Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Archiwum aktualności - październik 2009

30.10.2009 r.

Przez dwa dni - w sobotę 31 października i niedzielę, 1 listopada na kieleckich nekropoliach Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach będzie prowadziło 16. już kwestę na rzecz ratowania zabytków ponad 200 - letniego Cmentarza Starego. Ubiegłoroczna akcja przyniosła 50 tysięcy złotych, dzięki którym odnowiono kilka zabytkowych nagrobków.

W tegorocznej zbiórce weźmie udział około 200 osób, m.in. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, przedstawiciele świata kultury, biznesu, nauki, polityki, kombatanci, dziennikarze, młodzież szkolna i harcerze. Kwesta organizowana będzie w godzinach od 9 do 16.30.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że dziś w nocy w związku z Dniem Wszystkich Świętych, zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu wprowadzona na czas remontu ul. Sandomierskiej.

Na remontowanym odcinku j. południowej w/w ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ul. Włoszka do skrzyżowania z ul. Małopolską, udostępniony będzie jeden pas ruchu w kierunku Lublina i Cedzyny, natomiast na j. północnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Śląską do skrzyżowania z ul. Romualda przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy - dwoma pasami.

Wyjazd z ulic: Włoszka i Małopolskiej na j. południową ul. Sandomierskiej będzie możliwy tylko w prawo, w kierunku Lublina i Cedzyny. Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu nastąpi w nocy z dnia 01/02 listopada. MZD prosi kierowców o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje o  kursowaniu autobusów w dniach od dziś do 02.11.2009 r.


Dziś oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii Cbis, Fbis, E , J, Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Linia Nr E w dniu 30.10.2009 r. kursować będzie do pętli na Os. Kochanowskiego bez wjazdu w ul. M.S. Barabasza.


W dniu 31.10.2009 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w SOBOTY, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


W dniu 01.11.2009 r. (niedziela) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w NIEDZIELE dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A - Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia- Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B - Bukówka -Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
C bis - Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunwaldzka - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc- Sandomierska - Cedzyna Zalew.
D - Os. Dąbrowa-Zagnan.-Okrzei-Czarnowska-Dworzec PKP Zytnia- Ogrodowa- Sciegiennego Cmentarz.
E - Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis - Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
G - Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
H - Os. Świetokrzyskie - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
J - Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
S - Os.Na Stoku - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
Z - Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Seminaryjska - Boh. Warszawy - Szczecińska - Sandomierska - Cedzyna Zalew.

 

(rozkład jazdy linii specjalnych)

Uwagi:
W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Ściegiennego od dnia 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5:00 do dnia 01.11.2009r. (niedziela) autobusy linii:
- Nr 2,27,30 z kierunku Dymin kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 2, 29,30 w kierunku Dymin kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska i dalej wg trasy.
- Nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku Os. Herby kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Marmurowa - Szczepaniaka i dalej wg trasy.
- Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku ul. Wrzosowej ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska - Wapiennikowa - Os. Kochanowskiego.


W dniu 31.10.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr C i F.


W dniu 01.11.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr,41,42 C i F.


Linia Nr 31 w dniach 31.10.2009 r. (sobota) oraz 01.11.2009 r. (niedziela) kursować będzie wg rozkładu jazdy jak w sobotę, kursy wykonywane będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.


Od dziś do 02.11.2009 r. autobusy linii Nr 10 i Z nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.
- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.
- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


Dziś oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) bilety można nabywać u kierowcy w autobusach kursujacych na liniach specjalnych Cbis, Fbis, E, J, Z.


W dniu 31.10.2009 r. punkty sprzedaży biletów czynne tak jak w soboty.
W dniu 01.11.2009 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punkcie informacyjnym przy ul. ŻYTNIEJ w godz. od 7:00 do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje o kursowaniu autobusów:

- Zarząd Transportu Miejskiego (w dniach pon.- piąt. od godz. 7:00 do godz. 15:00) tel. 343-15-93 w. 31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia tel. 361-49-38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska tel. 368-17-09

fot. Rejonowe...

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o. przygotowało w związku z Dniem Wszystkich Świętych duży wybór różnorodnych odmian chryzantem o zróżnicowanych kształtach i wielkości kwiatów w całej palecie barw. W punktach sprzedaży będzie można nabyć chryzantemy cięte i doniczkowe: wielkokwiatowe, średniokwiatowe i drobnokwiatowe. W kwiaciarni można kupić wiązanki, wianuszki z suszu kwiatowego, kwiatów sztucznych i żywych. (więcej)

Kielecki Park Technologiczny wraz z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają do udziału w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w dniach 5 - 6 listopada br.

Głównym założeniem organizatorów imprezy jest rozwój programów edukacji, promocji i postaw przedsiębiorczych wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, obejmujących przygotowanie praktycznej oferty w zakresie podstaw wiedzy ekonomicznej, prawnej i organizacyjnej, związanej z podejmowaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Podczas konferencji otwierającej KDPA wybrani specjaliści z całej Polski wprowadzą uczestników w tematykę przedsiębiorczości akademickiej. Przeprowadzone zostaną tematyczne spotkania pomiędzy przedstawicielami poszczególnych kierunków kształcenia na świętokrzyskich uczelniach wyższych z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z kadrą naukową i studentami. Przedstawione zostaną oferty kształcenia i współpracy środowiska naukowego z biznesem. KDPA to również warsztaty „Przedsiębiorczy student”, poświęcone tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowo powstałą firmą.(więcej)

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej organizatorzy zapraszają w dniach 5-6 listopada 2009 r. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

 
Szczegółowy program KDPA – pobierz
Formularz zgłoszeniowy na warsztaty „Przedsiębiorczy student”
Regulamin Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

Proste zasady zapamiętywania oraz ćwiczenia rozwijające możliwości bezbłędnego powtarzania nawet wieloelementowych ciągów liczb czy słów będą tematem najbliższych warsztatów w Muzeum Zabawek i Zabawy. Zajęcia odbędą się w sobotę, 31 października w godz. 15.00 - 16.00, a poprowadzi je trener Dariusz Dewerenda ze Szkoły Pamięci Wojakowskich. Bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 7) i dorosłych.

Metody prezentowane na zajęciach były wykorzystywane przy biciu rekordów Guinnessa. Praca nad pamięcią pozwala na większą koncentrację, co w efekcie może prowadzić do poprawienia skuteczności zdobywania nowej wiedzy.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że dziś w związku z meczem piłkarskim Korona Kielce - Wisła Kraków (początek meczu godz. 20.00) od godz. 16.00 do godz. 23.30 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego.


W godz. jw. zostanie wyłączona z ruchu Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Gagarina ( zakaz nie dotyczy mieszkańców), natomiast na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania pojazdów na prawym pasie jezdni.


Ponadto zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Sołtysiaka "Barabasza" (dawnej ul. Gagarina), od skrzyżowania z ul. Ściegiennego do skrzyżowania z Al. Legionów.


Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie ulic: Kwasa - Sołtysiaka, a także odcinek ul. Kwasa od bramy cmentarza do skrzyżowania w/w ulic. W związku z powyższym ul. Kwasa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mahometańską do bramy cmentarza będzie drogą bez przejazdu (ślepa). W godz. 21.45 - 22.30 na skrzyżowaniu ulic: Seminaryjska - Ogrodowa - Jana Pawła II zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowny przez funkcjonariuszy Policji.


Na ul. Ściegiennego, na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarską, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały ul. Ściegiennego wg. stałego rozkładu. Utrudnienia wystąpią także na placu Niepodległości, w związku z jego częściowym wyłączeniem z ruchu (przyjazd kibiców Wisły Kraków) od 29.10.2009 r. od godz. 20.00 do 30.10.2009 r. do godz. 24.00.


MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu, jednocześnie prosząc kierowców, którzy nie udają się na mecz o omijanie w/w ulic. Ponadto MZD zwraca się z prośbą do kierowców o nie parkowanie pojazdów na Al. Legionów w rejonie stadionu (także w zatokach parkingowych), a także na ul. Sołtysiaka i ul. Kwasa na odcinku od bramy cmentarza do skrzyżowania z ul. Sołtysiaka od godz. 14.00.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych 2009 r.

1. Ccmentarz przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz. 21.00.


Ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od ul. Ściegiennego do Al. Legionów;
- ul. Kwasa na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina;
- ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;
- ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,
natomiast na ul. Ściegiennego na odcinku od pl. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka "Barabasza" będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wydzielonym i odpowiednio oznakowanym pasem dla autobusów komunikacji miejskiej.

2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska – Witosa ustawione będą tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3. Cmentarz w Cedzynie:

- nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz.20.00
- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);
- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),
- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;
- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;
- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów;

4. Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godzinach 6.00-22.00 należy wyłączyć sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic:
- Posłowicka – Ściegiennego
- Zagnańska – wjazd do OBI
- Wikaryjska – dr. kr nr 74 w Domaszowicach.
W przypadku stwierdzenia przez Policję potrzeby usprawnienia ruchu, sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5. Objazdy dla autobusów MPK

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe. Przy ul. Sołtysiaka "Barabasza" zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych.


6. Parkingi

W dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godz. 5.00 - 21.00 parkingi zlokalizowane w rejonie stadionu piłkarskiego przy ul. Śiegiennego i Al. Legionów zostaną udostępnione dla pojazdów które będą przyjeżdżały w rejon cmentarzy. Dla ułatwienia, wjazdy na parkingi zostaną oznakowane znakami informacyjnymi ustawionymi na w/w ulicach. Dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu wewnątrz w/w parkingów, konieczna będzie pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej (kierowanie ruchem pojazdów),a także otwarcie bramy wjazdowej ustawionej w ogrodzeniu pomiędzy parkingami.


W przypadku zaistnienia konieczności, na wniosek Policji czas trwania zmienionej organizacji ruchu może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

29.10.2009 r.

Przez dwa dni - w sobotę 31 października i niedzielę, 1 listopada na kieleckich nekropoliach Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach będzie prowadziło 16. już kwestę na rzecz ratowania zabytków ponad 200 - letniego Cmentarza Starego. Ubiegłoroczna akcja przyniosła 50 tysięcy złotych, dzięki którym odnowiono kilka zabytkowych nagrobków.

W tegorocznej zbiórce weźmie udział około 200 osób, m.in. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, przedstawiciele świata kultury, biznesu, nauki, polityki, kombatanci, dziennikarze, młodzież szkolna i harcerze. Kwesta organizowana będzie w godzinach od 9 do 16.30.




Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z dnia 30/31października w związku z Dniem Wszystkich Świętych, zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu wprowadzona na czas remontu ul. Sandomierskiej.

Na remontowanym odcinku j. południowej w/w ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ul. Włoszka do skrzyżowania z ul. Małopolską, udostępniony będzie jeden pas ruchu w kierunku Lublina i Cedzyny, natomiast na j. północnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Śląską do skrzyżowania z ul. Romualda przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy - dwoma pasami.

Wyjazd z ulic: Włoszka i Małopolskiej na j. południową ul. Sandomierskiej będzie możliwy tylko w prawo, w kierunku Lublina i Cedzyny.

Przywrócenie dotychczasowej organizacji ruchu nastąpi w nocy z dnia 01/02 listopada. MZD prosi kierowców o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o. przygotowało w związku z Dniem Wszystkich Świętych duży wybór różnorodnych odmian chryzantem o zróżnicowanych kształtach i wielkości kwiatów w całej palecie barw. W punktach sprzedaży będzie można nabyć chryzantemy cięte i doniczkowe: wielkokwiatowe, średniokwiatowe i drobnokwiatowe. W kwiaciarni można kupić wiązanki, wianuszki z suszu kwiatowego, kwiatów sztucznych i żywych. (więcej)

Proste zasady zapamiętywania oraz ćwiczenia rozwijające możliwości bezbłędnego powtarzania nawet wieloelementowych ciągów liczb czy słów będą tematem najbliższych warsztatów w Muzeum Zabawek i Zabawy. Zajęcia odbędą się w sobotę, 31 października w godz. 15.00 - 16.00, a poprowadzi je trener Dariusz Dewerenda ze Szkoły Pamięci Wojakowskich. Bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 7) i dorosłych.

Metody prezentowane na zajęciach były wykorzystywane przy biciu rekordów Guinnessa. Praca nad pamięcią pozwala na większą koncentrację, co w efekcie może prowadzić do poprawienia skuteczności zdobywania nowej wiedzy.

28.10.2009 r.

Właśnie zanalizowane zostały ankiety, dotyczące poziomu zadowolenia klientów z jakości ich obsługi w Urzędzie Miasta Kielce. Przedmiotem badania były 192 ankiety, wypełnione w okresie od 1 stycznia do 1 lipca 2009 r. przez osoby odwiedzające poszczególne wydziały, zlokalizowane we wszystkich budynkach magistratu.


W stosunku do poprzednio analizowanego okresu, nastąpił wzrost zadowolenia klientów. Oceniając zmiany w jakości pracy urzędu ponad 47% klientów uważa, że jego praca zmieniła się na lepsze, niemal 6% ankietowanych jest odmiennego zdania.


Wysoko oceniono kompetencje pracowników, z którymi klienci mieli bezpośredni kontakt przy załatwianiu sprawy, uczciwość i bezstronność, gotowość do pomocy oraz jakość udzielanych informacji. Liczba ocen pozytywnych w tym zakresie może świadczyć o tym, że prawidłowo kierowane są komunikaty do klientów zewnętrznych poprzez tablice informacyjne, oznaczenie pokoi biurowych czy BOI. W odpowiedzi na pytanie otwarte respondenci udzielili m.in. takich wypowiedzi: „Panie w pokoju (tu podany numer) - super! Bardzo miłe, uprzejme, chętnie pomogły mi przebrnąć przez papierki. Sprawa z którą udałam się do Urzędu została załatwiona szybko i profesjonalnie”.


Ankietowani dostrzegli także poprawę w zakresie terminowości realizowanych zadań oraz warunków lokalowych urzędu, choć i w tej kwestii pojawiły się uwagi. „Uważam, że powinna być w Urzędzie klimatyzacja” - napisał jeden z mieszkańców.

Analiza ankiet, wypełnianych przez klientów Urzędu Miasta Kielce, przeprowadzana jest co pół roku w ramach wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Formularze dostępne są w Biurach Obsługi Interesanta, sekretariatach wydziałów, na korytarzach Urzędu oraz na stronie internetowej ratusza.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Przez dwa dni - w sobotę 31 października i niedzielę, 1 listopada na kieleckich nekropoliach Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach będzie prowadziło 16. już kwestę na rzecz ratowania zabytków ponad 200 - letniego Cmentarza Starego. Ubiegłoroczna akcja przyniosła 50 tysięcy złotych, dzięki którym odnowiono kilka zabytkowych nagrobków.

W tegorocznej zbiórce weźmie udział około 200 osób, m.in. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, przedstawiciele świata kultury, biznesu, nauki, polityki, kombatanci, dziennikarze, młodzież szkolna i harcerze. Kwesta organizowana będzie w godzinach od 9 do 16.30.




Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych 2009 r.

1. Ccmentarz przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz. 21.00.


Ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od ul. Ściegiennego do Al. Legionów;
- ul. Kwasa na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina;
- ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;
- ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,
natomiast na ul. Ściegiennego na odcinku od pl. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka "Barabasza" będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wydzielonym i odpowiednio oznakowanym pasem dla autobusów komunikacji miejskiej.

2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska – Witosa ustawione będą tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3. Cmentarz w Cedzynie:

- nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz.20.00
- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);
- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),
- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;
- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;
- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów;

4. Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godzinach 6.00-22.00 należy wyłączyć sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic:
- Posłowicka – Ściegiennego
- Zagnańska – wjazd do OBI
- Wikaryjska – dr. kr nr 74 w Domaszowicach.
W przypadku stwierdzenia przez Policję potrzeby usprawnienia ruchu, sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5. Objazdy dla autobusów MPK

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe. Przy ul. Sołtysiaka "Barabasza" zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych.


6. Parkingi

W dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godz. 5.00 - 21.00 parkingi zlokalizowane w rejonie stadionu piłkarskiego przy ul. Śiegiennego i Al. Legionów zostaną udostępnione dla pojazdów które będą przyjeżdżały w rejon cmentarzy. Dla ułatwienia, wjazdy na parkingi zostaną oznakowane znakami informacyjnymi ustawionymi na w/w ulicach. Dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu wewnątrz w/w parkingów, konieczna będzie pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej (kierowanie ruchem pojazdów),a także otwarcie bramy wjazdowej ustawionej w ogrodzeniu pomiędzy parkingami.


W przypadku zaistnienia konieczności, na wniosek Policji czas trwania zmienionej organizacji ruchu może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje o  kursowaniu autobusów w dniach od 30.10.2009 r. do 02.11.2009 r.


W dniach 30.10.2009 r. oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii Cbis, Fbis, E , J, Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Linia Nr E w dniu 30.10.2009 r. kursować będzie do pętli na Os. Kochanowskiego bez wjazdu w ul. M.S. Barabasza.


W dniu 31.10.2009 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w SOBOTY, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


W dniu 01.11.2009 r. (niedziela) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w NIEDZIELE dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A - Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia- Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B - Bukówka -Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
C bis - Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunwaldzka - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc- Sandomierska - Cedzyna Zalew.
D - Os. Dąbrowa-Zagnan.-Okrzei-Czarnowska-Dworzec PKP Zytnia- Ogrodowa- Sciegiennego Cmentarz.
E - Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis - Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
G - Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
H - Os. Świetokrzyskie - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
J - Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
S - Os.Na Stoku - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
Z - Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Seminaryjska - Boh. Warszawy - Szczecińska - Sandomierska - Cedzyna Zalew.

 

(rozkład jazdy linii specjalnych)

Uwagi:
W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Ściegiennego od dnia 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5:00 do dnia 01.11.2009r. (niedziela) autobusy linii:
- Nr 2,27,30 z kierunku Dymin kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 2, 29,30 w kierunku Dymin kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska i dalej wg trasy.
- Nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku Os. Herby kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Marmurowa - Szczepaniaka i dalej wg trasy.
- Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku ul. Wrzosowej ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska - Wapiennikowa - Os. Kochanowskiego.


W dniu 31.10.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr C i F.


W dniu 01.11.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr,41,42 C i F.


Linia Nr 31 w dniach 31.10.2009 r. (sobota) oraz 01.11.2009 r. (niedziela) kursować będzie wg rozkładu jazdy jak w sobotę, kursy wykonywane będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.


W dniach od 30.10.2009 r. do dnia 02.11.2009 r. autobusy linii Nr 10 i Z nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.
- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.
- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


W dniach 30.10.2009 r. oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) bilety można nabywać u kierowcy w autobusach kursujacych na liniach specjalnych Cbis, Fbis, E, J, Z.


W dniu 31.10.2009 r. punkty sprzedaży biletów czynne tak jak w soboty.
W dniu 01.11.2009 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punkcie informacyjnym przy ul. ŻYTNIEJ w godz. od 7:00 do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje o kursowaniu autobusów:

- Zarząd Transportu Miejskiego (w dniach pon.- piąt. od godz. 7:00 do godz. 15:00) tel. 343-15-93 w. 31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia tel. 361-49-38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska tel. 368-17-09

27.10.2009 r.

Z inicjatywy Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego w ratuszu doszło dziś do spotkania w sprawie konfliktu dotyczącego budowy masztu przy ul. Malików.

 

Prezydent Kielc zaprosił do mediacji strony konfliktu: przedstawicieli firmy Polkomtel i protestujących mieszkańców. W spotkaniu w Urzędzie Miasta wzięli także udział przedstawiciele władz Kielc, Rady Miejskiej oraz dyrektorzy magistrackich wydziałów.

Urząd Miasta przypomina, że Miasto Kielce nie jest stroną w konflikcie, jaki powstał przy ul. Malików w związku z budową masztu telefonii komórkowej.

1/ Miasto Kielce nie jest stroną w konflikcie, jaki powstał przy ul. Malików w związku z budową tam masztu telefonii komórkowej. Stronami konfliktu są: właścicielka prywatnej działki, która wyraziła zgodę operatorowi telefonii komórkowej na budowę masztu na terenie działki będącej jej własnością i mieszkańcy ulicy Malików, którzy tej inwestycji w tym miejscu nie akceptują.

2/ inwestor – operator telefonii komórkowej spełnił wszystkie wymagania prawne niezbędne do wydania decyzji o pozwolenie na budowę. Zgodnie z art. 4 oraz art. 35 ust.4 Prawa budowlanego Prezydent Kielc jako organ gminy nie może w takiej sytuacji odmówić wydania pozwolenia na budowę. Decyzja taka nie ma bowiem charakteru uznaniowego a obligatoryjny.

3/ o spełnieniu przez inwestora wymagań ustawowych informowały obwieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej, ogłoszenia w siedzibie Urzędu Miasta Kielce oraz w rejonie planowanej przez inwestora inwestycji na terenie stanowiącym własność prywatną.

Targi Technologii Obróbki Blach BLECH POLSKA rozpoczęły się dziś w siedzibie Targów Kielce. 60 wystawców z 12 krajów zaprezentuje bogatą ofertę maszyn, linii technologicznych, narzędzi oraz materiałów w zakresie formowania, tłoczenia , walcowania blach, automatyzacji procesów produkcji, technologii gięcia, łączenia, technologii laserowych, CAD/CAM, obróbki powierzchni, kontroli jakości i handlingu. Obok rozwiązań innowacyjnych dla optymalizacji procesów produkcji zaprezentowane zostaną także konwencjonalne maszyny i narzędzia.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych 2009 r.

1. Ccmentarz przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz. 21.00.


Ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od ul. Ściegiennego do Al. Legionów;
- ul. Kwasa na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina;
- ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;
- ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,
natomiast na ul. Ściegiennego na odcinku od pl. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka "Barabasza" będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wydzielonym i odpowiednio oznakowanym pasem dla autobusów komunikacji miejskiej.

2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska – Witosa ustawione będą tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3. Cmentarz w Cedzynie:

- nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz.20.00
- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);
- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),
- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;
- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;
- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów;

4. Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godzinach 6.00-22.00 należy wyłączyć sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic:
- Posłowicka – Ściegiennego
- Zagnańska – wjazd do OBI
- Wikaryjska – dr. kr nr 74 w Domaszowicach.
W przypadku stwierdzenia przez Policję potrzeby usprawnienia ruchu, sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5. Objazdy dla autobusów MPK

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe. Przy ul. Sołtysiaka "Barabasza" zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych.


6. Parkingi

W dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godz. 5.00 - 21.00 parkingi zlokalizowane w rejonie stadionu piłkarskiego przy ul. Śiegiennego i Al. Legionów zostaną udostępnione dla pojazdów które będą przyjeżdżały w rejon cmentarzy. Dla ułatwienia, wjazdy na parkingi zostaną oznakowane znakami informacyjnymi ustawionymi na w/w ulicach. Dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu wewnątrz w/w parkingów, konieczna będzie pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej (kierowanie ruchem pojazdów),a także otwarcie bramy wjazdowej ustawionej w ogrodzeniu pomiędzy parkingami.


W przypadku zaistnienia konieczności, na wniosek Policji czas trwania zmienionej organizacji ruchu może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje o  kursowaniu autobusów w dniach od 30.10.2009 r. do 02.11.2009 r.


W dniach 30.10.2009 r. oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii Cbis, Fbis, E , J, Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Linia Nr E w dniu 30.10.2009 r. kursować będzie do pętli na Os. Kochanowskiego bez wjazdu w ul. M.S. Barabasza.


W dniu 31.10.2009 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w SOBOTY, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


W dniu 01.11.2009 r. (niedziela) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w NIEDZIELE dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A - Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia- Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B - Bukówka -Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
C bis - Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunwaldzka - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc- Sandomierska - Cedzyna Zalew.
D - Os. Dąbrowa-Zagnan.-Okrzei-Czarnowska-Dworzec PKP Zytnia- Ogrodowa- Sciegiennego Cmentarz.
E - Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis - Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
G - Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
H - Os. Świetokrzyskie - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
J - Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
S - Os.Na Stoku - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
Z - Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Seminaryjska - Boh. Warszawy - Szczecińska - Sandomierska - Cedzyna Zalew.

Uwagi:
W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Ściegiennego od dnia 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5:00 do dnia 01.11.2009r. (niedziela) autobusy linii:
- Nr 2,27,30 z kierunku Dymin kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 2, 29,30 w kierunku Dymin kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska i dalej wg trasy.
- Nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku Os. Herby kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Marmurowa - Szczepaniaka i dalej wg trasy.
- Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku ul. Wrzosowej ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska - Wapiennikowa - Os. Kochanowskiego.


W dniu 31.10.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr C i F.


W dniu 01.11.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr,41,42 C i F.


Linia Nr 31 w dniach 31.10.2009 r. (sobota) oraz 01.11.2009 r. (niedziela) kursować będzie wg rozkładu jazdy jak w sobotę, kursy wykonywane będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.


W dniach od 30.10.2009 r. do dnia 02.11.2009 r. autobusy linii Nr 10 i Z nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.
- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.
- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


W dniach 30.10.2009 r. oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) bilety można nabywać u kierowcy w autobusach kursujacych na liniach specjalnych Cbis, Fbis, E, J, Z.


W dniu 31.10.2009 r. punkty sprzedaży biletów czynne tak jak w soboty.
W dniu 01.11.2009 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punkcie informacyjnym przy ul. ŻYTNIEJ w godz. od 7:00 do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje o kursowaniu autobusów:

- Zarząd Transportu Miejskiego (w dniach pon.- piąt. od godz. 7:00 do godz. 15:00) tel. 343-15-93 w. 31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia tel. 361-49-38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska tel. 368-17-09

26.10.2009 r.

W Domu Kultury "Zameczek" odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Debaty Młodych" zatytułowane "Nauczyciel - zawód czy powołanie". Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z II, III, IV i V Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Katolickich i Zespołu Szkół Ekonomicznych spotkała się z dr Ewą Kulą, adiunktem w Zakładzie Pedeutologii i Historii Wychowania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Kielecki Park Technologiczny wraz z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają do udziału w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w dniach 5 - 6 listopada br.

Głównym założeniem organizatorów imprezy jest rozwój programów edukacji, promocji i postaw przedsiębiorczych wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, obejmujących przygotowanie praktycznej oferty w zakresie podstaw wiedzy ekonomicznej, prawnej i organizacyjnej, związanej z podejmowaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Podczas konferencji otwierającej KDPA wybrani specjaliści z całej Polski wprowadzą uczestników w tematykę przedsiębiorczości akademickiej. Przeprowadzone zostaną tematyczne spotkania pomiędzy przedstawicielami poszczególnych kierunków kształcenia na świętokrzyskich uczelniach wyższych z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z kadrą naukową i studentami. Przedstawione zostaną oferty kształcenia i współpracy środowiska naukowego z biznesem. KDPA to również warsztaty „Przedsiębiorczy student”, poświęcone tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowo powstałą firmą.(więcej)

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej organizatorzy zapraszają w dniach 5-6 listopada 2009 r. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

 
Szczegółowy program KDPA – pobierz
Formularz zgłoszeniowy na warsztaty „Przedsiębiorczy student”
Regulamin Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych 2009 r.

1. Ccmentarz przy ulicach: Ściegiennego i Spokojnej

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz. 21.00.


Ulicami jednokierunkowymi będą:
- ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od ul. Ściegiennego do Al. Legionów;
- ul. Kwasa na odcinku od ul. Szczepaniaka do ul. Gagarina;
- ul. Spokojna na odcinku od ul. Ściegiennego do ul. Langiewicza;
- ul. Langiewicza na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Zgoda na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Mała Zgoda;
- ul. Mała Zgoda od ul. Zgoda do Ściegiennego,
natomiast na ul. Ściegiennego na odcinku od pl. Piłsudskiego do ul. Sołtysiaka "Barabasza" będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wydzielonym i odpowiednio oznakowanym pasem dla autobusów komunikacji miejskiej.

2. Cmentarz przy ul. Zagnańskiej:

- po przeciwnej stronie cmentarza obowiązywać będzie dotychczasowy zakaz zatrzymywania pojazdów,
- na skrzyżowaniu ulic: Warszawska – Witosa ustawione będą tablice informujące o dojeździe do cmentarza na Piaskach.

3. Cmentarz w Cedzynie:

- nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5.00 do 01.11.2009 r. (niedziela) do godz.20.00
- wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską (jadąc od centrum) zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo, w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost. O zmianach w organizacji ruchu informowały będą odpowiednie znaki: oznakowanie pionowe (znaki F-10) i oznakowanie poziome (naklejane strzałki na jezdni);
- przystanek MPK przeniesiony zostanie za skrzyżowanie drogi krajowej E-74 z ul. Cmentarną (autobusy nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną),
- na ulicy Cmentarnej obowiązywały będą zakazy zatrzymywania się pojazdów po obydwu stronach;
- na drodze E-74 za skrzyżowaniem z ulicą Wikaryjską do ulicy Warzywnej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się pojazdów po obu stronach;
- dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu na przy cmentarnym parkingu funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej będą nadzorowali ruch pojazdów;

4. Wyłączenia sygnalizacji świetlnych.

Dla usprawnienia ruchu kołowego w dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godzinach 6.00-22.00 należy wyłączyć sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulic:
- Posłowicka – Ściegiennego
- Zagnańska – wjazd do OBI
- Wikaryjska – dr. kr nr 74 w Domaszowicach.
W przypadku stwierdzenia przez Policję potrzeby usprawnienia ruchu, sygnalizacja świetlna może zostać wyłączona również na innych skrzyżowaniach.


5. Objazdy dla autobusów MPK

W związku ze zmianą organizacji ruchu, o trasach objazdów linii autobusowych, pasażerowie będą mogli zapoznać się z wcześniej zamieszczonych przez Zarząd Transportu Miejskiego rozkładów jazdy i informacji.

W związku ze znacznym wzrostem liczby pojazdów samochodowych może dojść do powstania zatorów na ulicach prowadzących do cmentarzy. Apelujemy do użytkowników dróg do korzystania w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, gdyż MPK w tych dniach uruchamia (jak co roku) dodatkowe linie autobusowe. Przy ul. Sołtysiaka "Barabasza" zostanie ustawiony przystanek dla linii autobusowych specjalnych.


6. Parkingi

W dniach 31.10.2009 r. i 01.11.2009 r. w godz. 5.00 - 21.00 parkingi zlokalizowane w rejonie stadionu piłkarskiego przy ul. Śiegiennego i Al. Legionów zostaną udostępnione dla pojazdów które będą przyjeżdżały w rejon cmentarzy. Dla ułatwienia, wjazdy na parkingi zostaną oznakowane znakami informacyjnymi ustawionymi na w/w ulicach. Dla zapewnienia sprawnej organizacji ruchu wewnątrz w/w parkingów, konieczna będzie pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej (kierowanie ruchem pojazdów),a także otwarcie bramy wjazdowej ustawionej w ogrodzeniu pomiędzy parkingami.


W przypadku zaistnienia konieczności, na wniosek Policji czas trwania zmienionej organizacji ruchu może ulec skróceniu lub wydłużeniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach informuje o  kursowaniu autobusów w dniach od 30.10.2009 r. do 02.11.2009 r.


W dniach 30.10.2009 r. oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w DNI ROBOCZE, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii Cbis, Fbis, E , J, Z wg zamieszczonych rozkładów jazdy.


Linia Nr E w dniu 30.10.2009 r. kursować będzie do pętli na Os. Kochanowskiego bez wjazdu w ul. M.S. Barabasza.


W dniu 31.10.2009 r. (sobota) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w SOBOTY, dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


W dniu 01.11.2009 r. (niedziela) autobusy komunikacji miejskiej kursowały będą wg rozkładów jazdy jak w NIEDZIELE dodatkowo uruchamia się kursowanie linii 2bis,4 bis, 23 bis,30 bis, 44 bis, oraz linii specjalnych A, B, Cbis, D, E, Fbis, G, H, J, S, Z.


Linie specjalne kursowały będą wg niżej podanych tras:


A - Os.Slichowice - Os.Pod Dalnią - Grunwaldzka - Żytnia- Ogrodowa - Ściegiennego - Cmentarz.
B - Bukówka -Tarnowska - Źródłowa - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
C bis - Os.Ślichowice - Os.Pod Dalnia - Grunwaldzka - Żelazna - Czarnowska - IX W.Kielc- Sandomierska - Cedzyna Zalew.
D - Os. Dąbrowa-Zagnan.-Okrzei-Czarnowska-Dworzec PKP Zytnia- Ogrodowa- Sciegiennego Cmentarz.
E - Cedzyna - Domaszowice - Sandomierska - Źródłowa - Seminaryjska - Sciegiennego - Cmentarz.
F bis - Os.Świętokrzyskie - Krasickiego - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
G - Zagórze - Zagórska - Żeromskiego - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
H - Os. Świetokrzyskie - Warszawska - IX W.Kielc - Źródłowa - Seminaryjska - Ściegiennego Cmentarz.
J - Herby ul.Częstochowska - 1 Maja - Pawia - Łódzka - Zagnańska - Okrzei - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
S - Os.Na Stoku - Warszawska - IX Wieków Kielc - Sandomierska - Cedzyna Zalew.
Z - Podklasztorna - Kołłątaja - Jagiellońska - Grunwaldzka - Żytnia - Ogrodowa - Seminaryjska - Boh. Warszawy - Szczecińska - Sandomierska - Cedzyna Zalew.

Uwagi:
W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Ściegiennego od dnia 31.10.2009 r. (sobota) od godz. 5:00 do dnia 01.11.2009r. (niedziela) autobusy linii:
- Nr 2,27,30 z kierunku Dymin kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 2, 29,30 w kierunku Dymin kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska i dalej wg trasy.
- Nr 4 z kierunku AL. Na Stadion kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy.
- Nr 44 z kierunku Pakosza kursować będą ul. Marmurowa - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku Os. Herby kursować będą ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Marmurowa - Szczepaniaka i dalej wg trasy.
- Nr 34 z kierunku Os. Kochanowskiego kursować będą ul. Husarska - Al. Legionów - Ściegiennego i dalej wg trasy, z kierunku ul. Wrzosowej ul. Ściegiennego - M.S. Barabasza (Gagarina) - Al. Legionów - Husarska - Wapiennikowa - Os. Kochanowskiego.


W dniu 31.10.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr C i F.


W dniu 01.11.2009 r. nie będą kursowały linie autobusowe Nr,41,42 C i F.


Linia Nr 31 w dniach 31.10.2009 r. (sobota) oraz 01.11.2009 r. (niedziela) kursować będzie wg rozkładu jazdy jak w sobotę, kursy wykonywane będą tylko do przystanku Chęciny Rynek.


W dniach od 30.10.2009 r. do dnia 02.11.2009 r. autobusy linii Nr 10 i Z nie wjeżdżają na przystanek CEDZYNA CMENTARZ.
- Rozkłady jazdy dla autobusów dodatkowo uruchomionych linii oraz kursujących ze zwiększoną częstotliwością umieszczane będą na wszystkich przystankach po trasie ich kursowania.
- Na dodatkowo uruchomionych liniach obowiązywała będzie cena biletów zgodnie z cennikiem opłat.


W dniach 30.10.2009 r. oraz 02.11.2009 r. (piątek, poniedziałek) bilety można nabywać u kierowcy w autobusach kursujacych na liniach specjalnych Cbis, Fbis, E, J, Z.


W dniu 31.10.2009 r. punkty sprzedaży biletów czynne tak jak w soboty.
W dniu 01.11.2009 r. sprzedaż biletów odbywać się będzie w punkcie informacyjnym przy ul. ŻYTNIEJ w godz. od 7:00 do godz. 15:00.

Szczegółowe informacje o kursowaniu autobusów:

- Zarząd Transportu Miejskiego (w dniach pon.- piąt. od godz. 7:00 do godz. 15:00) tel. 343-15-93 w. 31
- Punkt kontrolny ul. Żytnia tel. 361-49-38
- Punkt kontrolny ul. Warszawska tel. 368-17-09

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska udali się dziś do Rezerwatu Białogon. Tematem posiedzenia komisji był stan terenów wodnych - stawów i zalewisk oraz rzek w mieście.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 30.10 obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Jagiellońska - 1 go Maja. W tych dniach będą występowały utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Jagiellońskiej związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem

23.10.2009 r.

Urząd Miasta informuje, że Miasto Kielce nie jest stroną w konflikcie, jaki powstał przy ul. Malików w związku z budową masztu telefonii komórkowej.

 

 

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Prezydenta Kielc

 


1/ Miasto Kielce nie jest stroną w konflikcie, jaki powstał przy ul. Malików w związku z budową tam masztu telefonii komórkowej. Stronami konfliktu są: właścicielka prywatnej działki, która wyraziła zgodę operatorowi telefonii komórkowej na budowę masztu na terenie działki będącej jej własnością i mieszkańcy ulicy Malików, którzy tej inwestycji w tym miejscu nie akceptują.

2/ inwestor – operator telefonii komórkowej spełnił wszystkie wymagania prawne niezbędne do wydania decyzji o pozwolenie na budowę. Zgodnie z art. 4 oraz art. 35 ust.4 Prawa budowlanego Prezydent Kielc jako organ gminy nie może w takiej sytuacji odmówić wydania pozwolenia na budowę. Decyzja taka nie ma bowiem charakteru uznaniowego a obligatoryjny.

3/ o spełnieniu przez inwestora wymagań ustawowych informowały obwieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej, ogłoszenia w siedzibie Urzędu Miasta Kielce oraz w rejonie planowanej przez inwestora inwestycji na terenie stanowiącym własność prywatną.

