Dzień Pluszowego Misia w Muzeum Zabawek i Zabawy

23-11-2017

Ile lat ma najstarszy miś pluszowy w Muzeum Zabawek i Zabawy? Specjalne zwiedzanie, quiz wiedzy o zabawkach oraz misiowe zabawy w piątek i zajęcia rodzinne w sobotę w Aptece Wyobraźni, takie atrakcje Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowało z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Ile lat ma najstarszy miś? Na tę i kilka innych zagadek odpowiedzą goście spotkań. W piątek 24 listopada  Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na zajęcia grupy zorganizowane z przedszkoli lub szkół podstawowych od godz. 10.00 do 13.00. W sobotę, 25 listopada odbędą się zajęcia rodzinne od godz. 12.00. Koszt udziału w zajęciach to 6 zł od osoby. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację telefoniczną pod numerem 41 3433706. Spotkania będą trwały ok. 2 godzin.

Program zajęć obejmuje specjalne zwiedzanie, które zaakcentuje historię i ciekawostki związane z pluszowymi misiami. O wielu nie mówi się podczas standardowego zwiedzania, a goście spróbują odszukać wszystkie misie prezentujące się na muzealnych wystawach. Po zapoznaniu się z eksponatami, uczestnicy będą brali udział w quizie, który został przygotowany przez pracowników Muzeum. Pytania konkursowe w quizie będą dotyczyły popularnych postaci z bajkowych filmów czy literatury dziecięcej i zweryfikują wiedzę zdobytą podczas zwiedzania muzealnych ekspozycji. Oczywiście bohaterami zagadek będą misie. Dla gości z najlepszymi wynikami organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe.

Akcja Miś poprzez zabawę ma na celu przekazać informacje o zabawkach. Światowy dzień misia pluszowego obchodzony jest od 2002 roku. W Muzeum Zabawek i Zabawy to święto odbędzie się po raz 11, po raz pierwszy odbyło się w 2006 roku. Za każdym razem pracownicy Muzeum proponują inną formę świętowania, tym razem będzie to quiz o pluszowych zabawkach.