kwiecień

Kielce ambasadorem Polski w Brukseli

26-04-2017

Miasto Kielce jest współorganizatorem tegorocznych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w stolicy Belgii. Gospodarzami wydarzenia będą J.E. Jarosław Starzyk - Ambasador RP przy Unii Europejskiej oraz Wojciech Lubawski - Prezydent Kielc.

Uroczystość odbędzie się w dniu 27 kwietnia br. w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Brukseli. Część artystyczna wydarzenia przewiduje koncert zespołu Włodek Pawlik Trio. Do udziału we wspólnym świętowaniu Święta Narodowego Trzeciego Maja zaproszonych zostało blisko 300 dyplomatów, polityków oraz postaci znanych ze świata kultury.

Poza koncertem gwiazdy wieczoru, goście wydarzenia otrzymają upominki przygotowane przez Miasto Kielce. Będą to współczesne obrazy ceramiczne przedstawiające najważniejsze zabytki naszego miasta oraz katalogi promujące Kielce, jako miasto - gospodarza turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017.

Święto Narodowe Trzeciego Maja to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych. W szczególny sposób obchodzone jest poza granicami naszego kraju. Miasto Kielce jest wyłącznym partnerem Stałego Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej podczas organizacji tegorocznych obchodów.