luty

Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania

24-02-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Około 25 milionów złotych kosztować ma kolejna ważna inwestycja drogowa realizowana w Kielcach przez Miejski Zarząd Dróg. Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulicy Domaszowskiej i alei Tysiąclecia Państwa Polskiego z aleją Solidarności. MZD ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z decyzją ZRiT.

W ubiegłym roku przez MZD prowadzone były konsultacje, które miały dać odpowiedź na pytanie za jakim wariantem inwestycji opowiedzą się mieszkańcy. Przypomnijmy, że chodziło o dwa z nich różniące się zasadniczo rozwiązaniami dotyczącymi ruchu rowerowego. Wybrany został wariant nr 1, który przewiduje budowę na ulicy Domaszowskiej pasów rowerowych po obu stronach ulicy. Powstaną też dwa dodatkowe ronda: jedno na wysokości ulicy Żniwnej i drugie na skrzyżowaniu ulic Górnej, Wiejskiej z Domaszowską.

Zgodnie z przygotowanym harmonogramem dokumentacja projektowa z decyzją ZRiT powinna być już gotowa w połowie przyszłego roku. Pod koniec 2018 roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. Roboty powinny więc rozpocząć się w 2019 i potrwać do końca 2020 roku. W 85% przedsięwzięcie realizowane będzie z kasy Unii Europejskiej z Programu Polska Wschodnia, w ramach zadania nr 9 z projektu Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach.