listopad

Miasto Kielce konkurencyjne wobec dużych ośrodków. Wywiad z Prezydentem Wojciechem Lubawskim.

21-11-2017

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski był gościem odbywającego się w ubiegłym tygodniu (16-17 listopada) w Jasionce k/Rzeszowa, Kongresu 590. Włodarz Kielc, uczestnicząc w dwóch sesjach panelowych dyskutował na temat potencjału miasta jako dominującego w Polsce ośrodka wystawienniczego, wdrażającego technologie smart city, promującego przedsiębiorczość, przyciągającego inwestorów. Podczas wydarzenia Wojciech Lubawski udzielił wywiadu Dziennikowi Gazecie Prawnej, w którym akcentował to, jak mniejsze ośrodki miejskie mogą się wyróżnić na tle kraju, jakie mają sposoby na przykucie uwagi mediów i inwestorów oraz to, jak na rozwój gospodarczy i społeczny regionu wpływają takie instytucje jak centra targowo - wystawiennicze, parki technologiczne, czy obiekty sportowe.

- Mniejsze miasta, takie, które mają 200, 300, 500 tysięcy mieszkańców, powinny sobie wybrać kierunek, żeby zaistnieć na mapie świata - stwierdził prezydent Kielc. Jako przykład podał swoje miasto, które jako swój produkt wybrało sport, targi i park technologiczny. (Dziennik Gazeta Prawna)

Prezydent Kielc w wywiadzie skupia się na zaletach życia w mieście niebędącym aglomeracją. 200-tysięczny ośrodek, będący jednocześnie stolicą regionu ma wiele do zaoferowania potencjalnym przedsiębiorcom, mieszkańcom, studentom. Z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, z jednym z najszybciej rozwijających się parków technologicznych w Polsce, z drugim ośrodkiem targowym w Europie Środkowo – Wschodniej, z wysokiej klasy obiektami sportowymi, pierwszoligowymi drużynami sportowymi, przyciągającymi do miasta rzesze kibiców, turystów, pasjonatów emocji i miłośników rozrywki, Kielce kuszą swym niezwykłym potencjałem.

- Przyznam, że nie chciałbym żyć w największych miastach świata. To jest raczej stresujące. Za to w Kielcach jest dużo zieleni, jest wszystko, co jest potrzebne człowiekowi, a z jednego końca miasta na drugi ja przejadę w 20 minut - podkreślił prezydent Lubawski.

Kongres 590 w Jasionce stanowił doskonałą okazję do tego, by promować potencjał Kielc - gospodarcze, kulturalne, sportowe, edukacyjne i biznesowe możliwości stolicy regionu świętokrzyskiego.

Cały materiał video z rozmową Prezydenta Kielc dostępny jest pod adresem: