Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - luty 2009

27.02.2009 r.

Cztery imprezy branżowe, kikanaście konferencji, 150 wystawców z kraju i zagranicy - to wszystko już od 3 marca w Targach Kielce. XII Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX oraz VII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia, a także odbywające sie równolegle X Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH i II Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON rozpoczynają się 3 marca w Targach Kielce. Stoiska targowe wypełni m.in. najnowocześniejszy sprzęt związany z odnawianymi źródłami energii - jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. Zaprezentowane zostaną także urządzenia i technologie energetyczne i elektroenergetyczne, maszyny opalane biomasą i na biopaliwa.  Wystawcy zaprezentują też wszystko to, co związane jest z gospodarką odpadami od ich segregacji, poprzez transport, aż po utylizację, a nawet rekultywację terenów zdegradowanych. Wszystkim czterem imprezom odbywającym się przez trzy dni w Targach Kielce towarzyszyć będzie kilkanaście konferencji i seminariów.

Julia Piątek, uzdolniona wokalnie i tanecznie uczennica Szkoły Podstawowej w Kostomłotach zrobiła tak duże wrażenie na jury, że to właśnie ona zdobyła Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury - statuetkę Pegaza.

 

Wczoraj odbył się Koncert Finałowy konkursu „Pasje i talenty - wyrażamy siebie w sztuce”. Wystąpili najzdolniejsi wykonawcy, uczestniczący w jedenastej już edycji przedsięwzięcia. Laureaci poszczególnych kategorii wokaliści, tancerze, plastycy oraz instrumentaliści zostali wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji.


W konkursie „Pasje i talenty” wzięło udział niemal dwustu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Jak zmienić szare i nieciekawe fragmenty miasta na rzeczywistość z marzeń? Pracowali nad tym uczestnicy warsztatów fotograficzno-plastycznych zatytułowanych "Dezintegracja rzeczywistości - Kreacja miasta idealnego". Zajęcia, jako jeden z cyklu sześciu warsztatów w ramach "Kuźni artystycznej", zorganizował Ośrodek Kultury "Ziemowit", filia Domu Kultury "Zameczek".

Na bazie zdjęć, zrobionych w plenerze, dzieci tworzyły prace metodą collage. Efekty ich pracy można oglądać na wystawie otwartej w Ośrodku Kultury "Ziemowit" przy ul. Mieszka I 79. Wystawa czynna będzie do 6 marca.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Geopark Kielce ogłasza konkurs fotograficzny "Rezerwat Wietrznia na Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym". Geopark Kielce ogłasza konkurs fotograficzny "Rezerwat Wietrznia na Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym". Przedsięwzięcie ma charakter otwarty, adresowane jest do szerokiego grona osób - artystów i amatorów i jest wyrazem zachęty do pokazania i zatrzymania w fotografii niepowtarzalnego piękna Rezerwatu Wietrznia. Patronat nad konkursem objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Prace należy przesyłać do 30 września br. na adres: Geopark Kielce, ul. Strycharska 6, p. 302, 25-659 Kielce. (Regulamin)

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza w weekend na spektakl "Słońce w Dolinie Muminków". Przedstawienia odbędą się w sobotę i niedzielę, 28 lutego i 1 marca o godz. 11.00. Spektakl to adaptacja książki „W Dolinie Muminków” - jednej z cyklu 9 opowieści Tove Jansson o małych stworkach, które stały się ulubieńcami dzieci i dorosłych na całym świecie.

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach są jeszcze wolne miejsca w schroniskach dla osób bezdomnych.

 

 

Pokoje interwencyjne ul. Sienna 5 w Kielcach tel. 366-07-34
- dla 10 osób w razie potrzeby można zwiększyć do 20 osób.

Schronisko Fundacji Św. Brata Alberta, ul. Sienna 5 w Kielcach: tel. 366-07-34
- placówka dysponuje 90 miejscami
- aktualnie przebywa 70 osób
- pozostało 20 wolnych miejsc

Schronisko PCK dla Kobiet Ofiar Przemocy, ul. Olkuska 18 w Kielcach: tel. 346-75-07
- placówka dysponuje 15 miejscami
- aktualnie przebywa 10 osób
- 5 wolnych miejsc
- w razie potrzeby jest możliwość "dostawek"

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. Żeromskiego 36 w Kielcach: tel. 361-44-85
- placówka dysponuje 50 miejscami
- aktualnie przebywa 46 osób
- pozostało 4 wolne miejsca

Schronisko dla Ofiar Przemocy, ul. Urzędnicza 7a w Kielcach: tel. 366-48-47
- placówka dysponuje 15 miejscami
- aktualnie przebywa 7 osób
- pozostało 8 wolnych miejsc

Punkt Interwencji Kryzysowej dla osób bezdomnych i opuszczonych ul. Ogrodowa 3 czynny całodobowo, w tygodniu przebywało 6 osób.

Świetlica dzienna „Przystań” z łaźnią i pralnią ul. Ogrodowa 3, czynna przez cały rok od godz. 8.00 do 18.00 dziennie przebywa ok. 18 osób

Ogrzewalnia Caritas Diecezji Kieleckiej ul. Żelazna 2 w Kielcach tel. 366-95-44
- placówka dysponuje 30 miejscami, czynna od godz. 18 do 6 rano
- przebywało 17 osób

Interesujące propozycje przygotowało na weekend Muzeum Historii Kielc. Dziś (godz. 15.00) placówka zaprasza na "Piątkowe Spotkania Filmowe - Prawdziwe Historie". W sobotę, 28 lutego o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie pt. "Wszystko o winach" w ramach Muzealnego Klubu Historycznego "Nad Silnicą". O godz. 17.30 placówka zaprasza na spotkanie z cyklu "Kompozytorzy kieleccy - Ludwika Groppler". Wystąpią: Małgorzata Jarońska i Michał Domaszewicz.

26.02.2009 r.

"Wieczór wspomnień o walce za Wolną Polskę" odbędzie się dziś w Klubie Seniora (ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 75). Gośmi będą: żołnierz AK płk. w stanie spoczynku Marian Pypeć ps. "Puch" wraz z żoną Zofią Pypeć ps. "Sarna". W programie wieczoru jest m.in. specjalnie przygotowany występ zespołu wokalnego. Początek spotkania o godz. 15.00.

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza jutro na zakończenie "Kuźni Artystycznej" - feryjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. O godz. 11.30 rozpocznie się wernisaż prac uczestników Studia Szkła Artystycznego i Studia Biżuterii. W południe odbędzie się koncert w wykonaniu uczestników "Festiwalowych Warsztatów Artystycznych". Wstęp wolny


Muzeum Historii Kielc informuje, że w dniach 3 - 6 marca b.r., z powodu przerwy konsewatorskiej, będzie nieczynna wystawa stała "Z dziejów Kielc". Placówka zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej: "Przypominanie - Sybiracy. Malarstwo Ottona Gronkiewicza".

Koncert Finałowy Laureatów konkursu o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury pt. „Pasje i talenty” odbył się w Klubie Animacji Kultury przy ul. Okrzei. Podczas ferii zimowych uczestnicy otwartych warsztatów, prowadzonych w MDK, mogli korzystać z profesjonalnych konsultacji artystycznych oraz szlifować swój talent w poszczególnych kategoriach muzycznych. Dziś, podczas Koncertu Finałowego o najważniejsze trofeum - Statuetkę Pegaza, walczyli najlepsi instrumentaliści, wokaliści, tancerze oraz plastycy, wyłonieni podczas eliminacji.

25.02.2009 r.

W ratuszu zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Kielce. Tematem nadzwyczajnego posiedzenia zwołanego przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego były wydarzenia podczas turnieju zorganizowanego przez kieleckich kibiców piłkarskich. Na zamknięte zawody, w których uczestniczyli sympatycy zaprzyjaźnionych klubów wdarła się grupa pseudokibiców. Doszło m.in. do kradzieży flag klubowych Korony Kielce oraz zniszczenia mienia. Jak podkreślił Komendant Miejski Policji Michał Domaradzki prowadzone są intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców przestępstwa. Zdaniem prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego najistotniejsze jest postawienie winnych przed obliczem wymiaru sprawiedliwości. Do zdarzenia doszło 21 lutego w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

 

Zobacz w Internetowej Telewziji Kielce

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kielecki Inkubator Technologiczny w Kielcach zapraszają na seminarium pn.: Usługi okołobiznesowe i transfer technologii w komercjalizacji badań naukowych realizowane w ramach projektu Nauka dla biznesu – uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych.


Projekt jest jedną z pierwszych w regionie inicjatyw skierowanych do świata nauki i biznesu a jego głównym założeniem jest wykorzystanie potencjału badawczo-rozwojowego miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego do wzrostu konkurencyjności regionalnej gospodarki poprzez podniesienie świadomości pracowników sektora B+R w zakresie komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii oraz ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Realizacja przedsięwzięcia stanowi istotny czynnik sprzyjający podnoszeniu kwalifikacji w zakresie wdrażania badań naukowych do gospodarki przez pracowników uczelni wyższych przyczyniając się do nawiązania trwałej współpracy pomiędzy sektorem nauki i sektorem przedsiębiorstw.


Seminarium odbędzie się 12 marca (godz. 12.00) w budynku g Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach ul. Świętokrzyska 15, sala C10 (mała aula) i będzie poświęcone prezentacji będzie poświęcone prezentacji instytucji otoczenia biznesu, których głównym celem jest wspieranie procesów wdrażania innowacji oraz nowych technologii w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie dużo uwagi zostanie poświęcone prezentacji „dobrych praktyk” oraz instrumentów doradczych i finansowych wspierających przedsiębiorstwa. Ponadto przeprowadzona będzie dyskusja na temat doświadczeń w zakresie potencjału systemu badań i edukacji, powiązania nauki i przemysłu w województwie świętokrzyskim.


Osoba do kontaktu: dr Michał Arabski, tel. 041 349 63 07, e-mail: michal.arabski@ujk.kielce.pl.Zgłoszenia do udziału w konferencji należy przesyłać na załączonym do zaproszenia formularzu do dnia 10 marca 2009 roku.


Konferencja jest elementem projektu Nauka dla Biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 Pliki do pobrania

Radni z Komisji Sportu i Turystyki udali się dziś na objazd placówek, w których odbywają się imprezy w ramach akcji "Zima w mieście".24.02.2009 r.

Niezwykły koncert promujący najnowszą płytę Włodka Pawlika - "GRAND PIANO" odbędzie się dziś o godz. 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury. GRAND PIANO, jak mówi sam autor – „To jedyny i niepowtarzalny dialog z instrumentem, którego jestem od dzieciństwa wielkim admiratorem. Noc jest porą uwalniającą moje myśli od nerwowych konwulsji dnia codziennego - jest wyciszeniem, kontemplacją, przebudzeniem marzeń ucieczką od wodospadów pustosłowia Fortepian jest dla mnie najbliższym medium, dającym irracjonalne poczucie, jakbym obcował z oddanym przyjacielem, rozumiejącym i wyrażającym estetyczne pragnienia w chwili, gdy jego czarno-białe klawisze i stalowe struny gotowe są na kontakt z palcami. Właśnie wtedy, w subtelnym połączeniu ludzkiego dotyku z materią stworzoną do wydobywania dźwięków następuje akt prokreacji, z którego rodzi się fenomen Muzyki...”.

Płyta w sklepach i salonach muzycznych ukaże się 1 marca tego roku.

Więcej informacji: Kielecki Centrum Kultury, tel. 041 343 81 42 oraz 041 344 90 54.Do Kielc dotarł kolejny transport sprzętu dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez ks. Bruno Limę z Włoch. Znalazły się w nim aparaty do chodzenia dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa, łuski na kolana i stopy oraz ortezy - poinformowała Anna Sowa, odpowiedzialna w ratuszu za pomoc osobom niepełnosprawnym.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Anna Sową (Urząd Miasta Kielce, ul. Szymanowskiego 6, p. 28 poniedziałek 13.30-17.00; wtorek - piątek 12.00-15.30 tel. 041-36-76-528, 0 607-455-574).

"Winter Dance" - warsztaty taneczne pod takim hasłem organizuje podczas ferii zimowych Dom Kultury "Zameczek". Młodzież poznaje tu tajniki tańca towarzyskiego, między innymi walca angielskiego, samby czy salsy oraz technikę tańca współczesnego.


W zajęciach poszczególnych grup uczestniczy w sumie 25 osób, które wybrały te aktywną formę spędzania czasu wolnego. Na zakończenie warsztatów tanecznych ich uczestnicy zaprezentują własną choreografię opartą na łączeniu poznanych technik.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Muzeum Historii Kielc, Ośrodek Kultury "Ziemowit" (filia Domu Kultury "Zameczek") zapraszają do udziału konkursie filmowym pt. "Moje miasto mnie kręci, ja kręcę moje miasto". 

 

Regulamin Konkursu:

1. Konkurs organizowany jest dla filmowców - amatorów.
2. Tematem konkursu jest: "Moje miasto mnie kręci, ja kręcę moje miasto".
3. Do konkursu zgłaszać można filmy zrealizowane dowolną techniką elektroniczną - kamerą video, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym itp.
4. Maksymalny czas trwania konkursowego obrazu - 1 minuta !!! (prawie tyle samo trwały pierwsze filmy Braci Lumiere).
5. Prace konkursowe w formacie DVD, nagrane na płycie kompaktowej, można składać w sekretariacie konkursu w Muzeum Historii Kielc ul. Św. Leonarda 4, 25-303 Kielce, tel. 340 55 22 lub 340 55 26.
6. Do konkursu zostaną zakwalifikowane prace dostarczone do muzeum do piątku 29 maja 2009 r. do godz. 15.00.
7. Autor - twórca - reżyser powinien razem z filmem dostarczyć zgłoszenie o następującej treści: "Ja (imię nazwisko autora filmu, adres i numer telefonu kontaktowego) oświadczam, że jestem wyłącznym reżyserem zgłoszonego do konkursu filmu o Kielcach i posiadam do niego wszystkie prawa. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb konkursu."
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Muzeum Historii Kielc 20 czerwca - w czasie Święta Kielc.
9. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów, a zwycięskie filmy będą prezentowane w czasie obchodów Święta Kielc.

Interesujące propozycje przygotowało w najbliższych dniach Muzeum Historii Kielc.  27 lutego (godz. 15.00) placówka zaprasza na "Piątkowe Spotkania Filmowe - Prawdziwe Historie". W sobotę, 28 lutego o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie pt. "Wszystko o winach" w ramach Muzealnego Klubu Historycznego "Nad Silnicą". O godz. 17.30 placówka zaprasza na spotkanie z cyklu "Kompozytorzy kieleccy - Ludwika Groppler". Wystąpią: Małgorzata Jarońska i Michał Domaszewicz.

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na warsztaty wykonywania bułgarskich włóczkowych lalek - martenic. Zajęcia będą dodatkową atrakcją zwiedzania wystawy „Lalki świata: strojnisie, ikony, fetysze”, a odbędą się w niedzielę, 1 marca w godz. 11.00-14.00 Warsztaty poprowadzi komisarz wystawy, etnolog - Magdalena Górecka. Aby uczestniczyć w zajęciach, trzeba wykupić bilet na zwiedzanie wystaw czasowych (cena 4 zł).

Fundacja Kultury Wici w tym roku po raz piąty ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem "Kieleckie Inaczej". Organizatorzy czekają na prace do 30 maja. Celem konkursu jest upowszechnianie fotografii jako formy ekspresji oraz promocja i dokumentacja walorów krajobrazu miasta Kielce i regionu w niebanalny sposób. W ubiegłym roku na konkurs 57 autorów zgłosiło 216 zdjęć. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej konkursu www.kieleckieinaczej.wici.info.

23.02.2009 r.

Pracownicy Kieleckiego Inkubatora Technologicznego rozpoczęli szkolenie w renomowanym ośrodku zagranicznym - Technolpolis w Finlandii, największym Parku Naukowo - Technologicznym w Europie. Udział w szkoleniu jest okazją do zdobycia bezcennej wiedzy dotyczącej fińskiego modelu wspierania innowacji i transferu technologii, tworzenia i zarządzania parkami technologicznymi i inkubatorami, poznania najlepszych praktyk w zakresie komercjalizacji wyników badań. Poza bezpośrednim kontaktem z fachowcami, wyskoki poziom zapewniają małe, 15 osobowe grupy, w których odbywają się zajęcia.

Pracownicy KIT będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością poszczególnych parków technologicznych oraz nawiązania z nimi kontaktów, które ułatwią dalszą współpracę KIT z ośrodkami zagranicznymi.

Szkolenia potrwa do 26 lutego br. Jest ono elementem projektu pn. "Nauka i przemysł" realizowanego przez Euro - Centrum z Katowic. Udział w szkoleniach zostanie w 100% sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymały dziś 23 pary jubilatów, mieszkańcy Kielc, którzy przeżyli ponad 50 lat w związkach małżeńskich. Jubilaci przyjęli gratulacje od prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Słonia. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Niezwykły koncert promujący najnowszą płytę Włodka Pawlika - "GRAND PIANO" odbędzie się jutro, 24 lutego o godz. 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury. Niezwykły koncert promujący najnowszą płytę Włodka Pawlika - "GRAND PIANO" odbędzie się jutro, 24 lutego o godz. 19.00 w Kieleckim Centrum Kultury. GRAND PIANO, jak mówi sam autor - „To jedyny i niepowtarzalny dialog z instrumentem, którego jestem od dzieciństwa wielkim admiratorem. Noc jest porą uwalniającą moje myśli od nerwowych konwulsji dnia codziennego - jest wyciszeniem, kontemplacją, przebudzeniem marzeń ucieczką od wodospadów pustosłowia Fortepian jest dla mnie najbliższym medium, dającym irracjonalne poczucie, jakbym obcował z oddanym przyjacielem, rozumiejącym i wyrażającym estetyczne pragnienia w chwili, gdy jego czarno-białe klawisze i stalowe struny gotowe są na kontakt z palcami. Właśnie wtedy, w subtelnym połączeniu ludzkiego dotyku z materią stworzoną do wydobywania dźwięków następuje akt prokreacji, z którego rodzi się fenomen Muzyki...”.

Płyta w sklepach i salonach muzycznych ukaże się 1 marca tego roku.

Więcej informacji: Kielecki Centrum Kultury, tel. 041 343 81 42 oraz 041 344 90 54.Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na warsztaty wykonywania bułgarskich włóczkowych lalek - martenic. Zajęcia będą dodatkową atrakcją zwiedzania wystawy „Lalki świata: strojnisie, ikony, fetysze”, a odbędą się w niedzielę, 1 marca w godz. 11.00-14.00 Warsztaty poprowadzi komisarz wystawy, etnolog - Magdalena Górecka. Aby uczestniczyć w zajęciach, trzeba wykupić bilet na zwiedzanie wystaw czasowych (cena 4 zł).

20.02.2009 r.

Laureat I miejsca - mł. asp....
Laureat II miejsca - sierż....
Laureat III miejsca - asp....
W ratuszu odbyła się uroczysta gala, na której podsumowano wyniki konkursu na najpopularniejszego dzielnicowego w 2008 roku.

 


Blisko 14 tysięcy głosów nadesłanych zostało na tegoroczną, 9. już, edycję konkursu na "Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku". Uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo, połączona z wręczeniem nagród, odbyła się w ratuszu. Wzięli w niej udział m.in. inspektor Ryszard Szkotnicki, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, podinspektor Michał Domaradzki, Komendant Miejski Policji w Kielcach, Zenon Janus, Starosta Kielecki oraz Wojciech Lubawski, Prezydent Kielc.

Najlepszym dzielnicowym w Kielcach został młodszy aspirant Sebastian Bobiński z Komisariatu II na ul. Kołłątaja. Drugie miejsce zajął sierżant Łukasz Pałyga z Komisariatu I - os. Na Stoku, a trzecie - aspirant Robert Szablewski z Komisariatu IV przy ul. Śniadeckich.

Wśród dzielnicowych, pracujących na terenie powiatu kieleckiego zwyciężył starszy sierżant Artur Mazur z Komisariatu w Łagowie. Kolejne miejsca zajęli: mł. asp. Sławomir Gołuchowski i sierż. szt. Hubert Kowacki, obaj z Komisariatu w Daleszycach.

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

22 lutego w drugim programie Telewizji Polskiej odbędzie się premiera filmu muzycznego "Siedem Bram Jerozolimy". W filmie występuje zespół Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera filmu muzycznego "Siedem Bram Jerozolimy" Jarosława Minkowicza odbędzie się w dniu 22 lutego o godzinie 21.15 w drugim programie Telewizji Polskiej. Film został zrealizowany podczas koncertu z okazji 75. urodzin Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim w Warszawie. Występuje w nim zespół Kieleckiego Teatru Tańca, w choreografii Elżbiety Szlufik - Pańtak i Grzegorza Pańtaka.

19.02.2009 r.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza w najbliższy weekend na swoje spektakle:

 

  • W dniu 21 lutego (sobota) - o godz. 9.00 na spektakl "Igraszki z bajką".

 

"Igraszki z bajką"  to współczesna komedia rodzinna. Sztuka opowiada o tym, co potrafią wymyślić dzieci, gdy zostaną same w domu. Główną bohaterką jest 11-letnia Marysia, której rodzice wykazują brak zainteresowania córką. Wychodzą na przyjęcie do znajomych, a Marysi proponują lekturę książki z bajkami. Po wyjściu rodziców, dziewczynka ze złości wyrzuca książkę, co sprawia, że zjawiają się bajkowi bohaterowie: Czarownica, Smok i Wilk. Wyrzucone z bajek postacie są oburzone takim traktowaniem „bohaterów” oraz tym, że zniszczono ich świat. Wymierzają Marysi karę, którą jest wymyślenie nowej bajki. Wydawałoby się – nic prostszego! Tymczasem dla Marysi to poważny problem, przecież ona nie zna żadnych bajek... 


  • W dniu  21 lutego o godz. 11.00 na Karnawałowe spotkanie z „Kubusiem”. W programie znalazły się: spektakl „Igraszki z bajką”, słodki poczęstunek oraz rodzinne zabawy i konkursy z Mimem Wodzirejem.

 

  • W dniu  22 lutego o godz. 11.00 na spektakl "Igraszki z bajką" .

Ośrodek Kultury "ZIEMOWIT" zaprasza na warsztaty fotograficzno-plastyczne „Dezintegracja rzeczywistości - Kreacja miasta idealnego", które odbędą się w dniach 23-27 lutego (drugi tydzień ferii). W planie warsztatów znalazły się m.in.: plener fotograficzny w przestrzeni miejskiej - spacer ulicą Piekoszowską, realizacja prac plastycznych, aranżacja wystawy zdjęć oraz powstałych prac plastycznych. Koszt udziału w warsztatach - 30 PLN.

Źródło - Galeria zdjęć Targi...

 

Targi "KIELCE SPORT - ZIMA" (19-22 II 2009) organizowane  są z myślą o producentach, dystrybutorach, przedstawicielach, których łączy wspólna branża i pasja - sport.  Impreza umożliwia nawiązanie nowych kontaktów, wymianę doświadczeń, podsumowanie wzajemnej współpracy oraz zdobycie baz danych. 


W imprezie bierze udział ponad 200 wystawców z czternastu państw: Wielkiej Brytanii, Pakistanu, Włoch, Węgier, Niemiec, Austrii, Francji, Danii, Tajwanu, Czech, Słowacji, Hiszpanii i w większości z Polski. Targom towarzyszą pokazy mody sportowej. Na terenie zewnętrznym Targów Kielce, na specjalnie przygotowanej śnieżnej konstrukcji, odbędą się otwarte ekstremalne zawody snowboardowe i narciarskie. Zawodnicy podczas zjazdu będą pokonywać specjalnie przygotowane przeszkody. Wygrywa ten zawodnik, który pokona przeszkody jak najefektowniejszym trickiem.

Targi "KIELCE SPORT - ZIMA" są ściśle branżową imprezą. Jednak, zważywszy na fakt, iż sporty zimowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem społecznym, ostatni dzień targów będzie DNIEM OTWARTYM dla publiczności. W tym dniu również cena biletów będzie niższa: 10 zł dla osoby dorosłej i 5 zł dla młodzieży i dzieci.

Program Targów

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Wizyta w kieleckim magistracie była jednym z punktów bogatego programu "Ferii z Samorządem 2002".
Młodzież z podkieleckich szkół miała okazję spotkać się z prezydentem Wojciechem Lubawskim, Krzysztofem Słoniem, przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Januszem Kozą, sekretarzem miasta.

Później uczestnicy akcji zwiedzali Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum Zabawek i Zabawy. Ostatnim punktem programu pobytu w Kielcach była wizyta w Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych na Bukówce.

18.02.2009 r.

Wystawę prac biorących udział w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno - budowlanej i funkcjonalno-przestrzennej Regionalnego Portu Lotniczego Kielce można oglądać do 20 lutego br. w sali konferencyjnej UM Kielce, ul. Strycharska 6 (godz. 7.30-15.30).

Zajęcia sportowe, gry i konkursy towarzyszą zajęciom, jakie organizuje w siedmiu kieleckich szkołach podstawowych Straż Miejska. Wszystko w ramach programu przygotowanego dla uczniów na ferie. - Naszym celem jest odciągnięcie dzieci od telewizorów i komputerów - mówi Iza Wierzba ze Straży Miejskiej.


Dziś zajęcia w ramach „Ferii ze Strażą Miejską” odbyły się w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Targowej. Przyszło prawie 40 dzieci w wieku od sześciu do kilkunastu lat. Były gry zręcznościowe i rozmaite konkursy z nagrodami.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Trwają XI Zimowe Warsztaty Taneczne. To wspólne przedsięwzięcie Świętokrzyskiego Klubu Tańca i Tańca Sportowego Jump, Urzędu Miasta Kielce, Wojewody Świętokrzyskiego i MOSiR w Kielcach. Nieodpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży odbywają podczas ferii zimowych.

W programie: zajęcia rekreacyjno-taneczne, wycieczki piesze, autokarowe, wyjazd na basen, kino, teatr, ognisko i poczęstunek w McDonald’s. Podczas uroczystego zakończenia Warsztatów uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.


