znajdują się w Muzeach Narodowych w Warszawie, we Wrocławiu, Muzeach Okręgowych w Toruniu, Słupsku, Koszalinie, Chojnicach, Opolu, Żywcu, Zakopanem, Orońsku, Bielsko-Białej, a także w kolekcjach prywatnych. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00. Słowo o rzeźbach S. Kulona wygłosi Agnieszka Szyszko z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.

Ośrodek Kultury "Ziemowit" (ul. Mieszka I 79) zaprasza w sobotę 14 pażdziernika 2006 r. o godzinie 16.00 na spotkanie z Bogdanem Sałagajem autorem wystawy fotografii "Mój Lwów" zorganizowanej w ramach obchodów Dni Lwowa w Kielcach.

Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w ratuszu. Tematem posiedzenia było podsumowanie pracy komisji oraz opiniowanie projektów uchwał.

11.10.2006 r.

"Odsłonięcie pomnika Homo Homini (czyli "Człowiek człowiekowi") było światowym wydarzeniem. To jedyny taki monument na świecie. Niezwykle wymowny i sugestywny" - napisał Magazyn Plus. Pismo jest dystrybuowane w największych sklepach polonijnych, księgarniach, a przede wszystkim w ośrodkach biznesu na terenie Stanów Zjednoczonych, ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji Chicago. "Należy zaznaczyć, że inicjatorem budowy pomnika Homo Homini oraz zleceniodawcą "Tryptyku Świętokrzyskiego" ("Golgota Świetokrzyska", "Tu es Petrus", "Psałterz Wrześniowy") jest prezydent Kielc - Wojciech Lubawski" - czytamy w publikacji. Artykuł zawiera także bogatą galerię zdjęć z uroczystości, które odbyły się 11 września br. w Kielcach.

Do 18 października Miejska Komisja Wyborcza w Kielcach dyżuruje w Urzędzie Miasta (Rynek 1). W piatek, 13 października mija natomiast termin zgłaszania kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych. Zgłoszeń należy dokonywać w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1, pokój Nr 147 w godzinach pracy magistratu.Dyżury Miejskiej Komisji Wyborczej (UM Kielce, pok.112, Rynek 1):

11 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 18.00
12 października 2006 (czwartek) w godz. od 15.00 do 18.00
13 października 2006 (piątek) w godz. od 15.00 do 24.00

16 października 2006 (poniedziałek) w godz. od 15.00 do 18.00
17 października 2006 (wtorek) w godz. od 15.00 do 18.00
18 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 24.00

Komunikat Wyborczy dotyczące składu oraz dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w budynku UM Kielce.Komunikat Wyborczy Miejskiej Komisji Wyborczej w Kielcach w sprawie zgłoszenia kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych (z 5.10.2006 r.)

Baza Zbożowa zaprasza na kolejne warsztaty filmowe. Prowadzącym będzie gość z Krakowa: Kuba Palacz, absolwent PWST w Krakowie, aktor filmowy i teatralny, autor filmów i sztuki performance, animator kultury,znany m.in. z udziały w programie Wyprawa Robinsona. Początek w piątek 13 października o godz. 16.00. Warsztaty potrwają 3 dni i zakończone zostaną w niedzielę prezentacją prac uczestników.Wstęp wolny. (Baza Zbożowa, Kielce, ul. Zbożowa 4)


13 października w Bazie Zbożowej (godz. 13.00) odbedzie się także podsumowanie projektu realizowanego przez młodzież z Ośrodka Inicjatyw Twórczych "Piekarnia". Projekt pod nazwą "Miejsca obiecane -ślady żydowskie w dziedzictwie kulturowym Kielc" realizowany jest od kilku miesięcy w ramach Programu dla Tolerancji i wspierany przez Fundację Batorego. Swoje refleksje na temat obecności społeczności żydowskiej w przedwojennych Kielcach, uczestnicy zaprezentują w formie odtworzenia fragmentu starego centrum miasta w hali Bazy Zbożowej. Wstęp wolny.

Wykłady lekarzy specjalistów na temat choroby Alzheimera odbędą się w poniedziałek, 16 października (godz. 16.00) w sali konferencyjnej UM Kielce (ul. Szymanowskiego 6) - poinformowała Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakt i pomoc osobom niepełnosprawnym. Tematami wykładów będą zaburzenia pamięci w wieku starszym z uwzględnieniem choroby Alzheimera oraz opieka nad chorymi według najnowszych metod. Wstęp wolny.

10.10.2006 r.

Finał Akcji "Żyj Zdrowo i Bezpiecznie" - "Pierwszaki 2006" zorganizowanej przez "Echo Dnia" odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Dziś oprócz licznego grona "pierwszaków" do WDK przybyli m.in. prezydent Kielc oraz przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, a także służby zdrowia i ratownicy medyczni. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Już 614 dzieci z Kielc urodzonych w 2006 r. zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciwko pneumokokom. Za szczepienia zapłaciło miasto. Od stycznia do sierpnia 2006 r. w Kielcach urodziło się 1200 dzieci. 640 dzieci zostało zakwalifikowanych do szczepień przeciw pneumokokom a z tej liczby 614 dzieci zostało już zaszczepionych. Akcja mogła zostać zrealizowana, gdyż Rada Miejska w Kielcach przeznaczyła ze swojego budżetu 600 000 zł na zakup szczepionki przeciw pneumokokom dla niemowląt i małych dzieci.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów akcji. Polityka zdrowotna jest istotnym elementem naszej działalności. Jesteśmy zainteresowani działaniami profilaktycznymi, ponieważ w ostatecznym rozrachunku to właśnie prewencja - z ekonomicznego punktu widzenia - opłaca się najbardziej. Lepiej zapobiegać chorobom niż później ponosić koszty leczenia i opieki nad chorymi - mówi prezydent Kielc Pan Wojciech Lubawski.

