Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

luty

KPT i "Informatyk" zacieśniają współpracę

28-02-2017

Wsparcie młodych na rynku pracy to jeden z głównych celów porozumienia pomiędzy Kieleckim Parkiem Technologicznym a Zespołem Szkół Informatycznych w Kielcach. - To kolejna nasza inicjatywa łącząca świat nauki z biznesem - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

 

Kielecki Park Technologiczny i Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke-Bosaka w Kielcach współpracują ze sobą od kilku lat. Porozumienie, które szefowie obu instytucji podpisali we wtorek, 28 lutego, zaświadczać ma o kontynuacji wspólnych działań na rzecz wsparcia młodych ludzi na rynku pracy. Chodzi tu przede wszystkim o przyszłych informatyków. - KPT to miejsce, gdzie dominuje branża informatyczna. Jeden z naszych inkubatorów dedykowany jest tej dziedzinie. Ponadto Park pełni rolę koordynatora inteligentnej specjalizacji w regionie, jaką są właśnie technologie informacyjno-komunikacyjne - tłumaczy Szymon Mazurkiewicz. Przypomina, że Park kładzie szczególny nacisk na zintensyfikowanie działań służących łączeniu środowiska naukowego z biznesem. - Dziś te dwa światy muszą ze sobą współdziałać. To decyduje o dalszym rozwoju i konkurencyjności naszego regionu - mówi. Dodaje, że przedsiębiorcom zależy na tym, by mieć wpływ na kształcenie uczniów, dzięki czemu w przyszłości łatwiej będzie im znaleźć wykwalifikowanych pracowników. Teraz w Kielcach często  jest problem ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry.

 

Podobnego zdania jest Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. - W czasach gdy nie ma już szkół przyzakładowych, współpraca taka jak ta - pomiędzy KPT i ZSI - to doskonałe rozwiązanie i sposób na to, by firmy mogą kształcić uczniów pod własne potrzeby. Kierunki kształcenia w pewnym momencie zupełnie rozminęły się z ich oczekiwaniami pracodawców - zauważa kurator.

 

Dzięki współpracy z Parkiem kilkunastu uczniów odbyło już praktyki w firmach, które są tu zlokalizowane. W marcu kolejni młodzi ludzie będą mieli szansę na zdobycie cennych doświadczeń oraz na bezpośredni kontakt z przyszłymi pracodawcami. - Nasi uczniowie po każdej wizycie w KPT chętnie opowiadają, że chcieliby tam pracować i to marzenie motywuje ich do nauki. Dzięki praktykom poznają jak firmy funkcjonują i jak wygląda atmosfera pracy. To dla nich ważne w momencie wyboru ścieżki kariery - mówi Tomasz Kozieł, dyrektor ZSI. Dodaje, że z oferty praktyk najchętniej korzystają uczniowie kierunku technik informatyk, ale coraz więcej młodych ludzi szkolących się na kierunku technik systemów energii odnawialnej chce poznawać firmy z branży OZE „od środka”, a takich w Parku jest również wiele.

 

Oprócz praktyk uczniowie biorą udział w organizowanych w szkołach specjalnych spotkaniach z przedstawicielami firm, którzy opowiadają czy warto prowadzić własny biznes, jakie są obecne trendy, czego się uczyć, jak ogólnie wygląda ścieżka naboru na dane stanowisko w przedsiębiorstwie. Ponadto w ramach porozumienia uczniowie biorą udział w prowadzonych przez KPT zajęciach z tworzenia biznesplanu, a przedstawiciele Parku uczestniczą w dniach otwartych uczelni prezentując swoją ofertę. Obie instytucje wspólnie aplikują też o unijne dofinansowanie projektów mających na celu wsparcie młodych na rynku pracy.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności