luty

Powstanie Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej

17-02-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstanie w ramach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  Umowę o dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji podpisali dziś Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz prof. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Inwestycja ma kosztować 21,3 mln zł. UJK otrzyma 15 milionów zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Uniwersytet Jana Kochanowskiego jeszcze 11 lat temu był Akademią. Przez ponad dekadę władze uczelni, władze miasta i regionu oraz parlamentarzyści włożyli wiele wysiłku w to, aby uczelnia się rozwijała. W mojej ocenie UJK jest jednym z najlepiej rozwijających się uniwersytetów w kraju - powiedział Jarosław Gowin.

Nowy obiekt powstanie obok Centrum Języków Obcych na terenie Kampusu Uniwersyteckiego UJK przy ul. Świętokrzyskiej 21. Budowa ma się rozpocząć w tym roku, zaś oddanie do użytku Centrum jest planowane w drugim kwartale 2019 r. Przeniosą się tam trzy instytuty Wydziału Humanistycznego, które do tej pory znajdowały się w różnych miejscach: Instytut Dziennikarstwa i Informacji, Instytut Filologii Polskiej oraz Instytut Historii. W nowej siedzibie studenci dziennikarstwa będą mogli pracować w nowoczesnym studiu radiowym i telewizyjnym. Powstaną także pracownie fotograficzne. Powierzchnia Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej wynosić będzie ponad 6 tys. m kw.

- W ostatniej dekadzie nakłady na inwestycje UJK wyniosły 340 mln zł. Ponad 20 milionów, które teraz będą przeznaczone na budowę Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej, to kolejny etap procesu dynamicznego rozwoju Uniwersytetu - podsumował prof. Jacek Semaniak.

Więcej o Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej - 20 lutego w Internetowej Telewizji Kielce.