Pierwsze szczepienia przeciwko pneumokokom rozpoczęły się w marcu i objęły wszystkich małych kielczan, którzy urodzili się w 2006 r. Rodzice, którzy dotychczas nie zaszczepili swojego dziecka a są zainteresowani zaszczepieniem mogą zgłaszać się do jednego z 12 punktów szczepień w Kielcach.

Szczepienia przeciw pneumokokom to korzyść dla dzieci szczepionych, a także dla innych dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Jak pokazują badania zaledwie 2 lata od wprowadzenia w Stanach Zjednoczonych powszechnych szczepień przeciw pneumokokom zaobserwowano u małych dzieci istotny spadek inwazyjnych chorób pneumokokowych, takich jak zapalenie opon mózgowych i najcięższe zakażenia septyczne. Ponadto okazało się, że dzięki eliminacji nosicielstwa bakterii u dzieci, ze szczepień korzystają nie tylko małe dzieci do 2 roku życia, z najważniejszej grupy ryzyka, ale także osoby, które ukończyły 65 rok życia. Efekt ten nazywamy odpornością populacyjną. Polega on na tym, że szczepienie małych dzieci gwarantuje także ochronę przed pneumokokami nie zaszczepionym rówieśnikom, dorosłym i ludziom starszym.

Decyzja władz kieleckich o zakupie szczepionek przeciwko pneumokokom była konsultowana z Grupą Roboczą ds. Inwazyjnej Choroby Pneumokokowej pod przewodnictwem prof. Walerii Hryniewicz oraz dr. Pawła Grzesiowskiego z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Konferencja poświęcona grypie odbyła się dziś w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Przedsięwzięcie skierowane było do lekarzy i pielęgniarek z regionu świętokrzyskiego i obejmowało m.in. zagadnienia z zakresu powikłań pogrypowych w kardiologii, pediatrii oraz profilaktyki tej choroby. Podczas konferencji zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce Krzysztof Sławiński przedstawił "Miejski program szczepień przeciw grypie".


Do udziału w akcji "I Ty Możesz Zostać Aktorem" zaprasza Kieleckie Centrum Kultury. Wszyscy chętni, którzy chcą poznać elementy gry aktorskiej mogą przyjść dziś o godz. 18.00 do siedziby KCK (Plac Moniuszki 2B). Uczestnicy tego przedsięwzięcia będą mieć szansę występów w zespole teatralnym "PEGAZ" oraz zagrać w sztuce wystawianej na zawodowej scenie KCK (wiek kandydatów 17-27 lat). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 14.10.2006r. na ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Seminaryjskiej do ul. Prostej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W tym czasie będą prowadzone prace związane z modernizacją ul. Żeromskiego. Objazdy dla samochodów poprowadzono ulicami: Prostą, Wojska Polskiego, Tarnowską i Seminaryjską.


W tym samym okresie w związku z modernizacją ul. Szczecińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Zagórską do wjazdu na parking MOSiR, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Naprzemiennie wyłączona będzie z ruchu raz jedna , a raz druga połową jezdni.

Objazdy dla samochodów pow. 3.5t jadących z kierunku Sandomierza do ul Tarnowskiej poprowadzono ulicami: Sandomierską i Źródłową, natomiast dojazd do ul. Radostowej i ul. Mąchockiej będzie się odbywał ul. Zagórską i Cedzyńską.


MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.
Komisja Sportu i Turystyki zebrała się dziś w Klubie Cyklo-Korona (ul. Szczepaniaka 29). Tematem posiedzenia były m.in. przygotowania do organizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie w 2007 roku oraz rozwój tej dyscypliny sportu. Radni zgłosili także propozycje do przyszłorocznego budżetu miasta.

9.10.2006 r.

Miejska Komisja Wyborcza w Kielcach rozpoczyna dziś dyżury w Urzędzie Miasta (Rynek1, pok. Nr 112)

Dyżury:


9 października 2006 (poniedziałek) w godz. od 15.00 do 18.00
10 października 2006 (wtorek) w godz. od 15.00 do 18.00
11 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 18.00
12 października 2006 (czwartek) w godz. od 15.00 do 18.00
13 października 2006 (piątek) w godz. od 15.00 do 24.00

16 października 2006 (poniedziałek) w godz. od 15.00 do 18.00
17 października 2006 (wtorek) w godz. od 15.00 do 18.00
18 października 2006 (środa) w godz. od 15.00 do 24.00

Komunikat Wyborczy dotyczące składu oraz dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w budynku UM Kielce.

Do udziału w akcji "I Ty Możesz Zostać Aktorem" zaprasza Kieleckie Centrum Kultury. Wszyscy chętni, którzy chcą poznać elementy gry aktorskiej mogą przyjść 10 października o godz. 18.00 do siedziby KCK (Plac Moniuszki 2B). Uczestnicy tego przedsięwzięcia będą mieć szansę występów w zespole teatralnym "PEGAZ" oraz zagrać w sztuce wystawianej na zawodowej scenie KCK (wiek kandydatów 17-27 lat). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, iż w związku z budową kanalizacji deszczowej od dziś do 22.10.2006 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Bolesława Prusa na odc. od ul. Tuwima do skrzyżowania ulic: Emilii Plater - Bolesława Prusa. Objazdy poprowadzono ulicami: Ściegiennego, Wapiennikową, Czachowskiego, Starowapiennikową i Emilii Plater. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu.

7.10.2006 r.

Urząd Miasta Kielce odpracowuje dziś wolny dzień - 14 sierpnia. Magistrat czeka na ineteresantów od 7.30 do 15.30. Również Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Interesanta oraz Referaty: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz.17.00, dziś czynne będą do 15.30.

Dziś wielki finał tygodniowego Święta ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Na ten dzień przewidzianych jest wiele atrakcji. Oprócz koncertów muzycznych wieczorem odbędzie się również seans kina letniego. Na Placu Artystów przy ulicy Sienkiewicza i Kapitulnej wyświetlona zostanie na wielkim ekranie komedia "Jak ugryźć 10 milionów" z Brucem Willisem w roli głównej. Zaplanowany jest także spektakl teatru "Ecce Homo" oraz aukcja na rzecz szpitala dziecięcego. Najciekawiej zapowiada się jednak prezentacja i start balonu na ogrzane powietrze z ulicy Sienkiewicza. Jeśli dopiszą warunki atmosferyczne, balon wysokości 30 metrów wystartuje po południu z placu przy Czterech Porach Roku.
Informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronie www.sienkiewicza.pl

Urząd Miasta Kielce zaprasza do udziału w dziewiątej edycji Plebiscytu o Złotą Miotłę. Mieszkańcy po raz kolejny będą mogli wybrać nieruchomości zasługujące na nagrodę za wzorowe utrzymywanie czystości, prawidłowe postępowanie z odpadami i szczególnie estetyczne zagospodarowanie zielenią. Plebiscyt zostanie przeprowadzony w kategoriach: dla administracji osiedli, właścicieli - zarządców nieruchomości zabudowanych oraz firm. Kandydatów można zgłaszać do 20 października br. do Wydziału Ochrony Środowiska:

na kuponach, które ukażą się w lokalnej prasie, dostępnych również na stronie UM Kielce

bezpośrednio ze strony UM Kielce.

Regulamin plebiscytu


Pliki do pobrania

- Kupon konkursowy

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że dziś w godz.21.00 - 8.00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Toporowskiego na odc. od ul. Jesionowej do skrzyżowania ulic: Bukowa - Wiśniowa. W tym okresie będzie wykonywane przyłącze kanalizacji sanitarnej. Objazd do ul. Jesionowej i ul. Pocieszka dla jadących od ul. Turystycznej poprowadzono ulicami: Wiśniową, Klonową, Bukową, Starą i Warszawską, natomiast dla jadących od ul. Pocieszka w kierunku ul. Turystycznej: ulicami Jesionową i Klonową .

Na ludzi o wrażliwych sercach czekają psy i koty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Dziś i jutro placówka organizuje Dni Otwarte, a każdy, kto zdecyduje się przygarnąć zwierzę, otrzyma je za darmo. Zapraszając do odwiedzin, kierownik Schroniska - Grażyna Kier apeluje o rozważne i dokładnie przemyślane podejmowanie decyzji o adopcji czworonoga. Schronisko czynne będzie od godz. 9.00 do 15.00. Można tam dojechać także miejskimi autobusami linii: nr 2, 27, 29, 30, 45.

6.10.2006 r.

