luty

Przyznano Nagrody Miasta Kielce za 2016 rok

21-02-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Kielce za 2016 rok.

Statuetki, przyznawane od 1995 roku, otrzymały osoby, które swoją działalnością i pracą przysłużyły się do promocji oraz rozwoju stolicy województwa świętokrzyskiego. - To 10 nagród indywidualnych i jdna zbiorowa dla ludzi, którzy zasłuzyli się dla Kielc - powiedział prezydent wojciech Lubawski. - To są wybitni ludzie. Mogą być dumni z siebie a kielczanie mogą być dumni z Was - mówił przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kozak.

Do znamienitego grona uhonorowanych Nagrodami Miasta Kielce dołączyli: Ireneusz Janik - prezes zarządu Przedsiębiorstwa Elementów Budowlanych FABET S.A., siostra Nazarena Scopelliti - Sycylijka, przełożona Domu  Zgromadzenia Sióstr Kolegium Świętej Rodziny w Kielcach, dyrektorka Katolickiego Przedszkola im. Kardynała Pietro Marcellino Corradiniego, Andrzej Piskulak - dziennikarz, pisarz i redaktor prasy zasłużony dla regionu świętokrzyskiegoskiego, prof. zw. dr hab. Stanisław Głuszek - prorektor do spraw medycznych  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie Delegatura w Kielcach, Krzysztof Borowiec - założyciel i prezes Kieleckiego Klubu Karate Kyukushin, Jerzy Chrobot - wieloletni dziennikarz, Halina Bożena Dobrowolska, która  wraz z mężem prowadzi spółkę Piekarnia R. Dobrowolski, Krzysztof Kutnowski - długoletni prezes Świętokrzyskiego Klubu Abstynenta RAJ, ks. prałat Jan Iłczyk - proboszcz Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Nagrodą specjalną Miasta Kielce uhonorowano Klub Sportowy VIVE - TAURON Kielce.

Galę uświetnił występ Mieczysława Szcześniaka. Artysta zaprezentował wraz z zespołem utwory ze swojej nowej płyty pt. "Nierówni".

Zobacz sylwetki laureatów