Na zakończenie Zimowych Warsztatów Tanecznych ( 28.02.2009 r.) odbędzie XI Galaktyczny Bal Przebierańców.

Muzeum Historii Kielc zaprasza na zajęcia organizowane podczas dwóch turnusów w dniach od 16-20 lutego i od 23-27 lutego 2009 r., w godzinach od 11.00 - 13.00. Dzieci, które wezmą udział w całym cyklu zajęć (5 spotkań) uzyskają tytuł "Muzealnego Eksperta" potwierdzony dyplomem.

Program:

16/23. 02.
11.00-13.00
"Witajcie w dawnych czasach" - poznajemy dzieje naszego miasta; Zajęcia plastyczne, wykonanie własnego herbu. Rozwiązywanie zagadek związanych z muzealnymi zbiorami. Baśnie i legendy świętokrzyskie - poznajemy baśniowe początki miasta, odnajdujemy ich elementy podczas wycieczki po mieście. (Prowadząca - Iwona Parcheta, Muzeum Historii Kielc)

17/24. 02.
11.00-13.00
"Kielce - moje miasto", wycieczka ulicami miasta. Dzieci wykonają mapę oraz album przedstawiający historię Kielc w oparciu o zgromadzone materiały: fotografie, teksty, widokówki, fragmenty gazet, przewodniki, albumy o Kielcach. ( Prowadzący - Paweł Wolańczyk, Muzeum Historii Kielc)

18/25. 02.
11.00-13.00
Szlakiem magicznych miejsc: kościół św. Wojciecha, Pałac Biskupów Krakowskich,
kolegiata, plac Artystów, plac Wolności, ul. Sienkiewicza - wycieczka ulicami miasta. Każdy uczestnik tworzy własny przewodnik po poznanych miejscach. Zajęciom będą towarzyszyły warsztaty fotograficzne. (Prowadzący - Artur Ptak , Muzeum Historii Kielc)

19/26. 02.
11.00-13.00
Tworzymy "Gazetę Muzealną": poznajemy historię prasy, o czym pisano dawniej -
kultura, obyczaje, anegdoty. Tworzymy własną gazetę - dziennik (relacje, wywiady) m.in. na temat ferii w Muzeum Historii Kielc (posługiwanie się dyktafonem, kamerą, nagraniami). (Prowadząca - Agnieszka Kowalska, studentka UJK w Kielcach)

20/27. 02.
10.00-12.00
Zimowy Klub Filmowy (filmy dla dzieci w połączeniu z grami i zabawami). (Prowadzący –
Andrzej Kozieja, pracownik naukowy UJK w Kielcach.)
Muzeum Historii Kielc, Ośrodek Kultury "Ziemowit" (filia Domu Kultury „Zameczek") zapraszają do udziału konkursie filmowym pt. "Moje miasto mnie kręci, ja kręcę moje miasto".

Regulamin Konkursu:

1. Konkurs organizowany jest dla filmowców - amatorów.
2. Tematem konkursu jest: "Moje miasto mnie kręci, ja kręcę moje miasto".
3. Do konkursu zgłaszać można filmy zrealizowane dowolną techniką elektroniczną - kamerą video, aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym itp.
4. Maksymalny czas trwania konkursowego obrazu - 1 minuta !!! (prawie tyle samo trwały pierwsze filmy Braci Lumiere).
5. Prace konkursowe w formacie DVD, nagrane na płycie kompaktowej, można składać w sekretariacie konkursu w Muzeum Historii Kielc ul. Św. Leonarda 4, 25-303 Kielce, tel. 340 55 22 lub 340 55 26.
6. Do konkursu zostaną zakwalifikowane prace dostarczone do muzeum do piątku 29 maja 2009 r. do godz. 15.
7. Autor - twórca - reżyser powinien razem z filmem dostarczyć zgłoszenie o następującej treści: "Ja (imię nazwisko autora filmu, adres i numer telefonu kontaktowego) oświadczam, że jestem wyłącznym reżyserem zgłoszonego do konkursu filmu o Kielcach i posiadam do niego wszystkie prawa. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb konkursu."
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Muzeum Historii Kielc 20 czerwca - w czasie Święta Kielc.
9. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów, a zwycięskie filmy będą prezentowane w czasie obchodów Święta Kielc.

17.02.2009 r.

Miejski Urząd Pracy rozpoczął nabór na 22 kursy grupowe, którymi objętych zostanie 310 osób. Zorganizowane zostaną szkolenia m.in. z zakresu prawa jazdy, obsługi biura, księgowości, kursy gastronomiczne i kosmetyczne, kursy języka angielskiego.
Na koniec stycznia 2009 roku w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 11 tysięcy 282 bezrobotnych, w tym 5 tys. 730 kobiet. Od początku lutego zarejestrowało się niemal 700 nowych bezrobotnych, w tym 274 kobiety. Na dzień 15 lutego w Kielcach zarejestrowanych było 11 tys. 530 osób.
Ocenie sytuacji oraz formom aktywizacji bezrobotnych poświęcona była konferencja prasowa w Miejskim Urzędzie Pracy. Według danych na 15 lutego ze względu na podjęcie pracy wyrejestrowało się 139 osób. W styczniu z list bezrobotnych z powodu zatrudnienia ubyło 273 osoby.
Miejski Urząd Pracy rozpoczął nabór na 22 kursy grupowe, którymi objętych zostanie 310 osób. Zorganizowane zostaną szkolenia m.in. z zakresu prawa jazdy, obsługi biura, księgowości, kursy gastronomiczne i kosmetyczne, kursy języka angielskiego.
MUP przyjął 409 wniosków o staże, 23 wnioski w sprawie szkoleń indywidualnych oraz 68 w kwestii przyznania dotacji na rozpoczęcie własnej działalności. W marcu rozpocznie się także cykl porad zawodowych dla osadzonych w kieleckim areszcie .
Dziennie Miejski Urząd Pracy wydaje 65 numerów. Można już zapisywać się telefonicznie na kolejne dni, a w niedługim czasie przybędą dwa nowe stanowiska, przy których obsługiwane są osoby bezrobotne.  6 kwietnia w Tragach Kielce odbędą się Targi Pracy.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Na Barwinku, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16, powstanie Gimnazjalny Młodzieżowy Ośrodek Piłki Ręcznej. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrekcja ZSO nr 16, Klubu Vive oraz Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej.

W siedzibie Klubu Vive podpisana została umowa na realizację projektu utworzenia w Kielcach Gimnazjalnego Młodzieżowego Ośrodka Piłki Ręcznej. Ośrodek ma powstać przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 na Barwinku.
W ten sposób Kielce staną się jednym z czterech miast w naszym kraju, w których powstaną GMOPR .

Wspólny projekt Kieleckiego Inkubatora Technologicznego oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pn. "Astronom - w poszukiwaniu "gwiazd" przedsiębiorczości akademickiej" został zakwalifikowany do dofinansowania.

Projekt posiada bardzo innowacyjny charakter, gdyż zakłada opracowanie koncepcji i implementacje instrumentów mających na celu wzmocnienie konkurencyjności Kielc i regionu poprzez stworzenie systemowych rozwiązań dla Przedsiębiorczości Akademickiej. Przeprowadzone badania i analizy wykazały, iż konieczność szerokiego i trwałego połączenia uczelni wyższych i środowiska akademickiego ze sferą przedsiębiorczości wywołuje sporo wahań, rozterek czy wątpliwości. Dlatego też, przewidziane działania w projekcie zakładają m.in. opracowanie Regionalnego Modelu Funkcjonowania Przedsiębiorczości Akademickiej, którego wdrożenie pozwoli na uporządkowanie rozproszonych inicjatyw w regionie.

Bardzo ważnym elementem projektu, oprócz wizyt studyjnych do najlepiej rozwijających się ośrodków w kraju i zagranicą, jest opracowanie oferty współpracy pomiędzy ośrodkiem akademickim a biznesem, w formie ekspertyzy dot. zapotrzebowania przedsiębiorców na wynalazki i prace naukowe, które mogą zostać wykonane na kieleckich uczelniach wyższych i posiadają wysokie możliwości komercjalizacji.

Wartością dodaną projektu będzie możliwość zaimplementowania opracowanego przez KIT Modelu Funkcjonowania Przedsiębiorczości Akademickiej w innych miastach akademickich kraju.

Całemu przedsięwzięciu będą towarzyszyły intensywne działania promocyjne mające na celu promocję postaw przedsiębiorczych, m.in. poprzez zainicjowanie dorocznej imprezy pn. Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej.

Źródłem finansowania przedsięwzięcia będzie Program Operacyjny Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Działanie 8.2. Transfer wiedzy. Na realizację projektu partnerzy otrzymają ok. 800 tys. zł.

XIX Międzynarodowe Targi Branży Sportowej i Outdoorowej ZIMA-SPORT rozpoczną się 19 lutego w Targach Kielce.

KIELCE SPORT–ZIMA to największe targi branży sportowej i outdoorowej w Polsce, organizowane z myślą o producentach, dystrybutorach, przedstawicielach, których łączy wspólna branża i pasja - sport. Ta impreza umożliwia nawiązanie nowych kontaktów, wymianę doświadczeń, podsumowanie wzajemnej współpracy oraz zdobycie baz danych.

Najbliższa edycja, zapowiadająca się z rekordowym udziałem wystawców i odwiedzających, pokaże jak powinien wyglądać w branży sportowej i outdoorowej zimowy sezon 2009 - 2010. Swój udział w targach zapowiedziało ponad 200 wystawców z czternastu państw: Wielkiej Brytanii, Pakistanu, Włoch, Węgier, Niemiec, Austrii, Francji, Danii, Tajwanu, Czech, Słowacji, Hiszpanii i w większości z Polski. Poza ekspozycją wystawienniczą ciekawostką będzie zapewne pokaz mody sportowej. Na terenie zewnętrznym Targów Kielce na specjalnie przygotowanej śnieżnej konstrukcji odbędą się otwarte ekstremalne zawody snowboardowe i narciarskie.

 

Ostatni dzień targów (22 lutego) będzie DNIEM OTWARTYM dla publiczności. Cena biletów będzie niższa i wyniesie - 10 zł dla osoby dorosłej i 5 zł dla młodzieży i dzieci.  (program targów)

Rodzice kieleckich pięcioraczek zwracają się z prośbą o włączenie się do akcji "Podaruj 1% twojego podatku na rzecz Kieleckich Pięcioraczek".

- Mimo pomocy Ludzi z Wielkim Sercem niejednokrotnie nie udaje się nam stworzyć warunków do prawidłowego funkcjonowania dziewczynek, dlatego postanowiliśmy spróbować przeprowadzić akcję „Podaruj 1% twojego podatku na rzecz „Kieleckich Pięcioraczek”. Dlatego zachęcamy gorąco do rozpropagowania tej akcji w Państwa firmie i wśród znajomych, za co z góry dziękuje Wesoła Siódemka z Kielc - napisali Paulina i Piotr Szymkiewiczowie. Więcej informacji na stronie internetowej www.kieleckiepiecioraczki.pl .


Właściwa pielęgnacja drzew i krzewów oraz aspekty prawne dotyczące tej kwestii określone w ustawie o ochronie przyrody są tematem spotkania zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska, które odbywa się dziś w ratuszu.

Wykłady prowadzą specjaliści z Zakładu Urządzania i Pielęgnacji Terenów Zieleni w Krakowie oraz Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej w Warszawie. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele zarządców nieruchomościami, wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych.

 "Jak stworzyć dobre warunki dla rozwoju designu w Kielcach" - to tytuł konferecji która odbyła się dziś w Urzędzie Miasta.

Spotkanie inicjujące prace nad opracowaniem koncepcji funkcjonowania Laboratoriów Design w KIT odbyło się dziś w ratuszu. Przedsięwzięcie miało  na celu przeprowadzenie konsultacji ze środowiskiem artystycznym celem opracowania programu zakładającego zbudowanie systemu wsparcia dla wzornictwa artystyczno - przemysłowego, gdzie w unikalny sposób będą współdziałać ze sobą elementy: edukacji, wdrożeń i promocji. Działania Laboratorium Design w dużej mierze zostaną ukierunkowane na komercjalizację (praktyczne wdrożenia) i opierać się będą o innowacyjną filozofię produktu tj. design sustainable. W ramach projektu planuje się uruchomienie działalności laboratoriów w trzech następujących obszarach:

I. Centrum edukacyjne i doradcze
- Organizacja szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców w zakresie design management
- Kształcenie ustawiczne dla studentów, projektantów i absolwentów uczelni w zakresie zarządzania procesem wdrażania nowych projektów do produkcji (Upowszechnianie metodologii wdrażania nowego produktu wzorniczego)
- Oferowanie specjalistycznych usług doradczych dla businessu obejmujących wszystkie aspekty projektowania i procesu rozwoju produktu; także konsulting ekonomiczny, finansowy, prawny itd.
- Pomoc w zakresie pozyskiwania środków unijnych na nowe wdrożenia i rozwój wzornictwa

II. Centrum wdrożeniowe
- Stworzenie zaplecza technicznego - Modelarni i Laboratorium z wysokiej klasy sprzętem do wizualizacji, modelowania, prototypowania dla studentów, projektantów i producentów
- Stworzenie specjalistycznej Biblioteki Materiałowej dla studentów, projektantów, przedsiębiorców
- Stworzenie Centrum Transferu Technologii w obszarze design w celu komercjalizacji wyników prac badawczych/ prac studenckich (wspieranie zespołów interdyscyplinarnych)
- Inicjowanie nowych projektów wzorniczych; poszukiwanie producentów pod konkretne projekty

III. Centrum promocji
- Promowanie najciekawszych rozwiązaniań wzorniczych, udanych wdrożeń rynkowych, trendów - poprzez wystawy, konferencje, seminaria itp
- Włączenie promocji designu do programu promocji miasta Kielce
- Stworzenie bazy danych i forum współpracy projektantów, firm projektowych i przedsiębiorstw współpracujących z designerami
- Współpraca z Targami Kielce (w początkowej fazie projektu planuje się organizację wystaw podczas imprez targowych, docelowo organizacja Targów „Design Management”.
- Konkursy dla projektantów/firm na najlepiej zaprojektowane produkty
- Stworzenie biblioteki z wydawnictwami dotyczącymi wzornictwa, własne publikacje, serwis on-line.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Małgorzata Główka - uczennica Gimnazjum nr 13 w Kielcach, wróciła z I miejscem z Międzynarodowego Festiwalu „Window to Europe”, który odbył się St. Petersburgu w Rosji w dniach 11 - 15 lutego 2009 r. To jeden z najbardziej prestiżowych i znanych festiwali w Rosji. Biorą w nim udział tylko laureaci innych festiwali. Małgosia otrzymała zaproszenie na imprezę rok temu, wygrywając Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu „ Intershow 2008”.

 

W St. Petersburgu wykonała trzy piosenki , przechodząc przez kolejne etapy eliminacji. Śpiewała dwa polskie covery w nowych aranżacjach oraz jeden hit światowy. Kielczanka wystąpiła w kategorii estradowo-jazzowej. Pokonała 175 wykonawców z wielu krajów: Rosji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Mołdawii, Finlandii oraz Izraela. - Poziom był bardzo wysoki i trudno było do końca ocenić swoje szanse. Jednak po pierwszych przesłuchaniach zakwalifikowałam się do ścisłego finału, dlatego w drugim etapie musiałam dać z siebie wszystko. Tę wygraną zaliczam do największych moich sukcesów, ponieważ zmierzyłam się z najlepszymi wokalistami. Ogromnie cieszę się pierwszym miejscem - mówi Małgosia Główka.

Nagrodą za zwycięstwo jest zaproszenie dla Małgosi na festiwal do Izraela oraz na Białoruś.


Małgorzata Główka ma 16 lat. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie Fortepianu. Swój warsztat wokalny kształci w M D K Kielce. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i międzynarodowych.

Spotkanie w ramach "Dziecięcej Biesiady Literackiej "Z Pyzą na polskich dróżkach" odbyło się w Galerii "Ślad" Młodzieżowego Domu Kultury.

Dzieci poznały przygody Pyzy oraz wykonały jej figurki w formie kukiełki. Uczestnicy brali udział w nauce tańców i piosenek ludowych. Jutro w ramach tego przedsięwzięcia dzieci wyjadą do gospodarstwa agroturystycznego. W programie imprezy m.in. kulig i ognisko. Ilość miejsc ograniczona.

Autorzy zwycięskiego projektu
I nagroda
I nagroda
II nagroda
II nagroda

16.02.2009 r.

Projekt Konsorcjum POLCONSULT & APA Kuryłowicz & Associates z Warszawy zwyciężył w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno- budowlanej i funkcjonalno-przestrzennej Regionalnego Portu Lotniczego Kielce.

 

W postępowaniu konkursowym projekt uzyskał 87 pkt. Autorzy tej pracy, zgodnie z regulaminem konkursu, otrzymają nagrodę w wysokości 75000 zł. Zwycięzca otrzymuje także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie szczegółowej koncepcji architektoniczno-budowlanej i funkcjonalno-przestrzennej Regionalnego Portu Lotniczego Kielce oraz projektu budowlanego wraz z niezbędnymi uzgodnieniami I etapu realizacji inwestycji pod nazwą "Budowa Regionalnego Portu Lotniczego - makroniwelacja".

Zdaniem Sądu Konkursowego - zwycięski projekt charakteryzuje się bardzo wysoką jakością warsztatu architektonicznego. Przedstawia bardzo szczegółowo rozwiązania funkcjonalne oraz konstrukcyjne. Opinia ta odnosi się do poszczególnych obiektów oraz całości struktury projektowanego portu lotniczego wraz z otoczeniem.

Drugą nagrodę w wysokości 50000 zł uzyskał projekt warszawskiego Konsorcjum DB Projekt Sp. z o.o. oraz ATI Architektura Technika Inwestycje Sp. z o.o. W postępowaniu konkursowym uzyskał on 74 pkt.

Sąd Konkursowy przyznał również trzecią nagrodę w wysokości 25000 zł. Na razie nie jest jednak znany autor nagrodzonej pracy, ponieważ w kartach identyfikacyjnych nie odnaleziono numeru odpowiadającego numerowi zamieszczonemu na planszy projektu.

 

Na ogłoszony w sierpniu br. konkurs wpłynęło 5 ofert.

Jak poinformował prezydent Kielc Wojciech Lubawski - miasto wykupiło już 460 ha gruntu pod budowę lotniska. Do wykupienia pozostało jeszcze 50 ha. Prace nad makroniwelacją terenu mają rozpocząć się jesienią bieżącego roku lub wiosną 2010.

 

Wystawę pokonkursową prac biorących udział w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno - budowlanej i funkcjonalno-przestrzennej Regionalnego Portu Lotniczego Kielce można oglądać do 20 lutego w sali konferencyjnej UM Kielce, ul. Strycharska 6 (godz. 7.30-15.30).

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Rozpoczęły się ferie zimowe. Urząd Miasta wraz z instytucjami kultury, szkołami i stowarzyszeniami przygotował wiele interesujących propozycji dla dzieci i młodzieży w ramach akcji "Zima w mieście 2009". 

 

Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z wycieczek, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się również warsztaty taneczne i teatralne. Będzie też można skorzystać z zajęć komputerowych, plastycznych i modelarskich. Nie zabraknie m.in. zajęć dla fanów tenisa ziemnego, piłki nożnej i "siatkówki" oraz "szczypiorniaka". Interesujące propozycje przygotowały także Świetlice "PLUS", domy kultury i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Informator, prezentujący dane na temat poszczególnych imprez, opracowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta kieleckiego ratusza (Rynek 1, Strycharska 6) oraz na naszej stronie internetowej w dziale "Na czasie".

Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Halowej Piłce Nożnej "Kielce 2009" Memoriał Henryka Sękowskiego rozpoczynają się dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Dwudniowa rywalizacja odbywać się będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Jagiellońska 90). Patronat nad impreza objął m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Od dziś osoby, które będą chciały zarejestrować się w Miejskim Urzędzie Pracy mogą telefonicznie uzgodnić termin rejestracji. Od dziś osoby, które będą chciały zarejestrować się w Miejskim Urzędzie Pracy będą mogły telefonicznie uzgodnić termin rejestracji. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmowane są przez Biuro Obsługi Klienta MUP pod numerami telefonów: 041-340-60-55 i 041-340-60-56 w godzinach pracy Urzędu.

Wydział Podatków Urzędu Miasta Kielce informuje, że dziś upływa termin składania deklaracji na podatek od środków transportowych oraz termin płatności I raty tego podatku.

 

Płatności podatku należy dokonywać na indywidualny numer konta bankowego wygenerowany po złożeniu deklaracji podatkowej.


Płatności w/w podatku można również dokonywać:

- w Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1 (od poniedziałku do piątku - od godz. 7.30 do godz. 17.00),

- w siedzibie oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Sienkiewicza nr 47 (od poniedziałku do piątku - od godz. 8.00 do godz. 18.00),

- w punkcie Banku Gospodarki Żywnościowej przy ul. Warszawskiej 143 d (od poniedziałku do piątku - od godz. 9.00 do godz. 17.00).


13.02.2009 r.

W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. Urząd Miasta wraz z instytucjami kultury, szkołami i stowarzyszeniami przygotował wiele ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży w ramach akcji "Zima w mieście 2009". Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z wycieczek, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się również warsztaty taneczne i teatralne. Będzie też można skorzystać z zajęć komputerowych, plastycznych i modelarskich. Nie zabraknie m.in. zajęć dla fanów tenisa ziemnego, piłki nożnej i "siatkówki" oraz "szczypiorniaka". Interesujące propozycje przygotowały także Świetlice "PLUS", domy kultury i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Informator, prezentujący dane na temat poszczególnych imprez, opracowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta kieleckiego ratusza (Rynek 1, Strycharska 6) oraz na naszej stronie internetowej w dziale "Na czasie".

Radni zdecydowali o przekazaniu środków m.in. na staże dla bezrobotnych, zakup autobusów MPK oraz automatów do sprzedaży biletów w autobusach. Podjęli uchwałę w sprawie określenia zasad ustalania i poboru, terminu płatności i stawek opłaty targowej.

 

Kielecki radny Jan Gierada wystąpił z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i jednocześnie zrezygnował z członkostwa w klubie radnych SLD Rady Miejskiej, poinformował przewodniczący Rady Krzysztof Słoń na dzisiejszej sesji. Jan Gierada pozostanie radnym niezależnym.


Podczas głosowania radni zaakceptowali zmiany w tegorocznym budżecie miasta. 400 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na zatrudnienie osób bezrobotnych w Urzędzie Miasta Kielce. Środki te pozwolą na zorganizowanie sześciomiesięcznych staży, które zwiększą szanse bezrobotnych na rynku pracy.


Radni zdecydowali o przekazywaniu przeszło 19,500 tys. złotych co roku przez najbliższe dwa lata na zakup w sumie 40 autobusów w związku z potrzebą uruchamiania nowych linii komunikacji miejskiej. Rajcy podjęli również decyzję o przekazaniu 300 tysięcy zł, niezbędnych do rozstrzygnięcia przetargu na zakup automatów do sprzedaży biletów w autobusach komunikacji miejskiej. Środki pozwolą na wyposażenie wszystkich autobusów MPK w automaty do sprzedaży biletów.


Rajcy przegłosowali także projekt uchwały w sprawie określenia zasad ustalania i poboru, terminu płatności i wysokości stawek opłaty targowej. W związku z pojawiającymi się sprzeciwami osób handlujących na targowiskach, obniżono stawki tej opłaty przy sprzedaży obnośnej za każdy rozpoczęty 1 m² zajmowanej powierzchni do 0,50 zł w Strefie I oraz do 1,00 zł w Strefie II.


W porządku obrad znalazło się także wiele uchwał dotyczących sprzedaży nieruchomości.  (program sesji)

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Podsumowanie II etapu konkursu prezydenta Kielc pod nazwą "Zielony Patrol" odbyło się dziś w ratuszu. W spotkaniu uczestniczyli liderzy patroli wraz z osobami, które były najbardziej zaangażowane w realizację wyznaczonych zadań. Nagrody wręczali: zastępca prezydenta Czesław Gruszewski, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Anita Stanisławska oraz Komendant Straży Miejskiej Władysław Kozieł. Liderzy patroli otrzymali m.in. walizkę ekobadacza z przyrządami do badania jakości wody w terenie oraz albumy przyrodnicze.

 

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć film pt. "Przygoda z przyrodą",  zrealizowany wspólnie przez Internetową Telewizję Kielce oraz patrol nr 25 z Gimnazjum nr 12 podczas jednej z wypraw w teren.


W akcji Zielony Patrol bierze udział 32 patrole. To 750 uczniów kieleckich szkół, którzy wraz z opiekunami podjęli wyzwanie badania tajników przyrody. Najlepszy patrol w nagrodę wyjedzie do Eurodisneylandu.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Od 16 lutego osoby, które będą chciały zarejestrować się w Miejskim Urzędzie Pracy będą mogły telefonicznie uzgodnić termin rejestracji. Od 16 lutego osoby, które będą chciały zarejestrować się w Miejskim Urzędzie Pracy będą mogły telefonicznie uzgodnić termin rejestracji. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmowane będą przez Biuro Obsługi Klienta MUP pod numerami telefonów: 041-340-60-55 i 041-340-60-56 w godzinach pracy Urzędu.

Kielecki Inkubator Technologiczny i Instytut Sztuk Pięknych UJK zapraszają osoby zainteresowane tematyką wzornictwa przemysłowego oraz artystycznego, modą oraz szeroko rozumianym designem na spotkanie inicjujące prace nad opracowaniem koncepcji funkcjonowania Laboratoriów Design w KIT.


Ma ono na celu przeprowadzenie konsultacji ze środowiskiem artystycznym celem opracowania programu zakładającego zbudowanie systemu wsparcia dla wzornictwa artystyczno - przemysłowego, gdzie w unikalny sposób będą współdziałać ze sobą elementy: edukacji, wdrożeń i promocji. Działania Laboratorium Design w dużej mierze zostaną ukierunkowane na komercjalizację (praktyczne wdrożenia) i opierać się będą o innowacyjną filozofię produktu tj. design sustainable. W ramach projektu planuje się uruchomienie działalności laboratoriów w trzech następujących obszarach:

I. Centrum edukacyjne i doradcze
- Organizacja szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców w zakresie design management
- Kształcenie ustawiczne dla studentów, projektantów i absolwentów uczelni w zakresie zarządzania procesem wdrażania nowych projektów do produkcji (Upowszechnianie metodologii wdrażania nowego produktu wzorniczego)
- Oferowanie specjalistycznych usług doradczych dla businessu obejmujących wszystkie aspekty projektowania i procesu rozwoju produktu; także konsulting ekonomiczny, finansowy, prawny itd.