O tym, co powinny robić polskie i europejskie miasta na rzecz zrównoważonego transportu rozmawiają dziś uczestnicy Międzynarodowego seminarium, pn. "Miasta przyjazne rowerom", które odbywa się w Kielcach, jednym z ośmiu miast Unii Europejskiej uczestniczących w projekcie UrBike - rozszerzenie polityki rowerowej miast. Dzisiejsze obrady prowadzone są w kieleckim ratuszu. Omówione zostaną dobre przykłady polskich i europejskich miast zaangażowanych w działania na rzecz zrównoważonego transportu. Seminarium zakończy się wspólnym przejazdem ścieżką rowerową na trasie Zalew-Stadion Leśny (15.00-17.00). Udział wezmą uczestnicy konferencji oraz wszyscy chętni rowerzyści. Urząd Miasta dziękuje za nieodpłatne użyczenie rowerów dla gości sklepowi Wsół Sport oraz KS Cyclo - Korona Kielce.
Program seminarium
Do udziału w akcji "I Ty Możesz Zostać Aktorem" zaprasza Kieleckie Centrum Kultury. Wszyscy chętni, którzy chcą poznać elementy gry aktorskiej mogą przyjść 10 października o godz. 18.00 do siedziby KCK (Plac Moniuszki 2B). Uczestnicy tego przedsięwzięcia będą mieć szansę występów w zespole teatralnym "PEGAZ" oraz zagrać w sztuce wystawianej na zawodowej scenie KCK (wiek kandydatów 17-27 lat). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Geopark Kielce - Klub Miłośników Geologii zaprasza na wystawę słynnego świętokrzyskiego kamienia - krzemienia, naukę wykonywania szlifów na skałach i minerałach oraz pokaz płukania złota. Pokaz i wystawa odbędą się dziś w ramach obchodzonego aktualnie "Święta Ulicy Sienkiewicza" w godzinach 14.00 - 17.00.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 7 października w godz.21.00 - 8.00 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Toporowskiego na odc. od ul. Jesionowej do skrzyżowania ulic: Bukowa - Wiśniowa. W tym okresie będzie wykonywane przyłącze kanalizacji sanitarnej. Objazd do ul. Jesionowej i ul. Pocieszka dla jadących od ul. Turystycznej poprowadzono ulicami: Wiśniową, Klonową, Bukową, Starą i Warszawską, natomiast dla jadących od ul. Pocieszka w kierunku ul. Turystycznej: ulicami Jesionową i Klonową .

Do udziału w trzeciej edycji Konkursu Skeczu Kabaretowego "Skecz na scenę - 2006" zaprasza Dom Kultury "Zameczek" i Wojewódzki Dom Kultury. W konkursie mogą uczestniczyć kabarety działające m.in. w szkołach ponadgimnazjalnych, domach kultury czy też uczelniach na terenie województwa świętokrzyskiego. Zainteresowani powinni przygotować na spotkanie kwalifikacyjne dwa dobre skecze (nie dłuższe niż 8 minut), wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją na adres organizatora. Przesłuchania kwalifikacyjne odbędą się w dniach 14,15,16 listopada 2006 r. w Domu Kultury „Zameczek” ul. Słowackiego 23. Finał imprezy odbędzie się w dniu 5 grudnia 2006 r. w Sali Koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach ul. Ściegiennego 2 o godz. 18.00.Regulamin i karta zgłoszeniowa

5.10.2006 r.

O tym, co robić, aby miasta były przyjazne dla rowerzystów mówią uczestnicy rozpoczętego dziś w Kielcach Międzynarodowego seminarium, które organizowane jest przez Miasto Kielce w ramach projektu UrBike - rozszerzenie polityki rowerowej miast. Sesja, z udziałem przedstawicieli jednostek zajmujących się problematyką transportu w mieście oraz działających na rzecz mobilności rowerowej i integracji roweru z innymi środkami transportu miejskiego, odbywa się w siedzibie Targów Kielce sesję. Podczas seminarium zaprezentowana zostanie Polityka Rowerowa Miasta Kielce, będzie także miejsce na omówienie ciekawych rozwiązań w tej dziedzinie zastosowanych w innych miastach Polski i Europy, m.in. w Sewilli, Florencji, Gdańsku, Krakowie czy Suwałkach. Metodę projektu UrBike (zintegrowany transport i współpraca pomiędzy instytucjami w nowoczesnym mieście) przedstawi Kerstin Buggraf z Urzędu Miasta w Dreźnie, zaś Aleksandra Mirek z Politechniki Krakowskiej omówi założenia "Polityki Zrównoważonego Rozwoju dla Miasta Kielce oraz Kieleckiego Obszaru Metropolitarnego".
Progam

Na pierwszym posiedzeniu spotkała się dziś Miejska Komisja Wyborcza. W związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonymi przez Prezesa Rady Ministrów na dzień 12 listopada 2006 roku w mieście Kielce przewidziano powołanie 97 Obwodowych Komisji Wyborczych. Zgłoszenia kandydatów na członków OKW przyjmowane będą do 13 października 2006 roku w Urzędzie Miasta Kielce, ul. Rynek Nr 1, pokój Nr 147 w godzinach pracy Urzędu.

Zobacz: Komunikat 1
Miejska Komisja Wyborcza rozpoczyna w poniedziałek, 9 października, dyżury w budynku Urzędu Miasta Kielce, ul. Rynek Nr 1, w pokoju Nr 112. Dyżury prowadzone będą w godzinach 15.00 -18.00, z wyjątkiem 13 października (upływa termin rejestracji list kandydatów na radnych oraz kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych) i 18 października (upływa termin rejestracji kandydatów na prezydenta), kiedy czas dyżuru został wydłużony do godz. 24.00.
Zobacz: Komunikat 2

Obradom przysłuchiwali się...

Sesja Rady Miejskiej odbyła się dziś w Urzędzie Miasta, Rynek 1. W porządku obrad znalazły sie m.in. projekty uchwał w sprawach: przystąpienia do zmiany nr 5 Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kielce, wydzielenia z majątku Miasta Kielce i wniesienia do używania i eksploatacji przez Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach obiektów i urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych oraz nabycia i sprzedaży nieruchomości. (program sesji) (projekty uchwał)

W sobotę - 7 października Urząd Miasta odpracowuje dzień 14 sierpnia. W tym dniu magistrat będzie pracował od 7.30 do 15.30. Również Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Obsługi Interesanta oraz Referaty: Praw Jazdy, Rejestracji Pojazdów, Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, które w dni powszednie pełnią dyżury do godz.17.00 będą przyjmować interesantów do 15.30.

Geopark Kielce - Klub Miłośników Geologii zaprasza do swojej siedziby w KCK, Plac Moniuszki 2 B na prelekcję Leny Opoki-Skibińskiej na temat Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych. Prelekcja połączona z pokazem multimedialnym rozpocznie się dziś o godzinie 17.00.

4.10.2006 r.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się jutro o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, Rynek 1. W porządku obrad znalazły sie m.in. projekty uchwał w sprawach: przystąpienia do zmiany nr 5 Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kielce, wydzielenia z majątku Miasta Kielce i wniesienia do używania i eksploatacji przez Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach obiektów i urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych oraz nabycia i sprzedaży nieruchomości. (program sesji) (projekty uchwał)

Międzynarodowe seminarium w ramach projektu UrBike - rozszerzenie polityki rowerowej miast pt. "Miasta przyjazne rowerom" rozpoczyna się jutro w Kielcach. To świetna okazja do zaprezentowania wszystkich podmiotów zajmujących się problematyką transportu w mieście, a także przedstawienia dobrych przykładów z innych ośrodków Polski i Europy (Sewilla, Florencja, Drezno, Gdańsk, Kraków, Suwałki), działających na rzecz mobilności rowerowej oraz integracji roweru z innymi środkami transportu miejskiego. Spotkanie, którego organizatorem jest Urząd Miasta, poświęcone będzie także omówieniu Polityki Rowerowej Kielc i dyskusji nad tym projektem. Piersza sesja rozpocznie się jutro o godz. 9.00 w Targach Kielce, zaś druga odbędzie się w piątek w kieleckim ratuszu.
Seminarium jest bezpłatne, dwujęzyczne - tłumaczone symultanicznie (j.polski/j.angielski), wejście tylko z zaproszeniami.
Program

Polityka Rowerowa Miasta Kielce www.urbike.kielce.pl
Rozpoczął się program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie - "JESIEŃ BEZ GRYPY" - dla mieszkańców Kielc powyżej 70 roku życia. W ramach programu Miasto Kielce finansuje zaszczepienie 10160 Kielczan spełniających podane kryterium wiekowe.

Aby skorzystać z bezpłatnych szczepień należy:

1. skontaktować się z dowolnym z niżej podanych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, celem ustalenia terminu szczepienia;
2. udać się na szczepienie w ustalonym terminie, zabierając ze sobą dowód osobisty.

NZOZ "PARTNER"
- Przychodnia przy ul. Lecha 14A
tel.: 041 345 03 40
- Przychodnia przy ul. 1-go Maja 196
tel.: 041 345 76 48
- Przychodnia przy ul. Dewońskiej 19
tel.: 041 369 88 97

NZOZ "PROMED"
- Przychodnia przy ul. Skibińskiego 4
tel.: 041 345 46 21
- Przychodnia przy ul. Karczówkowskiej 36
tel.: 041 366 01 94
- Przychodnia przy ul. Kryształowej 3
tel.: 041 366 19 61

NZOZ "SUPRAMED"
- Przychodnia przy ul. Warszawskiej 151
tel.: 041 331 60 08, 041 331 60 09
- Przychodnia przy ul. Pocieszka 11
tel.: 041 344 75 84
- Przychodnia przy ul. Zamenhoffa 4
tel.:041 331 57 86

NZOZ "DALMED"
- Przychodnia przy ul. Dalekiej 5
tel.: 041 342 52 40, 041 342 59 07
- Przychodnia przy ul. Mazurskiej 61
tel.: 041 342 85 30
- Przychodnia przy ul. Zagórskiej 17b
tel.: 041 344 73 19

NZOZ "CENTRUM"
- Przychodnia przy ul. Żelaznej 35
tel.: 041 366 02 80
- Przychodnia przy ul. Wojska Polskiego 3/5
tel.: 041 361 29 74
- Przychodnia przy ul. Sobieskiego 27
tel.: 041 361 67 12
- Przychodnia przy ul. Prusa 1
tel.: 041 361 42 86

NZOZ "MEDYK"
- Przychodnia przy ul. Orzeszkowej 55
tel.: 041 362 60 47
- Przychodnia przy ul. Manifestu Lipcowego 87
tel.:041 331 59 21

NZOZ "PATRON"
- Przychodnia przy ul. Kopernika 3
tel.: 041 344 50 27

NZOZ "MEDYCYNA PRACY & MEDYCYNA RODZINNA Sp z o.o."
- Przychodnia przy ul. Olszewskiego 2
tel.: 041 345 23 29


IV Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO (4-6.X.) rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Targi TRANSEXPO to największa w Polsce impreza sektora komunikacji zbiorowej. Zaprezentowane zostaną m.in.: pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego, międzymiastowego, pojazdy turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, części i wyposażenie autobusów, pojazdów trakcji elektrycznej oraz systemy informatyczne w transporcie. W tegorocznej edycji TRANSEXPO weźmie udział ponad 100 wystawców m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii i Włoch. Honorowy patronat nad targami objął Prezydent Kielc. (więcej)

Urząd Miasta Kielce zaprasza do udziału w dziewiątej edycji Plebiscytu o Złotą Miotłę. Mieszkańcy po raz kolejny będą mogli wybrać nieruchomości zasługujące na nagrodę za wzorowe utrzymywanie czystości, prawidłowe postępowanie z odpadami i szczególnie estetyczne zagospodarowanie zielenią. Plebiscyt zostanie przeprowadzony w kategoriach: dla administracji osiedli, właścicieli - zarządców nieruchomości zabudowanych oraz firm. Kandydatów można zgłaszać do 20 października br. do Wydziału Ochrony Środowiska:

na kuponach, które ukażą się w lokalnej prasie, dostępnych również na stronie UM Kielce

bezpośrednio ze strony UM Kielce.

Regulamin plebiscytu

Pliki do pobrania

- Kupon konkursowy

Geopark Kielce - Klub Miłośników Geologii zaprasza na wystawę słynnego świętokrzyskiego kamienia - krzemienia, naukę wykonywania szlifów na skałach i minerałach oraz pokaz płukania złota. Pokaz i wystawa odbędą się w ramach obchodzonego aktualnie "Święta Ulicy Sienkiewicza" - 6 października w godzinach 14 - 17 .

Dni Otwarte organizuje w najbliższą sobotę i niedzielę Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. - Zapraszamy wszystkich na naszą polanę edukacyjną i na spacer. Czekamy na ludzi o dobrych sercach, którzy chcieliby przygarnąć bezdomne psy czy koty - informuje kierownik schroniska, Grażyna Kier, prosząc jednocześnie o dokładne przemyślenie decyzji. Placówka czynna będzie od godz. 9.00 do 15.00, a zwierzęta będą wydawane nieodpłatnie. Do schroniska można dojechać autobusami MPK linii: nr 2, 27, 29, 30, 45.

Komisja Rodziny i Spraw Społecznych zebrała się dziś w siedzibie Działu Pracy Socjalnej i Poradnictwa Rodzinnego MOPR (ul. 1-go Maja 196). Tematem posiedzenia była realizacja zadań wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz propozycje komisji do budżetu Miasta na 2007 r.

3.10.2006 r.

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu na popiersia wybitnych twórców, które tworzą tzw. Aleję Artystów w Kielcach. Tym razem konkurs dotyczył popiersi: Pabla Picassa, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, twórcy nurtu malarstwa zwanego kubizmem, które wykona Tomasz Łukaszczyk, Ignacego Paderewskiego, wybitnego pianisty, kompozytora, polityka, działacza niepodległościowego, męża stanu - wygrał projekt Pawła Witkowskiego oraz Jamesa Joyce'a, irlandzkiego pisarza tworzącego w języku angielskim, uważanego za najwybitniejszego pisarza XX wieku - zwyciężyła praca Stefana Maja. Popiersia zostaną zamontowane w rejonie Skweru Szarych Szeregów pod koniec października br. Aleja Artystów liczyć będzie wtedy 18 rzeźb. Ostatnie popiersia ustawiono w Parku Miejskim w ubiegłym miesiącu. Są to sylwetki Tamary Łempickiej - polskiej malarki epoki art déco, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacy) - polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa oraz amerykańskiego gitarzysty, wokalisty i kompozytora muzyki rockowej - Jimi'ego Hendrix'a. Podsumowanie dwóch ostatnich edycji konkursu, ogłoszonego przez Urząd Miasta i Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy, odbyło się dziś w ratuszu.

Rozpoczął się program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie - "JESIEŃ BEZ GRYPY" - dla mieszkańców Kielc powyżej 70 roku życia. W ramach programu Miasto Kielce finansuje zaszczepienie 10160 Kielczan spełniających podane kryterium wiekowe.

Aby skorzystać z bezpłatnych szczepień należy:

1. skontaktować się z dowolnym z niżej podanych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, celem ustalenia terminu szczepienia;
2. udać się na szczepienie w ustalonym terminie, zabierając ze sobą dowód osobisty.

NZOZ "PARTNER"
- Przychodnia przy ul. Lecha 14A
tel.: 041 345 03 40
- Przychodnia przy ul. 1-go Maja 196
tel.: 041 345 76 48
- Przychodnia przy ul. Dewońskiej 19
tel.: 041 369 88 97

NZOZ "PROMED"
- Przychodnia przy ul. Skibińskiego 4
tel.: 041 345 46 21
- Przychodnia przy ul. Karczówkowskiej 36
tel.: 041 366 01 94
- Przychodnia przy ul. Kryształowej 3
tel.: 041 366 19 61

NZOZ "SUPRAMED"
- Przychodnia przy ul. Warszawskiej 151
tel.: 041 331 60 08, 041 331 60 09
- Przychodnia przy ul. Pocieszka 11
tel.: 041 344 75 84
- Przychodnia przy ul. Zamenhoffa 4
tel.:041 331 57 86

