lipiec

Pożegnanie „Dziewczynki w czerwonej sukience”

21-07-2017

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 22 lipca na kielecki Rynek, który tego dnia zamieni się w ogromny warsztat malarski: sztalugi, stoły, poduszki i koce piknikowe, a wszystko po to, by każdy znalazł dla siebie miejsce i mógł stworzyć dzieło na miarę Wyspiańskiego, Pankiewicza, czy Szermentowskiego.

- Na warsztat weźmiemy obrazy właśnie tych twórców. Będzie okazja, by stworzyć pejzaż, portret, grafikę oraz wziąć udział w projekcie Big-Art, czyli wspólnym rysowaniu ogromnego wizerunku Dziewczynki w czerwonej sukience na płycie Rynku. A dla wszystkich z zacięciem detektywistycznym quiz - Sekrety Galerii -  w którym do zdobycia wyjątkowa nagroda - limitowana edycja portretów Dziewczynki… do snu. - zapowiadają organizatorzy spotkania.

Piknik na Rynku odbędzie się w związku z nadchodzącą modernizacją Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Złotniczej. Po wakacjach wiele dzieł i obiektów wyjedzie tymczasowo z Kielc. To ostatnia okazja, by przed remontem, który zakończy się wiosną 2019 roku, nacieszyć oczy dziełami m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego czy Olgi Boznańskiej. Zapraszamy po bilet wstępu do Galerii.

Rozpoczęcie o godzinie 15:00. Wstęp wolny.
(Źródło: mnki.pl)