grudzień

Maraton pisania Listów w obronie praw człowieka

11-12-2013

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Gimnazjum nr 7 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach oraz  Amnesty International zapraszają wszystkich, którym los „słabych, prześladowanych, samotnych, chorych i pogrążonych w rozpaczy” nie jest obojętny na XIV Maraton pisania listów. Akcja odbędzie się dziś w godz. 9.00 - 19.00 w budynku szkoły, przy ul. M. Krzyżanowskiej 8, os. Słoneczne Wzgórze. Zostanie przeprowadzona w obronie "więźniów sumienia", czyli ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi czy całych społeczności, wobec których prawa człowieka są łamane.

W Gimnazjum nr 7 spośród 14. konkretnych przypadków, w obronie których w tym roku pisze się listy, wybrano trzy: dr Tun Aung z Birmy, Miriam Lopez z Meksyku oraz Społeczność w Badia East z Nigerii. W ich obronie uczniowie szkoły będą przez 10 godzin pisać listy.

Maraton Pisania Listów zaplanowano jednak jako akcję otwartą dla wszystkich: mieszkańców Kielc, studentów, uczniów innych szkół, wszystkich, którym przestrzeganie praw człowieka na całym świecie nie jest obojętne. Będą mogli oni pisać w obronie wszystkich 14 przypadków, przedstawionych na stronach Amnesty.