luty

Przyznano Nagrody Miasta Kielce za 2016 rok

20-02-2017

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Kielce za 2016 rok.

Statuetki, przyznawane od 1995 roku, otrzymały osoby, które swoją działalnością i pracą przysłużyły się do promocji oraz rozwoju stolicy województwa świętokrzyskiego. Laureatami tegorocznej edycji Nagród Miasta zostali: Ireneusz Janik - prezes zarządu Przedsiębiorstwa Elementów Budowlanych FABET S.A., siostra Nazarena Scopelliti - Sycylijka,  przełożona Domu  Zgromadzenia Sióstr Kolegium Świętej Rodziny w Kielcach, dyrektorka Katolickiego Przedszkola im. Kardynała Pietro Marcellino Corradiniego, Andrzej Piskulak -  dziennikarz, pisarz i redaktor prasy zasłużony dla regionu świętokrzyskiegoskiego, prof. zw. dr hab. Stanisław Głuszek - dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, prorektor do spraw medycznych  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki  - pracownik Instytutu Pamieci Narodowej w Krakowie Delegatura w Kielcach, Krzysztof Borowiec - założyciel i prezes Kieleckiego Klubu Karate Kyukushin, Jerzy Chrobot - wieloletni dziennikarz, Halina Bożena Dobrowolska, która  wraz z mężem prowadzi spółkę Piekarnia R. Dobrowolski, Krzysztof Kutnowski - długoletni prezes Świętokrzyskiego Klubu Abstynenta RAJ, ks. prałat Jan Iłczyk - proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Nagrodą specjalną Miasta Kielce uhonorowano Klub Sportowy VIVE - TAURON Kielce.

Galę uświetnił występ Mieczysława Szcześniaka. Artysta zaprezentował wraz z zespołem utwory ze swojej nowej płyty pt. "Nierówni".

Zobacz sylwetki laureatów

Relacja z gali - 21 lutego w Internetowej Telewizji Kielce.