- Pomoc w zakresie pozyskiwania środków unijnych na nowe wdrożenia i rozwój wzornictwa

II. Centrum wdrożeniowe
- Stworzenie zaplecza technicznego - Modelarni i Laboratorium z wysokiej klasy sprzętem do wizualizacji, modelowania, prototypowania dla studentów, projektantów i producentów
- Stworzenie specjalistycznej Biblioteki Materiałowej dla studentów, projektantów, przedsiębiorców
- Stworzenie Centrum Transferu Technologii w obszarze design w celu komercjalizacji wyników prac badawczych/ prac studenckich (wspieranie zespołów interdyscyplinarnych)
- Inicjowanie nowych projektów wzorniczych; poszukiwanie producentów pod konkretne projekty

III. Centrum promocji
- Promowanie najciekawszych rozwiązaniań wzorniczych, udanych wdrożeń rynkowych, trendów - poprzez wystawy, konferencje, seminaria itp
- Włączenie promocji designu do programu promocji miasta Kielce
- Stworzenie bazy danych i forum współpracy projektantów, firm projektowych i przedsiębiorstw współpracujących z designerami
- Współpraca z Targami Kielce (w początkowej fazie projektu planuje się organizację wystaw podczas imprez targowych, docelowo organizacja Targów „Design Management”.
- Konkursy dla projektantów/firm na najlepiej zaprojektowane produkty
- Stworzenie biblioteki z wydawnictwami dotyczącymi wzornictwa, własne publikacje, serwis on-line

Spotkanie odbędzie się 17 lutego (godz. 11.00) w sali USC Urzędu Miasta Kielce.

Zgłoszenia należy składać do 13 lutego - tel/fax: (041) 36-76-355 lub na adres mailowy: alina.molo@um.kielce.pl

Pliki do pobrania

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza w weekend na spektakle "Igraszki z bajką" oraz "Królewna Śnieżka". 14 lutego (sobota) o godz. 11.00 odbędzie się spektakl "Igraszki z bajką" To współczesna komedia rodzinna. Sztuka opowiada o tym, co potrafią wymyślić dzieci, gdy zostaną same w domu. Główną bohaterką jest 11-letnia Marysia, której rodzice wykazują brak zainteresowania córką. 15 lutego (niedziela) o godz. 11.00 placówka zaprasza na spektakl "Królewna Śnieżka". Historię Królewny Śnieżki, „która była biała jak śnieg, rumiana jak krew i miała włosy tak czarne, jak heban” znają wszyscy. To klasyka światowej literatury dla dzieci. Spektakl zrealizowany został w konwencji żywoplanowo-lalkowej.

16 lutego rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w Halowej Piłce Nożnej "Kielce 2009" Memoriał Henryka Sękowskiego. Dwudniowa rywalizacja odbywać się będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (ul. Jagiellońska 90). Patronat nad impreza objął m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach są jeszcze wolne miejsca w schroniskach dla osób bezdomnych.

 

 Pokoje interwencyjne ul. Sienna 5 w Kielcach tel. 366-07-34
- dla 10 osób w razie potrzeby można zwiększyć do 20 osób.

Schronisko Fundacji Św. Brata Alberta, ul. Sienna 5 w Kielcach: tel. 366-07-34
- placówka dysponuje 90 miejscami
- aktualnie przebywa 61 osób
- pozostało 29 wolnych miejsc

Schronisko PCK dla Kobiet Ofiar Przemocy, ul. Olkuska 18 w Kielcach: tel. 346-75-07
- placówka dysponuje 15 miejscami
- aktualnie przebywa 11 osób
- 4 wolne miejsca
- w razie potrzeby jest możliwość "dostawek"

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. Żeromskiego 36 w Kielcach: tel. 361-44-85
- placówka dysponuje 50 miejscami
- aktualnie przebywa 45 osób
- pozostało 5 wolnych miejsca

Schronisko dla Ofiar Przemocy, ul. Urzędnicza 7a w Kielcach: tel. 366-48-47
- placówka dysponuje 25 miejscami
- aktualnie przebywa 7 osób
- pozostało 18 wolnych miejsc

Punkt Interwencji Kryzysowej dla osób bezdomnych i opuszczonych ul. Ogrodowa 3 czynny całodobowo, w tygodniu przebywało 6 osób.

Świetlica dzienna „Przystań” z łaźnią i pralnią ul. Ogrodowa 3, czynna przez cały rok od godz. 8.00 do 18.00 dziennie przebywa ok. 17 osób

Ogrzewalnia Caritas Diecezji Kieleckiej ul. Żelazna 2 w Kielcach tel. 366-95-44
- placówka dysponuje 30 miejscami, czynna od godz. 18.00 do 6.00 rano
- przebywało 16 osób

Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Polskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami organizuje Światowy Dzień Kota. W niedzielę, 15 lutego w holu Muzeum Zabawek i Zabawy w godz. 15.00 - 17.00 odbędzie się spotkanie wielbicieli mruczących czworonogów. Placówka zaprasza wszystkich opiekunów kotów razem ze swoimi pupilami.

W planach spotkania są m.in.: towarzyskie rozmowy o kotach, konkursy dla kotów. Dla dzieci przewidziano miniwarsztaty origami: wszystkie dzieci będą miały okazję złożyć z kwadratowej kartki papieru… głowę kota. Na wszystkich opiekunów kotków, zaniepokojonych stanem zdrowia swoich pupili czekać będzie lekarz weterynarii Michał Geller z lecznicy "Cztery Łapy", który udzieli bezpłatnych porad. Odbędzie się także pokaz kotów bezdomnych połączony z możliwością ich adopcji. W sali konferencyjnej odbędą się multimedialne pokazy fellinoterapii, a jeśli pogoda dopisze na dziedzińcu pojawią się specjalni goście Światowego Dnia Kota - ze stajni Elbara przyjadą koza i dwa kucyki, na których dzieci będą mogły jeździć.

"Biletem wstępu" na imprezę będzie karma dla bezdomnych kotów. Wielki wiklinowy kosz w holu Muzeum czeka.

Fundacja Kultury Wici w tym roku po raz piąty ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem "Kieleckie Inaczej". Organizatorzy czekają na prace do 30 maja. Celem konkursu jest upowszechnianie fotografii jako formy ekspresji oraz promocja i dokumentacja walorów krajobrazu miasta Kielce i regionu w niebanalny sposób. W ubiegłym roku na konkurs 57 autorów zgłosiło 216 zdjęć. - Liczymy, że w tegorocznej edycji konkursu napłynie do nas jeszcze większa liczba zgłoszeń – mówi Rafał Nowak, wiceprezes Fundacji Kultury Wici. Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej konkursu www.kieleckieinaczej.wici.info.

Komisja Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta.

12.02.2009 r.

Radni zdecydowali o przekazaniu środków m.in. na staże dla bezrobotnych, zakup autobusów MPK oraz automatów do sprzedaży biletów w autobusach. Podjęli uchwałę w sprawie określenia zasad ustalania i poboru, terminu płatności i stawek opłaty targowej.

 

Kielecki radny Jan Gierada wystąpił z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i jednocześnie zrezygnował z członkostwa w klubie radnych SLD Rady Miejskiej, poinformował przewodniczący Rady Krzysztof Słoń na dzisiejszej sesji. Jan Gierada pozostanie radnym niezależnym.


Podczas głosowania radni zaakceptowali zmiany w tegorocznym budżecie miasta. 400 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na zatrudnienie osób bezrobotnych w Urzędzie Miasta Kielce. Środki te pozwolą na zorganizowanie sześciomiesięcznych staży, które zwiększą szanse bezrobotnych na rynku pracy.


Radni zdecydowali o przekazywaniu przeszło 19,500 tys. złotych co roku przez najbliższe dwa lata na zakup w sumie 40 autobusów w związku z potrzebą uruchamiania nowych linii komunikacji miejskiej. Rajcy podjęli również decyzję o przekazaniu 300 tysięcy zł, niezbędnych do rozstrzygnięcia przetargu na zakup automatów do sprzedaży biletów w autobusach komunikacji miejskiej. Środki pozwolą na wyposażenie wszystkich autobusów MPK w automaty do sprzedaży biletów.


Rajcy przegłosowali także projekt uchwały w sprawie określenia zasad ustalania i poboru, terminu płatności i wysokości stawek opłaty targowej. W związku z pojawiającymi się sprzeciwami osób handlujących na targowiskach, obniżono stawki tej opłaty przy sprzedaży obnośnej za każdy rozpoczęty 1 m² zajmowanej powierzchni do 0,50 zł w Strefie I oraz do 1,00 zł w Strefie II.


W porządku obrad znalazło się także wiele uchwał dotyczących sprzedaży nieruchomości.  (program sesji)

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Targi Kielce i Politechnika Świętokrzyska podpisały dziś umowę o współpracy. Zgodnie z nią Targi Kielce jako organizator branżowych - przemysłowych wystaw przy wsparciu merytorycznym i prestiżowym Uczelni są zainteresowane nawiązaniem różnych form współdziałania z podmiotami gospodarczymi, instytucjami w celu wzbogacenia nowymi wydarzeniami organizowanych imprez. Natomiast Politechnika Świętokrzyska jako wiodąca w regionie uczelnia o profilu technicznym dysponuje potencjałem naukowo technicznym, utrzymuje aktywne kontakty z firmami, jednostkami naukowo-badawczymi zamierza promować i wspierać merytorycznie imprezy wystawiennicze organizowane przez Targi Kielce. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. Inż Stanisław Adamczak oraz prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń, a także dziekani wydziałów Politechniki.

Gratulacje od władz miasta przyjęli dziś przedstawiciele drużyny brązowych medalistów Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Chorwacji.  W spotkaniu w ratuszu wzięli udział piłkarze Vive Kielce: Patryk Kuchczyński i Daniel Żółtak oraz trener reprezentacji Polski Bogdan Wenta, a także kierownik drużyny narodowej Paweł Papaj.

 

Zobacz  w Internetowej Telewizji Kielce

Wiele ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży przygotował Urząd Miasta wraz z instytucjami kultury, szkołami, klubami osiedlowymi i stowarzyszeniami w ramach akcji "Zima w mieście 2009".  Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z wycieczek, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się również warsztaty taneczne i teatralne. Będzie też można skorzystać z zajęć komputerowych, plastycznych i modelarskich. Nie zabraknie m.in. zajęć dla fanów tenisa ziemnego, piłki nożnej i "siatkówki" oraz "szczypiorniaka". Interesujące propozycje przygotowały także Świetlice "PLUS", domy kultury i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Informator, prezentujący dane na temat poszczególnych imprez, opracowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta kieleckiego ratusza (Rynek 1, Strycharska 6) oraz poniżej na naszej stronie internetowej.


Pliki do pobrania

- Informator "Zima w mieście 2009"

Kielecki Inkubator Technologiczny i Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpoczęły drugi etap kampanii promocyjnej Nauka dla biznesu - gdy wiedza się opłaca. Już w marcu na łamach specjalistycznych miesięczników m.in. "Laboratorium - Przegląd ogólnopolski" pojawią się pierwsze reklamy promujące miasto Kielce, jako miejsce współpracy świata nauki i biznesu. Ponadto w dniach 4-6 marca br. w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym, odbędzie się XI edycja targów EuroLab 2009, podczas których miesięcznik wraz z informacją o Kielcach będzie dystrybuowany wśród gości targowych. EuroLAB to prestiżowe i jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone najnowszym rozwiązaniom i technologiom z branży laboratoryjnej, gdzie swoje propozycje przedstawiają wiodące firmy i instytucje z kraju i zagranicy związane z analityką chemiczną, metrologią, biotechnologią i Life Science.

Kampania jest kontynuacją działań promocyjnych rozpoczętych kampanią bilbordową 1 lutego br. Na kilkudziesięciu nośnikach rozmieszczonych przy najważniejszych ciągach komunikacyjnych, ulicach i arteriach miasta, Kielce są promowane jako miejsce, gdzie warto inwestować w komercjalizację wiedzy.

Kampania promocyjna jest finansowana ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 


11.02.2009 r.

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbędzie się jutro (godz. 10.00) w Urzędzie Miasta. Radni zajmą się m.in. projektem uchwały dotyczącym zmiany uchwały w sprawie określenia zasad ustalania i poboru, terminu płatności i wysokości stawek opłaty targowej, zarządzenia poboru opłaty targowej w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso oraz wprowadzenia zwolnień z opłaty targowej. W porządku obrad znalazły się także projekty uchwał m.in. w sprawach: nabycia i sprzedaży nieruchomości. (program sesji)

Wewnętrzna telewizja została uruchomiona dziś w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach. Przy pomocy dwóch zainstalowanych kamer przemysłowych pensjonariusze placówki śledzą w telewizorach wydarzenia odbywające się w kaplicy i klubie DPS-u.

 

- Blisko połowa mieszkańców naszej placówki przebywa na stałe w pokojach. Są to osoby leżące, niepełnosprawne. To przedsięwzięcie jest przede wszystkim dla nich. Pozwoli im bardziej uczestniczyć w życiu naszego domu - podkreśla dyrektor DPS Anna Śleźnik.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Chorych w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej odprawiona została msza święta, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Gurda. Placówkę odwiedzili również przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Słoń oraz prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 


Wiele ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży przygotował Urząd Miasta wraz z instytucjami kultury, szkołami, klubami osiedlowymi i stowarzyszeniami w ramach akcji "Zima w mieście 2009".  Uczniowie będą mogli skorzystać m.in. z wycieczek, wyjść na basen, do kina, propozycji sportowych i muzycznych. Odbędą się również warsztaty taneczne i teatralne. Będzie też można skorzystać z zajęć komputerowych, plastycznych i modelarskich. Nie zabraknie m.in. zajęć dla fanów tenisa ziemnego, piłki nożnej i "siatkówki" oraz "szczypiorniaka". Interesujące propozycje przygotowały także Świetlice "PLUS", domy kultury i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Informator, prezentujący dane na temat poszczególnych imprez, opracowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta kieleckiego ratusza (Rynek 1, Strycharska 6) oraz poniżej na naszej stronie internetowej.


Pliki do pobrania

- Informator "Zima w mieście 2009"

Kielecki Inkubator Technologiczny informuje, że wyłoniono 20 laureatów projektu "BiznesStarter – I edycja konkursu na najlepszy biznes plan". Spośród 35 prac, nadesłanych przez 40 uczestników projektu „BiznesStarter – I edycja konkursu na najlepszy biznes plan”, Komisja wybrała 20 laureatów, którzy uruchomią swoją działalność gospodarczą na podstawie własnego pomysłu. Lista laureatów Konkursu dostępna jest na stronie internetowej projektu www.biznesstarter.pl.


Autorzy zwycięskich biznes planów zostaną nagrodzeni promesą uzyskania wsparcia finansowego do 40 tys. zł podczas konferencji pn. „Potencjał systemu badań i edukacji, powiązania nauki i przemysłu” organizowanej w ramach projektu Nauka dla Biznesu. Ponadto, wszyscy uczestnicy projektu (40 osób) otrzymają certyfikaty potwierdzające uzyskanie 28 godzinnego wsparcia szkoleniowo – doradczego w ramach ww. Konkursu.


Uroczyste rozdanie certyfikatów oraz promes odbędzie się 12 lutego (godz. 12.00) w budynku G Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach ul. Świętokrzyska 15 , sala C10 (mała aula).

Geopark Kielce zaprasza na prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym pod tytułem "Miedzianka - wędrówki w czasie". O starych sztolniach i historii tego tajemniczego miejsca opwiadać będą dwaj specjaliści od jaskiń i fotografii - Andrzej Kasza oraz Paweł Suchanek. Spotkanie odbędzie się 12 lutego o godzinie 17.15, w Klubie Miłośników Geologii mającym siedzibę w Kieleckim Centrum Kultury (Plac Moniuszki 2b). Ilość miejsc ograniczona.

10.02.2009 r.

W Urzędzie Miasta spotkała się Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia. Tematem posiedzenia była m.in. realizacja świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych oraz programy profilaktyczne realizowane przez miasto w 2009 r. W ratuszu zebrała się również Komisja Rewizyjna, która zajmowała się m.in. analizą realizacji wniosków i zaleceń pokontrolnych jednostek kontrolowanych przez kontrole wewnętrzną i zewnętrzne w 2008 r. Na posiedzeniu w Urzędzie Miasta spotkała się także Komisja Budżetu i Finansów. Radni zajmowali się m.in. kwestiami związanymi z promocją gospodarczą Kielc oraz współpracą w tym zakresie z samorządami innych miast i krajów. Tematem posiedzenia był także program udzielania preferencyjnych pożyczek na remonty elewacji budynków usytuowanych w centrum Miasta Kielce.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kielecki Inkubator Technologiczny w Kielcach zapraszają na seminarium pn.: "Potencjał systemu badań i edukacji, powiązania nauki i przemysłu realizowane w ramach projektu Nauka dla biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych".

Projekt jest jedną z pierwszych w regionie inicjatyw skierowaną do świata nauki i biznesu a jego głównym założeniem jest wykorzystanie potencjału badawczo-rozwojowego miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego do wzrostu konkurencyjności regionalnej gospodarki poprzez podniesienie świadomości pracowników sektora B+R w zakresie komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii oraz ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Realizacja przedsięwzięcia stanowi istotny czynnik sprzyjający podnoszeniu kwalifikacji w zakresie wdrażania badań naukowych do gospodarki przez pracowników uczelni wyższych przyczyniając się do nawiązania trwałej współpracy pomiędzy sektorem nauki i sektorem przedsiębiorstw.

Seminarium odbędzie się 12 lutego (godz. 12.00) w budynku G - Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach ul. Świętokrzyska 15, sala C10 (mała aula) i będzie poświęcone prezentacji dobrych przykładów komercjalizacji badań naukowych przez pracowników uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych oraz kraju. Ponadto podczas seminarium zostanie zaprezentowana oferta uczelni wyższych regionu dla przedsiębiorstw oraz przeprowadzona dyskusja na temat tworzenia trwałych mechanizmów współpracy nauka – biznes szczególnie w procesie wprowadzania nowych technologii umożliwiających tworzenie innowacyjnych produktów oferowanych na rynku.

Osobą do kontaktu w sprawie udziału w seminarium jest: dr Michał Arabski, tel. 041 349 63 55, fax.: 041 349 63 07 e-mail: michal.arabski@ujk.kielce.pl.

Zgłoszenia do udziału w konferencji proszę przesyłać na załączonym formularzu do dnia 11 lutego.

 Konferencja jest elementem projektu Nauka dla Biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na "Ferie z Tańcem", nieodpłatne zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w dniach 16 - 20 lutego.

Lekcje prowadzić będą tancerze Kieleckiego Teatru Tańca w następujących stylach: jazz, funky jazz, modern jazz, latin jazz, hip hop, capoeira i inne.

W drugim tygodniu ferii (23 - 27 lutego) KTT organizuje Warsztaty Tańca Jazzowego - zajęcia taneczne dla młodzieży i dorosłych, w grupach początkujących i średniozaawansowanych, z zakresu modern jazz, broadway jazz, lyrical jazz oraz fusion jazz. Cena warsztatów: 50 zł za tydzień, 10 zł pojedyncza lekcja.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Kieleckiego Teatru Tańca www.ktt.pl, pod numerem telefonu 041 361 27 46, mail: kursytanca@ktt.pl

Karty zgłoszenia i grafiki znajdują się poniżej oraz na stronie internetowej KTT.

Pliki do pobrania

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na kolejne warsztaty origami, które odbędą się w sobotę, 14 lutego w godz. 15.00-17.00 w sali konferencyjnej placówki. Warsztaty poprowadzą Renata Toporek i Rafał Sabat z Polskiego Towarzystwa Origami "Papierowe fantazje". Wstęp na zajęcia jest płatny (3 zł), a zdobyte w ten sposób pieniądze pozwolą na zakup kolejnej partii kwadratowego papieru do origami. Warsztaty mają charakter cykliczny - odbywają się w jedną z sobót każdego miesiąca.

Geopark Kielce zaprasza na prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym pod tytułem "Miedzianka - wędrówki w czasie".  O starych sztolniach i historii tego tajemniczego miejsca opwiadać będą dwaj specjaliści od jaskiń i fotografii - Andrzej Kasza oraz Paweł Suchanek. Spotkanie odbędzie się 12 lutego o godzinie 17.15, w Klubie Miłośników Geologii mającym siedzibę w Kieleckim Centrum Kultury (Plac Moniuszki 2b). Ilość miejsc ograniczona.

9.02.2009 r.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kielecki Inkubator Technologiczny w Kielcach zapraszają na seminarium pn.: "Potencjał systemu badań i edukacji, powiązania nauki i przemysłu realizowane w ramach projektu Nauka dla biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych".

Projekt jest jedną z pierwszych w regionie inicjatyw skierowaną do świata nauki i biznesu a jego głównym założeniem jest wykorzystanie potencjału badawczo-rozwojowego miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego do wzrostu konkurencyjności regionalnej gospodarki poprzez podniesienie świadomości pracowników sektora B+R w zakresie komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii oraz ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Realizacja przedsięwzięcia stanowi istotny czynnik sprzyjający podnoszeniu kwalifikacji w zakresie wdrażania badań naukowych do gospodarki przez pracowników uczelni wyższych przyczyniając się do nawiązania trwałej współpracy pomiędzy sektorem nauki i sektorem przedsiębiorstw.

Seminarium odbędzie się 12 lutego (godz. 12.00) w budynku G - Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach ul. Świętokrzyska 15, sala C10 (mała aula) i będzie poświęcone prezentacji dobrych przykładów komercjalizacji badań naukowych przez pracowników uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych oraz kraju. Ponadto podczas seminarium zostanie zaprezentowana oferta uczelni wyższych regionu dla przedsiębiorstw oraz przeprowadzona dyskusja na temat tworzenia trwałych mechanizmów współpracy nauka – biznes szczególnie w procesie wprowadzania nowych technologii umożliwiających tworzenie innowacyjnych produktów oferowanych na rynku.

Osobą do kontaktu w sprawie udziału w seminarium jest: dr Michał Arabski, tel. 041 349 63 55, fax.: 041 349 63 07 e-mail: michal.arabski@ujk.kielce.pl.

Zgłoszenia do udziału w konferencji proszę przesyłać na załączonym formularzu do dnia 11 lutego.

 Konferencja jest elementem projektu Nauka dla Biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w siedzibie Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (ul. Mickiewicza). Radni udali się na objazd zasobów mieszkaniowych KTBS-u.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski spotkał się dziś  w ratuszu z twórcami, członkami Okręgu Kieleckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy. Spotkanie poświęcone było podsumowaniu minionego roku oraz rozstrzygnięciu konkursu na popiersia, które w najbliższym czasie znajdą się w Alei Sław. Na skwerze Szarych Szeregów już w marcu mają  pojawić się popiersia: Stanisława Lema, Dymitra Szostakowicza oraz Ingmara Bergmana. Ich autorami są: Leszek Kurkowski, Paweł Witkowski oraz Arkadiusz Latos.

 

Zobacz w Internetowej Telewziji Kielce

Uczestnicy Projektu BiznesStarter w dniach 4-6 lutego prezentowali swoje biznes plany w ramach pierwszej edycji tego przedsięwzięcia. Uczestnicy ubiegający się dofinansowanie zaprezentowali swoje „Pomysły na biznes” przed Komisją przyznającą środki. Przedstawione prezentacje m.in. w formie multimedialnej oraz rozmowy z uczestnikami pozwoliły Komisji szczegółowo zapoznać się z propozycjami biznesów młodych przedsiębiorców. Spośród wszystkich uczestników ubiegających się o dofinansowanie, Komisja przyznająca środki wyłoni 20 laureatów konkursu, którzy otrzymają nagrody w postaci dotacji inwestycyjnej w wysokości do 40 000 zł oraz wsparcie pomostowe w kwocie ok. 1200 zł/m-c przez okres do 12 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto laureaci konkursu będą mogli kontynuować swoją działalność w ramach nowopowstającej infrastruktury Kieleckiego Inkubatora Technologicznego.


Uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie certyfikatów odbędzie się 12 lutego o godz. 12.00 w budynku G - sala C10 (mała aula) Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.biznesstarter.pl


Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na coroczny cykl imprez "Ferie z Zameczkiem - 2009". W programie akcji są m.in. zajęcia warsztatowe z zakresu tańca, plastyki i wokalno-muzyczne oraz wiele innych atrakcji.


Pliki do pobrania

823 prace wpłynęły na rozstrzygnięty dziś konkurs plastyczny "Moja Kartka Walentynka" zorganizowany przez Dom Kultury "Zameczek" w Kielcach.  Dziś jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie połączonej z wręczeniem nagród, która odbędzie się 13 lutego o godz. 14.00 w siedzibie placówki przy ul. Słowackiego 23.


Pliki do pobrania

Ciekawe propozycje przygotowało w najbliższych dniach Muzeum Historii Kielc. Placówka zaprasza na wernisaże, prelekcje oraz spotkania Muzealnego Klubu Historycznego. Jutro o godz.17.30 placówka zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. "Przypominanie - Sybiracy. Malarstwo Ottona Grynkiewicza". W trakcie wernisażu odbędzie się koncert Małgorzaty Biesagi pt. "Czar Polesia". 11 lutego o godz.17.00 odbędzie się prelekcja Marka Jończyka z kieleckiej delegatury IPN pt. " Represje komunistyczne na przykładzie rodziny Hedów".

14 lutego o godz. 10.30 na kolejne spotkanie zaprasza Muzealny Klub Historyczny "Nad Silnicą". Tematem będzie "Harcerstwo w Kielcach - cz.II od 1939r." O godz. 12.00 w ramach "Soboty muzealnej" odbędzie się spotkanie z Ottonem Grynkiewiczem - artystą malarzem i sybirakiem. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

8 projekcji polskich filmów animowanych, spotkania z reżyserami i twórcami z różnych studiów filmowych w Polsce oraz plastyczne warsztaty "Animuj z Fabulkiem" – takie atrakcje czekają na dzieci podczas ferii zimowych w Muzeum Zabawek i Zabawy. „Ferie z filmem” Muzeum organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, a patronem akcji jest portal www.miastodzieci.pl. Poza ciekawymi filmami długometrażowymi (m.in. „Jacek i Placek”, „Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń”, „Rycerzyk Czerwonego Serduszka”, „Sposób na wakacje Bolka i Lolka”, „Porwanie w Tiutiurlistanie” oraz „”Tryumf pana Kleksa”) i spotkaniami z filmowcami, dzieci będą miały możliwość rysowania i malowania bohaterów swoich ulubionych filmów animowanych. Wspólnie wymyślą także kilka „animowanych” przygód Animki i Fabulka – stworków z logo Kina Młodego Widza i narysują je na długich kartonach podzielonych na klatki filmowe.


Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-12 lat. Filmowe spotkania będą odbywać się od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 12.30 (17-20.02 i 24-27.02). Obowiązuje telefoniczna rezerwacja na zajęcia (ilość miejsc ograniczona), tel. 0-41-34-440-78. (więcej)

6.02.2009 r.

W poniedziałek, w Urzędzie Miasta Rynek 1, odbędzie się spotkanie Prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego z twórcami, członkami Okręgu Kieleckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy. Spotkanie poświęcone będzie podsumowaniu minionego roku oraz rozstrzygnięciu konkursu na popiersia, które w najbliższym czasie znajdą się w Alei Sław. Na skwerze Szarych Szeregów mają się pojawić popiersia: Stanisława Lema, Dymitra Szostakowicza oraz Ingmara Bergmana. Początek spotkania o godzinie 10.00.

Miasto Kielce po raz pierwszy uczestniczy w Międzynarodowych Targach Turystycznych, które rozpoczęły się dziś we Wrocławiu. Podczas imprezy zaprezentuje się blisko 200 wystawców z kraju i zagranicy. Na stoisku naszego miasta znajdzie się około 4 tysięcy materiałów, m.in. planów, map oraz przewodników. Kielce biorą udział w tym przedsięwzięciu ze względu na rosnące zainteresowanie regionem świętokrzyskim ze strony turystów z Dolnego Śląska.

Pokazy walki i władania białą bronią, biesiada staropolska czy szturm na kozacki chutor - to m.in. atrakcje "V Podjazdu Kmicicowego". Impreza odbędzie się 7 lutego w Kielcach. "V Podjazd Kmicicowy" rozpocznie się (7 lutego, godz. 13.00) korowodem rycerstwa konnego i szlachty polskiej spod Kieleckiego Centrum Kultury, który przejdzie ul. Sienkiewicza, Plantami - z finałem w Centrum Jeździeckim (ul. Kusocińskiego 61a). W programie imprezy znalazły się także pokazy artylerii z ówczesnej epoki, przejażdżki rycerskim koniem czy strzelanie z łuku. Organizatorzy tego przedsięwzięcia zapraszają kielczan do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W roku obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej Muzeum Historii Kielc, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ogłaszają konkurs pt. "Wojenne opowieści. Moja rodzina w latach II wojny światowej".

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Termin nadsyłania prac mija 29 maja br. Można je składać osobiście w siedzibie muzeum lub wysłać na adres: Muzeum Historii Kielc (ul. Św. Leonarda 4, 25-303 Kielce). Koperty z pracami powinny nosić dopisek "KONKURS". (regulamin)

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie są jeszcze wolne miejsca w schroniskach dla osób bezdomnych w Kielcach.

 

Pokoje interwencyjne ul. Sienna 5 w Kielcach tel. 366-07-34
- dla 10 osób w razie potrzeby można zwiększyć do 20 osób.

Schronisko Fundacji Św. Brata Alberta, ul. Sienna 5 w Kielcach: tel. 366-07-34
- placówka dysponuje 90 miejscami
- aktualnie przebywa 65 osób
- pozostało 25 wolnych miejsc

Schronisko PCK dla Kobiet Ofiar Przemocy, ul. Olkuska 18 w Kielcach: tel. 346-75-07
- placówka dysponuje 15 miejscami
- aktualnie przebywa 11 osób
- 4 wolne miejsca
- w razie potrzeby jest możliwość "dostawek"

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. Żeromskiego 36 w Kielcach: tel. 361-44-85
- placówka dysponuje 50 miejscami
- aktualnie przebywa 46 osób
- pozostało 4 wolne miejsca

Schronisko dla Ofiar Przemocy, ul. Urzędnicza 7a w Kielcach: tel. 366-48-47
- placówka dysponuje 25 miejscami
- aktualnie przebywa 7 osób
- pozostało 18 wolnych miejsc

Punkt Interwencji Kryzysowej dla osób bezdomnych i opuszczonych ul. Ogrodowa 3, czynny całodobowo, w tygodniu przebywało 5 osób.

Świetlica dzienna „Przystań” z łaźnią i pralnią ul. Ogrodowa 3, czynna przez cały rok od godz. 8 do 18. dziennie przebywa ok. 16 osób

Ogrzewalnia Caritas Diecezji Kieleckiej ul. Żelazna 2 w Kielcach tel. 366-95-44
- placówka dysponuje 30 miejscami, czynna od godz. 18 do 6 rano
- przebywało 15 osób

22 wykonawców wyłoniło jury w kwalifikacjach XI edycji Festiwalu "Scena dla Ciebie" 2009. Znaleźli się wśród nich wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły muzyczne. "Zameczek" zaprasza wszystkich zakwalifikowanych do Koncertu Galowego XI Festiwalu "Scena dla Ciebie 2009" na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 11 lutego (środa) o godz. 18.00 w siedzibie placówki ul. Słowackiego 23 oraz feryjne warsztaty wokalne i muzyczne (16.02 - 27.02) przygotowujące do wyżej wymienionego koncertu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.zameczek-kielce.pl
5.02.2009 r.

Blisko 350 formularzy zgłoszeniowych wpłynęło do Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta od mieszkańców Kielc i Kieleckiego Obszaru Metropolitalnego zainteresowanych otwarciem własnej firmy. Obecnie trwa weryfikacja złożonych dokumentów, która najprawdopodobniej zakończy się 9 lutego. Autorzy 100 najlepiej ocenionych formularzy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, aby pełniej zaprezentować swój pomysł na firmę.


Do projektu "Jestem przedsiębiorczy - mam firmę. Aktywizacja gospodarcza mieszkańców KOM" zakwalifikowanych zostanie 50 osób. Będą mogły liczyć na wsparcie szkoleniowe w zakresie pisania biznes planów oraz prowadzeniu działalności gospodarczej. 31 osób może liczyć na bezzwrotną dotację w wysokości do 40.000 zł na pierwsze wydatki związane z prowadzoną działalnością oraz wparcie pomostowe w wysokości do 816 zł  wypłacane co miesiąc oraz pomoc doradców.

 

 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.2

Kielecki Inkubator Technologiczny i Instytut Sztuk Pięknych UJK zapraszają osoby zainteresowane tematyką wzornictwa przemysłowego oraz artystycznego, modą oraz szeroko rozumianym designem na spotkanie inicjujące prace nad opracowaniem koncepcji funkcjonowania Laboratoriów Design w KIT.


Ma ono na celu przeprowadzenie konsultacji ze środowiskiem artystycznym celem opracowania programu zakładającego zbudowanie systemu wsparcia dla wzornictwa artystyczno - przemysłowego, gdzie w unikalny sposób będą współdziałać ze sobą elementy: edukacji, wdrożeń i promocji. Działania Laboratorium Design w dużej mierze zostaną ukierunkowane na komercjalizację (praktyczne wdrożenia) i opierać się będą o innowacyjną filozofię produktu tj. design sustainable. W ramach projektu planuje się uruchomienie działalności laboratoriów w trzech następujących obszarach:

I. Centrum edukacyjne i doradcze
- Organizacja szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców w zakresie design management
- Kształcenie ustawiczne dla studentów, projektantów i absolwentów uczelni w zakresie zarządzania procesem wdrażania nowych projektów do produkcji (Upowszechnianie metodologii wdrażania nowego produktu wzorniczego)
- Oferowanie specjalistycznych usług doradczych dla businessu obejmujących wszystkie aspekty projektowania i procesu rozwoju produktu; także konsulting ekonomiczny, finansowy, prawny itd.

- Pomoc w zakresie pozyskiwania środków unijnych na nowe wdrożenia i rozwój wzornictwa

II. Centrum wdrożeniowe
- Stworzenie zaplecza technicznego - Modelarni i Laboratorium z wysokiej klasy sprzętem do wizualizacji, modelowania, prototypowania dla studentów, projektantów i producentów
- Stworzenie specjalistycznej Biblioteki Materiałowej dla studentów, projektantów, przedsiębiorców
- Stworzenie Centrum Transferu Technologii w obszarze design w celu komercjalizacji wyników prac badawczych/ prac studenckich (wspieranie zespołów interdyscyplinarnych)
- Inicjowanie nowych projektów wzorniczych; poszukiwanie producentów pod konkretne projekty

III. Centrum promocji
- Promowanie najciekawszych rozwiązaniań wzorniczych, udanych wdrożeń rynkowych, trendów - poprzez wystawy, konferencje, seminaria itp
- Włączenie promocji designu do programu promocji miasta Kielce
- Stworzenie bazy danych i forum współpracy projektantów, firm projektowych i przedsiębiorstw współpracujących z designerami
- Współpraca z Targami Kielce (w początkowej fazie projektu planuje się organizację wystaw podczas imprez targowych, docelowo organizacja Targów „Design Management”.
- Konkursy dla projektantów/firm na najlepiej zaprojektowane produkty
- Stworzenie biblioteki z wydawnictwami dotyczącymi wzornictwa, własne publikacje, serwis on-line

Spotkanie odbędzie się 17 lutego (godz. 11.00) w sali USC Urzędu Miasta Kielce.


Zgłoszenia należy składać do 13 lutego - tel/fax: (041) 36-76-355 lub na adres mailowy:  

Pliki do pobrania

Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia był m.in. stan wyposażenia kieleckich szkół w pomoce dydaktyczne oraz opiniowanie projektów uchwał.

W roku obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej Muzeum Historii Kielc, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ogłaszają konkurs pt. "Wojenne opowieści. Moja rodzina w latach II wojny światowej".

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Termin nadsyłania prac mija 29 maja br. Można je składać osobiście w siedzibie muzeum lub wysłać na adres: Muzeum Historii Kielc (ul. Św. Leonarda 4, 25-303 Kielce). Koperty z pracami powinny nosić dopisek "KONKURS". (regulamin)

Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego "Jump" wraz z Urzędem Miasta organizuje podczas ferii zimowych (16-28 lutego) XI Zimowe Warsztaty Taneczne. Przedsięwzięcie to realizowane w ramach akcji "Zima w Mieście" jest nieodpłatne. W programie warsztatów oprócz zajęć rekreacyjno-tanecznych znajdą się m.in. wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia do kina, na basen, a także wspólne ognisko. Całe przedsięwzięcie zakończy Galaktyczny Bal Przebierańców. Patronat medialny nad imprezami objęła Internetowa Telewizja Kielce.

Pliki do pobrania

Spotkanie dla młodzieży pod hasłem "Patriotyzm - wczoraj, dziś i jutro" odbyło się dziś w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90). W programie tego przedsięwzięcia znalazły się m.in. wykład na temat "Ewolucji hymnu polskiego” oraz wernisaż wystawy "Dwa cmentarze: Salwatorski i Łyczakowski".

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z montażem konstrukcji stalowej mostu objazdowego na rzece Bobrzy, dzis do godz. 16.00, wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Za Walcownią w ciągu drogi wojewódzkiej nr 761. Ruch będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

4.02.2009 r.

Wspaniała feta z udziałem kilku brązowych medalistów mistrzostw świata w piłce ręcznej, trenera Bogdana Wenty oraz licznie zgromadzonych fanów "szczypiorniaka" odbyła się wczoraj w hali przy ul. Krakowskiej. Pojawili się brązowi medaliści - obecni piłkarze Vive Kielce: Patryk Kuchczyński, Daniel Żółtak oraz: Karol Bielecki i Mariusz Jurasik, którzy teraz występują na parkietach Bundesligi. Nie zabrakło również trenera reprezentacji Bogdana Wenty oraz kierownika drużyny Pawła Papaja. Kibice "szczypiorniaka" licznie zgromadzeni w hali przywitali zawodników i trenera brawami oraz owacjami na stojąco. Podczas imprezy można było dostać autograf oraz "przybić symboliczną piątkę" z naszymi bohaterami. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych oraz środowisk sportowych.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Uroczyste Podsumowanie Roku Sportowego 2008, połączone z wręczeniem dorocznych nagród i wyróżnień za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu odbędzie się dziś (godz. 16.00) w Kieleckim Centrum Kultury.

 

Lista laureatów

Pracownicy Kieleckiego Inkubatora Technologicznego zostali zakwalifikowani do udziału w szkoleniach w renomowanych ośrodkach zagranicznych - m.in. Technolpolis w Finlandii, największym Parku Naukowo - Technologicznym w Europie. Udział w szkoleniu będzie okazją do zdobycia bezcennej wiedzy dotyczącej transferu technologii, poznania najlepszych praktyk w zakresie komercjalizacji wyników badań. Poza bezpośrednim kontaktem z fachowcami, wyskoki poziom zapewniają małe, 15 osobowe grupy, w których odbywać się będą zajęcia. Pracownicy KIT będą mieli możliwość zobaczenia z bliska tego, co się dzieje w poszczególnych parkach technologicznych oraz nawiązać z nimi kontakty, które ułatwią dalszą współpracę KIT z ośrodkami zagranicznymi.

Szkolenia odbędą się w dniach od 22 - 26 lutego br. Są one elementem projektu pn. "Nauka i przemysł" realizowanego przez Euro - Centrum z Katowic. Udział w szkoleniach zostanie w 100% sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kielecki Inkubator Technologiczny informuje, że od dziś do 6 lutego w Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach uczestnicy Projektu BiznesStarter prezentować będą biznes plany zgłoszone na I edycję konkursu na najlepszy biznes plan. Uczestnicy ubiegający się o dofinansowanie podczas krótkiej prezentacji przedstawią przed Komisją przyznającą środki własny „Pomysł na biznes”. Z pośród wszystkich zaprezentowanych biznes planów w ramach w/w Projektu Komisja przyznająca środki do dnia 10 lutego wyłoni 20 najlepszych projektów pod względem potencjału rynkowego oraz innowacyjności. Laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci dotacji inwestycyjnej w wysokości do 40 000 zł oraz wsparcie pomostowe w kwocie ok. 1200 zł/m-c przez okres do 12 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Ponadto laureaci konkursu będą mogli kontynuować swoją działalność w ramach nowopowstającej infrastruktury Kieleckiego Inkubatora Technologicznego.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.biznesstarter.pl

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z montażem konstrukcji stalowej mostu objazdowego na rzece Bobrzy, 5 lutego w godz. 7.00 - 16.00, wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Za Walcownią w ciągu drogi wojewódzkiej nr 761. Ruch będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Spotkanie dla młodzieży pod hasłem "Patriotyzm - wczoraj, dziś i jutro" odbędzie sie 5 lutego (godz. 10.30) w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90). W programie tego przedsięwzięcia znalazły się m.in. wykład na temat "Ewolucji hymnu polskiego” oraz wernisaż wystawy "Dwa cmentarze: Salwatorski i Łyczakowski".

Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego "Jump" wraz z Urzędem Miasta organizuje podczas ferii zimowych (16-28 lutego) XI Zimowe Warsztaty Taneczne. Przedsięwzięcie to realizowane w ramach akcji "Zima w Mieście" jest nieodpłatne. W programie warsztatów oprócz zajęć rekreacyjno-tanecznych znajdą się m.in. wycieczki piesze i autokarowe, wyjścia do kina, na basen, a także wspólne ognisko. Całe przedsięwzięcie zakończy Galaktyczny Bal Przebierańców. Patronat medialny nad imprezami objęła Internetowa Telewizja Kielce.

Pliki do pobrania

- harmonogram warsztatów

3.02.2009 r.

Czytelnicy Gazety Wyborczej oraz internauci po raz kolejny wybrali swoich ulubieńców w rozstrzygniętym wczoraj wieczorem Plebiscycie Sportowym 2008. Galę finałową, która odbyła się w Teatrze im. Stefana Żeromskiego, poprowadził aktor i kibic Olaf Lubaszenko. Kibice oddali 2008 łącznie 7216 głosów.

Pierwsze z wyróżnień - Nagrodę Specjalną , przyznaną przez redakcję gazety, otrzymali podopieczni Marka Parzyszka i Wojciecha Klicha, złoci medaliści piłkarskich mistrzostw juniorów 2008 - Korona Kielce.


Drużynę Roku wybierali w tej edycji plebiscytu wyłącznie internauci. Tytuł ten przypadł większością głosów brązowym medalistom mistrzostw Polski, liderom ekstraklasy - Vive Kielce, która w rankingu popularności pokonała Koronę Kielce. Nagrodę dla Drużyny Roku wręczył prezydent Kielc.

Kapituła plebiscytu spośród 28 kandydatów wyłoniła Sportową Nadzieję Województwa. Okrzyknięto nią podopieczną Marka Sobonia, reprezentującą Sportowy Klub Kick Boxing Kielce - Sandrę Drabik.

Czytelnicy i internauci nominowali także Trenera Roku. Najwięcej głosów oddano na Bogdana Wentę, który od czerwca 2008 roku buduje w Kielcach drużynę europejskiego formatu.

W finałowej kategorii - Sportowiec Roku nominowano 20 zawodników. Zwycięzcą został Piotr Gawęcki - piłkarz Korony Kielce, najlepszy strzelec swojego klubu i mistrzostw Polski.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Tak kibice witali piłkarzy...

Dziś o godzinie 18.30 w hali przy ulicy Krakowskiej kibice będa mogli przywitać piłkarzy ręcznych, brązowych medalistów Mistrzostw Świata w Chorwacji. W spotkaniu z kibicami wezmą udział piłkarze Vive Daniel Żółtak i Patryk Kuchczyński oraz trener Bogdan Wenta. W hali przy ul. Krakowskiej być może pojawią się także Mariusz Jurasik i Karol Bielecki.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kielecki Inkubator Technologiczny w Kielcach zapraszają na seminarium pn.: "Potencjał systemu badań i edukacji, powiązania nauki i przemysłu realizowane w ramach projektu Nauka dla biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych".

Projekt jest jedną z pierwszych w regionie inicjatyw skierowaną do świata nauki i biznesu a jego głównym założeniem jest wykorzystanie potencjału badawczo-rozwojowego miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego do wzrostu konkurencyjności regionalnej gospodarki poprzez podniesienie świadomości pracowników sektora B+R w zakresie komercjalizacji badań naukowych, transferu technologii oraz ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Realizacja przedsięwzięcia stanowi istotny czynnik sprzyjający podnoszeniu kwalifikacji w zakresie wdrażania badań naukowych do gospodarki przez pracowników uczelni wyższych przyczyniając się do nawiązania trwałej współpracy pomiędzy sektorem nauki i sektorem przedsiębiorstw.

Seminarium odbędzie się 12 lutego (godz. 12.00) w budynku G - Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach ul. Świętokrzyska 15, sala C10 (mała aula) i będzie poświęcone prezentacji dobrych przykładów komercjalizacji badań naukowych przez pracowników uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych oraz kraju. Ponadto podczas seminarium zostanie zaprezentowana oferta uczelni wyższych regionu dla przedsiębiorstw oraz przeprowadzona dyskusja na temat tworzenia trwałych mechanizmów współpracy nauka – biznes szczególnie w procesie wprowadzania nowych technologii umożliwiających tworzenie innowacyjnych produktów oferowanych na rynku.

Osobą do kontaktu w sprawie udziału w seminarium jest: dr Michał Arabski, tel. 041 349 63 55, fax.: 041 349 63 07 e-mail: .

Zgłoszenia do udziału w konferencji proszę przesyłać na załączonym formularzu do dnia 11 lutego.

 

Konferencja jest elementem projektu Nauka dla Biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 
Uroczyste Podsumowanie Roku Sportowego 2008, połączone z wręczeniem dorocznych nagród i wyróżnień za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu odbędzie się jutro (godz. 16.00) w Kieleckim Centrum Kultury.

 

Lista laureatów

Spotkanie dla młodzieży pod hasłem "Patriotyzm - wczoraj, dziś i jutro" odbędzie sie 5 lutego (godz. 10.30) w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach (ul. Jagiellońska 90). W programie tego przedsięwzięcia znalazły się m.in. wykład na temat "Ewolucji hymnu polskiego” oraz wernisaż wystawy "Dwa cmentarze: Salwatorski i Łyczakowski".

Kto to jest Strażnik Miejski, z jakimi sprawami można się do niego zwrócić i jak zachowywać się, aby być bezpiecznym, to tylko niektóre tematy poruszane podczas cyklicznych zajęć, jakie w kieleckich szkołach prowadzi Straż Miejska. Podobne zajęcia prowadzone będą dla uczniów także podczas ferii zimowych.


Programem profilaktycznym pod hasłem „Bądź bezpieczny”, który od 2006 roku prowadzi Straż Miejska, objęte s ą kieleckie szkoły podstawowe (nr 8, 9, 12, 13, 18, 22, 27, 32, 34) i gimnazja (nr 2, 3, 7, 14, 16).

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

2.02.2009 r.

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Rusza "Forum Interwencji Miejskich". To strona internetowa Ratusza, na której można wyrazić swoje opinie dotyczące naszego miasta. Z forum może korzystać każdy internauta, po wcześniejszym zarejestrowaniu się. - Jestem przekonany, że ta platforma ułatwi kielczanom prezentowanie swoich spostrzeżeń na temat różnych spraw z życia Miasta i przez to polepszy się komunikacja między magistratem a mieszkańcami Kielc - mówi prezydent  Wojciech Lubawski.

 

www.forum.kielce.eu

Miasto Kielce po raz pierwszy będzie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Turystycznych, które odbędą się w dniach 6-8 lutego we Wrocławiu. Podczas imprezy zaprezentuje się blisko 200 wystawców z kraju i zagranicy. Na stoisku naszego miasta znajdzie się około 4 tysięcy materiałów, m.in. planów, map oraz przewodników. Kielce wezmą udział w tym przedsięwzięciu ze względu na rosnące zainteresowanie regionem świętokrzyskim ze strony turystów z Dolnego Śląska.

Kielecki Inkubator Technologiczny wraz z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach rozpoczął kampanię promocyjną zatytułowaną "Nauka dla biznesu - gdy wiedza się opłaca". Podstawowym założeniem jest promocja współpracy uczelni wyższych i przedsiębiorców w zakresie wykorzystania osiągnięć badań naukowych w gospodarce. Kampania trwać będzie do października br. i skierowana jest do wszystkich osób, podmiotów i instytucji, które mogą w aktywny sposób włączyć się do budowania gospodarki opartej na wiedzy. W ramach działań informacyjno-promocyjnych zostanie wykorzystanych wiele narzędzi marketingowych:


a) kampania billboardowa - dwie edycje: luty - wrzesień
b) artykuły i ogłoszenia w ogólnopolskich specjalistycznych czasopismach branżowych
c) artykuły i ogłoszenia w prasie regionalnej
d) emisje spotów i audycji w regionalnych rozgłośniach radiowych

e) portal wiedzy: www.wynalazki.kielce.pl
f) seminaria dotyczące realizacji działań naukowców i przedsiębiorców w zakresie tworzenia trwałych mechanizmów współpracy nauka-biznes.

 


Pierwszym elementem rozpoczynającej się dziś kampanii "Nauka dla biznesu - gdy wiedza się opłaca" jest 18 billboardów rozmieszczonych przy najważniejszych ciągach komunikacyjnych, ulicach i arteriach miasta.


Patronat medialny nad kampanią objęło Polskie Radio Kielce S.A. Kampania promocyjna jest finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

18 takich billboardów można oglądać od dziś na ulicach Kielc.

Urząd Stanu Cywilnego informuje, że w związku z koniecznością aktualizacji systemu informatycznego, w dniu 3 lutego (wtorek) w godz. 8.00 - 15.30 mogą wystąpić przerwy w pracy USC i bieżącej obsłudze interesantów.

Koordynator Wieloletniego Programu Inwestycyjnego informuje o przystąpieniu do prac nad aktualizacją Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Miasta Kielce obejmującego lata 2010-2014. Termin zgłaszania wniosków do Wydziałów Merytorycznych Urzędu Miasta Kielce upływa z dniem 10 marca br. Do złożenia wniosku inwestycyjnego uprawniona jest każda osoba fizyczna lub prawna posiadająca miejsce zamieszkania lub siedzibę na terenie Kielc. Wnioski sporządza się na obowiązujących formularzach, zgodnie z instrukcją. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

Pokazy walki i władania białą bronią, biesiada staropolska czy szturm na kozacki chutor - to m.in. atrakcje "V Podjazdu Kmicicowego". "V Podjazd Kmicicowy" rozpocznie się (7 lutego, godz. 13.00) korowodem rycerstwa konnego i szlachty polskiej spod Kieleckiego Centrum Kultury, który przejdzie ul. Sienkiewicza, Plantami - z finałem w Centrum Jeździeckim (ul. Kusocińskiego 61a). W programie imprezy znalazły się także pokazy artylerii z ówczesnej epoki, przejażdżki rycerskim koniem czy strzelanie z łuku. Organizatorzy tego przedsięwzięcia zapraszają kielczan do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza na coroczny cykl imprez "Ferie z Zameczkiem - 2009". W programie akcji są m.in. zajęcia warsztatowe z zakresu tańca, plastyki i wokalno-muzyczne oraz wiele innych atrakcji.

Pliki do pobrania

Urząd Stanu Cywilnego informuje, że w związku z koniecznością aktualizacji systemu informatycznego, dziś do godz. 15.30 mogą wystąpić przerwy w pracy USC i bieżącej obsłudze interesantów.

Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności