Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

kwiecień

Kielce - Gminą na 5!

25-04-2016

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce


Kielce zajęły drugie miejsce w konkursie „Gmina na 5!”. Przedsięwzięcie jest organizowane corocznie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i ocenia dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców. Jest przyznawane wyłącznie gminom, które najskuteczniej zajmują się obsługą zapytań inwestorskich napływających do urzędu w formie elektronicznej. W tym roku Kielce po raz pierwszy znalazły się w gronie laureatów konkursu, plasując się za Toruniem. Wyróżnienie zostało przyznane w piątek, 22 kwietnia podczas Ogólnopolskiego „Forum Gmin na 5!”, które odbyło się w Warszawie. 

 

Ocenie poddawana jest witryna internetowa pod kątem jej dostosowania do zapytań potencjalnych inwestorów, ale także reakcja jednostek samorządowych na maile w języku polskim i angielskim. Badanie ma formę „tajemniczego klienta” - studenci SGH wcielają się w role przedsiębiorców, nie ujawniając swojej prawdziwej tożsamości. Liczy się nie tylko szybkość, ale także jakość odpowiedzi. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienia otrzymało zaledwie 18 gmin w łącznej grupie ponad 600 poddanych ocenie jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju. - To znacznie słabszy wynik niż w zeszłym roku, kiedy to wyróżniliśmy blisko 60 najlepszych gmin - przyznała  profesor SGH Hanna Godlewska - Majkowska, główny organizator konkursu. Tym bardziej z wyróżnienia cieszą się pracownicy Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce.  - Osiągnięcie wysokiego wyniku w tegorocznej edycji potwierdza, iż idziemy w dobrym kierunku - powiedziała Karolina Kamińska - Maślarz, kierownik Centrum Obsługi Inwestora UM Kielce. -  Od 11 lat współpracujemy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, wdrażając standardy obsługi inwestora. W ubiegłym roku znacząco zmieniliśmy Kielecki Portal Gospodarczy, co zapewne wpłynęło na dobrą ocenę wystawioną przez SGH. Największą jednak nagrodą są pozytywne oceny wystawiane przez nowych inwestorów w Kielcach, których mieliśmy przyjemność obsługiwać, m.in. firmę Transition Technologies oraz UCMS Group Poland.

 

Forum „Gmina na 5!” było też okazją do dyskusji na temat dobrych praktyk samorządów terytorialnych w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów.

 

Strona Kieleckiego Portalu Gospodarczego: www.invest.kielce.pl


Pełny raport nt. badania Gmina na 5! można znaleźć na stronach SGH.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności