Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Kieleccy szczypiorniści mają nowego biznesowego partnera

 

Zobacz również:

 

"Kadrówka" po raz 55. dotarła do Kielc

(2020-08-13)

Karczówka z widokiem na Kielce

(2020-08-11)

Kolejne lokale mieszkalne oddane do użytku

(2020-08-11)

Na Kadzielni królowała muzyka taneczna

(2020-08-08)

Zmiany w układzie komunikacyjnym miasta

(2020-08-07)

Znamy już program otwarcia Centrum Komunikacyjnego

(2020-08-06)

W Kielcach prawie jak na Marsie

(2020-08-06)

Rada Miasta zgodziła się na przejęcie akcji Korony

(2020-08-04)

Odkrywaj tajemnice Ziemi. Odwiedź Centrum Geoedukacji w rezerwacie Wietrznia

(2020-08-03)

Kielczanie uczcili 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

(2020-08-01)

Wodospad na Kadzielni zostanie uruchomiony po przerwie

(2020-07-30)

Festiwal Muzyki Tanecznej po raz trzeci w Kielcach

(2020-07-29)

Hortensje i pysznogłówki królują w Ogrodzie Botanicznym

(2020-07-21)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - sierpień 2006

31.08.2006 r.

Na ręce prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego wpłynęło dziś przesłanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, Georga W. Busha, adresowane do uczestników uroczystości odsłonięcia pomnika Homo Homini w Kielcach, przesłane przez ambasadora RP w Waszyngtonie Janusza Reitera.

Inspiracją stworzenia monumentu, który zostanie odsłonięty 11 września, stały się wydarzenia sprzed pięciu lat, kiedy opinią światową wstrząsnęła wiadomość o ataku terrorystycznym na wieżowce WTC w Nowym Jorku.

Autorem dzieła jest światowej sławy rzeźbiarz i pedagog prof. Adam Myjak. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Ambasador USA w Polsce Viktor Ashe. Władze samorządowe Kielc zaprosiły na uroczystość ambasadorów: Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii, Izraela, Indonezji, Indii, czyli tych państw, które zostały dotknięte aktami terroryzmu po 2001 roku oraz przedstawicieli 3 największych religii - chrześcijaństwa, judaizmu i islamu.
Odsłonięciu monumentu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa. W trakcie uroczystości niemal 3000 uczniów kieleckich szkół ułoży wokół pomnika zapalone znicze, upamiętniające każdą z ofiar. Wieczorem w nowej hali przy ul. Bocznej w Kielcach odbędzie się prapremiera oratorium "Psałterz wrześniowy", dzieła napisanego specjalnie na tę okazję przez Piotra Rubika i Zbigniewa Książka - twórców "Świętokrzyskiej Golgoty" oraz "Tu-es Petrus". Całe przedsięwzięcie będzie rejestrowane przez Telewizję Polską.

Program uroczystości odsłonięcia pomnika "Homo Homini"

11 września 2006 r. Kielce


- Godz. 17.00 - Parking między cmentarzami przy ul. Ściegiennego
- Odsłonięcie pomnika "Homo Homini"
- Ustawienie zniczy wokół pomnika przez kieleckich uczniów

- Godz. 17.00 - Parking między cmentarzami przy ul. Ściegiennego - Odsłonięcie pomnika „Homo Homini” - Ustawienie zniczy wokół pomnika przez kieleckich uczniów
- Godz. 19.30 - 22.00 prapremiera oratorium "Psałterz Wrześniowy" - Hala sportowa przy ul. Bocznej

Dziś 26. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. W południe delegacje związkowe i przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty pod tablicą (ul. Zagnańska) upamiętniającą powstanie NSZZ Solidarność. Miasto Kielce reprezentowali Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Bogucki oraz zastępca prezydenta Andrzej Sygut.

Dom Harcerza im. Natalii Machałowej w Kielcach - Białogonie zaprasza dziś mieszkańców Kielc na Capstrzyk Harcerski, który odbędzie się w przeddzień rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w hołdzie bohaterom września 1939 roku. Uroczystość odbędzie się pod pomnikiem "Harcerzom Poległym za Ojczyznę" na Skwerze „Szarych Szeregów" w Kielcach o godzinie 20.00. Wspólne wyjście z pochodniami sprzed muszli koncertowej parku miejskiego o godzinie 19.45.

XIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w dniach 4-7 września w Targach Kielce. W imprezie weźmie udział 285 firm z 23 krajów. Wystawa zajmie rekordową w historii powierzchnię wystawienniczą - 17 000 metrów kw. Tegoroczne targi odwiedzą 22 delegacje zagraniczne m.in. z Brunei, Filipin, Finlandii, Indii, Kolumbii i Chin. Podczas MSPO odbędzie się pokaz śmigłowców oraz wystawa Wojsk Lądowych. Prawdziwą sensacją tegorocznego Salonu może się stać niepozornie wyglądające urządzenie o wielkości ok. 1 m i wadze 250 kilogramów. Jest to pierwsza w Polsce i prawdopodobnie jedna z pierwszych na świecie niszczarka twardych dysków komputerowych. Tradycją MSPO stały się prezentacje potencjału przemysłu obronnego poszczególnych państw. W 2004 roku na MSPO miała miejsce Wystawa Narodowa Potencjału Przemysłu Obronnego Niemiec. Podczas ubiegłorocznych targów odbyła się Wystawa Narodowa Francji, a w tym roku będzie można obejrzeć Wystawę Narodową Izraela.

Teatr 1eden zaprasza na przedstawienie "Stróżu mój", nawiązujące do wydarzeń w Teatrze na Dubrowce. Jego treścią jest refleksja nad kondycją ludzi uwikłanych w sytuację terrorystyczną. Spektakl skierowany jest zarówno do młodzieży jak i osób starszych. Przedstawienia odbędą się 11 września o godz. 10.00 (pokaz dla szkół) oraz 12 września o godz. 18.00 (pokaz otwarty) na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wstęp bezpłatny.

Kolejne warsztaty w ramach projektu "Muzyka Miasta" odbedą się w dniach 1-2 września (godz. 11.00) w "Bazie Zbożowej". Prowadzić je będzie Anna Kustra, wykładowca akademicki, stosująca nowoczesne techniki kształtowania głosu, aktorstwa i dykcji. Do udziału w warsztatach placówka zaprasza początkujących i lekko zaawansowamych młodych ludzi, kochających śpiew. Wstęp wolny. Zapisy na portierni "Bazy Zbożowej" (ul. Zbożowa) lub tel. 693 99 21 61, 30garazy@wp.pl

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniach 04.09. - 07.09.2006 r. w godz. 6.00 - 20.00, zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Zakładowej, na odcinku od ul. Łódzkiej do ul. Batalionów Chłopskich w związku z XIV Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego "MSPO 2006".

30.08.2006 r.

Od 1 września br., w siedzibie przy ulicy Piotrkowskiej 6, pracę rozpocznie biuro projektów aktywizujących gospodarczo Miasto Kielce. Jego działalność będzie finansowana wyłącznie ze środków Unii Europejskiej.


W pierwszym etapie biuro zajmowało będzie się kompleksową obsługą projektu pn. Międzynarodowe Standardy Biznesu. Jest to już druga edycja projektu szkoleniowego skierowanego do osób pracujących, które pragną podnieść swoje kwalifikacje do międzynarodowych standardów w biznesie. Ponad 170 osób będzie uczestniczyło w zajęciach z zakresu informatyki, rachunkowości, zarządzania zasobami ludzkimi oraz j. angielskiego w biznesie. Zajęcia zakończą się międzynarodowymi egzaminami. Wartość projektu, w całości finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, wynosi 365 tys. zł.

W najbliższym czasie w zakres działalności biura wejdzie obsługa dwóch kolejnych projektów, tj. Partner Centrum Obsługi Inwestora oraz Kielecki Inkubator Technologiczny. Obydwa zamierzenia otrzymały pozytywną ocenę Komisji Oceny Projektów i zostały rekomendowane do dofinansowania środkami Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 2.6 ZPORR. Na realizację projektu Partner COI Miasto wnioskowało o środki w wysokości 900 tys. zł, natomiast wniosek o dofinansowanie projektu Kielecki Inkubator Technologiczny opiewa na kwotę 1,6 mln zł.

W kolejnym etapie planowane jest przekazanie do biura działań dot. realizacji projektu pn. Kielecki Park Naukowo - Technologiczny, którego uruchomienie planuje się na obszarach przemysłowych Kielc i Piekoszowa. Projekt, o wartości 63 mln zł, został zgłoszony do Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013.

Dom Harcerza im. Natalii Machałowej w Kielcach - Białogonie zaprasza mieszkańców Kielc na Capstrzyk Harcerski, który odbędzie się w przeddzień wybuchu II Wojny Światowej w hołdzie bohaterom września 1939 roku. Uroczystość odbędzie się pod pomnikiem "Harcerzom Poległym za Ojczyznę" na Skwerze „Szarych Szeregów" w Kielcach w dniu 31 sierpnia 2006 roku o godzinie 20.00. Wspólne wyjście z pochodniami sprzed muszli koncertowej parku miejskiego o godzinie 19.45.

