lipiec

Remonty w 40 placówkach oświatowych

26-07-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Blisko 3.300.000 złotych przeznaczono na remont prawie 40-stu kieleckich placówek szkolnych i przedszkolnych. Najlepszy czas na realizację tych zadań inwestycyjnych, prowadzonych przez Urząd Miasta i podległe jednostki budżetowe, to właśnie wakacje.

Największe remonty termomodernizacyjne zostaną przeprowadzone w Przedszkolu Samorządowym nr 28 przy ul. Różanej oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym przy ulicy Kryształowej. Jedną z największych inwestycji, które prowadzone są w różnym zakresie w pozostałych placówkach, jest również przebudowa instalacji centralnego ogrzewania w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12 przy ul. Kujawskiej, gdzie od września będzie siedziba Szkoły Podstawowej nr 24. W ramach projektu zostanie też zagospodarowany teren wokół budynku. W innych placówkach remontowane są dachy, wymieniana stolarka okienna i drzwiowa czy podłogi, jak tu - w Gimnazjum nr 7 przy ul. Krzyżanowskiej, gdzie mieścić się będzie Szkoła Podstawowa  nr 39.

Dużym przedsięwzięciem jest także dostosowanie pomieszczeń na potrzeby stworzenia nowych miejsc przedszkolnych, na które przeznaczono 1.108.000 złotych.

Remonty w większości placówek oświatowych zostaną sfinalizowane do końca sierpnia. Natomiast w obiektach, gdzie prowadzona jest termomodernizacja, prace mogą potrwać do przełomu listopada i grudnia. Wszystkie inwestycje są w całości realizowane z budżetu miasta Kielce, natomiast projekty termomodernizacyjne otrzymały dofinansowanie ze środków europejskich.