Zmiana "warty" w CPdMZ w Kielcach

21-11-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce odbyła się uroczystość przekazania i objęcia obowiązków Komendanta Centrum. Swoją służbę na tym stanowisku zakończył czasowo pełniący obowiązki komendanta ppłk Grzegorz Wtykło. Rozkazem Ministra Obrony Narodowej nowym komendantem jednostki został płk Paweł Chabielski, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu i dwóch uczelni cywilnych, a także uczestnik pięciu wojskowych misji zagranicznych.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele resortu Obrony Narodowej, służb mundurowych, Senatu RP, władz administracyjnych i samorządowych regionu, miasta, powiatu, okolicznych gmin, szkół prowadzących klasy mundurowe oraz liczne grono zaproszonych gości. Przejęcie obowiązków miało symboliczny charakter, a poprzedziły je przekazanie sztandaru i podpisanie stosowanego protokołu.

W krótkim przemówieniu płk Chabielski nie tylko przywitał się z żołnierzami i pracownikami centrum, ale mówił o jego roli w systemie szkolenia żołnierzy biorących udział w wojskowych misjach zagranicznych. Obok kierowania jednostką nowy komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ma też liczne plany związane z edukacją młodych pokoleń.

Uroczystość na Bukówce zakończyła defilada pododdziałów.