ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Święto Kielc Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

kwiecień

Kielce - Gminą na 5!

25-04-2016

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Kielce zajęły drugie miejsce w konkursie „Gmina na 5!”. Przedsięwzięcie jest organizowane corocznie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i ocenia dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców. Jest przyznawane wyłącznie gminom, które najskuteczniej zajmują się obsługą zapytań inwestorskich napływających do urzędu w formie elektronicznej. W tym roku Kielce po raz pierwszy znalazły się w gronie laureatów konkursu, plasując się za Toruniem. Wyróżnienie zostało przyznane w piątek, 22 kwietnia podczas Ogólnopolskiego „Forum Gmin na 5!”, które odbyło się w Warszawie.

Ocenie poddawana jest witryna internetowa pod kątem jej dostosowania do zapytań potencjalnych inwestorów, ale także reakcja jednostek samorządowych na maile w języku polskim i angielskim. Badanie ma formę „tajemniczego klienta” - studenci SGH wcielają się w role przedsiębiorców, nie ujawniając swojej prawdziwej tożsamości. Liczy się nie tylko szybkość, ale także jakość odpowiedzi. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymało zaledwie 18 gmin w łącznej grupie ponad 600 poddanych ocenie jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. - To znacznie słabszy wynik niż w zeszłym roku, kiedy to wyróżniliśmy blisko 60 najlepszych gmin - przyznała  profesor SGH Hanna Godlewska - Majkowska, główny organizator konkursu. Tym bardziej z wyróżnienia cieszą się pracownicy Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce.  - Osiągnięcie wysokiego wyniku w tegorocznej edycji potwierdza, iż idziemy w dobrym kierunku - powiedziała Karolina Kamińska - Maślarz, kierownik Centrum Obsługi Inwestora UM Kielce. -  Od 11 lat współpracujemy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, wdrażając standardy obsługi inwestora. W ubiegłym roku znacząco zmieniliśmy Kielecki Portal Gospodarczy, co zapewne wpłynęło na dobrą ocenę wystawioną przez SGH. Największą jednak nagrodą są pozytywne oceny wystawiane przez nowych inwestorów w Kielcach, których mieliśmy przyjemność obsługiwać, m.in. firmę Transition Technologies oraz UCMS Group Poland.

Forum „Gmina na 5!” było też okazją do dyskusji na temat dobrych praktyk samorządów terytorialnych w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów.

Strona Kieleckiego Portalu Gospodarczego: www.invest.kielce.pl

Pełny raport nt. badania Gmina na 5! można znaleźć na stronach SGH.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym