lipiec

Zakręceni na Kielce i inne festiwalowe atrakcje

20-07-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

To już ostatnie dni 44. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.  Jego uczestnicy codziennie prezentują swoje umiejętności przed kielecką publicznością. Tak było również podczas jednego z  koncertów pod hasłem „Zakręceni na Kielce”, który odbył się wczoraj wieczorem na Rynku.  Podczas tego cyklu swój dorobek artystyczny przedstawili nie tylko festiwalowi goście, ale zespoły lokalne. Publiczność mogła podziwiać zespoły folklorystyczne, grupy taneczne, solistów oraz zespoły muzyczne.

W programie festiwalu jeszcze akcja pod hasłem „Największy Zespół Rockowy” (dziś o godz. 19.00 na Rynku), której celem jest  wspólne wykonanie przez różnorodnych muzyków grających na gitarach i perkusjach oraz śpiewających super przeboju z lat 90-tych - „Nadzieja” zespołu IRA. Gościem specjalnym ma być Artur Gadowski - wokalista tej grupy.

W piątek odbędzie się koncert „Młodzi Dobrze Rockujący” (Rynek, godz. 19.00). Bawimy się do soboty 22 lipca. Tego dnia podczas  barwnego widowiska w amfiteatrze na Kadzielni poznamy laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Jodeł. Koncert Glowy Laureatów rozpocznie się o godz. 19.30 w  Amfiteatrze na Kadzielni. Wstęp wolny.