Jubileusz 25-lecia Targów Kielce w Teatrze Polskim w Warszawie

20-11-2017

Targi Kielce S.A. - drugi w Europie Środkowo - Wschodniej organizator targów i wystaw - obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji dziś o godz. 19.00 w Teatrze Polskim w Warszawie  odbędzie się uroczysta Gala uświetniająca ćwierć wieku działalności kieleckiego ośrodka targowego.

Targi Kielce zaistniały na mapie miasta w 1992 roku jako Centrum Targowe Kielce.  Pierwszym, do dziś najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem zorganizowanym w ówczesnym Centrum Targowym, był Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 1993. Wzięło w nim udział 85 firm z pięciu krajów, w tym z RPA czy ze Szwecji. Wieści o targach obronnych w Kielcach poszły w świat. Dzisiaj jest to nadal najbardziej znana wystawa branży zbrojeniowej w Polsce oraz trzecie takie targi w Europie, po targach w Londynie i Paryżu. Gromadzi rokrocznie ponad 600 firm z całego świata.

Z okazji jubileuszu dziś odbędzie się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które uświetnią kieleccy artyści: Kielecki Teatr Tańca ze spektaklem "Alicja w Krainie Czarów", gitarzysta Piotr Restecki oraz chór kameralny Fermata.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz Zarząd Targów Kielce zaprosili na galę znaczących przedstawicieli świata polityki, biznesu, nauki, kultury, z którymi wspólnie będą celebrować ten wyjątkowy jubileusz.

Uroczystość w stolicy będzie okazją do zaprezentowania osiągnięć Targów jako przykładu sukcesu gospodarczego w Kielcach oraz atrakcyjności samego Miasta. Spektakle i wystąpienia obejrzy ponad 800 osób z całej Polski.

www.targikielce.pl

www.kielceexpocity.pl

www.kielcekonferencje.pl

Relacja z wydarzenia pojawi się w najbliższym czasie na łamach Kieleckiego Portalu Gospodarczego www.invest.kielce.pl oraz w Internetowej Telewizji Kielce.