luty

Miasto uhonorowało ludzi sportu

28-02-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Podczas spotkania podsumowującego Rok Sportowy 2016 uhonorowano niemal trzystuosobową grupę ludzi sportu. W imieniu władz miasta podziękowano zawodnikom, działaczom i trenerom.

Grupą, otwierającą prezentację wyróżnionych, byli zawodnicy drużyny, która w ubiegłym roku dostarczyła kibicom wielu niezapomnianych sportowych emocji - Vive Tauron Kielce.Uhonorowano też tych przedstawicieli klubu, którzy idą w ich ślady - juniorów młodszych - złotych medalistów Mistrzostw Polski.

Szczypiornistki Korony Handball Kielce w ubiegłym roku sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Polski Juniorek Młodszych. W grupie wyróżnionych nie zabrakło zawodników reprezentujących akrobatykę sportową. Gratulacje i nagrodę odebrała utytułowana zawodniczka SKK Boxing Kielce - Sandra Drabik.

Wśród nagrorodzonych znaleźli się też zawodnicy Kieleckiego Klubu Bokserskiego ”RUSHH”, bilardziści Nosanu Kielce oraz reprezentanci takich dyscyplin, jak jeździectwo czy kickboxing.

Sukcesy odnosili w 2016 roku sportowcy reprezentujący kulturystykę, łucznicy, pływacy, ponadto zawodnicy sumo, szachiści i liczna grupa trójboistów Tęczy Społem Kielce. Na koncie mają medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw i Pucharu Polski. Dobry sezon mają też za sobą przedstawiciele Automobilklubu Kieleckiego i KTM Novi Korona, reprezentujący sporty samochodowe. Wreszcie duża grupa utytułowanych tancerzy ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump Kielce - zdobywców medali na Mistrzostwach Świata i Polski.

Miasto uhonorowało też medalistów Mistrzostw Osób Niepełnosprawnych, reprezentujących barwy Zrzeszenia Sportu i Rekreacji Start Kielce oraz, koszykarzy na wózkach z Pactum Scyzory Kielce, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w gali w Kielcach.

Nagrody przyznano także tym, którzy uczą od podstaw, a potem wytrwale prowadzą przez sportowe ścieżki - niemal 40-osobowej grupie trenerów.

Na finał statuetki odebrali przedstawiciele najlepszych klubów sportowych, uczestniczących we współpracy za 2016 rok w systemie sportu młodzieżowego. Grupę dziesiątki klubów, które zdobyły w minionym roku najwięcej punktów, otwiera Vive Tauron Kielce. Drugie miejsce zajął Klub Sportowy Stella, trzecie - KKB „RUSHH” Kielce.

Lato w Mieście 2019