Rusza kampania "Biała wstążka"

24-11-2017

Zobacz w Internetowej Telewzji Kielce

Prezydent Kielc oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zapraszają na konferencję pn.: „Dziecko - kocham, lubię, szanuję, nie biję”, która zainauguruje dziś XI Kampanię społeczną „Biała wstążka”. Rozpocznie się o godz. 10.00 w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, ul. Wojewódzka 12, (główna sala koncertowa, parter).

Podczas spotkania zostanie m.in. wręczona statuetka „Biała wstążka” za szczególny wkład w budowanie lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Kielcach oraz ogłoszone wyniki konkursów „Lider Dobrych Praktyk” oraz „Nie krzywdź a nie będziesz krzywdzony”.

Od 11 lat Kampania społeczna ,,Białej Wstążki” odbywa się w Kielcach od 25 listopada do 10 grudnia. Daty te korespondują z międzynarodową akcją 16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” i Dniem Praw Człowieka. Akcja jest prowadzona w ponad 50 krajach na całym świecie, w Kielcach nieustannie od 2007 roku. Od tego czasu Miasto Kielce wypromowało „Białą wstążkę” w wielu miastach w Polsce. W okresie trwania kampanii organizatorzy zachęcają do noszenia białej wstążki,  manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Zwracają się też z prośbą do wszystkich znaczących osób, aby zechciały swoim autorytetem wesprzeć akcję. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Co roku akcja zwiększa świadomość społeczną na temat zjawiska przemocy w rodzinie wśród Kielczan, kieruje swoje edukacyjne przesłanie do ogółu społeczeństwa, do rodzin, do profesjonalistów i przedstawicieli służb zajmujących się walką z przemocą.

Program kampanii