Anna Ciulęba 
Rzecznik Prasowy Prezydenta Kielc

 

 

List Prezydenta Wojciecha Lubawskiego do Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Słonia:

 

Pan Krzysztof Słoń 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Kielcach


Na ręce Pana Przewodniczącego składam stanowczy protest wobec działań radnego Roberta Siejki. Pan radny wykorzystując dramatyczną sytuację ludzi biorących udział w proteście przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej, realizuje swój nieuczciwy proces w walce o władzę. Działanie radnego Siejki nacechowane jest populizmem, bezpodstawnymi oskarżeniami Urzędu Miasta i Prezydenta Kielc oraz fałszywymi interpretacjami faktów. Protest ten składam nie w trosce o swoją osobę, ale w trosce o przyszłość naszego miasta. Nie można budować społeczeństwa obywatelskiego w atmosferze niesprawiedliwości i nieufności do władz.


Radny Robert Siejka wykorzystując swoją pozycję przewodniczącego Klubu Radnych SLD, stwarza opinii publicznej wrażenie, że decyzja w tej sprawie leży w gestii władz miasta. O tym, że zgodnie z przepisami prawa tak nie jest, wiedzą zapewne inni członkowie Klubu SLD.


Wojciech Lubawski

Prezydent Kielc


Kielce, 23 października 2009 r.

 

List intencyjny dotyczący współpracy podczas realizacji przez Miasto Kielce projektu budowy metropolitalnej sieci światłowodowej został podpisany dziś w Urzędzie Miasta. Dokument parafowali prezydent Kielc oraz Rektorzy: Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego Jana Kochanowskiego. Idea projektu wynika ze Strategii Informatyzacji Kielc, przewidującej budowę metropolitalnej sieci światłowodowej, w skład której mają wejść jednostki samorządowe Miasta Kielce, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz jednostki im podległe. Planowana sieć metropolitalna ma zapewnić dostęp do sieci teleinformatycznej o dużej przepustowości.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


201 zgłoszeń przyjęto do szóstej edycji konkursu Off Fashion. Komisja Konkursowa do półfinału zakwalifikowała 152 projektantów Tematem przewodnim najnowszego „Off Fashion" jest Carska Rosja. Wśród zgłoszonych projektów dużo zatem motywów etnicznych, kwiecistych wzorów, aplikacji i haftów. Przepych, łączenia tkanin, takich jak futro, jedwab, gobeliny, to elementy zaproponowanych kreacji.

Projekty które zostały zakwalifikowane do konkursu, obejrzeć będzie można 6 listopada w Targach Kielce. Gala Finałowa VI Off Fashion - dzień później w Kieleckim Centrum Kultury. Na zwycięzców czekają liczne nagrody m.in. 12 tys. zł dla najlepszego projektanta offowego i statuetka Prezydenta Kielc, nagrody pieniężne za II i III miejsce, a także nagrody fundowane przez sponsorów, jak: staż w Firmie Hexeline, stypendium w Studio Sztuki w Warszawie, profesjonalne sesje zdjęciowe, udział w pokazach na „Warsaw Fashion Street" i wiele innych.




Relacje z prapremiery spektaklu "Córka Króla Smoka" i polskiej premiery "Małpiego Króla", które odbyły się w Kielcach zostały zamieszczone na portalu internetowym ChinaCulture

- Najbardziej chciałabym, aby udało nam się odtworzyć subtelny mechanizm, jaki mają lalki, którymi posługują się aktorzy Szanghajskiego Teatru Lalek- stwierdziła Irena Dragan, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” po ostatnim w Kielcach występie Chińczyków. Dziś , w podzięce za gościnę oraz bardzo udany pobyt, zaprezentowali zaproszonym do „Kubusia” gościom, trzy urzekające etiudy.


I znów widzów zafascynowała precyzja, z jaką aktorzy operują lalką oraz innymi przedmiotami, wykorzystanymi w spektaklu. Mieli ponadto okazję podziwiać śpiew i grę absolwentki Opery Pekińskiej, która również jest członkiem zespołu teatralnego z Szanghaju. Chińczycy udadzą się teraz do Torunia, gdzie wystąpią na festiwalu.


Reżyser spektaklu podsumował wizytę w Kielcach jako bardzo udaną i zapowiadającą bardzo dalszą bardzo dobra współpracę z Teatrem „Kubuś”. - Sztuka teatralna jest ponadnarodowa i nie potrzebuje bezpośredniego oraz dokładnego tłumaczenia, żeby być zrozumianą i wywrzeć wrażenie na odbiorcach - podkreślił Huang Heming.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce




1040 zdjęć 257 autorów wpłynęło na konkurs fotograficzny "Życie jest piękne" zorganizowany przez Prezydenta Kielc oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski. Jury wybrało 24 półfinalistów. Z tego grona jury w składzie m.in. z Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym i Justyną Steczkowską wyłoni 12 finalistów III edycji konkursu. Z nagrodzonych prac powstanie kolekcjonerski kalendarz. Ponadto zostanie zorganizowana wystawa składająca się z 24 prac nominowanych oraz nagrodzonych, która będzie prezentowana w galeriach na terenie kraju. Zwycięskie prace będą ozdabiać przez rok budynek Kieleckiego Centrum Kultury.

"Quasi-polityczny kabaret oniryczny" odbędzie się w niedzielę, 25 października o godz. 18.00 na przedostatnim piętrze nowego parkingu przy Galerii Echo. W przedstawieniu wezmą udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, członkowie grupy teatralnej "Studio Magellana" i młodzież z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. "Kabaret oniryczny" to wzbogacony, uzupełniony i nieco przerobiony pokaz pracy warsztatowej „TK2009+, czyli ballada mikrofonowa z palmą w tle" pokazywany w Muzeum Zabawek i Zabawy w czerwcu tego roku. (więcej)

Druga edycja akcji honorowego oddawania krwi przez pracowników Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych odbyła się w ratuszu. W przedsięwzięciu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

22.10.2009 r.

- Targi Kielce są wizytówką naszych projektów, realizowanych w ramach programu Rozwoju Polski Wschodniej. Cichutkie zazwyczaj świętokrzyskie pokazało, że ma wielką obywatelską siłę, a jego najlepsza marka - Targi Kielce, realizują przedsięwzięcia na najwyższym poziomie - powiedział Krzysztof Hetman wiceminister rozwoju regionalnego wręczając w Kielcach nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Przymierz się” prezesowi zarządu Targów Kielce Andrzejowi Mochoniowi.


Spośród 140 zgłoszonych do konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego projektów, realizowanych ze środków unijnych w ramach programu Rozwoju Polski Wschodniej, najwięcej głosów, bo blisko 50 tysięcy internauci oddali na projekt Targów Kielce. - W sumie na wszystkie projekty oddano 300 tysięcy głosów, a dzięki ogromnej kampanii prowadzonej przez lidera rankingu Targi Kielce o „Przymierz się” dowiedziała się ogromna rzesza ludzi. Takie inicjatywy zmierzają do wspólnego celu - wyjścia z Polski B przez regiony wschodniej ściany naszego kraj .- twierdzi minister Krzysztof Hetman. Nagrodą w konkursie jest reklama w prasowa we Wprost, Polityce, Newsweeku, Przekroju, Gazecie Wyborczej oraz Tele Tygodniu.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


List intencyjny dotyczący współpracy podczas realizacji przez Miasto Kielce projektu budowy metropolitalnej sieci światłowodowej zostanie podpisany jutro (godz. 10.30) w Urzędzie Miasta. Dokument parafuje prezydent Kielc oraz Rektorzy: Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Humanistyczno- Przyrodniczego Jana Kochanowskiego.

"Quasi-polityczny kabaret oniryczny" odbędzie się w niedzielę, 25 października o godz. 18.00 na przedostatnim piętrze nowego parkingu przy Galerii Echo. W przedstawieniu wezmą udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, członkowie grupy teatralnej "Studio Magellana" i młodzież z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. "Kabaret oniryczny" to wzbogacony, uzupełniony i nieco przerobiony pokaz pracy warsztatowej „TK2009+, czyli ballada mikrofonowa z palmą w tle" pokazywany w Muzeum Zabawek i Zabawy w czerwcu tego roku. (więcej)

Kielecki Park Technologiczny zaprasza wszystkich przedsiębiorczych studentów i absolwentów do udziału w bezpłatnym krajowym wyjeździe studyjnym organizowanym w dniach 2-4 grudnia 2009 r.


Wyjazd przeznaczony jest dla studentów i absolwentów, czyli młodych, przedsiębiorczych osób planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą oraz tych, którzy już działalność gospodarczą prowadzą (jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy).

Głównym założeniem wyjazdu jest poszukiwanie najlepszych „gwiazd” przedsiębiorczości akademickiej, w celu poznania zasad funkcjonowania tzn. zarządzania, planowania i organizacji współpracy ośrodków akademickich z biznesem na podstawie praktycznych przykładów.


Decydując się na otwarcie własnego biznesu, warto skorzystać z pomocy dostępnej na rynku. Istotne znaczenie w kształtowaniu nowego biznesu odgrywa ciągłe podnoszenie kwalifikacji młodych i pomysłowych osób w zakresie aktywizacji biznesowej, promocji postaw przedsiębiorczych oraz merytorycznego wsparcia z zasad zakładania i funkcjonowania działalności gospodarczej. (więcej)


Fiszka zgłoszeniowa – pobierz
Regulamin krajowego wyjazdu studyjnego – pobierz
Informacja o krajowym wyjeździe studyjnym - pdf

Dom Kultury "Zameczek" zaprasza kabarety do udziału w VI Konkursie Skeczu Kabaretowego "Skecz na Scenę" im. Andrzeja Kaczmarka. W konkursie mogą wziąć udział kabarety działające na terenie woj. świętokrzyskiego. Informacje i zgłoszenie (do 16 listopadaw) D.K. "Zameczek", ul. Słowackiego 23 tel. 41/361-39-31. Regulamin i Karta Zgłoszenia znajdują się na stronie www.zameczek-kielce.pl. Przesłuchanie kwalifikacyjne odbędzie się 19 listopada o godz. 17.00 w D.K. Zameczek" Finał VI Konkursie Skeczu Kabaretowego "Skecz na Scenę" im. Andrzeja Kaczmarka rozpocznie się 9 grudnia o godz. 17.00 w Kinie "Moskwa" (ul. Staszica 5). Imprezę poprowadzi Kabaret Skeczów Męczących. Wystąpi Formacja Chatelet.

Druga edycja akcji honorowego oddawania krwi przez pracowników Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych odbędzie się jutro od godz 8.30 w siedzibie ratusza przy ul. Strycharskiej 6 . Krew mogą oddac osoby zdrowe między 18 a 65 rokiem życia, powyżej 50 kg, które nie chorowały na żółtaczkę i w ostatnim czasie nie przechodziły m.in. żadnych zabiegów, badań diagnostycznych (gastroskopia, biopsja), zabiegów stomatologicznych, zastrzyków, szczepień, nie są przeziębione. Zgłoszenia pod numerem telefonu 618.

Internetowa Telewizja Kielce powstała z inicjatywy prezydenta Kielc. Pierwszy film opublikowaliśmy 22 października 2007 roku. Od tego czasu na naszej stronie  pokazało się niemal 1240 klipów poświęconych różnej tematyce.

 

W pierwszym roku działalności Internetowa Telewizja Kielce wygrała w kategorii „Strona internetowa” na Festiwalu Promocji Miast Polskich „Złote Formaty”. W styczniu 2009 roku nasi dziennikarze zostali uhonorowani w konkursie o „Złote Pióro Marszałka”. Dziś świętujemy drugie urodziny.

 

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


21.10.2009 r.

Kielce promują się na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które rozpoczęły się dziś w Poznaniu. Nasze miasto prezentuje się pod hasłem "Kielce - zdrowe, zielone i sportowe". Na stoisku Kielc znajdzie się ponad 3 tysiące materiałów promujących stolicę regionu świętokrzyskiego pod względem terenów rekreacyjnych, szlaków rowerowych, pieszych, konnych oraz spacerowych. Prezentowana jest także oferta miejskich i podmiejskich szlaków narciarskich. Na stoisku miasta znajdą się m.in. przewodniki: "Kielce niezwykłe miejsca", "Kielce - Góry Świętokrzyskie" oraz "Kielce na weekend". TOUR SALON to największe w Polsce targi turystyczne, które co roku gromadzą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawców z kilkudziesięciu krajów.

Druga edycja ROTRY odbywa się w tym roku z debiutującymi targami LOG-EXPO. Obydwie imprezy organizowane z myślą o potrzebach klientów i producentów pojazdów użytkowych oraz firm logistycznych, spedycyjnych i magazynowych, ściągnęły do Kielc blisko 80 wystawców z Włoch, Niemiec, Szwecji, Austrii, Belgii, Estonii, Hiszpanii i Polski.


Podczas tych dwóch imprez można zobaczyć debiutujące na rynku modele samochodów ciężarowych i dostawczych, naczepy, przyczepy, lawety, ciągniki siodłowe, zabudowy wywrotcze, kombi, vany i wiele innych. ROTRA i LOG-EXPO to prezentacja usług centrów logistycznych i spedycyjnych doradztwa technicznego, podczas której zwiedzający mogą skorzystać z porad serwisowych związanych między innymi z diagnostyką.

Komisja Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta. Tematem posiedzenia był sport osób niepełnosprawnych.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z meczem piłki ręcznej KS VIVE Targi Kielce - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski dziś od godz. 15.00 do godz. 20.45, wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie Hali Legionów przy ul. Bocznej, spowodowane zamknięciem ulic: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa i Boczna. W czasie rozgrywania meczu, dostępny będzie parking na terenie byłej zajezdni MPK przy ul. Pakosz, a także parking przy Al. Legionów i ul. Szczepaniaka. Do parkowania, przeznaczona będzie również ul Kwasa, na odc. od skrzyżowania z ul. Mahometańską do skrzyżowania z ul. Sołtysiaka "Barabasza". MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

20.10.2009 r.

Sesja kieleckiej Rady Miejskiej odbyła się w centrum konferencyjnym Targów Kielce. Radni zapoznali się m.in. z wynikami ekonomicznymi oraz planami inwestycyjnymi spółki. W trakcie sesji podjęto szereg uchwał okołobudżetowych, m.in. dotyczących zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska na realizację oczyszczalni wód deszczowych w okolicach ulic Pańskiej i Witosa. Radni jednogłośnie zaopiniowali projekt uchwały o utworzeniu Miejskiej Kuchni Cateringowej. Znaczną część sesji zajęły również sprawy związane z zamianą lub sprzedażą nieruchomości czy dzierżawą gruntu oraz uchwałami dotyczącymi planów zagospodarowania przestrzennego terenów w obrębie miasta Kielce.

Światowa Federacja Szachowa FIDE podczas Kongresu, który odbył się w dniach 11-18.10.2009r. w Kallithei w Grecji oficjalnie nadała Wojciechowi Morandzie, zawodnikowi „Żaka” Kielce, tytuł arcymistrza - najwyższy możliwy do zdobycia tytuł sportowy w szachach.

Obradujący w Kallithei Kongres FIDE nadał tytuł arcymistrza siedemnastu znakomitym szachistom z całego świata. W gronie nowych arcymistrzów znaleźli się reprezentanci Chin, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Indii, Węgier, Peru, Argentyny. Kielczanin Wojciech Moranda był jedynym Polakiem, który dostąpił tego zaszczytnego wyróżnienia. To pierwszy szachista w historii Kielc i województwa świętokrzyskiego, który uzyskał tytuł arcymistrza.

Wojciech ma 21 lat, jest jednym z najmłodszych arcymistrzów w Polsce i należy do ścisłej czołówki polskich szachistów. Uprawianie sportu na światowym poziomie potrafi poodzić ze studiami na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie i to na dwóch kierunkach. Wojtek jest studentem III roku prawa polskiego oraz III roku prawa niemieckiego. Oprócz podstawowego toku studiów zdaje dodatkowe ponadprogramowe specjalizacje prawnicze. W 2001 roku otrzymał nagrodę "Nadzieja Kielc".


Prezydent Kielc Wojciech Lubawski spotkał się dziś w ratuszu z Bartłomiejem Kaczmarkiem, który udzielił pomocy 7-letniej dziewczynce na terenie rezerwatu "Wietrznia". Zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2009 roku. Podczas spaceru ścieżką wokół rezerwatu dziecko zsunęło się ze szczytu kamieniołomu i zatrzymało na ukośnej ściance. Na pomoc ruszył Bartłomiej Kaczmarek, 22 letni instruktor wspinaczki, któremu udało się podsunąć dziecko kilka metrów do góry i oddalić dziewczynkę od przepaści. Gratulacje i podziękowania za obywatelską postawę złożył młodemu kielczaninowi prezydent Wojciech Lubawski, a także Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Ryszard Kępiński.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce



Klub Sportowy Vive Targi Kielce został nominowany do nagrody biznesu sportowego DEMES 2009. To najbardziej prestiżowe nagrody w Polsce w tej dziedzinie. Służą one promowaniu działań związanych z marketingowym zarządzaniem sportem, a także promowaniu sportu. Przyznawane są corodznie w kilku kategoriach m.in. sponsor roku, sportowy projekt medialny, sportowa marka czy wydarzenie sportowe. Wśród nominowanych w kategorii klub sportowy znalazły sie m.in. Lech Poznań oraz SKRA Bełchatów.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że dziś od godz.16.30 do godz. 20.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu piłkarskiego przy Al. Legionów, w związku z wyłączeniem z ruchu jej fragmentu na odcinku od budynku WDK, do skrzyżowania z ul. Gagarina (zakaz nie dotyczy mieszkańców). Na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały al. Legionów wg. stałego rozkładu. MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu.

Stowarzyszenie Fraktal we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Kielce oraz Strażą Miejską realizuje projekt pn. "Zostań Ratownikiem".  W ramach tego projektuu kielczanie będą mogli brać udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach obszaru wsparcia "Edukacja i promocja w zakresie obronności i bezpieczeństwa narodowego oraz bezpieczeństwa publicznego". Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zgłoszenia można wysyłać na adres e-mail: lub . Więcej informacji w siedzibie Stowarzyszenie Fraktal (ul. Wesoła 10) w Kielcach.

 

Terminarz szkoleń

Kielecki Park Technologiczny wraz z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają do udziału w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w dniach 5 - 6 listopada br.

Głównym założeniem organizatorów imprezy jest rozwój programów edukacji, promocji i postaw przedsiębiorczych wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, obejmujących przygotowanie praktycznej oferty w zakresie podstaw wiedzy ekonomicznej, prawnej i organizacyjnej, związanej z podejmowaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Podczas konferencji otwierającej KDPA wybrani specjaliści z całej Polski wprowadzą uczestników w tematykę przedsiębiorczości akademickiej. Przeprowadzone zostaną tematyczne spotkania pomiędzy przedstawicielami poszczególnych kierunków kształcenia na świętokrzyskich uczelniach wyższych z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z kadrą naukową i studentami. Przedstawione zostaną oferty kształcenia i współpracy środowiska naukowego z biznesem. KDPA to również warsztaty „Przedsiębiorczy student”, poświęcone tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowo powstałą firmą.(więcej)

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej organizatorzy zapraszają w dniach 5-6 listopada 2009 r. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

 
Szczegółowy program KDPA – pobierz
Formularz zgłoszeniowy na warsztaty „Przedsiębiorczy student”
Regulamin Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

150 zgłoszeń przyjęto już do szóstej edycji konkursu Off Fashion. Termin ich nadsyłania minął wczoraj o północy. Kieleckie Centrum Kultury poczeka jeszcze kilka dni na zgłoszenia, które zostały wysłane pocztą (liczy się data stempla pocztowego).

Tematem przewodnim najnowszego „Off Fashion" jest Carska Rosja. Wśród zgłoszonych projektów dużo zatem motywów etnicznych, kwiecistych wzorów, aplikacji i haftów. Przepych, łączenia tkanin, takich jak futro, jedwab, gobeliny, to elementy zaproponowanych kreacji.

Każdy z kandydatów do Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody mógł zgłosić cztery projekty.Te, które zostaną zakwalifikowane do konkursu, obejrzeć będzie można 6 listopada w Targach Kielce. Gala Finałowa VI Off Fashion - dzień później w Kieleckim Centrum Kultury. Na zwycięzców czekają liczne nagrody m.in. 12 tys. zł dla najlepszego projektanta offowego i statuetka Prezydenta Kielc, nagrody pieniężne za II i III miejsce, a także nagrody fundowane przez sponsorów, jak: staż w Firmie Hexeline, stypendium w Studio Sztuki w Warszawie, profesjonalne sesje zdjęciowe, udział w pokazach na „Warsaw Fashion Street" i wiele innych.

Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta złożył w siedzibie Władzy Wdrażającej Programy Europejskie w Warszawie wniosek o dofinansowanie realizacji projektu pn. "Świat w moim domu" przygotowany we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany uzyska dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 - Działanie 8.3. - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion.

Przedsięwzięcie to zakłada m.in. zakup komputerów oraz zapewnienie dostępu do internetu przez okres 5 lat 150 gospodarstwom domowym z terenu Kielc znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i niepełnosprawnym wyłonionym przez pracowników socjalnych MOPR.

Kielczanie mieli okazję do bezpośredniego spotkania ze sztuką chińską. Światowej sławy Szanghajski Teatr Lalek wystawił w Kieleckim Centrum Kultury spektakl pt. „Małpi Król”. Widzowie: dzieci oraz dorośli, obejrzeli oparte na mitologii chińskiej przedstawienie, opisujące niezwykłe czyny tytułowego Małpiego Króla, towarzyszącego swojemu panu, mnichowi Tangowi, w wyprawie na Zachód, w poszukiwaniu świętych pism Buddy. Był to pierwszy występ zespołu z Szanghaju w Polsce.


Spektakl odbył się z inspiracji Urzędu Miasta Kielce, Kieleckiego Centrum Kultury oraz Teatru Lalki i Aktora "Kubuś", który jako jedyny z Polski został zaproszony na przyszłoroczną wystawę w Szanghaju.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


19.10.2009 r.

Dziś mija 25. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem kapelana "Solidarności" na Placu NMP w Kielcach.

Targi Kielce wygrały konkurs „Przymierz się” na najpopularniejszy projekt Programu Rozwój Polski Wschodniej. Nagrodą za zdobycie największej liczby głosów jest promocja medialna w całym kraju.

Targi Kielce były od początku rywalizacji, która rozpoczęła się 28 września, niekwestionowanym liderem rankingu. Ostatecznie zdobyły 49 917 głosów internautów i tym samym pokonały 140 podobnych propozycji z całej Polski. Nagrodą w konkursie, zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, jest kampania promocyjna w tygodnikach i dziennikach ogólnopolskich, takich jak m.in. Polityka, Wprost, Newsweek i Gazeta Wyborcza.
Głównym celem internetowych zmagań było wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW.

To właśnie dzięki Funduszom Europejskim Targi Kielce zostaną rozbudowane i zmodernizowane. Koszt inwestycji wynosi 170 milionów złotych. Powstanie między innymi nowa hala wystawiennicza E o powierzchni 6 tysięcy metrów kwadratowych i wysokości 12 metrów, o futurystycznej bryle i nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, parking wielopoziomowy na blisko 400 samochodów i Centrum Kongresowe na 1000 miejsc, a także brama wejściowa z systemem bramek i kołowrotków zintegrowanych z elektronicznym systemem ewidencji, rejestracji i obsługi wystawców oraz zwiedzających. Wkład własny Targów Kielce to 95 829 669,09 PLN netto.

Kielce będą promować się na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbędą się w Poznaniu w dniach 21 - 24 października br. Nasze miasto prezentować się będzie pod hasłem "Kielce - zdrowe, zielone i sportowe". Na stoisku Kielc znajdzie się ponad 3 tysiące materiałów promujących stolicę regionu świętokrzyskiego pod względem terenów rekreacyjnych, szlaków rowerowych, pieszych, konnych oraz spacerowych. Prezentowana będzie także oferta miejskich i podmiejskich szlaków narciarskich. Na stoisku miasta znajdą się m.in. przewodniki: "Kielce niezwykłe miejsca", "Kielce - Góry Świętokrzyskie" oraz "Kielce na weekend". TOUR SALON to największe w Polsce targi turystyczne, które co roku gromadzą na terenie Międzynarodowych

Urząd Miasta Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" oraz Kieleckie Centrum Kultury zapraszają na pierwszy w Polsce (i jedyny w Kielcach!) spektakl światowej sławy Szanghajskiego Teatru Lalek pt. „Małpi Król”, który odbędzie się dziś o godz. 17.00 w Kieleckim Centrum Kultury (Mała Scena).


Podczas tygodniowego pobytu goście z Chin odwiedzą także turystyczne atrakcje regionu świętokrzyskiego m.in. Święty Krzyż, skansen w Tokarni oraz Chęciny. Ich wizyta w Kielcach jest efektem umowy podpisanej między Szanghajskim Teatrem Lalek a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś". Kielecki teatr jako jedyny w Polsce weźmie udział w przyszłorocznym festiwalu teatralnym w Szanghaju.

Szanghajski Teatr Lalek obecnie liczy ponad 100 członków. Od 1960 roku, kiedy powstał, zrealizował ponad 180 przedstawień o różnej tematyce i w różnych technikach lalkarskich. Chińscy lalkarze prezentują niedoścignioną dla lalkarza europejskiego precyzję i sprawność fizyczną. Przedstawienia, z którymi jeżdżą po całym świecie, przyjmowane są z wielkim uznaniem. Ich wizyta w Kielcach jest efektem umowy podpisanej między Szanghajskim Teatrem Lalek a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś". Spektakl "Małpi Król" oparty jest na mitologii chińskiej i opisuje niezwykłe czyny tytułowego Małpiego Króla, który towarzyszy swojemu panu, mnichowi Tangowi, w wyprawie na Zachód w poszukiwaniu świętych pism Buddy.

Stowarzyszenie Fraktal we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Kielce oraz Strażą Miejską realizuje projekt pn. "Zostań Ratownikiem".  W ramach tego projektuu kielczanie będą mogli brać udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach obszaru wsparcia "Edukacja i promocja w zakresie obronności i bezpieczeństwa narodowego oraz bezpieczeństwa publicznego". Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zgłoszenia można wysyłać na adres e-mail: lub . Więcej informacji w siedzibie Stowarzyszenie Fraktal (ul. Wesoła 10) w Kielcach.

 

Terminarz szkoleń

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbywa się dziś w sali konferencyjnej TARGÓW KIELCE, ul. Zakładowa 1. W porządku obrad znalazły sie m.in. projekty uchwał w sprawach: przyjęcia zadań z zakresu administracji rządowej na rok 2010, realizacji projektu pod nazwą "Świat w moim domu" współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego terenu "KIELCE ŚRÓDMIEŚCIE - PSIE GÓRKI", a także terenu "KIELCE CENTRUM - OBSZAR I.2 - CENTRUM - Paderewskiego" na obszarze miasta Kielce.

16.10.2009 r.

Wyjątkowe wydarzenie religijno-kulturalne Szabaton odbywa się w naszym mieście. Kielce przez dwa dni staną się miastem modlitwy, dyskusji, wystaw, koncertów i spektakli poświęconych kulturze żydowskiej. Uczestników tego wydarzenia przywitał dziś w ratuszu prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

Szabaton rozpoczęły wspólne modlitwy przy powstałych w tym samym czasie - na początku XX wieku - trzech kieleckich świątyniach: synagodze, kościele katolickim i cerkwi. O tożsamości katolickiej i żydowskiej będą rozmawiać podczas otwartego spotkania członkowie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

 

Dziś wieczorem rozpocznie się Szabat, obchodzony w Kielcach po raz pierwszy od czasów II wojny światowej. Modlitwy Szabatowe wygłoszone zostaną we wnętrzu 100-letniej kieleckiej synagogi (obecnie siedziba Archiwum Państwowego). W sobotę 17 października będzie można wziąć udział w pieszych wędrówkach śladami kieleckich Żydów. Goście z Izraela poprowadzą warsztaty poświęcone religii żydowskiej. Szabaton zakończą Havdala i wspólny wieczór tańca i muzyki. 

 

Szczegółowy  program Szabatonu dostępny jest na stronie ineternetowej www.szabaton.kielce.eu

 

Głównymi organizatorami Szabatonu w Kielcach są Urząd Miasta Kielce i Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach, a współorganizatorami Polska Rada Chrześcijan i Żydów oraz Fundusz dla Polski Michaela Traisona oraz Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa. 

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Sesja Rady Miejskiej w Kielcach odbędzie się 19 października o godz. 10.00 w sali konferencyjnej TARGÓW KIELCE, ul. Zakładowa 1. W porządku obrad znalazły sie m.in. projekty uchwał w sprawach: przyjęcia zadań z zakresu administracji rządowej na rok 2010, realizacji projektu pod nazwą "Świat w moim domu" współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego terenu "KIELCE ŚRÓDMIEŚCIE - PSIE GÓRKI", a także terenu "KIELCE CENTRUM - OBSZAR I.2 - CENTRUM - Paderewskiego" na obszarze miasta Kielce.

Dziś obchodzimy 31. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego w Kielcach złożyli prezydent Kielc Wojciech Lubawski, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Słoń oraz inicjator Szabatonu Michael H. Traison.

Uroczystość zakończenia budowy Węzła Kielce Północ połączona z odsłonięciem tablicy upamiętniającej inwestycję w ciągu drogi ekspresowej S-7 i drogi krajowej nr 73 odbyła się dziś w miejscowości Kajetanów u zbiegu nowowybudowanej ekspresowej drogi nr 7 i starej trasy.

Węzeł Kielce Północ to ponad 7-kilometrowy odcinek ekspresowej drogi S-7 od miejscowości Występa do Wiśniówki oraz ponad 2-kilometrowy dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 73 klasy GP od Wiśniówki do granic miasta Kielce, a także drogi boczne i szereg obiektów inżynieryjnych. Dzięki inwestycji i nowoczesnym rozwiązaniom komunikacyjnym powstało bezpieczne i bezkolizyjne połączenie drogi ekspresowej nr 7 Warszawa - Kielce - Kraków z drogą krajową nr 73 Wiśniówka - Kielce - Tarnów. Mieszkańcy Kielc i pobliskich miejscowości zyskali natomiast szybki i wygodny wylot w stronę Warszawy i Krakowa, a kierowcy jadący drogą S-7 bezpieczne połączenie ze stolicą województwa świętokrzyskiego.


Budowa Węzła Kielce Północ rozpoczęła się w połowie 2007 roku, a zakończyła 15 września 2009 roku. Koszt inwestycji to 227,3 mln złotych.

- To efekt siedmiu lat starań, przygotowań i zmagania się z nieznaną filharmonikom materią - tak Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej, podsumował fakt podpisania umowy z wykonawcą Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach. Będzie to nowa siedziba filharmonii, która już za dwa lata otworzy swoje podwoje w budynku przy ul. Żeromskiego 12.

Inwestycję, współfinansowaną z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizować będzie konsorcjum firm Unibep z Bielska Podlaskiego i Unimax Kielc. Wartość projektu to przeszło 68 mln zł.  Plac budowy zostanie przekazany w poniedziałek.

W nowej siedzibie Filharmonii powstanie nowoczesna główna sala koncertowa z widownią na ponad 500 miejsc, gdzie występować będzie mogło nawet 300 artystów. W Sali kameralnej znajdzie się 200 miejsc dla widzów. Obiekt o kubaturze przeszło 11 tysięcy m sześć. będzie mieć wielofunkcyjne foyer, salę prób, zaplecze administracyjne, restaurację oraz punkty handlowe i cześć hotelową. Powstanie także dziedziniec koncertowy oraz dwupoziomowy parking podziemny z miejscami na 100 samochodów.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

17 i 18 października 2009 roku (sobota i niedziela) o godz. 11.00 w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" odbędzie się prapremiera sztuki "Córka Króla Smoka".


Jest to adaptacja starej, chińskiej baśni pochodzącej z czasów dynastii T’ang (VII - IX w.). Opowiada o wielkiej miłości, która połączyła przedstawicieli dwóch światów: ziemskiego i nadprzyrodzonego. Wiodący skromne życie wśród ludzi pewien uczony imieniem Liu, młodzieniec o niezwykle szlachetnym charakterze, zakochał się w równie wartościowej dziewczynie, ale pochodzącej z innego, pozaziemskiego świata, Córce Króla Smoka - potężnego władcy jeziora Tungting. Od pierwszego spotkania zauroczonej sobą pary musiało jednak upłynąć wiele czasu i dużo się wydarzyć, zanim koleje losu połączyły ich na zawsze.

Spektakl pokazuje fascynującą odmienność kultury chińskiej, jej egzotyczny koloryt. Przedstawienie oparte jest na chińskiej ikonografii. Kostiumy i charakteryzacja zostały zaprojektowane w nawiązaniu do reguł obowiązujących w tradycyjnej Operze Pekińskiej. W przedstawieniu nie zabraknie rozpoznawalnych na całym świecie, charakterystycznych dla kultury chińskiej, elementów sztuki walki, tańca z mieczem, proporcami czy szarfą.

W spektaklu wykorzystana została oryginalna i stylizowana na chińską muzyka oraz tradycyjny ludowy teatr cieni - charakterystyczna dla teatru chińskiego jedna z najstarszych form teatralnych, znana od X wieku.

Spektakl został zrealizowany w planie aktorskim, lalkowym i w teatrze cieni.

Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 6.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

I Świętokrzyski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Dębu BARTKA" odbędzie się 18 października w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku. Fundatorem jednej ze statuetek jest prezydent Kielc. Najlepsi uczestnicy konkursu z reionu swiętokrzyskiego będą mogli po raz pierwszy zakwalifikować się do mistrzostw Polski w 2010 roku. Jak zapewniają organizatorzy impreza będzie okazją do miłego spędzenia czasu w gronie myśliwych i leśników występujących w strojach łowieckich oraz mundurach.

Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że 17 października w związku z meczem piłkarskim Korona Kielce - Arka Gdynia (początek meczu godz.19.15 ), od godz.16.15 do godz. 22.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego.

W godz. jw. zostanie wyłączona z ruchu al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ul. Gagarina (zakaz nie dotyczy mieszkańców), natomiast na pozostałym odcinku Al. Legionów, tj. od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Husarską będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Ponadto zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Sołtysiaka "Barabasza" (dawnej ul. Gagarina), od skrzyżowania z ul. Ściegiennego do skrzyżowania z Al. Legionów. Zamknięte dla ruchu będzie również skrzyżowanie ulic: Kwasa - Sołtysiaka, a także odcinek ul. Kwasa od bramy cmentarza do skrzyżowania w/w ulic.

W związku z powyższym ul. Kwasa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mahometańską do bramy cmentarza będzie drogą bez przejazdu (ślepa). W godz. 20.45 - 21.45 na skrzyżowaniu ulic: Seminaryjska - Ogrodowa - Jana Pawła II zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowny przez funkcjonariuszy Policji.

Na ul. Ściegiennego, na odcinku od WDK do skrzyżowania z ul. Husarską, będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Autobusy komunikacji miejskiej, będą kursowały ul. Ściegiennego wg. stałego rozkładu. Utrudnienia wystąpią także na placu Niepodległości, w związku z jego częściowym wyłączeniem z ruchu (przyjazd kibiców Arki Gdynia) od 16.10 od godz. 20.00 do 17.10 do godz..23.00

MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu, jednocześnie prosząc kierowców, którzy nie udają się na mecz o omijanie w/w ulic.




Pracownicy Urzędu Miasta uczestniczyli dziś w akcji honorowego oddawania krwi. Na apel Centrum Krwiodawstwa w Kielcach odpowiedziało 120 osób z ratusza i jednostek podległych Miastu. W związku z dużą liczbą chętnych do oddania krwi podobne przedsięwzięcie odbędzie się także 23 października. Informacje pod numerami telefonów: 615 i 618.

17 października obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Wydarzenia upamiętniające ten dzień będą miały miejsce także w Kielcach. W sobotę o godz. 14.00  uczestnicy uroczystości zbiorą się przy Płycie Praw Człowieka (ul. Sienkiewicza). W programie obchodów jest także modlitwa ekumeniczna przy Krzyżu Bezdomnych (koło dworca PKP) oraz msza św. w Schronisku św. Brata Alberta (ul. Żeromskiego 36a, godz. 15.30). Program obchodów w Kielcach

Urząd Miasta Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" oraz Kieleckie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na pierwszy w Polsce (i jedyny w Kielcach!) spektakl światowej sławy Szanghajskiego Teatru Lalek pt. „Małpi Król”, który odbędzie się 19 października o godz. 17.00 w Kieleckim Centrum Kultury (Mała Scena).

Szanghajski Teatr Lalek obecnie liczy ponad 100 członków. Od 1960 roku, kiedy powstał, zrealizował ponad 180 przedstawień o różnej tematyce i w różnych technikach lalkarskich. Chińscy lalkarze prezentują niedoścignioną dla lalkarza europejskiego precyzję i sprawność fizyczną. Przedstawienia, z którymi jeżdżą po całym świecie, przyjmowane są z wielkim uznaniem. Ich wizyta w Kielcach jest efektem umowy podpisanej między Szanghajskim Teatrem Lalek a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś".

