Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

lipiec

Rozpoczyna się "Koncertowe lato na kieleckim Rynku"

21-07-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Od jutra, przez kolejne weekendy lipca i sierpnia, odbywać się będą imprezy w ramach "Koncertowego lata na Rynku". Urząd Miasta Kielce zaprasza  na różnorodne koncerty, spektakle, warsztaty i wiele atrakcji dla osób w każdym wieku.


 

KONCERTOWE LATO NA RYNKU
22.07, godz.15.00 - 18.00 - "Pożegnanie Dziewczynki w czerwonej sukience" - piknik rodzinny na Rynku

Malowanie, rysowanie, odbijanie na prasie oraz tworzenie obrazu w rozmiarze XXL najbardziej znanego dzieła Muzeum Narodowego w Kielcach - Dziewczynki w czerwonej sukience Józefa Pankiewicza, czyli piknik rodzinny na Rynku.

22 lipca od 15.00 do18.00 kielecki Rynek zamieni się w ogromny warsztat malarski: sztalugi, stoły, poduszki i koce piknikowe, a wszystko po to, by każdy znalazł dla siebie miejsce i mógł stworzyć dzieło na miarę Wyspiańskiego, Pankiewicza czy Szermentowskiego. Na warsztat weźmiemy obrazy właśnie tych twórców. Będzie okazja, by stworzyć pejzaż, portret, grafikę oraz wziąć udział w projekcie Big-Art, czyli wspólnym rysowaniu ogromnego wizerunku Dziewczynka w czerwonej sukience na płycie Rynku. A dla wszystkich z zacięciem detektywistycznym quiz - Sekrety Galerii - w którym do zdobycia wyjątkowa nagroda - limitowana edycja portretów Dziewczynki… do snu.

Piknik na Rynku odbędzie się w związku z nadchodzącą modernizacją Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Złotniczej. Po wakacjach wiele dzieł i obiektów wyjedzie tymczasowo z Kielc. To ostatnia okazja, by przed remontem, który zakończy się wiosną 2019 roku, nacieszyć oczy dziełami m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego czy Olgi Boznańskiej. Zapraszamy po bilet wstępu do Galerii.

 

23.07, godz.15.00 - „Środek lata w ludowych klimatach”
Zapraszamy na muzyczną podróż po regionie świętokrzyskim. Przewodnikiem po tej niezwykle różnorodnej i wielobarwnej krainie tradycyjnych pieśni i melodii, będzie świetny konferansjer i muzyk Adam Młodawski.
Wystąpią:
Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy
Zespół śpiewaczy „Echo Łysicy”
Zespół pieśni i tańca „Wierna rzeka”
Solista instrumentalista Adam Kocerba (harmonia polska )
Zespół śpiewaczy „Śwarne Kakonianki”
Zespół pieśni i tańca „Morawica” z Suitą Kielecką
Kapela „Bielińska”
Zespół śpiewaczy „Chełmowianki”
Zespół śpiewaczy „Górnianecki”
Zespół pieśni i tańca „Morawica” z Suitą Krakowską

 

29.07, godz.17.00 - „Muzyczna podróż z SIEMACHĄ”
W programie m.in. koncerty młodszych i starszych wychowanków SIEMACHY, zespołu założonego przez wychowanka SIEMACHA Spot Kielce, koncert zespołu „Awersja”.

 

30.07, godz.16.00 - „Środek lata w ludowych klimatach”cz.2.
Ciąg dalszy muzycznej podróży po naszym regionie.

 

04.08
- godz.18.00 - Teatr Ecce Homo - Spektakl „Kruchość”, reżyseria Anna Kondratowicz, choreografia Aleksandra Jaworska
Spektakl plenerowy jest w repertuarze Teatru Ecce Homo od 14 lat. Głównym motywem jest samotność. Najczęściej dramatyczna, bez względu na okoliczności; bo nie tylko wtedy, gdy jest wynikiem bycia samotnym, ale i wówczas, gdy jej doświadczamy, będąc pośród innych ludzi. Wykonawcy z wielką ekspresją, mając w tle odpowiednią w klimacie i rytmie muzykę, opowiadają o osamotnieniu, które coraz częściej jest wynikiem pękania więzi pomiędzy ludźmi i atrofii uczuć.
- godz.19.00 - Teatr Nicoli - Spektakl „Maruczella”, reżyseria Mikołaj Wiepriew
„Maruczella” łącząc w sobie humor, niezwykłą stylistykę Niemego Kina i filmów Federica Felliniego tworzy niezwykły spektakl, który od pierwszych chwil porywa publiczność.  Momentami nostalgiczna, innym razem zabawna przykuwa uwagę widzów aż do ostatnich sekund przedstawienia. Tracąc poczucie czasu przenosimy się wraz z aktorami na stary Dworzec Kolejowy, gdzie dym dawno zapomnianych już Parowozów zaprasza nas w romantyczną podróż.
Aktorzy perfekcyjnie łączą pantomimę z taneczno - komicznymi scenkami. „Maruczella” bawi, a jednocześnie wzbudza tęsknotę za niepowtarzalnym klimatem czasów, które już nie powrócą.

 

05.08, godz.16.00 - „Gmina Sitkówka-Nowiny - tu warto przyjechać, żyć i inwestować”.
W programie: występ zespołu śpiewaczego BOLECHOWICZANIE, chóru NOWINA, zespołu KOWALANKI - obrzęd, zespołu SZEWCZANKI, prezentacja Studia Piosenki MINIATURKA, działającego przy GOK w Nowinach, występ zespołu TU I TERAZ oraz GMINNEJ ORKIESTRY DĘTEJ Z Nowin.
GOK "PERŁA" w Nowinach - konkursy dla dzieci, turnieje, gry i zabawy.

 

06.08, godz.16.00 - „Morawica z KORAL-em wakacyjnym rajem"
Organizator: Miasto i Gmina Morawica

 

12.08, godz. 16.00 - Wakacyjny Piknik z Legionistami
Z okazji obchodów Roku Józefa Piłsudskiego i zakończenia Marszu I Kompanii Kadrowej - Kluby Młodzieżowe Wolna Strefa oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach zapraszają na wakacyjny rodzinny Piknik z Legionistami. W programie m.in.: koncerty, pokazy taneczne, konkursy, spektakle, koncert zespołu ANKH.
Ponadto w ramach Pikniku z Legionami, uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach. Będzie można zobaczyć oryginalny sprzęt legionowy, repliki mundurów, jakich używali Polacy w okresie I Wojny Światowej oraz w czasie pokoju po odzyskaniu niepodległości. Ponadto dla chętnych odbędą się konkursy wiedzy o Legionach z atrakcyjnymi z nagrodami.
Pod sceną: tworzenie kotylionów dla wszystkich uczestników pikniku, malowanie z udziałem publiczności obrazu "Kadrówka", malowanie figurek gipsowych, malowanie twarzy, wypalanie w drewnie, gry liczbowe, loteria fantowa, malowanie koszulek i toreb płóciennych, zabawy rodzinne (rzut ringo, przelewanie wody, tor przeszkód na hulajnodze), stoisko gier - drewniane gry zręcznościowe, duże gry planszowe (np. twister, warcaby, kółko - krzyżyk itp.); gry logiczne, układanki, rebusy, tworzenie własnej biżuterii, kiermasz prac plastycznych, miejska gra o tematyce patriotycznej.
Poczęstunek - kiełbasa z grilla, grochówka, wata cukrowa
Zapraszamy z własnymi kocami i koszami piknikowymi. Na kieleckim Rynku będzie można odpocząć na leżaku lub kocu, na zaimprowizowanej „trawie”.

 

13.08, godz.18.00 - „Przeboje muzyki filmowej, musicalowej i operetkowej”
Nina Nowak z Zespołem Rozrywkowym Radia i TV

 

19.08, godz. 20.00 - Scena Autorska STUDIO Marka Tercza

 

20.08, godz.18.30 - Koncert Michała Terleckiego na bandurze.
W programie: pieśni i melodie ukraińskie
Organizator: Muzeum Narodowe w Kielcach

 

25.08, godz.19.00 - Karaoke Summer Festiwal
Organizator: „Echo Dnia”

 

26.08, godz.17.00 - Finał Miss Lata
Organizator: „Echo Dnia”

 

27.08, godz. 11.00 - „Wspomnienia z wakacji"
Placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zaprezentują dokonania swoich uzdolnionych artystycznie podopiecznych. W programie: występy uczestników zajęć w placówkach "4 KĄTY" - przedstawienia, piosenki, tańce; konkursy dla mieszkańców Kielc, występy muzyczne seniorów z Klubów Seniora

 

27.08 - godz.19.00 Miejska Potańcówka w Parku Miejskim
Zapraszamy na taneczne pożegnanie wakacji z muzyką na żywo, w rytmie znanych i lubianych przebojów, połączone z nauką tańca.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności Raport dostępności