Mszą Polową na Cmentarzu Wojskowym (godz. 11.00, ul. Ściegiennego) rozpoczną się 1 września w Kielcach uroczystości obchodów 67 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W południe na 1 minutę rozlegnie się dźwięk syreny alarmowych na terenie miasta. Uczestnicy uroczystości złożą wieńce i kwiaty. Organizatorami obchodów są: Wojewódzka Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Miasta Kielce.

Tegoroczne szczepienia przeciw grypie, realizowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej "Zdrowe Kielce" rozpoczną się z miesiąc później niż planowano - w październiku. - Wszyscy europejscy producenci szczepionki mają, z przyczyn naukowych, opóźnioną hodowlę jednego ze szczepów - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej zastępca prezydenta Andrzej Sygut. Przedsięwzięciem objętych zostanie niemal 10 tysięcy osób powyżej 70 roku życia, mieszkających w Kielcach. Miasto przeznaczyło na realizację programu ponad 300 tys. zł.Na rodzinną imprezę pod hasłem "Zabawa Fest!" zaprasza już od piątku Urząd Miasta Kielce i redakcja "Echa Dnia". W dniach 1-3 września na ul. Sienkiewicza na kielczan czekają liczne prezentacje oraz degustacje świeżego chleba, wędlin i napojów rodzimych producentów w ramach kiermaszu "Kielce miodem płynące i chlebem pachnące". Pomysłodawcą akcji jest kielecki radny Władysław Burzawa. Od 4 do 8 września potrwa biesiada na pożegnanie wakacji. Na placu Artystów i ul. Sienkiewicza występować będą kapele weselne, ludowe i zespoły młodzieżowe. Oprócz polskich zespołów, do Kielc przyjadą m.in. grupy z Grecji i Słowacji. Na uczestników zabawy czeka wiele innych atrakcji. 8 września na Kadzielni odbędzie się IV Koncert Charytatywny "Serca dzieciom" (18.00) pod patronatem prezydenta Kielc, z udziałem Kasi Cerekwickiej, Andrzeja Piasecznego oraz Zakopower. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup podręczników i pomocy szkolnych dla dzieci z najuboższych kieleckich rodzin.


29.08.2006 r.

Dziś do godz. 14 w Galerii Abrakadabra Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbywa się Wielka Akcja Plastyczna. Dzieci, które przyjdą do Galerii mają szansę wziąć udział w przygotowaniu wystawy, na którą złożą się prace wykonane przez uczestników zajęć podczas wakacji. Zabawki, lalki, figurki, marionetki, pacynki, a nawet układanki pozostawione w Muzeum przez pracujące na warsztatach dzieci zasiedlą całą przestrzeń galerii.


- Chcę, aby dzieci same wymyśliły aranżację wystawy. Nie będę im niczego narzucać. Dostaną tylko kontenery z zabawkami, sztalugi, pustą przestrzeń i materiały, które pomogą zbudować większe konstrukcje - na przykład domki, góry, zamki. Reszta należy do nich - opowiada prowadząca warsztaty Monika Cybulska.

Wakacje z zabawką trwały od 4 lipca. W letniej akcji Muzeum wzięło udział około pół tysiąca dzieci. Powstało wiele prac, część z nich zgłoszono do konkursu "Zabawka Przyjazna Dziecku". Dzieci wykonywały zabawki z papieru, szmatek, sizalu, siana, drewna, muszelek i kamieni, a także odpadów cywilizacyjnych. Wstęp na wtorkową Wielką Akcję Plastyczną jest bezpłatny.


Kolejne warsztaty w ramach projektu "Muzyka Miasta" odbedą się w dniach 1-2 września (godz. 11.00) w "Bazie Zbożowej". Prowadzić je będzie Anna Kustra, wykładowca akademicki, stosująca nowoczesne techniki kształtowania głosu, aktorstwa i dykcji. Do udziału w warsztatach placówka zaprasza początkujących i lekko zaawansowamych młodych ludzi, kochających śpiew. Wstęp wolny. Zapisy na portierni "Bazy Zbożowej" (ul. Zbożowa) lub tel. 693 99 21 61, 30garazy@wp.pl

"Rym cym cym, czyli szelest w pyszczku" - to tytuł spektaklu, który zostanie wystawiony w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach z udziałem jego pensjonariuszy. Przedstawienie będzie można obejrzeć dziś o godz. 11.00. Reżyseria - Joanna Kasperek, aktorka Teatru im. S. Żeromskiego.

Muzeum Zabawek i Zabawy ogłasza zapisy na zajęcia modelarskie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 7. Klejenie plastikowych i papierowych modeli będzie odbywać się 2 razy w tygodniu: w środy od godz. 16 do 18 i w soboty od godz. 10 do 14. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 20 zł miesięcznie. Zainteresowanych prosimy o kontakt z instruktorem Jerzym Kuzką, tel. 0-41-344-40-78 w godz. 8-15. Ilość miejsc ograniczona. Pierwsze spotkanie młodych modelarzy odbędzie się 6 września o godz. 16 w pracowni (pokój nr 1 - część biurowa Muzeum Zabawek i Zabawy).

Od dnia 04.09.2006 r. zostanie przywrócone kursowanie linii nr 3, 4, 13, 22, 25, 30, 33, 45 wg rozkładów obowiązujacych jak w dni robocze - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Z dniem 4.09.2006 r. zostanie również przywrócone kursowanie linii nr 24.

28.08.2006 r.

Vive Kielce przegrało w finale KIELCE CUP z zespołem węgierskim - Dunaferr 30:33 (17:17) w turnieju na otwarcie nowej wielofunkcyjnej hali sportowej przy ul. Bocznej. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, a mecze kieleckiej "siódemki" obejrzało w sumie kilka tysięcy widzów. Kolejne wielkie emocje czekają fanów piłki ręcznej juz we wrześniu, kiedy w nowej hali odbędzie się mecz, w którym kadra Polski zmierzy się z reprezentacją Niemiec.

Mszą Polową na Cmentarzu Wojskowym (godz. 11.00, ul. Ściegiennego) rozpoczną się 1 września w Kielcach uroczystości obchodów 67 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W południe na 1 minutę rozlegnie się dźwięk syreny alarmowych na terenie miasta. Uczestnicy uroczystości złożą wieńce i kwiaty. Organizatorami obchodów są: Wojewódzka Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych, Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Miasta Kielce. W przeddzień rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę (31.08) odbędzie się Capstrzyk Harcerski w hołdzie bohaterom września 1939 r. na Skwerze Szarych Szeregów. Uroczystości organizuje Dom Harcerza im. Natalii Machałowej w Kielcach - Białogonie wspólnie z Urzędem Miasta.

Na rodzinną imprezę pod hasłem "Zabawa Fest!" zaprasza już od piątku Urząd Miasta Kielce i redakcja "Echa Dnia". W dniach 1-3 września na ul. Sienkiewicza na kielczan czekają liczne prezentacje oraz degustacje świeżego chleba, wędlin i napojów rodzimych producentów w ramach kiermaszu "Kielce miodem płynące i chlebem pachnące". Pomysłodawcą akcji jest kielecki radny Władysław Burzawa. Od 4 do 8 września potrwa biesiada na pożegnanie wakacji. Na placu Artystów i ul. Sienkiewicza występować będą kapele weselne, ludowe i zespoły młodzieżowe. Oprócz polskich zespołów, do Kielc przyjadą m.in. grupy z Grecji i Słowacji. Na uczestników zabawy czeka wiele innych atrakcji. 8 września na Kadzielni odbędzie się IV Koncert Charytatywny "Serca dzieciom" (18.00) pod patronatem prezydenta Kielc, z udziałem Kasi Cerekwickiej, Andrzeja Piasecznego oraz Zakopower. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na zakup podręczników i pomocy szkolnych dla dzieci z najuboższych kieleckich rodzin.

25.08.2006 r.

Dziś do użytku oddana zostanie Hala Sportowa przy ul. Bocznej. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się o godz. 16.45. Działalność hali zainauguruje Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kielce Cup 2006 z udziałem m.in. drużyn ze Szwajcarii, Danii, Węgier i Szwecji. W pierwszym meczu (godz. 15.30) zmierzą się "siódemki" Grasshopper Zurych i Viborg HK. Oficjalne otwarcie turnieju dziś o godz. 17.15. Drużyna Vive Kielce zagra ze słowackim Tatranem Presov (godz. 17.30). W kalendarzu imprez zaplanowanych w obiekcie przy ul. Bocznej znalazło się już wiele innych wydarzeń. 11 września odbędzie się tam premiera oratorium "Psałterz wrześniowy". Obiekt nie będzie wydzierżawiony, jak nowy kielecki stadion, lecz będzie wynajmowany na godziny. Cennik uzależniony zostanie od charakteru odbywających się zajęć - inna stawka obowiązywać będzie za godzinę treningu, inna za mecz, jeszcze inna za koncert. Trybuny nowego obiektu pomieszczą 3 tysiące kibiców. Gospodarzem nowej hali jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że dziś na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II - Ogrodowa -Seminaryjska od godz. 11.30 (do czasu zakończenia konkursu) zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i wyświetlane będzie światło żółte pulsujące. W tym okresie sterować ruchem na skrzyżowaniu będą policjanci w ramach Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2006".

Już 29 sierpnia w godz. 10 -14 w Galerii Abrakadabra Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbędzie się Wielka Akcja Plastyczna. Dzieci, które tego dnia przyjdą do Galerii mają szansę wziąć udział w przygotowaniu wystawy, na którą złożą się prace wykonane przez uczestników zajęć podczas wakacji. Zabawki, lalki, figurki, marionetki, pacynki, a nawet układanki pozostawione w Muzeum przez pracujące na warsztatach dzieci zasiedlą całą przestrzeń galerii.- Chcę, aby dzieci same wymyśliły aranżację wystawy. Nie będę im niczego narzucać. Dostaną tylko kontenery z zabawkami, sztalugi, pustą przestrzeń i materiały, które pomogą zbudować większe konstrukcje - na przykład domki, góry, zamki. Reszta należy do nich - opowiada prowadząca warsztaty Monika Cybulska.

Wakacje z zabawką trwały od 4 lipca. W letniej akcji Muzeum wzięło udział około pół tysiąca dzieci. Powstało wiele prac, część z nich zgłoszono do konkursu "Zabawka Przyjazna Dziecku". Dzieci wykonywały zabawki z papieru, szmatek, sizalu, siana, drewna, muszelek i kamieni, a także odpadów cywilizacyjnych. Wstęp na wtorkową Wielką Akcję Plastyczną jest bezpłatny.

Wernisaż wystawy prezentującej zdjęcia z najnowszej edycji kalendarza Pirelli odbędzie się dziś o godz. 18.00 w Galerii BWA/ZPAF przy ul. Planty. Światowa premiera kalendarza, od ponad czterdziestu lat obiektu kultu dla miłośników fotografii, odbyła się 18 listopada 2005 w Paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Do zdjęć pozowały: Jennifer Lopez oraz modelki Giselle Bündchen, Guinevere Van Seenus, Kate Moss, Karen Elson i Natalia Vodianova. Ekspozycja czynna będzie do 15 września br.

"Rym cym cym, czyli szelest w pyszczku" - to tytuł spektaklu, który zostanie wystawiony w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach z udziałem jego pensjonariuszy. Przedstawienie będzie można obejrzeć we wtorek, 29 sierpnia o godz. 11.00. Reżyseria – Joanna Kasperek, aktorka Teatru im. S. Żeromskiego.24.08.2006 r.

Miasto Kielce, działając wspólnie z trzema udziałowcami mniejszościowymi Spółki Targi Kielce, złożyło dziś w Sądzie Gospodarczym pozew o wyłączenie ze Spółki Targi Kielce wspólnika Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o. Podstawowym powodem pozwu o wyłączenie jest prowadzenie przez MTP Sp. z o.o. działalności konkurencyjnej w stosunku do kieleckiej spółki i korzystanie poprzez uprawnienia współwłaścicielskie z możliwości ograniczania rozwoju Targów Kielce.

Polskie Radio Kielce rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na milenijne dzwony na Świętym Krzyżu. Dzwony kosztują 70 tysięcy złotych, dodatkowo za montaż trzeba zapłacić 25 tysięcy. Gospodarzy Św. Krzyża Ojców Oblatów nie stać na taki koszt. Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy, by przyłączyli się do akcji. Dziennikarze Radia Kielce czekają na deklaracje pod nr telefonu 0-41 200 2000. Podajemy konto, na które można wpłacać dobrowolne sumy: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalnej. Klasztor Święty Krzyż dzwony jubileuszowe PKO BP 10 1020 2629 0000 9502 0128 6046.


W akcję włączył się także prezydent Kielc Wojciech Lubawski. "Sytuacja jest wyjątkowa. Obchodzimy właśnie 1000-lecie życia monastycznego na Św. Krzyżu. Będę apelował do wszystkich, którzy mogą wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że zbierzemy potrzebną kwotę. Cel jest wzniosły i warto go popierać"- twierdzi prezydent Lubawski.

Dziś przed Hercówką przy ul. Sienkiewicza kielczanie oddawali krew w specjalnym ambulansie podczas akcji zorganizowanej przez Radio Kielce. Każdy, kto oddał ten cenny dar otrzymał upominek od Radia Kielce i Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. W akcji wzięli udział pracownicy Urzędu Miasta Kielce.

Muzeum czeka na zabawkiWiesz, jak powinna wyglądać idealna zabawka? A może już taką wykonałeś? Muzeum Zabawek i Zabawy już po raz 4 organizuje konkurs „Zabawka Przyjazna Dziecku”. Na prace konkursowe (maksymalnie 5 prac) placówka czeka do 15 września.

Konkurs ma charakter otwarty, przeznaczony jest zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych projektantów zabawek. Techniki i formy prac są całkowicie dowolne, ważne, aby prace związane były z tematyką zabawy.


Na konkurs można zgłaszać prace plastyczne (obrazy, rzeźby, fotografie), gry planszowe, towarzyskie, gry i zabawki w nowym oryginalnym wykonaniu np. z wykorzystaniem multimediów, gry automatyczne, komputerowe systemy hipermedialne, instalacje przestrzenne, także ludową twórczość artystyczną, pamiątkarstwo i dioramy (modelarstwo).


- W tej chwili mamy około 90 prac z całej Polski, wykonanych głównie przez dzieci. W tej konkurencji rywalizacja będzie duża. Powoli wpływają także prace dorosłych projektantów. Mam nadzieję, że jak co roku nas nie zawiodą - opowiada Jolanta Podsiadło, dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.


Do konkursu zgłaszane są także prace dzieci wykonywane na muzealnych warsztatach „Wakacje z zabawką”. Są pacynki na kolorowych skarpetkach, sizalowe zwierzątka, gliniane figurki, „latające czarownice”, lalki z buźkami z masy papierowej. Przysyłane i przynoszone są także prace wykonywane podczas wakacyjnych zajęć w innych domach kultury.


Obrady jury zaplanowano na 20 września. Wśród nagród są m.in. darmowe kursy angielskiego w Oxford School of Languages, aparaty fotograficzne, odtwarzacze CD i mp3, gry, zabawki dla dzieci, statuetki i nagrody pieniężne dla dorosłych.


Ogłoszenie wyników nastąpi 24 września o godz. 12 podczas finału X Festiwalu Zabaw, Zabawek i Widowisk.


Regulamin konkursu i karta zgłoszenia są dostępne na stronie: www.muzeumzabawek.kielce.pl

Honorowy patronat:
Prezydent Kielc Wojciech Lubawski
Marszałek Województwa Henryk Wołodźko
Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Patronat prasowy: "Echo Dnia", Radio Kielce, TVP 3 Kielce, Wici.Info

Sponsorem konkursu jest Szkoła Językowa Oxford School of Languages.

Kieleckie Towarzystwo Naukowe oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zapraszają do udziału w konkursach edukacyjnych: "Ocalić od zapomnienia... Pomniki i miejsca narodowej pamięci kielczan" - adresowanego do uczniów gimnazjów oraz "Ocalić od zapomnienia... Moja rodzina - zwierciadło wydarzeń lat wojny i okupacji" - dla szkół ponadgimnazjalnych. Do nauczycieli historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, którzy będą się opiekować uczniami startującymi w wymienionych konkursach, skierowany jest program edukacyjny (cykl wykładów i warsztatów) pn. "Ocalić od zapomnienia...". Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 września br. w Kieleckim Towarzystwie Naukowym, ul. Zamkowa 5, 25-009 Kielce. Szczegółowych informacji na temat projektów udzielają: Anna Półtorak, Kieleckie Towarzystwo Naukowe, tel.: (041) 3445453, Małgorzata Jas, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, tel.: (041) 362 45 13. Przedsięwzięcie jest finansowane z dotacji Miasta dla organizacji pozarządowych.


Pliki do pobrania

- Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych

- Konkurs dla szkół gimnazjalnych

- Program dla nauczycieli

Materiały promocyjne zgłoszone przez Urząd Miasta Kielce na konkurs "Miasta dla turystów", organizowany przez Związek Miast Polskich, zostały wyróżnione w kategorii "Publikacje". Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia zaprezentował cykl przewodników prezentujących walory krajoznawcze naszego miasta. W komplecie znalazło się siedem tytułów: "Ilustrowany przewodnik po Kielcach", przewodnik - informator z planem miasta "Walory przyrodniczo-krajoznawcze Kielc", "Rowerem po Kielcach i okolicy", "Zabytki techniki w Kielcach i okolicy", "Kieleckie sanktuaria", "Kielce na weekend latem i zimą" oraz kieszonkowy plan Kielc. Publikacje, obok tekstów, autorstwa m.in. Ryszarda Garusa, wzbogacone są w barwne fotografie wykonane przez Jacka Pernala. Charakteryzuje je jednolita szata graficzna i turystyczne logo Kielc. Materiały były rozdawane na targach turystycznych, w których uczestniczyły: ITB Berlin, Voyager Kielce, Glob Tour Katowice, TT Warsaw, Tour Salon Kielce. Wyniki konkursu ZMP zostaną przedstawione podczas konferencji w Międzyzdrojach w dniach 7-8 września br.

Wielki kiermasz książek i podręczników szkolnych odbywa się na Miejskim Placu Targowym przy ul. Mielczarskiego. Organizatorem przedsięwzięcia są Wydział Edukacji, Kultury i Ochrony Zdrowia UM Kielce i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Kiermasz potrwa do 10 września br.

23.08.2006 r.

XIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Kielcach już za dwa tygodnie w Targach Kielce. W imprezie weźmie udział 285 firm z 23 krajów. Wystawa zajmie rekordową w historii powierzchnię wystawienniczą - 17 000 metrów kw. Tegoroczne targi odwiedzą 22 delegacje zagraniczne m.in. z Brunei, Filipin, Finlandii, Indii, Kolumbii i Chin. Podczas MSPO odbędzie się pokaz śmigłowców oraz wystawa Wojsk Lądowych. Prawdziwą sensacją tegorocznego Salonu może się stać niepozornie wyglądające urządzenie o wielkości ok. 1 m i wadze 250 kilogramów. Jest to pierwsza w Polsce i prawdopodobnie jedna z pierwszych na świecie niszczarka twardych dysków komputerowych. Tradycją MSPO stały się prezentacje potencjału przemysłu obronnego poszczególnych państw. W 2004 roku na MSPO miała miejsce Wystawa Narodowa Potencjału Przemysłu Obronnego Niemiec. Podczas ubiegłorocznych targów odbyła się Wystawa Narodowa Francji, a w tym roku będzie można obejrzeć Wystawę Narodową Izraela.Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" ogłasza nabór kandydatów na bezpłatne szkolenie pn. "Podniesienie kwalifikacji zawodowych pedagogów środowiskowych". Projekt, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa, skierowany jest do osób pracujących (preferowane sektory MSWiA, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sprawiedliwości). Udział w przedsięwzięciu będzie mogło wziąć niemal 130 osób. Szkolenie prowadzone będzie w dwóch terminach: I grupa wrzesień 2006-maj 2007; II grupa maj 2007-luty 2008. Każda z grup przystąpi na zakończenie do egzaminów i uzyska Certyfikat Pedagoga Środowiskowego.
Wiecej


Do 25 sierpnia będzie pracować Gminna Komisja ds. szacowania skutków suszy, która sporządzi protokóły strat w rolnictwie. Urząd Miasta Kielce zaprasza zainteresowanych rolników w godzinach 8.30 - 14.00 w dniach:
- 23 sierpnia (środa) - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 11, Łanowa 68
- 24 sierpnia (czwartek) - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 13, Górnicza 64
- 25 sierpnia(piątek) - Urząd Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, Sala konferencyjna
Informacje można uzyskać - tel. (041)36-76-663.
Podstawa: Zarządzenie Prezydenta Miasta Kielce z dnia 18 sierpnia 2006 Nr 226/2006.

"Świętokrzyskie chlebem pachnące i miodem płynące" - festyn pod takim hasłem rozpocznie się 1 września na ulicy H. Sienkiewicza w Kielcach. W programie nie zabraknie występów artystycznych oraz degustacji świeżego chleba, wędlin i napojów rodzimych producentów. Od poniedziałku, 4 września na Placu Artystów występować będą m.in. kapele weselne i biesiadne. Całotygodniowa zabawa będzie okazją do powtórki bardzo udanego Jarmarku Świętokrzyskiego, który odbył się na deptaku z okazji tegorocznego Święta Kielc. Pomysłodawcą imprezy jest radny Władysław Burzawa, a organizują ją Urząd Miasta Kielce oraz "Echo Dnia".

"Baza Zbożowa" zaprasza fanów klasycznego rocka na spotkanie warsztatowe i koncert Alexa Karlinskiego. Warsztaty gitarowo - wokalne rozpoczną się dziś o godz.16.00. Artysta podróżuje po Europie od 2000 roku, zarówno solo jak i z zespołami. Jego grupa RUT HOST grała w każdym europejskim kraju od Holandii do Rumunii - w ostatnim roku wystąpili jako support przed Motorhead na festiwalu Vekeri-To na Węgrzech. Wykonują głównie swoje własne piosenki, ale także klasyczne rock covery, takich grup jak: Nirvana, The Doors, The Beatles, Dżem, Led Zeppelin i Pink Floyd. Wystąpią 24 sierpnia o godz. 19.00 przy ul. Zbożowej 4 (dojazd autobusem linii 13). Wstęp wolny. Informacje pod nr tel. 693 99 21 61.
22.08.2006 r.

25 sierpnia do użytku oddana zostanie Hala Sportowa przy ul. Bocznej. Działalność hali zainauguruje Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kielce Cup 2006 z udziałem m.in. drużyn ze Szwajcarii, Danii, Węgier i Szwecji. W kalendarzu imprez zaplanowanych w obiekcie przy ul. Bocznej znalazło się już wiele innych wydarzeń. 11 września odbędzie się tam premiera oratorium "Psałterz wrześniowy". Obiekt nie będzie wydzierżawiony, jak nowy kielecki stadion, lecz będzie wynajmowany na godziny. Cennik uzależniony zostanie od charakteru odbywających się zajęć - inna stawka obowiązywać będzie za godzinę treningu, inna za mecz, jeszcze inna za koncert. Trybuny nowej hali pomieszczą 3 tysiące kibiców. Gospodarzem obiektu jest MOSiR.

Na bezpłatne szkolenia z zakresu nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych zaprasza firma VULCAN akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli.

Szkolenia realizowane są w ramach umowy podpisanej pomiędzy VULCAN sp. z o.o. a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach w wyniku wygranego konkursu na dofinansowanie realizacji projektów w ramach działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Szkolenia kierowane są do osób pracujących m.in. do pracowników szkół i placówek oświatowych, posiadających stałe zameldowanie na terenie województwa świętokrzyskiego.

Zajęcia będą prowadzone w godzinach popołudniowych, poza godzinami pracy zawodowej uczestników.

Tematy szkoleń:
1. Podstawy posługiwania się komputerem.
2. Doskonalenie umiejętności pracy z komputerem.
3. Efektywne zarządzanie placówką oświatową.
4. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy dydaktycznej nauczyciela różnych przedmiotów.
5. Biblioteka centrum multimedialnym szkoły.
6. Doskonalenie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy administracyjnej.

Więcej informacji na stronie: www.vulcan.edu.pl/szkolenia/efs/swietokrzyskie

"Człowiek i jego sztuka" to hasło ogłoszonego właśnie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego. Prace można nadsyłać do 30 września, a wernisaż pokonkursowy odbędzie się w ramach Festiwalu Sztuki Współczesnej w Kielcach 20 października 2006 r. w Bazie Zbożowej. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach obchodów 60-lecia Związku Polskich Artystów Fotografików, który objął nad nim Patronat Honorowy. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Znaki Czasu".

Pliki do pobrania

- Więcej o festiwalu

- Regulamin konkursu

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od 21.08.2006 r. do odwołania, w związku z remontem ul. Żeromskiego na odcinku od ulicy Seminaryjskiej do ul. Prostej autobusy komunikacji miejskiej linii: 16, 33 i 48, jadące z kierunku Wojska Polskiego, kursować będą ulicą Tarnowską do Seminaryjskiej i dalej wg właściwej trasy. Trasa powrotna przez ul. Żeromskiego pozostaje bez zmian.


21.08.2006 r.

W dniach od 22 do 25 sierpnia będzie pracować Gminna Komisja ds. szacowania skutków suszy, która sporządzi protokóły strat w rolnictwie. Urząd Miasta Kielce zaprasza zainteresowanych rolników w godzinach 8.30 – 14.00 w dniach:
- 22 sierpnia (wtorek) - Szkoła Podstawowa Nr 29, ul. Posłowicka 98
- 23 sierpnia (środa) - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 11, Łanowa 68
- 24 sierpnia (czwartek) - Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 13, Górnicza 64
- 25 sierpnia(piątek) - Urząd Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, Sala konferencyjna
Informacje można uzyskać - tel. (041)36-76-663.
Podstawa: Zarządzenie Prezydenta Miasta Kielce z dnia 18 sierpnia 2006
Nr 226/2006.
"Baza Zbożowa" zaprasza fanów klasycznego rocka na spotkanie warsztatowe i koncert Alexa Karlinskiego. Warsztaty gitarowo - wokalne rozpoczną się w środę 23 sierpnia o godz.16.00. Artysta podróżuje po Europie od 2000 roku, zarówno solo jak i z zespołami. Jego grupa RUT HOST grała w każdym europejskim kraju od Holandii do Rumunii - w ostatnim roku wystąpili jako support przed Motorhead na festiwalu Vekeri-To na Węgrzech. Wykonują głównie swoje własne piosenki, ale także klasyczne rock covery, takich grup jak: Nirvana, The Doors, The Beatles, Dżem, Led Zeppelin i Pink Floyd. Wystąpią 24 sierpnia o godz. 19.00 przy ul. Zbożowej 4 (dojazd autobusem linii 13). Wstęp wolny. Informacje pod nr tel. 693 99 21 61.

Zapisy na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności prowadzone będą dziś w godzinach 12.00 - 17.00. Poprowadzi je Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym, w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. (041) 36-76-528. Zainteresowani powinni przynieść aktualne orzeczenie o niepełnosprawności oraz uiścić opłatę, która wynosić będzie 29 zł (lub 30,50 zł w przypadku grupy, gdzie raz w miesiącu zajęcia prowadzić będzie terapeuta). Zajęcia odbywać się będą cztery razy w miesiącu, w soboty i niedziele, od września do końca grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice.

VIII Letnie Warsztaty Taneczne rozpoczynają się dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żytniej. Stowarzyszenie Tańca i Tańca Sportowego "JUMP" zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne o godz. 12.00. Oprócz nauki tańca organizowane będą wyjścia do kina, teatru, McDonald's, na basen, będzie ognisko oraz wycieczki. Zajęcia są nieodpłatne.

Kiermasz sztuki odbył się w miniony weekend na Placu Artystów u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kapitulnej. Swoje dzieła prezentowali artyści profesjonalni i amatorzy. Na kiermaszu można było nie tylko oglądać prace, ale także je zakupić.

18.08.2006 r.

Gmina Kielce złożyła dziś w Departamencie Koordynacji Programów Regionalnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego cztery zgłoszenia do Planu Inwestycyjnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Głównym zadaniem PO Rozwój Polski Wschodniej jest przyspieszenie tempa rozwoju społeczno - gospodarczego Polski Wschodniej (tj. województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko - mazurskiego). Priorytetowym celem projektów opracowanych przez Urząd Miasta Kielce jest przyśpieszenie rozwoju społeczno - gospodarczego Kielc, wzrost zatrudnienia oraz zwiększenie spójności społecznej, gospodarczej i terytorialnej z innymi miastami Unii Europejskiej.
Zgłoszone projekty


Łączna wartość Projektów zgłoszonych do Planu Inwestycyjnego PO Rozwój Polski Wschodniej wynosi 328 mln zł.

"Przybywa pieniędzy w kasach miast" pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". "Duże polskie miasta mogą być spokojne. Po pierwszym półroczu miały one sporą nadwyżkę i wszystko wskazuje na to, że ich tegorocznym budżetom nic nie zagraża" – czytamy w artykule Katarzyny Ostrowskiej. W pierwszym półroczu budżety 19 analizowanych przez "Rz" miast – wszystkich stolic województw oraz Gdyni, Torunia i Zielonej Góry - zamknęły się nadwyżką. "Największe miasta zarobiły w pierwszej połowie roku ponad 1,4 mld więcej, niż planowały. (...) Plan na ten rok zakłada zaś, że wystąpi deficyt rzędu 2,9 mld zł.(...) Najmniejsze zadłużenie w porównaniu z planem dochodów na cały ten rok mają Opole, Katowice i Kielce.

Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej zostanie odsłonięty na kwaterze AK Cmentarza Komunalnego w Cedzynie. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę, 20 sierpnia o godz. 9.30 mszą świętą w kaplicy na cmentarzu. Komitet budowy pomnika, prezydent Kielc oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Zarząd Okręgu "Jodła" zapraszają kombatantów, rodziny żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców.

Prezydent Kielc zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do uczestnictwa w Otwartym Konkursie Ofert na realizację zadań publicznych Miasta z zakresach: turystyki, kultury fizycznej i sportu w okresie od września do grudnia 2006 roku. Kompletne oferty należy składać do 14 września br. w siedzibie Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Szymanowskiego 6, w Biurze ds. Organizacji Pozarządowych osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Najlepsze życzenia z okazji ukończenia 18 roku życia otrzymał dziś od prezydenta Kielc Wojtek Moranda - laureat Nagrody Specjalnej Nadzieje Kielc za 2001. Szachista Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Żak" w Kielcach, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych: cztery razy reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata, pięć razy na Mistrzostwach Europy, zdobył już 22 medale Mistrzostw Polski. W ubiegłym tygodniu Wojtek zajął II miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów "Stork Young Masters 2006" w Holandii. We wrześniu 2006 r. wystartuje w Mistrzostwach Europy Juniorów w Serbii, a w październiku w Mistrzostwach Świata Juniorów w Gruzji. Światowa Federacja Szachowa FIDE nadała mu tytuł Mistrza Międzynarodowego. Decyzją Zarządu Świętokrzyskiego Związku Szachowego Wojtek Moranda uznany został najlepszym juniorem w historii województwa świętokrzyskiego w szachach. - Gratuluję Ci wszystkich dotychczasowych sukcesów, dziękuję za to, że wspaniale promujesz nasze miasto w kraju i za granicą. Życzę dynamicznego rozwoju kariery sportowej oraz świetnych wyników w nauce – winszował utalentowanemu kielczaninowi Wojciech Lubawski.

Artyści profesjonalni i amatorzy zapraszają dziś wszystkich kielczan na wielki kiermasz sztuki, który rozpocznie się po 15.00 na Placu Artystów. Miasto zaprosiło: Biuro Wystaw Artystycznych, Związek Polskich Artystów Plastyków, Adama Wolskiego oraz artystów nieprofesjonalnych. Na kiermaszu można będzie nie tylko oglądać prezentowane dzieła, ale także je zakupić. Impreza odbywać się będzie także jutro i w niedzielę od rana u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kapitulnej.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kielce Śródmieście -Obszar 2 "Bodzentyńska, IX Wieków Kielc" wraz z "Prognozą oddziaływania na środowisko" zostanie wyłożony do publicznego wglądu w dniach od 29 sierpnia 2006 r. do 19 września 2006 r. w siedzibie Urzędu Miasta Kielce, Rynek 1, pok. 121 - w godz. od 8.00 do 15.00. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się 14 września b.r. w UM Kielce - ul. Szymanowskiego 6 - sala konferencyjna o godz. 16.00. (szczegóły)

Zapisy na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności prowadzone będą w poniedziałek, 21 sierpnia w godzinach 12.00 - 17.00. Poprowadzi je Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym, w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. (041) 36-76-528. Zainteresowani powinni przynieść aktualne orzeczenie o niepełnosprawności oraz uiścić opłatę, która wynosić będzie 29 zł (lub 30,50 zł w przypadku grupy, gdzie raz w miesiącu zajęcia prowadzić będzie terapeuta). Zajęcia odbywać się będą cztery razy w miesiącu, w soboty i niedziele, od września do końca grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice.

Kolejny "Festyn nad Zalewem" organizuje w niedzielę, 20 sierpnia Stowarzyszenie "GEJTAWY", które zaprasza nad Zalew Kielecki od godziny 15:00. Tym razem wycieczkę "poprzez morza i oceany" poprowadzi sandomierski zespół "V-szerze na bis", działający od 2003 r. Artyści zadebiutowali na scenach konkursowych 2005 r na szydłowieckiej "Fosie", gdzie zdobyli główną nagrodę, oraz dodatkowo za najlepsze wykonanie szanty klasycznej "Eki Dumah". Zespół pracował nad repertuarem i został zaproszony do udziału w Kieleckich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską "Szanta na sukces", gdzie zajął II i III miejsce i otrzymał "srebrną i brązową gejtawę". Tradycyjnie obecne będą OPTYMISTY z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "Zalew Kielce".

17.08.2006 r.

Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej zostanie odsłonięty na kwaterze AK Cmentarza Komunalnego w Cedzynie. Uroczystość rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia o godz. 9.30 mszą świętą w kaplicy na cmentarzu. Komitet budowy pomnika, prezydent Kielc oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Zarząd Okręgu "Jodła" zapraszają kombatantów, rodziny żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców.
"Baza Zbożowa" zaprasza fanów klasycznego rocka na spotkanie warsztatowe i koncert Alexa Karlinskiego. Warsztaty gitarowo - wokalne rozpoczną się w środę 23 sierpnia o godz.16.00. Artysta podróżuje po Europie od 2000 roku, zarówno solo jak i z zespołami. Jego grupa RUT HOST grała w każdym europejskim kraju od Holandii do Rumunii - w ostatnim roku wystąpili jako support przed Motorhead na festiwalu Vekeri-To na Węgrzech. Wykonują głównie swoje własne piosenki, ale także klasyczne rock covery, takich grup jak: Nirvana, The Doors, The Beatles, Dżem, Led Zeppelin i Pink Floyd. Wystąpią 24 sierpnia o godz. 19.00 przy ul. Zbożowej 4 (dojazd autobusem linii 13). Wstęp wolny. Informacje pod nr tel. 693 99 21 61.

16.08.2006 r.

XLI a 26 po wojnie Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotarł w sobotę do Kielc. Uczestników Kadrówki, którzy  wyruszyli 6 sierpnia z krakowskich Oleandrów, powitali u zbiegu ulic Krakowskiej i Spacerowej Zastępca Prezydenta Kielc Andrzej Sygut oraz Sekretarz Miasta Janusz Koza. Delegacje złożyły kwiaty na mogiłach poległych Legionistów na Cmentarzu Wojskowym. Dalsze uroczystości z udziałem wojska, władz państwowych, samorządowych i mieszkańców odbyły się pod pomnikiem "Czwórki Legionowej", Pałacem Biskupów Krakowskich w Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego oraz Pomnikiem Niepodległości. Po południu piosenki legionowe rozbrzmiewały na Placu Artystów , gdzie odbył się koncert z udziałem krakowskiej grupy "Loch Camelot". Z tej okazji przygotowano specjalne śpiewniki, które zostały rozdane mieszkańcom.

25 sierpnia do użytku oddana zostanie Hala Sportowa przy ul. Bocznej. Obiekt nie będzie wydzierżawiony, jak nowy kielecki stadion, lecz będzie wynajmowany na godziny. Cennik uzależniony zostanie od charakteru odbywających się zajęć – inna stawka obowiązywać będzie za godzinę treningu, inna za mecz, jeszcze inna za koncert. Gospodarzem obiektu jest MOSiR. Działalność hali zainauguruje Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej. W kalendarzu imprez zaplanowanych w obiekcie przy ul. Bocznej znalazło się już wiele innych imprez. 11 września odbędzie się tam premiera oratorium "Psałterz wrześniowy".
Wojtek Moranda zajął II miejsce w Turnieju Młodych Mistrzów "Stork Young Masters 2006", który odbył się w dniach 5 - 12 sierpnia w holenderskim Hengelo. W tych elitarnych zawodach wystartowało 18 młodych szachistów z Indii, Niemiec, Belgii, Gruzji, Rosji, Polski i Holandii, zaproszonych przez Holenderską Królewską Federację Szachową. Wojtek nie przegrał żadnej partii – cztery wygrał i pięć zremisował, a w pokonanym polu zostawił m.in. indyjską arcymistrzynię Tanię Sachdev, mistrzynię międzynarodową z Gruzji – Nanę Dzagnidze oraz Melię Salome – acymistrzynię gruzińską. Utalentowany kielczanin, który jutro świętował będzie 18 urodziny, we wrześniu wystartuje w Mistrzostwach Europy Juniorów w Serbii, a w październiku w Mistrzostwach Świata Juniorów w Gruzji. Wojtek jest zawodnikiem KS "Żak" Kielce, we wrześniu rozpocznie naukę w trzeciej klasie II L.O. im. J. Śniadeckiego w Kielcach, w 2001 roku został laureatem Nagrody Specjalnej Nadzieje Kielc.
Zapisy na zajęcia na basenie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności prowadzone będą w poniedziałek, 21 sierpnia w godzinach 12.00 - 17.00. Poprowadzi je Anna Sowa, odpowiedzialna za kontakty i pomoc osobom niepełnosprawnym, w Urzędzie Miasta przy ul. Szymanowskiego, pokój 23, tel. (041) 36-76-528. Zainteresowani powinni przynieść aktualne orzeczenie o niepełnosprawności oraz uiścić opłatę, która wynosić będzie 29 zł (lub 30,50 zł w przypadku grupy, gdzie raz w miesiącu zajęcia prowadzić będzie terapeuta). Zajęcia odbywać się będą cztery razy w miesiącu, w soboty i niedziele, od września do końca grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 25 w osiedlu Ślichowice.
Wielki kiermasz sztuki profesjonalnej i amatorskiej, połączony z ekspozycją prac rozmaitych twórców, odbędzie się w dniach 18 - 20 sierpnia na Placu Artystów w Kielcach. Miasto zaprosiło: Biuro Wystaw Artystycznych, Związek Polskich Artystów Plastyków, Adama Wolskiego oraz artystów nieprofesjonalnych, którzy zaprezentują się w poszczególnych sektorach placu u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kapitulnej. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pokazać swój dorobek. Zachęcamy także wszystkich kielczan do oglądania i zakupu. Jeżeli impreza się uda, będziemy ją organizować cyklicznie – zapowiada prezydent Lubawski.
Stowarzyszenie "GEJTAWY" zaprasza w niedzilę, 20 sierpnia od godziny 15.00 nad Zalew Kielecki na kolejny "Festyn nad Zalewem". Tym razem wycieczkę "poprzez morza i oceany" poprowadzi sandomierski zespół "V-szerze na bis" działający od 2003 r. Artyści zadebiutowali na scenach konkursowych w 2005 r. na szydłowieckiej "Fosie", gdzie zdobyli główną nagrodę, oraz dodatkowo za najlepsze wykonanie szanty klasycznej "Eki Dumah". Zespół pracował nad repertuarem i został zaproszony do udziału w Kieleckich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską "Szanta na sukces", gdzie zajął II i III miejsce i otrzymał "srebrną i brązową gejtawę". Tradycyjnie obecne będą OPTYMISTY z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego "Zalew Kielce".

11.08.2006 r.

XLI a 26 po wojnie Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej pod patronatem Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta II Rzeczpospolitej, dotrze jutro do Kielc. O 12.30, uczestnicy przemaszerują ulicami Husarską i ks. Piotra Ściegiennego na Cmentarz Wojskowy, gdzie złożą kwiaty na mogiłach poległych Legionistów. Dalsze uroczystości odbędą się około 13.00 pod pomnikiem "Czwórki Legionowej" oraz Pałacem Biskupów Krakowskich w Sanktuarium Marszałka Piłsudskiego (14.00). O godz. 17.00 na Placu Artystów (u zbiegu ul. Sienkiewicza i Kapitulnej) rozpocznie się koncert piosenek legionowych. W poniedziałek, 14 sierpnia o 17.00 na spotkanie z okazji 92 rocznicy wkroczenia I Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów do Kielc zaprasza Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Wojewódzki Dom Kultury (WDK, Sala Kominkowa). (szczegóły)
Dni 14 i 15 sierpnia br. będą dniami wolnymi dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W celu umożliwienia klientom załatwiania spraw, w najbliższy poniedziałek, 14 sierpnia br., w godzinach 7.30 - 15.30 dyżury pełnić będą: Urząd Stanu Cywilnego, Referaty: Rejestracji Pojazdów, Praw Jazdy oraz Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Wydziale Spraw Obywatelskich, a także Biuro Obsługi Interesantów oraz Informacja Turystyczna (na dworcu PKP). Dzień ten zostanie odpracowany w sobotę - 7 października.
Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Chęcińskiej 2. Po mszy świętej pododdziały przemaszerują pod pomnik "Czwórki Legionowej", gdzie od 11.15 do 12.20 trwały będą dalsze uroczystości.
Program
10.00 – uroczysta msza święta w Kościele Garnizonowym przy ul. Chęcińskiej 2
11.00 – przemarsz pododdziałów z Kościoła Garnizonowego pod pomnik "Czwórki Legionowej" na Plac Piłsudskiego
11.15 – uroczystości pod pomnikiem:
- złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości
- hymn państwowy
- przywitanie gości przez Dowódcę Garnizonu, przemówienia okolicznościowe
- apel poległych
- złożenie wieńców pod pomnikiem
12.20 – przejście zaproszonych gości do WDK

Na wernisaże dwóch wystaw zaprasza dziś o godz. 18.00 Galeria Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Leśnej. Do 2 września można będzie oglądać zbiorową wystawę rzeźby pt. "6 Przestrzeni", na którą składają się prace Haliny Stawowy-Dombrowskiej, Henryka Sikory, Izabelli Żuławnik, Katarzyny Krzykawskiej, Katarzyny Ziołowicz oraz Tomasza Łukaszczyka. Dziś wieczorem otwarta zostanie także wystawa malarstwa Krzysztofa Krzywińskiego pt. "Ściana".

10.08.2006 r.

Zakończone zostały prace remontowe trzech punktów widokowych w Parku Kadzielnia. Zmodernizowane, zgodnie z projektem kieleckiego architekta Władysława Markulisa, zyskały nową estetyczną nawierzchnię z kostki brukowej, bezpieczne balustrady, ławki i tablice informacyjne. Punkty doskonale wpisują się w krajobraz Kadzielni i umożliwią kielczanom oraz gościom spoza regionu podziwiać w pełni niepowtarzalną urodę tego miejsca oraz poznać bliżej rezerwat od strony geologicznej i historycznej.

Dobiega końca druga tura bezpłatnych zajęć języka angielskiego dla dzieci w wieku 10-12 lat, które organizowane są od początku sierpnia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Naukę prowadzą od wtorku do czwartku, w godz. 10-12 lektorzy Szkoły Języków Obcych Oxford School of Languages. Podczas gier i zabaw, organizowanych przy stolikach w holu Muzeum oraz na świeżym powietrzu, dzieci poznają angielskie słówka, uczą się wierszyków, rymowanek i piosenek. Zajęcia podzielono na tygodnie tematyczne: tydzień indiański (1-3 sierpnia), tydzień piracki (8-10 sierpnia), tydzień małego podróżnika (16-17 sierpnia), tydzień bajkowy (22-24 sierpnia), tydzień kosmiczny (29-31 sierpnia).
Szczegółowe informacje - Muzeum Zabawek i Zabawy, tel. (041)344-40-78.
Bezpłatne zajęcia na dziedzińcu proponuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Przez całe wakacje od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18 dzieci mogą korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: zajęć plastycznych, sportowych, gier na świeżym powietrzu. Na najmłodszych czekają m.in. zjeżdżalnie, piaskownica, klocki, konik bujany.
Szczegółowe informacje tel: 041-34-440-78

Sztuczna ściana wspinaczkowa czeka na chętnych w Domu Harcerza imienia Natalii Machałowej w Kielcach na Białogonie. Można z niej korzystać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 14-18, a w soboty od 10 do 14. Istnieje możliwość udostępnienia ścianki grupom zorganizowanym. Szczegółowe informacje: Dom Harcerza ul. Pańska1a, tel: 041-345-27-37.
Wizualizacja pomnika "Homo...

9.08.2006 r.

Na uroczystości związane z odsłonięciem pomnika "Homo Homini", w piątą rocznicę zamachu na WTC w Nowym Yorku, zaproszeni zostali ambasadorowie USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, a także przedstawiciele największych religii: chrześcijan, wyznawców judaizmu oraz islamu. - Staramy się, aby za pośrednictwem drogi dyplomatycznej zaprosić do Kielc rodziny 30 zabitych podczas tamtego zamachu Polaków – powiedział Wojciech Lubawski. - Mamy pozytywną opinię Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które potwierdza, że przedsięwzięcie służy Polsce - podkreślił. W uroczystości weźmie udział ponad 3 tysiące dzieci z IV i V klas kieleckich szkół podstawowych. Każde z nich będzie niosło świecę z nazwiskiem jednej z ofiar zamachu na WTC. Stworzą krąg światła wokół pomnika. - Chcemy oddać hołd zabitym i uzmysłowić, co to znaczy zabić niemal 3,5 tysiąca ludzi - dodał prezydent. Pomnik "Homo Homini" powstaje na placu między cmentarzami przy ul. Ściegiennego, jako protest przeciw terroryzmowi. Jego twórca, profesor Adam Myjak poinformował prezydenta Kielc, że monument będzie nieco wyższy niż pierwotnie planowano. Będzie miał w sumie 6 metrów wysokości.

Konferencja prasowa w ratuszu

Premierę "Psałterza wrześniowego", trzeciej części "Tryptyku Świętokrzyskiego", zarejestruje 11 września Program 2 Telewizji Polskiej, który wyemituje koncert w późniejszym terminie. Do Hali Sportowej przy ul. Bocznej, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wejdzie ponad 2,5 tysiąca zaproszonych osób, wiele spoza Kielc i naszego kraju. - Podjąłem decyzję, że na stadionie lekkoatletycznym obok hali ustawione zostaną dwa telebimy oraz profesjonalne nagłośnienie, dzięki czemu uroczystość będzie mogło obejrzeć około 10 tysięcy ludzi - poinformował prezydent Kielc. Aby orkiestra symfoniczna wystąpiła na świeżym powietrzu, temperatura musi być wyższa niż 10ºC, wobec tego ponowny koncert "Psałterza wrześniowego" mógłby się odbyć na Kadzielni wiosną, 18 maja, z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Hala Sportowa przy ul. Bocznej zostanie oddana do użytku 25 sierpnia. - Hala jest po prostu piękna. Kielce zyskały kompleks lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia - powiedział prezydent Kielc podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu. Gospodarzem obiektu jest MOSiR. Hala będzie wynajmowana na godziny, zaś cennik uzależniony zostanie od charakteru odbywających się zajęć - Inna będzie stawka za godzinę treningu, inna za mecz z biletami, jeszcze inna za koncert - podkreślił Wojciech Lubawski. Działalność hali zainauguruje Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej organizowany przez Klub Sportowy Vive Kielce. W kalendarzu imprez zaplanowanych w obiekcie przy ul. Bocznej jest już wiele innych imprez sportowych.

Uczestnicy Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszyli dziś rano z Wodzisławia w kierunku Jędrzejowa. Ten etap trasy zakończy się po południu w Chojnach nad Nidą. Kadrówka dotrze do Kielc w sobotę, 12 sierpnia, po przemierzeniu tej samej trasy, co 92 lata temu Marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoją Kompanią. (więcej szczegółów)

Przebój z oratorium "Tu es Petrus" pt. "Niech mówią, że to nie jest miłość" zostanie zaprezentowany podczas galowego koncertu Miss Świata, który odbędzie się 3 września. Imprezę obejrzy 1,5 mld ludzi na całym świecie - To ogromny sukces. Gratuluję twórcom i wykonawcom, zwłaszcza kieleckim chórom - podkreśla prezydent Lubawski.
18, 19 i 20 sierpnia na Placu Artystów odbędzie się wielki kiermasz połączony z ekspozycją prac rozmaitych twórców. Zaproszeni zostali: Biuro Wystaw Artystycznych, Związek Polskich Artystów Plastyków, Adam Wolski oraz artyści nieprofesjonalni, którzy zaprezentują się w poszczególnych sektorach placu przy ul. Sienkiewicza. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pokazać swój dorobek. Zachęcamy także kielczan do oglądania i zakupów. Jeżeli impreza się uda, będziemy ją organizować cyklicznie – zapowiada prezydent Lubawski.

8.08.2006 r.

"Przybyliśmy" to tytuł wystawy, którą można oglądać w Galerii Fotografii przy ul. Planty 7. Swoje prace prezentuje 22 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Autorzy fotografii to: Jakub Adamczyk, Maciej Błoński, Kasjan Borkowski, Aleksandra Buczkowska, Iwona Dziuk, Natalia Giza, Krzysztof Hejke, Radosław Jóźwiak, Elżbieta Kasperska, Zofia Koźlik, Maciej Łabudzki, Maciej Niesłony, Anna Nowicka, Wojciech Pacewicz, Michał Sierszak /Agencja Gazeta, Seweryn Sołtys, Marcin Święcicki, Zbigniew Wichłacz, Krzysztof Witkowski, Jacek Kajetan Witkowski, Wojciech Wojciechowski, Maria Wytrykus. Prace młodych ludzi są próbą zapisu atmosfery, którą przeżywały tysiące Polaków w ostatnich dniach życia Jana Pawła II. Ekspozycja czynna będzie do 23 sierpnia.
Na wernisaże dwóch wystaw zaprasza w najbliższy piątek, o godz. 18.00, Galeria Biura Wystaw Artystycznych przy ul. Leśnej. Do 2 września można będzie oglądać zbiorową wystawę rzeźby pt. "6 Przestrzeni", na którą składają się prace Haliny Stawowy-Dombrowskiej, Henryka Sikory, Izabelli Żuławnik, Katarzyny Krzykawskiej, Katarzyny Ziołowicz oraz Tomasza Łukaszczyka. 11 sierpnia otwarta zostanie także wystawa malarstwa Krzysztofa Krzywińskiego pt. "Ściana".

7.08.2006 r.

XLI (26) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszył 6 sierpnia br. na historyczną trasę, wiodącą z krakowskich Oleandrów przez: Michałowice, Słomniki, Miechów, Wodzisław, Jędrzejów, Chojny nad Nidą, Chęciny oraz Szewce, do Kielc. Marsz, który corocznie przyciąga wiele osób z całej Polski jest hołdem i kontynuacją czynu legionowego - ponieważ uczestnicy przemierzają tą samą trasę, co 92 lata temu Marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoją Kompanią. Kadrówka dotrze do naszego miasta w sobotę -12 sierpnia.


