lipiec

Kolejne czujniki czadu dla kielczan

19-07-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach przygotowuje  drugi etap wydawania mieszkańcom czujników tlenku węgla. Urządzenia będą rozprowadzane w ramach finansowanego z budżetu miasta programu - „Stop dla czadu”. Obecnie przygotowywane są umowy oraz listy zapisanych wcześniej  mieszkańców.Zgodnie z planem dystrybucja czujników rozpocznie się pod koniec lipca na nieco innych, niż dotychczas zasadach.

Do tej pory były wydawane w spółdzielniach mieszkaniowych lub odbierane osobiście przez mieszkańców w siedzibie  MOPR-u. Na początku realizacji programu urządzenia montowali u kielczan Strażnicy Miejscy. Teraz czujniki oraz umowy ich użyczenia będą przynosili do mieszkań przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg. Czujniki będą instalowane przez mieszkańców samodzielnie.

W ramach programu „Stop dla czadu” kielczanie otrzymali już ponad 10 tysięcy czujników. W drugim etapie tej edycji, do połowy października, do domów trafi niemal 17 tys. urządzeń. Jeśli przedstawiciel wykonawcy dwukrotnie kogoś nie zastanie, nie będzie też odzewu na pozostawioną informację, urządzenie zostanie zwrócone do MOPR-u i tam będzie je można odebrać.

Na tym szanse otrzymania za darmo czujnika tlenku węgla się nie kończą. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w drugiej edycji programu mogą się zgłaszać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach (ul. Studzienna 2, pok. 34, 36) lub dzwonić do placówki (tel. 41 331-25-24 w. 245, 246).