lipiec

Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody

21-07-2017

Do bloków w północnych osiedlach Kielc jeszcze dziś popłynie ciepła woda. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wcześniej zakończyło prace technologiczne przy włączeniu nowego odcinka sieci magistrali wschód i związaną z nimi przerwę w dostawach. Prace były wykonywane 24 godziny na dobę, także w sobotę i niedzielę.

- Wykonawca zakończył tę część robót technologicznych, które są niezbędne do wznowienia dostaw. W nocy z czwartku na piątek pracownicy MPEC rozpoczęli czynności rozruchowe nowego odcinka sieci zasilającej w ciepło północ Kielc i uruchomienie węzłów wymiennikowych. Te prace wciąż trwają - mówi Anna Niedzielska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach.

Jak podkreślają ciepłownicy, włączenie nowego odcinka przebudowywanej przez MPEC sieci magistralnej było przedsięwzięciem skomplikowanym technologicznie. Prace przy doprowadzeniu terenu do stanu pierwotnego potrwają jeszcze kilkanaście dni, w czwartek (19 lipca br.) wznowiony został ruch na ul Górny Szydłówek.

Przebudowa sieci ciepłowniczej tzw. magistrali wschód jest największą inwestycja ciepłowniczą realizowaną przez spółkę od kilkunastu lat. Całość robót została podzielona na cztery zadania. Spółka przekazała już teren wykonawcy drugiego i trzeciego zadania, które mają być ukończone latem 2018 roku.

Z wybudowanej w latach 70-tych, zawodnej już sieci magistralnej Wschód, w ciepło i ciepłą wodę zasilane są budynki w osiedlach Bocianek i Nowy Bocianek, Szydłówek, Uroczysko I i II, Słoneczne Wzgórze, Świętokrzyskie i Na Stoku.