Przejściowe problemy w Biurze Rejstracji Pojazdów

23-11-2017

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że od 13 listopada br. działa nowa Centralna Ewidencja Pojazdów. Aktualnie system jest w fazie stabilizacji. W trybie całodobowym działa Zespół Wdrożeniowy, który natychmiast reaguje na sygnały o problemach z działaniem funkcji systemu czy realizacją procesów. Więcej informacji   na stronie Ministerstwa.

W związku z wdrożeniem systemu mogą wystąpić, z przyczyn niezależnych od Urzędu Miasta Kielce, przejściowe problemy związane z załatwianiem spraw w Biurze Rejestracji Pojazdów. W chwili obecnej nie jest znany termin bezbłędnego działania systemu CEPiK 2.0.

Informujemy również, że obecnie nie ma większych problemów z zarejestrowaniem pojazdu i uzyskaniem pozwolenia czasowego. Wydłużył się natomiast czas obsługi jednego interesanta. Wydawane są również stałe dowody rejestracyjne. Najwięcej problemów pojawia się w złatwianiu spraw, które nie są związane z wydawaniem pozwoleń czasowych i wydawniem dowodów rejestracyjnych, ale staramy się, by kazdą sprawę załatwić pozytywnie.