Cztery oddziały przedszkolne otwarto w SP nr 34

28-11-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W Szkole Podstawowej nr 34 przy ulicy Naruszewicza w Kielcach odbyła się miła uroczystość otwarcia czterech oddziałów przedszkolnych. Sto miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat powstało po adaptacji części pomieszczeń dawnego Gimnazjum nr 9 przy ulicy Naruszewicza, w osiedlu Pod Dalnią. Wszystkich gości uroczystości montażem poetyckim i muzycznym powitały przedszkolaki z grupy „Żabek”, „Tygrysków”, „Motylków i „Pszczółek”.

Obok kompleksowego remontu pomieszczeń, placówka wyposażona została w sprzęt i pomoce dydaktyczne, dzięki realizacji projektu unijnego „Wysoka jakość edukacji – lepszy start w życie”, sfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedszkolaki mają zajęcia w dużych, jasnych salach z pełnym zapleczem, w postaci np. łazienek oraz szatni.
Zakończona inwestycja pozwoli w części zniwelować deficyt miejsc w tego typu placówkach.

W bieżącym roku w Szkole Podstawowej nr 34, w 45 oddziałach (w przedszkolu, szkole podstawowej i najstarszych klasach gimnazjalnych) uczy się nieco ponad 1000 uczniów.