Spektakl "Małpi Król" oparty jest na mitologii chińskiej i opisuje niezwykłe czyny tytułowego Małpiego Króla, który towarzyszy swojemu panu, mnichowi Tangowi, w wyprawie na Zachód w poszukiwaniu świętych pism Buddy. W wykonaniu tej misji chce im przeszkodzić Biały Demon Szkielet, zmieniając swoją postać aż trzykrotnie. Jednak Małpi Król odkrywa wszystkie jego metamorfozy i ratuje od utraty życia swego pana. Historia ta sławi przywiązanie Małpiego Króla do mnicha Tanga, jego odwagę w walce ze złem, inteligencję i wytrwałość w stawianiu czoła niebezpieczeństwu. Spektakl familijny, czas trwania - 48 min.

Bilety do nabycia w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, przy ulicy Dużej 9, od pn. do pt.: w kasie w godz. 8.00 - 13.00 lub w Impresariacie w godz. 7.00 - 15.00; tel./fax 041 344-58-36, 041 368-02-93.

15.10.2009 r.

Uroczystość zakończenia budowy Węzła Kielce Północ połączona z odsłonięciem tablicy upamiętniającej inwestycję w ciągu drogi ekspresowej S-7 i drogi krajowej nr 73 odbędzie się16 października o godzinie 13.00 w miejscowości Kajetanów u zbiegu nowowybudowanej ekspresowej drogi nr 7 i starej trasy.

Podczas uroczystego spotkania w Wojewódzkim Domu Kultury, kieleccy nauczyciele zostali wyróżnieni nagrodami I, II i III stopnia przyznanymi przez prezydenta Kielc. Prezydent Kielc przyznał w tym roku 118 swoich nagród dla pedagogów: 80 - III stopnia, w wysokości po 2000 zł, 9 - II stopnia, w wysokości po 3000 zł oraz 29 - I stopnia, w wysokości po 4000 zł.

16 października br. przypada 31. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przedstawiciele władz Kielc złożą jutro (godz. 9.30) kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego w Kielcach.

III Targi Wyposażenia dla Piekarstwa, Gastronomii i Przemysłu Przetwórczego GASTRO-TECH, XIII Międzynarodowe Targi Spółdzielcze oraz Salon Drink-Plus rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. To okazja do zapoznania się m.in. z najnowszymi technologiami, pogłębienia wiedzy, a także wymiany informacji między specjalistami z branży gastronomicznej z całej Polski. W Kielcach spotkali się mistrzowie kuchni, piekarze, cukiernicy, właściciele hoteli i restauracji oraz specjaliści ds. żywienia. Wystawa poświęcona jest szeroko pojętej gastronomii. Jej główny cel to prezentacja oferty producentów i dystrybutorów maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie artykułów spożywczych, sprzętu i wyposażenia placówek gastronomicznych.

Zastępcy burmistrza miasta Ramla w Izraelu Moti Yitzhaki oraz Pinchasov Nisim spotkali się dziś w ratuszu z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim. Goście z miasta partnerskiego Kielc podczas pobytu w naszym mieście będą uczestniczyć w Szabatonie, wydarzeniu religijno-kulturalnym, które odbędzie się w dniach 16-17 października. Umowę o partnerstwie na okres 5 lat Ramla i Kielce zawarły 26 maja 2006 roku.

Muzeum Historii Kielc, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kuratorium Oświaty oraz Urząd Miasta zapraszają dziś na uroczystości z okazji 70. rocznicy Tajnego nauczania na ziemiach Polskich w latach 1939-1945.


Zgodnie z programem, w Kościele Świętej Trójcy odprawiona została msza święta. W auli seminarium odbywa się sympozjum „Tajne nauczanie na ziemiach Polskich pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939-1945” (10.00). Można także obejrzeć okolicznościową wystawę.

Kiedy po rozpoczęciu okupacji zamknięto wszystkie gimnazja oraz licea, nauczyciele i uczniowie w Kielcach, z narażeniem życia jako pierwsi w Polsce rozpoczęli lekcje na tajnych kompletach. Był 15 października 1939 roku. Od października 1939 roku do połowy stycznia 1945 roku maturę zdało w Kielcach około 400 uczniów. Uczestnicy tajnych kompletów zaapelowali o ustanowienie 15-ego października Dniem Pamięci o Tajnym Nauczaniu.


Małgorzata Główka, uczennica pierwszej klasy III L.O. im C. K. Norwida w Kielcach, reprezentantka Młodzieżowego Dom Kultury w Kielcach, zdobyła najwyższą nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Sztuk „Węgierskie Zabawy” w Budapeszcie. To już 10-te Grand Prix w ciągu dwóch lat.

W festiwalu, który odbył się w dniach 8-12 października, brało udział 300 wykonawców z : Chin, Holandii, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Węgier oraz Polski. Kielczanka wykonała dwa utwory konkursowe : „Kołysankę Rosemary” Krzysztofa Komedy, „Hallelujah I love so him” Raya Charlesa oraz na Koncercie Galowym „Byłam Różą” Kayah. Zachwyciła międzynarodowe jury, które jednogłośnie przyznało jej Grand Prix.

Małgosia miała bardzo pracowite ostatnie tygodnie, występowała w Dniach Województwa Świętokrzyskiego, a już wkrótce wystąpi na Koncercie Jubileuszowym zespołu Wawele z Janem Wojdakiem w Krakowie, później kolejne wyjazdy na Festiwale.


Po remoncie zostanie dzis uroczyście otwarta Sala Koncertowa w Domu Kultury "Zameczek". Powiększona scena, więcej miejsc dla widzów oraz odnowione wnętrza, tak prezentuje się teraz miejsce, gdzie odbywa się wiele imprez. Dziś wystąpi tu Grupa Rafała Kmity w programie "Dość... dobry wyrób kabaretopodobny". Wstęp za zaproszeniami.

"Zameczek" informuje ponadto, że działający w tej placówce Kabaret z Konopi, zdobył drugie miejsce, Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie dla Krzysztofa Kubalskiego jako Osobowości Scenicznej, na wczorajszym przeglądzie kabaretowym JAPKO w Lublinie .

Jest to już drogi sukces Kabaretu z Konopi w tym miesiącu. Poprzednim razem - 3 pażdziernika, podczas Sieradzkiej Kuźni Kabaretowej, zdobył tak zwanego HAT-TRICKA, czyli: Nagrodę Główną, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę za najlepszy skecz.



Komisja Edukacji i Kultury Rady Miejskiej w Kielcach zbierze się dziś (godz. 11.00) w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Dobromyślu. Tematem posiedzenia będzie funkcjonowanie placówki oraz opiniowanie projektów uchwał na sesję RM.

Kielecki Park Technologiczny wraz z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają do udziału w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędą się w dniach 5 - 6 listopada br.

Głównym założeniem organizatorów imprezy jest rozwój programów edukacji, promocji i postaw przedsiębiorczych wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, obejmujących przygotowanie praktycznej oferty w zakresie podstaw wiedzy ekonomicznej, prawnej i organizacyjnej, związanej z podejmowaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Podczas konferencji otwierającej KDPA wybrani specjaliści z całej Polski wprowadzą uczestników w tematykę przedsiębiorczości akademickiej. Przeprowadzone zostaną tematyczne spotkania pomiędzy przedstawicielami poszczególnych kierunków kształcenia na świętokrzyskich uczelniach wyższych z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z kadrą naukową i studentami. Przedstawione zostaną oferty kształcenia i współpracy środowiska naukowego z biznesem. KDPA to również warsztaty „Przedsiębiorczy student”, poświęcone tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowo powstałą firmą.(więcej)

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kieleckich Dniach Przedsiębiorczości Akademickiej organizatorzy zapraszają w dniach 5-6 listopada 2009 r. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

 
Szczegółowy program KDPA – pobierz
Formularz zgłoszeniowy na warsztaty „Przedsiębiorczy student”
Regulamin Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej

14.10.2009 r.

Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Prezydent Kielc oraz Przewodniczący Rady Miejskiej składają pedagogom i pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności wżyciu osobistym. Uroczystości wojewódzkie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędą się dziś o godz. 13.00 w Muzeum Narodowym w Kielcach. Jutro o godz. 14.00, podczas uroczystego spotkania w Wojewódzkim Domu Kultury, kieleccy nauczyciele zostaną wyróżnieni nagrodami I, II i III stopnia przyznanymi przez prezydenta Kielc.

Wyjątkowemu wydarzeniu religijno-kulturalnemu Szabatonowi, który odbędzie się w dniach 16-17 października w Kielcach oraz wizycie w naszym mieście światowej sławy Szanghajskiego Teatru Lalek poświęcona została konferencja prasowa w Urzędzie Miasta.

 

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski i Prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Bogdan Białek oraz inicjator Szabatonu Michael H. Traison, zapraszają na Szabaton - wyjątkowe wydarzenie religijno-kulturalne, które odbędzie się w Kielcach 16 i 17 października 2009 roku. Kielce w tych dniach staną się miastem modlitwy, dyskusji, wystaw, koncertów i spektakli poświęconych kulturze żydowskiej. Szabaton rozpoczną w piątek 16 października wspólne modlitwy przy powstałych w tym samym czasie - na początku XX wieku - trzech kieleckich świątyniach: synagodze, kościele katolickim i cerkwi. O tożsamości katolickiej i żydowskiej będą rozmawiać podczas otwartego spotkania członkowie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W piątkowy wieczór rozpocznie się Szabat, obchodzony w Kielcach po raz pierwszy od czasów II wojny światowej. Modlitwy Szabatowe wygłoszone zostaną we wnętrzu 100-letniej kieleckiej synagogi (obecnie siedziba Archiwum Państwowego). W sobotę 17 października będzie można wziąć udział w pieszych wędrówkach śladami kieleckich Żydów. Goście z Izraela poprowadzą warsztaty poświęcone religii żydowskiej. Szabaton zakończą Havdala i wspólny wieczór tańca i muzyki. 

 

Szczegółowy  program Szabatonu dostępny jest na stronie ineternetowej www.szabaton.kielce.eu

 

Głównymi organizatorami Szabatonu w Kielcach są Urząd Miasta Kielce i Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach, a współorganizatorami Polska Rada Chrześcijan i Żydów oraz Fundusz dla Polski Michaela Traisona oraz Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa. 

 

 

Podczas konferencji prasowej przedstawiclele władz miasta poinformowali również o wizycie w naszym mieście światowej sławy Szanghajskiego Teatru Lalek.  Pierwszy raz w Polsce (i jedyny w Kielcach!) artyści z Chin zaprezentują spektakl pt. „Małpi Król” (19 października, godz. 17.00 w Kieleckim Centrum Kultury). Podczas tygodniowego pobytu goście z Chin odwiedzą także turystyczne atrakcje regionu świętokrzyskiego m.in. Święty Krzyż, skansen w Tokarni oraz Chęciny. Ich wizyta w Kielcach jest efektem umowy podpisanej między Szanghajskim Teatrem Lalek a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś". Kielecki teatr jako jedyny w Polsce weźmie udział w przyszłorocznym festiwalu teatralnym w Szanghaju.

 

Na konferencji prasowej prezydent Kielc Wojciech Lubawski poinformował również o nowym wspólnym projekcie Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Tym razem twórcy zajmą się musicalem, ktrórego prapremiera planowana jest na sierpień 2010 w Amfiteatrze na Kadzielni. W przedsięwzieciu tym ma wziąć udział m.in. Kielecki Teatr Tańca.

Zastępcy burmistrza miasta Ramla w Izraelu Moti Yitzhaki oraz Pinchasov Nisim spotkają się jutro w ratuszu (godz. 10.00) z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim. Goście z miasta partnerskiego Kielc podczas pobytu w naszym mieście będą uczestniczyć w Szabatonie, wydarzeniu religijno-kulturalnym, które odbędzie się w dniach 16-17 października.



Ponad 300 uczniów wzięło udział w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, które odbyło się dziś na terenie Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych. W ramach uroczystości odbyły sie m.in. defilada Kompanii Honorowej Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych oraz uczniów szkół ZDZ oraz półgodzinny pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy z jednostki.

Ślubowanie młodzieży uczącej się w klasach mundurowych związane jest z utworzeniem w ZDZ w roku szkolnym 2009/2010 pierwszych klas o profilach wojskowym i policyjnym w ramach innowacji pedagogicznej w 3-letnim Liceum Ogólnokształcącym oraz 4-letnich Technikach na kilku kierunkach: technik informatyk, technik logistyk, technik budownictwa lub technik mechanik.

I Świętokrzyski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Statuetkę Dęba BARTKA" odbędzie się 18 października w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku. Fundatorem jednej ze statuetek jest prezydent Kielc. Najlepsi uczestnicy konkursu z reionu swiętokrzyskiego będą mogli po raz pierwszy zakwalifikować się do mistrzostw Polski w 2010 roku. Jak zapewniają organizatorzy impreza będzie okazją do miłego spędzenia czasu w gronie myśliwych i leśników występujących w strojach łowieckich oraz mundurach.

W Urzędzie Miasta zbiorą się dziś Komisja Statutowo-Samorządowa (godz. 14.00) oraz Komisja Sportu i Turystyki (godz. 15.00). Radni zajmą się m.in. opiniowaniem projektów uchwał na sesję RM.

13.10.2009 r.

„Partnerstwo naukowo - gospodarcze na rzecz komercjalizacji prac badawczo - rozwojowych” to tytuł seminarium, które zorganizowały dziś Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kielecki Park Technologiczny.

 

Było to ostatnie z cyklu spotkań, przeprowadzonych w ramach projektu "Nauka dla biznesu - uniwersytet inkubatorem komercjalizacji badań naukowych", podczas którego podsumowano działania na rzecz promocji budowy gospodarki opartej na wiedzy. Seminarium poświęcone było omówieniu międzynarodowych przykładów łączenia nauki i biznesu w takich krajach jak Wielka Brytania, Szkocja czy Chiny. Dodatkowo zaprezentowane zostały narzędzia i mechanizmy tworzenia trwałych rozwiązań wspierających komercjalizację badań naukowych m.in.: inkubatory oraz parki technologiczne. Ważną częścią seminarium była dyskusja na temat doświadczeń współpracy przedsiębiorstw i uczelni wyższych w kontekście uwarunkowań brytyjskich i polskich.

Seminarium towarzyszyła giełda kooperacyjna, podczas której zaprezentowana została zarówno oferta uczelni wyższych na rzecz sektora przedsiębiorstw, jak również możliwość współpracy MSP z ośrodkami akademickimi.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Kielce będą gospodarzem meczu eliminacji ME U-21 Polska - Holandia, który jest zarazem spotkaniem w ramach kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Londyn - 2012. Spotkanie zostanie rozegrane dziś o godz. 17.45 na stadionie przy ul. Ściegiennego 8. Finały Mistrzostw Europy U-21odbędą się w 2011 roku w Danii.

W Urzędzie Miasta zebrała się dziś Komisja Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia. Tematem posiedzenia był m.in. system ratownictwa medycznego na terenie miasta - działalność Centrum Powiadamiania Ratunkowego. W ratuszu spotkała się również Komisja Rewizyjna. Tematem posiedzenia była kontrola wykonywania budżetu za 2009 rok. W Urzędzie Miasta zebrała się także Komisja Budżetu i Finansów. Radni zajmowali się m.in. analizą wykonania dochodów wynikających z ustawy o podatkach i opłatach lokalnych za 9 miesięcy 2009 r.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski i Prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Bogdan Białek oraz inicjator Szabatonu Michael H. Traison, zapraszają na Szabaton - wyjątkowe wydarzenie religijno-kulturalne, które odbędzie się w Kielcach 16 i 17 października 2009 roku. W tych dniach Kielce staną się miastem modlitwy, dyskusji, wystaw, koncertów i spektakli poświęconych kulturze żydowskiej.

Szabaton rozpoczną w piątek 16 października wspólne modlitwy przy powstałych w tym samym czasie – na początku XX wieku – trzech kieleckich świątyniach: synagodze, kościele katolickim i cerkwi. O tożsamości katolickiej i żydowskiej będą rozmawiać podczas otwartego spotkania członkowie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W piątkowy wieczór rozpocznie się Szabat, obchodzony w Kielcach po raz pierwszy od czasów II wojny światowej. Modlitwy Szabatowe wygłoszone zostaną we wnętrzu 100-letniej kieleckiej synagogi (obecnie siedziba Archiwum Państwowego).

W sobotę 17 października będzie można wziąć udział w pieszych wędrówkach śladami kieleckich Żydów. Goście z Izraela poprowadzą warsztaty poświęcone religii żydowskiej. Szabaton zakończą Havdala i wspólny wieczór tańca i muzyki.

Udział w kieleckim Szabatonie należy potwierdzić za pomocą formularza rejestracyjnego, zamieszczonego na stronie www.szabaton.kielce.eu.  Tam także znajduje się szczegółowy program.



Głównymi organizatorami Szabatonu w Kielcach są Urząd Miasta Kielce i Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach, a współorganizatorami Polska Rada Chrześcijan i Żydów oraz Fundusz dla Polski Michaela Traisona oraz Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach organizacji ruchu kołowego w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego obowiązującej dziś w związku z meczem piłkarskim Polska - Holandia (U-21). Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w godz. 14.45 - 20.30.

1. Ulice zamknięte dla ruchu kołowego:

• Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ulicami: Gagarina i Sołtysiaka "Barabasza" (dawniej Gagarina);
• ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od skrzyżowania z Al. Legionów do skrzyżowania z ul. Ściegiennego.
Na w/w ulicach obowiązywać będzie zakaz parkowania.

2. Ulice o ruchu jednokierunkowym :

• Al. Legionów od skrzyżowania z ulicami: Gagarina i Sołtysiaka "Barabasza" (dawniej Gagarina) do skrzyżowania z ulicami: Marmurową i Husarską z możliwością parkowana pojazdów na prawym pasie jezdni;

3. Ulice bez przejazdu (ślepe)

• ul. Kwasa zamknięta barierą - brak wyjazdu na ul. Sołtysiaka "Barabasza". Ok.150 m ul. Kwasa będzie przeznaczone dla pojazdów Policji, natomiast pozostała część będzie przeznaczona na parking dla pojazdów osobowych kibiców. Dojazd pojazdów kibiców na wyznaczony parking będzie możliwy od ul. Husarskiej.

5. Parkingi dla autokarów i busów:

• parking pomiędzy budynkiem WDK , a stadionem (wjazd z Al. Legionów) oraz parking przed Pomnikiem Homo Homini;
• na Al. Legionów na odcinku od skrzyżowania z ulicami: Gagarina i Sołtysiaka „ Barabasza” do skrzyżowania z ulicami: Marmurową i Husarską - prawa strona (kierunek do ul. Husarskiej i Marmurowej);

6. Parkowanie samochodów osobowych:

• na ulicach i parkingach bez zmian wg. dotychczasowego oznakowania;
• Al. Legionów - parking przy ogródkach działkowych.

7. Objazdy autobusów MPK:

• wg. informacji Zarządu Transportu Miejskiego.


W godz. 19,30 – 20,30 na skrzyżowaniu ulic: Seminaryjska - Ogrodowa-Jana Pawła II zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowany przez funkcjonariuszy Policji.

MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu oraz prosi kierowców, którzy nie udają się na mecz o nie korzystanie z w/w ulic.

Z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach dziś otwarta została wystawa "Dzieje pewnego muzeum", która dokumentuje historię placówki. Na wystawie będzie można obejrzeć także makiety wszystkich siedzib muzeum: spichlerza na Zamkowej, biurowca na Kościuszki i współczesnych Bazarów przy pl. Wolności. Atrakcją wystawy będą rozdawane ulotki z fragmentami z "Apelu do społeczeństwa" z 1979 roku, wystosowanym przez komitet honorowy organizacji muzeum. - W tym apelu zwracano się do społeczeństwa polskiego o przekazywanie darów - zabawek, zbieranie i zdobywanie eksponatów dla nowo otwartego muzeum - wyjaśnia dyrektor Jolanta Podsiadło. - Liczymy, że dzięki powtórzonemu z okazji jubileuszu Apelowi, dostaniemy kolejne cenne i wyjątkowe eksponaty.

Ekspozycja jest kolejnym - po m.in. wystawie "Made in Poland" i Wesołym Miasteczku w stylu PRL - punktem obchodów 30-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy.

12.10.2009 r.

W piątek 9 października, o godzinie 2. nad ranem, w paryskiej klinice przestało bić serce Dominiki Kitlińskiej, 17. letniej kielczanki, która oczekiwała na przeszczep serca i płuc. Dziewczynka od ośmiu lat chorowała na samoczynne nadciśnienie płuc, a jedynym ratunkiem dla niej był przeszczep tych organów.

W akcję zbiórki pieniędzy na kosztowną operację włączyli się przyjaciele Dominiki, lokalne media, władze miasta, Fundacja "Vive Serce Dzieciom", a także czołowi polscy artyści. Ci ostatni przekazali swoje prace na aukcję sztuki, z której dochód miał zasilić konto bankowe, utworzone w celu zbiórki pieniędzy na zabieg.
Pierwotnie przeszczep miał być dokonany w Wiedniu; ostatecznie Dominika trafiła do Paryża. Mimo, iż została wpisana jako pierwsza na listę oczekujących na transplantację, nie udało się utrzymać jej przy życiu.

- Śmierć Dominiki zamyka pewien etap działalności wszystkich ludzi dobrej woli, ale ich wysiłek nie pójdzie na marne. Powstała propozycja utworzenia Fundacji im. Dominiki, która zajmie się pomocą dzieciom w podobnej sytuacji zdrowotnej - poinformowała Grażyna Jarosz, prezes Fundacji "Vive Serce Dzieciom".

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski i Prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Bogdan Białek oraz inicjator Szabatonu Michael H. Traison, zapraszają na Szabaton - wyjątkowe wydarzenie religijno-kulturalne, które odbędzie się w Kielcach 16 i 17 października 2009 roku. W tych dniach Kielce staną się miastem modlitwy, dyskusji, wystaw, koncertów i spektakli poświęconych kulturze żydowskiej.

Szabaton rozpoczną w piątek 16 października wspólne modlitwy przy powstałych w tym samym czasie - na początku XX wieku - trzech kieleckich świątyniach: synagodze, kościele katolickim i cerkwi. O tożsamości katolickiej i żydowskiej będą rozmawiać podczas otwartego spotkania członkowie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W piątkowy wieczór rozpocznie się Szabat, obchodzony w Kielcach po raz pierwszy od czasów II wojny światowej. Modlitwy Szabatowe wygłoszone zostaną we wnętrzu 100-letniej kieleckiej synagogi (obecnie siedziba Archiwum Państwowego).

W sobotę 17 października będzie można wziąć udział w pieszych wędrówkach śladami kieleckich Żydów. Goście z Izraela poprowadzą warsztaty poświęcone religii żydowskiej. Szabaton zakończą Havdala i wspólny wieczór tańca i muzyki.

Udział w kieleckim Szabatonie należy potwierdzić za pomocą formularza rejestracyjnego, zamieszczonego na stronie www.szabaton.kielce.eu.  Tam także znajduje się szczegółowy program.


Głównymi organizatorami Szabatonu w Kielcach są Urząd Miasta Kielce i Stowarzyszenie im. Jana Karskiego w Kielcach, a współorganizatorami Polska Rada Chrześcijan i Żydów oraz Fundusz dla Polski Michaela Traisona oraz Żydowskie Muzeum Galicja z Krakowa.


Z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach jutro o godz. 12.00 otwarta zostanie wystawa "Dzieje pewnego muzeum", która dokumentuje historię placówki. Na wystawie będzie można obejrzeć także makiety wszystkich siedzib muzeum: spichlerza na Zamkowej, biurowca na Kościuszki i współczesnych Bazarów przy pl. Wolności. Atrakcją wystawy będą rozdawane ulotki z fragmentami z "Apelu do społeczeństwa" z 1979 roku, wystosowanym przez komitet honorowy organizacji muzeum. - W tym apelu zwracano się do społeczeństwa polskiego o przekazywanie darów - zabawek, zbieranie i zdobywanie eksponatów dla nowo otwartego muzeum - wyjaśnia dyrektor Jolanta Podsiadło. - Liczymy, że dzięki powtórzonemu z okazji jubileuszu Apelowi, dostaniemy kolejne cenne i wyjątkowe eksponaty.

Wystawa jest kolejnym - po m.in. wystawie "Made in Poland" i Wesołym Miasteczku w stylu PRL - punktem obchodów 30-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy.





Uczestnicy tajnych kompletów, Muzeum Historii Kielc, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Kuratorium Oświaty oraz Urząd Miasta zapraszają z okazji 70. rocznicy na uroczystości, które odbędą się 15 października.

Zgodnie z programem, w Kościele Świętej Trójcy odprawiona zostanie msza święta (9.00). W auli seminarium odbędzie się sympozjum „Tajne nauczanie na ziemiach Polskich pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach 1939-1945” (10.00). Można będzie także obejrzeć okolicznościową wystawę.

Kiedy po rozpoczęciu okupacji zamknięto wszystkie gimnazja oraz licea, nauczyciele i uczniowie w Kielcach, z narażeniem życia jako pierwsi w Polsce rozpoczęli lekcje na tajnych kompletach. Był 15 października 1939 roku. Od października 1939 roku do połowy stycznia 1945 roku maturę zdało w Kielcach około 400 uczniów. Uczestnicy tajnych kompletów zaapelowali o ustanowienie 15-ego października Dniem Pamięci o Tajnym Nauczaniu.

Niemal 400 osób wzięło udział w biegu ulicznym organizowanym po raz pierwszy w ramach akcji "Kielce biegają". Celem przedsięwzięcia była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia oraz wizytówki Kielc, jaką jest ulica Sienkiewicza. Imprezę zorganizował Wydział Edukacji, Kultury i Sportu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy biegu startowali z Parku Miejskiego w czterech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych i open. Trasa, licząca 1100 m., wiodła ulicą Henryka Sienkiewicza do Placu Wolności.

Patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski. Najlepsi otrzymali rowery oraz inne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Urząd Miasta Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" oraz Kieleckie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na pierwszy w Polsce (i jedyny w Kielcach!) spektakl światowej sławy Szanghajskiego Teatru Lalek pt. „Małpi Król”, który odbędzie się 19 października o godz. 17.00 w Kieleckim Centrum Kultury (Mała Scena).

Szanghajski Teatr Lalek obecnie liczy ponad 100 członków. Od 1960 roku, kiedy powstał, zrealizował ponad 180 przedstawień o różnej tematyce i w różnych technikach lalkarskich. Chińscy lalkarze prezentują niedoścignioną dla lalkarza europejskiego precyzję i sprawność fizyczną. Przedstawienia, z którymi jeżdżą po całym świecie, przyjmowane są z wielkim uznaniem. Ich wizyta w Kielcach jest efektem umowy podpisanej między Szanghajskim Teatrem Lalek a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś".

Spektakl "Małpi Król" oparty jest na mitologii chińskiej i opisuje niezwykłe czyny tytułowego Małpiego Króla, który towarzyszy swojemu panu, mnichowi Tangowi, w wyprawie na Zachód w poszukiwaniu świętych pism Buddy. W wykonaniu tej misji chce im przeszkodzić Biały Demon Szkielet, zmieniając swoją postać aż trzykrotnie. Jednak Małpi Król odkrywa wszystkie jego metamorfozy i ratuje od utraty życia swego pana. Historia ta sławi przywiązanie Małpiego Króla do mnicha Tanga, jego odwagę w walce ze złem, inteligencję i wytrwałość w stawianiu czoła niebezpieczeństwu. Spektakl familijny, czas trwania - 48 min.

Bilety do nabycia w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, przy ulicy Dużej 9, od pn. do pt.: w kasie w godz. 8.00 - 13.00 lub w Impresariacie w godz. 7.00 - 15.00; tel./fax 041 344-58-36, 041 368-02-93.

Kielce będą gospodarzem meczu eliminacji ME U-21 Polska - Holandia, który jest zarazem spotkaniem w ramach kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Londyn - 2012. Spotkanie zostanie rozegrane w 13 października br. o godz. 17.30 na stadionie przy ul. Ściegiennego 8. Finały Mistrzostw Europy U-21odbędą się w 2011 roku w Danii.




Bezpłatne warsztaty "Przedsiębiorczy student" odbędą się w ramach Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej (5-6 listopada) organizowanych przez Kielecki Park Technologiczny oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego.

 
Warsztaty poświęcone będą tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowopowstałą firmą. W warsztatach będzie mogło wziąć udział około 60 studentów świętokrzyskich uczelni wyłonionych na podstawie złożonych do siedziby Kieleckiego Parku Technologicznego Fiszek Zgłoszeniowych.

W ramach warsztatów odbędą się także spotkania studentów, samorządów i organizacji studenckich z przedstawicielami uczelnianych Biur Karier,  Urzędów Pracy, podczas których omówione zostaną warunki rozwijania przedsiębiorczości akademickiej w woj. świętokrzyskim.
    
Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach „Przedsiębiorczy student”organizatorzy zapraszają w 6 listopada br. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

 

Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w siedzibie Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Tematem posiedzenia było opiniowanie projektów uchwał na sesję RM.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje o zmianach organizacji ruchu kołowego w rejonie stadionu przy ul. Ściegiennego obowiązującej 13 października 2009 r. w dniu rozgrywania meczu piłkarskiego Polska - Holandia (U-21). Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały w tym dniu w godz. 14.45 - 20.30.

1. Ulice zamknięte dla ruchu kołowego:

• Al. Legionów od skrzyżowania z ul. Krakowską do skrzyżowania z ulicami: Gagarina i Sołtysiaka "Barabasza" (dawniej Gagarina);
• ul. Sołtysiaka "Barabasza" na odcinku od skrzyżowania z Al. Legionów do skrzyżowania z ul. Ściegiennego.
Na w/w ulicach obowiązywać będzie zakaz parkowania.

2. Ulice o ruchu jednokierunkowym :

• Al. Legionów od skrzyżowania z ulicami: Gagarina i Sołtysiaka "Barabasza" (dawniej Gagarina) do skrzyżowania z ulicami: Marmurową i Husarską z możliwością parkowana pojazdów na prawym pasie jezdni;

3. Ulice bez przejazdu (ślepe)

• ul. Kwasa zamknięta barierą - brak wyjazdu na ul. Sołtysiaka "Barabasza". Ok.150 m ul. Kwasa będzie przeznaczone dla pojazdów Policji, natomiast pozostała część będzie przeznaczona na parking dla pojazdów osobowych kibiców. Dojazd pojazdów kibiców na wyznaczony parking będzie możliwy od ul. Husarskiej.

5. Parkingi dla autokarów i busów:

• parking pomiędzy budynkiem WDK , a stadionem (wjazd z Al. Legionów) oraz parking przed Pomnikiem Homo Homini;
• na Al. Legionów na odcinku od skrzyżowania z ulicami: Gagarina i Sołtysiaka „ Barabasza” do skrzyżowania z ulicami: Marmurową i Husarską - prawa strona (kierunek do ul. Husarskiej i Marmurowej);

6. Parkowanie samochodów osobowych:

• na ulicach i parkingach bez zmian wg. dotychczasowego oznakowania;
• Al. Legionów - parking przy ogródkach działkowych.

7. Objazdy autobusów MPK:

• wg. informacji Zarządu Transportu Miejskiego.


W godz. 19,30 – 20,30 na skrzyżowaniu ulic: Seminaryjska - Ogrodowa-Jana Pawła II zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowany przez funkcjonariuszy Policji.

MZD przeprasza za utrudnienia w ruchu oraz prosi kierowców, którzy nie udają się na mecz o nie korzystanie z w/w ulic.

21 rzeźb, stworzonych z inspiracji męskim ciałem, stanęło na Placu Artystów. To cykl autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza - zaliczanego do najważniejszych, a przy tym do najbardziej wszechstronnych polskich rzeźbiarzy współczesnych. Figury prezentowane były już w różnych miejscach w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech oraz Czechach, nigdy jednak w takiej liczbie, jak w Kielcach.


Pomysłodawcą wyeksponowania ich w przestrzeni publicznej jest biznesmen, kolekcjoner sztuki - Tomasz Tworek, który 12 rzeźb zakupił do swojej prywatnej kolekcji, a 9 wypożyczył od ich twórcy.


Wydarzenie, współorganizowane przez Kieleckie Centrum Kultury, spotkało się z wielkim zainteresowaniem. Już podczas montażu figur przez cały dzień przez Plac Artystów przewijały się setki ludzi. Podczas wieczornego wernisażu ekspozycja została wzbogacona grą teł i oryginalną muzyką. Rzeźby będzie można oglądać na Placu Artystów do końca października.

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Spotkanie poświęcone organizacji "Sylwestra pod Gwiazdami" z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo odbyło się dziś w ratuszu. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Kuba Sienkiewicz z zespołem "Elektryczne Gitary". Sylwester podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się na parkingu przy Kieleckim Centrum Kultury. Podczas imprezy wystąpi również grupa "BackUp" z Sankt - Petersburga, która zaprezentuje covery przebojów z lat 70-tych i 80-tych oraz utwory z repertuaru "The Beatles". Jadną z atrakcji będzie także wielki pokaz sztucznych ogni.

9.10.2009 r.

Kolejny świetny występ drużyny Vive Targi Kielce. W drugim meczu Ligi Mistrzów wczoraj w Europahalle w Karlsruhe kielczanie po dramatycznym spotkaniu zremisowali z niemieckim Rhein-Neckar Löwen 29:29. Na 20 sekund przed końcem meczu trener Vive Bogdan Wenta poprosił o czas i zadecydował o wprowadzeniu w miejsce bramkarza siódmego zawodnika z pola. Bohaterem ostatniej akcji okazał się Tomasz Rosiński, który na 4 sekundy przed końcem spotkania zdobył wyrównującą bramkę.

I Bieg uliczny w ramach akcji "Kielce biegają" odbędzie się 10 października br. na ul. Sienkiewicza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski.

Jak poinformował współorganizator biegu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Nowak inicjatywa ta ma na celu m.in. propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz promocję miasta, a także jego wizytówki czyli ul. Sienkiewicza.


W biegu będą mogły brać udział osoby w czterech kategoriach wiekowych:
1. Szkoły podstawowe - rocznik 1997 - 1998
2. Gimnazja - rocznik 1994 - 96
3. Szkoły Ponadgimnazjalne - rocznik 1990-93
4. Kategoria Open - od rocznika 1989 .

Uczestnicy imprezy będą rywalizować na trasie o długości 1100 m. Wyruszą z Parku Miejskiego, a następnie pobiegną ul. Staszica, Sienkiewicza, Hipoteczną do Placu Wolności. Meta znajdować się będzie na wysokości Muzeum Zabawek i Zabawy. Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. rowery. Organizatorzy biegu przyjmują zgłoszenia w dniu zawodów (10 października br. od godz 11.00 w Parku Miejskim - pierwszy start o godz. 12.30).

Pliki do pobrania

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w dniu 10.10.2009 r. w związku z biegiem ulicznym w ramach akcji „Kielce biegają”, wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach: Staszica, Sienkiewicza, Hipoteczna i Pl. Wolności.

W tym dniu zamknięte będą skrzyżowania i odcinki ulic w godzinach:
12.00 - 15.00 - skrzyżowanie ulic: Hipoteczna - św. Leonarda;
11.00 - 15.00 - skrzyżowanie ulic: Solna - Staszica;
7.00 - 15.00 - fragment ulicy przylegającej do Pl. Wolności na odcinku od skrzyżowania z ul. Ewangelicką do skrzyżowania z ul. Hipoteczną. Na odcinku tym zlokalizowana zostanie meta.


Zmianie ulegnie również lokalizacja postoju taksówek na Pl. Wolności - postój przeniesiony zostanie na róg pl. Wolności i ul. Hipotecznej. Ponadto MZD informuje, że autokary dowożące uczestników biegu ulicznego będą mogły zaparkować na ul. Bp. Kaczmarka na istniejącym już parkingu dla autokarów wycieczkowych.

Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości ogłasza VI edycję konkursu na Biznesplany. Celem projektu jest kreowanie zachowań i działań przedsiębiorczych wśród młodych ludzi, dostarczenie im możliwości realizacji swoich pomysłów oraz wsparcie finansowo - szkoleniowe dla najlepszych. Beneficjentami projektu mogą zostać młode osoby, w tym uczniowie, studenci, osoby pracujące posiadające pomysły biznesowe, w szczególności w trudnej sytuacji na rynku pracy. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.biznesplany.pl wybierając odpowiednie miasto. Prace można nadsyłać do 22 Listopada 2009 roku. Można skorzystać z usług punktu konsultacyjnego w Kielcach przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego ul. Świętokrzyska 15 bud. G pok. 206 tel. 515 061 843. Szczegóły na stronach: www.aipkielce.pl www.biznesplany.pl

Ogólnopolskie zawody "STREET FOOTBALL FESTIVAL KIELCE 2009" rozpoczną się dziś o godz. 17.00, w budynku "Bazy Zbożowej" (ul. Zbożowa 4). Fianły rozgrywek odbędą się 10 października od godz. 13.30. Ponadto w programie imprezy jest m.in. pokaz tricków w wykonaniu piłkarzy Korony Kielce. Wstęp bezpłatny. Przedsięwzięcie to organizowane jest w Kielcach po raz pierwszy. Street Football Festiwal to zawody we Freestyle football (sztuka panowania nad piłką nożną, tzw. Balet lub "tricki") przy dźwiękach muzyki.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w nocy z 11/12 paźdiernika nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Sandomierskiej w związku z przebudową jezdni południowej. (planowany termin zakończenia - 30.11.2009 r.)

Jezdnia południowa ul. Sandomierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Włoszka (skrzyżowanie z ul. Włoszka będzie zamknięte) do skrzyżowania z ul. Śląską (zamknięcie nastąpi przed skrzyżowaniem), zostanie zamknięta dla ruchu kołowego a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po jezdni północnej ul. Sandomierskiej.

Przejazd z jezdni południowej na jezdnię północną wyznaczono pomiędzy zawrotką za skrzyżowaniem ul. Sandomierskiej z Al. Solidarności, a wyjazdem z ul. Włoszka, natomiast przejazd z jezdni północnej na jezdnię południową poprzez pas dzielący jezdnie wyznaczono w rejonie PGE ZEORK. Nie ulega zmianie lokalizacja przystanku komunikacji publicznej na ul. Sandomierskiej w rejonie budynku poczty, przed skrzyżowaniem z ulicą Śląską a także lokalizacja postoju taksówek w miejscu zatoki autobusowej przy ul. Ceglanej.

Nadal kontynuowane będą prace remontowe na parkingu zlokalizowanym między północną i południową jezdnią w rejonie ulic: Włoszka i Romualda.. W związku z powyższym, w terminie jw. parking ten będzie niedostępny , natomiast dla mieszkańców ul. Sandomierskiej udostępniony będzie parking zlokalizowany rejonie zatoki autobusowej przy jezdni południowej przed skrzyżowaniem z ulicą Włoszka.

Dojazd do obiektów zlokalizowanych przy południowej jezdni ul. Sandomierskiej tj budynku prokuratury i pawilonu handlowo - usługowego będzie możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownikiem budowy.

W czasie trwania w/w robót dojazd do ul. Romualda i Ceglanej możliwy będzie od ul. Leszczyńskiej. Wyjazd z ul. Winnickiej w kierunku Warszawy realizowany będzie poprzez objazd ul. Jarońskich i Kościuszki.

Zamknięte dla ruchu będą skrzyżowania ulic: Włoszka - Sandomierska oraz Małopolska - Sandomierska, a zatem ul. Włoszka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pomorską do skrzyżowania z ul. Sandomierską i ul. Małopolska na odcinku jw. będą ulicami bez przejazdu (ślepe).

MZD przeprasza kierowców za utrudnienia i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

Czy potraficie sprzedać arabskie dywany, podkładać jajka wężom i budować wieże wbrew prawom fizyki? Jeśli nie, Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu "Gry i zabawy świata", tym razem poświęcone grom planszowym. Zajęcia odbędą się w sobotę, 10 października w godz. 11-14 w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla całych rodzin. Wszyscy chętni będą mogli zagrać w afrykańskie gry Mancala i Husbao, pochodzącą z Ghany Jengę, a także współczesne gry rozgrywające się w egzotycznych krajach. W "Marakeszu" gracze zamieniają się w kupców handlujących dywanami, w "Bangkoku" - w kambodżańskiej dżungli szukają drogocennych szmaragdów w "Manili" jak flisacy przewożą towary do różnych portów. W grze o nazwie "Totem" gracze będą budować indiańskie totemy, a w "Rattlesnake" - podrzucać namagnesowane jaja kolorowym grzechotnikom. Ci, którzy od rywalizacji wolą prace plastyczne będą mogli pod okiem instruktora wykonać planszę do gry w Mancalę lub Husbao. (więcej)

Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miejskiej w Kielcach zebrała się dziś w Urzędzie Miasta.

8.10.2009 r.

Dziś o godz. 19.15 w Europahalle w Karlsruhe Vive Targi Kielce zmierzą się w drugim meczu Ligi Mistrzów z niemieckim Rhein-Neckar Löwen. Na parkiecie przeciwko sobie staną dwaj znakomici piłkarze ręczni z Kielc. W drużynie "Lwów" występuje były zawodnik Vive Karol Bielecki, a nowym nabytkiem kieleckiej "siódemki" jest Mariusz Jurasik, który grał w drużynie Rhein-Neckar Löwen. Podopiecznych Bogdana Wenty czeka bardzo trudne zadanie, niemiecka drużyna to półfinalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów.

Rusza druga edycja Konkursu "Zielony Patrol". W przedsięwzięciu mogą brać udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych klas IV-VI, szkół gimnazjalnych oraz harcerze. Patrole z I edycji konkursu mają pierwszeństwo w wyborze obszaru do opieki. Ewentualną rezygnację z wybranego obszaru należy zgłosić do 13 października na adres . Od 14 października na stronie internetowej "Zielonego Patrolu" będzie dostępny formularz zgłoszeniowy do drugiej edycji konkursu. Szkoła zgłasza jedną lub kilka grup uczniów (grupa od 10 do 15 osób) wraz z opiekunami (lider oraz osoba wspierająca). Jako odrębna grupa może być zgłoszona drużyna harcerska.

 

W pierwszej edycji "Zielonego Patrolu", przedsięwzięcia realizowanego z inicjatywy prezydenta Kielc, wzięło udział niemal 750 uczniów kieleckich szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzież pod opieką liderów wykonywała kolejne zadania w szkołach i w terenie. Poznawali i badali środowisko naturalne, zgłaszali także do Straży Miejskiej znalezione na terenach rekreacyjnych, dzikie wysypiska. Nagrodą dla najlepszych patroli była wycieczka do Paryża.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


I Bieg uliczny w ramach akcji "Kielce biegają" odbędzie się 10 października br. na ul. Sienkiewicza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski.

Jak poinformował współorganizator biegu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Nowak inicjatywa ta ma na celu m.in. propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz promocję miasta, a także jego wizytówki czyli ul. Sienkiewicza.


W biegu będą mogły brać udział osoby w czterech kategoriach wiekowych:
1. Szkoły podstawowe - rocznik 1997 - 1998
2. Gimnazja - rocznik 1994 - 96
3. Szkoły Ponadgimnazjalne - rocznik 1990-93
4. Kategoria Open - od rocznika 1989 .

Uczestnicy imprezy będą rywalizować na trasie o długości 1100 m. Wyruszą z Parku Miejskiego, a następnie pobiegną ul. Staszica, Sienkiewicza, Hipoteczną do Placu Wolności. Meta znajdować się będzie na wysokości Muzeum Zabawek i Zabawy. Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. rowery. Organizatorzy biegu przyjmują zgłoszenia w dniu zawodów (10 października br. od godz 11.00 w Parku Miejskim - pierwszy start o godz. 12.30). Zgłoszenia dla grup zorganizowanych (do 8.10) przyjmuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce (tel. 041 36 76 677, 36 76 620).

Pliki do pobrania

Bezpłatne warsztaty "Przedsiębiorczy student" odbędą się w ramach Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej (5-6 listopada) organizowanych przez Kielecki Park Technologiczny oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego. Warsztaty poświęcone będą tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowopowstałą firmą. W warsztatach będzie mogło wziąć udział około 60 studentów świętokrzyskich uczelni wyłonionych na podstawie złożonych do siedziby Kieleckiego Parku Technologicznego Fiszek Zgłoszeniowych.

W ramach warsztatów odbędą się także spotkania studentów, samorządów i organizacji studenckich z przedstawicielami uczelnianych Biur Karier,  Urzędów Pracy, podczas których omówione zostaną warunki rozwijania przedsiębiorczości akademickiej w woj. świętokrzyskim.
    
Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach „Przedsiębiorczy student”organizatorzy zapraszają w 6 listopada br. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

 

7.10.2009 r.

Politechnika Świętokrzyska oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki. Największa kielecka uczelnia techniczna weszła właśnie w 45 rok działalności. Pomimo niżu demograficznego, pomyślnie przebiegła rekrutacja. Na pierwszy rok przyjęto o 12% więcej studentów niż w roku ubiegłym. Jest ich niemal 1770. W sumie na czterech wydziałach Politechniki studiuje około dziewięciu tysięcy osób.

Politechnika Świętokrzyska realizuje cztery ważne projekty inwestycyjne z wykorzystaniem funduszy unijnych. Rozpoczęła się budowa auli wykładowej na 600 osób oraz hali sportowej. Wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego prowadzony jest, zakrojony na szeroką skalę, projekt modernizacji laboratoriów badawczych. W ciągu pięciu lat zmodernizowane zostaną także akademiki.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "KIELCE POŁUDNIE - OBSZAR IV.1.3 KAWETCZYZNA - Szwedzka" położonego na obszarze miasta Kielce odbędzie się dziś w godz. od 16.00 do 18.00 w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Rynek 1 - sala konferencyjna, I piętro.

I Bieg uliczny w ramach akcji "Kielce biegają" odbędzie się 10 października br. na ul. Sienkiewicza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski.

Jak poinformował współorganizator biegu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Nowak inicjatywa ta ma na celu m.in. propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz promocję miasta, a także jego wizytówki czyli ul. Sienkiewicza.


W biegu będą mogły brać udział osoby w czterech kategoriach wiekowych:
1. Szkoły podstawowe - rocznik 1997 - 1998
2. Gimnazja - rocznik 1994 - 96
3. Szkoły Ponadgimnazjalne - rocznik 1990-93
4. Kategoria Open - od rocznika 1989 .

Uczestnicy imprezy będą rywalizować na trasie o długości 1100 m. Wyruszą z Parku Miejskiego, a następnie pobiegną ul. Staszica, Sienkiewicza, Hipoteczną do Placu Wolności. Meta znajdować się będzie na wysokości Muzeum Zabawek i Zabawy. Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. rowery. Organizatorzy biegu przyjmują zgłoszenia w dniu zawodów (10 października br. od godz 11.00 w Parku Miejskim - pierwszy start o godz. 12.30). Zgłoszenia dla grup zorganizowanych przyjmuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce (tel. 041 36 76 677 - p. Katarzyna Telka).

Kielecki Park Technologiczny informuje, że istnieje możliwość otrzymania wsparcia kapitałowego na realizację innowacyjnych przedsięwzięć w ramach projektu "Innowatorzy".

Inicjatywa, której realizatorem są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, zakłada stworzenie i wdrożenie najlepszego na skalę europejską systemu kreowania przedsiębiorczości w Polsce, którego efektem będzie powstanie innowacyjnych, efektywnie działających na rynku krajowym i rynkach zagranicznych firm .

W ramach dwóch edycji projektu 6 przedsięwzięć otrzyma dofinansowanie w wysokości do 200 tys. euro, 12 następnych do 100 tys. euro oraz kolejnych 6 do 50 tys. euro. Nabór do pierwszej fazy konkursu kończy się już 15 października.

W projekcie może wziąć udział każda osoba posiadająca innowacyjny pomysł, który chce wcielić w życie, bez względu na doświadczenie, wiek czy stanowisko. Prócz wsparcia finansowego AIP zapewnia: szkolenia, porady prawne, audyt technologiczny.

Szczegółowe informacje na stronach:
www.e-innowatorzy.eu
www.aipkielce.pl




Czy potraficie sprzedać arabskie dywany, podkładać jajka wężom i budować wieże wbrew prawom fizyki? Jeśli nie, Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu "Gry i zabawy świata", tym razem poświęcone grom planszowym. Zajęcia odbędą się w sobotę, 10 października w godz. 11-14 w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla całych rodzin. Wszyscy chętni będą mogli zagrać w afrykańskie gry Mancala i Husbao, pochodzącą z Ghany Jengę, a także współczesne gry rozgrywające się w egzotycznych krajach. W "Marakeszu" gracze zamieniają się w kupców handlujących dywanami, w "Bangkoku" - w kambodżańskiej dżungli szukają drogocennych szmaragdów w "Manili" jak flisacy przewożą towary do różnych portów. W grze o nazwie "Totem" gracze będą budować indiańskie totemy, a w "Rattlesnake" - podrzucać namagnesowane jaja kolorowym grzechotnikom. Ci, którzy od rywalizacji wolą prace plastyczne będą mogli pod okiem instruktora wykonać planszę do gry w Mancalę lub Husbao. (więcej)

16 października pracownicy Urzędu Miasta Kielce oraz jednostek organizacyjnych będą mogli oddać honorowo krew w siedzibie ratusza przy ul. Strycharskiej 6 (sala konferencyjna, godz. 8.30). Akcja jest prowadzona w związku z dużymi niedoborami grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Krew mogą oddać osoby między 18 a 65 rokiem życia z wagą minimum 50 kg, które są potencjalnie zdrowe.

Urząd Miasta Kielce, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" oraz Kieleckie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na pierwszy w Polsce (i jedyny w Kielcach!) spektakl światowej sławy Szanghajskiego Teatru Lalek pt. „Małpi Król”, który odbędzie się 19 października o godz. 17.00 w Kieleckim Centrum Kultury (Mała Scena).

Szanghajski Teatr Lalek obecnie liczy ponad 100 członków. Od 1960 roku, kiedy powstał, zrealizował ponad 180 przedstawień o różnej tematyce i w różnych technikach lalkarskich. Chińscy lalkarze prezentują niedoścignioną dla lalkarza europejskiego precyzję i sprawność fizyczną. Przedstawienia, z którymi jeżdżą po całym świecie, przyjmowane są z wielkim uznaniem. Ich wizyta w Kielcach jest efektem umowy podpisanej między Szanghajskim Teatrem Lalek a Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś".

Spektakl "Małpi Król" oparty jest na mitologii chińskiej i opisuje niezwykłe czyny tytułowego Małpiego Króla, który towarzyszy swojemu panu, mnichowi Tangowi, w wyprawie na Zachód w poszukiwaniu świętych pism Buddy. W wykonaniu tej misji chce im przeszkodzić Biały Demon Szkielet, zmieniając swoją postać aż trzykrotnie. Jednak Małpi Król odkrywa wszystkie jego metamorfozy i ratuje od utraty życia swego pana. Historia ta sławi przywiązanie Małpiego Króla do mnicha Tanga, jego odwagę w walce ze złem, inteligencję i wytrwałość w stawianiu czoła niebezpieczeństwu. Spektakl familijny, czas trwania - 48 min.

Bilety do nabycia w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, przy ulicy Dużej 9, od pn. do pt.: w kasie w godz. 8.00 - 13.00 lub w Impresariacie w godz. 7.00 - 15.00; tel./fax 041 344-58-36, 041 368-02-93.

Ogólnopolskie zawody "STREET FOOTBALL FESTIVAL KIELCE 2009" rozpoczną się w piątek, 9 października o godz. 17.00, w budynku "Bazy Zbożowej" (ul. Zbożowa 4). Fianły rozgrywek odbędą się 10 października od godz. 13.30. Ponadto w programie imprezy jest m.in. pokaz tricków w wykonaniu piłkarzy Korony Kielce. Wstęp bezpłatny. Przedsięwzięcie to organizowane jest w Kielcach po raz pierwszy. (więcej)

6.10.2009 r.

26 wystawców uczestniczyło w Akademickiej Giełdzie Pracy, która odbyła się w gmachu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego. Przedsięwzięcie przygotowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych. W Kielcach organizuje je między innymi Miejski Urząd Pracy. Pracodawcy przygotowali na giełdę 180 ofert zatrudnienia.


Ogólnopolski Tydzień Kariery to w Kielcach nie tylko Giełda Pracy. Ci, którzy chcą zwiększyć swoje szanse w poszukiwaniu zatrudnienia, mogą wziąć udział w warsztatach doradczych poświęconych między innymi mowie ciała oraz umiejętności zapanowania nad stresem.


Panele dyskusyjne, prezentacje, spotkania podsumowujące projekty, a także warsztaty w Internecie i czaty doradcze, to wszystko przygotowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W Kielcach potrwa on do 9 października. Specjalna oferta skierowana została do osób niepełnosprawnych umysłowo oraz po schorzeniach psychicznych.


Szczegóły dotyczące akcji na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


750 tysięcy ton śmieci zeskładowano w ciągu niemal 10 lat na wysypisku w Promniku. Obecnie używana kwatera zostanie zamknięta pod koniec tego roku. Od stycznia śmieci będą zwożone do nowej. Tu miejsca starczy na 10 lat. Na temat stanu wysypiska oraz segregacji odpadów w Kielcach rozmawiali radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.


Rocznie na wysypisko w Promniku trafia 70 tysięcy ton odpadów, z czego 63 tysiące ton pochodzi z samych Kielc, a pozostałe wytwarzają mieszkańcy powiatu kieleckiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 2014 roku nie będzie wolno składować nieprzetworzonych odpadów. Grozi to olbrzymimi karami.


Aby ograniczyć ilość składowanych śmieci oraz wywiązać się z nałożonych przez Unię Europejską przepisów, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami zamierza wybudować nowoczesny Zakład Unieszkodliwiania Odpadów. Projekt przeszedł już pierwszą ocenę merytoryczną, jest w tej chwili w trakcie weryfikacji drugiego stopnia. Łączny koszt inwestycji wyniesie około 190 mln zł, dofinansowanie w formie dotacji z Unii Europejskiej przewidywane jest na poziomie 130 mln.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


I Bieg uliczny w ramach akcji "Kielce biegają" odbędzie się 10 października br. na ul. Sienkiewicza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski.

Jak poinformował współorganizator biegu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Nowak inicjatywa ta ma na celu m.in. propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia oraz promocję miasta, a także jego wizytówki czyli ul. Sienkiewicza.


W biegu będą mogły brać udział osoby w czterech kategoriach wiekowych:
1. Szkoły podstawowe - rocznik 1997 - 1998
2. Gimnazja - rocznik 1994 - 96
3. Szkoły Ponadgimnazjalne - rocznik 1990-93
4. Kategoria Open - od rocznika 1989 .

Uczestnicy imprezy będą rywalizować na trasie o długości 1100 m. Wyruszą z Parku Miejskiego, a następnie pobiegną ul. Staszica, Sienkiewicza, Hipoteczną do Placu Wolności. Meta znajdować się będzie na wysokości Muzeum Zabawek i Zabawy. Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. rowery. Organizatorzy biegu przyjmują zgłoszenia w dniu zawodów (10 października br. od godz 11.00 w Parku Miejskim - pierwszy start o godz. 12.30). Zgłoszenia dla grup zorganizowanych przyjmuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce (tel. 041 36 76 677 - p. Katarzyna Telka).

16 października pracownicy Urzędu Miasta Kielce oraz jednostek organizacyjnych będą mogli oddać honorowo krew w siedzibie ratusza przy ul. Strycharskiej 6 (sala konferencyjna, godz. 8.30). Akcja jest prowadzona w związku z dużymi niedoborami grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Krew mogą oddać osoby między 18 a 65 rokiem życia z wagą minimum 50 kg, które są potencjalnie zdrowe.

Spektakl "PERSONA" Teatru Ecce Homo zdobył I nagrodę - Złotą Igłę na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA 2009, który odbył się w Ostrołęce w dniach 1-4 października br.

W Kielcach w dniach 10-11 października Teatr Ecce Homo organizuje weekend z teatrem. W programie:

10 października - godz.12.00 - "Don Juan" reż. Stanisław Miedziewski
10 października - godz.19.00 - "Padamme, Padamme" reż. Marcin Bortkiewicz
11 października - godz.17.00 - "Persona" reż. Marcin Bortkiewicz
11 pażdziernika - godz.19.00 - "Twiny Winky" reż. Marcin Bortkiewicz (prapremiera)

Na zaproszenie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli z wizytą w Kielcach przebywa delegacja dyrektorek przedszkoli z Gotha. W czasie pobytu goście będą mieli możliwość zapoznania się pracą z dziećmi w przedszkolach w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zwiedzą nasze miasto i Muzeum w Krzemionkach Opatowskich. Celem wizyty jest m.in. nawiązanie długoterminowej współpracy pomiędzy Gotha i Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakresie wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem przedszkolnym.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dziś do 9 października obowiązuje połówkowe zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kochanowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Paska, w związku z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i jazdę zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

Wyprodukowany przez TVP2 film "Siedem Bram Jerozolimy" z udziałem tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca został nominowany do prestiżowej nagrody przemysłu telewizyjnego, Emmy. Łączy on ze sobą koncert Krzysztofa Pendereckiego z animacjami Tomasza Bagińskiego. Materiał do filmu został zarejestrowany w listopadzie 2008 r. podczas koncertu Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w 75. rocznicę urodzin kompozytora. W koncercie uczestniczyli m.in. artyści z Kieleckiego Teatru Tańca - soliści: Ewelina Kubot, Małgorzata Ziółkowska i Grzegorz Pańtak. Gala rozdania nagród Emmy odbędzie się 23 listopada br. w Nowym Jorku.

5.10.2009 r.

„Body language w pracy i na co dzień” oraz „Jak opanować stres przez: egzaminem, rozmową kwalifikacyjną, wyznaniem miłości?” - to tytuły warsztatów, jakie zaplanowane są w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Do 9 października w Kielcach odbędą się ponadto panele dyskusyjne poświęcone karierze, seminaria, spotkania z doradcami zawodowymi oraz Akademicka Giełda Pracy.

 

"Ogólnopolski Tydzień Kariery" (OTK) ma na celu promowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz poradnictwa zawodowego jako usługi pomocnej w sprawnym poruszaniu się po rynku pracy. Pomysłodawcą OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jako pierwsza instytucja z regionu świętokrzyskiego przystąpił do tego przedsięwzięcia Miejski Urząd Pracy w Kielcach.

 

Honorowy patronat nad tą inicjatywą objął  m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Świetnie rozpoczęła rywalizację w Lidze Mistrzów drużyna Vive Targi Kielce. Kielczanie pokonali w sobotę "siódemkę" RK Gorenje Velenje 23:21. 15 bramek dla zespołu Bogdana Wenty zdobył Duńczyk Henrik Knudsen. Mecz w Hali Legionów obejrzało 3500 widzów. 8 października w ramach Ligi Mistrzów Vive zagra na wyjeździe z niemieckim Rhein-Neckar Lowen.

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Kielcach udali się dziś na składowisko odpadów w Promniku. Tematem posiedzenia był m.in. stan wysypiska oraz segregacja odpadów.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w terminie 6-9 października nastąpi połówkowe zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kochanowskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Paska, w związku z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej. MZD prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i jazdę zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

6 października z dwudniową wizytą przybędzie do Kielc, na zaproszenie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, 8 osobowa delegacja dyrektorek przedszkoli z Gotha. W czasie pobytu goście będą mieli możliwość zapoznania się pracą z dziećmi w przedszkolach w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zwiedzą nasze miasto i Muzeum w Krzemionkach Opatowskich. Celem wizyty jest m.in. nawiązanie długoterminowej współpracy pomiędzy Gotha i Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakresie wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem przedszkolnym.

Już po raz czwarty Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie organizuje w Kielcach spotkanie z okazji święta narodowego Niemiec, które obchodzone jest w dniu 3 października z okazji zburzenia Muru Berlińskiego. W czasie uroczystości w Hotelu Kameralnym nastąpi zaprzysiężenie Honorowego Konsula RFN w Kielcach, którym został prezes Targów Andrzej Mochoń.

2.10.2009 r.

Już jutro fanów "szczypiorniaka" czekają wielkie emocje. Po sześciu latach przerwy pierwszy mecz w Lidze Mistrzów rozegra drużyna Vive Targi Kielce. Przeciwnikiem podopiecznych Bogdana Wenty będzie "siódemka" RK Gorenje Velenje. Rywal Vive to mistrz Słowenii, finalista poprzedniej edycji Pucharu EHF. Początek spotkania w sobotę o godz. 19.15 w Hali Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach.



„Body language w pracy i na co dzień” oraz „Jak opanować stres przez: egzaminem, rozmową kwalifikacyjną, wyznaniem miłości?” - to tytuły warsztatów, jakie zaplanowane są w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W dniach 5-9 października w Kielcach odbędą się ponadto panele dyskusyjne poświęcone karierze, seminaria, spotkania z doradcami zawodowymi oraz Akademicka Giełda Pracy.

 

"Ogólnopolski Tydzień Kariery" (OTK) ma na celu promowanie świadomego wyboru ścieżki kariery oraz poradnictwa zawodowego jako usługi pomocnej w sprawnym poruszaniu się po rynku pracy. Pomysłodawcą OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jako pierwsza instytucja z regionu świętokrzyskiego przystąpił do tego przedsięwzięcia Miejski Urząd Pracy w Kielcach.

 

Honorowy patronat nad tą inicjatywą objął  m.in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Pliki do pobrania

Targi Kielce biorą udział w Konkursie internetowym organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – Instytucja Zarządzająca Programem Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). W konkursie pod nazwą „Przymierz się” rywalizuje 140 projektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Wśród nich jest opiewający na 170 milionów rozpoczęty już projekt rozbudowy Targów Kielce. Na tą inwestycję można głosować pod adresem: www.przymierzsie.pl

Celem tego przedsięwzięcia jest wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW.

Projekt, który uzyska najwięcej głosów, wygra promocję medialną w całym kraju i zostanie zaprezentowany w prasie ogólnopolskiej na łamach: Gazety Wyborczej, Newsweeka, Polityki, Wprost, Przekroju, Tele Tygodnia. Kampania zrealizowana zostanie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Projekt "Astronom - w poszukiwaniu gwiazd przedsiębiorczości akademickiej", którego realizatorem jest Kielecki Park Technologiczny został objęty patronatem Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009.

Kluczowym celem Projektu "Astronom" jest wypracowanie rozwiązań systemowych mających na celu umożliwienie transferu wiedzy oraz wsparcie sektora nauki i biznesu w celu komercjalizacji wiedzy oraz umiejętności. Cel ten realizowany jest przez szereg działań, kluczowym zaś elementem jest opracowanie Regionalnego Modelu Funkcjonowania Przedsiębiorczości Akademickiej (RMFPA).

Opracowany Model uporządkuje rozproszone inicjatywy w regionie w zakresie przedsiębiorczości akademickiej. Ponadto będzie on swoistym przewodnikiem dla osób chcących komercjalizować swoją wiedzę i umiejętności. Wypracowane procedury, oferty i opracowania zostaną poddane, opinii lokalnych środowisk z sektora gospodarczego, akademickiego, naukowego i badawczo - rozwojowego w regionie, podczas Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej.

Patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji dla projektu "Astronom" - pobierz


 

Projekt „Astronom - w poszukiwaniu gwiazd przedsiębiorczości akademickiej” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VIII Działanie 8.2 „Transfer wiedzy”, Poddziałanie 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”.


7800 osób skorzystało we wrześniu br. z programu szczepień przeciw grypie. Wśród zaszczepionych przeważają osoby pomiędzy 55 a 65 rokiem życia. W tym roku na realizację programu Miasto przeznaczyło kwotę 375.000 zł. Zaszczepionych zostanie 12.500 osób zamieszkałych w Kielcach. W ramach tego przedsięwzięcia szczepione są osoby od 55 roku życia. W ubiegłym roku ze szczepień skorzystało 11.797 osób. Przedsięwzięcie to realizowane jest po raz czwarty.

Wykaz placówek i telefonów, pod którymi można uzyskać informacje dotyczące Programu szczepień przeciw grypie

Bezpłatne warsztaty "Przedsiębiorczy student" odbędą się w ramach Kieleckich Dni Przedsiębiorczości Akademickiej (5-6 listopada) organizowanych przez Kielecki Park Technologiczny oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego.

 


Warsztaty poświęcone będą tematyce związanej z szeroko rozumianą przedsiębiorczością akademicką tj.: rozpoczęciem kariery zawodowej, pierwszą pracą, założeniem własnej działalności gospodarczej czy efektywnym zarządzaniem nowopowstałą firmą. W warsztatach będzie mogło wziąć udział około 60 studentów świętokrzyskich uczelni wyłonionych na podstawie złożonych do siedziby Kieleckiego Parku Technologicznego Fiszek Zgłoszeniowych.

W ramach warsztatów odbędą się także spotkania studentów, samorządów i organizacji studenckich z przedstawicielami uczelnianych Biur Karier,  Urzędów Pracy, podczas których omówione zostaną warunki rozwijania przedsiębiorczości akademickiej w woj. świętokrzyskim.
    
Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach „Przedsiębiorczy student”organizatorzy zapraszają w 6 listopada br. do siedziby Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przy ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.

Spotkanie dotyczące projektu planu ochrony Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego odbędzie się 5 października (godz. 15.00) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach (ul. Kielecka 20, sala nr 13). Jak informuje organizator tego przedsięwzięcia Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska spotkanie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych osób i jednostek.

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach w związku z Dniem Św. Franciszka organizuje w niedzielę, 4 października Dzień Otwarty. Psy i koty będą oczekiwać na swoich nowych opiekunów w godz. 9.00-15.00. Zwierzęta będą wydawane bezpłatnie. W tym samym dniu w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni część podopiecznych schroniska będzie oczekiwać na opiekunów na terenie skansenu.

I Bieg uliczny w ramach akcji "Kielce biegają" odbędzie się 10 października br. na ul. Sienkiewicza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski.

Jak poinformował współorganizator biegu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Nowak inicjatywa ta ma na celu m.in. propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. - Doszliśmy wspólnie z prezydentem Wojciechem Lubawskim do wniosku, że będzie to także dobra promocja miasta oraz jego wizytówki czyli naszego deptaka - podkreślił radny Jacek Nowak.

W biegu będą mogły brać udział osoby w czterech kategoriach wiekowych:
1. Szkoły podstawowe - rocznik 1997 - 1998
2. Gimnazja - rocznik 1994 - 96
3. Szkoły Ponadgimnazjalne - rocznik 1990-93
4. Kategoria Open - od rocznika 1989 .

Uczestnicy imprezy będą rywalizować na trasie o długości 1100 m. Wyruszą z Parku Miejskiego, a następnie pobiegną ul. Staszica, Sienkiewicza, Hipoteczną do Placu Wolności. Meta znajdować się będzie na wysokości Muzeum Zabawek i Zabawy. Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. rowery. Organizatorzy biegu przyjmują zgłoszenia w dniu zawodów (10 października br. od godz 11.00 w Parku Miejskim - pierwszy start o godz. 12.30). Zgłoszenia dla grup zorganizowanych przyjmuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce (tel. 041 36 76 677 - p. Katarzyna Telka).

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza w niedzielę, 4 października o godz. 11.00 na spektakl "Mała Syrenka" H. Ch. Andersena. Historię Małej Syrenki aktorzy opowiedzą, animując lalki - marionetki sycylijskie, w akwariach, które pojawią się na scenie. Plan żywy i lalkowy. Dla widzów w każdym wieku.

Kino "Moskwa", Ośrodek Kultury "Ziemowit" oraz Gimnazjum Nr 9 im. mjr Henryka Sucharskiego w Kielcach zapraszają 4 października 2009 r.(niedziela) o godz. 11.00 do Kina "Moskwa" na spotkanie z cyklu Kulturalna Niedziela pt. "Moje WESTERPLATTE - wczoraj i dziś". Gościem spotkania będzie kapitan Ignacy Skowron - obrońca Westerplatte. W programie ponadto: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej oraz projekcja filmu "Westerplatte" w reż. Stanisława Różewicza. Wstęp wolny.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z meczem Ligi Mistrzów w piłce ręcznej KS VIVE Targi Kielce - RK Gorenje Valenje w dniu 3 października (początek meczu o godz.19.20), od godz. 16.20 do godz. 21.30, wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w rejonie Hali Legionów przy ul. Bocznej, spowodowane zamknięciem ulic: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa i Boczna.

W czasie rozgrywania meczu dostępny będzie parking na terenie byłej zajezdni MPK przy ul. Pakosz, a także parking przy Al. Legionów i ul. Szczepaniaka. Do parkowania przeznaczona będzie również ul Kwasa na odc. od skrzyżowania z ul. Mahometańską do skrzyżowania z ul. Sołtysiaka "Barabasza". MZD przeprasza kierowców za utrudnienia w ruchu i prosi o jazdę zgodnie z przyjętym oznakowaniem.

1.10.2009 r.

Nowy rok akademicki zainaugurował Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach. W uroczystości przypadającej na jubileusz działalności uczelni wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele duchowieństwa, władz wojewódzkich i samorządowych, rektorzy wyższych uczelni, ludzie świata kultury i gospodarki.


W ciągu 40 lat kielecka uczelnia przeszła drogę od Studium Nauczycielskiego, na bazie którego powołano Wyższą Szkołę Nauczycielską. 30 lat temu przyjęła za patrona Jana Kochanowskiego, w roku 2000 zmieniła nazwę na Akademia Świętokrzyska. 22 marca 2008 roku przekształciła się w Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy. Obecnie na 5 wydziałach i 30 kierunkach w Kielcach oraz dwóch zamiejscowych filiach w Piotrkowie Trybunalskim, kształci się przeszło 21 tys. osób.


W roku jubileuszu odbędzie się szereg konferencji i wystaw. Już ukazała się bogata monografia uczelni "Droga do Uniwersytetu". Na Placu Artystów eksponowana jest wystawa fotograficzna ilustrująca historię największej w regionie uczelni humanistycznej. Ekspozycja przygotowana została we współpracy z Muzeum Historii Kielc.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce 

Dziś ruszyła Kielecka Kolej Miejska. To wspólne przedsięwzięcie Świętokrzyskiego Zakładu Przewozów Regionalnych oraz Urzędu Miasta Kielce, w imieniu którego umowę realizuje Zarząd Transportu Miejskiego. Porozumienie przewiduje przewóz pasażerów na podstawie biletów komunikacji miejskiej na odcinku Kielce - Kielce Herbskie - Kielce Czarnów i z powrotem. Zachowane zostaną także wszystkie obowiązujące w komunikacji miejskiej ulgi. Bilety trzeba będzie nabyć wcześniej ponieważ w pociągu nie będzie to możliwe.


Kielecka Kolej Miejska ma ułatwić komunikację z osiedlami położonymi w zachodniej części miasta a odciętymi od centrum przez remont wiaduktu herbskiego. Dziennie realizowanych będzie 16 kursów. 

I Bieg uliczny w ramach akcji "Kielce biegają" odbędzie się 10 października br. na ul. Sienkiewicza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Wojciech Lubawski.

Jak poinformował współorganizator biegu, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Nowak inicjatywa ta ma na celu m.in. propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. - Doszliśmy wspólnie z prezydentem Wojciechem Lubawskim do wniosku, że będzie to także dobra promocja miasta oraz jego wizytówki czyli naszego deptaka - podkreślił radny Jacek Nowak.

W biegu będą mogły brać udział osoby w czterech kategoriach wiekowych:
1. Szkoły podstawowe - rocznik 1997 - 1998
2. Gimnazja - rocznik 1994 - 96
3. Szkoły Ponadgimnazjalne - rocznik 1990-93
4. Kategoria Open - od rocznika 1989 .

Uczestnicy imprezy będą rywalizować na trasie o długości 1100 m. Wyruszą z Parku Miejskiego, a następnie pobiegną ul. Staszica, Hipoteczną do Placu Wolności. Meta znajdować się będzie na wysokości Muzeum Zabawek i Zabawy. Na zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych czekać będą atrakcyjne nagrody m.in. rowery. Organizatorzy biegu przyjmują zgłoszenia w dniu zawodów (10 października br. od godz 11.00 w Parku Miejskim - pierwszy start o godz. 12.30). Zgłoszenia dla grup zorganizowanych przyjmuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce (tel. 041 36 76 677 - p. Katarzyna Telka).

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z remontem od dziś do 31 grudnia br. całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego będzie łącznik ulic: Lecha - Chrobrego. MZD prosi kierowców o jazdę zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.

Gmina Kielce bierze udział w Konkursie internetowym organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – Instytucja Zarządzająca Programem Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).  Na projekt "Rozwój systemu komunikacji publicznej w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym" głosować można pod adresem: www.przymierzsie.pl

Celem konkursu jest wybranie najpopularniejszego projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oraz zapoznanie mieszkańców Polski Wschodniej i całego kraju z projektami realizowanymi w ramach PO RPW.

W konkursie biorą udział przedsięwzięcia realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej, które znajdują się na liście projektów indywidualnych PO RPW oraz te, które zostały wyłonione w konkursie do dofinansowania do dnia 27 września 2009 roku. Wszystkie projekty biorące udział w konkursie są współfinansowane z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW).

Projekt, który uzyska najwięcej głosów, wygra promocję medialną w całym kraju i zostanie zaprezentowany w prasie ogólnopolskiej na łamach: Gazety Wyborczej, Newsweeka, Polityki, Wprost, Przekroju, Tele Tygodnia. Kampania zrealizowana zostanie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na 17 października 2009 r. Informacja o wynikach zostanie opublikowana na stronie konkursowej www.przymierzsie.pl.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Otwarcie wystawy czasowej "Wodociągi Kieleckie - historia i tradycja" odbyło się dziś w Muzeum Historii Kielc. Ekspozycja jest poświęcona osiemdziesięcioletnim dziejom kieleckich wodociągów i kanalizacji. Na wystawie zgromadzono około 300 eksponatów. Do najciekawszych należą XV i XIX-wieczne rury drewniane, wodomierze z końca XIX i początku XX w., pompa studzienna z początku ubiegłego wieku. Ponadto będzie można obejrzeć oryginalną dokumentację techniczną pierwszego w Kielcach systemu wodociągowo-kanalizacyjnego. Ekspozycję uzupełniają liczne fotografie, dokumenty, pokazy audiowizualne. 80 lat istnienia Wodociągów Kieleckich warunkowało rozwój miasta, budowę infrastruktury mieszkaniowej, tworzenie przemysłu, poprawę warunków zdrowotnych mieszkańców Kielc. Ekspozycję przygotowało Muzeum Historii Kielc we współpracy z Wodociągami Kieleckimi Sp. z o.o. Archiwaliów i muzealiów użyczyły m.in.: Wodociągi Kieleckie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Wsi Radomskiej, przedsiębiorstwa wodociągowe w Tarnowie, Katowicach i Częstochowie oraz osoby prywatne. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Historii Kielc, przy ul. św. Leonarda 4, w okresie 1 października 2009 - 15 stycznia 2010 r.

 

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce


Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności