kwiecień

Tańczą różne odmiany jazzu, hip - hop i inne

28-04-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Słychać dźwięk, widać ruch, pełne skupienia ale zadowolone twarze,  a na scenie królują różne odmiany tańca jazzowego plus hip – hop, modern jazz fusion czy wreszcie modern technique underground. To znak, że w Kieleckim Teatrze Tańca trwają kolejne Warsztaty Tańca Jazzowego. Uczestniczą w nich tancerze na różnym poziomie zaawansowania i w różnym wieku. Nie zniechęcają ich trudne figury, drobne wolne lub szybkie kroczki, obroty czy inne elementy z bogatego tanecznego repertuaru. A do tego pojawili się na warsztatach z uwagi na fakt, że tegoroczna edycja została przez organizatorów wzbogacona o kolejny styl, contemporary jazz. Zajęcia prowadzi Guillermo Blinker.

Wśród uczestników warsztatów dominują osoby, które do Kielc przyjechały spoza naszego województwa. Są więc tancerze m.in. ze. Szczecina, Gdyni, Białegostoku, Poznania, Krasnegostawu, Opola, Chełma, Krakowa, Rybnika oraz Bielska – Białej. Ci ostatni ze Szkoły Tańca „Cubana”. I choć do naszego miasta zawitali kolejny raz, to nieustannie są pod ogromnym wrażeniem poziomu zajęć i pedagogów je prowadzących.

Część zajęć prowadzona jest pod kątem choreografii, której premiera na scenie Kieleckiego Teatru Tańca będzie miała miejsce dopiero jesienią. Do października jednak sporo czasu. Póki co warsztaty potrwają do najbliższej niedzieli 30 kwietnia. Warsztatom towarzyszą prezentacje w ramach Festiwalu Tańca. Na jego finał zobaczymy Alicję w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety i Grzegorza Pańtaków.