NZOZ "DALMED"
- Przychodnia przy ul. Dalekiej 5
tel.: 041 342 52 40, 041 342 59 07
- Przychodnia przy ul. Mazurskiej 61
tel.: 041 342 85 30
- Przychodnia przy ul. Zagórskiej 17b
tel.: 041 344 73 19

NZOZ "CENTRUM"
- Przychodnia przy ul. Żelaznej 35
tel.: 041 366 02 80
- Przychodnia przy ul. Wojska Polskiego 3/5
tel.: 041 361 29 74
- Przychodnia przy ul. Sobieskiego 27
tel.: 041 361 67 12
- Przychodnia przy ul. Prusa 1
tel.: 041 361 42 86

NZOZ "MEDYK"
- Przychodnia przy ul. Orzeszkowej 55
tel.: 041 362 60 47
- Przychodnia przy ul. Manifestu Lipcowego 87
tel.:041 331 59 21

NZOZ "PATRON"
- Przychodnia przy ul. Kopernika 3
tel.: 041 344 50 27

NZOZ "MEDYCYNA PRACY & MEDYCYNA RODZINNA Sp z o.o."
- Przychodnia przy ul. Olszewskiego 2
tel.: 041 345 23 29Trzeci dzień Święta ulicy Sienkiewicza upłynie pod hasłem "Spotkanie z przeszłością". Dziś można będzie m.in. zwiedzić kielecki deptak z przewodnikiem (spotkanie o godz. 16:30 pod bankiem BGŻ) i wziąć udział w spotkaniach z historykami. Ponadto zaplanowano również występy muzyczne, zabawy, ciekawostki o ulicy Sienkiewicza i jej patronie.

Pliki do pobrania

- program imprezy

Dom Kultury "Zameczek" i Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Kielcach zapraszają w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na spotkanie z Czesławem Hadamikiem nt. "Pierwsze wieki Kielc”. Najstarsza historia Kielc nadal kryje w sobie wiele tajemnic. Gdzie było pierwsze osadnictwo? Czy kościół św. Wojciecha stał tam, gdzie obecnie? Co znajdowało się na terenie Wzgórza Katedralnego? Na te i wiele innych pytań odpowie Czesław Hadamik, autor, będącej w druku książki pt. "Pierwsze wieki Kielc. Kasztelania kielecka od przełomu XI/XII do połowy XIV wieku". Spotkanie odbędzie się 12 października o godz. 17.30 w Domu Kultury "Zameczek" (ul. Słowackiego 23). Wstęp wolny.

Komisja Budżetu i Finansów RM zebrała się dziś w ratuszu. Radni zajmowali się wstępną oceną przygotowań wydziałów do opracowania budżetu na 2007 r. W Urzędzie Miasta spotkała się również Komisja Zdrowia RM. Tematem posiedzenia był stan zatrudnienia w ZOZ na 30.09.2006 r. Na posiedzeniu wyjazdowym (Klub Olimpijczyka, ul. Żytnia) zebrała się także Komisja Sportu i Turystyki RM. Radni zajmowali się kwestią wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Dni Otwarte organizuje w najbliższą sobotę i niedzielę Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. - Zapraszamy wszystkich na naszą polanę edukacyjną i na spacer. Czekamy na ludzi o dobrych sercach, którzy chcieliby przygarnąć bezdomne psy czy koty - informuje kierownik schroniska, Grażyna Kier, prosząc jednocześnie o dokładne przemyślenie decyzji. Placówka czynna będzie od godz. 9.00 do 15.00, a zwierzęta będą wydawane nieodpłatnie. Do schroniska można dojechać autobusami MPK linii: nr 2, 27, 29, 30, 45.

2.10.2006 r.

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu na popiersia wybitnych twórców, które tworzą tzw. Aleję Artystów w Kielcach. Tym razem konkurs dotyczył popiersi: Pabla Picassa, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, twórcy nurtu malarstwa zwanego kubizmem, które wykona Tomasz Łukaszczyk, Ignacego Paderewskiego, wybitnego pianisty, kompozytora, polityka, działacza niepodległościowego, męża stanu - wygrał projekt Pawła Witkowskiego oraz Jamesa Joyce'a, irlandzkiego pisarza tworzącego w języku angielskim, uważanego za najwybitniejszego pisarza XX wieku - zwyciężyła praca Stefana Maja. Popiersia zostaną zamontowane w rejonie Skweru Szarych Szeregów pod koniec października br. Aleja Artystów liczyć będzie wtedy 18 rzeźb. Ostatnie popiersia ustawiono w Parku Miejskim w ubiegłym miesiącu. Są to sylwetki Tamary Łempickiej - polskiej malarki epoki art déco, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacy) - polskiego malarza, fotografa, pisarza, dramaturga i filozofa oraz amerykańskiego gitarzysty, wokalisty i kompozytora muzyki rockowej - Jimi'ego Hendrix'a. Podsumowanie dwóch ostatnich edycji konkursu, ogłoszonego przez Urząd Miasta i Związek Polskich Artystów Rzeźbiarzy, odbędzie się w ratuszu 3 października o godz. 11.00.

Na zaproszenie prezydenta Wojciecha Lubawskiego do Kielc przyjechał nowo wybrany nadburmistrz miasta partnerskiego Gotha, Knut Kreuch. Delegacja z Niemiec gościć będzie u nas do 3 października. Jest to pierwsza wizyta zagraniczna nadburmistrza po objęciu stanowiska. K. Kreuch pracował już wcześniej w Zarządzie Miasta Gotha i w dużym stopniu przyczynił się do podpisania porozumienia o partnerstwie miast między Kielcami i Gotha w 1997 r. Dziś niemiecka delegacja spotkała się z władzami Kielc w ratuszu. W programie pobytu przewidziane jest także zwiedzanie miasta oraz rozmowy z prezesemTargów Kielce Andrzejem Mochoniem.


Z okazji święta narodowego Niemiec, które przypada w dniu 3 października, Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie wystawi dziś, po raz pierwszy w Kielcach, bankiet z udziałem wielu znamienitych gości. Uczestniczyć w nim będzie również oficjalna delegacja z miasta partnerskiego Gotha z nadburmistrzem Knutem Kreuch’em na czele.

Rozpoczął się program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie - "JESIEŃ BEZ GRYPY" - dla mieszkańców Kielc powyżej 70 roku życia. W ramach programu Miasto Kielce finansuje zaszczepienie 10160 Kielczan spełniających podane kryterium wiekowe.

Aby skorzystać z bezpłatnych szczepień należy:

1. skontaktować się z dowolnym z niżej podanych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, celem ustalenia terminu szczepienia;
2. udać się na szczepienie w ustalonym terminie, zabierając ze sobą dowód osobisty.

NZOZ "PARTNER"
- Przychodnia przy ul. Lecha 14A
tel.: 041 345 03 40
- Przychodnia przy ul. 1-go Maja 196
tel.: 041 345 76 48
- Przychodnia przy ul. Dewońskiej 19
tel.: 041 369 88 97

NZOZ "PROMED"
- Przychodnia przy ul. Skibińskiego 4
tel.: 041 345 46 21
- Przychodnia przy ul. Karczówkowskiej 36
tel.: 041 366 01 94
- Przychodnia przy ul. Kryształowej 3
tel.: 041 366 19 61

NZOZ "SUPRAMED"
- Przychodnia przy ul. Warszawskiej 151
tel.: 041 331 60 08, 041 331 60 09
- Przychodnia przy ul. Pocieszka 11
tel.: 041 344 75 84
- Przychodnia przy ul. Zamenhoffa 4
tel.:041 331 57 86

NZOZ "DALMED"
- Przychodnia przy ul. Dalekiej 5
tel.: 041 342 52 40, 041 342 59 07
- Przychodnia przy ul. Mazurskiej 61
tel.: 041 342 85 30
- Przychodnia przy ul. Zagórskiej 17b
tel.: 041 344 73 19

NZOZ "CENTRUM"
- Przychodnia przy ul. Żelaznej 35
tel.: 041 366 02 80
- Przychodnia przy ul. Wojska Polskiego 3/5
tel.: 041 361 29 74
- Przychodnia przy ul. Sobieskiego 27
tel.: 041 361 67 12
- Przychodnia przy ul. Prusa 1
tel.: 041 361 42 86

NZOZ "MEDYK"
- Przychodnia przy ul. Orzeszkowej 55
tel.: 041 362 60 47
- Przychodnia przy ul. Manifestu Lipcowego 87
tel.:041 331 59 21

NZOZ "PATRON"
- Przychodnia przy ul. Kopernika 3
tel.: 041 344 50 27

NZOZ "MEDYCYNA PRACY & MEDYCYNA RODZINNA Sp z o.o."
- Przychodnia przy ul. Olszewskiego 2
tel.: 041 345 23 29

Portal internetowy www.Sienkiewicza.pl zaprasza na kolejny dzień trwającego do 7 października "Święta ulicy Sienkiewicza". Największą atrakcją dzisiejszego dnia będzie mecz piłkarzy pierwszoligowego zespołu Kolportera Korony Kielce (zajmującego w tej chwili pierwsze miejsce w polskiej lidze) z drużyną przedstawicieli kieleckich mediów. Mecz rozpocznie się około godziny 16:00 kilka kroków od głównego deptaka miasta - na Placu Wolności. Dwie pięcioosobowe drużyny zagrają na boisku o wymiarach 36x14 metrów, położonym w samym centrum Kielc. Po zakończeniu meczu, wydarzenia przeniosą się na scenę na placu przy ulicy Sienkiewicza i Kapitulnej (tzw. Plac Artystów), gdzie odbędzie się m.in. Karaoke Show, pokaz mody oraz wybór Miss Ulicy Sienkiewicza. Na uczestników wszystkich konkursów czeka oczywiście wiele upominków. Przypominamy również, że na deptaku trwa wystawa zdjęć w wielkim formacie, porównujących ulicę Sienkiewicza dawniej i dziś.Imprezę na placu Artystów można oglądać na żywo w kamerze internetowej pod adresem www.Sienkiewicza.pl/kamera


Pliki do pobrania

- program imprezy

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia była prezentacja projektu budżetu w zakresie inwestycji i remontów na 2007 rok oraz opiniowanie projektów uchwał na sesję RM.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności