Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - lipiec 2009

30.07.2009 r.

Umowa na "Rozbudowę ulic usprawniających powiązania komunikacyjne miasta Kielce - Rozbudowa ul. 1 Maja wraz z budową Mostu Herbskiego (po uprzedniej rozbiórce) oraz rozbudowa skrzyżowań i przyległych ulic" została podpisana dziś pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg a wykonawcą - firmą MOTA - ENGIL Polska S.A. z Krakowa w siedzibie MZD przy ul. Prendowskiej. Wykonawca został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego. Koszt inwestycji wyniesie blisko 13,5 mln. złotych. Przedstawiciele MOTA - ENGIL Polska poinformowali, że prace rozbiórkowe Mostu Herbskiego zostaną przeprowadzone do końca października br. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na sierpień 2010 roku.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Uroczystości upamiętniające 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia br. o godz. 15.45 mszą św. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na czas 1 minuty zostaną włączone syreny alarmowe, odbędzie się również apel poległych oraz złożenie kwiatów i wieńców.Dziś odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Chmielniku. Sesja została zwołana z uwagi na konieczność rozpatrzenia i podjęcia uchwał związanych z budową „Regionalnego Portu Lotniczego Kielce”, w szczególności dotyczących:


• uchwalenia zmiany nr 2 studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Chmielnik,
• uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Regionalny Port Lotniczy Kielce - część wschodnia" na obszarze gminy Chmielnik w części sołectwa Grabowiec i Piotrkowice.

 

W sesji brali udział przedstawiciele władz Kielc.

 

Więcej informacji na stronie internetowej www.chmielnik.com

Dziś w siedzibie ZTM w Kielcach otwarto oferty, które wpłynęły na przetarg na "Wykonywanie usług przewozowych w komunikacji miejskiej w Kielcach autobusami będącymi własnością Zamawiającego". Złożyły je: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach, firma Mobilis oraz Konsorcjum Autobusowe "Jura". Jak poinformował ZTM - najniższą propozycję za kilometr (2,65 zł) złożyło MPK w Kielcach. Zwycięzcę przetargu poznamy do końca przyszłego tygodnia. Firma, która wygra przetarg będzie obsługiwała 40 nowych autobusów Solaris. Umowa ma obowiązywać do 31 grudnia 2014 roku.

33 dzieci w wieku 10 - 14 lat z obwodu brzeskiego na Białorusi będzie przebywać w Kielcach na zaproszenie miasta w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą "Lato z Polską". Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i obejmuje pobyt prawie 2 tysięcy polskich dzieci z Białorusi na terenie całego kraju. Akcja ma na celu m.in. pomoc dzieciom w nauce języka polskiego oraz zapoznawanie ich z polską kulturą. W Kielcach grupa z Białorusi weźmie udział w spotkaniach z rówieśnikami, wycieczkach oraz odwiedzi instytucje kultury. Dzieci spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.


Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 2 sierpnia w godz. 7.00 - 16.00 w związku z inscenizacją widowiska historycznego „Rozbić więzienie - Kielce 1945” zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Staszica na odcinku od skrzyżowania z ul. Solną w kierunku ul. Zamkowej oraz ul. Zamkowa. Ponadto w godz. 9.30 - 14.00 zamknięta dla ruchu będzie także droga dojazdowa do placu przed bazyliką. MZD prosi kierowców o jazdę zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

Do Kielc dotarł kolejny transport sprzętu dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez ks. Bruno Limę z Włoch. Znalazły się w nim m.in. aparaty do chodzenia dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa oraz ortezy - poinformowała Anna Sowa, odpowiedzialna w ratuszu za pomoc osobom niepełnosprawnym. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Anna Sową (Urząd Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, p. 28, poniedziałek 13.30-17.00; wtorek - piątek 12.00-15.30 tel. 041-36-76-528, 0 607-455-574).

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z organizacją międzynarodowego turnieju piłki siatkowej WORLD GRAND PRIX w dniach 31.07.2009 - 02.08.2009 r. w godz. 13.00 - 22.00, wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie Hali Legionów przy ul. Bocznej, spowodowane zamknięciem ulic: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa i Boczna.


Utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią również w godz. 13.30 - 15.30 na ulicach: Paderewskiego, Sienkiewicza, Pl. Moniuszki, Żeromskiego, Semiaryjskiej, Jana Pawła II Krakowskiej, Al. Legionów, Marmurowej, Osobnej i spowodowane będą paradą uliczną w ramach w/w turnieju piłki siatkowej.


W czasie rozgrywania meczów dostępny będzie parking na terenie byłej zajezdni MPK przy ul. Pakosz, a także parkingi przy Al. Legionów i ul. Szczepaniaka. Do parkowania przeznaczona będzie również ul Kwasa na odc. od skrzyżowania z ul. Mahometańską do skrzyżowania z ul. Sołtysiaka "Barabasza". MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.


Miejski Zarząd Dróg informuje również, że 02.08.2009 r. w związku z planowanym meczem piłkarskim Korona Kielce - Polonia Warszawa (początek meczu godz.19.15), od godz.16.15 do godz. 21.45 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego.


W godz. jw. zostanie wyłączona z ruchu Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Gagarina (zakaz nie dotyczy mieszkańców), natomiast na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.


Ponadto zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Sołtysiaka "Barabasza" (dawnej ul. Gagarina), od skrzyżowania z ul. Ściegiennego do skrzyżowania z Al. Legionów. Na ul. Ściegiennego, na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarską, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały ul. Ściegiennego i Al. Legionów wg. stałego rozkładu. MZD prosi kierowców, którzy nie udają się na mecz o omijanie w/w ulic.

29.07.2009 r.

Uroczystości upamiętniające 65 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia br. o godz. 15.45 mszą św. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na czas 1 minuty zostaną włączone syreny alarmowe, odbędzie się również apel poległych oraz złożenie kwiatów i wieńców.

Zespół PKS „ Polonia Białogon” Kielce weźmie udział w szóstym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej "Remes Cup". W tym roku turniej trwać będzie od 31 lipca do 5 sierpnia na 18 boiskach w Opalenicy. Młodzi piłkarze, którzy wystąpią w grupie wiekowej U11 - 1998 i młodsi zaprezentują się w strojach przygotowanych przez Kielecki Park Technologiczny.

Turniej rozpocznie się 31 lipca piknikiem przed stadionie miejskim w Poznaniu, w którym udział wezmą gwiazdy polskiej estrady. Przewiduje się również udział znanych trenerów piłkarskich: Leo Beenhakker, Bogusław Kaczmarek, Jerzy Engel, Stefan Majewski, Czesław Michniewicz, Franciszek Smuda.

W turnieju weźmie udział 211 drużyn reprezentujących 11 krajów (Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Rosja, Azerbejdżan, Rumunia, Bułgaria, Dania, Czechy, Słowacja). Rozgrywki toczyć się będą w 8 kategoriach wiekowych chłopców i jednej kategorii wiekowej dziewcząt. W sumie rozegranych zostanie ponad 800 spotkań. Najbardziej uznanym zagranicznym klubem, który zagra w Remes Cup będzie Broendby Kopenhaga. Turniej Remes Cup jest jednym z największych tego typu turnieju w Europie Środkowo- Wschodniej.

Muzeum Historii Kielc bierze udział w organizacji sesji naukowej i wystawy poświęconej "70 - tej rocznicy Tajnego Nauczania". Placówka zwraca się z apelem do mieszkańców Kielc o udostępnienie pamiątek i zdjęć związanych z tajnym nauczaniem. Muzeum chce pokazać portrety kielczan - uczestników i organizatorów tajnego nauczania, miejsca prowadzenia tajnych kompletów, zachowane notatki i zeszyty, jak również inne materiały z czasów okupacji, np. podręczniki reprezentujące dopuszczone przez okupanta formy szkolnictwa.

Pamiątki i fotografie można przynosić do Muzeum Historii Kielc (ul. Św. Leonarda 4), od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.00, do Działu Gromadzenia i Dokumentacji (Marcin Kolasa, Konrad Otwinowski, Leszek Dziedzic). Przedmioty udostępnione muzeum zostaną zwrócone właścicielom po zakończeniu wystawy. Wszelkie informacje dostepne są pod nr telefonu 041-340-55-23 oraz adresem e-mail: kolasa@muzeumhistoriikielc.pl

Do Kielc dotarł kolejny transport sprzętu dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez ks. Bruno Limę z Włoch. Znalazły się w nim m.in. aparaty do chodzenia dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa oraz ortezy - poinformowała Anna Sowa, odpowiedzialna w ratuszu za pomoc osobom niepełnosprawnym. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Anna Sową (Urząd Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, p. 28, poniedziałek 13.30-17.00; wtorek - piątek 12.00-15.30 tel. 041-36-76-528, 0 607-455-574).
Miejski Urząd Pracy w Kielcach reagując na potrzeby współczesnego rynku pracy przygotował szkolenia dotyczące wszystkich form wsparcia jakie urzędy pracy mogą świadczyć wobec pracodawców. (więcej)

Urząd Stanu Cywilnego informuje, że stanowisko ds. rejestracji zgonów (pok. 36) w miesiącu sierpniu br. w soboty: 01.08, 08.08, 22.08, 29.08 czynne będzie w godz. 9.00-14.00. (Wejście od strony Rynku). 15 sierpnia (Święto Wniebowzięcia N.M. Panny) Urząd Stanu Cywilnego będzie nieczynny.

28.07.2009 r.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Urząd Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" zapraszają w niedzielę, 2 sierpnia na ul. Zamkową i do Parku Miejskiego w Kielcach na widowisko historyczne "Rozbić więzienie - Kielce 1945".

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na ul. Zamkowej poinformowano o szczegółach przygotowywanego widowiska. Inscenizacja poświęcona jest wydarzeniom sprzed 64 lat, kiedy oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem kpt. Antoniego Hedy ps. "Szary" opanowały więzienie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i uwolniły aresztowanych przez władze komunistyczne. Miejscem akcji będzie plac przed Katedrą, ulica Zamkowa oraz Park Miejski. Podczas rekonstrukcji nie zabraknie również oryginalnych samochodów z epoki, strzelaniny oraz widowiskowej pirotechniki.

 

Rekonstrukcja rozbicia więzienia będzie także pokazywana na wielkim telebimie ustawionym obok muszli koncertowej w Parku Miejskim oraz na telebimie przy ul. Zamkowej. Będzie można obejrzeć nie tylko sceny ataku na więzienie, ale równiez zarejestrowane wcześniej epizody nagrywane w podkieleckich lasach. Jaki podkreślają organizatorzy będzie to prawie dwugodzinna opowieść o żołnierzach Armii Krajowej i innych organizacji aresztowanych po wejściu do Polski Armii Czerwonej. 

 

Jak poinformowali na konferencji prasowej organizatorzy tego przedsięwzięcia mieszkańcom Kielc, którzy będą obserwować to widowisko będą rozdawane kwiaty, które będą mogli złożyć u bram Więzienia Kieleckiego pod tablicą upamiętniającą wydarzenia sprzed 64 lat.

 

Program widowiska:
10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych
11.00 - Msza święta w Bazylice Katedralnej
12.00 - rekonstrukcja wydarzeń z 4 na 5 sierpnia 1945 r.
14.00 - prezentacja grup rekonstrukcyjnych

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


30 lipca (czwartek) odbędzie się Sesja Rady Miejskiej w Chmielniku. Sesja jest zwołana z uwagi na konieczność rozpatrzenia i podjęcia uchwał związanych z budową „Regionalnego Portu Lotniczego Kielce”, w szczególności dotyczących:


• uchwalenia zmiany nr 2 studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Chmielnik,
• uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Regionalny Port Lotniczy Kielce - część wschodnia” na obszarze gminy Chmielnik w części sołectwa Grabowiec i Piotrkowice.

 

Więcej informacji na stronie internetowej www.chmielnik.com

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Hali Legionów przy ulicy Bocznej w Kielcach odbędzie się już 17 edycja rozgrywek z cyklu World Grand Prix - jednej z najważniejszych imprez międzynarodowych w siatkówce kobiet, organizowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) od 1993 roku. W tegorocznej edycji w rozgrywkach WGP weźmie udział 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska. Reprezentacja Polski pięciokrotnie brała udział w zawodach WGP, a w 2007 po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek. W tym roku w Kielcach reprezentacja Polski w ramach grupy B rywalizować będzie z Tajlandią, Japonią oraz Holandią.

 

 Terminarz spotkań:

 

31 lipca 2009 r.

1 sierpnia 2009 r.

2 sierpnia 2009 r.

16:30

POL-THA

16:30

POL-NED

16:30

POL-JPN

19:00

JPN-NED

19:00

THA-JPN

19:00

NED-THA33 dzieci w wieku 10 - 14 lat z obwodu brzeskiego na Białorusi będzie przebywać w Kielcach na zaproszenie miasta w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą "Lato z Polską". Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i obejmuje pobyt prawie 2 tysięcy polskich dzieci z Białorusi na terenie całego kraju. Akcja ma na celu m.in. pomoc dzieciom w nauce języka polskiego oraz zapoznawanie ich z polską kulturą. W Kielcach grupa z Białorusi weźmie udział w spotkaniach z rówieśnikami, wycieczkach oraz odwiedzi instytucje kultury. Dzieci spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostaje bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną: lub   

Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej.

27.07.2009 r.

W piątek odbyło się wielkie piłkarskie święto w naszym mieście. Zawodnicy Korony Kielce w odkrytym autokarze dokonali triumfalnego objazdu miasta i prezentacji na każdym z placów. Tuż przed godziną 17. powrócili na parking przed stadionem miejskim, gdzie dokonała się oficjalna prezentacja drużyny oraz sztabu szkoleniowego.

Dwie godziny później odbył się mecz sparingowy z Legią Warszawa, z którego część dochodu została przekazana rodzinie tragicznie zmarłego Sławomira Rutki (byłego piłkarza Korony i Legii). Mecz zakończył się remisem 3:3.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Hali Legionów przy ulicy Bocznej w Kielcach odbędzie się już 17 edycja rozgrywek z cyklu World Grand Prix - jednej z najważniejszych imprez międzynarodowych w siatkówce kobiet, organizowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) od 1993 roku. W tegorocznej edycji w rozgrywkach WGP weźmie udział 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska. Reprezentacja Polski pięciokrotnie brała udział w zawodach WGP, a w 2007 po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek. W tym roku w Kielcach reprezentacja Polski w ramach grupy B rywalizować będzie z Tajlandią, Japonią oraz Holandią.

 

 Terminarz spotkań:

 

31 lipca 2009 r.

1 sierpnia 2009 r.

2 sierpnia 2009 r.

16:30

POL-THA

16:30

POL-NED

16:30

POL-JPN

19:00

JPN-NED

19:00

THA-JPN

19:00

NED-THAŚwiatowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Urząd Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" zapraszają w niedzielę, 2 sierpnia na ul. Zamkową i do Parku Miejskiego w Kielcach na widowisko historyczne "Rozbić więzienie - Kielce 1945".

Inscenizacja poświęcona jest wydarzeniom sprzed 64 lat, kiedy oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem kpt. Antoniego Hedy ps. "Szary" opanowały wiezienie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i uwolniły aresztowanych przez władze komunistyczne.Program widowiska:
10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych
11.00 - Msza święta w Bazylice Katedralnej
12.00 - rekonstrukcja wydarzeń z 4 na 5 sierpnia 1945 r.
14.00 - prezentacja grup rekonstrukcyjnych

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostaje bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną:
krzysztof.skuza@um.kielce.pl lub magdalena.jarzabek@um.kielce.pl

Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej. (więcej)

24.07.2009 r.

Dziś odbędzie się prezentacja drużyny Korony Kielce. O godz. 15.30 obok Areny Kielc rozpocznie się impreza w programie której znalazły sie m.in. koncerty oraz liczne konkursy. O godzinie 16.00 piłkarze Korony wyjadą spod stadionu do centrum miasta specjalnym odkrytym autokarem. „Żółto-czerwoni” przejadą następującymi ulicami: Ściegiennego, Ogrodową, Paderewskiego, Sienkiewicza. Piłkarze zatrzymają się na Placu Artystów i na placu przy Kawiarni Cztery Pory Roku. Następnie pojadą w kierunku Kieleckiego Centrum Kultury, a później ulicami Żeromskiego, Seminaryjską i Jana Pawła II udadzą się w drogę powrotną pod Arenę Kielc. O godz. 17.00 odbędzie się prezentacja pierwszej drużyny Korony. Piłkarze Korony Kielce o godz. 19.00 na stadionie przy ul. Ściegiennego zmierzą się w meczu sparingowym z Legią Warszawa. Częściowy dochód z meczu zostanie przekazany rodzinie tragicznie zmarłego piłkarza m.in. Legii Warszawa i Korony Kielce - Sławomira Rutki.

Podczas tegorocznego Koncertu Galowego Laureatów zobaczymy na scenie ponad 700 młodych artystów. Wśród nich zdobywców Złotych, Srebrnych i Brązowych Jodeł oraz gości specjalnych jak: duet wokalny z Monachium czy zespół Strumyk z Wilna. W programie będzie dużo muzyki i tańca. Wystąpią m.in.: Ajki, Arabeska, Chichoty, DNA, Niby nic, Migotki, Mała Rapsodia, Balbinki, Rytm II, Mozaika, Patryk Krajewski, Malwina Masternak, Gabriela Stańczyk. W tym roku rozdane zostaną 53 Jodły - Nagrody Festiwalu.

 

Zobacz przygotowania do Koncertu Galowego w Internetowej Telewizji Kielce

Prezydent Kaczorowski podczas...

Ryszard Kaczorowski - były prezydent RP rezydujący w Londynie został 26. honorowym obywatelem Kielc. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na sesji Rady Miejskiej. Ryszard Kaczorowski to jedna z najwybitniejszych postaci polskiego życia politycznego i społecznego, jeden z czołowych działaczy emigracji niepodległościowej po II wojnie światowej. Od 1999 r. jest honorowym protektorem corocznego Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej odbywającego się na trasie Kraków – Kielce. Na mecie Marszu w Kielcach Prezydent Kaczorowski był obecny trzykrotnie w 2001, 2003 i 2007 r. Honorowe obywatelstwo prezydent Kaczorowski odbierze osobiście 12 sierpnia podczas wkroczenia kadrówki do Kielc.

 

(...) Z radością i wzruszeniem odebrałem decyzję władz miasta Kielce nadającą mi zaszczytne Honorowe Obywatelstwo Waszego Grodu. Tę wysoką godność przyjmuję w dowód uznania dla działań całej emigracji niepodległościowej. Na ręce Pana Przewodniczącego i Pana Prezydenta składam dla władz miasta wyrazy głębokiego uznania za działalność na rzecz kształtowania świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków (...) - m.in. napisał w liście do władz Kielc prezydent Ryszard Kaczorowski.

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbyła się w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1. Radni podjeli uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kielce ostatniemu prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu.

 

Dyskusję wśród radnych wywołał projekt zmian w uchwale budżetowej dot. dokapitalizowania spółki Korona Kielce kwotą 2 mln 200 zł. Ostatecznie za dokapitalizowaniem Korony głosowało 26 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Radni podjęli dziś również uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Kielce do spółki akcyjnej Targi Kielce, przekształconej 10 maja ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Gmina Kielce posiada blisko 100% udziałów w Targach. Jak uzasadniał dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Mieczysław Pastuszko - to przekształcenie ma dla spółki bardzo duże znaczenie marketingowe i handlowe. Targi Kielce umocnią swoją pozycję na rynku wystawienniczym i będą miały szansę na pozyskanie nowych środków finansowych na dalszy rozwój. Obecnie Tragi planują już inwestycje o wartości 170 mln zł.

Na sesji przegłosowano również uchwałę w sprawie aktualizacji granic Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Granice dostosowano do obowiązujących obecnie miejscowych planów zagospodarowania i do planowania przestrzennego miasta na najbliższe lata. Uwzględniono też wnioski właścicieli nieruchomości znajdujących się w pobliżu terenów chronionych.

Radni zadecydowali o wmurowaniu na Cmentarzu Nowym tablicy upamiętniającej ofiary bombardowania Kielc w dniach 4 i 5 września 1939 roku, pochowanych we wspólnej mogile na Cmentarzu Nowym. Na Sesji przegłosowano też kilka uchwał związanych ze sprzedażami nieruchomości w Kielcach.


Radni przegłosowali także projekty uchwał m.in. w sprawie przystąpienie Miasta Kielce do realizacji przedsięwzięcia pn. "Program wyrównywania różnic między regionami II" w roku 2009 w ramach programu celowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz realizacji projektu partnerskiego pod nazwą "Tworzenie i rozwój współpracy centrów obsługi inwestora" w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.  

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


33 dzieci w wieku 10 - 14 lat z obwodu brzeskiego na Białorusi będzie przebywać w Kielcach na zaproszenie miasta w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą "Lato z Polską". Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i obejmuje pobyt prawie 2 tysięcy polskich dzieci z Białorusi na terenie całego kraju. Akcja ma na celu m.in. pomoc dzieciom w nauce języka polskiego oraz zapoznawanie ich z polską kulturą. W Kielcach grupa z Białorusi weźmie udział w spotkaniach z rówieśnikami, wycieczkach oraz odwiedzi instytucje kultury. Dzieci spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.

Kielecki Park Technologiczny podpisał umowę z Konsorcjum firm: ECORYS Polska Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie oraz EPRD Biuro Polityki Regionalnej Sp. z o. o., z siedzibą w Kielcach na opracowanie Regionalnego Modelu Funkcjonowania Przedsiębiorczości Akademickiej, w ramach Projektu „Astronom – w poszukiwaniu gwiazd przedsiębiorczości akademickiej” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez KPT i UJK. Wykonawca został wybrany w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Przedmiotem umowy jest opracowanie Regionalnego Modelu Funkcjonowania Przedsiębiorczości Akademickiej w województwie świętokrzyskim, uwzględniającego:

a) Koncepcję utworzenia regionalnego systemu komercjalizacji wiedzy i badań naukowych,

b) Przygotowanie procedur zarządzania własnością intelektualną na uczelniach wyższych w regionie świętokrzyskim,

c) Ofertę współpracy pomiędzy ośrodkiem akademickim a biznesem, która będzie stanowiła identyfikację kluczowych obszarów badawczych służących komercjalizacji wiedzy powstającej na uczelniach wyższych.

d) Koncepcję programową dla nowotworzonego Akademickiego Preinkubatora Przedsiębiorczości.Opracowany Model uporządkuje rozproszone inicjatywy w regionie w zakresie przedsiębiorczości akademickiej. Będzie również swoistym przewodnikiem dla osób chcących komercjalizować swoją wiedzę i umiejętności. Wypracowane procedury instytucjonalne będą uwzględniały zachęty finansowe dla pracowników naukowych uczelni wyższych w regionie.

Wypracowane procedury, oferty i opracowania zostaną poddane opinii lokalnych środowisk z sektora gospodarczego, akademickiego, naukowego i badawczo - rozwojowego w regionie, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru miasta Kielce, uzyskaną w drodze konsultacji społeczno-instytucjonalnych, przeprowadzonych podczas konferencji.

Na realizację projektu KPT otrzymał dofinansowanie z EFS w wysokości 850 tys. zł.

 

 

 

 

Projekt "Astronom – w poszukiwaniu gwiazd przedsiębiorczości akademickiej" finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VIII Działanie 8.2 „Transfer wiedzy”, Poddziałanie 8.2.1 "Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw".Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że jutro w związku z charytatywnym meczem piłkarskim Korona Kielce - Legia Warszawa (początek meczu godz.19.00 ), od godz.16.30 do godz. 21.30 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego.

W godz. jw. zostanie wyłączona z ruchu Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Gagarina (zakaz nie dotyczy mieszkańców), natomiast na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Ponadto zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Sołtysiaka "Barabasza" (dawnej ul. Gagarina), od skrzyżowania z ul. Ściegiennego do skrzyżowania z Al. Legionów. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie ulic: Kwasa - Sołtysiaka "Barabasza", a także odcinek ul. Kwasa od bramy cmentarza do skrzyżowania w/w ulic.

W związku z powyższym ul. Kwasa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mahometańską do bramy cmentarza będzie drogą bez przejazdu (ślepa).

Utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią również ok. godz. 17.30 na ulicach: Ściegiennego, Jana Pawła II, Ogrodowej, Paderewskiego, Sienkiewicza, Pl. Moniuszki, Żeromskiego, Seminaryjskiej i spowodowane będą przejazdem piłkarzy Korony Kielce odkrytym autokarem


Na ul. Ściegiennego, na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarską, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały ul. Ściegiennego i Al. Legionów wg. stałego rozkładu.


MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu, jednocześnie prosząc kierowców, którzy nie udają się na mecz o omijanie w/w ulic.

23.07.2009 r.

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbyła się dziś w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1. Radni podjeli uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kielce ostatniemu prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu.

 

Dyskusję wśród radnych wywołał projekt zmian w uchwale budżetowej dot. dokapitalizowania spółki Korona Kielce kwotą 2 mln 200 zł. Ostatecznie za dokapitalizowaniem Korony głosowało 26 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Radni podjęli dziś również uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Kielce do spółki akcyjnej Targi Kielce, przekształconej 10 maja ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Gmina Kielce posiada blisko 100% udziałów w Targach. Jak uzasadniał dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta Mieczysław Pastuszko - to przekształcenie ma dla spółki bardzo duże znaczenie marketingowe i handlowe. Targi Kielce umocnią swoją pozycję na rynku wystawienniczym i będą miały szansę na pozyskanie nowych środków finansowych na dalszy rozwój. Obecnie Tragi planują już inwestycje o wartości 170 mln zł.

Na dzisiejszej sesji przegłosowano również uchwałę w sprawie aktualizacji granic Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Granice dostosowano do obowiązujących obecnie miejscowych planów zagospodarowania i do planowania przestrzennego miasta na najbliższe lata. Uwzględniono też wnioski właścicieli nieruchomości znajdujących się w pobliżu terenów chronionych.

Radni zadecydowali o wmurowaniu na Cmentarzu Nowym tablicy upamiętniającej ofiary bombardowania Kielc w dniach 4 i 5 września 1939 roku, pochowanych we wspólnej mogile na Cmentarzu Nowym. Na Sesji przegłosowano też kilka uchwał związanych ze sprzedażami nieruchomości w Kielcach.


Radni przegłosowali także projekty uchwał m.in. w sprawie przystąpienie Miasta Kielce do realizacji przedsięwzięcia pn. "Program wyrównywania różnic między regionami II" w roku 2009 w ramach programu celowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz realizacji projektu partnerskiego pod nazwą "Tworzenie i rozwój współpracy centrów obsługi inwestora" w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.  

 

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Prezydent Kaczorowski podczas...

Ryszard Kaczorowski - były prezydent RP rezydujący w Londynie został 26. honorowym obywatelem Kielc. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na dzisiejszej sesji. Ryszard Kaczorowski to jedna z najwybitniejszych postaci polskiego życia politycznego i społecznego, jeden z czołowych działaczy emigracji niepodległościowej po II wojnie światowej. Od 1999 r. jest honorowym protektorem corocznego Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej odbywającego się na trasie Kraków – Kielce. Na mecie Marszu w Kielcach Prezydent Kaczorowski był obecny trzykrotnie w 2001, 2003 i 2007 r. Honorowe obywatelstwo prezydent Kaczorowski odbierze osobiście 12 sierpnia podczas wkroczenia kadrówki do Kielc.

 

(...) Z radością i wzruszeniem odebrałem decyzję władz miasta Kielce nadającą mi zaszczytne Honorowe Obywatelstwo Waszego Grodu. Tę wysoką godność przyjmuję w dowód uznania dla działań całej emigracji niepodległościowej. Na ręce Pana Przewodniczącego i Pana Prezydenta składam dla władz miasta wyrazy głębokiego uznania za działalność na rzecz kształtowania świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków (...) - m.in. napisał w liście do władz Kielc prezydent Ryszard Kaczorowski.

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Hali Legionów przy ulicy Bocznej w Kielcach odbędzie się już 17 edycja rozgrywek z cyklu World Grand Prix - jednej z najważniejszych imprez międzynarodowych w siatkówce kobiet, organizowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) od 1993 roku. W tegorocznej edycji w rozgrywkach WGP weźmie udział 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska. Reprezentacja Polski pięciokrotnie brała udział w zawodach WGP, a w 2007 po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek. W tym roku w Kielcach reprezentacja Polski w ramach grupy B rywalizować będzie z Tajlandią, Japonią oraz Holandią.

 

 Terminarz spotkań:

 

31 lipca 2009 r.

1 sierpnia 2009 r.

2 sierpnia 2009 r.

16:30

POL-THA

16:30

POL-NED

16:30

POL-JPN

19:00

JPN-NED

19:00

THA-JPN

19:00

NED-THAMiejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że jutro w związku z charytatywnym meczem piłkarskim Korona Kielce - Legia Warszawa (początek meczu godz.19.00 ), od godz.16.30 do godz. 21.30 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego.

W godz. jw. zostanie wyłączona z ruchu Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Gagarina (zakaz nie dotyczy mieszkańców), natomiast na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Ponadto zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Sołtysiaka "Barabasza" (dawnej ul. Gagarina), od skrzyżowania z ul. Ściegiennego do skrzyżowania z Al. Legionów. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie ulic: Kwasa - Sołtysiaka "Barabasza", a także odcinek ul. Kwasa od bramy cmentarza do skrzyżowania w/w ulic.

W związku z powyższym ul. Kwasa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mahometańską do bramy cmentarza będzie drogą bez przejazdu (ślepa).

Utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią również ok. godz. 17.30 na ulicach: Ściegiennego, Jana Pawła II, Ogrodowej, Paderewskiego, Sienkiewicza, Pl. Moniuszki, Żeromskiego, Seminaryjskiej i spowodowane będą przejazdem piłkarzy Korony Kielce odkrytym autokarem


Na ul. Ściegiennego, na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarską, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały ul. Ściegiennego i Al. Legionów wg. stałego rozkładu.


MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu, jednocześnie prosząc kierowców, którzy nie udają się na mecz o omijanie w/w ulic.

33 dzieci w wieku 10 - 14 lat z obwodu brzeskiego na Białorusi będzie przebywać w Kielcach na zaproszenie miasta w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą "Lato z Polską". Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i obejmuje pobyt prawie 2 tysięcy polskich dzieci z Białorusi na terenie całego kraju. Akcja ma na celu m.in. pomoc dzieciom w nauce języka polskiego oraz zapoznawanie ich z polską kulturą. W Kielcach grupa z Białorusi weźmie udział w spotkaniach z rówieśnikami, wycieczkach oraz odwiedzi instytucje kultury. Dzieci spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Urząd Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" zapraszają w niedzielę, 2 sierpnia na ul. Zamkową i do Parku Miejskiego w Kielcach na widowisko historyczne "Rozbić więzienie - Kielce 1945".

Inscenizacja poświęcona jest wydarzeniom sprzed 64 lat, kiedy oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem kpt. Antoniego Hedy ps. "Szary" opanowały wiezienie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i uwolniły aresztowanych przez władze komunistyczne.

Program widowiska:
10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych
11.00 - Msza święta w Bazylice Katedralnej
12.00 - rekonstrukcja wydarzeń z 4 na 5 sierpnia 1945 r.
14.00 - prezentacja grup rekonstrukcyjnych

22.07.2009 r.