Program uroczystości w Kielcach
12 sierpnia 2006 r.

godz. 12.30 – przemarsz ul. Husarską i ks. Piotra Ściegiennego na Cmentarz Wojskowy; złożenie kwiatów na grobach poległych legionistów


godz. 12.45 – 13.15 – przemarsz z Cmentarza do Pomnika Czwórki Legionowej, złożenie meldunku przez Komendanta Marszu Prezydentowi Kaczorowskiemu, uroczystości z udziałem władz państwowych, wojskowych i samorządowych


godz. 14.00 – przemarsz pod Pałac Biskupów: apel poległych; wręczenie nagród zwycięskim drużynom marszowym; złożenie kwiatów w Sanktuarium Józefa Piłsudskiego; rozwiązanie Marszu; złożenie kwiatów przez delegację Marszu pod Pomnikiem Niepodległości przy Dworcu Głównym;


godz. 17.00 - spotkanie z Mieszkańcami Kielc – koncert piosenek legionowych na Placu Artystów w Kielcach.

Trwają remonty w kieleckich szkołach. Miasto przeznaczyło na te zadania około 7 mln złotych. Kompleksowe prace prowadzone są w pięciu placówkach: Zespołach Szkół nr 8, 12,16, 26 oraz Szkole Podstawowej nr 5. Budynki zostaną docieplone, będą miały nowe okna, dachy, elewacje. Modernizowane są również instalacje grzewcze oraz wykonywane inne niezbędne prace. W Zespole Szkół Integracyjnych nr 4 przy ul. Jasnej powstaje centrum rehabilitacyjne z basenem i salą gimnastyczną. Placówka zyska także nową elewację. W innych szkołach wakacje wykorzystywane są na przeprowadzenie napraw i drobnych remontów.

4.08.2006 r.

Aż o prawie 2% spadło w Kielcach bezrobocie w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku i wynosi obecnie 12,9%. To bardzo dobra wiadomość dla Kielc – twierdzi prezydent Wojciech Lubawski. Według prezydenta, przy zachowaniu aktualnych tendencji gospodarczych w kraju, w 2008 roku bezrobocie w Kielcach powinno spaść poniżej 10%.

 

XII 2002 XII 2003 XII 2004 VI 2005 XII 2005 VI 2006
15,9% 15,6% 15,7% 14,7% 14,4% 12,9%

 

Oprac. na podst. danych Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach

Miasto ogłosiło przetarg na rozbiórkę skoczni narciarskiej oraz wieży sędziowskiej w Kielcach. Oferty w przetargu można składać w Urzędzie Miasta w Kielcach do 16 sierpnia br. Wykonawca robót na rozebranie skoczni i uporządkowanie terenu będzie miał czas do 31 października br. Więcej

W ramach trwającej akcji „Lato w mieście 2006” ośrodek kultury ZIEMOWIT zaprasza wszystkie na dzieci z Kielc do wspólnej zabawy. Informacje i zapisy: osobiście lub telefonicznie /34-520-63/, codziennie w godz. 8.00 – 16.00.


W najbliższym czasie w ramach akcji „Lato w mieście” odbędą się:

07.08

- Wycieczka do rezerwatu „Ślichowice”
- zabawy w teatr – inscenizacja popularnych bajek dla dzieci

08.08

- Wycieczka do Kurozwęk:

   - zwiedzanie pałacu Popielów
   - „safari” wśród stada bizonów

9.08

- Wyjazd na basen „Perła”
- turniej gier zręcznościowych i konkurencji sportowych

10.08

- wyjście do kina
- zajęcia plastyczne „Papierowe cuda”

11.08

- Wycieczka do Ojcowa:

- Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego, zamku w Pieskowej Skale, Jaskini Łokietka

3.08.2006 r.

Reprezentacja TVP3 Kielce rozegra dziś wieczorem mecz piłki nożnej z reprezentacją pozostałych kieleckich mediów na bocznym stadionie przy ulicy Ściegiennego. "Zawodnicy" zapewniają, że każdy kto pojawi się wieczorem na stadionie, może liczyć na dużą dawkę sportowych emocji. Dochód z meczu zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej, niosącej pomoc ludziom chorym i niepełnosprawnym. Początek o godzinie 20.00.

"Baza Zbożowa zaprasza na kolejne spotkania w ramach Letnich Warsztatów Filmowych". W piątek 4 sierpnia o godz.11.00 odbędzie się spotkanie połączone z projekcjami klasyki światowego filmu dokumentalnego. Prowadzenie - filmoznawca Andrzej Kozieja. W sobotę 5 sierpnia o godz.11.00 warsztaty realizatorskie z reżyserem, dokumentalistą, Dominikiem Rakoczym.

2.08.2006 r.

Kielczanie uczcili wczoraj 62. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele Garnizonowym. Po nabożeństwie Poczty Sztandarowe i zaproszeni goście przeszli wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na 1 minutę zostały włączone syreny alarmowe. W hołdzie Powstańcom wieńce pod pomnikiem złożyli m.in. przedstawiciele władz Miasta – prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach Tomasz Bogucki.

Stowarzyszenie Żeglarsko-Szantowe "GEJTAWY" zaprasza w dniu 6 sierpnia od  godziny 15:00 na kolejny Festyn nad Zalewem Kieleckim, przy hangarze ŚOZŻ u zbiegu ulic Jesionowej i > Zagnańskiej. 

Główną atrakcją będą występy zespołu PASSAT z Bytomia. Zespół działa od  pięciu lat. Zdobył wiele nagród na różnych festiwalach, w tym w 2004 roku  Brązową GEJTAWĘ Kieleckich Spotkań z Piosenką Żeglarską. Więcej szczegółów  o zespole można znaleźć na stronie http://passat.one.pl/
 
Od godziny 12:00 można będzie na Zalewie Kieleckim korzystać ze sprzętu pływającego (kajaki, jacht żaglowy) udostępnionego przez KTW PTTK "MEWA" oraz Stowarzyswzenie "GEJTAWY". 
 
Festyn organizowany jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kielce.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że dziś - 2 sierpnia - w pierwszej części dnia na obszarze województw: śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego mogą wystąpić intensywne opady deszczu. Lokalnie będą to opady burzowe, którym towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr, w porywach osiągający prędkość do 90 km/h.

1.08.2006 r.

Uroczystości upamiętniające 62 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się dziś o godz. 15.45 mszą św. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Po nabożeństwie Poczty Sztandarowe i zaproszeni goście przejdą wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na 1 minutę zostaną włączone syreny alarmowe. Po apelu poległych delegacje złożą kwiaty i wieńce. Organizatorami uroczystości są: Stowarzyszenie Szarych Szeregów w Kielcach, Dom Harcerza im. Natalii Machałowej w Białogonie oraz Ośrodek Kultury "Białogon" przy współpracy Urzędu Miasta Kielce.

Warsztaty „Muzyka miasta” dla młodzieżowych zespołów muzycznych odbywają się codziennie w "Bazie Zbożowej". Ośrodek Inicjatyw Twórczych „Piekarnia” organizuje spotkania z profesjonalnymi muzykami i udostępnia miejsce na próby. Owocem tych działań będzie powstanie „industrialnej perkusji". Szczegółowe informacje: 0693-992-161. Rezerwacja miejsc: 0601-477-555

"Baza Zbożowa" zaprasza przez całe wakacje na "Letnie Warsztaty Filmowe", które odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.00. W programie spotkania poświęcone realizacji filmu dokumentalnego, prowadzone przez Dominika Rakoczego - dziennikarza TVP 3, autora cyklu "Zbliżenia" i programu X Wagon.

Na otwarty plener fotograficzny w Górach Świętokrzyskich zapraszają, działające w "Bazie Zbożowej" Grupa Fotograficzna CKF i Stowarzyszenie "Piekarnia". Plener odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia w ramach wakacyjnych "Spotkań z fotografią". W przedsięwzięciu może wziąć udział młodzież w wieku 16 - 21 lat, z własnym sprzętem fotograficznym. W programie - fotografowanie kieleckiego krajobrazu, spotkania warsztatowe, zapoznanie z tradycjami Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Bezpłatne zajęcia na dziedzińcu proponuje Muzeum Zabawek i Zabawy. Przez całe wakacje od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18 dzieci mogą korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: zajęć plastycznych, sportowych, gier na świeżym powietrzu. Na najmłodszych czekają m.in. zjeżdżalnie, piaskownica, klocki, konik bujany.
Szczegółowe informacje tel: 041-34-440-78

Sztuczna ściana wspinaczkowa czeka na chętnych w Domu Harcerza imienia Natalii Machałowej w Kielcach na Białogonie. Można z niej korzystać codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 14-18, a w soboty od 10 do 14. Istnieje możliwość udostępnienia ścianki grupom zorganizowanym. Szczegółowe informacje: Dom Harcerza ul. Pańska1a, tel: 041-345-27-37.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności