ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce UEFA EURO U21 Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Kielce włączają się w kampanię "Zgoda na Życie"

13-01-2016

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kielce włączają się w kampanię Ministerstwa Zdrowia "Zgoda na Życie". Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS Polska mimo iż ponad połowa Polaków zgadza się na oddanie po swojej śmierci narządów do transplantacji, tylko co piąty z nas rozmawiał na ten temat z bliskimi. Najnowsza kampania Ministerstwa Zdrowia "Zgoda na Życie" ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat medycyny transplantacyjnej i zachęcenie do publicznego deklarowania swojej woli w tym zakresie. Przedsięwzięcie to wspierają władze Kielc. Prezydent Wojciech Lubawski poinformował na konferencji prasowej w ratuszu, że sam posiada oświadczenie woli czyli dokument ze zgodą na oddanie po śmierci narządów do przeszczepu.

Więcej informacji o kampanii na stronie: www.zgodanazycie.pl

Kielce_Karta_Zgoda_na_Życie (PDF)

Budżet Obywatelski
Serwisy mapowe