luty

W Kielcach ma powstać zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy

22-02-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Pełną parą idą prace w Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich w Kielcach, których celem jest przygotowanie bazy pod miejski zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy.

Po zakończeniu prac remontowych budynek DPS-u przy ulicy Sobieskiego zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt medyczny. Na utworzenie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego jednogłośnie zgodzili się radni na ostatniej sesji. Do ośrodka będą kierowane osoby, starsze, niepełnosprawne i schorowane, które nie są w stanie same sobie poradzić. Tu będą otoczone opieką personelu medycznego.

O ile w Kielcach jest dobrze rozwinięta baza domów pomocy społecznej, to tylko jeden ośrodek - opiekuńczo-leczniczy przy ulicy Wesołej, może zapewnić stałą opiekę medyczną osobom schorowanym. Potrzeby, które są znacznie większe, mógłby realizować zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Świętokrzyski oddział NFZ ogłosił konkurs na prowadzenie tego typu placówki. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach planuje w nim wystartować. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy przy ul. Sobieskiego, rozpocznie swoją działalność w lipcu tego roku. W ciągu roku do półtora uda się tam stworzyć około 50 miejsc dla potrzebujących, podkreśla dyrektor Scelina.