kwiecień

Trwają targi "błękitnego" paliwa

26-04-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Rozpoczęły się EXPO GAS. Targi Techniki Gazowniczej to największa tego typu impreza w Polsce, która co dwa lata gości w Targach Kielce i ma za zadanie prezentację najnowszych rozwiązań technologicznych w branży gazowniczej.

To już dziewiąta edycja targów, organizowanych we współpracy z Izbą Gospodarczą Gazownictwa. Uczestniczy w nich 111 wiodących firm m.in. z Polski, Belgii, Czech, Francji, Holandii i Niemiec.

Obok elementów typowej armatury gazowej czyli rur, zaworów kulowych, zasuw, zaworów zwrotnych czy szerokiego spektrum urządzeń pomiarowych nie zabrakło też materiałów i osprzętu do budowy oraz wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Pojawiły się też rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa użytkowania gazu, jak czujniki czy cyfrowe systemy detekcji gazów, w tym metanu, tlenku węgla i siarkowodoru. Ciekawostkę stanowiła zabytkowa, przedwojenna, polska i niemiecka aparatura, stanowiąca zaczątek powstającego w Warszawie Muzeum Detektorów Gazu.

Zainteresowaniem gości targowych cieszyły się pokazy specjalne, wśród których prym wiodła prezentacja urządzenia do obróbki rur gazowych o różnej średnicy. Na wielu stoiskach można było zapoznać się ze środkami ochrony osobistej, a także systemami zabezpieczeń antykorozyjnych.

Nieodłączną część targów stanowią konferencje, panele dyskusyjne czy wreszcie warsztaty. Tegoroczna edycja EXPO GAS potrwa do czwartku 27 kwietnia.