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbędzie się jutro (godz. 10.00) w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1. W porządku obrad znalazł się projekt uchwały w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kielce ostatniemu prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu.

 

Radni zajmą się także projektami uchwał m.in. w sprawie przystąpienie Miasta Kielce do realizacji przedsięwzięcia pn. "Program wyrównywania różnic między regionami II" w roku 2009 w ramach programu celowego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz realizacji projektu partnerskiego pod nazwą "Tworzenie i rozwój współpracy centrów obsługi inwestora" w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Radni podejmą również uchwały o sprzedaży nieruchomości położonych w Kielcach.

 

Przedmiotem obraz będzie również projekt uchwały o przystąpieniu do spółki akcyjnej pod firmą Targi Kielce Spółka Akcyjna w Kielcach. O przekształceniu w spółkę akcyjną kieleckiego ośrodka wystawienniczego zdecydowało walne zgromadzenie wspólników Targów Kielce.  

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Hali Legionów przy ulicy Bocznej w Kielcach odbędzie się już 17 edycja rozgrywek z cyklu World Grand Prix - jednej z najważniejszych imprez międzynarodowych w siatkówce kobiet, organizowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) od 1993 roku. W tegorocznej edycji w rozgrywkach WGP weźmie udział 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska. Reprezentacja Polski pięciokrotnie brała udział w zawodach WGP, a w 2007 po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek. W tym roku w Kielcach reprezentacja Polski w ramach grupy B rywalizować będzie z Tajlandią, Japonią oraz Holandią.33 dzieci w wieku 10 - 14 lat z obwodu brzeskiego na Białorusi będzie przebywać w Kielcach na zaproszenie miasta w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą "Lato z Polską". Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i obejmuje pobyt prawie 2 tysięcy polskich dzieci z Białorusi na terenie całego kraju. Akcja ma na celu m.in. pomoc dzieciom w nauce języka polskiego oraz zapoznawanie ich z polską kulturą. W Kielcach grupa z Białorusi weźmie udział w spotkaniach z rówieśnikami, wycieczkach oraz odwiedzi instytucje kultury. Dzieci spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.

Jak przechowywane są eksponaty, których nie możemy obejrzeć na wystawie? Czy jest ich dużo, czy mało? Jak wygląda muzealny magazyn i czy łatwo jest odnaleźć konkretną zabawkę na półce? - to pytania, które zadają sobie z pewnością wszyscy odwiedzający muzea.

Z okazji 30-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza wszystkich do zwiedzania muzealnych magazynów. Pierwszy otwarty dzień magazynów odbędzie się już w najbliższy czwartek, 23 lipca w godz. 10.00-11.00. Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc na zwiedzanie pod numerem tel. 041-343-37-00.

Kolejne otwarte dni magazynów odbędą się także w czwartki, 6 i 20 sierpnia w godz. 10.00-11.00.

 

Zobacz  w  Internetowej Telewizji Kielce


Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej spotkała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia była m.in. działalność Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych. W ratuszu zebrała się także Komisja Statutowo - Samorządowa RM. Tematem posiedzenia były działania w zakresie promocji miasta oraz sprawozdanie z tegorocznego "Święta Kielc".

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Urzędem Miasta Kielce zapraszają do składania zgłoszeń na Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Chłopców do lat 21. Turniej rozpocznie się 25 lipca o godz. 9.00, a zgłoszenia można składać na miejscu do godz. 8.30 oraz do piątku (24.07) do godz. 14.30 w Dziale Marketingu, telefonicznie pod numerami 041 348 09 41/42, fax 041 348 09 72 lub poprzez e-mail: marketing@mosir.kielce.pl

Pliki do pobrania

21.07.2009 r.

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia w Hali Legionów przy ulicy Bocznej w Kielcach odbędzie się już 17 edycja rozgrywek z cyklu World Grand Prix - jednej z najważniejszych imprez międzynarodowych w siatkówce kobiet, organizowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) od 1993 roku. W tegorocznej edycji w rozgrywkach WGP weźmie udział 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska. Reprezentacja Polski pięciokrotnie brała udział w zawodach WGP, a w 2007 po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek. W tym roku w Kielcach reprezentacja Polski w ramach grupy B rywalizować będzie z Tajlandią, Japonią oraz Holandią.

 

 Terminarz spotkań:

 

31 lipca 2009 r.

1 sierpnia 2009 r.

2 sierpnia 2009 r.

16:30

POL - THA

16:30

 POL - NED

16:30

 POL - JPN

19:00

JPN - NED

19:00

 THA - JPN

19:00

 NED - THA

 Prezydent Kielc spotkał się dziś w ratuszu z uczestnikami obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych miast partnerskich Kielce - Gotha. Przebywający w Kielcach, w ramach tego przedsięwziecia, goście z Gothy odwiedzili także Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Podczas pobytu w naszym mieście uczestnicy obozu zwiedzą m.in. instytucje kultury i obiekty sportowe. Młodzi strażacy obejrzą także Koncert Galowy Laureatów Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w siedzibie Miejskiego Urzędu Pracy (ul. Szymanowskiego 6). Tematem posiedzenia była działalności Miejskiego Urzędu Pracy za I półrocze 2009 r. oraz aktualna sytuacja na rynku pracy w mieście oraz działaniach ukierunkowanych na zwalczanie bezrobocia. W Urzędzie Miasta zebrała się także Komisja Rewizyjna. Tematem posiedzenia była m.in. ocena przygotowań zamówień publicznych na zadania inwestycyjne zaplanowane na 2009 rok. W ratuszu spotkała się również Komisja Budżetu i Finansów. Radni zajmowali się m.in. analizą wykorzystania dotacji celowych przez jednostki budżetowe miasta za I półrocze 2009 r.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że do 22 lipca w godz. 7.00 - 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Orzeszkowej w związku z układaniem warstwy ścieralnej. Prace będą wykonywane przy częściowym zajęciu jezdni w/w ulicy. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostaje bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną: lub  

Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej.

20.07.2009 r.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Urząd Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" zapraszają w niedzielę, 2 sierpnia na ul. Zamkową i do Parku Miejskiego w Kielcach na widowisko historyczne "Rozbić więzienie - Kielce 1945".

Inscenizacja poświęcona jest wydarzeniom sprzed 64 lat, kiedy oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem kpt. Antoniego Hedy ps. "Szary" opanowały wiezienie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i uwolniły aresztowanych przez władze komunistyczne.

 

Program widowiska:
10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych
11.00 - Msza święta w Bazylice Katedralnej
12.00 - rekonstrukcja wydarzeń z 4 na 5 sierpnia 1945 r.
14.00 - prezentacja grup rekonstrukcyjnych

Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Radni zajmowali się m.in. opiniowaniem projektów uchwał na sesję RM.Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi zaprasza kobiety w wieku: 50-69 lat, które w przeciagu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii na wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych.

Badanie jest bezpłatne, nie wymagane jest skierowanie, wystarczy tylko dowód osobisty.

Placówki w których można wykonać badania:

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach - ul. Artwińskiego 3, tel. 041 36 74 640, 041 36 74 641
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach, ul. Prosta 30, tel. 041 361 57 99
NZOZ Diamed, ul. Paderweskiego 48/15a, tel. 041 345 08 70

Prezydent Kielc spotka się jutro (godz. 12.00) w ratuszu z uczestnikami obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych miast partnerskich Kielce -Gotha.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniach 20-22 lipca w godz. 7.00 - 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Orzeszkowej w związku z układaniem warstwy ścieralnej. Prace będą wykonywane przy częściowym zajęciu jezdni w/w ulicy. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną:
krzysztof.skuza@um.kielce.pl  lub magdalena.jarzabek@um.kielce.pl  


Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej. (więcej)

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

19.07.2009 r.

Małgorzata Główka zajęła I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki im. Krzysztofa Klenczona, który odbył się w dniach 18-19 lipca 2009 w Szczytnie.Ten wielki plenerowy koncert, organizowany w rodzinnym mieście artysty, jest jedną z czołowych imprez Dni i Nocy Szczytna.

Do finałowych zmagań zostało dopuszczonych 14 wykonawców: soliści i zespoły. W tym gronie znalazła się kielczanka. Aby zakwalifikować się do konkursu należało przesłać demo dwóch utworów. Jeden obowiązkowy z repertuaru Krzysztofa Klenczona a drugi dowolny. Jury postanowiło przyznać Małgosi najwyższą nagrodę w uznaniu jej profesjonalizmu. -Zaśpiewałam „Nikt na świecie nie wie” K. Klenczona oraz „Kołysankę Rosemary” K. Komedy. Przygotowywałam się do tego konkursu tak, jak do innych, dużo czasu poświęciłam interpretacji piosenek. Krzysztofa Klenczona słucha się u mnie w domu wiec jego twórczość nie jest mi obca - mówi Małgorzata Główka.


Małgosia wystąpi za tydzień na Gali Finałowej Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodziezy Szkolnej. Małgorzata Główka - od września uczennica III LO im. C.K. Norwida. Reprezentuje MDK Kielce.

17.07.2009 r.

Raport oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. "Budowa Regionalnego Portu Lotniczego Kielce" oraz plan zagospodarowania lotniska zostały przekazane do Urzędu Miasta przez Konsorcjum: Biuro Studiów i Projektów Lotniskowych POLCONSULT Sp. z o.o. oraz Autorska Pracowania Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. z Warszawy. Konsorcjum to zwycięzca konkursu na  opracowanie "Koncepcji architektoniczno - budowlanej i funkcjonalno - przestrzennej Regionalnego Portu Lotniczego Kielce, zlokalizowanego na terenie miejscowości Obice gm. Morawica i Grabowiec gm. Chmielnik”.

 

Nowy, zaktualizowany "Raport oddziaływania na środowisko" pozwala precyzyjnie ocenić wpływ inwestycji na poszczególne komponenty środowiska oraz uwzględnia szczegółowo rozwiązania projektu budowlanego makroniwelacji.

 
Na jego podstawie Spółka Port Lotniczy Kielce S.A. wystąpi do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która stanowiła będzie niezbędny załącznik do wniosku do Wojewody Świętokrzyskiego, o zezwolenie na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego. (więcej)

Najlepszych kolarzy naszego kraju zobaczymy w Kielcach podczas kolejnych Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody rozpoczną się dziś, po godzinie 16-ej. Wyścig odbędzie się na przygotowanej w ubiegłym roku trasie okrężnej w rejonie wzgórza „Grabina”, w Parku Krajobrazowym między kieleckimi wzgórzami Karczówka i Brusznia, na terenie dawnego wyrobiska wapieni.

Mistrzostwa Polski MTB CROSS COUNTRY są umieszczone w Kalendarzu Imprez Sportowych na rok 2009 Polskiego Związku Kolarskiego. Organizatorem zawodów jest: Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski, Organizacja Imprez Sportowych "Piątek - Sport”, a współorganizatorami Urząd Miasta Kielce oraz Komitet Organizacyjny Mistrzostw Polski.

Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia był m.in. stan realizacji planu zakupu i sprzedaży nieruchomości w I półroczu 2009 r. Radni opiniowali także projekty uchwał na sesję Rady Miejskiej.

Prezydent Kielc spotkał się dziś w ratuszu drużyną piłkarek ręcznych, które tydzień temu brały udział w największym na świecie młodzieżowym turnieju piłki ręcznej "PARTILLE CUP" w szwedzkim Goeteborgu. Wojciech Lubawski podziękował zawodniczkom za dobrą promocję Kielc na arenie międzynarodowej.

Zawodniczki na codzień uczą się w klasie sportowej o profilu piłka ręczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Kielcach na Barwinku . W swoich meczach grupowych Kielczanki zmierzyły się z trzema drużynami z Norwegii (Haslum, Baekkelaget, Lillestrom), dwoma ze Szwecji (Karra, Lugi) oraz jedną chorwacką - RK Pavleki. W eliminacjach do finału A rozegrały szesć meczy z czego pięć wygrały zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie i kwalifikując się do fazy finałowej. W finale A kielczanki rozegrały dwa mecze, z czego drugi po zaciętej walce przegrały jednym punktem odpadając tym samym z turnieju. W zawodach brało udział blisko 800 drużyn z całego świata.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji KIelce


Wojciech Moranda z Żaka Kielce znalazł się w gronie dziewięciu młodych mistrzów szachowych, którzy w holenderskim Enschede, zagrają w prestiżowym turnieju University of Twente Young Masters Tournament 2009. Albert Vasse - przedstawiciel Królewskiej Holenderskiej Federacji Szachowej zaprasza na te zawody zawodników z całego świata, mogących się poszczycić tytułami międzynarodowymi. 21-letni kielczanin jest jedynym Polakiem, który zagra w tak doborowej stawce.


W Turnieju Młodych Mistrzów, oprócz zaproszonych dziewięciu obcokrajowców, zagra jedenastu najlepszych szachistów holenderskich. Tegoroczna impreza będzie miała wyjątkową rangę. Będzie to najsilniej obsadzony turniej w historii, gdyż średni ranking ELO pierwszej dziesiątki zawodników wyniesie 2515 punktów. Wojciech Moranda, legitymujący się rankingiem 2545, wystartuje z piątym numerem startowym w dwudziestoosobowej stawce zawodników.

Oprócz kielczanina na liście startowej znajdują się takie znakomitości jak: indyjski arcymistrz Gopal Geetha Narayanan (ranking 2575), białoruski arcymistrz Sergiei Zhigalko legitymujący się najwyższym rankingiem ELO 2621 z pierwszym numerem startowym, bułgarski arcymistrz Valentin Iotov (ranking 2603), Anton Filippow - arcymistrz z Uzbekistanu (ranking 2583), holenderski arcymistrz Anish Giri (ranking 2518) czy gruzińska mistrzyni międzynarodowa Melia Salome (ranking 2441).


Wojtek zagra w tym turnieju już po raz drugi. W 2006 r. zajął drugie miejsce, pokonując wielu utytułowanych zawodników. Zawody potrwają od 30 lipca do 8 sierpnia. W tym czasie holenderskie Enschede stanie się szachową stolicą świata, ponieważ równolegle z turniejem University of Twente Young Masters odbywał się będzie największy otwarty turniej szachowy w Holandii, w którym rok rocznie uczestniczy ponad 500 młodych szachistów z całego świata. Start Wojciecha Morandy w Holandii jest kolejną okazją do promocji Kielc. Tradycją już jest, że podczas wszystkich swoich startów Wojtek przekazuje materiały reklamowe o Kielcach i województwie świętokrzyskim.

Już w najbliższy weekend odbędzie się trzecia edycja BF Memorial - imprezy organizowanej ku pamięci zmarłego w 1997 roku Piotra „Wembleya” Nowaka - wielokrotnego mistrza Polski w tańcu electric boogie, malarza graffiti, założyciela kieleckiej grupy Broken Glass.

BF Memorial, organizowany przez Fundację Kultury Wici, cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem osób związanych z kulturą hip-hopową. Co roku na BF przyjeżdżają najlepsi tancerze w Polsce. W najbliższy weekend na placu boju stanie ponad 50 tancerzy break dance i electric boogie – również przyjezdnych spoza Polski. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz zawodów, miejsce dla siebie znajdą również malarze graffiti i pasjonaci dj’owania, dla których odbędą się specjalne warsztaty. Fani klasycznego hip-hopu z pewnością nie przepuszczą okazji, by posłuchać na żywo legendarnej grupy Wzgórze Ya-Pa3. Wszystko to w ramach BF Memorial 2009!

Organizatorzy imprezy zapraszają w piątek (17 lipca) na Bazę Zbożową oraz w sobotę (18 lipca) do ogrodu Domu Środowisk Twórczych im. T. Zielińskiego. (więcej)

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z przejazdem kolarzy - uczestników Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim w dniach:
- 17.07 w godz. 14.00 - 17.45;
- 18.07 w godz. 10.00 - 16.30;
- 19.07 w godz. 9.00 - 18.00,

zostanie wyłączona z ruchu na odcinku ok.200 m, ul. Grabinów między skrzyżowaniami z ul. Białogońską i ul. Gromadzką. Utrudnienia w ruchu wystąpią również na ulicach sąsiednich tj. Bernardyńskiej, Białogońskiej i na pozostałym odcinku ul. Gromadzkiej Ponadto na ul. Chłopskiej zorganizowany zostanie parking dla pojazdów przyjeżdżających w rejon trasy wyścigowej.

16.07.2009 r.

Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej na wczorajszym posiedzeniu podjęła decyzję, że w sezonie 2009/2010 Korona Kielce będzie występować w rozgrywkach ekstraklasy.

 

"Komisja uznała, że orzeczenie Związkowego Trybunału Piłkarskiego z dnia 2 kwietnia 2008 roku, mówiące o przeniesieniu Widzewa do niższej klasy rozgrywkowej, jest wiążące i wykonalne. Oznacza to, że drużyna Widzewa Łódź, która w sezonie 2008/2009 zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach I ligi, najblizszy sezon rozpocznie w tej samej klasie rozgrywkowej. W tym przypadku Korona Kielce, która w sezonie 2008/2009 zajęła 3 miejsce w rozgrywkach I ligi uzyskała bezposredni awans do ekstraklasy" - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Trwa Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.  Dziś przez centrum Kielc przeszedł festiwalowy korowód. W Parku Miejskim młodzież odebrała z rąk prezydenta Wojciecha Lubawskiego klucze do bram miasta.  Na scenie Parku Miejskiego odbył się konkurs na Piosenkę Harcerską i Premierową. Podczas 36. Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej - Kielce 2009 w naszym mieście gości blisko 900 uczestników imprezy z całego kraju, a także z Ukrainy, Litwy oraz Chin. 18 i 25 lipca na Kadzielni odbędą się dwa wielkie koncerty: "Gospodarze - Gościom" i "Koncert Galowy Laureatów", podczas którego wręczone zostaną "Jodły" - nagrody festiwalu. 21 lipca odbędzie się Biała Noc Harcerska.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


W dniu 14 lipca br. w Kielcach zaginął Artur Szczukiewicz. Ma 22 lata, 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. Znak szczególny: blizna nad lewym łukiem brwiowym. W dniu zaginięcia ubrany był w kremową bluzkę z krótkim rękawem, niebiesko-stalowe jeansy i czarne buty. Ktokolwiek widział zaginionego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod całodobowymi numerami: 0 801 24 70 70 oraz 022 654 70 70. Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Zdjęcie Artura Szczukiewicza na: www.zaginieni.pl. Informacje o zaginionym mężczyźnie przyjmuje też kielecka policja pod numerami telefonów 997, 112. Najlepszych kolarzy naszego kraju zobaczymy w Kielcach podczas kolejnych Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody rozpoczną się w piątek, 17 lipca, po godzinie 16-ej. Wyścig odbędzie się na przygotowanej w ubiegłym roku trasie okrężnej w rejonie wzgórza „Grabina”, w Parku Krajobrazowym między kieleckimi wzgórzami Karczówka i Brusznia, na terenie dawnego wyrobiska wapieni.

Mistrzostwa Polski MTB CROSS COUNTRY są umieszczone w Kalendarzu Imprez Sportowych na rok 2009 Polskiego Związku Kolarskiego. Organizatorem zawodów jest: Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski, Organizacja Imprez Sportowych „Piątek - Sport”, a współorganizatorami Urząd Miasta Kielce oraz Komitet Organizacyjny Mistrzostw Polski.

To, co pokazała w centrum Kielc grupa chińskich artystów, wydaje się niemożliwe do wykonania, a jednak publiczność na własne oczy widziała, jak mistrz Chińskiej Szkoły sztuk Walki WUSHU przepycha samochód za pomocą dzidy, której ostrze oparte jest o jego krtań.


Kielczanie oraz ich goście mają okazję oglądać w najbliższych dniach pokazy, goszczącej po raz pierwszy w Europie, grupy z międzynarodowej szkoły cywilno-wojskowej z Tazihou. Na spektakularne widowisko składają się pokazy o niekonwencjonalnych nazwach: Lew na platformie, Północna Lanca, Dziewięcioczłonowa włócznia czy Pijany miecz. Na odbiorcach robi z pewnością wrażenie wymiar artystyczny widowiska oraz prezentacja możliwości ludzkiego ciała. Do takich umiejętności dochodzi się dzięki wieloletnim ćwiczeniom. Mistrz Szkoły WUSHU zaczynał jako czterolatek.

Chińska grupa będzie w Kielcach przez tydzień. Dziś spotkali się w ratuszu z przedstawicielami władz miasta.

Pokaz szkoły sztuk walki WUSHU można było obejrzeć jeszcze dziś w parku po zakończeniu korowodu harcerskiego. Odbedzie się także w piątek, 17 lipca, o godzinie 18.30 w ogrodzie Domu Środowisk Twórczych.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Prezydent Miasta Kielce ogłasza uzupełniającą III turę naboru na półroczne staże dla siedmiu osób pozostających bez pracy, które posiadają wykształcenie wyższe, uzyskane po 1 stycznia 2007 r.

 

Warunkiem formalnym ubiegania się o staż jest:
1. posiadanie i udokumentowanie stałego zameldowania w Kielcach,
2. posiadanie i udokumentowanie wykształcenia wyższego, uzyskanego po 1 stycznia 2007 r.,
3. złożenie wymaganych dokumentów w terminie do 31.07.2009 r. wyszczególnionych w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta www.um.kielce.pl/ogłoszenia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.kielce.eu./rekrutacja


Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (0 prefiks 41) 3676153.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

 

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną:
 lub  


Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej. (więcej)

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

15.07.2009 r.

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Pozwoli to na wzajemną wymianę doświadczeń pomiędzy kadrą naukową uniwersytetu, a pracownikami GDDKiA.


Zawarte porozumienie odegra istotną rolę przy wykonywaniu ekspertyz oddziaływania na środowisko poszczególnych inwestycji oraz prowadzeniu badań geologicznych. W ramach współpracy organizowane będą wspólne szkolenia i konferencje naukowe. Pracownicy GDDKiA będą mogli również prowadzić zajęcia dydaktyczne na uczelni, a studenci Uniwersytetu poznawać w ramach praktyk inwestycje prowadzone przez drogowców.

Współpraca rozpocznie się w nowym roku akademickim.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Prezydent Miasta Kielce ogłasza uzupełniającą III turę naboru na półroczne staże dla siedmiu osób pozostających bez pracy, które posiadają wykształcenie wyższe, uzyskane po 1 stycznia 2007 r.

 

Warunkiem formalnym ubiegania się o staż jest:
1. posiadanie i udokumentowanie stałego zameldowania w Kielcach,
2. posiadanie i udokumentowanie wykształcenia wyższego, uzyskanego po 1 stycznia 2007 r.,
3. złożenie wymaganych dokumentów w terminie do 31.07.2009 r. wyszczególnionych w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta www.um.kielce.pl/ogłoszenia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.kielce.eu./rekrutacja


Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (0 prefiks 41) 3676153.

Trwa Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W KCK, WDK oraz Teatrze imienia Stefana Żeromskiego odbywają się przeglądy konkursowe solistów, zespołów tanecznych, teatralnych, muzycznych oraz wokalnych.

 
Jutro sprzed Kieleckiego Centrum Kultury  (godz. 10.00) wyruszy festiwalowy korowód i przejdzie przez centrum Kielc. W Parku Miejskim młodzież odbierze z rąk prezydenta Wojciecha Lubawskiego klucze do bram miasta.  Podczas 36. Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej - Kielce 2009 w naszym mieście gości blisko 900 uczestników imprezy z całego kraju, a także z Ukrainy, Litwy oraz Chin. 18 i 25 lipca na Kadzielni odbędą się dwa wielkie koncerty: "Gospodarze - Gościom" i "Koncert Galowy Laureatów", podczas którego wręczone zostaną "Jodły" - nagrody festiwalu. W programie imprezy jest także Konkurs na Piosenkę Harcerską i Premierową. 21 lipca odbędzie się Biała Noc Harcerska.


Udział w Festiwalu Harcerskim może stać się początkiem aktorskiej przygody. Twórcy filmu pt. „Joanna” w reżyserii Feliksa Falka poszukują odtwórczyni roli dziewczynki. Dziecko powinno mieć z wyglądu siedem lat, być ciemnowłose, płynnie mówić i być śmiałe. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w castingu, który może się odbyć 21 lipca, o godz. 15.00 w Kielcach, w sztabie Festiwalu Harcerskiego, proszone są o kontakt na adres e-mail:
.

 

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Prezydent Kielc zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania ofert na realizację zadań publicznych miasta z zakresu: kultura fizyczna i sport. Kompletne oferty należy składać w siedzibie Urzędu Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, w Biurze ds. Organizacji Pozarządowych - pokój nr 100 i 101, osobiście lub za pośrednictwem poczty. Szczegółowe warunki konkursu dostępne są na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.kielce.eu) oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta w Kielcach, ul. Rynek 1 i Strycharska 6.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 31 grudnia nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Piotrkowskiej i ul. Leśnej, związana z robotami prowadzonymi przy budowie parkingu wielopoziomowego na Pl. Konstytucji 3 Maja.


Na czas trwania w/w robót, na ulicy Piotrkowskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od Rynku do wjazdu na teren ZUS. Zamknięta dla ruchu kołowego będzie droga dojazdowa łącząca ul. Leśną z ul. Piotrkowską, a dojazd do ul. Leśnej będzie możliwy jedynie od strony ul. Małej.

W związku z robotami wystąpią także utrudnienia w ruchu pieszym. Zamknięte dla ruchu pieszego zostanie przejście między ulicami: Leśną i Piotrkowską przed budynkiem ZUS, a ruch pieszy zostanie skierowany do Rynku i dalej do ul. Piotrkowskiej.


MZD prosi kierowców i pieszych, o jazdę i poruszanie się zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Już w najbliższy weekend odbędzie się trzecia edycja BF Memorial - imprezy organizowanej ku pamięci zmarłego w 1997 roku Piotra „Wembleya” Nowaka - wielokrotnego mistrza Polski w tańcu electric boogie, malarza graffiti, założyciela kieleckiej grupy Broken Glass.

BF Memorial, organizowany przez Fundację Kultury Wici, cieszy się dużym prestiżem i zainteresowaniem osób związanych z kulturą hip-hopową. Co roku na BF przyjeżdżają najlepsi tancerze w Polsce. W najbliższy weekend na placu boju stanie ponad 50 tancerzy break dance i electric boogie – również przyjezdnych spoza Polski. Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Oprócz zawodów, miejsce dla siebie znajdą również malarze graffiti i pasjonaci dj’owania, dla których odbędą się specjalne warsztaty. Fani klasycznego hip-hopu z pewnością nie przepuszczą okazji, by posłuchać na żywo legendarnej grupy Wzgórze Ya-Pa3. Wszystko to w ramach BF Memorial 2009!

Organizatorzy imprezy zapraszają w piątek (17 lipca) na Bazę Zbożową oraz w sobotę (18 lipca) do ogrodu Domu Środowisk Twórczych im. T. Zielińskiego. (więcej)

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski spotka się w piątek, 17 lipca w ratuszu (godz. 12.00) z drużyną piłkarek ręcznych, które tydzień temu brały udział w największym na świecie młodzieżowym turnieju piłki ręcznej "PARTILLE CUP" w szwedzkim Goeteborgu.

Zawodniczki na codzień uczą się w klasie sportowej o profilu piłka ręczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Kielcach na Barwinku . W swoich meczach grupowych Kielczanki zmierzyły się z trzema drużynami z Norwegii (Haslum, Baekkelaget, Lillestrom), dwoma ze Szwecji (Karra, Lugi) oraz jedną chorwacką - RK Pavleki. W eliminacjach do finału A rozegrały szesć meczy z czego pęć wygrały zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie i kwalifikując się do fazy finałowej. W finale A kielczanki rozegrały dwa mecze, z czego drugi po zaciętej walce przegrały jednym punktem odpadając tym samym z turnieju. W zawodach brało udział blisko 800 drużyn z całego świata.

Pokaz chińskiej sztuki walki wushu odbędzie się 17 lipca (godz. 18.30) w Domu Środowisk Twórczych. Grupa chińskich artystów /po raz pierwszy w Europie/ zaprezentuje fantastyczny pokaz sztuki walki. Wstęp wolny. Mistrzowie wushu zaprezentują się także dziś (godz. 16.30) na Placu Artystów.

14.07.2009 r.

W Kieleckim Centrum Kultury, Wojewódzkim Domu Kultury oraz Teatrze imienia Stefana Żeromskiego trwają próby i przeglądy konkursowe solistów, zespołów tanecznych, teatralnych, muzycznych oraz wokalnych. Uczestnicy Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej pracować będą także pod okiem profesjonalistów na warsztatach artystycznych. Wszystko po to, aby udoskonalić swoje umiejętności. Walczą przecież o prestiżowe nagrody: Złote, Srebrne i Brązowe "Jodły".

W czwartek, 16 lipca, festiwalowy korowód wyruszy o godzinie 10.00 sprzed KCK i przejdzie przez centrum Kielc. W Parku Miejskim młodzież odbierze z rąk prezydenta Wojciecha Lubawskiego klucze do bram miasta. Uczestników festiwalu będziemy mieli jeszcze okazję wielokrotnie oglądać i to nie tylko podczas koncertu Gospodarze Gościom, 18 lipca czy Galowego, który odbędzie się 25 lipca na Kadzielni. Wystąpią w wielu świętokrzyskich miejscowościach.

Udział w Festiwalu Harcerskim może stać się początkiem aktorskiej przygody. Twórcy filmu pt. „Joanna” w reżyserii Feliksa Falka poszukują odtwórczyni roli dziewczynki. Dziecko powinno mieć z wyglądu siedem lat, być ciemnowłose, płynnie mówić i być śmiałe. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w castingu, który może się odbyć 21 lipca, o godz. 15.00 w Kielcach, w sztabie Festiwalu Harcerskiego, proszone są o kontakt na adres e-mail:
.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 


Dyskusja publiczna nadrozwiązaniami przyjętymi w projekcie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "KIELCE CENTRUM-OBSZAR I.2 CENTRUM Solna” na obszarze miasta Kielce odbędzie się dziś w godz. od 16.00 do 18.00 w siedzibie Urzędu Miasta Kielce, ul. Rynek 1 - sala konferencyjna, I piętro. (więcej)

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od 15 lipca do 31 grudnia nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Piotrkowskiej i ul. Leśnej, związana z robotami prowadzonymi przy budowie parkingu wielopoziomowego na Pl. Konstytucji 3 Maja.


Na czas trwania w/w robót, na ulicy Piotrkowskiej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od Rynku do wjazdu na teren ZUS. Zamknięta dla ruchu kołowego będzie droga dojazdowa łącząca ul. Leśną z ul. Piotrkowską, a dojazd do ul. Leśnej będzie możliwy jedynie od strony ul. Małej.

W związku z robotami wystąpią także utrudnienia w ruchu pieszym. Zamknięte dla ruchu pieszego zostanie przejście między ulicami: Leśną i Piotrkowską przed budynkiem ZUS, a ruch pieszy zostanie skierowany do Rynku i dalej do ul. Piotrkowskiej.


MZD prosi kierowców i pieszych, o jazdę i poruszanie się zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną:
krzysztof.skuza@um.kielce.pl lub magdalena.jarzabek@um.kielce.pl

Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej.

„Mali odkrywcy - wielkie możliwości” - pod tą nazwą kryją się wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, organizowane po raz trzeci przez Świętokrzyski Okręg Związku Polskich Artystów Fotografików i Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w ramach programów kulturalnych, finansowanych przez Urząd Miasta Kielce.


