luty

Sobota i niedziela pełna atrakcji w Muzeum Zabawek i Zabawy

17-02-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Muzeum Zabawek i Zabawy na najbliższą sobotę i niedzielę przygotowało moc atrakcji dla dzieci i młodzieży. Jedną z nich będzie możliwość poznania zasad gry edukacyjnej „Magnaci – Boże Igrzysko”. Magnaci jest współczesną grą przeznaczoną dla graczy od 12 roku życia, jest rekomendowanym narzędziem edukacyjnym i może służyć do atrakcyjnego wprowadzenia lub podsumowania lekcji historii. W rozgrywce może brać udział od 2 do 5 graczy. Uczestnicy wcielają się w role magnatów, dążących do rozwoju potęgi własnego rodu w sprzyjającym fortunie momencie: szczytowego rozkwitu unii Polski i Litwy aż po upadek państwa. Gra po przez symulację obrazuje przyczyny rozbiorów Rzeczypospolitej. Przed graczami stanie wiele trudnych dylematów. Początek zajęć w sobotę o godzinie 12. Tego samego dnia, lecz trzy godziny później, do Apteki Wyobraźni zapraszamy dzieci w wieku do lat 5. Spotkają się w niej z krasnalem Kłopotkiem Jagódką, który przeczyta dzieciom "Truskawkę" Elżbiety Wiśniewskiej oraz "Kopciuszka" na podstawie baśni braci Grimm. Chętni na pewno będą mogli zrobić sobie zdjęcie z przyjacielskim krasnalem.

Na obie imprezy wstęp wolny. W niedzielę zaś po raz kolejny w muzeum obchodzony będzie Światowy Dzień Kota. To szansa na spotkanie kocich opiekunów ze swoimi pupilami. Biletem wstępu na imprezę będą karma i zabawki dla kotów.