Intensywne opady śniegu

30-11-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

30 listopada do Kielc, choć nie tylko, przyszła zima, a z nią intensywne opady śniegu. W naszym mieście operatorem w zakresie zimowego utrzymania dróg jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Od świtu trwa akcja czynna. Na ulice wyjechały 24 pługopiaskarki i pługosolarki.

Zgodnie z ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozowany  na dziś przyrost pokrzywy śnieżnej może wynieść do12 cm. Z uwagi na to, że nie wszyscy kierowcy wymienili opony na zimowe, nie wszyscy też pamiętają, że przy takiej pogodzie, trzeba jeździć bardzo ostrożnie, na drogach mogą występować trudne sytuacje. Przypominamy, że w Kielcach obowiązują trzy kolejności odśnieżania dróg. W pierwszej kolejności - krajowe i wojewódzkie oraz te, po kórych porusz sie komunikacja miejska, na końcu - osiedlowe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że opady występować będą dziś do godz. 22-ej.

Lato w Mieście 2019