Program cyklu obejmuje zajęcia warsztatowe z fotografii, prowadzone przez artystę fotografika Antoniego Myśliwca oraz zajęcia teoretyczne z wiedzy o zabytkach sztuki Kielc, prowadzone przez pracowników Biura Wystaw Artystycznych Natalię Łakomską i Joannę Kowal. Zajęcia są bezpłatne.

W ramach projektu przewidziana jest zbiorowa wystawa fotografii uczestników i obserwatorów warsztatów. Wystawa zorganizowana będzie w Galerii „Fotografii”, ul. Planty 7. Uczestnicy projektu wyróżnieni przez jury, złożone z artystów fotografików, zostaną nagrodzeni aparatami fotograficznymi. Nagrody rozdane zostaną podczas wernisażu w Galerii Fotografii BWA/ZPAF we wrześniu br.


Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku od 10 do 16 roku życia. Ćwiczenia warsztatowe i zajęcia teoretyczne są prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji i uzdolnień uczestników warsztatów. Zajęcia prowadzone są dla 12 - 15 uczestników. W warsztatach mogą brać udział obserwatorzy- osoby posiadające własne aparaty fotograficzne.

Warsztaty odbywać się będą w trzech turnusach:
I turnus od 20 do 23 lipca
II turnus od 27 do 30 lipca
III turnus od 3 do 6 sierpnia


Zapisy:
Sekretariat Biura Wystaw Artystycznych tel. 041 344 49 42 lub 041 344 63 19,
ul. Leśna 7, 25-509 Kielce. Od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 15.00.
Szczegółowych informacji udziela: Natalia Łakomska lub Stanisława Zacharko pod numerem telefonu tel. 041 344 49 42 lub 041 344 63 19 oraz drogą e- mail: alianat@op.pl


Pliki do pobrania

13.07.2009 r.

Rozpoczyna się 36. Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Kielce 2009. W Kielcach gościć będzie blisko 900 uczestników imprezy z całego kraju, a także z Ukrainy, Litwy oraz Chin. W ciągu dwóch tygodni będziemy mogli oglądać występy zespołów tanecznych, folklorystycznych, teatralnych, wokalnych oraz solistów. 18 i 25 lipca na Kadzielni odbędą się dwa wielkie koncerty: "Gospodarze - Gościom" i "Koncert Galowy Laureatów", podczas którego wręczone zostaną "Jodły" - nagrody festiwalu. W placówkach kulturalnych na terenie miasta odbywać się będą prezentacje konkursowe zespołów. 16 lipca przez centrum Kielc przejdzie tradycyjny festiwalowy korowód. W programie imprezy jest także Konkurs na Piosenkę Harcerską i Premierową. 21 lipca odbędzie się Biała Noc Harcerska.

Najlepszych kolarzy naszego kraju zobaczymy w Kielcach podczas kolejnych Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody rozpoczną się w piątek, 17 lipca, po godzinie 16-ej. Wyścig odbędzie się na przygotowanej w ubiegłym roku trasie okrężnej w rejonie wzgórza „Grabina”, w Parku Krajobrazowym między kieleckimi wzgórzami Karczówka i Brusznia, na terenie dawnego wyrobiska wapieni.


Mistrzostwa Polski MTB CROSS COUNTRY są umieszczone w Kalendarzu Imprez Sportowych na rok 2009 Polskiego Związku Kolarskiego. Organizatorem zawodów jest: Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski, Organizacja Imprez Sportowych „Piątek - Sport”, a współorganizatorami Urząd Miasta Kielce oraz Komitet Organizacyjny Mistrzostw Polski.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Wokalistki z Kielc zajęły czołowe miejsca na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Agnieszka Konarska zdobyła Złoty Samowar, główną nagrodę podczas Konkursu na Interpretację Piosenki Rosyjskiej. Drugie miejsce, wyśpiewała kolejna kielczanka - Małgorzata Główka, a trzecie zdobył łotewski duet Emils&Sabine.

Dziesięciu uczestników konkursu na Interpretację Piosenki Rosyjskiej Festiwalu w Zielonej Górze zostało wytypowanych przez Światową Federację Organizacji Festiwali Muzycznych z siedzibą w Kalifornii, która skupia laureatów festiwali międzynarodowych.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).


Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną: krzysztof.skuza@um.kielce.pl lub magdalena.jarzabek@um.kielce.pl


Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II po ziemi świętokrzyskiej".

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Celem konkursu jest stworzenie młodzieży możliwości zaprezentowania swych umiejętności w zakresie fotografii cyfrowej, promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej ujętej w fotografii młodych twórców naszego regionu, uchwycenie w kadrze najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego związanych z Ojcem Świętym oraz pielęgnowanie pamięci o papieżu Polaku.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie upamiętniającej 5 rocznicę śmierci Jana Pawła II oraz na stronie internetowej Portalu Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

Komisja oceni walory artystyczne, oryginalne zaprezentowanie własnej pracy w formie jej opisu oraz autentyczność prezentowanych fotografii.

Prace należy przesłać na adres: Wojewódzki Dom Kultury, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, z dopiskiem: "Pik - Fotokonkurs" do 30 października 2009 r.

Zakończyły się warsztaty plastyczne pt. "Letnie Zameczkowe Atelier", prowadzone w Domu Kultury Zameczek. Zajęcia warsztatowe odbywały się w 3 sekcjach zainteresowań: sekcji decoupage, sekcji orgiami, sekcji mozaiki artystycznej. Mimo dużej skali trudności, wszystkie te techniki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników zajęć, dzieci i młodzieży.

Na zajęciach decoupage powstawały piękne postarzane szkatułki zdobione barwną dekoracją, oryginalna biżuteria, szkliwione szklane wazoniki i patery. Origami zachwyciło niezwykle skomplikowanymi elementami i rajskimi barwami, dając przy tym niezwykłą lekkość i dekoracyjność. Mozaika natomiast przeniosła młodych twórców w zaczarowany świat kwiatów barwnych motyli, ryb i ptaków ułożonych z drobnych kosteczek ceramicznych.

- Tak duże zainteresowanie tymi technikami zachęca do organizowania takich warsztatów i wprowadzenia na stałe tych technik do zajęć plastycznych w roku 2009/10 organizowanych w Zameczku, na które serdecznie zapraszamy - mówią pracownicy Domu Kultury.

10.07.2009 r.

Wczoraj na Oddział Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach został przyjęty 27 - letni mężczyzna. W materiale pobranym od chorego Krajowy Ośrodek ds. Grypy Państwowego Zakładu Higieny potwierdził obecność wirusa grypy AH1/N1.

Sukcesem zakończył się dwudniowy audit nadzoru, który w ratuszu przeprowadzili przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. Sprawdzali czy wdrożony w Urzędzie Miasta Kielce Zintegrowany System Zarządzania w dalszym ciągu prawidłowo funkcjonuje, jest doskonalony oraz czy nie zaistniały jakiekolwiek niezgodności w stosunku do obowiązujących wymagań.


Przedmiotem kontroli były między innymi cele i strategia urzędu, zadania związane z naborem pracowników, bezpieczeństwem danych czy też obsługą klientów. Auditorzy przeanalizowali procesy realizowane przez poszczególne wydziały Urzędu Miasta Kielce.


- Będziemy wnioskować do Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji o utrzymanie przyznanego Urzędowi Miasta Kielce rok temu, certyfikatu Zintegrowanego Systemu Zarządzania - podsumował Zbigniew Buchwald, auditor wiodący z PCBC. - Zewnętrzna ocena profesjonalistów tego, co robimy jest dla nas niezwykle cenna. Będziemy nadal udoskonalać system, ponieważ sprawnie działający urząd, to bezpieczny obywatel - podkreślił prezydent Wojciech Lubawski po spotkaniu zamykającym audit.

Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania obejmuje System Zarządzania Jakością,  System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji według PN-ISO/IEC 27001:2007 oraz System Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym.

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Dobiega końca pierwszy tydzień pobytu w Kielcach uczestników III Letniej Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej. Niemal 40 osób, które na zaproszenie władz miasta, przyjechały do nas z partnerskiej Winnicy, codziennie nie tylko zwiedza, ale także coraz lepiej poznaje język przodków.


Zajęcia z języka polskiego prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 28. Tematem lekcji dla grupy początkującej była dziś relacja z wycieczki do Krakowa oraz legenda o smoku wawelskim. Grupa zaawansowana mogła się natomiast skupić na zawiłościach polskiej gramatyki. Do Winnicy wracają 17 lipca.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś od godz. 18.00 do dn. 12.07.2009r. do godz. 16.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Zagórskiej związana z wykonaniem przyłącza ciepłowniczego.


Prace będą wykonywane przy całkowitym zamknięciu fragmentu ul. Zagórskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego.
Na czas trwania w/w robót wprowadzone zostaną następujące objazdy dla pojazdów jadących w kierunku ul. Zagórskiej:
• dla pojazdów jadących ul. Żeromskiego ulicami: Astronautów i Źródłową;
• dla pojazdów jadących ul. Winnicką ulicami: Żeromskiego , Seminaryjskąi Tarnowską;
• dla pojazdów jadących od strony pl. Moniuszki ulicami: Winnicką , Astronautów i Źródłową.
Ulica Zagórska na odcinku od skrzyżowania z ulicami : Źródłowa - Tarnowska do granicy prowadzonych robót tj. rejon skrzyżowania ulic: Żeromskiego – Zagórska – Winnicka będzie drogą bez przejazdu, zapewniając jednocześnie dojazd do placu targowego i istniejących budynków mieszkalnych.

Llinie nr 8 i 28 będą kursować w tym czasie objazdem: ul. Zagórska – ul. Tarnowska – ul. Seminaryjska i dalej wg trasy.

Od dn. 11.07.2009r. od godz. 4.00 do dn. 12.07.2009r. do godz. 16.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Leśnej, związana z wykonaniem przyłącza ciepłowniczego do Galerii BWA. Prace będą wykonywane przy całkowitym zamknięciu fragmentu ul. Leśnej natomiast ruch kołowy będzie poprowadzony objazdami ulicami Małą i Kapitulną. Na czas trwania robót na ul. Kapitulnej i odcinku ul. Leśnej od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do budynku Galerii BWA będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy, a także obustronny zakaz zatrzymywania się. Wjazd w ul. Kapitulną będzie dozwolony tylko dla mieszkańców, pojazdów zaopatrzenia i budowy. Dojazd do USC będzie się odbywał ul. Leśną i droga dojazdową łączącą ul. Leśną z ul. Piotrkowską.


W nocy z 11/12 lipca 2009r., nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Chrobrego – Lecha. Pierwszeństwo (znaki D-1) będą miały pojazdy jadące ul. Chrobrego w kierunku ul. Jagiellońskiej oraz w kierunku Oś. Ślichowice. Pojazdy jadące ul. Lecha mające dotychczas pierwszeństwo będą miały obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdom jadącym ul. Chrobrego.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

 

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną:
krzysztof.skuza@um.kielce.pl  lub magdalena.jarzabek@um.kielce.pl  


Do końca lipca br. wszystkie śluby będą udzielane w Urzędzie Stanu Cywilnego. W związku z remontem elewacji Ratusza od strony Placu Konstytucji 3 Maja, we wszystkie soboty wejście do USC bramą od ul. Leśnej.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Małgosia z wokalistkami z...

Małgorzata Główka zdobyła dwie Platynowe Płyty na Światowym Festiwalu Piosenki "UNIVERSONG" - Teneryfa 2009. Festiwal odbywał się od 2-5 lipca 2009 na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie).

Na Festiwalu byli profesjonalni wykonawcy z całego świata (Stany Zjednoczone, Brazylia, Rumunia, Wenezuela, Szwajcaria ,Niemcy, Włochy, Rosja, Litwa, Dominikana, Portugalia) Małgosia reprezentowała Polskę. Wśród wszystkich wykonawców była najmłodszą uczestniczką (kategoria wiekowa festiwalu 16-35 lat).

Wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach: najlepszy wokalista i najlepsza piosenka. Małgosia wywalczyła w Tych dwóch kategoriach platynową płytę na najlepszą piosenkę oraz platynową płytę jako wokalista. Oprócz tego otrzymała zaproszenie do nagrania płyty w Niemczech i udział w Światowym Festiwalu w Stanach Zjednoczonych i Portugalii.

Najbliższe plany Festiwalowe to: Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze 10-11 lipca, Festiwal Harcerski w Kielcach oraz Festiwal Piosenek im. Krzysztofa Klenczona w Szczytnie 18-19 lipca.

Małgosia rozpocznie od września naukę w III LO im C. K. Norwida w Kielcach. Ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Reprezentuje MDK Kielce.

Muzeum Historii Kielc zaprasza dziś w godz.18.00 - 21.00 do bezpłatnego zwiedzania. W tym czasie proponuje również projekcję filmu pt. "Pigułki dla Aurelii", realizowanego w Kielcach w latach 50 - tych. W Muzeum będzie też można zobaczyć makietę Kielc wykonaną przez uczniów 4 Gimnazjum im. Jana Karskiego.
Dziś, w godzinach 12.30 - 21.00, na obszarze województwa świętokrzyskiego mogą wystąpić burze, podczas których opady deszczu wyniosą lokalnie do 15 mm (lokalnie do 25 mm), a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h - informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych. Skutkami powyższych zjawisk mogą być: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe oraz zagrożenie życia od uderzenia piorunów.


Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o ogłoszeniu konsultacji społecznych dot. „Rozbudowy ulic usprawniających powiązania komunikacyjne miasta Kielce - rozbudowa ulicy Wapiennikowej wraz z rozbudową skrzyżowań z ulicą Ściegiennego i Husarską oraz z ulicą Ks. Popiełuszki i Armii Ludowej w Kielcach".  W dniu 14.07.2009 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie zespołu projektowego oraz przedstawicieli inwestora z mieszkańcami
w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach przy ul. Ks. P. Ściegiennego 2 (sala lustrzana).

W ramach konsultacji społecznych zostały wyłożone materiały graficzne z proponowanymi rozwiązaniami projektowymi, do wglądu przez dwa tygodnie, które są dowglądu do dnia 28.07.2009 r. w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, ul. Prendowskiej 7, 25-384 Kielce, pok. 4 w godzinach od 7.00 do 15.00.

Więcej na www.mzd.kielce.pl

9.07.2009 r.

Rusza nowy projekt Fundacji Kultury Wici: "Civitas Kielcensis - Obywatel Kielc". Fotografowie współpracujący z Fundacją będą uwieczniać twarze i sylwetki mieszkańców, aby stworzyć zbiorowy portret kielczanina na progu XXI wieku. Zdjęcia będą ukazywać różne grupy społeczne kielczan. Uczestnicy projektu zapowiadają, że chcą odnaleźć wszystkie środowiska, subkultury i różne przedziały wiekowe. Dokumentacja zostanie umieszczona na specjalnym serwisie internetowym i w katalogu fotograficznym.

Chętnych do sportretowania, pomysłodawcy projektu zapraszają już w najbliższą sobotę (11 lipca) od godziny 10.30 na kielecki Plac Artystów, gdzie powstanie na tę okazję studio fotograficzne.

Ambulans do poboru krwi będzie stał dziś w Kielcach przy ul. Sienkiewicza (mostek na Silnicy) od godz. 10.30 do 13.30. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-65 lat, legitymujące się dowodem osobistym, po spożyciu lekkostrawnego posiłku, które zechcą oddać krew mogą to zrobić również w Centrum Krwiodawstwa w Kielcach, ul . Jagiellońska 66 w godz. 7.00-14.00, w każdą środę do 16.30.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


8.07.2009 r.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II po ziemi świętokrzyskiej”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Celem konkursu jest stworzenie młodzieży możliwości zaprezentowania swych umiejętności w zakresie fotografii cyfrowej, promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej ujętej w fotografii młodych twórców naszego regionu, uchwycenie w kadrze najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego związanych z Ojcem Świętym oraz pielęgnowanie pamięci o papieżu Polaku.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie upamiętniającej 5 rocznicę śmierci Jana Pawła II oraz na stronie internetowej Portalu Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

Komisja oceni walory artystyczne, oryginalne zaprezentowanie własnej pracy w formie jej opisu oraz autentyczność prezentowanych fotografii.

Prace należy przesłać na adres: Wojewódzki Dom Kultury, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, z dopiskiem: ,,Pik – Fotokonkurs” do 30 października 2009 r.

Komisja Sportu i Turystyki kieleckiej Rady Miejskiej zbierze się dziś w Ratuszu o godz. 13.30. W programie obrad znalazły się: kolarstwo szosowe i górskie - baza sportowa, sprzęt oraz informacja o organizacji wyścigów kolarskich w Kielcach, w tym Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

Kielecka ulica Sienkiewicza zwyciężyła w plebiscycie na najpopularniejszą ulicę Polski, organizowanym przez Magazyn Turystyczny „Wasze Podróże”. Na nasz deptak zagłosowało 8099 osób. Na drugim miejscu z 3201 głosami znalazła się ul. Świętojańska w Gdyni, a na trzecim – ul. Piotrkowska w Łodzi, na którą zagłosowało 2872 internautów. Więcej na www.waszepodroze.pl

7.07.2009 r.

Kielecka ulica Sienkiewicza prowadzi w plebiscycie na najpopularniejszą ulicę Polski, organizowanym przez Magazyn Turystyczny „Wasze Podróże”. Na nasz deptak zagłosowało już 7968 osób. Na drugim miejscu z 3146 głosami znalazła się ul. Świętojańska w Gdyni, a na trzecim – ul. Piotrkowska w Łodzi, na którą zagłosowało 2775 osób. Swój głos na ulicę Sinkiewicza można oddać pod adresem:www.waszepodroze.pl

 

Nie czekał, aż podpalacz skończy swoje dzieło, tylko działał. Kielczanin, pan Kamil, w nagrodę za obywatelską postawę otrzymał dziś zegarek i gratulacje od prezydenta Kielc.

Rzecz działa się w nocy z 24 na 25 maja. Wtedy właśnie pan Kamil postanowił nie popuścić zuchwałemu podpalaczowi osiedlowego śmietnika przy ul. Karczówkowskiej. Obserwował altanę z okna swojego mieszkania i kiedy pojawił się podpalacz, wybiegł żeby go złapać. Kiedy przyjechała wezwana przez pana Kamila Policja, przestępca już był ujęty.

Słowa wdzięczności i gratulacje odważnemu kielczaninowi przekazali także szefowie Straży Pożarnej oraz Policji, którzy informują, że po schwytaniu podpalacza, podpalenia ustały.
Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Komisja Budżetu i Finansów kieleckiej Rady Miejskiej zbierze się dziś dziś w Urzędzie Miasta. W programie obrad znalazły się m.in.: informacja o kondycji finansowej spółek komunalnych za 2008 rok, informacja o wykonaniu budżetu za 5 miesięcy 2009 r. oraz monitorowanie realizacji zadań inwestycyjnych zaplanowanych w budżecie Miasta Kielce w 2009 roku.

Muzeum Historii Kielc zaprasza 10 lipca (piątek ) w godz.18.00 - 21.00 do bezpłatnego zwiedzania. W tym czasie proponuje projekcję filmu pt. "Pigułki dla Aurelii", realizowanego w Kielcach w latach 50 - tych. Będzie również można obejrzeć makietę Kielc, wykonaną przez uczniów 4 Gimnazjum im. Jana Karskiego.

Muzeum  zaprasza także 7,9,12 lipca, w godz.10.00 - 13.00 na "Wakacje z historią Kielc". To cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.muzeumhistoriikielc.pl


Natomiast 11 lipca o godz.10.00 rozpocznie się spotkanie w ramach Muzealnego Klubu Historycznego "Nad Silnicą". Tym razem Jadwiga Banasik zaprezentuje "Harcerstwo Olgi i Andrzeja Małkowskich".

6.07.2009 r.

Umowa na wykonawstwo robót, związanych z realizacją projektu "Geopark Kielce - przebudowa Amfiteatru Kadzielnia" została dziś podpisana w Urzędzie Miasta pomiędzy Gminą Kielce a konsorcjum firm: Firmą Budowlaną "ANNA-BUD" z Bilczy oraz "Sport Halls" Sp. z o.o. z Wrocławia.

-Tą inwestycją dostosujemy obiekt do takich standardów, że będą się tu mogły odbywać wszystkie imprezy. Teraz nie możemy zapraszać do Kielc najdroższych wykonawców, bo zawsze jest ryzyko, że pogoda popsuje koncert - podkreśla prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Wartość umowy na modernizację amfiteatru na Kadzielni to około 15 mln 800 tys. zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 80%. - Prace obejmą przebudowę i rozbudowę sceny i podscenia, modernizację widowni, remont muru, bramy oraz budynku kas. Powstanie całkowite, stałe zadaszenie sceny oraz części widowni. Pozostała część widowni amfiteatru zostanie zadaszona ruchomym dachem, zawieszonym na linach napiętych pomiędzy portalem scenicznym a koroną widowni - relacjonuje Elżbieta Czajkowska dyrektor Geoparku.

Jutro wykonawcy otrzymają pełną dokumentację, a roboty budowlane rozpoczną się 27 lipca, po Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną roboty rozbiórkowe, instalacje sieci zewnętrznych (sanitarnej, elektrycznej, deszczowej) oraz 90% prac związanych z konstrukcją zadaszenia oraz budynku.

Zakończenie modernizacji przewidziane jest na 30 maja 2010 roku. W czerwcu na Kadzielni odbędzie się pierwsza impreza plenerowa. Na widowni będzie mogło zasiąść 5300 osób.

 

Od wczoraj w Kielcach przebywa 38- osobowa grupa Polaków z ukraińskiej Winnicy.To uczestnicy III Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Dziś Goście spotkali się z władzami miasta. Opiekun grupy - Jan Glinczewski zaznaczył, że z roku na rok letnia szkoła, organizowana przez kieleckich urzędników ewoluuje. Coraz więcej w niej zajęć merytorycznych, które pozwalają nie tylko bliżej poznać  kulturę i historię Polski, ale i zajęć umożliwiających naukę ojczystego języka. W grupie najwięcej jest nauczycieli i lekarzy. To oni w przyszłości mogą stać się wykładowcami w polskiej szkole w Winnicy.

W programie pobytu znalazły się się m.in. odwiedziny w kieleckich placówkach kulturalnych, lekcje języka polskiego, zajęcia sportowe oraz wycieczki po regionie świętokrzyskim.

Program pobytu winniczan w Kielcach koordynuje Dom Kultury "Zameczek".

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu kieleckiego Urzędu Miasta przygotował zestawienie wyników matur tegorocznych absolwentów szkół prowadzonych przez miasto Kielce.

 

W tym roku  do egzaminów maturalnych przystąpiło 3545 absolwentów (licea ogólnokształcące - 2383, technika 1014, licea profilowane - 148).

„Mali odkrywcy - wielkie możliwości” - pod tą nazwą kryją się wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, organizowane po raz trzeci przez Świętokrzyski Okręg Związku Polskich Artystów Fotografików i Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach w ramach programów kulturalnych, finansowanych przez Urząd Miasta Kielce.


Program cyklu obejmuje zajęcia warsztatowe z fotografii, prowadzone przez artystę fotografika Antoniego Myśliwca oraz zajęcia teoretyczne z wiedzy o zabytkach sztuki Kielc, prowadzone przez pracowników Biura Wystaw Artystycznych Natalię Łakomską i Joannę Kowal. Zajęcia są bezpłatne.

Cele projektu:
- rozbudzenie twórczej postawy wobec świata i siebie
- zapoznanie się z obiektami sztuki na terenie Kielc
- rozwijanie zdolności poznawczych, obserwacji, myślenia twórczego i wyobraźni
- kształcenie wrażliwości plastycznej
- rozwijanie praktycznych umiejętności fotograficznych
- rozwijanie poczucia piękna i wrażliwości estetycznej

Harmonogram warsztatów:


Dzień pierwszy- zajęcia teoretyczne
10.00 - 10.15 zbiórka w Biurze Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, 25 – 509 Kielce, Galeria „Na Piętrze”
10.20 - 11.20 wykład połączony z prezentacją multimedialną o stylach w architekturze koordynator spotkania Natalia Łakomska (J. Kowal)
11.25 - 13.45 spacer po mieście. Odkrywanie zabytków sztuki w Kielcach. (N. Łakomska, J. Kowal)
13.45 - 14.00 powrót do Biura Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, Galeria „Na Piętrze”


Dzień drugi- zajęcia w pełnym słońcu
10.00 - 10.15 zbiórka w Biurze Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, Galeria „Na Piętrze”
10.20 - 11.25 zajęcia na temat zasad fotografowania - koordynator zajęć Antoni Myśliwiec
11.25 - 13.45 fotografowanie w plenerze– koordynator zajęć Antoni Myśliwiec.
(N. Łakomska, J. Kowal)
13.45 – 14.00 powrót do Biura Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, Galeria „Na Piętrze”


Trzeci dzień- zajęcia z długimi cieniami
15.00 -15.15 zbiórka w Biurze Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, Galeria „Na Piętrze”
15.20 - 18. 45 fotografowanie w plenerze - koordynator zajęć Antoni Myśliwiec (N. Łakomska, J. Kowal)
18.45 - 19.00 powrót do Biura Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, Galeria „Na Piętrze”


Czwarty dzień - zajęcia teoretyczne
15.00 - 15.15 zbiórka w Biurze Wystaw Artystycznych, ul. Leśna 7, Galeria „Na Piętrze”
15.15 - 19.00 - przegląd multimedialny materiału fotograficznego powstałego na zajęciach, wybór najlepszych zdjęć pod względem wartości artystycznej, komponowanie zestawów autorskich zdjęć do wystawy - koordynator zajęć Antoni Myśliwiec (N. Łakomska, J. Kowal)

W ramach projektu przewidziana jest zbiorowa wystawa fotografii uczestników i obserwatorów warsztatów. Wystawa zorganizowana będzie w Galerii „Fotografii” ,ul. Planty 7 przez kuratora projektu Stanisławę Zacharko. Uczestnicy projektu wyróżnieni przez jury, złożone z artystów fotografików, zostaną nagrodzeni aparatami fotograficznymi. Nagrody rozdane zostaną podczas wernisażu w Galerii Fotografii BWA/ZPAF we wrześniu br.


Warsztaty skierowane są dla dzieci w wieku od 10 do 16 roku życia. Ćwiczenia warsztatowe i zajęcia teoretyczne są prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji i uzdolnień uczestników warsztatów. Zajęcia prowadzone są dla 12 - 15 uczestników. W warsztatach mogą brać udział obserwatorzy- osoby posiadające własne aparaty fotograficzne.

Warsztaty odbywać się będą w trzech turnusach:
I turnus od 20 do 23 lipca
II turnus od 27 do 30 lipca
III turnus od 3 do 6 sierpnia


Zapisy:
Sekretariat Biura Wystaw Artystycznych tel. 041 344 49 42 lub 041 344 63 19,
ul. Leśna 7, 25-509 Kielce. Od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 15.00.
Szczegółowych informacji udziela: Natalia Łakomska lub Stanisława Zacharko pod numerem telefonu tel. 041 344 49 42 lub 041 344 63 19 oraz drogą e- mail: alianat@op.pl

Muzeum Historii Kielc zaprasza:

 

  • 7, 9, 12 lipca br. , w godz.10.00 - 13.00  na "Wakacje z historią Kielc"- zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, szczegółowy program znajduje się na  stronie internetowej www.muzeumhistoriikielc.pl
  • 11 lipca br., godz.10.00 - na Muzealny Klub Historyczny "Nad Silnicą" - Jadwiga Banasik - "Harcerstwo Olgi i Andrzeja Małkowskich"

 

Wstęp wolny.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach rozpoczął koleją edycję kursów w ramach Komputerowej Akademii e-Seniora dla osób powyżej 50 roku życia, zainteresowanych nauką obsługi komputera i Internetu. Projekt realizowany jest w Ośrodku Kształcenia Zawodowego ZDZ w Kielcach, przy ul. Śląskiej 9. Na szkolenia komputerowe w obecnej edycji uczęszcza 40 osób, a są jeszcze wolne miejsca dla 80 uczestników.

Poprzednie edycje Akademii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu. W komputerowych szkoleniach dla seniorów wzięło udział już 240 osób. Pomysłodawcą projektu jest firma UPC Polska, natomiast realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Jego celem jest stworzenie możliwości edukacji z zakresu obsługi komputera i Internetu oraz walka z wykluczeniem technologicznym osób po 50 roku życia.

Pełny kurs trwa 16 godzin zegarowych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w godzinach dopołudniowych i popołudniowych. Uczestnicy poznają komputer i Internet, uczą się m.in. wyszukiwania informacji na stronach WWW, wysyłania maili, porozumiewania się za pomocą komunikatorów.

Więcej informacji:
Danuta Prokop
Dyrektor Ośrodka Kształcenia Zawodowego ZDZ w Kielcach
tel. 041 342 88 01 lub 607 319 237.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

 

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną:
 lub

Muzeum Historii Kielc zaprasza 7,9,12 lipca, w godz.10.00 - 13.00 na "Wakacje z historią Kielc". To cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowy program dostępny jest na  stronie www.muzeumhistoriikielc.pl


Natomiast 11 lipca o godz.10.00 rozpocznie się spotkanie w ramach Muzealnego Klubu Historycznego "Nad Silnicą". Tym razem Jadwiga Banasik zaprezentuje "Harcerstwo Olgi i Andrzeja Małkowskich".

W najbliższą sobotę (11 lipca br.) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Kielce organizują Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Dziewcząt.

 

Więcej w Regulaminie

Pliki do pobrania

Niemiecki kolarz Danilo Hondo z grupy PSK Whirpool - Author wygrał piąty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków ze Skarżyska-Kamiennej do Kielc. Były mistrz Niemiec ma już w swoim dorobku m.in. wygrane w słynnym wyścigu Giro d'Italia. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Komar z DHL - Author, a trzecie miejsce zajął Mateusz Mróz z Mróz Continential Team.

Etap ze Skarżyska - Kamiennej do Kielc liczył 152,1 km. Kolarze pokonali ten odcinek w ekspresowym tempie ze średnią 45 km/h. Nie zawiedli także kibice licznie gromadząc się na mecie piątego, kieleckiego etapu. Na trasie rywalizowało ponad 100 kolarzy z kraju i zagranicy.

 

Relacja z wyścigu jeszcze dziś w Internetowej Telewizji Kielce.

Z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek zakończyły swój udział w największym na świecie młodzieżowym turnieju piłki ręcznej „PARTILLE CUP” w Goeteborgu, Szwecja (www.partillecup.com), dziewczęta uczące się w klasie sportowej o profilu piłka ręczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Kielcach na Barwinku. Występująca pod nazwą „KIELCE” drużyna została sklasyfikowana  w swojej kategorii wiekowej (rocznik 1994/95), w której łącznie wystąpiło 70 drużyn z całego świata, na miejscach od 9 do 16. W meczu decydującym o wejściu do ćwierćfinału kielczanki uległy gospodyniom turnieju 13 do 14.

Trener drużyny - Stanisława Grzegolec - podkreśla, że zdobycie pierwszych międzynarodowych szlifów przez dziewczęta, występujące na co dzień w KSS, Kielce to bardzo ważne doświadczenie. 

 

Udział młodych piłkarek ma takze istotne znaczenie dla Kielc, które są promowane jako europejski ośrodek piłki ręcznej.

3.07.2009 r.

4 lipca w 63. rocznicę pogromu kieleckiego prezydent Wojciech Lubawski złożą (godz. 12.00) kwiaty pod tablicą przy ul. Planty 7 w Kielcach.


W związku z 63. rocznicą pogromu kieleckiego, 4 lipca o godz. 16.00 spod pomnika Menora przy ul. IX Wieków Kielc rozpocznie się Marsz Pamięci. Następnie uczestnicy przejdą na cmentarz żydowski na Pakoszu, wzdłuż rzeki Silnicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

 

Defilada uczestników, niosących flagi IX Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce 2009, rozpoczęła wczoraj ceremonię otwarcia igrzysk na kieleckiej Kadzielni. Podczas uroczystości w Amfiteatrze wystąpili Kielecki Teatr Tańca oraz Andrzej Piaseczny. Dziś rozpoczęły się trzydniowe zmagania sportowców. Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej zawodnicy brali udział m.in. w biegach, skoku w dal oraz pchnięciu kulą. W całym przedsięwzięciu bierze udział ponad 1000 zawodników m.in. z Polski, Rosji, Szwecji oraz Włoch. Zawody potrwają do 5 lipca.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

4 lipca w Kielcach organizowany jest V etap "20 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków". Jest to impreza kolarska zaliczana do grupy najważniejszych europejskich wyścigów etapowych. Udział w niej biorą czołowi polscy zawodnicy oraz ekipy zagraniczne.


Trasa V etapu Wyścigu przebiegać będzie następującymi ulicami: Szybowcowa, Warszawska, Orkana, Klonowa, Turystyczna, Warszawska – meta po wykonaniu trzech okrążeń /ul. Orkana, Klonowa, Turystyczna, Warszawska – finisz na wysokości sklepu żeglarskiego/. Meta V etapu Wyścigu, wzorem lat ubiegłych, została zaplanowana przy ul. Warszawskiej (przy pawilonach usługowo-handlowych, na wysokości sklepu żeglarskiego). Przewidywany czas przyjazdu kolarzy do granic miasta Kielce, ok. godz. 17.00.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 4 lipca  ok. godz. 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Szybowcowej i Warszawskiej w czasie wjazdu do Kielc z miejscowości Masłów, kolarzy - uczestników 20 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków.


Po wjeździe kolarze wykonają 2 okrążenia ulicami: Orkana, Klonową, Turystyczną i jezdnią zachodnią ul. Warszawskiej. Meta zostanie zlokalizowana na ulicy Warszawskiej w rejonie pawilonów handlowych – Warszawska 147. W czasie trwania wyścigu na ul. Warszawskiej (j. wschodnia) na odc. od ul. Górny Szydłówek do ul. Bp. Jaworskiego będzie obowiązywał nadal ruch jednokierunkowy.


Pojazdy na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Bp. Jaworskiego - Orkana jadące ul. Warszawską od centrum w kierunku Radomia i Warszawy będą kierowane przez Policję w prawo na ul. Bp. Jaworskiego lub na wprost, a następnie w prawo w ul. Sikorskiego.


Pojazdy (w tym autobusy) jadące ul. Bp. Jaworskiego w kierunku ul. Orkana, będą kierowane w prawo w ul. Warszawską lub będą musiały wykonać manewr zawracania. Z powodu utrudnień w ruchu w godz. 16.30 - 19.00, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji MPK.


W czasie montażu trybuny i mety na ul. Warszawskiej (j. zachodnia), od godz. 11.00 w rejonie pawilonów handlowych – Warszawska 147, zostanie wyłączony z ruchu pas postojowy i środkowy, natomiast dla ruchu kołowego pozostanie zewnętrzny pas ul. Warszawskiej (j. zachodnia).


Ponadto prosimy kierowców o nie parkowanie pojazdów na trasie przejazdu kolarzy od godz. 6.00


- na parkingach zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej (j. zachodnia) na odcinku od ul. Orkana do ul. Turystycznej.
- na ul. Turystycznej na odcinku od ul. Klonowej do ul. Warszawskiej

Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miejskiej w Kielcach spotkała się dziś w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego (ul. Kozia). Tematem posiedzenia były m.in. plany zagospodarowania przestrzennego Kielc.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w związku z XX Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków w dniu 4 lipca autobusy komunikacji miejskiej kursować będą wg niżej podanych tras:


- linie Nr 5 i 7 jadące z kierunku Os. Dąbrowy kursować będą od ul.Warszawskiej ulicami: Sikorskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- linie Nr 12 i 15 jadące z kierunku Os. Dąbrowy kursować będą od ul.Warszawskiej ulicami: Sikorskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna: od ul. Jesionowej ul. Warszawską (bez wjazdu w ul. Klonową ,Orkana) i dalej wg trasy.


- linie Nr F,35,48 od Os. Świętokrzyskiego kursować będą ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- linie Nr 34 od Os. Świętokrzyskiego kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, Al. Solidarności, Świętokrzyska, Jesionowa i dalej wg trasy. Trasa powrotna: od ul. Jesionowej ul. Warszawską (bez wjazdu w ul. Klonową ,Orkana), Ks.Bp.Jaworskiego i dalej wg trasy.


- linie Nr 40 od Os. Świętokrzyskiego kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, Al. Solidarności, Świętokrzyska, Jesionowa i dalej wg trasy. Trasa powrotna: od ul. Jesionowej ul. Warszawską (bez wjazdu w ul. Klonową ,Orkana), Ks.Bp.Jaworskiego i dalej wg trasy.


- linie Nr 46 z Os. Na Stoku kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- linie Nr 30 z Os. Na Stoku kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- dla linii Nr 39 i 49 z kierunku Os. Podkarczówka końcowym przystankiem będzie pętla manewrowa na ul. Sikorskiego (końcowy przystanek linii Nr 30 i 46.) Od ul. Sikorskiego kursować bedzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian. Obowiązują przystanki po trasie objazdu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że od dziś do 5 lipca nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Zakładowej. Na czas trwania zamknięcia przystankiem końcowym i początkowym dla linii nr 3 oraz 25, kursujących z Bukówki do ul. Zakładowej będzie przystanek: Transportowców MAKRO.

2.07.2009 r.

Podczas seminarium naukowego pt. Polskie i europejskie przykłady wsparcia w procesie komercjalizacji badań naukowych, które odbyło się na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie pierwszych w regionie, unikatowych i elitarnych studiów podyplomowych, połączone z uroczystym wręczeniem dyplomów absolwentom kierunku Menedżer komercjalizacji i transferu wiedzy.

 

W ciągu półrocznych intensywnych studiów grupa 20 pracowników naukowych uczelni wyższych z regionu opracowała szczegółowe plany rynkowego wykorzystania posiadanych umiejętności oraz prowadzonych przez siebie badań w procesie komercjalizacji wiedzy na rzecz gospodarki. W efekcie podjętych działań już w najbliższej przyszłości możliwe będzie utworzenie pierwszych w regionie przedsiębiorstw typu spin off i spin out lub zainteresowanie pomysłami funduszy typu venture capital czy business angel. W czasie seminarium  zaprezentowano także najwybitniejsze biznesplany, nad jakimi pracowali studenci.

Studia zostały zorganizowane przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Wydział Zarządzania i Administracji we współpracy z Kieleckim Inkubatorem Technologicznym w Kielcach.

Przedsięwzięcie możliwe było jedynie dzięki realizacji projektu Nauka dla Biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych - na które partnerzy otrzymali dofinansowanie z w kwocie 1 mln złotych z Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 4.2. Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym, które realizowane jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

 

Ceremonia otwarcia IX Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce 2009 odbędzie się dziś o godz. 19.30 w Amfiteatrze na Kadzielni. W programie imprezy znalazły się m.in. występy Andrzeja Piasecznego i Kielckiego Teatru Tańca. Zawody sportowe odbywać się będą w dniach 3-5 lipca. Igrzyska zakończą się w niedzielę, 5 lipca w Hali Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach. (więcej)

MZD informuje, że w związku z ceremonią otwarcia IX Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych dziś od godz. 17.00 do godz. 22.30 zostanie wyłączona z ruchu kołowego Al. Legionów na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarska, a także ul. Gagarina na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z Al. Legionów.


Wyłączony z ruchu będzie również fragment ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od skrzyżowania z ul. Kwasa do skrzyżowania z Al. Legionów. Parking dla autokarów dowożących uczestników uroczystości wyznaczony zostanie na wyłączonej z ruchu Al. Legionów (wjazd od ul. Krakowskiej).


Ponadto w godzinach od 19.30 (do zakończenia biegu) wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na trasie biegu z "Ogniem Nadziei" - ul. Sienkiewicza- Mała - Pl. Najświętszej Maryi Panny - Jana Pawła II - Krakowska - Amfiteatr na Kadzielni.


MZD przeprasza kierowców za utrudnienia i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.
4 lipca w 63. rocznicę pogromu kieleckiego prezydent Wojciech Lubawski złożą (godz. 12.00) kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Planty 7 w Kielcach.
W związku z 63. rocznicą pogromu kieleckiego, 4 lipca o godz. 16.00 spod pomnika Menora przy ul. IX Wieków Kielc rozpocznie się Marsz Pamięci. Następnie uczestnicy przejdą na cmentarz żydowski na Pakoszu, wzdłuż rzeki Silnicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

4 lipca w Kielcach organizowany jest V etap "20 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków". Jest to impreza kolarska zaliczana do grupy najważniejszych europejskich wyścigów etapowych. Udział w niej biorą czołowi polscy zawodnicy oraz ekipy zagraniczne.


Trasa V etapu Wyścigu przebiegać będzie następującymi ulicami: Szybowcowa, Warszawska, Orkana, Klonowa, Turystyczna, Warszawska – meta po wykonaniu trzech okrążeń /ul. Orkana, Klonowa, Turystyczna, Warszawska – finisz na wysokości sklepu żeglarskiego/. Meta V etapu Wyścigu, wzorem lat ubiegłych, została zaplanowana przy ul. Warszawskiej (przy pawilonach usługowo-handlowych, na wysokości sklepu żeglarskiego). Przewidywany czas przyjazdu kolarzy do granic miasta Kielce, ok. godz. 17.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że od 1 sierpnia (do odwołania) wszystkie śluby cywilne zaplanowane i zamawiane w USC będą się odbywać w soboty w sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach (dawny Pałac Biskupów Krakowskich - Pl. Zamkowy 1). W nowej siedzibie śluby odbywać się będą tylko w soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (co pół godziny).

Harmonogram (terminy i godziny) już zamówionych ceremonii pozostają bez zmian. W dniu uroczystości państwo młodzi i świadkowie zgłaszają się z dowodami osobistymi 15 minut przed ustaloną godziną ślubu. W przypadku pytań, prosimy o kontakt z USC: tel. 041-36 76 034 lub pocztą elektroniczną: lub magdalena.jarzabek@um.kielce.pl

Przebywająca w szwedzkim Goeteborgu drużyna młodziczek klubu KSS Kielce wygrała swoje pierwsze grupowe mecze podczas turnieju "Partille Cup". Dziewczęta trenowane przez Stanisławę Grzegolec pokonały wczoraj szwedzką drużynę Lugi 9:5, a następnie rozgromiły chorwacki zespół Pavleki 20:4.

Wczoraj odbyła się również uroczysta ceremonia otwarcia turnieju Partille Cup, podczas której dziewczęta z Kielc prezentowały się w strojach narodowych z logo naszego miasta. W otwarciu turnieju uczestniczyły drużyny z 50 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. Uczestnicy wysłuchali szwedzkiej gwiazdy Eurowizji, wzięli udział w pokazie fajerwerków oraz innych atrakcjach zapewnionych przez organizatorów. Nasze młode piłkarki ręczne podkreślają, że są to dla nich wyjątkowe chwile i cieszą się z możliwości reprezentowania Kielc.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 4 lipca ok. godz. 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Szybowcowej i Warszawskiej w czasie wjazdu do Kielc z miejscowości Masłów, kolarzy - uczestników 20 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków.


Po wjeździe kolarze wykonają 2 okrążenia ulicami: Orkana, Klonową, Turystyczną i jezdnią zachodnią ul. Warszawskiej. Meta zostanie zlokalizowana na ulicy Warszawskiej w rejonie pawilonów handlowych – Warszawska 147. W czasie trwania wyścigu na ul. Warszawskiej (j. wschodnia) na odc. od ul. Górny Szydłówek do ul. Bp. Jaworskiego będzie obowiązywał nadal ruch jednokierunkowy.


Pojazdy na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Bp. Jaworskiego - Orkana jadące ul. Warszawską od centrum w kierunku Radomia i Warszawy będą kierowane przez Policję w prawo na ul. Bp. Jaworskiego lub na wprost, a następnie w prawo w ul. Sikorskiego.


Pojazdy (w tym autobusy) jadące ul. Bp. Jaworskiego w kierunku ul. Orkana, będą kierowane w prawo w ul. Warszawską lub będą musiały wykonać manewr zawracania. Z powodu utrudnień w ruchu w godz. 16.30 - 19.00, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji MPK.


W czasie montażu trybuny i mety na ul. Warszawskiej (j. zachodnia), od godz. 11.00 w rejonie pawilonów handlowych – Warszawska 147, zostanie wyłączony z ruchu pas postojowy i środkowy, natomiast dla ruchu kołowego pozostanie zewnętrzny pas ul. Warszawskiej (j. zachodnia).


Ponadto prosimy kierowców o nie parkowanie pojazdów na trasie przejazdu kolarzy od godz. 6.00


- na parkingach zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej (j. zachodnia) na odcinku od ul. Orkana do ul. Turystycznej.
- na ul. Turystycznej na odcinku od ul. Klonowej do ul. Warszawskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w dniach 3 - 5 lipca nastąpi zamknięcie dla ruchu ul. Zakładowej. Na czas trwania zamknięcia przystankiem końcowym i początkowym dla linii nr 3 oraz 25, kursujących z Bukówki do ul. Zakładowej będzie przystanek: Transportowców MAKRO.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje, że w związku z XX Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków w dniu 4 lipca autobusy komunikacji miejskiej kursować będą wg niżej podanych tras:


- linie Nr 5 i 7 jadące z kierunku Os. Dąbrowy kursować będą od ul.Warszawskiej ulicami: Sikorskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- linie Nr 12 i 15 jadące z kierunku Os. Dąbrowy kursować będą od ul.Warszawskiej ulicami: Sikorskiego, Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna: od ul. Jesionowej ul. Warszawską (bez wjazdu w ul. Klonową ,Orkana) i dalej wg trasy.


- linie Nr F,35,48 od Os. Świętokrzyskiego kursować będą ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- linie Nr 34 od Os. Świętokrzyskiego kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, Al. Solidarności, Świętokrzyska, Jesionowa i dalej wg trasy. Trasa powrotna: od ul. Jesionowej ul. Warszawską (bez wjazdu w ul. Klonową ,Orkana), Ks.Bp.Jaworskiego i dalej wg trasy.


- linie Nr 40 od Os. Świętokrzyskiego kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, Al. Solidarności, Świętokrzyska, Jesionowa i dalej wg trasy. Trasa powrotna: od ul. Jesionowej ul. Warszawską (bez wjazdu w ul. Klonową ,Orkana), Ks.Bp.Jaworskiego i dalej wg trasy.


- linie Nr 46 z Os. Na Stoku kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- linie Nr 30 z Os. Na Stoku kursować będzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian.


- dla linii Nr 39 i 49 z kierunku Os. Podkarczówka końcowym przystankiem będzie pętla manewrowa na ul. Sikorskiego (końcowy przystanek linii Nr 30 i 46.) Od ul. Sikorskiego kursować bedzie ulicami: Jana Nowaka Jeziorańskiego, (pętla linii nr 35), Al. Solidarności, Świętokrzyska, Warszawska i dalej wg trasy. Trasa powrotna bez zmian. Obowiązują przystanki po trasie objazdu.


1.07.2009 r.

4 lipca w Kielcach organizowany jest V etap "20 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków". Jest to impreza kolarska zaliczana do grupy najważniejszych europejskich wyścigów etapowych. Udział w niej biorą czołowi polscy zawodnicy oraz ekipy zagraniczne.


Trasa V etapu Wyścigu przebiegać będzie następującymi ulicami: Szybowcowa, Warszawska, Orkana, Klonowa, Turystyczna, Warszawska – meta po wykonaniu trzech okrążeń /ul. Orkana, Klonowa, Turystyczna, Warszawska – finisz na wysokości sklepu żeglarskiego/. Meta V etapu Wyścigu, wzorem lat ubiegłych, została zaplanowana przy ul. Warszawskiej (przy pawilonach usługowo-handlowych, na wysokości sklepu żeglarskiego). Przewidywany czas przyjazdu kolarzy do granic miasta Kielce, ok. godz. 17.00.

Zielony Patrol nr 22, SP nr...
Zielony Patrol nr 34, ZSO nr...
Zielony Patrol nr 20, SP nr...

Tę wycieczkę wygrali w konkursie, zorganizowanym przez prezydenta Kielc. Przez cały rok wytrwale angażowali się w działania na rzecz środowiska naturalnego, rozwiązywali nieraz bardzo trudne zadania, podejmowali różne proekologiczne przedsięwzięcia. Projekt koordynował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kielce. Najlepsi w nagrodę pojechali na kilka dni do Paryża. Najlepsze szkoły otrzymały środki finansowe na wyposażenie pracowni przyrodniczo-informatycznych.


Bohaterami filmu, zrealizowanego przez Internetową Telewizję Kielce są Zielone Patrole nr 20 ze Szkoły Podstawowej nr 27, nr 22 - ze Szkoły Podstawowej nr 33 oraz nr 34 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Kielcach.

 

Kolejna edycja konkursu rusza jesienią.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Ruszył projekt, realizowany wspólnie przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego, pod nazwą „Kielecki rynek pracy pod lupą”. Badania, jakie przeprowadzone będą w ramach tego przedsięwzięcia, obejmą 500 pracodawców i 500 bezrobotnych. Celem jest analiza popytu i podaży na rynku pracy oraz określenie jego znaczenia w kontekście strategii i rozwoju Kielc.


Projekt realizowany będzie do końca lutego 2010 roku, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


W dniach 5-17 lipca w Kielcach przebywać będą uczestnicy III Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Są to, mający polskie korzenie, mieszkańcy Winnicy na Ukrainie. Goście przyjeżdżają do Kielc na zaproszenie władz miasta. Uczestnicy Letniej Szkoły będą poznawać język polski i kulturę regionu świętokrzyskiego. W programie tego przedsięwzięcia są m.in. odwiedziny w kieleckich placówkach kulturalnych, lekcje języka polskiego, zajęcia sportowe oraz wycieczki po regionie świętokrzyskim.

"Rumburak”, "Przyjaciel wesołego diabła” a dla nieco starszych "Miś” i "Rejs” - takie filmy będzie można obejrzeć na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy już w przyszłym tygodniu. Od czwartku 9 lipca do niedzieli 12 lipca na wewnętrznym muzealnym podwórku działać będzie prawdziwe letnie kino. To kolejna wakacyjna atrakcja w Muzeum Zabawek i Zabawy, możliwa dzięki współpracy placówki ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Filmy pokazywane będą z prawdziwego projektora na taśmie 35 mm na dużym dmuchanym ekranie. Wstęp na wszystkie seanse będzie bezpłatny.

Ceremonia otwarcia IX Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Kielce 2009 odbędzie się 2 lipca o godz. 19.30 w Amfiteatrze na Kadzielni. W programie imprezy znalazły się m.in. występy Andrzeja Piasecznego i Kielckiego Teatru Tańca. Zawody sportowe odbywać się będą w dniach 3-5 lipca. Igrzyska zakończą się w niedzielę, 5 lipca w Hali Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach. (więcej)

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 4 lipca ok. godz. 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Szybowcowej i Warszawskiej w czasie wjazdu do Kielc z miejscowości Masłów, kolarzy - uczestników 20 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków.


Po wjeździe kolarze wykonają 2 okrążenia ulicami: Orkana, Klonową, Turystyczną i jezdnią zachodnią ul. Warszawskiej. Meta zostanie zlokalizowana na ulicy Warszawskiej w rejonie pawilonów handlowych – Warszawska 147. W czasie trwania wyścigu na ul. Warszawskiej (j. wschodnia) na odc. od ul. Górny Szydłówek do ul. Bp. Jaworskiego będzie obowiązywał nadal ruch jednokierunkowy.


Pojazdy na skrzyżowaniu ulic: Warszawska - Bp. Jaworskiego - Orkana jadące ul. Warszawską od centrum w kierunku Radomia i Warszawy będą kierowane przez Policję w prawo na ul. Bp. Jaworskiego lub na wprost, a następnie w prawo w ul. Sikorskiego.


Pojazdy (w tym autobusy) jadące ul. Bp. Jaworskiego w kierunku ul. Orkana, będą kierowane w prawo w ul. Warszawską lub będą musiały wykonać manewr zawracania. Z powodu utrudnień w ruchu w godz. 16.30 - 19.00, wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji MPK.


W czasie montażu trybuny i mety na ul. Warszawskiej (j. zachodnia), od godz. 11.00 w rejonie pawilonów handlowych – Warszawska 147, zostanie wyłączony z ruchu pas postojowy i środkowy, natomiast dla ruchu kołowego pozostanie zewnętrzny pas ul. Warszawskiej (j. zachodnia).


Ponadto prosimy kierowców o nie parkowanie pojazdów na trasie przejazdu kolarzy od godz. 6.00


- na parkingach zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej (j. zachodnia) na odcinku od ul. Orkana do ul. Turystycznej.
- na ul. Turystycznej na odcinku od ul. Klonowej do ul. Warszawskiej

Muzeum Historii Kielc zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach pt."Wakacje z historią Kielc", które odbywać się będą w niedziele, wtorki i czwartki, począwszy od 2 lipca (czwartek), w godz. 10.00 - 13.00 i potrwają do 30 sierpnia. Pod opieką prowadzących uczestnicy poznają atmosferę starych Kielc, odwiedzą najważniejsze zabytki miasta, poznają tajemnice starych ulic. Przewidziano także zajęcia plastyczne w formie warsztatów w plenerze oraz konkursy, gry, zabawy, filmy o tematyce historycznej. Organizatorzy czekają na chętnych w siedzibie muzeum, grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie się wcześniej pod numer telefonu: 041 340 55 26, 041 340 55 22. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Muzeum Historii Kielc.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 2 sierpnia w godz. 7.00 - 16.00 w związku z inscenizacją widowiska historycznego „Rozbić więzienie - Kielce 1945”  zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Staszica na odcinku od skrzyżowania z ul. Solną w kierunku ul. Zamkowej oraz ul. Zamkowa. Ponadto w godz. 9.30 - 14.00 zamknięta dla ruchu będzie także droga dojazdowa do placu przed bazyliką. MZD prosi kierowców o jazdę zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

Urząd Stanu Cywilnego informuje, że stanowisko ds. rejestracji zgonów (pok. 36) w miesiącu sierpniu br. w soboty: 01.08, 08.08, 22.08, 29.08 czynne będzie w godz. 9.00-14.00. (Wejście od strony Rynku). 15 sierpnia (Święto Wniebowzięcia N.M. Panny) Urząd Stanu Cywilnego będzie nieczynny.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z organizacją międzynarodowego turnieju piłki siatkowej WORLD GRAND PRIX  od dziś do 02.08.2009 r. w godz. 13.00 - 22.00, wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie Hali Legionów przy ul. Bocznej, spowodowane zamknięciem ulic: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa i Boczna.


Utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią również w godz. 13.30 - 15.30 na ulicach: Paderewskiego, Sienkiewicza, Pl. Moniuszki, Żeromskiego, Semiaryjskiej, Jana Pawła II Krakowskiej, Al. Legionów, Marmurowej, Osobnej i spowodowane będą paradą uliczną w ramach w/w turnieju piłki siatkowej.


W czasie rozgrywania meczów dostępny będzie parking na terenie byłej zajezdni MPK przy ul. Pakosz, a także parkingi przy Al. Legionów i ul. Szczepaniaka. Do parkowania przeznaczona będzie również ul Kwasa na odc. od skrzyżowania z ul. Mahometańską do skrzyżowania z ul. Sołtysiaka "Barabasza". MZD przeprasza kierowców  za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

 

 

 

Miejski Zarząd Dróg informuje również, że 02.08.2009 r. w związku z planowanym meczem piłkarskim Korona Kielce - Polonia Warszawa (początek meczu godz.19.15), od godz.16.15 do godz. 21.45 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego.


W godz. jw. zostanie wyłączona z ruchu Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Gagarina (zakaz nie dotyczy mieszkańców), natomiast na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.


Ponadto zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Sołtysiaka "Barabasza" (dawnej ul. Gagarina), od skrzyżowania z ul. Ściegiennego do skrzyżowania z Al. Legionów. Na ul. Ściegiennego, na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarską, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały ul. Ściegiennego i Al. Legionów wg. stałego rozkładu. MZD prosi kierowców, którzy nie udają się na mecz o omijanie w/w ulic.

Radni gminy Chmielnik na wczorajszej sesji Rady Miejskiej jednomyślnie podjęli uchwały dotyczące budowy "Regionalnego Portu Lotniczego Kielce". W obradach brali udział przedstawiciele władz Kielc, którzy zarekomendowali projekty uchwał dotyczące "Regionalnego Portu Lotniczego Kielce - część wschodnia". 

 

Radni podjęli uchwały w sprawie:

 

•  uchwalenia zmiany nr 2 studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Chmielnik,
• uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Regionalny Port Lotniczy Kielce - część wschodnia" na obszarze gminy Chmielnik w części sołectwa Grabowiec i Piotrkowice.

 

33 dzieci w wieku 10 - 14 lat z obwodu brzeskiego na Białorusi będzie przebywać w Kielcach na zaproszenie miasta w ramach akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pod nazwą "Lato z Polską". Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski i obejmuje pobyt prawie 2 tysięcy polskich dzieci z Białorusi na terenie całego kraju. Akcja ma na celu m.in. pomoc dzieciom w nauce języka polskiego oraz zapoznawanie ich z polską kulturą. W Kielcach grupa z Białorusi weźmie udział w  spotkaniach z rówieśnikami, wycieczkach oraz odwiedzi instytucje kultury. Dzieci spotkają się także z przedstawicielami władz miasta.

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Korona Kielce po rocznej przerwie spowodowanej degradacją w niedzielę zainauguruje sezon w ekstraklasie. Przeciwnikiem podopiecznych Marka Motyki będzie zespół Polonii Warszawa. Początek meczu Korona Kielce - Polonia Warszawa w niedzielę, 2 sierpnia o godz. 19.15 na Arenie Kielc. Drużynie Korony życzymy powodzenia oraz udanego sezonu na boiskach ekstraklasy.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Urząd Miasta Kielce oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła" zapraszają w niedzielę, 2 sierpnia na ul. Zamkową i do Parku Miejskiego w Kielcach na widowisko historyczne "Rozbić więzienie - Kielce 1945".

Inscenizacja poświęcona jest wydarzeniom sprzed 64 lat, kiedy oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem kpt. Antoniego Hedy ps. "Szary" opanowały więzienie Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego i uwolniły aresztowanych przez władze komunistyczne. Miejscem akcji będzie plac przed Katedrą, ulica Zamkowa oraz Park Miejski. Podczas rekonstrukcji nie zabraknie również oryginalnych samochodów z epoki, strzelaniny oraz widowiskowej pirotechniki.

 

Rekonstrukcja rozbicia więzienia będzie także pokazywana na wielkim telebimie ustawionym obok muszli koncertowej w Parku Miejskim oraz na telebimie przy ul. Zamkowej. Będzie można obejrzeć nie tylko sceny ataku na więzienie, ale równiez zarejestrowane wcześniej epizody nagrywane w podkieleckich lasach. Jaki podkreślają organizatorzy będzie to prawie dwugodzinna opowieść o żołnierzach Armii Krajowej i innych organizacji aresztowanych po wejściu do Polski Armii Czerwonej. 

 

Jak poinformowali organizatorzy tego przedsięwzięcia mieszkańcom Kielc, którzy będą obserwować to widowisko będą rozdawane kwiaty, które będą mogli złożyć u bram Więzienia Kieleckiego pod tablicą upamiętniającą wydarzenia sprzed 64 lat.

 

Program widowiska:
10.30 - zbiórka pocztów sztandarowych
11.00 - Msza święta w Bazylice Katedralnej
12.00 - rekonstrukcja wydarzeń z 4 na 5 sierpnia 1945 r.
14.00 - prezentacja grup rekonstrukcyjnych

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

W związku z 20. rocznicą pierwszych wolnych wyborów dziś w Urzędzie Miasta, z inicjatywy prezydenta Wojciecha Lubawskiego, odbyło się spotkanie prezydentów Kielc, którzy pełnili tę funkcję po 1989 roku. Uczestniczyli w nim prezydent Wojciech Lubawski oraz byli prezydenci Kielc: Bogdan Borkowski, Bogusław Ciesielski, Jolanta Daniel, Arkadiusz Płoski, Robert Rzepka, Marek Scelina, Włodzimierz Stępień i Jerzy Suchański,. Podczas dyskusji goście dzielili się refleksjami i wspomnieniami z czasów, kiedy pełnili funkcję prezydenta miasta. Nie zabrakło także tematów związanych z obecną sytuacją miasta i planami rozwoju Kielc. Zaproszeni goście podziękowali prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu za organizację tego przedsięwzięcia.

Uroczystości upamiętniające 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia br. o godz. 15.45 mszą św. w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik przy Skwerze Szarych Szeregów. O godz. 17.00 na czas 1 minuty zostaną włączone syreny alarmowe, odbędzie się również apel poległych oraz złożenie kwiatów i wieńców.

31.07.2009 r.

Rozgrywki z cyklu World Grand Prix w Piłce Siatkowej Kobiet rozpoczynają się dziś w Kielcach. To 17 edycja jednej z najważniejszych imprez międzynarodowych w siatkówce kobiet, organizowanych przez Światową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) od 1993 roku. W tym roku w rozgrywkach WGP weźmie udział 12 drużyn: Brazylia, USA, Portoryko, Dominikana, Japonia, Tajlandia, Chiny, Korea Południowa, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Polska. Reprezentacja Polski pięciokrotnie brała udział w zawodach WGP, a w 2007 po raz pierwszy w historii biało-czerwonym udało się awansować do finałów tych rozgrywek. W Kielcach reprezentacja Polski w ramach grupy B rywalizować będzie z Tajlandią, Japonią oraz Holandią.

 

 Terminarz spotkań:

 

 

31 lipca 2009 r.

1 sierpnia 2009 r.

2 sierpnia 2009 r.

16:30

POL-THA

16:30

POL-NED

16:30

POL-JPN

19:00

JPN-NED

19:00

THA-JPN

19:00

NED-THA

 

 

 

Turniejowi towarzyszyć będą barwne Parady Siatkarskie. Pierwsza z nich odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia, a jej początek zaplanowano na godz. 13.30. Start na ulicy Sienkiewicza na wysokości hotelu "Łysogóry". Następnie uczestnicy Parady przemieszczać się będą ulicą Sienkiewicza, Żeromskiego, Seminaryjską, Jana Pawła II, Krakowską, Aleją Legionów i Osobną do Hali "Legionów" przy ulicy Bocznej . Powtórka parady w niedzielę, 2 sierpnia.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności