luty

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

28-02-2017

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się 1 marca br. w Kielcach.  O godz. 9.00 uczestnicy uroczystości zapalą znicze w miejscach poświeconych pamięci  Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu o godz. 10.00 uczestnicy tego wydarzenia złożą kwiaty pod pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, zamordowanych przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa  w więzieniu kieleckim (Cmentarz Kielce - Piaski, ul. Zagnańska). O godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej odprwiona zostanie msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty pod ścianą straceń w dawnym więzieniu kieleckim. O godz. 17.30 rozpoczną się uroczystości pod pomnikiem Armii Krajowej na Skwerze Stefana Żeromskiego. W programie tego wydarzenia znalazły się: wciągnięcie flagi narodowej na maszt i odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienia okolicznościowe, modlitwa za Żołnierzy Wyklętych, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów.